Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) iMaverick válasza Intruder2k5 (#76000) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálunk (szintén családi ház) kintről befelé húzta be az ürge. Szintén második oszlop (a ház előtti oszlopon pont nincs kötődoboz). A hosszt a fene sem tudja, de ha jól rémlik, akkor valami 100-120m-t mondott egy dobra, és a végét ott hagyta nekünk (anyám virágkötözőnek használja), valami 10-15m lehetett a maradék.

Mondjuk az poén volt, ahogy próbáltam segíteni a szerelőnek, és én is ott létráztam, meg fűrészeltem le a gallyakat, hogy valahogy át tudja varázsolni a fák koronáján a kábelt. Jó kis játék volt! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#76002) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Dolgozik a magyar digi, teljes gőzerővel kötik az optikát :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#76003) Cr00py válasza Intruder2k5 (#76000) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez csak a hajlíthatósággal kapcsolatban jött elő.
Szomszédhoz ilyet húztak be a folyosóról.
Nálam meg csak a sima 1 szálas fehér pigtail van.
1 emelet van köztünk :D
Ugyan én nem hajlítgatom, kábelcsatornában van elvezetve, szal nem para.. viszont ezek alapján sem 100% hogy mindenki merevített kábelt kap.

(#76004) TeeJay válasza st3v3np3t3r (#76002) üzenetére


TeeJay
félisten

Írd meg hol 😉

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76005) Intruder2k5 válasza Cr00py (#76003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"ezek alapján sem 100% hogy mindenki merevített kábelt kap"

Lépcsőházban nem is, de kertesben biztos azt kap.

(#76006) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!
Ide irányítottak ezzel a kérdéssel.
Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76007) st3v3np3t3r válasza TeeJay (#76004) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Fehérvár,Rákóczi utca,a volt Technika Háza melletti 10 emeletes oldalánál

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#76008) 4Grider válasza macilaci78 (#76006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én minden céges ügyletet egy céges meghatalmazással (saját fogalmazás, a tulajdonos bíz meg adott feladatkörrel, stb...), aláírási címpéldánnyal és cégkivonattal intézek.
Még nem volt cég, ahol nem fogadták volna el...

(#76009) sfdrakex válasza macilaci78 (#76006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem egyszerűbb lenne felhívni őket és megkérdezni, hogy cég esetében pontosan mi kell, hogy intézkedhess. Nem biztos, hogy elég egy meghatalmazás, lehet kellenek más céges papírok is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76010) azorahai


azorahai
csendes tag

https://socialclub.rockstargames.com/ nektek betölt? GTA Online digis interneten most emiatt nem megy pár napja, mert a Rockstar Games Launcher app ezzel akar kommunikálni és timeoutol.

(#76011) Geth válasza azorahai (#76010) üzenetére


Geth
addikt

Pöccre.

(#76012) Cyberslider válasza temporello (#75992) üzenetére


Cyberslider
őstag

Csoda történt, ma hívtak. :) Hétfőn jönnek beszerelni, na kiváncsi leszek.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76013) eszakas válasza Cyberslider (#76012) üzenetére


eszakas
senior tag

Maa? Mikor? 17perc telt el a napból! :DD :DD :C :C

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#76014) Cyberslider válasza eszakas (#76013) üzenetére


Cyberslider
őstag

Uhh jézus, észre se vettem, hogy már holnap van. :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76015) powerup2 válasza st3v3np3t3r (#75998) üzenetére


powerup2
addikt

Köszönöm csak majd mikor jönnek bekötni erre is figyelni kell mert a tetőn keresztül hozzák majd be :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76016) djalmasi


djalmasi
tag

Hallottatok már olyanról hogy töltés közben (maximum 40mb/s töltéssel) jelentős csomagveszteséget kapok? :(

[ Szerkesztve ]

(#76017) 4Grider válasza djalmasi (#76016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. Nem minden router bírja, ha x szálon keresztül megterhelik. Főleg nem a szolgáltató filléres eszközök...

(#76018) djalmasi válasza 4Grider (#76017) üzenetére


djalmasi
tag

Modem módba van állítva a Digi eszköze, egy TP Link Archer A7 AC1750-et használok.

(#76019) 4Grider válasza djalmasi (#76018) üzenetére


4Grider
nagyúr

Találgathatok még, de ha a kérdésedben nincsenek benne a részletek, akkor nem sok értelme van...

