Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10501) liksoft válasza Kernel (#10500) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy drive biztonsági üzemmódja kétféleképpen működhet (működik). Ha lejárt az összes próbálgatási lehetőség egy password esetében, akkor vagy örökre zárolja magát, vagy a biztonsági törlés funkció használatával lehet újra tárolónak használni. Ilyenkor ugye a teljes adatterületet a drive belső utasítása törli. Ha csak partíciót törölne, az biztonsági oldalról nemelég, ha a gyári adatokat is, akkor működésképtelen lenne. :D Az viszont kérdéses, hogy ezt a törlést egy lock-olt drive esetén hogyan lehet kierőszakolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10502) letix


letix
aktív tag

Hi ismét!

Nálam tapasztaltabb kollégák segítségét kérném.

Adott Samsung SATAII 160Gbyte 8mb, hdd , valamint WD Raptor 36Gb 16mb SATA hdd-k.

Napi átlagos használatra (legfőképp játék, kis rippelés, egyéb apróságok), melyik lehet a gyorsabb?

Nézegettem más fórumokat is, különböző teszteket, de egyértelműen nem győzött meg, hogy a Raptor.

Köszönöm előre is válaszotokat.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10503) Kernel válasza liksoft (#10501) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak partícióra én sem gondoltam, hanem a szokásos eszközökkel (diskedit stb.)elérhető MBR, illetve az azt követő 62 szektorra, ahol el lehet helyezni jelszóvédett programot, ami azután könnyen törölhető is lenne.

Mindenesetre, a szóbanforgó program lefagy virtuális gépen, így nem tudom megnézni, mit csinál. Vagy talán épp azért akad meg, mert nem valódi merevlemezt lát.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10504) villamos


villamos
őstag

Nos...
Adott egy gép. Benne egy 3,5" Samsung sata merevlemezzel. A szokásos Samsung betegségben szenved, zúg, búg mint a fene.
Azt találtam ki, hogy mivel úgyis tervezem a notebookban lévő merevlemez cseréjét egy nagyobb kapacitású darabra, így bele lehetne tenni a gépbe a jelenlegi kisebb lemezt, hiszen ezek a notebook lemezek extra halkak. Úgyis döcög már az XP rajta, újra kellene tenni. A note -ban is sata lemez van. A kérdés egyszerű. Be tudom rakni egy az egyben a kis lemezt a nagy gépbe? Az adat, és a tápcsatlakozó kompatibilis ezeken a HDD -ken?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10505) Imco válasza villamos (#10504) üzenetére


Imco
őstag

Ha szerencséd van satás és akkor simán. Ha nem, akkor szükséged lesz egy ilyenre.
Azt hiszem régebben voltak spéci csatlakozos notebook vincsik de erről nem sokat tudok.
A fentiekkel találkozom manapság. Spécire nem igen emléxem.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#10506) fireproof


fireproof
őstag

Ha vinyót veszek akkor a biosban kell állítanom valamit?

(#10507) Imco válasza fireproof (#10506) üzenetére


Imco
őstag

Ideális esetben nem! Persze van egy csomó kérdés: mint hogy egyedül van-e, rendszer vinyó lesz e ha nem magányos, Bios milyen, és a többi. Alaplap weblapján is szétnézhetsz, hogy van-e korlát, van-e sata. De ha jól nézem 2 napja erről értekezel! Vedd meg, tedd be, és ha nem megy ird le a problémát! Szerintem... ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#10508) D1Rect válasza fireproof (#10506) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha mákod van(ami elég sanszos), bedugod, alaplap felismeri, megy, win betölt, leformáz, örül/használatba vesz. :))
Imco: Nem mindenki durrbele típus. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10509) fireproof válasza D1Rect (#10508) üzenetére


fireproof
őstag

imádkozom:D majd meglátjuk holnap.Ha nem sikerül álljatok készen helpet nyújtani :D:D:D

(#10510) aleister válasza aleister (#10484) üzenetére


aleister
veterán

Skacok az én kérdésemre valaki tudja a választ? :))

"Biosban a sata beállításokon belül lehetőség van a következő opciókra:
- native ide
- legacy ide
- sata --> ahci
- raid

A raid értelemszerű, de mit jelent a többi?"

