Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10451) Kasza08 válasza letix (#10449) üzenetére


Kasza08
őstag

Ok, kiestem már a számtechből:B
köszi:R

(#10452) fireproof válasza letix (#10450) üzenetére


fireproof
őstag

csak háttértár lesz mert csak torrentek lesznek rajta.Sata-ás patríciózni nem kéne nekem jó az ha egybe van. hogy érted hogy fájl rendszer?

(#10453) D1Rect válasza fireproof (#10452) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha XP-t vagy jobbat használsz úgyis NTFS lesz, nem kell foglalkozni vele.
Röviden:
Beteszed a gépbe, rádugod a SATA+tápkábelt, windows be, valószínűleg felismeri, formázás.
Kész.

(#10454) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Van egy WD4000KD típusú SATA merevlemezem. Azt csinálja, hogy felpörög, majd kb. 30-40s múlva kattan egyet, és lekapcsol. Megáll pörögni is. A hiba egyik napról a másikra jelentkezett, minden előjel nélkül.

Ez elektronika hibának tűnik? Elektronika cserével szerintetek, akár egy adatmentés erejéig menne?

Ha mondjátok, mit nézzek, vizsgáljak, teszteljek, akkor szívesen megteszem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10455) khron válasza 04ahgy (#10454) üzenetére


khron
tag

Szia!
Működik és úgy kattan, vagy nem is látja gép?
Ha látja a gép, akkor szerintem nem elektronika hiba, de egy próbát megér mindenképpen.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#10456) 04ahgy válasza khron (#10455) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem is látja sajnos. Felpörög, és kb. mire a BIOS-ba érnék, megtörténik a kattanás, de mindjárt megnézem ügyesen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10457) fireproof válasza D1Rect (#10453) üzenetére


fireproof
őstag

ÉS formázáskor mit fog kérni? (csak h ne érjen meglepetés)?

(#10458) 04ahgy válasza 04ahgy (#10456) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megnéztem. Nem látja a BIOS sem. Normál esetben ennyi idő alatt a rendszer már rég POST-ol, itt meg csak vár és vár. Működő winyókkal már rég a win töltene. Ekkor kattan a WD4000KD, és máris pittyen a speaker, indul a gép. BIOS-ban semmit nem lát.

Fel is adom a hirdetést, hogy ilyen elektronikát keresek. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10459) D1Rect válasza fireproof (#10457) üzenetére


D1Rect
félisten

Kérni? :F Nem tudom mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#10460) Shomci


Shomci
tag

sziasztok.
adott egy acer noti, benne egy PATA hts541010g9at00 winyo.
szegenykem bad sectoros lett, igy elhataroztam, hogy low formattolom, hatha jobban lesz töle.

hiren's boot cd 9,6 tal a HDD Erase 4.0 nevu progival kezdtem a probalkozast.
aszondta, valami security jelszo kell neki, es felajanlotta, hogy legyen az az "idrive" .
mondom nekem jo, es elinditottam a formazast.
mondanom se kell h nem sikerult neki, valami errorral kilepett fel nap utan.
azota jelszot ker a HDD, es se irni se olvasni nem tudom semmilyen mas progival.
BIOSba be tudok lepni de a HDD jelszot nem tudom, semmit nem fogad el.

ugy tudom ez a jelszo a winyonak a firmwarejeben tarolodik, hogyan lehetne kiiktatni?
jo volna ha tudnam hasznalni.. emiatt nem szeretnek uj winyot venni:(

akinek van valami ötlete, ne tartsa magaban! :)

thx,
Shomci

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10461) fireproof válasza D1Rect (#10459) üzenetére


fireproof
őstag

úgy értem hogy formázásnál kell majd valami nem egyértelműt csinálni?vagy ott egyszerű lesz?

(#10462) zoltanz válasza fireproof (#10461) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha Wint használsz egyszerűen formázod. De a legtisztább a nyitsz egy Dos ablakot és kiadod a format x: /u ahol az x a meghajtó betüjele, utána örül és használja. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10463) Kernel válasza zoltanz (#10462) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem szeretnék okoskodni, de XP-ben nincs U paraméter (mondjuk DOS sincs).

-------------------------------------------------------
Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Kernel>format /?

Lemez formázása Windows XP rendszerhez.