(#76020) xeon forever válasza iMaverick (#76001) üzenetére


xeon forever
addikt

Szupeerek ezek a csinald magad csomagok. :) Legalabb tudod milyen kemény munka ez... :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#76021) djalmasi válasza 4Grider (#76019) üzenetére


djalmasi
tag

Elnézést.
Adott egy kertes ház ahova padláson keresztül merebített optika kábel van behúzva/lehúzva a digi eszközig, a kábel végén egy optikai jel befogó majd egy másik optikaival továbbítás a Digi Fiberhome eszközébe, a Digi Fiberhome eszköze Modem módba van állítva és egy 0,50 CM-es CAT5e kábellel továbbítva van egy TP Link Archer A7 AC1750 típusú routerbe.
A router a számítógéphez közvetlenül toldás nélkül egy lapos fajta CAT6 kábellel van elhúzva és töltés közben sajnos erős ping emelkedés és packetloss emelkedést érzékelek. A PC amibe a kábel csatlakozik egy I5 4670 SSD-vel 16 GB Memóriával.

Többször is írtam már a diginek képekkel alátámasztva mire mindig csak azt kaptam vissza hogy ők megnézték és nincs náluk gond. :U

[ Szerkesztve ]

(#76022) st3v3np3t3r válasza djalmasi (#76021) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a routeren a legfrissebb firmware van? a cat5e kábel 100%, hogy jó?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#76023) 4Grider válasza djalmasi (#76021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a saját routered kihagyod és a számítógéppel hívsz be (építed fel a PPPOE kacsolatot), akkor is jelentkezik a probléma?
Töltés alatt konkrétan mit értesz? Torrent? És hány szálon/forrásból?

(#76024) Cyberslider válasza Cyberslider (#76012) üzenetére


Cyberslider
őstag

Mai naptól én is DIGI-s lettem! (Bp, 18. ker). :C

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76025) powerup2 válasza Cyberslider (#76024) üzenetére


powerup2
addikt

Gratulálok én két hét múlva leszek digis amúgy a zte eszköz hogy szuperál ? esetleg több képet tudnál az eszközről mutatni ? kiváncsi vagyok én milyen eszközt kapok :) csak még routert is be kell szereznem

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76026) Cyberslider válasza powerup2 (#76025) üzenetére


Cyberslider
őstag

Teljesen jó. Router minek? Ez router is.
Egyedül a wlan-t nem tudom kikapcsolni rajta, mivel van UNIFI-m, ez volt az első, amit módosítani akartam, de a módosító mező nem aktív. :F Esetleg valaki..?


https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76027) dajdaj válasza Cyberslider (#76024) üzenetére


dajdaj
tag

Gratula!
Kicsit több mint egy éve van nekem is digim, őő izé, szerdán cserélik az optikai kábelt (a kérésemre) kutya megrágta az optikait, sajnos festés után nem tettem bele csatornába és a kis drága játszott picit vele. Szerencsére a kutyának semmi baja sem lett. Megtoldották, lett egy cd méretű izé a falon kívül.
Voltak gondjaim a nettel nem kevés, a net hiánya sz@rul érintett
Cserélték a ZTE f668 routert, most a ZTE f618 van nekem is, utána meg egy asus AC-57u van kötve, már. Mostanában van net, az hogy mennyire folytonos már nem nézem, ettől függetlenül vannak szakadások, kimaradások. Szerdán minden kiderül, remélem a kábelcsere megoldás lesz.
A kép magáért beszél 1000.... Nem mondom volt mikor mértem 4-5-800-at is, de a lentebbi az biza karcsú.

(#76028) iMaverick válasza Cyberslider (#76026) üzenetére


iMaverick
addikt

Teljesen jó. Router minek? Ez router is.

Erre majd mindjárt írják a többiek, hogy így a Digi beletud nyúlni távolról... Nekem 2 előfizetési helyen is a Digi-s szolgáltatói eszköz van, semmi gondom velük. (Illetve annyi "hiányérzetem" volt, hogy a DynDNS-t nem tudom rajta állítani. Ezt áthidaltam a NAS-ként működő Windows-os PC-vel.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#76029) TeeJay válasza Cyberslider (#76024) üzenetére


TeeJay
félisten

wow újra egybe cuccot adnak?
ez a ZTE tudja a CATV-t is tolni nem kell külön modul

18-ban panel vagy családi ház?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76030) Geth válasza Cyberslider (#76026) üzenetére


Geth
addikt

Router minek:
guest wifi
lokális DNS szerver (IPv6 is) adblockkal, dhcp boottal
DDNS ahogy akarom
HTTPS LE cert-es felület pl. WoL-hoz

(#76031) Cyberslider válasza TeeJay (#76029) üzenetére


Cyberslider
őstag

Családi ház, kellett még húzni vagy 50 méter optikát az oszloptól (sarki osztloptól-oszlopig, aztán a házig még pár méter.) :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76032) Cyberslider válasza Geth (#76030) üzenetére