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10511) krystman válasza aleister (#10510) üzenetére


krystman
őstag

Ha, SATA-s a winyód akkor használd a SATA-AHCI módot. XP nem csípja az AHCI módot. Persze, ha legalább Vista vagy Win7-ed van. Ebbe megy rendes SATA-ba a winyó.

[ Szerkesztve ]

(#10512) krystman


krystman
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy régi Maxtor 40GB winyóm, és az elektronikan elfüstölt egy ic vagy talán több is. Elég jó eléghetett mert, a rack műanyagán is meglátni. Ilyenbe érdemes elektronikat cserélni, vagy ilyenkor teljesen beadta a kulcsot?

(#10513) aleister válasza krystman (#10511) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Ezt én is tudom. Az ahci mód gyorsabb, ha sok kis fájlról van szó. Xp alatt is megoldható, de mivel abban nincsenek benne az ahci driverek, a telepítés alatt kell neki beadni. Egyébként W7 alatt használnám, szóval működne.
A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy ténylegesen mik is ezek a felsorolt módok, és mi a különbség köztük?

A te kérdésedre meg a válasz: szerintem működne elektronika cserével, csak szerintem drágább lenne a hús a levesnél. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10514) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Egyik újraindítás után a postnál ezt a hibaüzenetet kapom: Ultra DMA Mode-6 S.M.A.R.T. capable but disabled.
A hiba elött a win 7-et raktam fel, de már többször is raktam fel win7-et és hiba nélkül ment.
A hiba annyira 'korai', hogy még a bios-ba sem tudok belépni. Próbálkoztam már bios resettel, de az sem segített. A vinyóm egy120gb-s maxtor udma-133-as, a többi ott van az aláírásomban.
A segítséget előre is köszönöm. :R

(#10515) D1Rect válasza labuwx (#10514) üzenetére


D1Rect
félisten

A biosba sem enged be? :F
Tuti Del? Nem véletlenül F2? ;)

(#10516) Kernel válasza aleister (#10510) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor megnézi az ember az alaplap kézikönyvét, az általában tudja a választ.

Azt talán nem kell mondani, hogy egy SATA-portot IDE-módra állítva az oprendszer nem kér SATA-drivert, vagyis anélkül telepíthető. Már csak az a kérdés, mi a különbség a natív és hagyományos (legacy) üzemmód között? De ez nem lehet kérdés, amíg van Google, aki tudja a választ (pláne, miután valaki kiolvasta egy manuálból).

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/834852.html

Here is the section from the manual

SATA Port0-3

Native Mode

Specifies the operating mode of the integrated SATA controllers.

Disabled

Allows the SATA controllers to operate in Legacy IDE mode.
In Legacy mode the SATA controllers use dedicated IRQs that cannot be shared
with other device.

Set this option to Disabled if you wish to install operating systems that do not support Native mode, e.g. Windows 9X/ME. (Default)

Enabled

Allows the SATA controllers to operate in Native IDE mode.
Enable Native IDE mode if you wish to install operating systems that support
Native mode, e.g. Windows XP/2000.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10517) fireproof


fireproof
őstag

NA megvettem a vinyót.A vinyó egy Western Digital 320 GB -os az alaplapom Gigabyte P31-ES3G. Bekötöttem a vinyót de sajátgépben nem látom h látná a gép.Akkor most mi a teendő?