FORMAT kötet [/FS:fájlrendszer] [/V:címke] [/Q] [/A:méret] [/C] [/X]
FORMAT kötet [/V:címke] [/Q] [/F:méret]
FORMAT kötet [/V:címke] [/Q] [/T:sávok /N:szektorok]
FORMAT kötet [/V:címke] [/Q]
FORMAT kötet [/Q]

kötet
A meghajtóbetűjelet (kettősponttal a végén), csatlakozási pontot vagy kötetnevet adja meg.
/FS:fájlrendszer A fájlrendszer típusát adja meg. (FAT, FAT32 vagy NTFS).
/V:címke A kötetcímke neve.
/Q Gyorsformázást hajt végre.
/C csak NTFS: Az új köteten létrehozott fájlok alapértelmezés
szerint tömörítve lesznek.
/X A kötet kényszerű leválasztása, ha szükséges. A kötet összes megnyitott leírója érvényét veszti.
/A:méret Felülbírálja az alapértelmezett szektorcsoport- méretet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10464) Lager


Lager
tag

Olyan problémám lenne, hogy két db Seagate 7200.11 1TB Raid0-ban használva folyamatosan kerreg. Mintha csinálna, vagy másolna valamit. Ez normális? Zsiruj win, zsiruj winchesterek. Hdd sentinel nem látja őket, csak azt hogy 1863GB.

(#10465) zoltanz válasza Kernel (#10463) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor elöször próbáld, ki vagy néz utána?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10466) D1Rect válasza fireproof (#10461) üzenetére


D1Rect
félisten

Új vinyó, nincs rajta adat, nincs mit kockáztatni. Próbáld meg, nem bonyolult. :K
(#10464) Lager: Tippelhetek? Vista. Superfetch töltöget. Lődd ki a superfetchet és ha nem csinálja tovább akkor azt hallottad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10467) fireproof válasza D1Rect (#10466) üzenetére


fireproof
őstag

Akkor annyira nem tudom elrontani hogy használhatatlan legyen?

(#10468) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Lenne egy kérdésem/problémám.
Vettem kb 3hete egy WD 1TB Green vinyót (32mb cache)
Elkezdek valamit másolni a vinyón belül, ugyanazon a partícion belül, addig meg se mukkan teljesen csendes, de ha például még egy másik fájlt elkezdek másolni, bedurran és eszméletlen hangja lesz. Amikor az egyiket átmásolta ismét csend van.

Soha nem volt alacsony fordulatszámu vinyóm, sőt még 200gigánál sem volt nagyobb.És az eddigi vinyóimnál ilyen problémát meg nem véltem felfedezni
Ez igy természetes, vagy van valami baja.

Köszönöm
Üdv: Máté

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10469) 04ahgy válasza Shomci (#10460) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már alapból balgaság volt nekifogni külső programmal. Ott a DFT (a Hitachi saját diagnosztikai programja), azzal kellett volna egyből a low-levelt is. Csak hát ahhoz utána kell nézni. Meg előtte kérdezni. Az ilyen bootcd-ket meg remélem örökre elfelejtetted mostantól kezdve. Mindenre van saját program, azzal kell csinálni.

A DFT-vel futnék egy próbát, vagy a jelszavakkal próbálkoznék. De könnyen lehet, hogy a HDD-nek lőttek. Esetleg azt az idrive-ot próbáld meg, azzal a progivel megint megetetni, megint elindítani, hátha megy visszafele is a folyamat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10470) 04ahgy válasza luw2win (#10468) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert a fej folyamatosan darál. Te is ezt csinálnád, ha kapnál két, azonnal végrehajtandó, azonos prioritású parancsot. A HDD is. Egy kis morzsát átmásol az egyik fájlból, aztán ugrik a másikra, aztán vissza. És így tovább.

