Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) brd


brd
nagyúr

Nem értem, hogy csináljátok, hogy nálatok jól mér a speedtest.net. Nálam mindig többet mér (40/20):

Mi a trükkötök? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#8002) DRB


DRB
senior tag

Kezd kirajzolódni a helyzet.
Visszaraktam a 3.6.7-es Firefoxot de nem változott semmi, vagy inkább nem sok minden, azután hirtelen gondoltam egyet és kilőttem a tűzfalat(Outpost Firewall Pro) és megjavult. Úgyhogy az van most, hogy a Firefox ütközik az Outpostal ha Seedtest-en mérem a sebességet, mindez tegnap óta(na ilyet se láttam még). :F Közben arra a következtetésre jutottam, hogy akkor nem is a 3.6.8-as firefox a ludas, ezért visszatettem, de kiderült, hogy azért azzal is van valami, ugyan a ping jó(már ha az jó, ha hol 4ms hol meg 14ms), a letöltés is jó, de feltöltésre mindig csak 10 megabit körül mér, míg 3.6.7-el 20-22 körül, természetesen kikapcsolt tűzfallal. Ja, meg bizonyos oldalak is érezhetően lassabbak az újabb Firefoxal. Hát idáig jutottam, egyelőre, meg arra, hogy most kivételesen nem a Digi a hunyó(bár ha jobban belegondolok, ez csak részben van így ;] ).
Na azt hiszem ezt leírom a Firefox topikjában is, hátha akad valakinek valami ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#8003) ToBeY válasza DRB (#8002) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A tűzfal nálam is bezavart mert nod internet security-val nekem is fura volt.Felraktam a sima nod-ot az óta, többé-kevésbé jó a sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#8004) DRB válasza ToBeY (#8003) üzenetére


DRB
senior tag

Na de tegnap előttig meg nem zavarta? Nem változtattam, se a tűzfalon se a Firefoxon, sőt semmin máson sem változtattam, ez az érdekes. :F Mondjuk találkoztam már olyannal a számítástechnikában, hogy semmin nem változtatunk mégsem jó(persze valami beállítás megváltozott, háttérben, láthatatlanul), de konkrétan ilyennel még nem. Úgyhogy ha jobban belegondolok nem is kéne csodálkozzak(nagyon). Meg végül is úgy sem az számít, hogy a Speedtest mit mutat, mert egyébként nagyjából jó a le/fel töltésem és ping is.

[ Szerkesztve ]

(#8005) ToBeY válasza DRB (#8004) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát igen tök mind1 a speedtest mit mond.Húzz le egy torrentet ha ott jó a sebességed,akkor nincs gond.

(#8006) neongorack


neongorack
senior tag

talán itt tud nekem segíteni valaki:
[link]

(#8007) TIT


TIT
veterán

Az normális,hogy már 11 hálózatom van és egyre több lesz?

(#8008) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most este megint szarakszik csak 20mbit.Szerintem az van,hogy sok az ügyfél és kevés a sávszél ezért ingadozik este,

(#8009) McLaca válasza ToBeY (#8008) üzenetére


McLaca
őstag

Na ez az, ami nem fog előfordulni. :) Legalábbis nem globálisan. Lokálisan előfordulhat, ha nagyon sokan vagytok egy switchen a házban, és mindenki 80-nal húzza le a torrenteket, de a digi hálózatában a switch lehet a szűk keresztmetszet maximum, az optika semmiképp.

TIT: ha direktben a gépedbe van kötve a LAN kábel, akkor normális. Ugyanis akik egy switchben vannak veled, egy sima helyi hálóban vannak a gépeddel, így látják is egymást - ha a júzer nem tiltja a dolgot. Router mögött ilyen probléma nincs.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8010) bambano válasza McLaca (#8009) üzenetére


bambano
titán

Ezen szerintem még lehetne gondolkodni egy kicsit... hint: egy cisco simán kapcsol 6.5Gbps-t... neki kellene feszülnie pár embernek, hogy pont a swtich legyen a szűk keresztmetszet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8011) Xero válasza bambano (#8010) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt ne hidd, hogy olyan minőségi switch-ek kerültek be a szekrényekbe! Szerintem kőkemény SOHO cuccok csücsülnek ott bent, ami nem is gond mind addíg amíg nem futnak bele ilyen forgalomba!

