Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10651) Shomci válasza sgery (#10650) üzenetére


Shomci
tag

azert mondtam h nagytakaritas:D
pikk pakk lesz abbol 30 giga hasznos adat:)

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10652) Kernel válasza Shomci (#10645) üzenetére


Kernel
nagyúr

mar van ra 2 jelentkezo is, nem tudom mit kezdenek vele, de gondolom van 5letuk..

...és a jelentkezők tudják az előzményeket is, amit mi tudunk, itt a topikban?

Mivel itt ugye nem csak egyszerűen zárolt vinyóról van, hanem azért lett zárolt, mert szektorhiba miatt nem tudott végigfutni a Secure Erase. Nem egy mellékes körülmény.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10653) chubaa


chubaa
csendes tag

Sziasztok

A következő a problémám, van egy Maxtor STM3320820A Pata (fw: 3.AAE, ez a volt rajta gyárilag) vinyom,
amikor berakom a gépbe vagy külső rackkel csatlakoztatom akkor felismeri, a felügyeleti eszközökben még tudom particionálni, formázni, de amikor használni akarom(pl.:Potal commander) akkor néhány másodpercig még megy,de utána minden megfagy és még a gépet is újra kell indítani.(próbáltam már XP, win 7 és ubuntu alatt is)

Mit tudok ezzel kezdeni?
Firmware frissítés vagy kuka, esetleg van vmi más megoldás?
(félek, nehogy firmware frissítés közben álljon meg)

(#10654) Shomci válasza Kernel (#10652) üzenetére


Shomci
tag

mindent leirtam nekik, senkit se akarok atverni.

vlszeg akkor ilyen problema volt ezzel a progival, nem lehet visszacsinalni tutira?
meg nem adtam fel a postara...

[ Szerkesztve ]

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10655) Kernel válasza Shomci (#10654) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bár én inkább nem használnám ezt a programot semmire, de a problémát itt szerintem nem ő okozta, hanem az, hogy nem bírt végigmenni. Neki az mindegy, hogy áramszünet, reset vagy szektorhiba miatt. Ha nem tudja befejezni, zárolt lesz a HDD.

Ez a program minden jel szerint olyan alacsony szinten fér hozzá a vinyóhoz, hogy a firmware-t képes utasítani a zárolással, jelszavazással, adatmegsemmisítéssel kapcsolatos parancsokra. Nem véletlenül nem működik virtuális gépen, mivel a virtuális HDD ilyen speciális funkciókkal nem rendelkezik.

Inkább normál szektorfelülírással, illetve a HDD Regeneratorral lehetett volna próbálkozni, de úgyis kétes lett volna az eredmény. Most, ha valaki nagyon rutinos és valamilyen spéci trükköt tudó figura még fel is tudná oldani a zárolást, szembe találja magát a szektorhibával.

Alkatrészeket, panelt talán tudja használni valamire, de erről fogalmam sincs.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10656) Shomci válasza Kernel (#10655) üzenetére


Shomci
tag

valszeg arra lesz neki jo.

mindenesetre koszi a segitseget mindenkinek!

most pedig vehetek uj winyot... :(((

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10657) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tegnap meghalt a WD 2500KS (SATA2) vinyóm. Elég érdekes módon.

Ugyebár ~250 GB-os volt, 3 partícióra felosztva. Egy ~135-ösre, egy 100-asra és egy 15-ösre.

Nos amikor XP-t használtam mindig a 15-ösre telepítettem az XP-t, a 100-ason a telepített programok és játékok, a másikon meg a nagy mennyiségű adattár volt.

Aztán áttértem Win 7-re és a 100-asra tettem fel a 7-et a telepített progikat, a 15-ösre meg a játékokat.

Aztán a tegnap marha lassú lett a windows, a böngészőt 2-5 perc alatt nyitotta meg.

Kiderült hogy a 15 és 100-as partíciók meghaltak, nem lehet rá adatokat másolni/menteni róla. A 135-ös viszont szinte hibátlan, az megy.

Fura mód ha be van dugva a BIOS be se tölti az oprendszert, pedig azt írja rá ki hogy OK, viszont havernál (a jóval újabb gépén) le tudtam menteni róla az adatokat.

Szóval az hogy lehet hogy csak a 2 partíció ment tönkre teljesen és nem az egész merevlemez? Meg lehet javíttatni?
(Azóta vettem már egy másik WD-t amin van oprendszer, és így sem indul el az én gépemen a rossz vinyó.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10658) D1Rect válasza Apollyon (#10657) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól értem, hogy egy másik gépben tökéletesen ment? Meg nálad is egészen Win7-ig?
Azóta havernál próbáltad már?

