Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9751) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lenne egy kis kérdésem. Az a helyzet ,hogy van két Seagate 320GB -s winchesterem. Na most úgy néz ki ,hogy az egyik csapágyas (ilyen ciripelő hangot ad. néha de nagyonritkán nem és indulás után kicsivel kezd el "ciripelni"). Ez mennyire jelent "rosszat". SMART szerint nincsen semmi gondja a merevlemeznek.

Garanciát meg ilyen hibával felejthetem ugye?

Köszönöm a segitséget előre is!

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9752) Dzsekó válasza Sk8erPeter (#9743) üzenetére


Dzsekó
addikt

Active Partition Recovery-vel nekem sikerült visszahoznom egyszer 1 vinyó 3 particióját, amit előtte Partition Magic 8-al sikeresen töröltem.

(#9753) Imco válasza Sk8erPeter (#9743) üzenetére


Imco
őstag

A HBval operáltam én is. A partition table doctor volt, azt hiszem.
Határozott igen, a válaszom a kérdésedre! Sokat kell játszani velük, hogy megszokd, de szerintem nagyon hasznos dolgok! Némelyik sajna nem megy egyes SATA vezérlőkkel, némelyik nem kedveli a SATA vinyokat. Van amelyik órákig dolgozik, de sikeres. PATA master vinyókat szereti a leginkább. Nekem már sokat segitettek, vagy 4-5 éve használom.
Folyamatosan fejlesztik a kinálatot benne. 9.8 a legfrisebb. 9.7-et javaslom, mert jól megreformálták a 9.5 höz képest.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9754) danne


danne
csendes tag

Hali!

Kösz a pár hozzászólást emberek :). de amúgy nálam nem is adatmentés a dolog lényege (bár az sem lenne baj ha az a pár nosztalgikus kép megkerülne) hanem hogy otthoni buhera módszerrel meg tudom é oldani a problematikát. Még megpróbálok pár fajta elektrónikát rákalapálni, ha az sem megy én tényleg meg fogom kísérelni magát a mágneslemezt átrakni :)

További szép napot!

(#9755) Sk8erPeter válasza liksoft (#9747) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kernel és liksoft, ismét le vagyok nyűgözve. :DDD :DDD Ennél érthetőbben kétlem, hogy megtaláltam volna szakkönyvekben :) Ismét kicsit felhomályosítottatok a dolgok hátteréről, köszönöm. :R :R :R

Tehát ha jól értem, a lényeg, hogy azoknál a kábeleknél, ahol nincs "szakadás" az egyik érben, ott sima jumpereléssel meg lehet oldani, hogy akármelyik végére kerüljön az eszköz (amennyiben két eszköz van), amelyik kábelnél viszont hiányzik egy darab az érből, ott mindenképp a masternek kell a kábel végére, a slave-nek a közepére kerülni. Egy eszköz esetén viszont mindenképp a kábel végére kell csatlakoztatni a vinyót, a kábelvég elektromos lezártsága érdekében (hogy ne legyenek zavarok).

"Sok munkád lehet a keresésben." Azt hiszem, legfeljebb három percet töltöttem el ezzel, nem volt nagy cucc a kereső segítségével megtalálni :D (pl. "közép" vagy "közep*" szótöredékek, stb. :D)

U.i. egyébként most csak magamnak foglaltam össze a dolgokat... :B :R

Sk8erPeter

(#9756) Sk8erPeter válasza Imco (#9753) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi Imco és Dzsekó! :R
Ez most azért volt igazából érdekes, mert ezzel esetleg meg lehet úszni egy GetDataBack-es tökölést, amennyiben valaki csak véletlenül töröl egy partíciót, tehát van esély a visszanyerésre. Nemde?
Na, úgyis van egy vinyóm, amit backup-ra használok mostanában, az adatok úgyis megvannak még egy helyen, majd jól letörlöm "véletlenül" az egyik partíciót, és ráküldöm ezeket a progikat. ;] Ki kell próbálni.
Amúgy épp 9.7-est használok. :K

Sk8erPeter

(#9757) ogre@


ogre@
csendes tag

Hali!
80 gb SATA toschiba laptopvinyómat rackba raktam és szeretném csatlakoztatni usb porton az asztali gépemhez de ő nem akarja.(abit kd7-e deszka+XP SP2) Mit tudok vele kezdeni?Azért nem akarom kidobni :C
Előre is köszike!

Az emberi hülyeség és világegyetem végtelen,bár ez utóbbiban nem vagyok biztos!

