Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) Sk8erPeter válasza toncy (#9549) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért, tudsz nem csapágyas ventit is? :Y

Sk8erPeter

(#9552) Sk8erPeter válasza Dimacherius (#9550) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit!
Simán elbírja a 350-es is, adatlapomon látható konfigot is röhögve elviszi az FSP 350PNF! (Nem egy komoly konfig, de a tiéd sem. :DDD)
Árgép: [link] Vagy: [link]

Sk8erPeter

(#9553) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Srácok kb egy hete vettem egy Samsung 250-es SATA vinyot(használtam 5000Ft-ért),és elég furcsa dolgot művel a gépem,mert mikor először bekapcsolom a gépet,akkor a Boot képernyőnél akadozó pittyegést hallok ;) ,a vinyó felől pedig nagyon erőlködő keregést,persze így a Boot képernyőt át se bírom lépni. :K A furcsaság viszont az,ha lekapcsolom a gépet,és újból elindítom akkor már ez a jelenség nem áll fenn,azaz a win simán felláll.Mi lehet a próbléma ?A válaszokat előre is köszönöm. :R :R

(#9554) Kernel válasza Dark KillerX (#9553) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igazság szerint tápegység szokott ilyet csinálni, a vinyó lehet, csak a tápfeszültség szűretlensége miatt kínlódik, mivel érzékeny rá. Ilyenkor általában egyre romlik a helyzet, míg az egyik bekapcsoláskor a tápegység majd agyonvágja a vinyót és/vagy bármit a gépben.

Tápegységben kondenzátorok elhasználódása, kiszáradása járhat ilyen hatással, hogy eleinte csak hideg állapotban jelentkezik probléma, kicsit átmelegedve már nem. De idővel egyre rosszabb lesz. Ha nem is állítható 100 %-ra így látatlanban, de biztonsági okból mindenképpen érdemes ellenőrizni egy garantáltan megbízható tápegységgel, mert ez egy igen veszélyes jelenség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9555) Dark KillerX válasza Kernel (#9554) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Akkor az szerinted jó megoldás lenne,ha adataimat amit rámentettem rajtahagyom,és veszek egy ilyet[link],és külső vinyóként használom,mert amíg nem raktam be a vinyót,addig ez a probléma nem állt fenn.Ja és a vinyót teszteltem HD Tune-nal és Sentinel-lel,és egyik progi sem jelzett hibát.Köszi mégegyszer a választ.

(#9556) Kernel válasza Dark KillerX (#9555) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ártani bizonyára nem árt, de ha a tápod nem bír el egy plusz vinyót, az azért óvatosságra int. Lehet még ebből gond akkor is, ha ezt a vinyót eltávolítod belőle.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9557) Imco válasza Dark KillerX (#9555) üzenetére


Imco
őstag

Lehet hogy Kernel nem fog egyetérteni velem, de kifejtem. :)
"amíg nem raktam be a vinyót,addig ez a probléma nem állt fenn." >>> egyszerűen nagyobb teljesitményre lenne szükséged a vinyó miatt és már ezt nen tudja biztositani a tápod. A külső ház - az árból itélve- nem rendelkezik saját táppal. Ergo továbbra is a géped tápján élne! A konfigodat nézve, laknak nálad rendesen. Igy az új táp vásárlást javasolnám /4-600 w legalább/ a házra forditandó összegből / + még 1 kicsi :) /.Talán 3-4 hsz ezelött van két link is! /(#9552) Sk8erPeter/ Ha van lehetőséged probálj kölcsönözni egy jobb tápot egy teszt idejére!

***********
Kernel gyorsabb volt! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9558) Dark KillerX válasza Kernel (#9556) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Eddig tényleg semmi gondom,nem volt a tápommal,mert korábban egy 512-bites 2900prom volt és azzal serm volt gond,pedig még az jobban megnyomta a fogyasztást.Lehet mégis csak gariztatnom kéne,a tápot,de a boltban mit mondjak?.Tuti azt fogják mondani,hogy a vinyó a rossz.

(#9559) Dimacherius válasza Sk8erPeter (#9552) üzenetére


Dimacherius
csendes tag

Hali!

Kössz a linkeket.

