Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138751) i2k válasza FunPro (#138749) üzenetére


i2k
senior tag

Örülök, hogy megindult ezen a témán a gondolkodás :)

Nekem: Tomb Raider(ek). Tudom, rosszul vagyok bekötve :)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138752) csuvicsuva válasza FunPro (#138749) üzenetére


csuvicsuva
őstag

"Az én végső tippem az all around legjobb játékra, nem más, mint a dead space. :B"

;]

LEGO Star Wars: The Complete Saga. Ha nem volt meg a 100% ötször, akkor egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#138753) Mr.Csizmás válasza FunPro (#138749) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mafia, san andreas, syberia-k, kb. minden Lucasarts game, amnézia.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#138754) s7evcsenko válasza i2k (#138751) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igazad van, az összes tomb raider jobb nála. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#138755) echterion válasza i2k (#138751) üzenetére


echterion
nagyúr

Final Fantasy VII

**********

(#138756) s7evcsenko válasza i2k (#138751) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ha már TR, akkor megemlítem a Uncharted 4-et, nekem ez is tesztett.

Nekem a Marvel's Guardians of the Galaxy is bejött, pedig erről sok jót nem olvatam előtte, de adtam neki egy esélyt és nem bántam meg. :B

Lehet, hogy nehezebb lenne olyan játékot írni, ami rosszabb, mint a TLoU I... ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#138757) section9 válasza i2k (#138738) üzenetére


section9
őstag

Nekem személy szerint a Fallout 2, de számomra a Deus Ex, Max Payne, Spec Ops: The Line, Diablo 2, Bioshock vagy PS exkluzívak közül a Days Gone sokkal hamarabb kapná meg ezt a címet. :)

(#138758) FunPro válasza Mr.Csizmás (#138753) üzenetére


FunPro
senior tag

Ezek is mind jók.

Csodálom, hogy a fable-t nem említettük még.

Ha a grafika nem döntő faktor, akkor nekem a legmeghatározóbb játékom szerintem a golden sun.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138759) Crus válasza eami (#138724) üzenetére


Crus
őstag

Valójában csak meg akarod tenni, de nem tudod megtenni :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138760) Crus válasza i2k (#138725) üzenetére


Crus
őstag

Ezt mondták Hogwartsra is, hogy memory leakes én meg nótaszóval beletoltam egy seggel 5 órát, mindenféle gond nélkül. Tény, hogy 32 GB DDR5 mellett, de ha leak van, akkor ennyi idő alatt csak ezt is fel kellett volna, hogy zabálja, nem? VRAM-ot se zabálta meg... 12 GB VRAM-ból 9 felett gyak. nem láttam.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138761) Crus válasza i2k (#138738) üzenetére


Crus
őstag

A TLOU átélhetőségén eléggé tud egyébként rontani, ha valaki easy, vagy normal fokozaton tolja. Úgy annyira könnyű, hogy nem is nagyon érződik a feszkó, meg a posztapok világ, mert van loot bőséggel. Feljebb indul be a buli.

Egyébként az 1. rész annyira hú de nagyon nálam se ütött be, nem úgy a 2, ami nálam a Zelda BotW-ot lökte eggyel lejjebb a dobogón.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138762) Crus válasza echterion (#138755) üzenetére


Crus
őstag

Annak a játéknak a sztorija, zenéi, karakterei kegyetlen jók, de a gameplay azokkal a random encounterekkel... pedig akkor és ott toltam és totál elvarázsolt, nálam is évekig a legjobb játék volt ever, de az a gameplay, ma már nagyon fárasztó.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138763) eami válasza i2k (#138732) üzenetére


eami
addikt

yup, én már leszoktam a pre-loadról. Főleg ha van 0day patch, akkor aztán végképp nem éri meg. TLOU pl 17 perc alatt csorgott le.

(#138764) tomsolo


tomsolo
őstag

Most este toltam kicsit a PS3-as remastereket, mind a Guardian mind Shadow of the Colossus nagyon üt.

