Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) V/ válasza mester6 (#39699) üzenetére


V/
titán

Így is lehet értelmezni, de a képen látod a számla készült november 27-én (december elején megkapod), de a 2016. január havi előfizetést tartalmazza, és ezért január 31 a befizetési határidő, ráérsz fizetni azután, ha már használtad, nem muszáj előre kifizetni. Szerintem nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

(#39702) prozodus válasza V/ (#39687) üzenetére


prozodus
őstag

Nemcsak kockafejű robotok vannak a világon, hanem olyanok is, akik még értékelik vmire az emberi kapcsolatokat, és inkább személyesen intézik a dolgaikat, mert nem félnek tőle...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#39703) prozodus válasza V/ (#39701) üzenetére


prozodus
őstag

Ezt komolyan így számlázza a digi? :O

Mindenesetre megvan az az előnye, h be tudod fizetni, akkor is, ha éppen nyaralsz, mikor jön a csekk :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#39704) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

A DIGI jelenleg se szól a magas adatforgalom miatt?
Köszi!

üdv, adika4444

(#39705) Varszegig válasza adika4444 (#39704) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem.

(#39706) adika4444 válasza Varszegig (#39705) üzenetére


adika4444
addikt

:K:R

üdv, adika4444

(#39707) V/ válasza prozodus (#39702) üzenetére


V/
titán

Persze igazad van, nekem a 20-25 perc tömegben ácsorgás nem az emberi kapcsolatról szól.
Nem félek, csak nem vagyok hülye és azért mert a dolgaim nagy részét nem kell személyesen intézni. Jó a 80-as években igen, úgy volt, de 2016-ban talán nem akarok nosztalgiázni már.
Gyalog is mehetnék Pestre, de a buszt jobban szeretem, de a mellettem ülő idegennel nem szoktam beszélgetésbe elegyedni. Utazok, nem társasági életet élek.

(#39708) szabogabor10 válasza prozodus (#39702) üzenetére


szabogabor10
veterán

A postai sokszor órás sorbanállást én mindennek nevezném, csak emberinek nem. Én is, amit tudok, elektronikusan (bankkártyával) fizetek és nem azért, mert antiszociális kocka vagyok, hanem mert nem vagyok a saját magam ellensége.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39709) poli27 válasza V/ (#39687) üzenetére


poli27
veterán

Szted mindenki szereti ha belelátnak a végbelébe is? Én sem használok bankszámlát csak netes vásárlásra, amúgy sem szeretem hogy én fizessek azért mert valahol ott van a pénzem....

(#39710) Fleed


Fleed
aktív tag

Már több éve is hogy be lett kötve a digi, de most kezdett az agyamra menni, hogy úgy kötötték be , hogy a modem a neten van, illetve ezért a router is( amit ráadásul nem is adtak, hanem a sajátom). Mivel sokszor lesz korlátozott a net, ezért mehetek mindig a padlásra ( plafonról nyíló feljárón) újra indítani. Azonban ezt már csak plusz költséggel oldanák meg, hogy levezetik. Valami tipp, vagy tapasztalat, h ilyenkor mit lehetne tenni? perkálni? Köszi

(#39711) V/ válasza poli27 (#39709) üzenetére


V/
titán

Szted mindenki szereti ha belelátnak a végbelébe is?

Ezt nagyon nem értem? Mikor írtam ilyesmiről?
Azért láttam, hogy mi van nála mert kicsi volt a hely a 25 fő sorban álló embernek a 6*3m-es helyiségben és a 30 perc alatt nem becsukott szemmel ácsorogtam, ha erre gondoltál.

De ellentétben veled, nekem nincs meg az a lehetőség, hogy fizetésem ne bankszámlára jöjjön, így kapom csak meg, kénytelen vagyok a banknak fizetni a számlavezetés díját és ha már fizetek valamiért azt bizony akkor használom is.

[ Szerkesztve ]

(#39712) V/ válasza Fleed (#39710) üzenetére


V/
titán

Mivel sokszor lesz korlátozott a net, Ki korlátozza? Mindegy.
Ha jól értem amit írtál, a bejövő telefonos vezeték a padláson lévő modembe megy be.
Semmi gond, lehet venni hosszabbító aljazatot, dugót és akár 10 m-s vezetéket dudókkal.
Meghosszabbítod és lehozod a modemet a padlásról.