2 uccsó kérdésem lenne:

1. Találtam egy tápot, szintén FSP 350 W PNF, csak 6500-ért itt:

http://hardwareoc.hu/shop-k/index.php?page=shop.product_details&category_id=47&flypage=shop.flypage&product_id=1451&option=com_virtuemart&Itemid=1

Megéri ennyiért?
2 k-val olcsób, mint iponban...

2. A venti itt a tetején található, így ha behelyezem, akkor pont a ház fedőlapja, teteje alatt lesz, ebből következtetek, hogy a venti inkább lefele a gép belseje felé fog nézni...

Nem tudom, érthető vagyok-e?

Próbáltam az lenni.

Mindegy, az első kérdés a fontos...

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#9560) Dark KillerX válasza Imco (#9557) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi neked is a választ.Az anyagiakba,most kb ezek a tápok férnének bele.[link] , [link] és ezek tényleg jók sztem,és talán az a + 50Watt elég lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#9561) Kernel válasza Imco (#9557) üzenetére


Kernel
nagyúr

A külső ház - az árból itélve- nem rendelkezik saját táppal.

Nem tudom, miért ilyen olcsó, de USB-ről sem kaphatja a tápot, akkor viszont honnan? Nem mintha 5 Voltból nem lehetne 12 Voltot csinálni egy DC/DC átalakítóval, csak ez bemenőoldalon többszörös áramot igényelne, ami nem áll rendelkezésre. USB-ről még notebook vinyót is néha csak 2 db csatlakozó együttes áramával lehet működtetni, ez viszont 3,5-es HDD.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9562) Kernel válasza Imco (#9557) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kétszer ment el, ki volt akadva a szerver.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9563) Dzsekó válasza Dimacherius (#9559) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

1. Megéri ennyiért, mert ugyanazt kapod, mint iponban, és itt is 2 év gari van rá.
Esetleg még ez egy jó bolt, ha ott nem kapnál: [link]
Itt van PNR 5xxxFt-ért, de nem tudom mi a különbség a PNR és PNF között.

2. minden táp ventije lefelé néz a proci fele, ha a ház tetejébe kell tenni a tápot.
Üdv!

(#9564) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Meglepő problémával állok szemben, miszerint az adataimnál található konfigurációból az egyik (a rendszert képező) 750-es Samsung vinyó az utóbbi időben defektesen működik.

A vinyó nagyjából másfél éves, és kb 2 hónapja produkálja véletlenszerűen azt a jelenséget, hogy használat közben a zene egyszer csak megakad, aztán szépen minden program beáll, csak a kurzort tudom mozgatni, de amúgy semmire nem reagál a gép, valamint a vinyó seekelés ledje fixen világít.
Így áll nagyjából 1-2 percig, majd működik tovább a gép, mintha mi se történt volna. Előfordulási gyakoriság 1-2 naponta 1x.
Sajnos az utóbbi időben már néha nem működik tovább a gép, helyette kékhalált dob és restartnál nem is látja a vinyót a bios. Első ilyen alkalommal áramtalanítottam a vinyót és kiszedtem hülni, mert nagyon melegnek éreztem (a másikhoz képest is), majd visszahelyezés után tökéletesen működött tovább. Biztonság kedvéért betettem a gép orrába egy rendszerhűtőt, ami relative hűvösen tartja a vinyót, de azóta megint fagyott egyszer, én pedig féltem az adataim.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a probléma okozója, hogyan tudom orvosolni? Esetleg gariztatni kéne?

Oprendszer: Vista 32bit
Futtatott alkalmazások fagyások idején: Firefox, MSN, utorrent, foobar, NOD32, Daemon Tools

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9565) Dzsekó válasza Mosqu!to (#9564) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egy smart képet dobhatnál, akkor többet tudnánk mondani.

(#9566) R


R
aktív tag

Hi!

elkezdett szaggatni az egermozgas, megfagyott a gep, resetelek, boot: HDD not detected!
most ezt betettem egy masik gepbe ott latszodnak az adatok, ilyenkor mit lehet tenni? Meg lehet javtani?

NTFS WinXP volt

Most ráeresztettem egy Windows-os (gyors)format-ot 2 particiora, a rendszerre meg format.
egyéb teendő, hogy ismét bootolható HDD váljék belőle?

