Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) Core2duo6600 válasza Elisha_ (#9531) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

Nálam is pont ugyanez játszodott le, találtál már valami magyarázatot rá ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9602) Imco válasza Mijági (#9600) üzenetére


Imco
őstag

Olvass vissza! A #9520 hsz tájékán ez a téma. Egyébként is többször előfordul.
A 40 fok még elmegy! Kérdés, hogy nyáron mi lesz?

Üdv! Imco

(#9603) sbazsi válasza Imco (#9602) üzenetére


sbazsi
veterán

és mi a helyzet a noti vinyókkal?
ha 47-re felszökik, vagy fölé, az mennyire normális?
nem ritkán csinálja, de per pill 42. :F

(#9604) Core2duo6600 válasza sbazsi (#9603) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lévén, hogy a gép tervezésénél figyelmbe vették no para, de ha nem vették akkor sem tudsz mit csinálni.
42 az még okés.
Egy ACER laposban egy 40 GB hitachi van, és hibátlan már vagy 5-6 éve.
Tehát ne aggodj.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9605) Imco válasza sbazsi (#9603) üzenetére


Imco
őstag

A 47 már kicsit sok szerintem, és a szokásos kérdés is adott, mely szerint nyáron mi lesz? Egyébként igaza van Core2duo6600nak, igazából nem tudsz tenni ellene.

Üdv! Imco

(#9606) liksoft


liksoft
nagyúr

Hőmérsékletek!

Hosszú üzemeléshez:
3,5" Normál működéshez: 25-40C° , erős terhelésnél lehetőleg 48C° alatt.
2,5" 25-45C° , 55C°-ig.

Ha nincs más lehetőség, és használni kell, akkor 4-5C° plusz hőmérséklet még elmegy. Viszont vigyázat, ugyanis ilyenkor ha alkatrészhibás (chiphiba), sokkal könnyebben hal meg "gyorshalállal".

Célszerű a gyártónál megnézni a típus ajánlott működési hőmérsékletét. Ha hosszú távra tervezünk, akkor 10-5C°-al módosított határértékek között (0-50C° helyett 10-45C°) várható a legkisebb meghibásodás. (Bár van olyan gyártó amelyik 60C°-ig adja meg a drive működési hőmérsékletét, célszerű 50C° fölé nem túlzottan engedni.)

Kiegészítés:

A drive-ok tápellátása is egyre kritikusabb. Felületi hibákat, adatátviteli bizonytalanságot tud okozni a rossz tápellátás. Itt két kritérium van.
1. Pontos tápfeszültség. A gyártók szerint +-5%, gyakorlatban +-2% ajánlott.
2. Zajmentes! Egy elöregedett vagy határon működő, illetve a 230V-os oldalon nem kellően szűrt tápellátás itt képes kinyírni egy winyót. Ellenőrzése csak oszcilloszkóppal lehetséges. Ez az a pont, amiért 40% tartalékot szoktam kérni a tápegységek vásárlásakor. (Összerakott gépek esetén igaz, ugyanis a márkás gyártók gépeinek a tápja korrekt módon szűrt szokott lenni. Ott elég 10-15% rátartás.)

[ Módosította: Atlantis ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9607) freezbi


freezbi
csendes tag

Sziasztok Guruk!

Problémába ütköztem.. Van egy Samsung hd753lj 750 Gb-os merevlemezem, és szeretnék rá windowst telepíteni, de a telepítő azt írja ki, hogy nem tud rá telepíteni. Be van formázva, látja is a rendszer ha a régi ATA winchesteren lévő windowsról indítom a gépet, másolás, futtatás simán megy.

Hogy tudom ezt megoldani?

Lehet hogy már van a fórumban hasonló hozzászólás, de idő hiányában nem tudok elolvasni minden üzenetet..

Köszönöm előre is a segítséget!

