Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) 4Grider válasza hotian (#94999) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cat5e kábellel mit akarsz?

(#95002) hotian válasza Borisz76 (#95000) üzenetére


hotian
csendes tag

Köszi, akkor marad a behúzószál! Azt hittem 60m kábelt nem húznak be azt nekem kell.

(#95003) hotian válasza 4Grider (#95001) üzenetére


hotian
csendes tag

Átgondolva, semmit. Nem tudom milyen kábelt használnak a nem optikán szolgáltatók a modemig, azt hittem UTP.

(#95004) Tewe013 válasza hotian (#95002) üzenetére


Tewe013
őstag

30 m kábelt még feleslegben is otthagynak, nem hinném, h a 60 m probléma lenne. :DDD

(#95005) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Facebook Lite-ot használ valaki Androidon? Párom mondja, hogy nem lép be Fb-re. A fullos Facebook app megy, de a Lite nem. Próbáltam Telekom mobilneten, ott semmi gond, de DIGI-vel WiFi-re csatlakozva azt mondja az app, hogy ez a WiFi hálózat nem ad internet hozzáférést. Ami persze nem igaz, mert más appok mennek simán. WAN reconnect volt már, nem hozott eredményt. Reggel még jó volt, többet nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#95006) MadMancs válasza Intruder2k5 (#95005) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem használom, de próba erejéig telepítettem.
Működik.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95007) Intruder2k5 válasza MadMancs (#95006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! :R Akkor mára marad a facebook app, majd talán holnapra megoldódik. Mi nem változtattunk semmin, szerintem a probléma se nálunk van.

(#95008) DS39 válasza Intruder2k5 (#95007) üzenetére


DS39
nagyúr

App adatainak törlése, újratelepítés egy próbát megérhet.

(#95009) Intruder2k5 válasza DS39 (#95008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megvolt... Minden adat törlése, és frissítés, mert volt új verzió. De mobilneten OK.

(#95010) Intruder2k5 válasza DS39 (#95008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltettem neki egy VPN appot, ideiglenesen most ezzel megoldva, case closed. :)

(#95011) MadMancs válasza Intruder2k5 (#95007) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt elfelejtettem mondani hogy nálam aktív IPv6 is, lehet azon keresztül éri el szervert. :B De most nem akarom routert most csesztetni hogy kikapcsoljam. :B

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95012) Intruder2k5 válasza MadMancs (#95011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam is aktív. De mindegy, remélem ahogy jött a hiba, majd el is múlik. Addig meg ott a VPN.

(#95013) MadMancs válasza Intruder2k5 (#95012) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen valószínűleg csak valami átmeneti peering hiba. Remélhetőleg megoldódik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95014) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! megvolt nálam az átkötés, fent van az ONT a helyén ( huawei)
A sebességem viszont alig lett jobb, öszesen 110/110 stabilan. Elképzelhető hogy a 100-as csomagomat még nem kapcsolták át bent? Az ügyfélszolgálatos ölgy azt mondta elvileg mennie kellene,de talán, mert nekem még 100-ast ír a gépük. Szóval ez elképzelhető így?

(#95015) szaboi6512 válasza mexel (#95014) üzenetére


szaboi6512
őstag

Holnapig várnod kell.
Elvileg éjfél után már aktív lesz......

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95016) Vakegérke válasza mexel (#95014) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Holnap indítsd újra a "hüweyt" és láss csodát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#95017) Met válasza Vakegérke (#95016) üzenetére


Met
nagyúr

Nem is értem hogy a szerelők miért nem mondják az újraindítást és hogy mikortól lesz aktív a gyorsabb net.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95018) Vakegérke válasza Met (#95017) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam egy fiatal srác volt átkötni. Elmondása szerint Székesfehérvárról jött. Egyedül dolgozott, amit tudtam, segítettem neki. Minden a kívánságaim szerint történt, de ezt az információt ő sem közölte. Mivel olvasója vagyok a topiknak, tudtam, hogy mit kell tennem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#95019) Dragon3000 válasza Met (#95017) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert lehet, hogy ezt a szerelőkkel sem közlik, de azért az ügyfélszolgálatosnak illene tudnia.

