Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10201) liksoft válasza Vogel (#10199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10202) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

nemrég szerverünkben az egyik sas vinyón a 130 gigából, (amiből kb 30 van foglalva), rendszer csak kb.: 600 megát lát szabad területnek.

Van ötlet hogy ezt mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#10203) Vortex07


Vortex07
tag

Sziasztok!
Vettem egy uj HDD-t, Seagate 7200.11 1Tb es az a helyzet hogy a HDDlife Pro par oraval az uzembehelyezes utan mar 56%-ra becsulte a "health status"-t, most pedig 4-5 nap hasznalat utan 42%.

A reszleteknek 2 dolog van ami nem 100%:

Raw read error rate (58%) Value:119 Threshold:6 Worst:10
Seek error rate (42%) Value:60 Threshold:30 Worst: 60

Szerintetek van okom aggodni?

PS: amugy tudok a Seagate hibas firmware-el rendelkezo szeriairol, leelenoriztem ez nem tartozik kozejuk

(#10204) Zin


Zin
senior tag

wd

Ez a 2 problema mennyire baj egy rendszervinyonál?

[ Szerkesztve ]

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#10205) Taifa Díaz válasza Zin (#10204) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Csak akkor lesz baj, ha legközelebb telepítesz, és a Windows a bad sector-okba pakol egy-két .sys fájlt ;] ;] ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#10206) Zeratul válasza Zin (#10204) üzenetére


Zeratul
addikt

Mennyi a Current pending szektorok száma és az Offline uncorrectable szektorok száma? csinálj HDtune-nal egy felület scant.

(#10207) Zeratul válasza Vortex07 (#10203) üzenetére


Zeratul
addikt

Raw error rate és a Seek error rate szvsz lényegtelen a lemez fizikai állapota szempontjából, oprendszer és vezérlő függőek a kapott adatok, általában valamilyen szintű inkompatibilitás okozza, de lehet hogy csak program olvassa rosszul a smartot.

(#10208) audi100td válasza Zeratul (#10207) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Seagate eleve máshogy jelzi vissza a Raw Read Error-t, az érték folyton pörög, más vinyóknál meg normális esetben az érték 0. Az a program nem veszi ezt valószínűleg figyelembe.

(#10209) agg válasza liksoft (#10198) üzenetére


agg
csendes tag

Szia!
Köszi a választ! :R :R :R
Hogy lehet átállítani PIO-ból UDMA-ra?
:F

(#10210) Zeratul válasza agg (#10209) üzenetére


Zeratul
addikt

Vezérlőpult-->system->eszközkezelő-> ide/atapi kontrolers > és itt UDMA ha lehetségesre állítani -- reboot. Ha nem műxik káblecsere és/vagy a kontroller driver újratelepítése ill windows generic driver használata.

(#10211) liksoft válasza agg (#10209) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] :O

A SMART-ot meg kéne nézni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10212) liksoft válasza Zeratul (#10210) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha adatátviteli hibák miatt vett vissza az OS a sebességből, akkor azt rögzítette a driver mellett. Így hiába próbálod átállítani, az adatok biztonsága érdekében NEM fogja UDMA-ban meghajtani.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10213) Zeratul válasza liksoft (#10212) üzenetére


Zeratul
addikt

De ez csak 1 adott drivernél t4eszi meg, ezért ajánlottam a driver cserét illetve a generic winfos driver használatát is.

(#10214) Sk8erPeter válasza liksoft (#10212) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Írta ő is: "[...]UDMA ha lehetséges" ill. "Ha nem műxik kábelcsere és/vagy a kontroller driver újratelepítése ill windows generic driver használata"
Újratelepítés jelen esetben = eltávolítás+restart, nemde? vagy ha nem elég, akkor külön telepítés.

Sk8erPeter

(#10215) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.

Szeptember környékén vettem egy 500GB-os seagate vinyót. Mostanában kezdte, h folyamatosan berezonál(Qrva idegesítő :W ). A majd 3 éves 250es seagate-nek meg semmi hangja. Ilyennel vissza lehet vinni a boltba?