(#9608) Samus válasza freezbi (#9607) üzenetére


Samus
addikt

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám amivel ma szembesültem, hogy: Sata-s laptop winchesterem van (Hitachi), ami 120Gb, és 2 részre van felosztva. Ahol csak adatokat tárolok, a fáljok 80%-a olvashatatlan lett. Vírus nincs a gépen mert már leellenőriztem. HDD ellenőrzővel már megnéztem, de nem talált hibás szektorokat. Az a baj hogy lehet hogy valami külső program okozhatta. Mert nem nálam keletkezett ez a hiba, viszont ez az én gépem, és aki ezen a gépen vitézkedett, az az állítja hogy ő "nem csináltam vele semmit". Persze én kétlem. De lehet. Ha valaki találkozott már hasonló hibával, vagy van ötlete rá, hogy hogyan menthetném meg az adataimat kérem írjon!
Egyébként néhány hibás fájlt átmásoltam pendrivera és megnéztem egy másik gépen hogy olvasható e, de azon sem volt az :(
Köszi előre is! Notesz oprendszere Vista Ultimate, asztali gépe legfrisebb Win 7, de XP-se tudja megnyitni a fájlokat. Se méret, se név, se kiterjesztés nem változott, de pl. egy képet sem lehet megnézni (nincs indexkép sem miniatűrben), a dokumentumok pedig olvashatatlanok lettek (össze vissza minden van bennük). Érdekes, hogy rendszerpartíción semmi sem sérült meg (ergo asztalon is minden ép). Az utolsó kettő progi, ami felkerült a gépre, az aktuális CHIP magazin mellékletéről egy HDD regenerator, és egy particionáló progi.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9609) Imco válasza freezbi (#9607) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem irj egy pár szót a konfigodról illetve a win tipusáról, ha már olvasni nem szeretsz!
Kicsit több az esélyed a megoldásra.

Üdv! Imco

(#9610) freezbi válasza Imco (#9609) üzenetére


freezbi
csendes tag

Hello

A config: Gigabyte M61SME-S2 alaplap, Amd Athlon X2 5000+ proci, 2 Gb memória.
A windows SP3-as Xp professional.

(#9611) Kernel válasza freezbi (#9607) üzenetére


Kernel
nagyúr

A régi Windows bizonyára látja, ha már telepítve van benne a SATA driver (mivel ez egy SATA vinyó, ha jól látom), de a telepítő nem fogja látni, mert integrálni kell bele, vagy floppy-lemezen mellékelni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9612) Kernel válasza Samus (#9608) üzenetére


Kernel
nagyúr

GetDataBack-kel célszerű megnézni, bár az ilyet az sem mindig szereti.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9613) Kernel válasza Kernel (#9611) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy IDE-kompatibilis módra állítani a BIOS-ban, ez most kimaradt (milliószor leírt téma a fórumokon).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9614) freezbi válasza Kernel (#9613) üzenetére


freezbi
csendes tag

köszönöm, megpróbálkozom a fent leírtakkal!

(#9615) sbazsi válasza Imco (#9605) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm lehet a ventit ki kéne pucolni/cserélni a gépben.
hdd sentinel kondicio 97%

(#9616) R


R
aktív tag

beraktam egy winchester primary slave,
hogy tehetem primary master-re?

jumpere nem nagyon van..

(#9617) retizotyo


retizotyo
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Segítséget kérnék Samsung SP2014N vinyóra vonatkozóan:
Jelenség: XP "egyszercsak" nem tudja leállítani magát, reset esetén már nem tud bootolni vinyóról. XP újratelepítése segít néhány hétre-hónapra. Ez kb. féléve kezdődött nem is gyanakodtam hardverhibára, inkább WinUpdate-re, meg hogy az xp nem tudja a háttérben futó programokat bezárni.
Nekiálltam mindenféle diagnosztizálóval, hátha találok valami hardver hibát.
Röviden: a Hiren's BootCD-n lévő Samsung HUTIL nevű progival átnézettem, és talált rajta ECC error-t 2 helyen. Javasolta a full erase-t, ezt le is futtattam majd ismét egy teljes self diagnostic, és a végén ki is írta, hogy no errors found.

Partition Magic => 2 partíció létrehoz
WinXP telepítő => lefagy...

Megformáztam többször Win telepítővel is és Partiton Magic-kel is, de a helyzet változatlan, a telepítő is látszólag ugyanott áll meg (biztos hogy nem a telepítőlemez rossz, mert a régi 20GB-os Quantumra gond nélkül felment az XP)

Annyit kiderítettem, hogy ECC-errorral nem én találkoztam először a történelemben, de megoldanom egyenlőre nem sikerült.
Bármilyen észrevételt, javaslatot nagyon meg fogok köszönni!