(#9758) ogre@


ogre@
csendes tag

Ja a cucc jó mert kipróbáltam másik gépen is és az usb-im is jók mert használtam őket mással is..... :W

Az emberi hülyeség és világegyetem végtelen,bár ez utóbbiban nem vagyok biztos!

(#9759) liksoft válasza ogre@ (#9757) üzenetére


liksoft
nagyúr

Y típusú USB kábel használata ajánlott. Így két USB csatit használ. Egyet adat és tápfesz vonalaon, a másodikat csak a korrektebb tápellátás miatt használja. Ugyanis az 5V max 500mA amit egy USB csati le tud adni, a drive-nak kevés.

Fontos! Ezt is, a hátlapi, FORRASZTOTT USB csatlakozáson keresztül. Az előlapi kábeles kivezetések legtöbb esetben képtelenek kellő teljesítmény leadására.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9760) ogre@ válasza liksoft (#9759) üzenetére


ogre@
csendes tag

Igen mindez megvan,próbálkoztam driver frisítésekel is de ez sem jött be.Bois frissítés lessz a vége?

Az emberi hülyeség és világegyetem végtelen,bár ez utóbbiban nem vagyok biztos!

(#9761) Imco válasza Sk8erPeter (#9756) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg meguszhatod, de én mindig mentek elöször, mert ha nem sikerül a barkács akkor még nagyobb a baj! :) Azaz kevesebb menteni való marad! :) Érdekesebb lenne a játék ha valami nem várt hibát tudnál generálni! :) Egyébként van ott olyan amivel az MBR-t is "összefirkálhatod". Jó szórakozást.

Üdv! Imco

(#9762) Sk8erPeter válasza liksoft (#9759) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az előlapi kábeles kivezetések legtöbb esetben képtelenek kellő teljesítmény leadására."
Ennek mi az oka? :F Miért tudnak kevesebbet?

(#9761) Imco: kösz, majd eljátszogatok ezzel ráérő időmben. :D

Sk8erPeter

(#9763) Kernel válasza Sk8erPeter (#9762) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közbeiktatott csatlakozó bizonytalan érintkezést jelenthet, átmeneti ellenálllást képvisel, vezeték szintén. USB-ről merevlemezt táplálni, az áramkorlát miatt, enélkül is nagyon határeset, minden kis ellenállás számít ilyenkor.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9764) Sk8erPeter válasza Kernel (#9763) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Teljesen érthető, köszönöm ismét. :R :R :R

Sk8erPeter

(#9765) ogre@ válasza Kernel (#9763) üzenetére


ogre@
csendes tag

Látom jó kis kérdésem van...Most megyek megpróbálom egy másik rack-kel ezt tanácsolták az üzletben,természetesen ez jóval drágább is......Remélem azért jó lessz.Vicces hogy 3 gép közül csak azon nem működik amelyiken használni szeretném.Még egy régi 600-as PIII-on is kipróbáltam és ugyan döcögve de működött. :Y Kb ennyi :W

Az emberi hülyeség és világegyetem végtelen,bár ez utóbbiban nem vagyok biztos!

(#9766) ogre@


ogre@
csendes tag

Igeeen.Az Újj rack mindent tud,főleg működni...Azért ez egy érdekes dolog ha valaki tud értelmes magyarázatot erre akkor beírhatná érdekelne a dolog.
Előre is köszi!

Az emberi hülyeség és világegyetem végtelen,bár ez utóbbiban nem vagyok biztos!

(#9767) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudok két SATA II-es HDD-t, használni? Mit kell hova bedugni?

üdv: olloczky

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#9768) Panthera


Panthera
őstag

Ha egy gép boldogul egy 20 gigás hdd-vel, akkor mitől lehet az, hogy egy 160asnál már csak 8 gigát lát összesen? Nagyon fontos lenne az oka! Köszönöm előre is!

(#9769) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok.
Lehet rossz helyen kérdezem.
Kellene help.
ata raid0 akarok csinálni és nem tudom hogy a rendszer számára mi lenne a legjobb lehetőségek: 1k, 2k 4k, 8k, 16k, 32k, 64k
Ezt a raid kari biosaban kell megadni.
HELP!!
(viszont az everest szerint az : Ezköz erőforrások IRQ 16)
Ennyire álítottam 16k-ra.
Mit mondotok?

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#9770) Imco válasza Zotya984 (#9769) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem olvass utána alaposan!
1k, 2k 4k, 8k, 16k, 32k, 64k ez a cluster /klaszter/ méretre vonatkozik!
Az IRQ a megszakitás kérelem.
Kossuth <-> vasút
Szerintem...
Talán itt probáld meg!