(#10518) Kernel válasza labuwx (#10514) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem nem BIOS reset kellett volna, hanem próbára kiiktatom a vinyót, észreveszem hogy elindul a gép, ezután levonom a következtetést, hogy besz*rt a merevlemez, kiakasztja a gépet. Egy Maxtorról simán elképzelhető ilyesmi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10519) Kernel válasza fireproof (#10517) üzenetére


Kernel
nagyúr

Futtatás: diskmgmt.msc

Partícionálás, formázás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10520) D1Rect válasza Kernel (#10519) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan. :K
Szólj, ha valami nem menne esetleg.

(#10521) fireproof válasza Kernel (#10519) üzenetére


fireproof
őstag

Mit kellcsinálni? MErt a sajátgépben nem találom.! [link] (konvertálni kell alaplemezzé)?

[ Szerkesztve ]

(#10522) aleister válasza Kernel (#10516) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Valóban jó dolog a manual, de sajna abban csak a nyers, informatív dolgok vannak. A fórumiták tapasztalatait nem adja vissza.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10523) Kernel válasza fireproof (#10521) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igazából nem kellett volna engedni, hogy dinamikus legyen, de most már inkább próbáld visszacsinálni alaplemezzé.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10524) fireproof válasza Kernel (#10523) üzenetére


fireproof
őstag

Itt melyiket kell választani? [link]

[ Szerkesztve ]

(#10525) Kernel válasza fireproof (#10524) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elsődleges (gondolom egy darabba akarod partícionálni). 4 db elsődleges partíciót lehet létrehozni egy "alaplemezen". Ha valakinek ennél többre van szüksége, csak akkor kell a kiterjesztett/logikai.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10526) fireproof válasza Kernel (#10525) üzenetére


fireproof
őstag

jaa és it temlyiket kell választani? [link]

(#10527) Kernel válasza fireproof (#10526) üzenetére


Kernel
nagyúr

Választhatsz hozzá egy szabad betűjelet, L is lehet, ha úgy tetszik. De késöbb is megváltoztatható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10528) fireproof


fireproof
őstag

oks és ott alatta az az ntfs-es cucc? ott mit kell?és alatta? :)

(#10529) Kernel válasza fireproof (#10528) üzenetére


Kernel
nagyúr

NTFS-t kell választani, alapértelmezett foglalási egység, a Új Kötet nevet pedig átírhatod egyedi névre, ha akarod. De később ez utóbbi is módosítható

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10530) fireproof válasza Kernel (#10529) üzenetére


fireproof
őstag

De ott akkor a tallózásnál mit kell beállítani?

(#10531) Kernel válasza fireproof (#10530) üzenetére


Kernel
nagyúr

Milyen tallózás?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10532) fireproof válasza Kernel (#10531) üzenetére


fireproof
őstag

Hát mondtad hogy az ntfs-t válasszak és ott van mellette hogy tallózás (linkeltem az elöbb képet)

(#10533) Kernel válasza fireproof (#10532) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy-vagy.

Vagy "Csatlakoztatás NTFS mappába" vagy betűjel hozzárendelése.

Ha betűjelet adsz neki, nincs mit tallózni, a kettő együtt nem megy. Az NTFS-t nem erre írtam, hanem a formázásra, ami ezután következik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10534) fireproof válasza Kernel (#10533) üzenetére


fireproof
őstag

ÉS itt hogyan kell beállítani? kép!????

(#10535) Zpepe


Zpepe
tag

Azt lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok particiót növelni anélkül, hogy újratelepítenék mindent?

(#10536) Kernel válasza fireproof (#10534) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tömörítést ne engedélyezd, a gyorsformázást engedélyezheted, így hamar végez.

Ha nem engeded a gyorsformatot, igen sokáig elhúzódhat a folyamat, viszont végigellenőrzi a lemezt. Ez az ellenőrzés elhagyható, amennyiben megbízol benne, hogy hibátlan, gyárilag már úgyis tesztelt lemezt vásároltál.

