Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9051) hibavissza válasza liksoft (#9050) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, de már lent van. A PP hővetése nem túl jó, és mikor leszedtem még nem olvastam a google hdd meghibásodási vizsgálatát. Egyébként a rezgéscsillapítás volt a cél, csak ha már hűt is, akkor hűtsön.

[ Szerkesztve ]

(#9052) liksoft válasza hibavissza (#9051) üzenetére


liksoft
nagyúr

Arról a statisztikáról meg van a véleményem. :(((

Hogyan lehet különböző típusokat különböző környezetben (hőmérséklet, gép, terhelés,....) összehasonlítani? :F :Y :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9053) hibavissza válasza liksoft (#9052) üzenetére


hibavissza
veterán

Kérdeznék valamit, ha megengeded, tudom, ez már gyúrcsóki színvonal, de szerinted az elromlott hdd-m (bios sem látja), elszállhatott táp vagy alaplap hiba miatt? Hónapokig jól ment, aztán egyszer csak nem bootol és paff. Előtte semmi kék halál vagy ilyesmi. Nem szeretnék így járni még egyszer. THX

[ Szerkesztve ]

(#9054) liksoft válasza hibavissza (#9053) üzenetére


liksoft
nagyúr

Táp igen, alaplap nem hinném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9055) gaspi


gaspi
csendes tag

Hali!
A vinyómat látja a bios, a windows viszont nem hajlandó particionálni. Az elektronikája jó, a vonyó csendben pörög. A getdata és az easyrecovery is látja, de nem tud vele kezdeni semmit. K.b. fél évig hibátlanul működött. Valami ötlet?

(#9056) Imco válasza gaspi (#9055) üzenetére


Imco
őstag

Ötlet!

Üdv! Imco

(#9057) gaspi válasza Imco (#9056) üzenetére


gaspi
csendes tag

... és a winchester hibájával kapcsolatban, vagy a hiba javításával kapcsolatban?? :C

(#9058) liksoft válasza gaspi (#9057) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha fél éves, akkor garanciális.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9059) gaspi válasza liksoft (#9058) üzenetére


gaspi
csendes tag

O.K. csak kéne róla egy két fontos adat.

(#9060) liksoft válasza gaspi (#9059) üzenetére


liksoft
nagyúr

Google -> "adatmentés"

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9061) gaspi válasza liksoft (#9060) üzenetére


gaspi
csendes tag

100.000.- ért. Köszi. Tehát nincs ötlet az újraélesztésre.

(#9062) liksoft válasza gaspi (#9061) üzenetére


liksoft
nagyúr

Két lehetőség közül lehet választani. Az első az olcsóbb, bár utólag már nem működik.

1. Archíválom ami fontos.
2. Adatmentésre viszem a tárolót.

3. Legalább a típusát, kapacitását, OS-t, partíciókat megadom, hogy tudjanak segíteni.

A mentéshez leginkább fel kell áldozni egy ugyanolyan drive-ot. Ezen kívül a szerszámok, programok (lehet "okosan" is szerezni, meg fejleszteni is - első olcsóbb, a második hatékonyabb), munkabér, stb... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9063) gaspi válasza liksoft (#9062) üzenetére


gaspi
csendes tag

Samsung 640 Mb SATA II vinyó, NTFS volt amíg működött, és csak újra szeretném partícionálni, az adatmentést akkor már én is meg tudom oldani. Van még egy ugyan olyan HDD-m, arra arhiváltam, csak az utolsó időszak még nem történt meg. Annak az elektronikájával is próbáltam, ezért tudom hogy nem ez a hibája.
Üdv: gaspi :K

(#9064) liksoft válasza gaspi (#9063) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szívműtét után etetni a beteget én is tudom.

De újrapartícionálás után gyakran tévesztenek az adatmentő programok. Írni tilos a drive-ra. Ha viszont jól érzékelem, Te olvasni sem tudsz. Vagyis a drive az eddig leírtak alapján működésképtelen. Várhatóan (a leírtak alapján) tiszta teres mentés kellene neki. Az viszont nem az a kategória amiből szeretnéd megúszni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9065) gaspi válasza liksoft (#9064) üzenetére


gaspi
csendes tag

Csak a diagnosztika 30000.- és utána egy ilyen méretű HDD esetleges adatmentése adatmennyiségtöl függetlenül 150-250.000.- és lehet hogy akkor is csak I00II00II00 lesz látható.
Tehát ezek szerint nyugodjon békében.