(#95020) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat! A szerelőknek fogalmuk sem volt róla, azt mondták azonnal mennie kellene. De az ügyfélszolgálatos hölgy sem volt a top-on akkor :) Nem mintha sürgős lenne, csak hát a kíváncsiság :)

(#95021) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Tényleg lehetne a DIGI-nek egy "sajtófigyelője" itt. :) Valószínűleg többet tudnának a szolgáltatásaikkal kapcsolatos problémákról.

(#95022) M_AND_Ms válasza mexel (#95020) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Onnantól megy, hogy a szerződésed is gigás lesz. Általában azt csinálják, hogy a szerelés másnapjára állítják be ezt a szerződésmódosítást. Ez adminisztratíve érthető is.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#95023) mexel válasza M_AND_Ms (#95022) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg igen. De végül is mindegy, a lényeg hogy ne hibából kifolyólag legyen ennyi a sebesség. Ha hó végéig ennyi marad az sem érdekelne. ( nem is akartam váltani csak muszáj volt)

(#95024) Dragon3000 válasza mexel (#95023) üzenetére


Dragon3000
veterán

A digi ügyfélkapun a szolgáltatások/meglévő szolgáltatások részen elviekben írják, hogy mikortól lesz aktív a gigabit.

(#95025) mexel válasza Dragon3000 (#95024) üzenetére


mexel
veterán

Jó ötlet, megnézem :)

Szerk: megnéztem, holnaptól. De jó hogy megnéztem mert mától hozzátették a telefont is +250-ért. Éerdekes, régóta nem volt, most miért tették hozzá? Holnap ismét vitáim lesznek velük, ahogy ma is volt pár.
De ki és miért adta hozzá? S zerelőknél alá kellett körmölni valami tabletet, hogy átkötötték, de ott semmit nem tudtam elolvasni és azt mondták csak az átkötés.

[ Szerkesztve ]

(#95026) Dragon3000 válasza mexel (#95025) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, nálam nem történt változás, gigabites fttb-ről kötöttek át gigabites ftth-ra, így még várnom se kellett a sebesség növekedésre és plusz szolgáltatást sem aktiváltak. Itt még papír alapon kellett aláírni, így meg is tudtam nézni, hogy mi szerepel rajta.

[ Szerkesztve ]

(#95027) mexel


mexel
veterán

Na meglett a csoda. Ugyanúgy 100/100. Kezd elegem lenni az elmúlt időben a digiből. Ezt a telefont milyen jogon tették rá nem tudom.

(#95028) Dragon3000 válasza mexel (#95027) üzenetére


Dragon3000
veterán

Újraindítottad az ontot?

(#95029) mexel válasza Dragon3000 (#95028) üzenetére


mexel
veterán

:B Hopp, nem

(#95030) Vakegérke válasza mexel (#95029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pedig és szóltam. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#95031) mexel válasza Vakegérke (#95030) üzenetére


mexel
veterán

Így van. Megtörtént az újraindítás, de a csoda elmaradt.
2 mérés egy pc-n egy laptopon:
264/208
248/220

Na ezért kár volt az erőfeszítés, ez annyival nem jobb mint a régi volt. miért írják mindig hogy 1000 / 300 Mbit/s amikor kb senkinek nem megyannyival? Felesleges ez a parasztvakítás azt hiszem, ha maradtak volna a fix 100/100-nál átlag usernél akkor azok akik a gigásra fizetnek talán meg is kapták volna.
Mindezt persze drágábban kapom már.

(#95032) Dragon3000 válasza mexel (#95031) üzenetére


Dragon3000
veterán

Milyen gépekkel mérsz, meg ez a senkinek nem megy annyival, azért mert pár embernél vannak gondok erős túlzás. Amúgy ha neked elég a 100/100, akkor nem tudom mi a gondod, elvégre ugyanannyiért kapod az 1000/300-at, ami megy többel, egyelőre kérdés, hogy digi oldalon van gond, vagy a Te hardvereid gyengék. A telefon miatt meg hívd őket, hogy miért került be.