Üdv! Imco

(#9771) Imco válasza olloczky (#9767) üzenetére


Imco
őstag

Attól függ mire szeretnéd használni! A raidbe nem mennék bele.
Egyébként táp a tápra, adat az adatra az 1-es aljzatba illik dugni a rendszer vinyót / nem kötelező/. Kb. ennyi nagy vonalakban. A P5S még SATA1 ha nem tévedek. Ha igen, akkor olvass utána vinyó /inkább/, vagy asus weblapján.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9772) T-unit


T-unit
őstag

Vettem 1terrás samu vinyót,viszont a régi 80gb-os IDE maxtoron van xp, meg adataim,és egyszerre nem akar menni a 2.Most így állok biosba:
IDE channel 0 Master: Samu
-----------"---------- Slave: -----
IDE channel 1 Master: IDE DVD író
----------"--------- Slave : Maxtor
Jelenleg maxtoron nincs jumper,megpróbáltam masterbe tenni a bal szélső 2pinbe csatlakozva,de semmi nem történt,így most semmi jumper nincs egyik vinyón se.
Mit h merre h mind a 2 vinyót vigye?

üdv.

(#9773) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!
WD Caviar Blue 320GB vadi új és búg!
Mivel, hogyan tudnám ellenőrízni az állapotát?

XY

(#9774) Dzsekó válasza sti10p (#9773) üzenetére


Dzsekó
addikt

HD Sentinel-el, de lehet, hogy azért búg, mert rezonál a vinyó!?

(#9775) sti10p válasza Dzsekó (#9774) üzenetére


sti10p
senior tag

Nem csak munka közben búg, hanem alapjáraton is amikor nem csinál semmit!

XY

(#9776) sti10p válasza Dzsekó (#9774) üzenetére


sti10p
senior tag

HD Sentinel nem ír rá hibát és 39 fokos.
A búgás meg ilyen tompa és mély, ezért gyanakszom valami áramellátás dologra...

XY

(#9777) kem válasza sti10p (#9776) üzenetére


kem
addikt

ezek szerint meghallgattad közelről kiszerelsz állapotban a kezedben?
Érdemes kitenni egy olyan szivacsra amit szinte mindegyik alaplap dobozban találsz, és meghallgatni, hogy a gépházon kívűl milyen hangja van amikor nincs becsavarozva.

Köszi!

(#9778) sti10p válasza kem (#9777) üzenetére


sti10p
senior tag

Elég furcsa a búgás, mert nem teljesen folyamatos, hanem lassan pulzál, olyan 8 másodperc alatt erősödik és elhalkul.
De kipróbálom amit mondtál, bár a másik vinyóm ugyan úgy van befogatva és annak semmi hangja sincs...

XY

(#9779) Kernel válasza sti10p (#9778) üzenetére


Kernel
nagyúr

Búgásnak semmi köze az állapothoz vagy áramellátáshoz. Főleg kéttányéros merevlemezeknél észlelhető, ezeket ugyanis nem egyszerű gyárilag tökéletesre centírozni, így forgás közben "bebúg". 7200-es fordulaton főleg.

Ettől még akámeddig működhet hibátlanul, valószínűleg garanciába sem fogják kicserélni, vagy nem tudom, meg kellene kérdezni.

Nekem is vannak ilyen vinyóim, csak engem nem zavar, mert egy fal választ el a géptől. (Nem díjazom a monoton zajt, ezért falátfúrás módszerével hárítottam.) Egyébként ez a búgás igen makacs dolog, minden átveszi, berezonál tőle, amivel csak érintkezik. Vastag szivacsalátéttel vagy rugalmas felfüggesztéssel lehet esetleg szabadulni tőle.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9780) kem válasza sti10p (#9778) üzenetére


kem
addikt

Buhh ez tipikus házrezonálás. Fogadjunk, hogy ha kiveszed a vinyót semmi ilyesmi hangja nem lesz:) Ha így van cseréld ki a másik vinyóval, helyezd át őket, keress olyan pozíciót ahol nem rezonálnak be. Ha periódikus akkor biztos,h erről van szó, mert a 2 vinyóban csak a fordulatszám állandó... Milyen házad van? (ha táppal vetted akkor milyen táp?)

Köszi!