(#9618) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Van egy notebook-ba való hitachi winyóm ami olyan jelenséget produkál, h ha akkumlátorról működik, és vmi folyamatot végrehajtok csipog néhányat (olyan a hangja mint ha egy csibe benne lenne és nem a cicergés vagy kattogás).
Ha hálózatról megy akkor nem csipog.
Hard disk sentinel szerint 100%-os, mi a fene lehet ez?
Ha a noti energiatakarékos üzemmódban van akkor sem csipog akkuról bviszont ha átrakom teljesítménycentrikusra akkor csipog.
Találkozott már vki ilyen jelenséggel?

(#9619) Cheesy


Cheesy
őstag

Tavaly március óta van egy 400GB-os WD vinyóm ami a megvásárlását követő 2.-3. héttől kezdve adja a következő problémát:
POST-kor amikor az aktív eszközöket listázza, vár a gép kb. 7-10mp-et végül nem találja meg. Reset után minden megy ahogy kell, bár kicsit sokat kell rá várni, hogy megtalálja azt a kemény 3 elemet (sata2-es WD fővinyó, ATA133-as samsung 250-es adat és egy pioneer sata2-es dvd író).
Több helyen, több embertől kérdeztem már, van-e valami ötlete. A létező összes bios beállítást ellenőriztem, kipróbáltam, többször is. HDSentinel nem talál hibát, a vinyó ha egyszer működik, teszi a dolgát rendesen, de mégiscsak bosszant, hogy minden indításnál őrt kell állni a gép előtt a post lefutásáig, hátha megtalálja a vinyót, különben a "nincs rendszerlemez".
A gép összetétele a profilomban. Jövő héten veszek egy 500-as vinyót, még azt valahogy el kellene dönteni milyen legyen. Olvasgatom itt a megfelelő topicot rá, de WD-t ajánlják én viszont ezért nagyot csalódtam benne. Ez a típus nem is halk, nem is hűs, a régi 250-es samsungom halkabb és hűvösebb is.

Ötlet Mesterek? :R

szerk:
jumper beállításokat is próbáltam mindegyik eszközön. Még a satáson is, holott tudtommal satánál nem kell jumperelni. Vagy mégis? (Bár az sem hat az esetemben)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#9620) Samus válasza spyduck (#9618) üzenetére


Samus
addikt

Nekem asztali gépbe való (3.5ös) Maxtor Diamondmax 8 szériás 40GB-s HDD produkálta ezt, kerregett, sípolt, max sebessége 3 mb/s volt, egy Avi film nem ment akadás nélkül, 5 percenként durván beszaggatott. Boltban azt mondják a kerregés a fej, a sípolás a motor hibája, hamarosan elhalálozás várható (HDTune szerint 97%os állapotban volt). Vettem újat, a régi beraktam külső mobilrackbe, azóta semmi baja nincs...vicces. Vígan szolgál már több mint egy éve (a HDD már 6 éves). valószínű itt is a kapott feszülség miatt csinálja (ezzel lehet kapcsolatban, hogy energiatakarékos módban kevesebb áramot kap, a pörgés is lassul, ha jól tudom).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9621) Cheesy


Cheesy
őstag

Tavaly március óta van egy 400GB-os WD vinyóm ami a megvásárlását követő 2.-3. héttől kezdve adja a következő problémát:
POST-kor amikor az aktív eszközöket listázza, vár a gép kb. 7-10mp-et végül nem találja meg. Reset után minden megy ahogy kell, bár kicsit sokat kell rá várni, hogy megtalálja azt a kemény 3 elemet (sata2-es WD fővinyó, ATA133-as samsung 250-es adat és egy pioneer sata2-es dvd író).
Több helyen, több embertől kérdeztem már, van-e valami ötlete. A létező összes bios beállítást ellenőriztem, kipróbáltam, többször is. HDSentinel nem talál hibát, a vinyó ha egyszer működik, teszi a dolgát rendesen, de mégiscsak bosszant, hogy minden indításnál őrt kell állni a gép előtt a post lefutásáig, hátha megtalálja a vinyót, különben a "nincs rendszerlemez".
A gép összetétele a profilomban. Jövő héten veszek egy 500-as vinyót, még azt valahogy el kellene dönteni milyen legyen. Olvasgatom itt a megfelelő topicot rá, de WD-t ajánlják én viszont ezért nagyot csalódtam benne. Ez a típus nem is halk, nem is hűs, a régi 250-es samsungom halkabb és hűvösebb is.