(#10659) Apollyon válasza D1Rect (#10658) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A haver gépén úgy ment, hogy a nem döglött partícióról áttudtuk másolni az új vinyóra az adatokat, de azokon a partíciókon ahol az oprendszer és/vagy a telepített programok voltak nem mentek, vagyis nem lehetett rájuk adatot másolni.

Én ha bedugtam a rossz vinyót akkor az alaplap bios-a sem töltött be, még a Setup-ba se. Ez mondjuk valszeg az én gépem hülyesége.

A lényeg, hogy a WD2500KS-en csak egy partíció maradt viszonylag használható. A Win7 is működött vele hónapok óta, nem azzal volt a baj.

Nem lehet hogy csak az a két part. "kopott ki" és ezért halt be?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10660) D1Rect válasza Apollyon (#10659) üzenetére


D1Rect
félisten

Na, így sajnos én passzolom, majd jönnek erre a nagyobb szakértelemmel rendelkezők. :R

(#10661) John Szasa


John Szasa
csendes tag

Maximális Tiszteletem Mindenkinek!!!

Most vettem egy HDD-t: 320 GB Western Digital SATA II

Alaplap: Gigabyte 965P S3

Az lenne a nagyon nagy gondom, hogy a winyó egy idő után PIO üzemmódba kerül UDMA 5 helyett és nagyon belassul a másolás, csak újraindítás oldja meg mindig:(!!

Mit tegyek??? :O

Aki tud, kérem segítsen!!!!

Előre is nagyon köszönöm!!!! :R

PÁ(linkás üveg az ágy alatt)!

(#10662) Kernel válasza Apollyon (#10659) üzenetére


Kernel
nagyúr

[link]

Amelyik jobban megfelel:

Data Lifeguard Diagnostic for DOS (CD)
Data Lifeguard Diagnostic for Windows

Tesztek futtatása, HDD felülírása (WRITE ZEROS menüpont) hátha kialakul valami.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10663) Kernel válasza John Szasa (#10661) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mint ismeretes, adatátviteli hibák érzékelése során a Windows automatikusan visszavesz a sebességből, ezt általában újraindítás sem oldja meg, hanem az Eszközkezelőben végzett uninstall/reinstall.

A hibák oka sokféle, elsősorban hardveres eredetű lehet, kezdetnek szokás kábelt cserélni, hogy legalább ez kizárható legyen (bár volt már fórumon, akinek ennyi is elég volt a megoldáshoz). Azután próbálkozni tovább, vinyót megnézni más gépben is, ellenpróbák, cserék, behatárolás szokásos módjai.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10664) Imco válasza John Szasa (#10661) üzenetére


Imco
őstag

Ird be ide oldalra a keresőbe, hogy pio. Sokszor volt már téma.

Üdv! Imco

(#10665) tomp


tomp
félisten

Az mitől van, hogy az 1db rosz/és 1db gyenge szektoros maxtornál a smartban lévő Run Out Cancel értéke mindig változik? Bekapcsoláskor 1 az érték. Aztán ez szépen lemegy 0-ra.
Amúgy ezen kívül még 3érték !-jeles a HDSentinelben.

(#10666) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Segítsetek már légy szíves! :Y
Van én nekem egy samsung 500gigás f1es hdd-m. Kb két hete minden indítás után a chkdisk ellenőrzi a konzisztenciát az egyik partíción, hiába fut le, ettől függetlenül mindig elindul.
Már megnéztem HDsentinel-el nem talált semmit, szerinte a vinyó tökéletes. Kerestem vírust, a nod nem talált semmit a partíción. Szerintetek mi lehet a hiba? :F

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#10667) liksoft válasza tomp (#10665) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem itt kéne megkérdezni? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10668) liksoft válasza EAndrew (#10666) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van erre reg adatbázisban beállítási lehetőség. Hogy mi, azt fejből nem fújom. A HDSentinel setup-on belül van lehetőség ennek tiltására. Az nem segít?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10669) Kernel válasza EAndrew (#10666) üzenetére


Kernel
nagyúr

Chkdsk azért fut, mert a megfelelő partíció első szektorában (bootszektor) érzékeli a Dirty Bit nevű bejegyzést. Normál esetben a Dirty Bit az oprendszer szabályos leállása során állítódik jó értékre, hibás leállításkor pedig úgymarad, ez váltja ki a lemezellenőrzés futását, a rendszer betöltődése előtt.