Előbbinél érdekes rácsodálkozásom volt, a Ghost of Tsushimában sokszor kell réseken bebújni, hát nem innen vették efy az egyben.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#138765) echterion válasza Crus (#138760) üzenetére


echterion
nagyúr

Az elfut egy 3050ti notin is, lányom úgy játszott vele 16GB rammal folyamatosan high-on fullHD-ban. Csak ha ultrára tolta fel, az nem tetszett neki, akkor instant crash lett mindig, egyébként nem volt vele gond.

**********

(#138766) echterion válasza Crus (#138762) üzenetére


echterion
nagyúr

Azóta se csináltak jobb rpg-t számomra, az újvágású FF XV-féle harcrendszer nekem nem gyere be, totál átláthatatlan az egész, eléggé brusztolós volt a platinát megcsinálni vele, inkább már munka volt, mint élvezet. Anno az F VII-ben végig megvolt a feeling, pedig nem fél óra volt feltápolni a srácokat, hogy pariban legyenek Ruby Weapon-nel. Sose felejtem el, mikor egyik haver nem tudta, hogy Chocobo-t kell befogni közvetlen Midgar után, hanem heyette napokig tápolta a karaktereit, hogy le tudja nyomni Midgar Zolom-ot, pedig csak ki kellett volna kerülnie. :DD

Minden játékot a maga idejében kell nézni, mert azok a játékok akkor, arra a konzolra, arra a világra készültek. Szerintem a játékélmény számít, amit adnak a játékok most és akkor, nem csak most.

**********

(#138767) Moby válasza cyberkind (#138718) üzenetére


Moby
addikt

Mihez? Ne vicceljünk már. Nálam betonfix 60fps egy 16 szálas 10700-al, 4K csutkamaxon, és a mérése szerint marhára nem a cpu korlátozna, az menne 100+ fps-ig is.. Mármint a patch előtti állapotban. A patchel még nem néztem, csak láttam, hogy jött, gondolom azóta reszeltek is rajta.
[link] [link]

(#138768) cyberkind válasza Moby (#138767) üzenetére


cyberkind
félisten

Valakinél a menüben 90%-on pörög a 24 szálas cucc, de ha nem is ez az alap, a port szar lett eléggé, ami meglepő, mert a halálraítélt Days Gone kurva jól sikerült.

Paranormal Cocktivity

(#138769) Moby válasza cyberkind (#138768) üzenetére


Moby
addikt

A menüben? Miért futna a menüben 90%-on a proci? :D Szerintem a shaderfordításnál futott neki, az lehet. Örüljön neki, hamar végzett gondolom.
Mitől szar a port? Ha így fut nálam egy kiöregedett, erősen felújításra szoruló gamermasinán(10700+6900XT)? 4k@FSR2Quality visz 80+ fps-el, ultrán. Értem, hogy szar lett, azt egyelőre nem látom, hogy hol lett szar. Ma megnézem a patch után, de gondolom csak jobb lett. Az mondjuk szar, hoyg ennyit fordítja a shadereket, ezt adom. De ez még nem kéne, hogy dealbraker legyen, ha valaki érdekel. Ki lehet várni, aztán ha nem frissít drivert az ember naponta, akkor végig is tudja vinni a nép egyetlen fordítással.

[ Szerkesztve ]

(#138770) Moby


Moby
addikt

Nekem ez inkább tűnik a szokásos hisztinek a semmin, mint valós problémának.

(#138771) cyberkind válasza Moby (#138770) üzenetére


cyberkind
félisten

Lol. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#138772) FunPro válasza Moby (#138769) üzenetére


FunPro
senior tag

:DDD

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138773) Moby válasza cyberkind (#138771) üzenetére


Moby
addikt

Erről most a "Ha a kacsa nem tud úszni..." kezdetű népi rigmus jutott az eszembe :D Nem való ez a sportág mindenkinek. És akinek nem megy, annak szerencséjére van megoldás, ha ezt a játékot szeretné: emegy, vesz egy PS5-öt. Mamár mindenhol is kapható. Nagyjából minden máshoz is megoldás lesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#138774) FunPro válasza Moby (#138773) üzenetére


FunPro
senior tag

Mentalitásra ez akkor sem okés.

Egy konkrét hardverre lehet optimalizálni, az egész pc commuinty részére nem.