Ötlet Mesterek? :R

www.vakbelmutet.hu

(#9622) helpy


helpy
tag

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám, hogy egy samsung f1-es vinyot tudatlanságomban bedzsamperelgettem :B . master-slave-nek, és azóta csak sata1 -ként üzemel a sata2 hejett. Azota tudom, hogy ezeket nem kell, de puff. Probáltam már más gépben, is természetesen sata2-es alaplappa, de van hogy már fel sem ismeri a win, biosban látszik a létezése. Formázást, particionálást probálgattam. Kérdésem az volna, hogyan lehet ismét sata2-eset varázsolni belőle? Valami progival, vagy valami dzsampermegoldás-kombinációval? Minden hozzászólást szívesen veszek, és elöre is megköszönök :R

(#9623) Cheesy


Cheesy
őstag

Nem tudom miert kuldte el ketszer... sorry

www.vakbelmutet.hu

(#9624) whiz


whiz
aktív tag

Sziasztok,

nekem is lenne egy kis gondom, amit nem értek. Van egy 40GB-os vinyó, a rendszernek, az IDE1-es csatin, masterként egyedül. Egy 120-as masterként a másik IDE csatin, illetve emellett egy DVD író. Másképp sajna az idióta elrendezésű ház miatt nem lehet beszerelni a cuccokat a gépbe. Ez még nem is lenne baj, ha normálisan működnének. Ha a 40-es vincsiről másolok a 120-asra elég hülye dolgot művelnek: a másolás kb 30mp-ig tökéletesen megy (28-30MB/sec), utána hirtelen leesik atomlassúra (2MB/sec), és tart ez is kb. 30 mp-ig. Aztán felgyorsul ismét, de nemsoká megint lelassul, és ezt így váltogatva. Lassúnál a processzor terhelése is leesik nullára, míg gyors tempónál 30-35% - nem tudom ez mitől lehet, vagy számít-e egyáltalán. A 40-es vinyó 80-as, a 120-as+dvd író kombó 40 eres kábellel van bekötve.
Ha ezt kicserélem szintén 80 eresre (ilyenem saja nincs kéznél), akkor ez a probléma is megszűnhet, tehát lehet, hogy csak a kábel miatt van mindez?
(A 40 eres kábel miatt csak udma2-es módban megy a nagyobb vincsi, de ez még nem lenne baj, mert csak backupra van használva, elég lenne rá azzal a max 30MB/sec sebességgel másolni, amit ugye félpercekig visz is.)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9625) Sk8erPeter válasza Imco (#9593) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem akarlak "megtéríteni", te sem tudtál meggyőzni arról, hogy bárkinek szüksége lenne 500W-okra, és hogy átlagusernek megfelelne a Codegány. Eddig nem "irodai" userekről beszéltünk, de azzal sem tudok egyetérteni, hogy egy irodai gépre megfelelő lenne egy akármilyen Codegen tápegység, mert nem egyszer fordult már elő, hogy C. táp megdöglött, kinyírta a vinyót is (gondolom egy feszültségtüske) - szerintem irodában nagyon nem mindegy, hogy a - más adathordozóra esetleg még nem lementett - fontos dokumentumok milyen rendszerre vannak bízva...
Többek között a rossz tápellátás veszélyeiről pedig épp ma írt liksoft kolléga egy tanulságos hsz.-t: [link].
Mint már korábban említettem, a Codegen tápok között is előfordulnak jó darabok (lásd a régi szép időket: [link]), de én nem merném megkockáztatni, hogy kifogjak egy rosszat (éppen ezért zsákbamacska), amire hozzáteszem sajnos igen nagy az esély. Egy-két link ezzel kapcsolatban, amit ajánlok figyelmedbe: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link] stb.
Továbbra is fenntartom, hogy mivel a tápegység a gép legfontosabb alkatrésze (különben mitől működne az egész?), ezért nem ez az, amin érdemes lenne spórolni 1-2 ezer Ft-ot.
Ezek után itt nem fogom tovább erőltetni ezt a témát, mert ez már csak felesleges szájtépés.
Javaslom, hogy ha továbbra is a Codegen "tápok" "elfogadhatóságáról" szeretnél meggyőzni engem vagy mást, akkor azt ne itt tedd, hanem a tápos topikban - ott majd kiderül, kinek kellene átértékelnie a dolgokat.
Ennyit erről.
Béke.