(#9066) liksoft válasza gaspi (#9065) üzenetére


liksoft
nagyúr

Számomra úgy tűnik, csak egy céget találtál meg. A multkor ajánlott Google és adatmentés párosítás csodákra képes. Kis hazánkban több adatmentő cég van, és ezek különböző árakon és feltételekkel veszik át az eszközt. Érdemes kicsit többet barangolni, és a találtakat elemezni. ;) :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9067) Kernel válasza gaspi (#9063) üzenetére


Kernel
nagyúr

[I]"A getdata és az easyrecovery is látja, de nem tud vele kezdeni semmit"

"...csak újra szeretném partícionálni, az adatmentést akkor már én is meg tudom oldani."[/I]

Bámulatos ez a magabiztosság, de valamit nagyon félreértesz. Az említett adatmentő programok nem igényelnek partíciós táblát az adatok szektorokból való kinyeréséhez, illetve összerakosgatásához. Arról nem beszélve, hogy ilyenkor valóban nem tanácsos semmit írni a vinyóra. Pusztán a partíciós táblába ugyan firkálgathatnál, sokat nem kavar, ha megfelelő programmal teszed. A Windows nem megfelelő, mert közben kicsit beleír magába a partícióba is. Arányaiban nem sok adatot tesz tönkre ilyenkor, de néha az is számít, ha pont azt írja felül, amit nem kéne.

Nem tudom, mit lát a két program, a vinyó jelenlétét látni kevés, szektorszinten is látni kell. Szektorok tartalmát diskeditorral, vagy hexedittel is meg lehet nézni (ezek alapbeállításban read-only nyitják meg a merevlemezt), amennyiben hardveresen jól működik az eszköz. Ha belefagy a program, nem tudja megnyitni, vagy nem látszik semmi értelmes/értelmetlen adattöredék, akkor van a gond.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9068) Narancs


Narancs
őstag

Hell!
Probléma a következő: új tápot (FSP 360GLN) vettem, de BOOT DISK ERROR-t nyomott a gép a beszerelés után. Egyenként próbálgattam a vinyókat, akkor láttam, hogy a satás 160as wd tápcsatijából lepattant egy darab (szerencsére csak műanyag).

Ha dedikált sata tápcsatin keresztül táplálom, nem indul el rendesen (biosban látszik, de xp már nem bootol). Ha molexen keresztül (átalakítóval) adom neki a kakaót, akkor semmi gond, simán működik.

Kérdés: táp a szar, vagy a vinyó? Másik satás cuccom nincs, ezért nem tudom kipróbálni, hogy jó-e a tápnak az az ága.
Az mondjuk gyanús, hogy az átalakítónak abban a sarokban nincs is vezetékezése, tehát azok a réz lapocskák a letörés környékén tut nem kapnak áramot a molexen keresztül. Viszont a képen is látszik, hogy csak a műanyag sarokból pattant le egy darabka, tehát elvben a rendes sata csatival is működnie kéne. Nem?

Beauty is pain

(#9069) bati1989 válasza Kernel (#9038) üzenetére


bati1989
csendes tag

Megnéztem, SATA 2-re dugtam.

Képet belinkelek!Az elsőn az látszik, ahogy beállítottam a HDD prioritást!
A másodikon pedig az, hogy amikor be bootolok az xp lemezről akkor is látja rendesen őket.

http://kepfeltoltes.hu/view/090210/K_p119_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090210/K_p120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pedig az alaplapom!

http://www.foxconnchannel.com/product/motherboards/detail_overview.aspx?id=en-us0000008

Előre is kössz mindent!Bocsánat h ilyen későn reagáltam, de nem nagyon votl időm!

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#9070) Kernel válasza bati1989 (#9069) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mit néztél, az első kép szerint:

Ch4: 160 GB
Ch2: 500 GB

A 160-asról írtad, hogy azon van a Windows, 500-as pedig az adattár.

A második kép érdekes, mindkét merevlemez a Lemez 0 pozícióban látható, ez nem tűnik normálisnak. Ha meg csak a sorrendet nézzük, az 500-as van felül, vagyis nem épp a második helyen, ahogy írod.