Én akkor mondok egy portot jónak, ha a játékosok többségének elfogadhatóan vagy jobban fut. Ebben a "sportágban" mindenkinek lehet szerencséje, mindenki kifoghat egy olyan hardverkombinációt, ahol a játék megüti a szintet, de ettől a port még nem lesz jó. Ha a nagy többség szopik vele, akkor a portal vannak bajok, ha a nagy többségnek jó, és a kisebbség szopik, akkor pedig a játékosokkal. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138775) Dilikutya válasza Moby (#138769) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért kiöregedett, felújításra szorulónak nem mondanám azt a gépet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#138776) VoltanIgor válasza Moby (#138773) üzenetére


VoltanIgor
tag

Ez azért nem ilyen egyszerű, számos videóban lehetett látni iszonyat memory leak-et és 90% feletti CPU használatot kurrens generációs procikkal is. Valami nagyon nincs rendben a porttal, az tuti. Nyilván lehet olyan hardver kombó, amin valamiért jól megy - ugyanez volt nálam anno a Horizon porttal. A fél internet panaszkodott rá, nálam viszont sosem volt vele gond. Ilyen is ez a sportág.

Kíváncsi vagyok, hogy a peccs mennyit segített a dolgon, kicsit utánaolvasok.

(#138777) Crus válasza FunPro (#138774) üzenetére


Crus
őstag

Akinek 40 perc a shader compile annak a gépe... nos... ööö... na izé, tudod. De egy részük ennek ellenére 2k, meg 4k-ban akarja futtatni, lehetőleg egy rakás beállítást high-ultrára tolva. Nem hiszem, hogy a kés a hibás, ha valaki a szemét vakarja vele.

Eközben 1030-on is tolta tegnap este egy ürge cinematic efpées vót' ott rendesen, még néha 10. De ment. Sőt este már Steam Deck-en is láttam futni gyak. 30 frémmel majdnem mindenhol. Abban pedig egy 1050-1050TI szintű GPU van.

A TLOU Part I PC-s verzája - tetszik/nem tetszik - jobban néz ki nevetve, mint a PS5-ös verza. Hogy ennek ára van. Aha... de mi ebben az újdonság? Tömegeknek nincs olyan PC hardvere egyébként, mint amit a PS5 tud, de azé' a csúszkát csak felqrják az égig... hááát mint kiderült azt is lehet, csak nem érdemes. :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138778) Moby válasza VoltanIgor (#138776) üzenetére


Moby
addikt

Azzal sem volt soha gondom. Sőt, igazából sosincs gondom semmivel :D. Akkor volt csak játékokkal gondom, amikor átálltam NV-ről AMD-re, de akkor mindennel, az megborította a windowsom. Se előtte, se azóta. Valahogy nekem sikerül megtalálnom ezeket a jól működő hardver kombinációkat ezek szerint, pedig a tényleges műsor annyi, hogy elmegyek a boltba, és megveszem ami tetszik :DDD
A patchet kipróbálom ma én is, de inkább csak kíváncsiságból. Maga a játék a látványon kívül nem érdekel, minden pillanatát ismerem kívülről-belülről. Day1 vettem anno PS3-ra, ment a felújított változat PS4-en is nem egyszer, PS5-re már meg sem vettem ezt a harmadik kiadást. Ezt most megnézem, szép, vitán felül, de újdonságot nem ad, játéknak(gameplayben) meg sosem volt ez egy nagy szám.

(#138779) VoltanIgor válasza Moby (#138778) üzenetére


VoltanIgor
tag

Attól még vannak "megmagyarázhatatlan" problémák, bár nekem sem szokott lenni. Egyre emlékszem hirtelen, anno a Vampyr csinálta azt nálam, hogy időnként érthetetlen helyeken fogta magát az FPS és megfeleződött. Pedig a gépem bírta, és nem is a leginkább erőforrás igényes helyeken történt ez, ezért volt nagyon fura. Bármit csináltam, nem javult meg, a legtöbb helyen pedig nem volt gond. Rengeteget olvastam utána és nem voltam egyedül a problémával, de semmiféle megoldás nem született. Mások, ugyanolyan procival és GPU-val nem tapasztaltak ilyet, néhányan igen. Aztán lecseréltem a procit - a gpu még maradt - és csodák csodája, megszűnt a probléma.