[ Szerkesztve ]

(#95033) mexel válasza Dragon3000 (#95032) üzenetére


mexel
veterán

Nem annyiért kapom, hanem drágábban. Ha viszont már fizetek és "fejlesztenek" akkor legyen jobb is. De az előző hsz visszavonva mert most jobb lett. ( volr még egy ont indítás is)
Viszont most kivittem a laptopot a az ont-hoz és közbvetlenül rövid madzagon rádugtam, így már jobb azért valamivel.
Már 400/290. ez így elfogadható. Akkor vagy a bemenő kábel ( cat5e és digisek csinálták) vagy a router a hunyó, ami egy tp-link N600 openwrt-vel.
Még router nélkül is mérek majd. ( ha lesz időm)

[ Szerkesztve ]

(#95034) Dragon3000 válasza mexel (#95033) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor a router, gondolom openwrt esetében nincs hardveres nat, így ennyit bíra router.

(#95035) mexel válasza Dragon3000 (#95034) üzenetére


mexel
veterán

Akkor az szép, anno a 100/100-at nem bírta a régi router, vettem ezt mert "gigás" router, akkor mindenki szerint ez "jó lesz" kategória volt. De az hogy a gigához még közelit sem tudjon ( csak kb a negyedét, az gáz. Mindegy, akkor kkuka ha ez a gond, ősszel keresgélhetek valami routert majd ami talán nem térdel le ha azt kell tennie amire tervezték :(
Köszi az infókat!
Most telefon az üsz-nek hogy mit keres a telefon előfizu a szerződésemen, de ez szerintem nem lesz olyan egyszerű :)

(#95036) Bubaaa válasza mexel (#95031) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Hááát,nem tudom milyen géped van,de ennél wifin jobbat mérek. Pc-n 900fölött van a le,és 320körül a feltöltés. Wifin pedig ilyeneket. Úgyhogy elhiheted,nem a szolgáltatónál van a hiba.

(#95037) Dragon3000 válasza mexel (#95035) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom senkinek nem mondtad, hogy cseréled a gyári firmware-t openwrt-re. A gyárival menni fog a hardveres nat és 800Mbps körüli sebességet fog tudni a router.

(#95038) mexel válasza Dragon3000 (#95037) üzenetére


mexel
veterán

Mmár kikötöttem a rutert ( írtam is), követlenül ont-ból jön a jel. Így 1x felment 450/300 ra. Tovább 1x sem
Ezért ha a ruter lenne a hibás nem is érdekelne, az magánügyem, nem a digi sara természetesen.
Bubaa: ahogy írtam pc-n és laptopon is mértem, mindkettő jó darab, nem hiszem hogy mindkettő ugyanolyan rossz lenne hogy szinte csontra ugyanannyit mérnek, közvetlenül ONT-ból rövid CAT5E kábelen. Jelenleg úgy néz ki ennyi a max.

[ Szerkesztve ]

(#95039) mpo válasza mexel (#95038) üzenetére


mpo
veterán

Mérj így és ott ahogy a képen van:
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#95040) mexel válasza mpo (#95039) üzenetére


mexel
veterán

És mi is kell hozzá? Lekell tölteni egy speedtest fájl-t valahonnan?

Dragon3000: igazad van, most olvasgatom a router topikját és fel is merült ez a kérdés, ott is írták hogy az openwrt nem kezel HW nat-ot csak a gyári fw.
Akkor visszarakom valószínűleg ( csak azért cseréltem le anno mert sok volt net szakadozás és azt hittem valami router gond lesz, de csak a diginél voltak bajok mint kiderült mert így is csinálta, és amikor a házban kezdtek rendet tenni eltűnt a hiba)
Visszarakom a gyári fw-t valahogy és kipróbálom úgy, talán akkor megmenekül a router.