(#9781) sti10p válasza Kernel (#9779) üzenetére


sti10p
senior tag

A búgás állandó, tehát akkor is búg, ha éppen nem pörög a vinyó, ezért nem vagyok biztos abban amit írtál.

kem: a búgás önmagában majdnem hangosabb, legalábbis zavaróbb mint a 4 venti a házban összesen és tuti, hogy csak ez az 1 vinyó búg. A ház egy Gigabyte GZ-X2, Superb 460W táppal.
...Egyébként elég béna, hogy a SATA tápkábel olyan rövid, hogy a DVD-t a legalsó előtti, a vinyót meg a legfelső slotba kellett rakni, hogy rá lehessen kötni mindet, ráadásul az első kettő csati pont fordítva van rárakva mint az utolsó kettő, úgyhogy ki kell hozzá tekerni a kábelt, nem tudom más tápokon hogy van, de nagy észlény lehetett aki ezt kitalálta! Ja, és a másik vinyóm sima PATA, molex csatival.

[ Szerkesztve ]

XY

(#9782) Kernel válasza sti10p (#9781) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem csak munka közben búg, hanem alapjáraton is amikor nem csinál semmit!

Mit nevezel alapjáratnak? A tányér akkor is forog, amikor "nem csinál semmit", nem értem, mire gondolsz.

A búgás állandó, tehát akkor is búg, ha éppen nem pörög a vinyó,

És miért nem pörög szerinted? Leállította a Windows? HDD nem adhat ki búgó hangot, ha nem forog a tányér. Mi más búgna szerinted?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9783) Thunderzolee

Nem biztos, h jó helyen teszem fel a kérdést, de asszem ez a megfelelő topic.

HD Tune

Első kép, és itt egy második kép ugyanarról a HDD-ről.

Mik ezek a változások a görbékben?
Kerestem leírást a HD Tuneról, de nem nagyon találtam.

A másik kérdésem, alul valami féle processzorterhelést mutat az éppen aktuális vizsgált HDD-n. Ez pontosan mi?
7.4 volt akkor, mikor HD Tune teszt futtatása közben másra is használtam a gépet, neteztem közben, sorra nyitogattam meg, ill. csuktam be az ablakokat.
50.9 volt, mikor hozzá se nyúltam a géphez, csak a teszt futott.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9784) Sk8erPeter válasza Thunderzolee (#9783) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha a HD Tune teszt közben használtad a gépet, akkor terhelted a vinyót is, ezért érthető a "törés" a görbében.
A prociterhelés most elsőre számomra nem tiszta, majd valaki megmondja.

Sk8erPeter

(#9785) Thunderzolee válasza Sk8erPeter (#9784) üzenetére

Ahha, akkor jól gondoltam. :R

És még egy kérdésem lenne. Tud ez a HD Tune keresni merevlemez hibát is, de mi értelme? Akár HD Sentinel, vagy más program is kiírja (még rövidebb idő alatt is akár), h van-e, és ha van, akkor hány szektorhiba van a HDD-n.
De attól, h kiírja, még nem lehet lezárni őket.

Vagy a HD Tune PRO verziója ezt is meg tudja tenni, akármilyen winchester típuson? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9786) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hellóka.
Lenne 1 hatalmas problémám. Mégpedig adott 1 80GB-s IDE-s Samsung winchester. És az a probléma, hogy az egyig "tű" az IDE csatlakozón benyomódott/kitört 2 DB és igy meg sem nyikkan. Se Windóz se BIOS.
Mit lehet ilyenkor csinálni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9787) T-unit válasza T-unit (#9772) üzenetére


T-unit
őstag

(#9772) up,még mindíg bénázok,azt nem látja egyszerre 2vinyót.

üdv.

(#9788) Sk8erPeter válasza Thunderzolee (#9785) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A HD Sentinel más jellegű vizsgálatot végez, mint a HD Tune.
Itt van egy-két dolog, amit érdemes elolvasni: [link], [link], [link], [link] (utsó bekezdés!), [link], szektorlezárásról: [link]
stb.

A "fűrészfogakkal" kapcsolatban: [link]

Sk8erPeter

(#9789) Sk8erPeter válasza T-unit (#9772) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A terrás Samu SATA-csatlakozós, nemde? :F Arra nem is kell jumper, mert az csak a sebességét állítaná vissza SATA 1-re. (Persze akkor nem kell, ha az alaplapod támogatja a SATA 2-t.)
Vinyótípust is írhatnál, elég nehéz enélkül megmondani, hogy jól jumperelted-e a Maxtort.
Mi az, hogy "egyszerre nem akar menni a 2", az XP egyszerűen nem bootol? Akkor sem, ha a bootsorrendben az XP-s Maxtort állítod első helyre?
Kicsit értelmesebb probléma-leírást kérnék.