Hiren-ből melyik programot futtassam?

[ Szerkesztve ]

(#9567) DeltaPower


DeltaPower
őstag

mivel nem találtam "azonnali hdd kérdések" topicot, itt teszem fel
a páciens egy wd caviar se 250gb sata
tünetek: bekapcsolás után pár perccel, rövid ideig tartó, rendkívül zavaró magas hangú ciripelés hallatszik belőle, ami kis idő múlva megszűnik (gondolom fel kell melegednie :F ) hd sentinel nem jelez hibát a smart adatokra.
kérdéseim:
- a betegség lehetséges oka(i)
- a betegség súlyossága (merjek-e rajta fontosat tartani)
- javaslat a kezelésre (kidobjam-e vagy maradhat)

előre is kösz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9568) Imco válasza Dark KillerX (#9560) üzenetére


Imco
őstag

Mindenképp érdemes egy kicsit túl méretezni, főleg olyannak aki nem csak excelezik 80GB/512MB/cel2.33GHZ gépen. :) Nálad is 4 vinyó VGA Iró +tuning! Kell neki a nafta. + 1xw-tal nem szabad számolni! Ha veszel egy new vga-t pl., aminél már ajánlott a 600 w, máris bajban vagy megint! Komoly dilemma elismerem! :) Egyébként mindkét táp szimpatikus. Addig is probálj egy teszt darabot, nehogy más legyen a hiba. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9569) Imco válasza Kernel (#9562) üzenetére


Imco
őstag

Bocsi! Biztos frissitettem a szerkesztés után!

Üdv! Imco

(#9570) Imco válasza Kernel (#9561) üzenetére


Imco
őstag

Igazad van! Viszont egy normális táp+ elektronika maga belekerül ennyibe! Nézegettem képeket róla, de nem lettem okosabb! :)

Üdv! Imco

(#9571) toncy


toncy
csendes tag

sziasztok,

megint jovok segitsegert,

bele vagok egybol a kozepebe, az mit jelentene, hogyha a hd tune al le quick scannelem a winyot es a vege fele (kb az utolso 85%-nal) elkezd nyikorogni a winyo?
bad sector lenne? gozom sincs :F

[ Szerkesztve ]

toncy

(#9572) toncy válasza Sk8erPeter (#9551) üzenetére


toncy
csendes tag

jah, tudok:) a tapomba peldaul sima venti van, egyetlen csapagy sincs benne... szet szedtem onna tudom :DDDD

[ Szerkesztve ]

toncy

(#9573) toncy válasza toncy (#9571) üzenetére


toncy
csendes tag

****utolso 15% nal

toncy

(#9574) Mosqu!to válasza Dzsekó (#9565) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ha jobb, tehetek be jelentést is.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9575) R


R
aktív tag

masterboot record megújtást hogy végzünk?

(#9576) letsdobizz


letsdobizz
csendes tag

A nagy vicc az hogy lehet h téll nem kap áramot egyszer az egyik egyszer a másik...
ha nagynehezen sikerült a DVD-RW(sata)-t bekapcsollni a méásik eltűnt!!!:D:D:D:D
a másik vinyó az emgy get databackel átmentem a dolgokat és ujra formatálom és kész de a másik 2vel vmit kell csinálni mert az ugy nem jo...BIOS sem látja akkor:(
megnézem mivan ha vadiuj kábelt kap, táp tuti nem rosz, és nem is lett semmi elcseszve mert leteszteltem hogy ad e áramot a csati( főleg mivel azon a vezetéken van más cuccos is...)

(#9577) Sk8erPeter válasza Dzsekó (#9563) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de nem tudom mi a különbség a PNR és PNF között."
A válasz a tápos topic első hsz.-ében található:
"FSP-PNR: PNF-nél kisebb hatásfok, nagyobb mértékű melegedés "köszönhetően" a kisebb hűtőbordáknak, kisebb szekunder oldali borda és a primerköri pufferkondenzátor is kisebb. Emiatt hangosabb a PNF modelleknél, mivel a hamarabb felmelegedő bordák miatt már alacsonyabb terhelésen is felszabályoz a ventilátora. Ettől függetlenül ugyanúgy az ajánlott tápok között a helye, minőségi kapcsolástechnikával és alkatrész megválasztással rendelkezik.
[...]
FSP-PNF: Nagyon jó táp, csendes, és ebben már jóval nagyobbak a bordák. Jobb hatásfokkal rendelkezik, mint az előbb említett 2 tápegység, és erősebb is. Sajnálatos módon nagyon nehéz beszerezni, mint ahogy fentebb is írtam, már szinte mindenütt CRG-t kapunk helyette."