(#10216) Kernel válasza Zoli1222 (#10215) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem hiba, gondolom nem kötelesek visszavenni. Pár éve ugyan hozzájutottam egy 80 G Sea vinyóhoz, véletlenül találkoztam vele egy üzletben, azt mondták, semmi baja, csak valaki visszavitte, ezért leárazva adják.

Mivel jó ára volt, el is vittem. Otthon búgott rendesen (2 tányéros), ami engem ugyan nem zavar, mivel egy fal választ el a számítógéptől, de azért belegondoltam, vajon miért is szabadult tőle az előző gazdája? Amúgy a mai napig hibátlanul működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10217) Zoli1222 válasza Kernel (#10216) üzenetére


Zoli1222
őstag

De nem a kezdetektől csinálja ezt. Szerintem veszek egy 1TB-s Samsungot, ezt meg visszaviszem és majd lesz vmi vele.

(#10218) Sk8erPeter válasza Zoli1222 (#10217) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Attól is függ, milyen házban van, stb. Gumialátét meg hasonlók.

Sk8erPeter

(#10219) Zoli1222 válasza Sk8erPeter (#10218) üzenetére


Zoli1222
őstag

Látom, senki se érti, h mit mondok. Amikor megvettem nem volt vele ilyen probléma. Kb 2 hónapja vettem észre ezt a vibrálást. És ne kelljen már mindenféle hülyeséget megvennem, h csendben tegye a dolgát. És teljesen mindegy, h milyen házban van, ha a kezembe fogom és ott is vibrál, mint egy elektromos fogkefe.

[ Szerkesztve ]

(#10220) kem válasza Zoli1222 (#10215) üzenetére


kem
addikt

Nem lehet visszavinni. Nekem egy 250es Hitachim van ilyen. Ha pl rack-be teszem az egész asztal búg tőle:F Eddig nem vettem észre, mert egy P3+codegen táp mellett volt amik közül egyik se halk.

szerk: Add el, más ötletem nincs:(

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#10221) Sk8erPeter válasza Zoli1222 (#10219) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

take it easy, man... :Y :D

Sk8erPeter

(#10222) Zoli1222 válasza Sk8erPeter (#10221) üzenetére


Zoli1222
őstag

Okés. Nem húztam fel magam, csak annyira idegesít ez az átkozott vinyó, h na! :O :D

(#10223) LGLuke válasza Zoli1222 (#10215) üzenetére


LGLuke
őstag

Ha HDSentinel nem jelez semmi hibát, akkor nem! Sajnos rezonálásra nincs garancia.
Igazából megpróbálhatod átrakni másik helyre, hátha valahol nem rezonál, illetve ha csavaros a házad, akkor nem mindegy milyen erősen húzod meg a csavarokat.
Esetleg lehet venni vmi rezgéscsillapító dokkolót, amit beszerelsz az 5.25"-os helyre és belerakod a HDD-t. Vagy olcsó megoldás, ha befőttesgumikra felfüggeszted. Volt aki itt a PH-n ezt a megoldást preferálta.
HDSentinellel azért érdemes megnézni, hogy van-e valami baja. Ha sok a hibás szektor, akkor viszont lehet gariztatni, és akkor már mindenképpen 640GB-ost kérj legalább helyette, és WD vagy Hitachi. Samu illetve Seagate felejtős. Seagate 7200.11-es szériája a világ legrosszabb szériája! Olyat ne. Esetleg az 1TB-os Seagate 7200.12, vagy WD Black, vagy Hitachi 7K1000.B jöhet még szóba. "Milyen winchestert vegyek?" című topik 1. hsz-ében az ajánlottak!
Üdv!

(#10224) Zoli1222 válasza LGLuke (#10223) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi szépen a tanácsot. Sajna mindenhol rezonál, a kezemben is. :(
Befőttes gumival nem igazán szeretnék bohóckodni. Akkor max eladom.

[ Szerkesztve ]

(#10225) Zeratul válasza Zoli1222 (#10219) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha ilyen szintü az ütése a tányérnak akkor előbb utóbb tönkremegy a csapágyazása és akkor vagy adatveszetés lesz a mágneses emulzió szivárgása miatt, vagy beáll a motor vagy egyszerüen olyan mértéküvé vállik a rezonancia hogy fejet nem tudja a sávon tartani és kattogóssá válik. Volt már ilyen 1 hónapos szígatyához szerencsém.