Sk8erPeter

(#9790) Sk8erPeter válasza FRENK1988 (#9786) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Faterom egyszer ilyen probléma esetén visszaforrasztotta a tüskét, elég olcsó megoldás volt, és mivel elég ügyeskezű, ezért működőképes is. :B :K

Sk8erPeter

(#9791) T-unit válasza Sk8erPeter (#9789) üzenetére


T-unit
őstag

Pontosan, vacsi új sata2.Lapom Gigabyte p31-ds3l.XP bootol maxtorrol->sajátgép->samu vinyó sehol.Mint írtam biosban felismeri mind a 2 vinyót,de xp-be már nem mutatja.
Maxtor vinyó: diamondmax plus 9, kerek 5éves,gond nem volt vele soha.
Sorrendeket írtam mit hogy van,gép bottol megy minden, csak samu vinyó sehol xp-ben.
Kódnevet ha van nekie nem látom mert ha kezembe lenne maxtor vinyó most nem írrnék(szal ha netalán azis kell, megmondom vinyókivétel után, ha rá van vésve).

üdv.

(#9792) liksoft válasza T-unit (#9791) üzenetére


liksoft
nagyúr

Partícionálni, és formattálni kéne. Szerintem utána látható lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9793) T-unit válasza liksoft (#9792) üzenetére


T-unit
őstag

Igen nekem is ez volt az első ötletem,csak sok fontos adat van a régi vinyón,és gondoltam átpasszolom az újra, mert úgyis egy másik OS-t is akartam régi vinyóra.Mondom, leírás szerint jumpereltem AB(bal szélső 2) pint maxtoron h menjen be master-be,de akkor meg csak samu-ról akart bootolni és biosba se látta se IDE-s dvd írót,se maxtort,nemértem. :F Ha másnak sincs jobb ötlete azlesz.

üdv.

(#9794) liksoft válasza T-unit (#9793) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jajj. Vidd szakemberhez, kevered a szezont a fazonnal. :(

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9795) T-unit válasza liksoft (#9794) üzenetére


T-unit
őstag

Picit konkrétabban,hátha megértem énis mit kellene tenni. ;)

üdv.

(#9796) T-unit válasza liksoft (#9794) üzenetére


T-unit
őstag

És megvan...samura értetted. :C Bocs csak egész nap sport volt azt hulla vok.

üdv.

(#9797) Kernel válasza T-unit (#9791) üzenetére


Kernel
nagyúr

...megy minden, csak samu vinyó sehol xp-ben.

Fogalmaid szerint a sehol az jelenti, hogy az Eszközkezelőben sem?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9798) Sk8erPeter válasza T-unit (#9791) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az IDE-s Maxtor jumperelésének SEMMI köze a SATA-s vinyódhoz. Felejtsd már el azt a jumperelést.
És liksoft arra célzott, hogy az ÚJ VINYÓT formázd, NE a régit, amin az adatok vannak!!!
XP-ből:
Start - Futtatás - diskmgmt.msc (Lemezkezelés)
Na, itt már látod a "vacsi új" Samsung vinyódat?
Amíg nem formattáltad, nem kapott betűjelet, nem is fogod látni a Sajátgépben. Fizikailag ott van, de logikailag nincs.
A vinyó típusának megállapításához nem kell kivenni fizikailag a gépből a vinyót, elég akár megnézni HD Sentinelben.
Még egyszer hangsúlyozom, hagyd békén a Maxtor vinyódat, nehogy azt formázd! Arra semmi szükség.

Sk8erPeter

(#9799) T-unit válasza Kernel (#9797) üzenetére


T-unit
őstag

Jó h rákérdeztél,ott ottvan a samsung is,eszközkezelőben írja hogy az "eszköz megfelelően működik".Merevlemez meghajtóknál meg csak maxtor van.Még1x, mit kellene tennem h látható legyen maxtor mellett,sajátgépbe?Samut formatálom lesz csak látható?Mert akkor megnézem úgy.Ja és samsungra írja eszközkezelőben hogy használatban van, (engedélyezve van).

üdv.

(#9800) T-unit válasza Sk8erPeter (#9798) üzenetére


T-unit
őstag

Minden úgy van ahogy mondod. :R
Formatálom samut és jövök megköszönni/vagy kérdezni h mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.