(...és még bővebb leírás ugyanitt)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#9559) Dimacherius:

a linked nem működik, mert az oldalon ez szerepel: "Üzletünk a mai nappal befejezi működését." :DDD

Ha PNF-et vásárolsz, ajánlott odafigyelni a következőkre:

"FSP-CRG: PNF néven árulják sok helyen, ezért érdemes utánaérdeklődni vásárlás előtt, hogy milyen típus is igazából, de ez nem azt jelenti hogy a CRG-t nem szabad megvenni. Hasonló a felépítése mint a PNF-nek, de róla is elmondható ugyanaz ami a PNR-ről: "kicsit kispórolták belőle az anyagot", ezt majd az alul lévő képeken lehet is látni. Az FSP-Saga egyszerűsített változata, fényezés nélkül és kevés kábellel. Ha ára kedvező, még mindig jó vételnek számít." ([link])

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#9572) toncy: és akkor szerinted mi van benne, levegő? :U A "sima venti" szerinted azt jelenti, hogy nincs benne csapágy? :Y :DDD
Folytathatjuk még a vitát, de szerintem nem sok értelme van... ;]

Sk8erPeter

(#9578) Sk8erPeter válasza Imco (#9568) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Remélem ezt a 600 W-ot nem mondtad komolyan... :W Nem tudom, miért gondolják oly sokan, hogy ha egy gépben már több fogyasztó is működik, akkor már mindjárt be kell tojni, és egyből kilowattos tápot venni... A 600W nagyon kevés konfighoz szükséges, ott tudom elképzelni, ahol négymagos proci van, X2-es videókártya (vagy SLI vagy CF), vízhűtés, neoncsövek és egyéb csillivilli, többség gépébe elég a 350, legfeljebb 400W-os táp is.
Ajánlom a tápos topik első hsz.-ét, ha egy kicsit tájékozódni szeretnél tápegység ügyben...
Annak a bődületes baromságnak se higgyél, ami a videokártyák dobozain/honlapjain van feltüntetve, mert ismét csak a parasztvakítás esete forog fenn, lásd pl. az én videokártyám (HD 3850 256MB) honlapján olvashatóakat:
"450Watt or greater power supply with 75 Watt 6-pin PCI Express power connector recommended." - baromság, felesleges, eleve konfigtól függ. Nálam 350W bőven elég. Pedig nálam is vannak cuccok, amik fogyasztanak, de nem kell 350W-nál több.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szerk.:
(#9553) Dark KillerX: kábeleket próbáltál már cserélni?
Az az FSP 400PNF elég erős, meglepne, ha azzal lenne gond. Persze hibás darabot bármiből kifoghat az ember.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9579) R válasza R (#9575) üzenetére


R
aktív tag

szeretnek egy tiszta bootolható wincsit a mostanibol

(#9580) Sk8erPeter válasza R (#9575) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bootolás XP telepítőlemezről, első képernyőn Helyreállító/Javítókonzolba belépés (R vagy J), 1-es, Enter, jelszónál - ha nincs, akkor - megint Enter, majd a parancssorba írd be:
fixboot
fixmbr

Sk8erPeter

(#9581) Sk8erPeter válasza R (#9575) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerk.: uhh, bocs, kétszer ment... nem értem, mi van mostanában. :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9582) toncy válasza Sk8erPeter (#9551) üzenetére


toncy
csendes tag

hello,

nem is vitazni akarok... :DD
csak mondom, hogy az enyembe nincs csapagy, hanem perselyeken fut... :(((((
egy favago modszerrel meg oldott sz*r...
tehat ugy kepzeld el, hogy ket cso egymasba van teve es ugy forg az egyik a masikba...

de asszem ez a tema mar nem ide tartozik:DD

toncy

(#9583) toncy válasza Sk8erPeter (#9551) üzenetére


toncy
csendes tag

hello,

nem is vitazni akarok... :DD
csak mondom, hogy az enyembe nincs csapagy, hanem perselyeken fut... :(((((
egy favago modszerrel meg oldott sz*r...
tehat ugy kepzeld el, hogy ket cso egymasba van teve es ugy forg az egyik a masikba...

de asszem ez a tema mar nem ide tartozik:DD

toncy

(#9584) Dimacherius válasza Dzsekó (#9563) üzenetére


Dimacherius
csendes tag

Hali!