(#10226) Zoli1222 válasza Zeratul (#10225) üzenetére


Zoli1222
őstag

Akkor ezzel mégis csak mehetek vissza az üzletbe? Jogosan?

[ Szerkesztve ]

(#10227) Sk8erPeter válasza Zoli1222 (#10226) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem hinném, hogy visszaveszik, de megpróbálhatod, sose lehet tudni. :D (még régen (csúnya dolog, de) visszavittem szervizbe egy általam beáztatott (! :D) DVD-írót szervizbe, hogy fogalmam sincs, miért nem működik (az elektronikája elázott, nem nehéz kitalálni), és simán kicserélték, mivel sokszor dolgoznak szervizben hozzá nem értő vagy "lesz@rom-mentalitással" rendelkező emberkék, tisztelet a kivételnek)
HD Sentinel egyébként mit mond rá?

Sk8erPeter

(#10228) Zoli1222 válasza Sk8erPeter (#10227) üzenetére


Zoli1222
őstag

Teljesítmény, kondíció 100%.
A merevlemez állapota hibátlan. nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Nincs szükség beavatkozásra.

[ Szerkesztve ]

(#10229) Zeratul válasza Zoli1222 (#10226) üzenetére


Zeratul
addikt

Hát amíg hibátlanúl működik addig sajna kevés eséllyel, nekem is van valami ásatag 120GB-s rezonálós szígatyám ami több mint 1 évig volt torrentes gépben 24/7 üzemebenmost meg USB rackben van és gyakran viszem magammal, de nem hogy megpusztulni nem akar még reallocated szektor sincs rajta.

(#10230) Zoli1222 válasza Zeratul (#10229) üzenetére


Zoli1222
őstag

B@ssz@ meg. :W Így meg nincs pofám eladni. :(

[ Szerkesztve ]

(#10231) DeFranco válasza Zoli1222 (#10230) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Le tudod azt gariztatni ;] Szerintem valaki 5 percen belül mond rá valami megoldást. ;)

(#10232) Zoli1222 válasza DeFranco (#10231) üzenetére


Zoli1222
őstag

Az a legtisztább, ha bemegyek a boltba és elmondom, h mi a problémám.
Remélem, pozitívan jövök ki belőle. :B

(#10233) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hi.
Más topikba már írtam, nem szokásom 2 helyre de ahogy nézem a sata merevlemez hibák topik haldoklik.
Nem tudom hogy ez hiba-e majd ti megmondjátok de gyanus nekem amit a hdd sentinel mutat.

Másnak is ennyi hibát ír a hdd sentinel? Legalábbis annak akinek seagate-je van. A samusung vinyoimnál ez az érték 0, de legalábbis <10 és nem 83-25 millio :Y
Hibás a fej vagy a mechanika vagy mi? Amugy konkrét hibákat nem vettem észre. Fallout3 fagyogat ki csak de szerintem nincs köze ehhez, mert a többi game hibátlanul megy, bár mással most alig játszok az is igaz.

(#10234) Zeratul válasza ez_meg_emaz (#10233) üzenetére


Zeratul
addikt

Raw Error Rate és Seek Error Rate csak érdekesség, nincs jelentőssége a merevlemez egészségi állapota szempontjából. Nem véletlen hogy más merevlemezek smartja nem is jegyzi.

(#10235) kem válasza Zoli1222 (#10232) üzenetére


kem
addikt

bolt\nagyker válogatja...

Köszi!