A Dirty Bit makacs "beragadása" esetén az visszaállítható CHKDSK program a /F paraméterrel történő futtatásával is. Bővebben:

chkdsk /?

Szükség esetén az /X paraméterrel kombinálva.

A lemezellenőrzés registry beállítással tiltható ugyan bármelyik meghajtóra nézve (Boot Execute), de ez nem megoldása a problémának, hanem kikerülése, mivel így későbbi hibákról sem fogunk értesülni. Ennél még egy diskedites beavatkozás is célszerűbb, csak nem olyan egyszerű, megkeresni a Dirty Bitet, neten utánanézni, átírni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10670) tomp válasza liksoft (#10667) üzenetére


tomp
félisten

Na megkérdeztem ott :)

(#10671) d@minator


d@minator
addikt

Megparticionáltam egy 40GB-os vinyót a partition magic-kel. Primary: 32GB Logical: 8GB. A 32MB-s lett a C a 8-as D. Ilyet még nem b@sztam. Mit lehet ezzel csinálni?

(#10672) Kernel válasza Kernel (#10669) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ettől függetlenül közben eszembe jutott a registrybeállítást módosító parancs:

chkntfs /?

Mivel nem csak közvetlenül Regedittel lehet. Ennél egyébként az NTFS kicsit értelmetlennek tűnik, FAT meghajtót is konfigurál.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10673) Kernel válasza d@minator (#10671) üzenetére


Kernel
nagyúr

Logikai meghajtót nem lehet aktívként megjelölni, viszont a telepítő az aktív partíciót tekinti C: meghajtónak, ezzel leírtam a megoldást is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10674) d@minator válasza Kernel (#10673) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi.:) HDD recovery Pro-ban tudsz segíteni? ;)

(#10675) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Van egy 80Gb-os Maxtor DiamondMax Plus 9 vinyóm ami be volt építve egy külső házba. Ennek a tápja behalt amitől nagy valószínűséggel a vinyó elektronikája megsértődött. Meg sem nyekken a vinyó és néhány IC láthatóan megsült egy pedig nagyo forrósodik. Sok dolgo van rajta ami kéne. Az lehetséges, hogy keresek haszáltba egy ugyan ilyet és átrakom az elektronikát és minden OK?! De ha nem akkor mit lehet tenni? Sajnos nekem nincsenek 100ezrek a zsebembe de a bankszámlámon sem! A válaszokat előre is köszönöm! Ha esetleg van vkinek ilyen elektronika és kipróbálhatnám h müxik-e szívesen megvenném!

(#10676) Kernel válasza d@minator (#10674) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem használtam még, de ha jól látom ez is csak egyike az adatmentő programoknak, mint az ugyanolyan elven működő GetDataBack, Easy Recovery, R-Studio stb. illetve ez mintha valamivel többet is tudna. Több funkciót építettek bele, mint például a partíciós tábla újrakreálása, amire léteznek egyébként más programok is, mint például a Linuxos TestDisk. Ez úgy történik, hogy bootszektorokat keres a vinyón, ami alapján megállapítható egy partíció kezdete, persze kiterjesztett/logikainál már kellemetlenebb a helyreállítás, mivel nincs bootszektora, annál más ismertetőjeleket keres.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10677) EAndrew válasza Kernel (#10672) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Hali!

Köszi a segítséget, az volt a gond! :R

Üdv

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#10678) schwarzi


schwarzi
csendes tag

Szevasztok!

Nem nagyon vagyok jártas a témában úgyhogy a segítségeteket szeretném kérni!
Az a problémám nekem, hogy a számítógép bekapcsolása után az alábbi üzenet jelent meg: lemezolvasási hiba CTRL+ALT+DEL . Újraraktam a windowst (mert hát ki tudja), működik rendesen. Én a vinyóra hibájára gondoltam, így hát lefutattam két tesztelőt( Hd Sentinel, Hd tune) de egyik sem talált semmilyen hibát, 100% a kondicíó stb.
Néhány napig megy is a gép normálisan, majd egy másik üzenet jelent meg bekaocsoláskor.
Pontosan nem tudom leírni, de azt vettem ki belőle hogy nem tud bootolni, mert nincs honnan.Ekkor azt hittem, hogy behalt a vinyó, de azért megnéztem a sata kábelt, kihúztam majd bedugtam és csodák csodájára megint megy a gép hibátlanul, a Hd sentinel azóta is hibátlan mutatja a vinyót. Ja és a vinyó WD 160gb sata 2
Szerintetek mi lehet a baj??