Kössz a linket, a régi tényleg bezár, de ezen az újon találtam jó kis ajánlatokat.

400W-os Deer táp is megfelelő?

Mi a véleményetek?

FSP PNF és PNR között mi a különbség?

PNR, nem későbbi széria, itt mégis olcsóbb...?

Valaki segítsen megvilágosodnom!!!!!!!!!!

Előre is köszönöm!

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#9585) Imco válasza Sk8erPeter (#9578) üzenetére


Imco
őstag

Halál komoly volt! Az első mondattal egyetemben! Nem a 600 w a lényeg ! Hanem hogy teszteljen és ha már vesz valamit akkor vegyen a 400-nál többet biztonságból! Mert ha megnézed a konfigját akkor látszik hogy nem egy irodai user és feltételezhető hogy évente több hardvert is kicserél.De ez Dark KillerXnek világos volt. Akkor mi miért vitatkozunk erről?
Képzeld hogy hittem a vga leirásban, olyan bödületes baromságnak mint hogy a 600w javasolt és mit ad isten elindult a kártya mig a 400w táppal nem ment!
Arról nem is beszélve hogy "fos szemét ipari hulladék Codegen táp" amivel szállitok minden alsó és középkategoriás gépet és talán egy garis probléma volt az elmúlt években annak ellenére hogy nem egy chieftech a lelkem, de megfizethető!
No de ennek igy semmi értelme...

Üdv! Imco

(#9586) Sk8erPeter válasza Imco (#9585) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Komolyan csodálkozol, hogy Codegen táppal nem akart elindulni? Tudhatnád, ha már ennyire hevesen vitatkozol, hogy a Codegenek közel sem tudják azokat az értékeket teljesíteni, amik rá vannak írva, de ezt már párszor elmondtam, unom már ugyanazt szajkózni. Nézz körül kicsit légyszíves a tápos topikban és a neten mindenhol a Codegen tápokkal kapcsolatos tapasztalatokról, nagyon sok van köztük, ami arról szól, hogy nemcsak alulteljesített, de megölte a gép sok-sok alkatrészét.
Ha most is Codegen tápot használsz, gratulálok, bátor ember vagy, nálunk is van egy gép, amiben Codegen van, de abszolút nem roppannék össze, ha azzal a géppel bármi történne, mivel egy régi gagyi gép, ezért tök mindegy, mi van benne, alig fogyaszt valamit. 400W-os Codegen elviszi, de nekünk még szerencsénk van. Akár hiszed, akár nem, a Codegennek volt egy igen sikertelen időszaka, amikor rosszabbnál rosszabb szériákat készítettek, még ha korábban voltak megbízható tápjaik is. Manapság meg éppen ezért zsákbamacska a Codegen.
Megfizethető a Codegen, de milyen áron...?
Ha Codegent ajánlgatsz, abból tényleg jobb, ha 600W-osat vesz valaki, akkor talán a felét tudja is... :DDD Viszont a minőségibb kategóriából bőven elég a párszáz W-tal kevesebb teljesítménnyel rendelkező táp is.

Sk8erPeter

(#9587) Sk8erPeter válasza Dimacherius (#9584) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, ne vegyél Deer tápot.
TÁPEGYSÉGEN NEM ÉRDEMES SPÓROLNI!!!
A gép legfontosabb alkatrésze, miért épp ezen akarnál 1-2 ezret "nyerni"?
Itt már leírtam a különbséget a PNF és PNR között.