[ Szerkesztve ]

(#39713) Jorus válasza V/ (#39711) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs sok értelme ugyan, de kérheted a bérfizetést készpénzben is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39714) V/ válasza Jorus (#39713) üzenetére


V/
titán

Nem véletlen írtam, hogy nem lehet, azért nem fogok új munkahelyet keresni, de tudtam erről a lehetőségről.
Jól ráfáztam volna, most mehetnék a bankba a 20000-seket cserélni a matracból. :Y

(#39715) zsolt501 válasza Jorus (#39713) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én KP-ban kapom, nálam már évek óta nincs bankkártya :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39716) prozodus válasza Jorus (#39713) üzenetére


prozodus
őstag

Rég olvastam, de úgy emlékszem, h ez konkrétan törvényadta jogod kp-ben kérni, csak mintha volna kivétel. De a kivétel nem az volt, h bunkó a munkáltató.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#39717) poli27 válasza Fleed (#39710) üzenetére


poli27
veterán

veszel egy ilyet :

és máris fel sem kell menni...

(#39718) V/ válasza poli27 (#39717) üzenetére


V/
titán

A szomszéd minden garázsnyitására újra indul a modem-router :C .
Jó, valójában egy álló lámpa volt beledugva, csak a 2 távirányító azonos frekit használt. Garázs ajtó fel, lámpa világít.

[ Szerkesztve ]

(#39719) poli27 válasza V/ (#39718) üzenetére


poli27
veterán

Át lehet állítani másik frekire...

(#39720) V/ válasza poli27 (#39719) üzenetére


V/
titán

Megtörtént, csak idegesítő volt, amíg nem jöttünk rá az automatikus bekapcsolás okára.

[ Szerkesztve ]

(#39721) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. A router gondok topikban javasoltak, hogy hozzatok forduljak a problemammal, mert itt mar volt ilyen jellegu gond.

Szoval van kozel 1 eve egy 200 mbites netem, ami a falbol egy ZTE ZXHN H298N routerbe fut. Innen pedig egy LAN kabellel az en sajat TP-Link wr3600-as routerembe. Tehat gyakorlatilag AP/Switch modban hasznalom oket.

2015 decembereben elkezdett szakadozni a net. Naponta 3-4 alkalommal. Felhivtam a Digit es azt javasoltak, hogy reseteljem a routert. Igy is tettem. Megadtam a Wan username es pwt, majd teszt jelleggel a sajat routeremet kiiktazva dugtam ra a routert a gepemre......es semmi. Erdekesseg, hogy amiota megcsinaltam a resetet a ZTE routeren nem vilagit az Internet LED. Probaltam kozvetlenul a falbol a gepbe dugni es uj kapcsolatot krealni, de semmi.

Valakinek van tapasztalata vagy otlete, hogy mi tortenhetett? Egy reset tonkrevagta a routert?

Varom az otleteket, hatha hamarabb meg tud oldodni a dolog a segitsegetekkel, mielott 72 oran belul a digi kislattyogna, mert itthonrol dolgozom es net nelkul meglehetosen nehezkes! :(

Koszonom!

(#39722) V/ válasza Metacska (#39721) üzenetére


V/
titán

A bejövő kábel hibájára gondolok. Azt kellene végig ellenőrizni. A Reset-el csak véletlen egybeesés lehet.
A WAN Connection Name ugye nem static ip?
A H298N nélkül nem lesz semmi, ha ezt csinálod: Probaltam kozvetlenul a falbol a gepbe dugni es uj kapcsolatot krealni, de semmi.
Mint privi.

[ Szerkesztve ]

(#39723) leslieke válasza adika4444 (#39704) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem szól, ez a jó a Digiben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39724) xtevo válasza llacee (#39694) üzenetére


xtevo
őstag

@llacee & V/ & lajos0001
Köszönöm Urak a tippeket! :R Még gondolkozok, hogy mi lenne a jó megoldás.

(#39725) ferob


ferob
őstag

Tavaly írtam a topikban, hogy a DIGI részéről történt megkeresés, konkrétan egy 6 darabos antennarendszer létesítésével kapcsolatban a mobilos szolgáltatása miatt és ma volt a felmérés, így fél éven belül telepítésre kerülnek az antennák, ami remélhetőleg azt jelenti, hogy az indulás sincs már messze.

(#39726) nyilasmisi válasza ferob (#39725) üzenetére


nyilasmisi
tag

Merre felé volt ez, hol csinálják?

(#39727) kungzi válasza nyilasmisi (#39726) üzenetére


kungzi
veterán

Debrecenben ez már tavalyi év elején megtörtént, mármint a felkérés, de a társasház nem ment bele. :D

(#39728) trec12 válasza ferob (#39725) üzenetére


trec12
addikt

Na, talán valami lesz belőle....Országos hálózat ebből a frekiből nem lesz, de ha lesz már egy minimális kiépített saját hálózata talán könnyebben talál partnert. Gondolom én....