(#8012) bambano válasza Xero (#8011) üzenetére


bambano
titán

Ez a teljesítmény egy soho switchből van, nem egy carrier grade switchből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8013) forrest85


forrest85
senior tag

Én a napokban jártam lent és belenézhettem a szekrénybe. A rendetlen kábelrengetegben, amiben papírral megcimkézett kábelek csücsülnek található egy PSH router@Pécs. A telefonéra nem emlékszem. De ott is valami kegyetlenül voltak tekerve a vezetékek.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8014) Vodar


Vodar
senior tag

A Digi D-Link switcheket használ.

(#8015) forrest85 válasza Vodar (#8014) üzenetére


forrest85
senior tag

Ez bizalmas információ? :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8016) Vodar válasza forrest85 (#8015) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem, kb. 1 éve olvastam róla egy hírt, hogy a Digi és a D-Link szorosan együttműködik.

Amúgy olvassátok a közleményeket? Aki lassulást észlel, lehet, hogy azért, mert épp arrafelé is hálózatkarbantartás van: http://www.digikabel.hu/kozlemenyek
Folyamatosan vannak ilyen hálózatkarbantartások, gondolom, hogy a TvNetwork ügyfelek átvétele miatt (is).

[ Szerkesztve ]

(#8017) ToBeY válasza McLaca (#8009) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor mivel magyarázod azt,hogy egésznap 87/26 hasít este 7-8-tól meg szánalmas 11/7mbit? :U

(#8018) Vodar válasza ToBeY (#8017) üzenetére


Vodar
senior tag

Csak a sebesség mérő teszt adja ezt az eredményt, vagy pl. torrent se megy annyival,amennyivel kellene?

(#8019) ToBeY válasza Vodar (#8018) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegnap este torrent se ment 2MB/sec fölé ami ugye ~ 16mbit?És minden oldal tetü lassu volt

[ Szerkesztve ]

(#8020) Atapi válasza Vodar (#8016) üzenetére


Atapi
senior tag

korábban valaki tett be képet arról a switchről, amin ő lóg (talán McLaca volt a tettes), az pedig nem D-Link volt. szoval kategorikusan nem igaz, hogy D-Link switcheket használ a digi, bár helyenként előfordulhat.
kérdés persze, hogy mit is jelent a szoros együttműködés. egy ilyesmi cikkre emlékszem, ahol konkrét termékről és a digiről volt szó, de abban médiakonverterek szerepeltek, switchről egy betű nem esett, ugyhogy megkereshetnéd a cikket ha tudod, had okosodjanak a topiclakók az alkalmazott hálózati eszközöket illetően.

(#8021) TIT válasza McLaca (#8009) üzenetére


TIT
veterán

Köszi!És akkor belelát a gépembe vagy netán belenyúlhat?
Hogy lehet megakadályozni?Ja én is valami csajt láttam a gépem mellett hálózatba.

(#8022) g0dl válasza TIT (#8021) üzenetére


g0dl
addikt

Hát erre (is) való a tűzfal. Ha routert használsz, valamilyen csomagszűrő abban is van.

(#8023) TIT válasza g0dl (#8022) üzenetére


TIT
veterán

Avira tűzfalam van,abban nincs ezek szerint?

(#8024) szabjan


szabjan
tag

No bedugtam ezt a rohadt kábelt a gépbe közvetlenül. Már szinte félek a routertől... :D
De sajnos jó amit a router alatt láttam. Most már vagy 3 hete a 80/25 netből állandó 65/12.5 lett./Százhalombatta/ Bármikor mérem, ennyi. Ez nem terhelésfüggő csökkenés. Erről ennyit.... :(((

a vizesember

(#8025) Balli


Balli
őstag

Van egy hálózati tárhelyem aminek egyenlőre nem tudom megváltoztatni az IP címét azaz fix es 101-re végződik és a laptopom is mindig ezt az IP címet adja meg magának, ami miatt állandóan IP cim ütközés van a két gép között.
Hogyan tudom megváltoztatni az IP cimet? (remelem jo helyen jarok ;) termeszetesen DIGI LAN-om van)

Athens 2004

(#8026) brd válasza Balli (#8025) üzenetére


brd
nagyúr

Mondjuk beállítod a routerben, hogy ne 100-tól, hanem 102-től ossza a címeket DHCP-vel.