Valahogy másképp kellene próbálkozni. Nem ismerem ezt az alaplapot, de gondolom, a Ch1-re kellene dugni a 160-as vinyót, Ch2-re az 500-ast, a rend kedvéért. Függetlenül attól, hogy működhetne másképp is, továbbá ez nem magyaráz meg semmit azzal kapcsolatban, hogy miért írja mindkettőt nullás lemeznek, de a próbálkozások során hátha kiderül valami, esetleg helyreáll a rend. Azt sem állíthatnám, hogy az előrébb sorolt, de nem partícionált lemez zavarja meg a BIOS-t, mivel egy normális BIOS-t ez nem zavarhat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9071) Kernel válasza Narancs (#9068) üzenetére


Kernel
nagyúr

Műszerrel kellene vizsgálni azt a csatlakozót (a tápegységen), mert amikor félrecsúszott, zárlat keletkezhetett a szomszédos testérintkezőhöz, amitől esetleg megszakadhatott valamelyik hozzávezetés.

SATA pinout

SATA csatlakozóhoz tűszerű eszközzel lehet hozzáférni, persze csak ésszel, mert könnyen zárlatot is lehet okozni, vagy pedig szakemberhez kell fordulni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9072) Kernel válasza Kernel (#9070) üzenetére


Kernel
nagyúr

Illetve értelemszerűen, a második vinyó jelenleg is a Ch2-n van, viszont a rendszervinyó hátrébb került, azt kellene előrébb hozni a Ch1-re.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9073) Narancs válasza Kernel (#9071) üzenetére


Narancs
őstag

Köszönöm a választ :R
Ha a multiméter pálcáinak végére tűt forrasztok (hogy odaférjen) jó megoldás lehet?

Beauty is pain

(#9074) Kernel válasza Narancs (#9073) üzenetére


Kernel
nagyúr

Persze, én néha elbénázok minden forrasztás nélkül is, egy varrótűvel, vagy injekciós tűvel. :) De azért nyilván csak ésszel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9075) Narancs válasza Kernel (#9074) üzenetére


Narancs
őstag

oksa, köszi! :R

Beauty is pain

(#9076) BambaHuba


BambaHuba
tag

Sziasztok!

Van egy belső SeagateBarracuda 7200as HDDm(asszem ATAs)

Az volna a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy valamiyen módon rákössem a gépre egy kábellel( USB/FW) anélkül, hogy a gépbe beleraknám (a gépben sajna nincs hozzá csatlakozó)? Ha igen milyen kábel kell nekem?

KÖSSSSSSSZ!!!! :R :R :R

(#9077) Kernel válasza BambaHuba (#9076) üzenetére


Kernel
nagyúr

Külső USB rack-et kellene beszerezni, vagy létezik adapter-kit, USB/SATA, USB/IDE átalakító. Itt a Hardveraprón is szokta árusítani egy figura, aki szerintem eBay-en szerzi be, vagy kitudja.

http://www.sataadapters.com/detail/index.cfm?nPID=5

http://www.sataadapter.com/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9078) Imco válasza BambaHuba (#9076) üzenetére


Imco
őstag

Léteznek külső usb, fw, esata házak. Illetve van olyan is hogy smart dock amibe csak bele "ejted" a vinyót. Nézelődj itt pl.
Javaslom, hogy lehetőség szerint külső táp legyen hozzá mert sokszor a gép nem birja etetni. Igy sok további problémát megelőzhetsz. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9079) bati1989


bati1989
csendes tag

Suliban vagyok nem tudok most próbálkozni, de az alaplapom papírja szerint a rendszer a sata1 portban van a másik a sata2 portban. Ami még megfordult a fejemben az, az hogy a rendszer (160GB-s) SATA a másik SATA 2, de ha jól tudom akkor csak sebességbeli eltérés van a kettő közt...!Ez tudomásom szerint nem lehet probléma! :F

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#9080) Kernel válasza bati1989 (#9079) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valóban nem probléma, alaplap is támogatja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9083) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

A Maxtor-féle PowerMax util által kijelzett hibakódok jelentését hol lehet megtalálni neten?

Egy 60 GB-os PATA winyót vettem használtan (DiamondMax9), és a PowerMax a köv. hibakódot írja ki:

de9ddc7d

És hogy a maxtor.com-on nézzek utána. Ugye azóta megvette a Seagate, meg az oldal is ezerszer megváltozott, nem találok róla semmit...