Ez nem az alkalmazott merevlemez fordulatszámától függ, hanem az alkalmazott oprendszer lemezművelet-ütemezésétől.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10471) D1Rect válasza fireproof (#10467) üzenetére


D1Rect
félisten

De, ha földhöz csapkodod. :P Viccet félretéve azért a számítógépek maximálisan "hülyebiztosra" vannak gyártava. Ne vedd magadra, úgy általában. Nem egyszerű elrontani. ;)

(#10472) fireproof válasza D1Rect (#10471) üzenetére


fireproof
őstag

Akkor jó. De ez is olyan mint a legtöbb dolog hogy először hülye vagy hozzá aztán meg megérted :DD

(#10473) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy Dell notim azon szoktam kísérletezni :D,legutoljárra egy OSX 10.5.7 volt fent valamit sikerült elszúrnom a fájlrendszerrel mert hibát ír ki és nem engedi az egész winyót formázni.Az a kérdésem,hogy windows alól milyen programmal tudnám teljesen legyalulni a Hdd,hogy teljesen olyan állapotban legyen mit amikor lejött a futószalagról.És így újra particionálhatnám.

(#10474) Kernel válasza zoltanz (#10465) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tűnt fel, hogy kipróbáltam?

format /?

Vagy mi a gondod, szerinted az DOS-ablak? Az XP parancssori ablakát DOS-ablaknak nevezni egyszerűen butaság, nincs jobb szó rá. Az XP nem DOS-alapú, 2009-ben végre ideje lenne már elfelejteni ezt a DOS-ablakozást.

XP-ben legfeljebb emulált DOS-t találsz, ha például beírod a parancssorba, hogy command.com, szembesülhetsz vele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10475) Kernel válasza qwertly (#10473) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://www.killdisk.com/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10476) zoltanz válasza Kernel (#10474) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez igaz, csak nem akartam számára jobban bonyolítani az életet, azért írtam.
Amúgy létezik ez a kapcsoldó. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10477) qwertly válasza Kernel (#10475) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi megfogom nézni de eddig az volt a gondom,hogy egyik windowsos program sem kezelte megfelelően a Mac OS Extended (Journaled) fájl rendszerét.És a linux sem tudott mit kezdeni vele igy szeretném egyszerűen kiütni az eddig fájl rendszert és újat felépíteni.Most látom,hogy elsőnek ezt a progit felkel telepíteni egy windowsos partícióra és csak utána lehet vele ügyködni,és meg nem szeretnék a notira windows tenni mert os x és linux van rajta.Igazából olyanra gondoltam mint a Heeren'Boot cd amit nem kell telepíteni csak cd futtatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10478) Kernel válasza zoltanz (#10476) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hogyne létezne, a DOS format.com tudja, még az ősidőkből. Nem véletlenül írtam, hogy XP-ben nincs ilyen paraméter.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10479) Kernel válasza qwertly (#10477) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Killdisk minden igényt kielégít, mert Windowsban, CD-ről, floppyról, vagy akár USB-ről is működik, többféle változata letölthető, továbbá gyerekjáték a használata.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10480) Kernel válasza Shomci (#10460) üzenetére


Kernel
nagyúr

Érdekes, hogy meg bírtad találni a legkevésbé alkalmas programot, aminek még egy honlapja sincs, legalábbis én nem találom. Elindítottam virtuális gépen, lefagyott. Előbb még közölt email-címet, postacímet, faxszámot, de honlapot nem. Milyen program, aminek még webcíme sincs?

Egyébként egy ilyen program szerintem nem fér hozzá a HDD firmware-hez, de azt sem értem, hogy mi kér jelszót? Felírt valami programot a lemezre (MBR bootmanager, jelszavazva?) az jelenik meg a képernyőn?

Killdisk-kel ezt is meg lehetne próbálni, mert ha csak erről van szó, alkalmas az MBR törlésére is (egész lemezt törli).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10481) Lager válasza D1Rect (#10466) üzenetére


Lager
tag

Örök hálám :R Megszünt az idegesitő kerregés))

(#10482) Shomci válasza 04ahgy (#10469) üzenetére


Shomci
tag

hy, hat akkor ez tunt a legjobb megoldasnak...
ez a hdd erase ez nem inditja el ujbol a formatot, mert kiirja h security count expired. restartoljam a gepet, hatha akkor majd elindul.
ugyan ezt dobja arra, ha unlockolni szeretnem a winyot.

remelem azert nem kell a kukaba dobnom..
idriveot sehol se fogadja el:(

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10483) Shomci válasza Kernel (#10480) üzenetére


Shomci
tag

bekapcsolas utan fekete kepernyo, es kek ablak ezzel a felirattal:

Security Master HDD User Password: ????

biosban HDD password: set
tobbi pedig clear tehat nincs beallitva (boot pas user pass stb)

elvileg killdisk is van ezen a hirens boot cuccon..
erdemes nekifutni?

meg leszedtem egy ilyen progit (windozos):
hdd unlock
ezt is hanyagoljam inkabb?:D

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10484) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Biosban a sata beállításokon belül lehetőség van a következő opciókra:
- native ide
- legacy ide
- sata --> ahci
- raid

A raid értelemszerű, de mit jelent a többi?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10485) letix


letix
aktív tag

Uraim!