The only real valuable thing is intuition.

(#8027) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Pff a ma esti letöltésisebességem is "remek".... :U

[ Szerkesztve ]

(#8028) cannyon válasza Balli (#8025) üzenetére


cannyon
aktív tag

A hálokártyádban a tcp/ip (tcp/ipv4) nél kiosztod az ipt a gépnek! Énis igy csinálom, mert idegesit ha belső ipt vált a gép és a portom meg nincs nyitva arra az ipre!
pl következö ip cim használlata
192.168.1.100 ip
255.255.255.0 maszk
192.168.1.1 átjáró
193.110.57.4 dns1 cim
193.110.56.8 dns2 cim és leokézod! Ip cimet és az átjárot a routered login ipje határozza meg dns 1 dns2 cim ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

(#8029) Xero válasza ToBeY (#8027) üzenetére


Xero
nagyúr

Tudom senkit nem nyugtatok meg, de nálam (Miskolcon) még mindíg beton stabil.
Laptop (MBP) router mögött (Time Capsule) produkálta mindezt:

(#8030) Zscca válasza Xero (#8029) üzenetére


Zscca
tag

Pesten nem stabil épp most szakadt. :( :(

(#8031) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Úgy látom állandósúlt BP-en hogy este használhatatlan a net. Most is 2MB töltök max :O

[ Szerkesztve ]

(#8032) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,
Beköttettem Debrecenben a Digi topnetet.
Mire számíthatok?
Eddig több mint 6ezret fizettem T bácsinak és 2megával töltöttem le, 1gyel fel. (jó esetben)
Meg lesz ez legalább duplázva?

Illetve elmagyarázhatná valaki, hogy hogy is számolják ki ezt a sebességet? A mézes mázos szöveg szép, de a kisbetűs garantál sebességet hogy állapítják meg?

szerk:
Ja igen, laptopon használnám wifivel egy dlink dir300 modemmel.
Célszerűbb lenne beszerezni egy jobb modemet?

[ Szerkesztve ]

(#8033) ToBeY válasza Drughi (#8032) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha picit visszaolvasnál,láthatnád hogy nekem BP-en álltalában 85/25-26mbit (ez kb 10MB le és 3,2MB fel) De este belassúl nekem így kb 2/2 - 3/3MB/sec este.

Te routerre gondoltál és igen ehez a nethez egy komolyabb kell pl TP-Link WR1043ND

[ Szerkesztve ]

(#8034) Drughi válasza ToBeY (#8033) üzenetére


Drughi
addikt

Ezt bezzeg sose mondják az embernek vásárláskor, hogy komolyabb router kell.
Én azt gondolom, hogy egy alap router visz mindent.
Akkor körbenézek, köszi

(#8035) ToBeY válasza Drughi (#8034) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha megelékszel 30mbit körüli sebességgel akkor elég a mostani routered is.De akkor mi értelme volt TOP NET-et rendelni? :F

(#8036) Drughi válasza ToBeY (#8035) üzenetére


Drughi
addikt

Ár érték arányba egyértelműen a topnet a legjobb.
A router mint mondtam 3éves, akkoriba még közel se volt ilyen netem, de másnak se nagyon.
Tudsz abba segíteni, hogy milyen routert válasszak? Mire figyeljek?
Költséghatékony megoldás kellene.
Olyat nézzek, ami legalább 100mbps-es? vagy több?

(#8037) ToBeY válasza Drughi (#8036) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ehez a sebességhez gigabites router kell a fent említett TP-Link a legolcsóbb 13-14k árával.