(#39729) trec12 válasza kungzi (#39727) üzenetére


trec12
addikt

De ennek miért örülsz? :F

(#39730) prozodus válasza trec12 (#39729) üzenetére


prozodus
őstag

A röhögés miért örülés?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#39731) kungzi válasza trec12 (#39729) üzenetére


kungzi
veterán

Én már azután költöztem oda, hogy a lakók ki lettek kérdezve.
Amúgy azért nem engedték, mert az optikait csak a mi társasházunkba nem képesek behúzni, pedig a környéken már mindenhol az van, valamit valamiért. :D

(#39732) adam3 válasza kungzi (#39731) üzenetére


adam3
aktív tag

Valószínűleg a mobil állomásnak az átvitelét optika biztosította volna (ha a közelben már tényleg ott van másik házakban), szóval ezzel az elutasítással bukták el véglegesen.

(#39733) J.J. András válasza V/ (#39698) üzenetére


J.J. András
őstag

Vannak-e ???? Minden szolgáltatói magatartás ez lenne értelemszerűen alapból.... azért itthon is kezdik érteni, ha ő pénzt kér valamiért tőlem, akkor cserébe kapjak is valamit. TÉMA LEZÁRVA részemről, mivel éltem nyugatabbra, láttam és örömmel tapasztaltam, hogy működik, és milyen jól eső érzés, ahol igazi "kundschaft"-ként kezelnek a piac bármely területén.

Ha nem tud az IPv6-tal mit kezdeni a DIGI, akkor minek hirdeti hogy 2015.12.01. óta elérhető szolgáltatása.

És amúgy ez olyan lesz, mint a TV-ben az analógról digitálisra átállás.... türelmi idő, aztán egyszer csak a határidő után csak az lesz a legtöbb tartalomszolgáltatónál.

Amúgy miért ne lenne kötelessége ? Nem most találták ki az IPv6 protokollt, mivel az IPv4 szűk keresztmetszet lesz. Sok szolgáltató, nagyvállalat (pl. én felhőbe-ből tervezek és érem el a szükséges munkarészeket) már készül az átállásra... akkor a DIGI mint köztes interface miért ne igazítsa hozzá a hálózatát ??? :U

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#39734) V/ válasza J.J. András (#39733) üzenetére


V/
titán

akkor a DIGI mint köztes interface miért ne igazítsa hozzá a hálózatát ???
Emlékeim szerint az volt a téma, hogy a magán routerek beállításaihoz készítsen anyagokat a DIGI.

Ez nem az, hogy "igazítsa hozzá a hálózatát az IPV6-hozt" a felhasználó helyett a felhasználó hálózatát melyik marha igazítja hozzá ingyen? Senki.
A DIGI hálózatára vonatkozó felelőssége véget ér az átadási ponton.
Erről írtam.

(#39735) J.J. András válasza V/ (#39734) üzenetére


J.J. András
őstag

joop :P ;] :P:) megértettem.... :K

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#39736) Adamo_sx válasza J.J. András (#39735) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Arról nem beszélve, hogy a Digi legalább elkezdte, nyilván nem megy minden simán egyik napról a másikra. De vajon a többi szolgáltatónál mi a helyzet? Tudtommal még ennyire sem foglalkoznak a dologgal.

(#39737) kevinium válasza Adamo_sx (#39736) üzenetére


kevinium
aktív tag

De vajon a többi szolgáltatónál mi a helyzet? Tudtommal még ennyire sem foglalkoznak a dologgal.
UPC-nél is van ilyen törekvés (néhány modemjüket random átállítják, gondolom lehet kérni is), meg a T-nél is lehet kérni. (Tudomásom szerint volt náluk is tesztidőszak már.) Van haladás, csak nem ilyen látványos, mint itt. (volt)

[ Szerkesztve ]

(#39738) zsolt501 válasza Adamo_sx (#39736) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Invitel már ad pár éve IPv6-ot, a Telekom- is ad IPv6-ot.
Én úgy gondolom, hogy a kisebb szolgáltatók még nem vezették be, de talán ott még kisebb a szorítás az ügyfél szám miatt.
Mobil szolgáltatók is adnak már IPv6-ot