(#10236) ez_meg_emaz válasza Zeratul (#10234) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi. :R Akkor megnyugodtam. :)
Csak néha a kicsomagolásnál is vannak érdekes dolgok aztán gondoltam hátha.
Pl leszedek vmit darabolt rar-ban, sfv ok, kicsomagolja ok. Mondjuk közbe vmiért letörlöm az iso-t(inkább gameknél fordul) és ezért ujra ki kell csomagolnom akkor meg már hibát dob vagy kicsomagolásnál vagy ha ott nem is akkor a telepítésnél. Hogy ez a mi a szartol lehet? Mert lejön rendesen megvan minden, minden hibátlan, elsőre megy is simán és ha másodszor kicsom + telepítem akkor jön ez. :F

(#10237) agg válasza Zeratul (#10213) üzenetére


agg
csendes tag

Köszi a segítséget!!! :R Driver csere megoldotta a gondom mostmár udma2-ben megy az xp szerint. .....és tényleg majdnem 10x gyorsabb....mint annak előtte
Köszi még1x!

(#10238) VLB


VLB
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget!

Következő a felállás:
Vista HP install, 250 GB HDD. Két particio (C, D). C: 100GB semmi gond vele. D: kb150 GB kellene hogy legyen, de formázás után a Vista 135GB-t lát. A többi merre?? (a formázás nem gyorsformázás volt, minkét meghajtó NTFS, rejtett file-ok mérete elhanyagolható)

Mi lehet a gond? :(

Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#10239) Zeratul válasza VLB (#10238) üzenetére


Zeratul
addikt

SZVSZ átszámítási problémák miatt lehet, mert decimális 250 giga, a 1024 el osztva már csak 232,83 GB.

[ Szerkesztve ]

(#10240) Zeratul válasza agg (#10237) üzenetére


Zeratul
addikt

Pontosabban a lehető legmagasabb UDMA módban amit a lap és/vagy vinyó megenged.

(#10241) xrvman


xrvman
őstag

Nah az 1TB Samsung HDD lehet hogy rossz? 1TB egybe partíció van rajta
Másodszor csinálja azt hogy egy teljes mappa tartalma eltűnik. Előbb egy teljes lemezkép és egy apró, most pedig cirka 30Gb os mappa tünt el, melyben almappák és vegyes kicsi és nagy(1,3Gb, 700Mb) fájlok voltak. Először csak kattintani akartam a mappára, de nem engedett be, többször próbálkoztam. Reboot és utána azt a 30Gb os mappát már nem látta.
CHKDSK megtalálja és kigyomlálja a found000 mappába. Meg nem mondom tűnt el el valami.
HD Sentinel szerint a helyzet változatlan: 1 szektor lett a tartalék helyre helyezve.

(#10242) Kernel válasza ez_meg_emaz (#10236) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hibásan működő hardver tud érdekes dolgokat csinálni. Nekem alaplappal volt egyszer gondom, bár a tápja is problémás volt, mint később kiderült.

CD/DVD-írásnál 1-1 hibás byte besikerül, HDD-k közötti másolásnál, cache ürítés vagy restart után 1-2 byte valahogy nem egyezik (TC: összehasonlítás). Meg egyéb, megmagyarázhatatlan jelenségek, aminek egy stabil gépnél nem szabad előfordulni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10243) ez_meg_emaz válasza Kernel (#10242) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Alaplap és vinyo lett cserélve nemrég. HDD hasonlók miatt. Bár azok a jelenségek egy picit durvábbak voltak. Pl torrentről 1-2gb felett semmi se jött le crc hiba nélkül. Amikor a hibás fileokat ujra leszedtem akkor meg az addig hibátlan fileokra írt crc-t. Ördögi körforgás. 4-5gb-os cuccnál esélytelen volt hogy összerakjam a rarokat. Sokat olvastam utána és elvileg ez vinyo hiba volt. Ami beigazolódni is látszik mert a win is beszart rajta nemsokkal a hibák megjelenése után(1honap max) másrészt ilyen gondom az uj vinyo óta nincs. Legalábbis nem ilyen komoly.
Az alaplapot meg bios hiba miatt amugy is cserélnem kellett.
Most már csak a táp jöhetne szóba. De akkor nagy terhelés alatt(game) kéne előjönni a hibáknak, és fallout3-on kívül semmi se fagy, lép ki. Amugy mióta írtam az F3 se fagy. Csak 2h-ként picit megáll a game 1-2 mp-re aztán megy tovább.