Cyberslider
őstag

Persze, ilyen igények mellett kell router, nekem is van egy edgreouter lite, gondolkozom is, hogy bekötöm, mert mindjárt az elején elakadtam, mert pl. nem tudom disabled-re tenni a wifit. :((( Megoldás van rá?

iMaverick: gondolom a T is belenyúlhat a saját eszközeibe ha szükséges, milyen károm származik ebből?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76033) adika4444 válasza Cyberslider (#76032) üzenetére


adika4444
addikt

Max ha van kapcsológomb a Wi-Fi-re. Az F668-on van.

Az vele a baj, hogy láttunk itt már olyat hogy fw frissítés után elmennek a beállítások, kellemetlen ha mondjuk elmegy a Wi-Fi neve, vagy épp a távoli elérés...

Maximálisan támogatom az EdgeRouter munkába állítását, nálam egy ER-X végzi jelenleg a feladatot.

üdv, adika4444

(#76034) powerup2 válasza dajdaj (#76027) üzenetére


powerup2
addikt

Ami neked van router mennyire combos wifin mire képes pl egy családi háznál milyen értéketet hoz mert nekem is be kell szereznem valami normális routert csak nem tudom milyen lenne a jó.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76035) Cyberslider válasza powerup2 (#76034) üzenetére


Cyberslider
őstag

Veszel pl. egy ubiquiti edgreouter X-et - lsd. lentebb - vagy lite-ot. Ez nem feltétlenül szükséges, de ha veszel a meglévő szolgáltatói / saját routeredhez 1-2-3-stb. :) unifi ap-ac lr, vagy pro, (stbstb..) access point-ot, ami vezetékkel van összekötve a routerhez, mindenhol le leszel fedve, és soha a büdös életbe nem lesz problémád a wifivel. ( Azért ajánlom ezeket, mert nekem panzióban van három így felszerelve, és meg se kottyan nekik, csodásan le van fedve az egész épület. Persze, kinek a pap, kinek a papné) :)
Ezek mennek repeater módban is, de a vezetékes megoldás nyilván jobb. Ekkor annyi előnyük van, hogy a két eszköz 5ghz-n kommunikál, ezzel gyorsít, ahogy tud.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76036) TeeJay válasza Cyberslider (#76031) üzenetére


TeeJay
félisten

zsír akkor lehet ismét egybe cuccot vesznek mert olcsóbb a ZTE mint a huawei+CATV konverter

ahogy látom 2 LAN-os 1TEL 1 CATV és wifis
jöhetnének már ide a Havannára is mert itt az optikai szál évek óta és semmi :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76037) Cyberslider válasza TeeJay (#76036) üzenetére


Cyberslider
őstag

Havannán nincs digi? Én úgy tudtam van, de lehet nem 100% van mindenhol. Lakásba elég lesz a wifije simán. Nekem tetszik, eddig működ... Mindkét lan portja Gbites. (Szerelő azt mondta nem.. Hát de.) :P

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#76038) TeeJay válasza Cyberslider (#76037) üzenetére


TeeJay
félisten

van DIGI de FTTB még és túl sok lépcsőházra van osztva
tipikusan 16-20 lépcsőház osztozik egy porton és azokon belül van még 20-30előfizető minden lépcsőházban szóval sok na...
FTTH-nál 64-es osztás lenne max szerintem amit bevállalnak és akkor még jobban hasítana ha minden user ONT-t kap meg akkor kevésbé lehet terhelt a hálózat hiszen onnan már optika megy. A kábel meg a kötődoboz már ott van régóta az ajtó melletti szekrényben csak még nincs bekötve semmi. Ezért várom már :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76039) dajdaj válasza powerup2 (#76034) üzenetére


dajdaj
tag

5GHz-n le:150-200Mbps, fel 100-160Mbps a lakáson belül. Van ahol téglafal van 300mm vastag, van gipszkarton is nincs különbség. Ha lemegyek a pincébe ott sokkal szarabb az 5GHz, átvált 2,4-re (még nem mértem). Teljesen kielégíti az igényeinket, több (3db) teló 5GHz-t használ, van ami csak 2,4-et (2db). Kábelen 2 laptop, egy DVR rögzítő.
Ja, ezt az asus RT-AC57U routeren mértem, a ZTE nem tudom mit tud..