[ Szerkesztve ]

(#95041) adika4444 válasza mexel (#95040) üzenetére


adika4444
addikt

Speedtest CLI
CMD-ből indítsd, hogy ne zárja be magát.

üdv, adika4444

(#95042) mexel válasza adika4444 (#95041) üzenetére


mexel
veterán

:R

most megy egy nagyobb feltöltésem szerverre, de ha végez mérek is :)
Azért a feltöltésnél már érezni azt hiszem a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#95043) mpo válasza mexel (#95042) üzenetére


mpo
veterán

Feladatkezelőben láthatod.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95044) mexel


mexel
veterán

Parancssoros speedtest antenna hungária felé 650/320. Ezt elfogadhatónak tartom azt hiszem, ezzel nincs gond. ( router nélkül, gép közvetlenül ONT-ba dugva egy toldással a kábelen) Kipróbálom még toldás nélkül is, de ez most kikerülhetetlen lesz mert ahhoz hogy kiiktassam a fél lakást szét kellene bontani.

mpo: ott néztem, az "azt hiszem" az csak olyan szólás volt, egyértelműen érezni, igaz a szerver feltöltési sebesség kotlátozva van

[ Szerkesztve ]

(#95045) ElektrikusDE válasza mexel (#95044) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Speedtest alkalmazásból mérve:

[link]

Böngészőből mérve:

[link]

Ennyit számít a gép! (C2 Quad több mint 10 éves gépem van)

Ui:

Romániai DIGI előfizetésem van! (RCS RDS)

A feltöltési sebességem nem tipikus!

Még Romániában sem! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#95046) Dragon3000 válasza mexel (#95044) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha visszarakod a routerre a gyári firmware-t, és az építi majd fel a kapcsolatot, akkor a gépen is mehet nagyobb értékkel, mert nem fogja még ez is terhelni, de ez majd akkor kiderül. A toldás lényegtelen, ha azzal gond lenne, akkor nem menne gigabittel a link és max 95-96Mbps-t mérnél.

(#95047) mexel válasza ElektrikusDE (#95045) üzenetére


mexel
veterán

Böngészőből nekem is kevesebbet mér mint a letöltött speedtest -el. Most pár kábelt kipróbáltam és a toldót kiiktattam, de ez nem változtatott semmit. Szóval kb max 700/320 amit ki tudtam már hozni. ( digi szerverén mért ennyit most) Toldóval, anélkül, bármelyik kábellel router nélkül. ha így marad ez hibátlan szerintem, több nemkellhet. ( a böngészőben 460-500/320 a max Intel I5 géppel)

Dragon: köszi, a gyyári fw-n rajta vagyok már a routerhez csak utánanézek nehogy tégla legyen

[ Szerkesztve ]

(#95048) Ejelhar válasza ElektrikusDE (#95045) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nekem úgy tűnik csak böngészőt használva számít a gép, parancssorból nem.

Van nekem egy harmat gyenge Intel Atomos gépem, parancssori mérésnél az sem jön zavarba:
https://www.speedtest.net/result/c/82317da8-1839-4a6a-9c21-7f4f8a1c1bf4

(#95049) Dragon3000 válasza mexel (#95047) üzenetére


Dragon3000
veterán

Router után nekem a kis 200ge géppel is elég jól ment a mérés, torrent esetében megy 110-115MB/s-kel is.



A ryzen 5 3600-zal, ez is böngészős mérés:

(#95050) mexel válasza Dragon3000 (#95049) üzenetére


mexel
veterán

Nálam is más lett azonnal :) Visszakerült a gyári FW a routerre és így már 942/328 böngészővel és pont ugyanennyi a programal. Kezd alakulni :)
Köszönöm a segítségeket, sok keresgéléstől mentett meg a dolog így, a gyári fw meglétére nem gondoltam volna.

Most már csak ott leszek gondban, hogy utóbbi időben USB2-es rackben lévő hdd-re ment a torrent egyszerűség kedvéért, de ez szűk keresztmetszet lesz ezzel a sebességgel azt hiszem :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.