Bővebben itt már írtam a formázásról:

http://prohardver.hu/tema/ghostolas_de_hogyan/hsz_1748-1748.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10537) Kernel válasza Zpepe (#10535) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Vista lemezkezelője állítólag tud átméretezni partíciót, vagy az Acronis True Image, Partition Magic stb. ajánlható. Bár az ajánlás talán túlzás, ilyen programok használatából adatvesztés is származhat (áramszünet közben, egyéb problémák is lehetnek). Adatmentés nélkül elvileg nem lenne szabad használni egyiket sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10538) fireproof válasza Kernel (#10536) üzenetére


fireproof
őstag

Köszönöm szépen a segítséget.Isten áldjon :R

(#10539) Kernel válasza fireproof (#10538) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szívesen...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10540) D1Rect válasza fireproof (#10538) üzenetére


D1Rect
félisten

Na erről lemaradtam. De a legjobb helyről kaptál segítséget. :R

(#10541) fireproof válasza D1Rect (#10540) üzenetére


fireproof
őstag

:DD

(#10542) Shomci


Shomci
tag

en is koszonom a segitseget mindenkinek.. meg probalkozom, de ha van meg valakinek 5lete, ne tartsa magaban... :) [link]

[ Szerkesztve ]

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10543) Shomci


Shomci
tag

ja es meg1 kerdes:
ha ezutan a lockolt winyo utan beteszek egy masik (nem lockolt) winyot, akkor azt a gep unlockoltnak fogja eszlelni, vagy netan kedveskedik nekem azt is lezarni?

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10544) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

van 1 kis gondom. a tesóm gépébe beraktam egy 4 éves hitachi 160gb-os (sata1) vinyót (ami az én gépemben volt), és szakaszosan búg és vele 1ütt rázza a házat is (JNC ház). ezt már az én gépemben is észrevettem, de közben már gépházat váltottam (meg vinyót is :) ).

nincs rá esetleg valami megoldás amíg nincs új házra pénze a tesómnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#10545) D1Rect válasza Blackdeath (#10544) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy vesz rezgéscsillapító felfogatót, vagy egy darab szivacsra teszi a vinyót. A felfogató jobb mert a szivacson melegedhet.
Nyilván lehetséges házilag is építeni rezgéscsillapító modult. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10546) nullpoint


nullpoint
senior tag

Sziasztok! Van egy Maxtor 250 es vinyom és néha ha be akarok lépni a kötetbe 3-4 másodpercet vár kattan egyet és csak akkor lép be. Ez már a vég kezdete?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10547) tomp válasza nullpoint (#10546) üzenetére


tomp
félisten

Nem lehet, hogy akkor éppen "pihen" a vinyó? Azaz amikor belelépnél, fel kell pörögnie. Addig meg vár a gép. Nézzél körül, hogy nincs e beállítva a vinyó automatikus lekapcsolása.
energiagazdálkodás, majd a megfelelő ablaknál merevlemez lekapcsolás: x perc. (Azért nem írtam pontosan a helyét mert nem tudom, hogy milyen op rendszert használsz.)

(#10548) krystman válasza aleister (#10513) üzenetére


krystman
őstag

Köszi! Igen! Én is észrevettem egyébként, hogy nagyon gyorsan betölti a Win7-et, ha AHCI módba van a winyó. Viszont, utólag nem lehet XP alá tenni a AHCI drivert valahogy?

(#10549) nóri93


nóri93
csendes tag

Füstölt, és égett szaga lett a vinyómnak.

Azóta nem is indul el.

Erről lehet adatot menteni vagy kuka?

"Én vehetek egy bicskát az unokaöcsémnek, de Te nem veheted meg Írországot a nagybátyádnak." - E.Ionesco

(#10550) D1Rect válasza nóri93 (#10549) üzenetére


D1Rect
félisten

Elképzelhető, de nem lesz olcsó vszínűleg. :(
Apróban nézz szét és érdeklődj szakinál.
Mod: Mintha Ő foglalkozna ilyenekkel...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.