Szóval van azért ilyen.

(#138780) Moby válasza Dilikutya (#138775) üzenetére


Moby
addikt

Egyetlen pontja sem korszerű, következésképp kiöregedett. Ha valaki komolyan gondolja ezt a pc géminget, annak biztos nem javasolnám, hogy ma ilyet építsen. Nálam nem ez a main platform, meg eléggé meg van építve, nem olyan könnyű benne bármit cserélni, meg lusta is vagyok, meg izé. Mindezektől függetlenül ez egy kiöregedett gép. Két éve még jónak és korszerűnek volt mondható. Ma már nem.

Kérdés ügyrendben: offtopikban mikor illik off gombot használni? Mi az off offja? :DDD

(#138781) FunPro válasza Crus (#138777) üzenetére


FunPro
senior tag

Miért kell ennek a szutyoknak 40 percig shadert compileolnia egyáltalán? Egy tíz éves játék portjáról beszélünk...

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138782) VoltanIgor válasza FunPro (#138781) üzenetére


VoltanIgor
tag

Ez így ebben a formában nem igaz, a PC port a tavalyi PS5 remake alapján készült, amiben eléggé alaposan átdolgoztak szinte mindent, nem csak egy ráncfelvarrás volt, gyakorlatilag egy teljesen új játék.
A kérdés attól még persze jogos.

(#138783) Moby válasza FunPro (#138781) üzenetére


Moby
addikt

Mert egyelőre erre nincs jobb módszer pécén. Lehetne, de a velejárókat egyelőre senki nem vállalja fel. Konzolon meg ilyen nincs. Minden konzol ugyanaz, hardveresen és szoftveresen, előre le vannak fordítva a shaderek, letöltődnek a játékkal együtt. Ezért nincs ott soha shaderstuttering(amik menet közben fordítanak), se precompiling, se semmi. Előre el van készítve minden. Egyébként a játék nem tíz éves, ez egy ilyen globális marhaság. Van egy eredeti játék ami tíz éves, de amiből ezt portolták az mondjuk fél, aminek a motorjának az alapja is kettő, de nem tudjuk mennyit változtattak azon. Szóval szerintem ezt a tíz éves játék című irreleváns dolgot hanyagolni kellene.

(#138784) yozsee11 válasza FunPro (#138781) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Ezért csinálja.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#138785) válasza echterion (#138766) üzenetére



tag

Ha már tavaly játszottam végig először hozzászólnék pár szót.

Nekem a matérirendszer tetszett nagyon, abból remek dolgokat lehetett kihozni, bár kissé grindolásra sarkallt. A superbossok szintén izgalmasak voltak, de csak ellenük és low level szinten poénból próbálkozva a Midgar Zolom ellen sikerült csatát veszítenem, amúgy mint kés a vajba.

A random encounterek folyamatos flow-törése és az inventory (a matériák pakolgatása) egy rémálom, elképesztő. A sok harc még azt is elérte, hogy a remek zenét szinte meggyűlöljem. Persze a harcok legalább, de a 3 fős party eléggé limitálja a lehetőségeket.

Egy remek és szórakoztató kaland volt, amit 1997-ben sikerült összerakniuk (hozzáterszem, csak abban az évben sok legjobbnak jelölhető csoda jelent meg), biztos im,ádtam volna, de szerintem nem lett volna hozzá türelmem annak idején, tavaly lett. (Egy korábbi próbánál amúgy meguntam az elején.) És kifejezetten jól esett egy régebbi iskolás játékot játszani. A remake is már-már émelyítően szorítja a játékos kezét.

(#138786) Crus válasza echterion (#138766) üzenetére


Crus
őstag

Alapvetően egyetértek veled, én át is tudok rendesen szellemülni. A FF I. részét (az elsőt, igen a legelsőt) is nem olyan rég toltam végig a final bossig, de ott mint kiderült grindelni kellett volna még vagy 1 napot, így ennyiben is maradtunk. Régen ez belefért, hogy nem skill, ügyesség meg ész kell ahhoz, hogy lenyomj valamit, hanem nettó grind... nekem ezt már nem veszi be a gyomrom.