üdv.
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9084) liksoft válasza _Petya_ (#9083) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Anno sem volt, de a Seagate a Quantum (MAXTOR hozadék) adatokat is már "lenyelte". Az utóbbi idők "támogatásait" is figyelve szinte reménytelen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9085) _Petya_ válasza liksoft (#9084) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszi a gyors választ.

Az újabb Seagate tesztelők (seatools?) ismerik a régi Maxtor winyókat? Lehet valahogy tesztelni ezeket a régi darabokat?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9086) liksoft válasza _Petya_ (#9085) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól tudom, igen. Nézd meg a letöltési oldalát, hátha mond valamivel többet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9087) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali
Van egy problémám.Átépitettem a gépemet,egy másik házba és adtam még hozzá egy 250Gbos winyót(maxtor),mindent jól bedugtam mehet az inditás.Beindul minden ok,bejelentkezem,betölt a windoes,és egyszer csak leáll.Még1szer....Ugyanaz.Nem ttudom mi lehet a probléma,de sztem a vinyó.Bár aza baj az egészben,hogy mielőtt befejeztem 15-20 perccel simán ment minden.Smemi gond se volt.Szal ezt nem értem.
Olyan ötletem van,hogy a 250Gbra teszek egy vistát,onnan fogok bootolni,ujrateszem mert azon van egy vista,csak más driverekkel,na mind1 szal ujrateszem,és amikor megy minden a 80GBosról leszedem a cuccokat....Az jó ötlet lenne??

Üdv
Sürgős lenne köszönöm,bocs ha ideirtam és nem megelelő ide,de máshova nemtudtam most mert sürgős

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#9088) emre


emre
veterán

Helló!

Ma feltettem a partition Magic-et mert sürgős formáznivalóm támadt, erre induláskor ezt a képernyőt kapom egy egész új, kb. két hónapos Hitachi 500Gb vinyóval kapcsolatban:

Elképzelhető, hogy a 8.1-es verzió nem ismeri megfelelően az 500Gb és feletti vinyókat?
mod: a képekkel bajban vagyok :B

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#9089) emre válasza emre (#9088) üzenetére


emre
veterán

Egy dolog nem stimmel, a verzió 8.0, valamint a HD sentinel szerint 100%-os a vinyó.
mod: Feltettem az Acronis demo-t mindenféle lüke hibaüzenet nélkül elindult.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#9090) chungee


chungee
addikt

Van 2 SATA vinyóm (Samo HD320KJ és HD501LJ). Nem vaok nagy zseni, de sebességnél érezhetően nem vmi gyors. Pl.: 1 dvd iso másolásánál naon ingadozik a sebesség. Akár lecsökken a másolási sebesség 2-3MB/s-ra :( és max. ritkán 45MB/s-ra emelkedik fel pár másodpercig. Mitől van ez:F

(#9091) liksoft válasza Barett 50cal (#9087) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha mindkét drive-on van rendszer, de nem egymás melletti állapotban telepítetted, akkor a Win képes "összezavarodni", és a két drive-ról "összefésüli" a szerinte jó rendszert. Persze ez nem megfelelő driver-ek betöltését eredményezi, de ez nem zavarja. A jó, hogy előtte ezt az új konfigot "le is zsírozza" a reg-be, így később már külön sem indítható. :C az intelligens rendszereknek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9092) liksoft válasza emre (#9088) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem a képpel, az értelmezéssel van gond. Az LBA a vektorosan címezhető szektorok száma, a CHS az ebből származtatott téglalap formájú három dimenziós (cylinder, head, sector) téré. Mivel a partíció mérete egyikhez sem igazodik, így hibaüzenetet ad.

A BIOS-ban az install előtt célszerű LBA üzemmódot beállítani. Ekkor 255 fej, 63 szektor formátumot fog felvenni (a cylinder értéke a drive kapacitásától függ). Utána az OS partícionálását használni, nem egyéb más gyártóét. Arra akkor lenne szükséged, ha az OS-t is ők gyártották volna. A legkisebb kompatibilitási probléma akkor fog fellépni, ha egy (azaz egy) rendszert használsz.