Sk8erPeter

(#9626) spyduck válasza Samus (#9620) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor belerakok egy másik winyát, hátha nem csinálja.

(#9627) dany27 válasza whiz (#9624) üzenetére


dany27
őstag

szia

használj 80 eres kábelt, UDMA2 az nem a legjobb mivel szerintem az a winyó tudja min a 4est is így szerintem itt van a hiba forrása valahol.

[ Szerkesztve ]

(#9628) Core2duo6600 válasza R (#9616) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha satas a hdd akkor ott nincs jelentősége hogy slave vagy master.
Pata esetében, minden esetben van jumper.

(#9617) retizotyo
Vagy rossz a hdd, vagy a lapodon a hdd vezérlő, esetleg a kábelek.

(#9620) Samus
Ott a pont, amit a kolega hall valszeg az, hogy amikor tétlen lassul a fordulatszáma, majd amikor dolgozik, akkor emelkedik.
Nem tudom, hogy a motor meddig fogja bírni.
Beállításoknál ki kéne a hdd rte vonatkozó összes energia takarékossági nyavajákat szedni.
Nem attól fog az kasi hamarabb kimerülni.

(#9622) helpy
A samu oldaláról lekapod a beállító progit és vissza állítod sata 2 re.
De túl nagy jelentősége nincenm, mert ezek a hdd ék még a sata 1 sebességét sem érik el.

(#9624) whiz
A 40 eres kábel miatt van a jelenség.
Ha az nem oldja meg akkor egyszerűen nem szereti egymást a 2 hdd.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9629) Imco válasza sbazsi (#9615) üzenetére


Imco
őstag

Gondoltam rá, el is kezdtem irni, de inkább kitöröltem. Sok laptopot nem egyszerű szétszedni, másrészt a venti a procin van nem a vinyón. Van ahol külön rekeszben van a vinyó, igazán nincs is egy légtérben a ventivel.
A 97% aggasztó! Érdemes rá figyelni.

Üdv! Imco

(#9630) Core2duo6600 válasza Imco (#9629) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi 97 % ?
Jelez a hdd sentinel valami hibát ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9631) helpy válasza Core2duo6600 (#9628) üzenetére


helpy
tag

A dos-os ES-tool-t kell leszednem? Bocsi, még nem volt hasonló gondom :R

(#9632) Sk8erPeter válasza Core2duo6600 (#9630) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

HD Sentinel, sbazsi írta, hogy a Kondíció 97%-os. Azért az még egyáltalán nem veszélyes, de valóban oda kell figyelni (mint mindig).

Sk8erPeter

(#9633) Sk8erPeter válasza helpy (#9622) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogyha csak jumpert tettél rá, akkor egyszerűen távolítsd el. Ábra, Samsung FAQ.
A szoftveres visszaállításhoz meg ez kell a Samsung honlapjáról: SATA 3.0 Gbps recovery (a CD-s megoldáshoz (ha nincs floppy) ez a fájl kell: SSpeed(iso).zip; floppy-s megoldáshoz: SSpeed.zip, ill. esetleg BDM_SpeedSwitch1.0.zip)

Sk8erPeter

(#9634) helpy válasza Sk8erPeter (#9633) üzenetére


helpy
tag

A jumpert már eldobtam hogy ne is lássam, de csak 140 MB/s sebességgel hjlandó menni, míg babrálás előtt elérte a 302-t ha jolemléxem. Köszi, probálgatom a linkeket :R

(#9635) Sk8erPeter válasza helpy (#9634) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A 140 MB/s mire vonatkozik?
Max. transfer rate, burst rate, vagy micsoda? Annál egyébként nem valószínű, hogy gyorsabb lenne, tehát lehet, hogy már így is SATA2-ben vagy... Készíthetnél pl. PCMark05 vagy HD Tune tesztet (terheletlenül!). Csak összehasonlításképpen: [link], [link] (csak hogy lásd, még a terrabájtos Hitachi sem gyorsabb ennél)

Sk8erPeter

(#9636) Core2duo6600 válasza helpy (#9631) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem azt, asszem cd ről bootol.