Sajna az FF VII rendszere, idézései is hiába frankók, a 397. random encounter szó szerint lélekölő és ha jól rémlik volt erre "felező" materia, de eléggé a vége felé jutottál hozzá, addig meg az 1 ütéses nyomi is csak rabolta az időd kb. 5-10 mp-enként :-(

De azt ismét csak megerősíteni tudom, hogy anno nekem is kultúrsokk volt a FF VII, totál belegabalyodtam.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138787) Crus válasza FunPro (#138781) üzenetére


Crus
őstag

Ez már rég nem az a 10 éves játék. A 2. rész enginejére teljesen át kellet nekik rakni (ezt még a ND végezte nyilván), amit aztán PC-re úgy portoltak át, hogy még további hw zabáló extrákkal tudod megspékelni, a végeredmény meg superior, ha bírod pénztárcával...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138788) csuvicsuva válasza Crus (#138787) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Te írtad, hogy még nálad is 15 perc volt. Ne mondd nekem, hogy az normális.

Azóta nem próbáltam, nálam ugye két fagyás volt, harmadszorra már nem próbáltam. Aztán lehet, hogy nem fagyott az le, csak ott kellett volna hagyni pár órára. :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#138789) Crus válasza csuvicsuva (#138788) üzenetére


Crus
őstag

Nálam a HZD is sok időt töltött shader compile-lal, mivel eléggé rom a gépem :-/
A módszer vitatható, de meg kell érteni mi és miért történik.

Mondjuk az a tény, hogy nem éppen a legjobb Oodle-féle kicsomagolás verzát választották, sokaknál a problémát azonnal megoldja egy korábbi verzió használata. Ettől függetlenül nálam se CTD, se fagyás, se semmi nincs. Fut, mint kés a vajban és mivel fan vagyok a szemem csak káprázik minden egyes pixelén.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138790) Moby válasza csuvicsuva (#138788) üzenetére


Moby
addikt

A hogwarts is elbíbelődött vele vagy 10 percet, ki sem írt semmit, csak bámultad a fekete képernyőt, és szólt a zene. Az Atomic Heart is, a Callisto is, miután megkapta utólag a precompile patchet. Először az is stutterelt mint a barom, mert futásidőben fordított. Hozzá kell szokni. Ez biztos marad amíg valaki a felhasználók oldalára nem áll, és valamilyen módon létre nem jönnek az open libraryk, ahonna szépen le lehetne tölteni ugyanazt. Mert ez, hogy minden gép lefordítja magának kb ugyanazt, ez egy agyrém (ha legalább a 3 nagy elérhető hardvereire, legfrissebb driverére, legutolsó appverziójára elérhető lenne, azzal is játékosok milliót lehetne megmenteni ettől az ökörségtől). Vagy elég lenne egy torrent szerű kliens, amivel egymáséit elérhetnék a felhasználók. Mindegy, jelenleg ez van.

(#138791) FunPro válasza Moby (#138783) üzenetére


FunPro
senior tag

Én a következőképp látom a dolgot:

Adott egy ps3 játék, amit textúraszépítésell átnyomtak ps4-re. Megjelent a második rész, majd az első részt valami hibrid mókolással megoldották, hogy tutin működjön ps5-ön, mint "remake".

Eddig a pontig nincs is probléma, mert a program tette a dolgát. Csak amikor már a hibrid mókolást megpróbálják tovább mókolni pc-re, ott már lesznek bajok. Érdekes mód, az összes eddigi konzol port megúszta ekkora visszhang nélkül, holott, mindegyiknek ugyanígy kellett volna viselkednie.

Amíg egy portnak szüksége van a bolygók együttállásához (hogy jól működjön), és mindent izomból akar megoldani, addig az egy rossz port lesz. És ismételten csak azt tudom írni, hogy ebben az állapotban nem szabadott volna kiadni, mert így csak egy lehúzás az egész. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138792) Moby válasza FunPro (#138791) üzenetére


Moby
addikt

>Érdekes mód, az összes eddigi konzol port megúszta ekkora visszhang nélkül

Tényleg?
[link]
Az a hibrid mókolás technológia értelemben micsoda? :D

(#138793) Crus válasza FunPro (#138791) üzenetére


Crus
őstag

Hát nem éppen. A PS5-ös TLOU már a Part II motorját használja, sőt annak is már egy tupírozott verzióját. Ez egy Remake és nem Remaster. Nem azt mondom, hogy 0-ról írták újra, de gyak. mindent is átdolgoztak benne az újabb engine alá.