(#76040) powerup2 válasza dajdaj (#76039) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor nem olyan rossz az amit néztem igazából az ez Asus RT-AC65P nem tudom milyen lehet :) amúgy használ valaki itt ilyet ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76041) TeeJay válasza powerup2 (#76040) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen elsők között vettem én és írtam róla full tesztet ;)
wifiben a legjobbak között van wave 2 MU-MIMO tudás miatt pláne hogy azóta szét lett szedve és kiderült hogy valójában 4x4:4-es 1733mbit-es AC van benne sőt openwrt alatt 160MHz módot is tud amivel 2x2:2-es kliens is tud 1733mbit-et elérni azzal meg átmegy a gigás net :K
az meg csak hab a tortán hogy hardveres NAT van benne és gigás netet kihajtod akkor se mozdul a procija 2% terhelés fölé ;)
meg valaki Telekom neten tolja 1/1gigabiten a masszív torrentet és közben vígan tud böngészni mert bírja a kiképzést.

1000-es pppoe nethez nem is ajánljuk már csak az AC57U meg AC65P esetleg Xiaomi Mi3G routereket a HWNAT miatt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76042) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Budapest XVII. kerület, de máshonnan is érdekelne tapasztalat.

A ping megint kileng, bix.hu-ra és Cloudflare-re is 3--20 ms közt ugrál. A Bix felé pedig már csomagvesztés is befigyelget. Nektek megy rendesen?

üdv, adika4444

(#76043) adika4444 válasza adika4444 (#76042) üzenetére


adika4444
addikt

Javulni látszik, most már 800 csomagból 1 sem veszett el és 15 ms fölé sem ment.

üdv, adika4444

(#76044) Geth válasza adika4444 (#76043) üzenetére


Geth
addikt

bix vég nélkül:
Reply from 2a00:e6a0:2:8000::210: time=1ms

Hopp volt egy 2ms is.

[ Szerkesztve ]

(#76045) Vakegérke válasza TeeJay (#76041) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem találom a tesztet. Megtennéd, hogy linkeled?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#76046) powerup2 válasza TeeJay (#76041) üzenetére


powerup2
addikt

Ohh az szuper akkor megvan a befutó mert lesz rá kötve egy pár eszköz pl egy synology nas erősítő meg médai lejátszó wifin meg egy pár eszköz. Esetleg a tesztet tudnád linkelni ?

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76047) adika4444 válasza Geth (#76044) üzenetére


adika4444
addikt

Na ez az ami fura, nálam traceroute-tal a 10.0.0.1 sem megy 1.5 alá, de jellemzően 4--5 ms körül ugrabugrál. Pedig Budapest, régen nekem sem ment 20 ms fölé mondjuk 1000 csomaggal. Ezt a pinget tapasztalom MikroTik hAP ac^2-vel, Ubi ER-X-xel meg egy AC66U B1- gyel is.

üdv, adika4444

(#76048) powerup2


powerup2
addikt

Nah berendeltem a routert holnap meg is kapom :) már csak a digisekre kell várni :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76049) iMaverick válasza TeeJay (#76036) üzenetére


iMaverick
addikt

mert olcsóbb a ZTE mint a huawei+CATV konverter

"Picsába". Erre előbb is rájöhettek volna... (Ugye a korábbi "hisztijeim" a két eszköz kapcsán. :DD )

(#76032) Cyberslider:
gondolom a T is belenyúlhat a saját eszközeibe ha szükséges, milyen károm származik ebből?

Szerintem nem sok. Itt inkább arról van szó, hogy nem te vagy a "hálózat korlátlan ura". Engem nem nyomaszt, hogy "csak" a user felhasználóval tudok belépni. Mint írtam is, egyedül a DynDNS-t hiányol(tam)lom, de arra is volt alternatív megoldás.

Persze nyilván nem állíthatom, hogy mindenkinek megfelelő a szolgáltatói ONT, de ha nincsenek nagy elvárások, akkor felesleges a saját router. (Nálam pl. egy TP-Link 1043 V2 van pluszban, de csak switchnek és AP-nak.)

(#76050) TeeJay
Ahogy olvastam román fórumon elég fapados ONT remélem azért gigás torrent alatt nem fekszik meg

Erre azért gondolom odafigyeltek. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#76050) TeeJay válasza iMaverick (#76049) üzenetére


TeeJay
félisten

Mikor mi az olcsóbb azt rendelik. Itt nem 20 darabos aliexpress rendelések vannak hanem Románia + Magyarország több tízezer, gondolom most 1 dollárral olcsóbban adta a ZTE ezt mint a Huawei + catv modul ára + közé kábel
Ahogy olvastam román fórumon elég fapados ONT remélem azért gigás torrent alatt nem fekszik meg :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.