U.i.: Tessék elfelejteni az OS-en kívüli partíciókat kezelő programokat akkor, ha a rendszerben van megfelelő funkció. Amennyiben az OS lemezkezelője NEM képes az elvégzendő feladatra, akkor lehet ilyen segédprogramokat igénybe venni. Viszont előtte az adatokat célszerű érintetlen, másik, a művelet alatt a gépből ki is vett drive-ra menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9093) liksoft válasza chungee (#9090) üzenetére


liksoft
nagyúr

UDMA helyett PIO módban mennek. Adatátviteli hibák voltak, azért vette vissza a rendszer a sebességet. Lehet tápellátási hiba, tuning, adatkábel hibája, nem megfelelő driver, controller, vagy drive hiba is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9094) Kernel válasza liksoft (#9091) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek a dolgok nem történnek véletlenül, én már elég jól kitapasztaltam, úgyhogy szerintem egyértelműen user error / replace user. Eleve, ha én bootolom a sorrendben legelső merevlemezt, arról a rendszer nem fog átkalandozni más merevlemezekre, kizárt dolog. Más kérdés a klónozás esete, amikor a Windows a registry MountedDevices kulcs alatt azonosított C: meghajtót váratlanul nem maga alatt találja, hanem valahol máshol a számítógépben. ...és akkor átmegy oda, használja is. Vagy másik eset, amikor a registry azonosítók érvénytelenné válnak (de az sem ok nélkül, és ebben szerepet játszik a hozzájuk szorosan kapcsolódó MBR Disk Signature sérülés / módosulás), a Windows kénytelen újraosztani a betűjeleket, ennek során a boot-sorrendben másodlagos merevlemezen lévő Windows megkeresi a számítógép elsődleges boot-eszközét és annak adja a C: betűjelet, registryben le is tárolja. A betűjelek rögzítésére pedig nyilván szükség van. De ettől még simán elindul, működik, driver sem probléma, ha azonos hardverről van szó. Úgyhogy mindenre van magyarázat, még azokra az esetekre is, amiről most nem írtam, de példának talán ennyi is elég.

A tapasztalat hozza magával, hogy számomra a Prohardveren divatos "winfosozás", vagy például az itt is látott fantáziadús "windoes" (ámbár törődhetne inkább az elveszett szóközeivel, hogy ne legyen ennyire zavaró olvasni) inkább irritáló, esetleg ignorálásra késztet, mivel szerintem olyanok írják, akik egyszerűen nem értenek hozzá. Pedig szerintem ne nagyon winfosozzon, aki nem is ért hozzá, főleg mondjuk lopott ablak előtt üldögélve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9095) chungee válasza liksoft (#9093) üzenetére


chungee
addikt

Hűha! De sok a lehetőség. Melyik ezek közül a legkönyebben kiszűrni:F Akkor azzal kezdem :B

(#9096) liksoft válasza Kernel (#9094) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Az azonosító lesz ugyanaz. (80H) Így átlinkel. Ha meg nem azonos verzió (XP / Vista), még azonos hardware esetén is lehet gubanc. (Nekem csak XP / XP variáns sikerült összehoznom, munkám során. Nem tudom elkerülni a folyamatos winyócseréket. Pár óra plusz munkát okozott, de nem dőltem a kardomba. Számítok rá, így munka, de nem veszteség. ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9097) liksoft válasza chungee (#9095) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először is ellenőrzöm a drive üzemmódját. Ha PIO, akkor orvosolom. (Sokszor le lett írva itt a PH!-n.) Tuning megszűntet, adatkábel csere. Utána a többi, ha nem javul meg, vagyis ismét jelentkezik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9098) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv emberek!
Az miért van, hogy HDSentinel kiír 1773 hibás szektort, de se a HDTune teszt nem mutatott errort, se a HDD Regenerator flash repair nem csinált semmit :F . Lehetséges hogy félrebeszél a HDSentinel? :DDD

(#9099) Sk8erPeter válasza MarioAna (#9098) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudtommal a HD Tune tesztje nem sokat ér a HD Sentinelhez képest.
De majd kijavítanak, ha tévedek.

Sk8erPeter

(#9100) MarioAna válasza Sk8erPeter (#9099) üzenetére


MarioAna
senior tag

Értem én, de a HDDRegenerator meg egy 50percig scan-and repair-olt, de nem talált hibás szektort :F...és csak a HDSentinel látja ilyen kritikusnak :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.