(#10679) harley


harley
senior tag

üdv

lenne egy olyan kérdésem, hogy hd sentinel szerint a vinyó kondiciója 82%.
ez reggel még 84%, tegnap 85% volt.

mi a probléma?

kezd meghalni a vinyó?

ha így megy, akkor 1 hét és behal.

5 napos a vinyó!!!!!

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#10680) liksoft válasza harley (#10679) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én mentenék. Utána lehet megnézni, mi a valódi gond. Viszont ez a százalék egy gyűjtő, sokkal többet mond, miért lett ennyi. A program ezt még el is mondja!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10681) harley válasza liksoft (#10680) üzenetére


harley
senior tag

A lemez felületén található 2 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 14 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése.

ezt írja.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#10682) liksoft válasza harley (#10681) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez lehet drive, vagy tápellátási hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10683) harley válasza liksoft (#10682) üzenetére


harley
senior tag

tápellátás?

ez egy laptop...

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#10684) liksoft válasza harley (#10683) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, a nem tökéletes akku tud ilyent produkálni, vagy a tápcsatlakoztatás. Viszont ha túlmelegszik, akkor a drive károsodhat.

Egy új műszaki berendezés meghibásodási görbéje egy kolléga szerint olyan mint egy kád. Az elején magas, majd viszonylag hamar alacsonyra fut, melyet megközelítőleg a garancia végéig illik tartania, majd folyamatos emelkedést mutat. Elején a gyári hibák, a végén az elöregedés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10685) harley válasza liksoft (#10684) üzenetére


harley
senior tag

45 foknál nem volt melegebb soha.
most 35 fok.

ezt kizárnám.

akku nincs benne, csak míg feltöltöttem volt benne előszőr.

tápcsatlakozást is kizárnám.

szerintem a vinyó gyári hibás...

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#10686) modflow


modflow
veterán

Az mitől lehet, hogy a HDD-m egy DVD-megírásnál képtelen tolni az adatot 8x-os írás mellett?

Ha csak írok, akkor még csak - csak jó a buffer, de ha elindítok egy firefox-ot, akkor kb. 20 mp, míg az elindul, persze közben a buffer leesik 0-ra.

Azt se értem ,ha berakok egy lemezt a DVD-be, miért fagy le 2-3 mp-re a rendszer, amíg fel nem pörög a lemez?

A hdd-m SATA-s, 500 Gb SpinPoint HD501LJ, a DVD meg IDE csatlakozós.

[ Szerkesztve ]

(#10687) Imco válasza modflow (#10686) üzenetére


Imco
őstag

A P5wdh-val nincsenek ilyen gondok! :D ;)

Küldj rá egy hdsentinelt első körben, hogy legyen valami érdemleges adat a hdd-ről.
Annak ismeretében könnyebben adnak tanácsot a kollégák!

Egyébként ott valami nagyon nem van rendben!
Virus és kártevőirtás?

Csak a DVD-vel együtt lassul, problémázik?

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#10688) Satis


Satis
tag

Üdv!

A segítségetekre lenne szükségem mert úgy érzem, valamit nagyon elrontottam egy Vista telepítése során. Reinstallt csináltam és megformáztam a 320Gbs winyo 2 particióját (40gb és 280gb) A 40-es particiót kizárólag a oprendszernek és a drivereknek különítettem el korábban.
Mint említettem, reinstallt csináltam és simán leradíroztam mindkét partíciót, de sajnos mindegyiknél a "Törlés"-re is rányomtam és onnantól kezdve már csak 1 partició volt elérhető ami csak 300Gbs volt.
A kérdésem úgy szólna, hogy hova tűnt az a 20Gb és esetleg van e rá mód, hogy visszakapjam?

Előre is köszönöm!

(#10689) zolynet válasza Satis (#10688) üzenetére


zolynet
addikt

Annyi biztos h 320gb-os vinyóból tisztán 320gb-ot tuti nem láttál, inkább csak úgy ~300gb-ot, úgyhogy a 300giga amit látsz az helyén való. Pl 120gigás vinyóból is csak kb 10x-et látsz, nem konkrét 120at, címzés miegymás, vagy majd javítanak a többiek.

Life is too short to stay stock!