DVD írásnál semmi gondom nem volt még pedig az íróm is már vagy 3éves (LG). Max annyi hogy csak a minőségi lemezeket szereti. Az TDK-t nemigen(10/2rossz), meg a noname lemezeket, esetleg 1-2 szarabb CD-t(régen a szines maxell-ek). Verbaval nem volt még gondom 1x se. Kivétel nélkül hibátlanra írt minden verba dvd-t. Legalábbis én hibátlannak veszem azt ami írás után működik ha használni szeretném. Tehát ilyen progikkal stb nem néztem meg hogy byte-ra egyezik e.
Ez a TC összehasonlítás nekem új. De ezentúl ha fontos dolgokat mentek másik partícióra akkor megnézem majd. Eddig csak a kiírt méret alapján néztem hogy azonos e, nem tudom hogy TC azzal az opcióval hogy nézi meg. Ha csak a méretre kukkant rá akkor azt eddig én is megtettem szal mind1.
Sry a hosszu hsz miatt. :B

(#10244) Kernel válasza ez_meg_emaz (#10243) üzenetére


Kernel
nagyúr

TC bájtról-bájtra végigolvassa, ami persze időt is igényel. Mint egy másolás, persze az írásnál gyorsabb az olvasás. De az sem mindegy, hogy két vinyón kell összehasonlítani, az gyorsabb. Egy vinyón ugyanannak a fejnek kell ugrálni ide-oda, vagyis lassabb.

Van egyrészt a fájlösszehasonlítási funkció, amivel két kijelölt fájlt lehet összehasonlítani, vagy van a Könyvtárszinkronizálás (amúgy főleg backup célra való), ahol ilyenkor be kell pipálni, hogy "Tartalom szerint", utána mehet az összehasonlítás.

Legalábbis én hibátlannak veszem azt ami írás után működik ha használni szeretném.

Az íróprogram automatikus ellenőrző funkcióját kell használni, hogy írás után nézze meg. Ezután már nem kell a TC sem, ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10245) Zoli1222 válasza kem (#10235) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ma bementem a boltba, elmondtam a nyűgömet. Mondták, ha megvan a gari papír megnézik. Remélem tudnak is majd vele kezdeni vmit. Csak azt nem tudom, h hova mentsem azt a 400G-t? :F Még csak dvd-m sincs kiírogatni. Meg persze nem 1-2 perc lenne.

(#10246) ez_meg_emaz válasza Kernel (#10244) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Mivel eddig minden ment fölösleges időhuzásnak tartom hogy még az is lefusson. Egyetlen egyszer nem volt baj semmivel amit kíirtam normális minőségű dvd-re. Ez ugye nem garantálja hogy ezután sem lesz gond, de így sem 2 perc egy dvd kiírás ugy meg kb megduplázódna.
Viszony amikor másik partícióra csinálok adatmentést akkor tuti átnézem majd TC-vel.

(#10247) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Nekem van 21 bad sectorom a HDD-men. Lefuttattam a HDD regeneratort de nem segitett.Elvileg 0 hibát talált. :(

(#10248) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Üdv! Mi lehet a probléma ha külső rackes vinyót usb-én keresztül dugnék a gépre, de nem megy. Valami USB 2.0 / IDE bridge-ért nyávog. Azt meg nem tudom feltenni. Ötlet?

(#10249) Sk8erPeter válasza Zoli1222 (#10245) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudok okosabb tanácsot mondani jelen esetben, mint hogy kérj kölcsön addig egy nagyobb vinyót. Amúgy se árt (sőt), ha megvannak az adataid más helyen is. A merevlemez sokkal biztonságosabb adattároló, mint egy DVD!
Sok sikert a gariztatással!

Sk8erPeter

(#10250) Sk8erPeter válasza zsolt1129 (#10247) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha a hibás szektorok már áthelyezésre kerültek, akkor nem is fog eltűnni a hibás szektor kijelzés. Nem lesz attól kisebb a tárhelyed, hogy hibás szektorok vannak a vinyódon, ilyenkor tartalékszektorok szabadulnak fel. Pl. instabilitási gondok (tápellátás) miatt lehetett bad sectoros, ha a tápellátási problémát megszüntetted, akkor nincs nagy bajban a vinyó, működhet tovább gond nélkül a szektorhibák ellenére is.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.