Sk8erPeter

(#9588) DeltaPower


DeltaPower
őstag

erre valaki?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9589) Imco válasza Sk8erPeter (#9586) üzenetére


Imco
őstag

Miről beszélünk!? Nem mondtam hogy codegen volt a tápom! Nem ajánlottam itt senkinek codegent! Nem netes vélemény-tapasztalat, hanem a sajátom a 100-150-re jutó 1 gari! Nincs 600 wattos codegenem. Az aláirásomban is látszik ami a konfigomnál is ott van:
CTF-850 W = chieftec-850 14c Erre esküszöm, de ugye ezt értelmetlen ajánlanom egy irodai konfigba! :)

Üdv! Imco

(#9590) Sk8erPeter válasza Imco (#9589) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk nálad egy két GPU-s videokártya meg négymagos proci izzad, talán nem csoda, hogy nagyobb tápra van szükséged... (Bár szvsz 850 sem feltétlenül kellene, de ez mellékes.)
Amúgy félreértettem a hsz.-ed, azt hittem, te használsz Codegent. Viszont ha ráadásul szállítasz, az sokkal nagyobb bűn... ;]
Nem tudom, miért mániád ez az "irodai gép" szófordulat, de "NEM irodai" gép esetén sincs még "biztonságból" sem szükség 500 W-okra... Ez legfeljebb arra jó, hogy jó magas legyen a villanyszámlád. :DDD
Ja, és ha nem is ajánlod a Codegent, épp most kezdted oltalmadba venni, hogy milyen jó, mivel nálatok nincsenek garis ügyek. Senki nem is mondta, hogy a problémák még a gari időtartama alatt jelentkeznek. Mennyi is általában a gari a Codegenekre? 1 év? Nem 1 év alatt szoktak általában (jobb esetben) meghalni a tápok.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9591) Dzsekó válasza Mosqu!to (#9574) üzenetére


Dzsekó
addikt

No, van pár rossz szektor, meg gyengélkedő szektor, de szerintem ettől még nem kéne ilyeneket csinálnia a vinyónak, sőt, lehet, hogy ettől lettek a rossz szektorok.
Első javaslat, hogy nézd meg a csatlakozókat, esetleg cseréld ki őket.
Még az adatkábelt is, mert CRC hiba is volt valamikor régebben.
A táppal elvileg nem lehet gond, mert Enermax-od van.
Sajnos még nem gariérett a vinyód, bár ha másik gépben is produkál ilyeneket, és ezt a szervizben is produkálja, akkor esélyes, hogy kicserélik.
Mindenesetre fontos adatot ne tegyél rá.
Üdv!

(#9592) Dark KillerX válasza Imco (#9568) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Úgy néz ki megvan a bibi,ugyanis a tápom SATA csatlakozójával lehet a gond,mert volt itthon egy y-alakú Molex elosztom,és ennek az egyik ágára kötve a SATA csatlakozott,hiba nélkül működik a gép tegnap délután óta.Azért persze ez nem nyugtat meg úgyhogy,azt hiszem tápcsere lesz. :R :R [link] vagy pedig ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#9593) Imco válasza Sk8erPeter (#9590) üzenetére


Imco
őstag

Ne már! Egy szóval sem mondtam hogy nem ajánlom a codegent! "Nem ajánlottam itt senkinek codegent!" mást sem! Egyébként 2 év a gari és a gari időnél tovább tart a kapcsolatom az ügyfeleimmel. Az irodai szófordulathoz pusztán a hely miatt ragaszkodom mert kényelmesebb igy beszélni róla, mint integrált vgaval szerelt, energiatakarékos kis háttértárral rendelkező, alacsony óra jelű esetleg celeron processzoros, csökentett energia felvételű konfigurációként emlegetni. Ebbe bele tartozik a csak netezek-levelezek, home user nagy része is.
Nem vagyok Codegen dealer! Egyszerüen a pár 10000 usert szeretném megkimélni az infarktustól, akiknek egyébként hibátlanul müködő codegen cuccuk van és megrémülnek a gyujtsuk fel a codegen gyárat zászlódtól.
Minden táp elromlik, igen vannak, voltak rosszabbak is. A codegen egy középkategoriás táp a maga tulajdonságaival. Viszont egy átlag (irodai) usernek ritkán van szüksége komolyabbra. Ennyi a véleményem és ezt el nem vitathatod! :) Béke.

Bocsi a sok hosszú offért!