(#10690) Satis válasza zolynet (#10689) üzenetére


Satis
tag

Erre én is gondoltam, csak a legelső telepítésnél úgy rémlett, hogy 280+40. Ha rosszul láttam, akkor meg durva, hogy 20Gbt csak így lecsatolnak a jónépről.
Mellesleg a külön partícióra telepített oprendszer növelheti a gép teljesítményét?
Köszi a segítséget, még várok további válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#10691) zolynet válasza Satis (#10690) üzenetére


zolynet
addikt

Én mindig külön partícióra telepítettem op rendszer, főleg azért mert egy jófajta partíció törlése/újrapartícionálasa/újratelepítése esetén könnyebb volt a dolgom. Jó bevállt szokás sztem.

Life is too short to stay stock!

(#10692) Satis válasza zolynet (#10691) üzenetére


Satis
tag

Tudnál esetleg valamilyen jó és ingyenes particionáló programot ajánlani? Mert ugye most a sima 300gb re telepítettem a Vistat, valahogy le kéne választanom. Amúgy nálad nem szokott probléma lenni, hogy alapvetően minden telepítést az oprendszer particiójára akar rakni és hogyha például a Start menü Dokumentumokat akarod elérni, akkor az nem megy mivel abban elvileg nem lesz semmi, mert a másik particióra pakolsz?

(#10693) zolynet válasza Satis (#10692) üzenetére


zolynet
addikt

Ingyenes particionáló prog most nem jut eszembe, de amúgy erre a Win boot cd is elégséges kell hogy legyen. Ha nem akkor még a particion magic v acronis verziókat szoktam elővenni, ill egy bart xp boot cd-t. Leválaszáshoz az acronist 9 v 10et ajánlanám, ami nem ingyenes ... adatveszés nélkül leválaszt területet és átteszi egy másik particióra, kellemes prog, sokat használtam erre a célra, nem volt vele egyszer sem problémám, nyugodt szívvel ajánlom! start-dokumentumok mappát élből nem használom pont azért amit leírtam az előbb, Cére csak op rendszer semmi saját kép/zene/doksi/stb ... adattárolásra másik partíció, op.rsz-ére nem, ez nálam bevállt, megkönnyít eztazt .... általában másnak is ezt javaslom ill így csinálom meg a gépét, ez lehet az én berögzült 'hülyeségem' is

Life is too short to stay stock!

(#10694) Imco válasza Satis (#10692) üzenetére


Imco
őstag

Zolynet válasza teljesen a véleményemet tükrözi. Annyit füznék hozzá, hogy ha friss install, akkor talán jobban megéri egy reinstallt csinálni mint átméretezni. A telepités elején megadhatod a méreteket. Másrészt a dokumentumok simán áthelyezhetőek másik particióra, doksik jobb katt> tulajdonságok> hely> áthelyezés. Igy nem a c:-n foglalja a helyet és nem kell mentegetni külön reinstallnál.. Nálam pl, külön csináltam egy particiót a doksiknak.

Üdv! Imco

(#10695) Kernel válasza Satis (#10690) üzenetére


Kernel
nagyúr

Magyarázat az alsó képhez:

WD 320 legutolsó szektorszáma 624 142 447.
0. a kezdő szektor (MBR) vagyis az +1 db.
1 szektor 512 byte.
/1024 (kB)
/1024 (MB)
/1024 (GB)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10696) Kernel válasza Kernel (#10695) üzenetére


Kernel
nagyúr

A lényeges momentum pont nem látszik:

624142448*512=319560933376 byte

Vagyis a gyártók 1000-es váltószámmal számolják ki a 320-as vinyót (hasonlóan a többit is), nem pedig 1024-gyel, így nagyobbnak tűnik az árlistán.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10697) krammerka


krammerka
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék hdd ügyben.
160gb-os sata-s Samsung vinyom szarakodik,mégpedig úgy,hogy kezdetben rendszertelepítés után,már nem tudta betőlteni a wint.
Mostanra pedig indulásnál a bios még látja,majd amikor elénék odáig hogy leformázzam,vagy újra particionáljam,eltünik.

(#10698) Satis válasza Kernel (#10696) üzenetére


Satis
tag

Köszi szépen!
Tehát akkor a tényleges ~300 GB korrektnek tűnik.

(#10699) modflow válasza Imco (#10687) üzenetére


modflow
veterán

Biztos, hogy nem vírus, mindig is ezt csinálta. :)
Igen, csak lemez betételekor.

De ráküldöm akkor azt a progit.
Mit írjak ki belőle ide? Mármint hol ad infót?

(#10700) modflow


modflow
veterán

Most kiírja, hogy:
Teljesítmény: 100% Kiváló
Kondíció: 100% Kiváló

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
Nincs szükség beavatkozásra.

Most futtatok egy részletes öntesztet, ami potom 3 óra. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.