#10448 -ra van ötletetek?

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10486) liksoft válasza Shomci (#10482) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a drive végleg zárolta magát. Típustól függ (fejből nem fújom), hogy valóban csak levélnehezéknek tudod használni, vagy teljes felületi törléssel még használható.

A jelszónál van egy maximális próbálkozási szám. Te ezt kimerítetted, ezért zárolta magát véglegesen. A Hitachi (IBM) ebből a szempontból biztonságos. Vagyis ha a jelszót nem tudod, adataidnak annyi. (Adatmentő cégek esetleg tudnak segíteni, de IBM fejlesztésű drive-ok esetében ott sem minden típusnál.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10487) liksoft válasza letix (#10485) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, a LED-hez megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10488) liksoft válasza Shomci (#10483) üzenetére


liksoft
nagyúr

Látsz a választható gyártók között IBM-et vagy Hitachit? Nem, tehát a program nem lesz jó Neked. Ráadásul fizetős. A diagnosztikája az ingyenes, és ha megoldható, akkor fizetés után segítenek a net túloldaláról. 81-160GB ~ 15 dolcsi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10489) D1Rect válasza Lager (#10481) üzenetére


D1Rect
félisten

Örülök hogy segíthettem, Vista alatt engem is nagyon zavart. ;)

(#10490) letix válasza liksoft (#10487) üzenetére


letix
aktív tag

Köszönöm!

Tehát a 39. Pin nélkül is biztonsággal használható? (SW raid-et akarok belőle építeni, 2 azonos diszk-el.)

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10491) Shomci válasza liksoft (#10486) üzenetére


Shomci
tag

nice... akkor tanulopenz? :(
illetve ezt a feluleti torlest ezt hogyan kell csinalni?
adatok nem erdekelnek... mentettem mindent

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10492) aleister válasza Shomci (#10491) üzenetére


aleister
veterán

Tegyél mellé egy böszöm nagy elektromágnest. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10493) Kernel válasza Shomci (#10491) üzenetére


Kernel
nagyúr

Felületi törlés a szokásos, szektorszintű felülírás, MBR-től kezdve, végig.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10494) liksoft válasza letix (#10490) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egyedüliként hibátlanul megy, akkor RAID-ben sem lesz vele gond. (Nem szoktam szakadt, törött winyót használni. Inkább javítom, vagy marad alkatrésznek.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10495) liksoft válasza Kernel (#10493) üzenetére


liksoft
nagyúr

Password zárolt winyó! (Túl gyers vagy mostanában, nem olvasol mindent összefüggéseiben. :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10496) liksoft válasza Shomci (#10491) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a DFT tud segíteni akkor van esélyed, különben nem. Ha viszont szektorhibás, akkor nincs értelme próbálkozni vele, mert nem lesz stabil drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10497) Shomci válasza liksoft (#10496) üzenetére


Shomci
tag

egy probat megert..
dft.exe ujrainditja a gepet es nem csinal semmit
dftool.exe szinten.
:)

az elet szep!

a magnes dolgot lehet utoljara hagynam :DD

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10498) letix válasza liksoft (#10494) üzenetére


letix
aktív tag

Jogos, köszönöm.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10499) Kernel válasza liksoft (#10495) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hogyne olvastam volna, egyrészt ezt olvastam:

Típustól függ (fejből nem fújom), hogy valóban csak levélnehezéknek tudod használni, vagy teljes felületi törléssel még használható.

Másrészt itt főleg csak a konkrét kérdésre gondoltam válaszolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10500) Kernel válasza liksoft (#10495) üzenetére


Kernel
nagyúr

Más kérdés, ha a teljes felületi törlésen az oprendszertől elzárt területen lévő szektorokat is értetted, ahol a HDD saját "dolgai" vannak, ez lehetett félreérthető is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.