De miért lenne rossz port, amikor a játékosok egy részénél nincs gond, a másik része már kapott alternatív megoldást, sőt már hivatalos patch is érkezett. Day1 egy rakás játék szenved, az sajna egy ilyen móka lett.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138794) csuvicsuva válasza Crus (#138789) üzenetére


csuvicsuva
őstag

+Moby

Kiestem kicsit a PC játékból, de akkor jó tudni, hogy ez nem újkeletű dolog, excusi moi. :R

A portot viszont állítólag nagyrészt a Naughty Dog csinálta.

Ha a HZD-t rendbe tudták rakni, akkor ezzel sem lesz gond. Délután majd beszámolok, hogy patch után mik a fejlemények.

Death Strandingen meglepődtem, 4K minden csutkán röccenésmentesen indult. Nyilván ez az elején még nem jelent semmit.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#138795) Crus válasza csuvicsuva (#138794) üzenetére


Crus
őstag

A portot az Iron Galaxy készítette. Gyak. már rendbe van téve a nyávogóknak is, bár új hardvert senki nem tud helyettük venni. Nagy a gépigény, de cserébe a látvány is 2023 szintű...

Death Stranding nagyon rendben van... minden téren.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#138796) VoltanIgor válasza Crus (#138795) üzenetére


VoltanIgor
tag

Milyen géped van most?

(#138797) csuvicsuva válasza Crus (#138795) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Együtt csinálták, de azt, hogy ki mekkora részben, meg mennyire felelős, azt soha nem fogjuk megtudni.

Attól, hogy nálad és Mobynál szépen és jól fut, az még mindig nem jelenti azt, hogy nincs gond vele, ne általánosítsatok. Biztos van kismillió ember, aki most rakta össze a világ legdrágább gépét és szopott/szopik vele, de ez nem újdonság.

Az ostoba nyavalygókban természetesen egyetértünk, az szintén egyidős a Steammel. Mint mondtam, nekem ez a shader compile teljesen új terület, most már legalább tudom, hogy mire számítsak. De mint szintén mondtam, igazából egyelőre ráér, majd várok vele, amíg teljesen ráncba szedik.

Másik példa:

GTAV minden maxon:

4K@20 Fps
QHD@30-50, de elég stabilan hozta a 40-et.

A Rocket League-et azonban továbbra sem értem, az R9 380 kártyámmal irdatlanul ramatyul futott, ezzel valamivel jobb, de gusztustalanul csúnya a Series verzió mellett. Ez nem baj, mivel ott játszom vele, csak nem értem. 8 éves játék.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#138798) cyberkind válasza csuvicsuva (#138797) üzenetére


cyberkind
félisten

Bahh, mondhatnám én is, hogy szépen fut, ami igaz is sok esetben, de nem úgy fut, ahogy egy 4090 alatt kéne, de mindegy, imádom ezt a játékot mindenestül.

Paranormal Cocktivity

(#138799) echterion válasza Crus (#138786) üzenetére


echterion
nagyúr

És neked is Zó: Igen, manapság már nekem sincs kedvem / türelmem a grindoláshoz, de annak idején ez nálam (és a haveroknál, családban) akkorát ütött ez a játék, hogy azt nem grind-nek éltem meg. Ma már nem csinálok ilyet, a Yakuza legújabb része is azért maradt nálam abba, mert az egyik boss-hoz még grind-olni kellett volna még egy csomót, azt meg már nem csinálom.

**********

(#138800) i2k


i2k
senior tag

Does The Last of Us Part I suffer from 8GB VRAM crashes on PC?

"So, why do some PC gamers have crashes? The reason is simple. The Last of Us Part I requires more than 16GB of RAM when using GPUs that have 8GB of VRAM. If you only have 16GB of RAM, you’re hitting a RAM wall (and not a VRAM wall). Hell, the game uses 11GB of RAM even at 1440p/Max Settings on an AMD Radeon RX 6900XT (which has plenty of VRAM)."

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.