140 MB /s az korrekt sebesség.
Gyorsabb nem lesz ha sata 2 re kapcsolod.
De ezeknél a samu hdd k asszem automatikusan átállnak sata 1 ás 2 közt, az enyémen
640 F1 már nincs is jumper lehetőség erre vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9637) helpy válasza Core2duo6600 (#9636) üzenetére


helpy
tag

HD tach-al mért eredmény volna a 140- es érték, viszont érezhetően lasabb is. Ez egy 320-as F1-es ha jol emléxem,és ezen még lehet jumperolni, sajna, de minek :F

(#9638) Sk8erPeter válasza helpy (#9637) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még mindig nem válaszoltál, hogy konkrétan mire vonatkozik az a 140-es érték, de még mindig nem valószínű, hogy gyorsabb lesz ennél a vinyód, ha a géped lassú, akkor azt nem biztos, hogy a vinyó okozza, valószínűleg most is SATA2-n megy, ahogy kell. Szvsz valahol máshol kell keresni a "lassúság" okát.

Sk8erPeter

(#9639) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Tudtok valami progit amivel lehet a hdd tulajdonságát konfigolni ?
Wd hez kellene, de az ő oldalukon, nem igazán találtam értelmeset

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9640) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Vettem egy 640GB os WD winyót és beletettem egy külső házba (A.C Ryan), eszközkezelő mutatja a merevlemezeknél ,hogy jelen van a winyó azonban sehol sem tudom megjeleníteni.Sajátgép vagy hasonló.Gondolom formáznom kéne, de hogyan tudom megtenni, ha sehol sem látom????

(#9641) Dzsekó válasza 8nemesis8 (#9640) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia!

Mint ahogy írtad, az eszközkezelőben tudod partícionálni a vinyót vagy segédprogrammal, mint pl. Partitionmagic 8 vagy Paragon Partition Manager.
Üdv!

(#9642) 8nemesis8 válasza Dzsekó (#9641) üzenetére


8nemesis8
veterán

És ott milyen menüpont alatt?Mert nem találtam olyat sajnos.:(

(#9643) Sk8erPeter válasza Core2duo6600 (#9639) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Konkrétan mit szeretnél "konfigolni"?

Sk8erPeter

(#9644) 8nemesis8 válasza Dzsekó (#9641) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sikerült megoldanom, mégpedig úgy, hogy WD oldalán van ilyen, hogy Lifeguard Tools ő szépen felismerte és formázza is:)
Azért köszi a segítséget.

(#9645) Imco válasza Dzsekó (#9641) üzenetére


Imco
őstag

Az eszközkezelőben bajos lesz! A lemezkezelés esélyesebb! /már ha látszik ott!/ Szerintem... :D :K

Üdv! Imco

(#9646) Sk8erPeter válasza 8nemesis8 (#9644) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Máskor inkább válaszd az egyszerűbb megoldást:
Start - Futtatás - diskmgmt.msc (itt a Windows beépített Lemezkezelőjével tudsz babrálni, többek közt formázni)

Sk8erPeter

(#9647) 8nemesis8 válasza Sk8erPeter (#9646) üzenetére


8nemesis8
veterán

Máskor ezt teszem :R

Ma is tanultam valamit:)

(#9648) Sk8erPeter válasza 8nemesis8 (#9647) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amúgy úgy is el lehet érni ezt a segédeszközt, hogy Sajátgépre jobb klikk - Kezelés - Lemezkezelés, vagy Felügyeleti eszközök - Számítógép-kezelés - Lemezkezelés. :)

Sk8erPeter

(#9649) 8nemesis8 válasza Sk8erPeter (#9648) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem.
De azért tetszett nekem, ez ,hogy a Western Digital-nál lehet ilyet letölteni, amivel formázni particionálni is lehet. Jah és persze egyből felismerte a winyót, mihelyst feltelepült.

(#9650) Sk8erPeter válasza 8nemesis8 (#9649) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Végül is az is jó, de a Lemezkezelést nem kell letölteni :D

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.