Üdv! Imco

(#9594) Imco válasza Dark KillerX (#9592) üzenetére


Imco
őstag

Ha biztos megszünt a hiba a cserével, akkor most nem feltétlen szükséges a táp csere.
Mint irták is lentebb, nem rossz a tápod tipusa.
Talán várj amig euro esés lesz / :D / illetve valóban megkivánja a masinád.
Szépek a tápok! A chieftecem hibátlanul megy, gigabyte még nem volt nálam.

Üdv! Imco

(#9595) Dark KillerX válasza Imco (#9594) üzenetére


Dark KillerX
addikt

A hiba teljes mértékben megszűnt,még pár napot várok,és ha megint jelentkezik a hiba,akkor megyek a szervizbe A mostani gépem előtt,ami a maga idején is sztem közepesen erős gép volt :DDD (1900XTX és egy A64 Venice 4000+ ~ 2600Mhz)egy chieftech 350W táp hajtotta. :K ,és teljes mértékben kitudta szolgálni naftával.Ezért is gondoltam a Chieftech 500W tápra,a Giga tápok pedig ha jól tudom FSP belsővel rendelkeznek.Amúgy ha tehetném,akkor egy Corsair VX450 vagy 520 tápot vennék,mert ha hamarosan lecserélem a mostani vidkarimat,egy 4830-ra :) ,akkor nem vagyok biztos benne,hogy az 500W Chieftech táp elég lenne.,persze ez már egy másik topikba való téma.Tényleg köszi a segítséget. :R

(#9596) Vortex07


Vortex07
tag

Hali!
Helyzet a kovetkezo: adott egy 320Gb Seagete merevlemez, aminek a C particiojan a chkdsk 104kb bad sectort talalt. A C: particio a merevlemez elejen van es 10Gb. Lefuttattam a HDD regeneratort az ejjel es 16600Mb utan meg mindig nem talalt egyetlen hibas szektort sem. Otlet? Chkdsk hulyeseget jelez vagy valami logikai hibat eszlelt? Esetleg a C: particio megsem a HDD elejen lenne (Disk management es Partition Magic szerint ott van) ? Hogyan tudnam esetleg ellenorizni h hanyas sectortol hanyasig tart a C particio?
Koszi !

(#9597) Dzsekó válasza Vortex07 (#9596) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Partitionmagic kiírja a fizikai szektorokat, ha a partíción jobb klikket majd tulajdonságokat nyomsz.
C partíció általában lemez elején van, Partitionmagic is fizikailag mutatja a partíciókat.
Chkdsk sokszor jelez hülyeséget. Megbizonyosodni arról, hogy van-e bad sector a vinyódon, smart alapján tudsz, amit pl. HD Sentinel progi megmutat, de szövegesen ki is írja a problémákat, meg hogy hány szektor döglött és hány gyenge.
Üdv!

(#9598) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Egy elég érdekes gondom van.
Ma egyikről a másik pillanatra a WD 500 RE3 as -t nem ismeri fel a gép, ha a bios AHCI üzemmódban van.
Eddig ment így régóta.
Amikor detektálja a sata cuccokat, annál a portnál amire ez van kötve megáll és ennyi.
ctrl alt del el ujra lehet indítani, tehát maga a gép nem fagy le.
IDE módban megy.

Most el tudtam indítani, mert a JMICRON féle vezérlőre kötöttem.
De ezzel sem ment amikor AHCI n volt, csak IDE módban.
Minden adat megvan és sértetlen.
HDD sentinel szerint is minden rendben.

Win 7 beta telepítése közben jött elő.
És nem értem, hogy mi a gond.
Ha vissza is viszem, mit mondjak ?
Mert ha AHCI nélküi gépre teszik, akkor menni fog ?!?!

Minden 5letet szívesen fogadok.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9599) Kernel válasza Core2duo6600 (#9598) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valóban érdekes, két napja volt ebben a topikban valakinek ilyen gondja, szintén WD500, ASUSP5.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9600) Mijági


Mijági
csendes tag

Hello.

Általában mennyi számít az optimális hdd hőmérsékletnek? És mi az ami még elmegy. Nekem pl. az egy hdd ami bent van 40-42 fokos max ennél teszt után se több soha. Ez még jó?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.