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39739) szabogabor10 válasza zsolt501 (#39738) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mobil szolgáltatók? Nekem a Telekom nagyon nem adott eddig soha IPv6 címet. Pedig nagyon ideje lenne már.
Egyébként talán az első igazi dual stack IPv6 a Digié. A UPC csak NAT-olt IPv4-et ad mellé, és csak a saját HGW-jével működik. A Telekomot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39740) csabi10 válasza szabogabor10 (#39739) üzenetére


csabi10
senior tag

Nekem telekom volt decemberig, egyszer sem kaptam ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#39741) szabogabor10 válasza csabi10 (#39740) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát akkor szerintem egyértelmű, hogy a Digi indította el elsőként élesben, külön kérés nélkül mindenkinek a dual-stack IPv6-ot, amit ráadásul saját router-rel is lehet használni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39742) V/ válasza szabogabor10 (#39741) üzenetére


V/
titán

Adtál egy ötlete. Gondolom keresek Google, "szolgáltató" neve ipv6.
Tanulságosak az eredmények.
A nevek: DIGI, Telekom, Invitel, UPC

(#39743) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom, hogy jó topiba írok, de hátha tudtok segíteni.
Van egy kamera rendszerünk, ami a wifi egységbe megy lan kábellel és a 192.168.0.150 címen tudtuk eddig nézni a kamera képet.
Eddig UPC internetünk volt Dlink routerrel, és most Digire váltottunk, de ott nem működik.
Adtak egy ZTE F668 wifis készüléket, de ott nem akar kapcsolódni.
Nem értek ezekhez, de belépve a digi routerébe ott ez az alap beállítás: 192.168.1.1 és a UPC netnél a 192.168.0.1 volt. Aki a rendszert csinálta, csak másfél hét múlva ér rá. Hátha nekem halandónak tud valaki segíteni.
Köszönöm.

(#39744) adika4444 válasza nobiand (#39743) üzenetére


adika4444
addikt

Ha megvan még a DLINK, akkor a
[hibabejelento@digikabel.hu]
címen kérd hogy rakják át bridged módba a kütyüt, kösd mögé a DLINK routeredet a WAN portjával, lődd be a PPPoE-t és ollé.
Ha nem kell h kívülről menyjen, akkor meg csak hajítsd hozzá a DLINK-routert a WAN portjával a ZTE lan portjához, és elvileg DynamicIP miatt auto fog kérni belső IP-t, ekkor viszont trükközni kell a DNS-hez, meg a kívűlröli eléréshez. Tehát elsőre a kérdés h kívülről elakarod-e érni?

üdv, adika4444

(#39746) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Szülőknél bekötötték a Digi okos csomagot.
Huawei EchoLife HG8242-B eszközt kaptak.
A helyzet az, hogy eddig a T volt a szolgáltató, és ők egy router-t adtak. Arra vezetékkel rá volt kötve egy Tp-Link tl-wr340g eszköz (wan portba), ami ebben a házban osztotta a netet, illetve bridge módba adta tovább a jelet wifi-n egy sitecom routernak, ami a melléképületbe osztotta a wifi-t.
Most, hogy bejött a Digi, szülőm gondolta a Huawei eszközből rádugja a lan kábelt a Tp-link eszköz van portjára és minden megy is. Na de persze nem:)
Most nem megy a TP-linkről a net - wifi. A Huawei-ből közvetlenül viszont megy a net.

Kérdésem, ahogy így olvasgattam a fórumot, hogy annyi lesz a teendő, hogy a TP-linken beállítom a PPPOE-t, beírom a Digi által adott user/pass párost, és minden menni fog?

(tp-link felület)
A wan connection mode-ot automatán kell hagyni?

Ezek után a bridge mód meg fog maradni szerintetek? Vagy az felejtős?
A Huawei-n semmit nem kell állítanom?

Köszi a segítséget előre is.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#39747) adika4444 válasza Beri78 (#39746) üzenetére


adika4444
addikt

TP IP-tartományát lődd át 192.168.2.1-re, mert ütközik Huawei meg TP is 192.168.1.1. Ha átraktad 2.1-re akkor jó lesz!

üdv, adika4444

(#39748) Beri78 válasza adika4444 (#39747) üzenetére


Beri78
őstag

Köszi, ott van már, ha jól emlékszem....mert a t-s eszközzel is ütközött
A lenti kép csak egy netről vadászott volt ;)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#39749) vargalex válasza Beri78 (#39748) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mivel azt írod, hogy a Huawei-en van wifi, így gondolom az router üzemmódba megy. Ekkor a TP-Link-en a WAN kapcsolat típusa DHCP (vagy lehet, hogy a TP-Link Dynamic-nak hívja).
Másik lehetőség, hogy Huawei-t bridge módba állíttatod a Digi-vel.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.