(#8038) cvn69 válasza ToBeY (#8037) üzenetére


cvn69
tag

Miért kell gigabites ehhez a sebességhez? Az rendben, hogy ha előre gondolkozunk és emelésre is számítunk, akkor kell, de a jelenlegihez...
Ha meg a költséghatékonyságot is szem előtt kell tartani, akkor 7-8 ezerből is megvan a dolog.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#8039) Drughi válasza ToBeY (#8037) üzenetére


Drughi
addikt

[link]
Esetleg egy ilyen nem lenne megfelelő?
Már ez is gyorsabb

(#8040) cvn69 válasza Drughi (#8036) üzenetére


cvn69
tag

Ha azt számolod, hogy a feltöltés szinte megegyezik, a letöltést meg nem használod ki, mert nem folyamatosan töltesz le és ráérsz 2x annyi ideig tölteni egy DVD-t, akkor nem is biztos, hogy a top a legjobb ár/érték arányú. ;)

Nekem WR841ND (levehető antennás) van és hozza a 80/25-öt.
Az WR1043ND-n viszont van USB port is, egy esetleges külső HDD-hez.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#8041) ToBeY válasza cvn69 (#8038) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem azt mondták routeres topicba, hogy 100mbit-es routerrel csak meg lehet közelíteni a 80/25-t.De hogy teljesmérétékben ki is használja az ember,ahoz már gigabites router kell.És igen gondolni kell az emelésre hogy ne kelljen megint routert venni 1év mulva 14000-ért

[ Szerkesztve ]

(#8042) cvn69 válasza ToBeY (#8041) üzenetére


cvn69
tag

Ezért írtam én is, hogy ha emelésre számít valaki és szükségét is érzi a nagyobb sebességnek, akkor megérheti a gigás, de jelenleg elég a 100mbites is. Ráadásul a WR1043ND-nél jól jöhet az USB port is.
Eddig nekem korrektül hozza a sebességet. Persze, ha le és fel is egyszerre akarunk fullon töltikézni, már lehet, hogy nem megy zökkenőmentesen, de az elég ritka eset. Személy szerint megelégszem ezzel a 80/25-tel bár, ezt is csak a 3000Ft-os akció miatt választottam, valószínűleg 1 év múlva leváltom a 40/20-ra. Hacsak addig nem emelnek.
A rubinál is a 8 megást választottam, amit megemeltek 32 megára. De a hűség lejártakor megint a 8megásra váltottam.

A router meg egy év múlva olcsóbb lesz. :K

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#8043) ToBeY válasza cvn69 (#8042) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó de ha valakinek úgy is routert kell vennie,(mint pl én) mivel ADSL-es router már kevés,
Akkor célszerűbb picit drágábbat venni,hogy később ne kelljen még 1x routert venni tízen ezerért

(#8044) TIT


TIT
veterán

Van egy amilo 2727 laptopom és csak max.5MB-vel jön 10 helyett.

(#8045) McLaca válasza bambano (#8010) üzenetére


McLaca
őstag

Cisco, mi!? :DD

Vodar: de nem a lépcsőházakban.

ToBeY: lokális hibával. Mivel, ha a júzerek 99%-ánál nincs gond, nálad pedig van, biztosan nem beszélhetünk globális dologról.

Atapi: igen, én voltam. Ahogy ebben a HSZ-ben is. :D
Ez annyira nem D-Link, hogy ez valami román csoda! A lokális hálón szerintem mindenhol ezek vannak, aztán persze a nagyobb csomópontokban lehet D-Link, vagy ami az optikát fogadja, de a lépcsőházi switchek biztosan nem D-Linkek. Amúgy ez a képen látható, egyértelműen már használtan idekerült izé is jól teljesít, nálunk még gond nem volt az elmúlt másfél évben, szóval hiába nem D-Link, nem fikázom. :)

TIT: 100Mbitet tud a hálókártyája papíron, valószínűleg sokkal hamarabb kifullad. Főleg, ha XP van rajta.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8046) TIT válasza McLaca (#8045) üzenetére


TIT
veterán

kösz sejtettem de furi,hogy csak a felét tudja a névlegesnek,vista van rajta.

(#8047) ToBeY válasza McLaca (#8045) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem csak nálam áll fenn ez a hibajelenség,hanem más is írta a itt a fórumon.
Sőt beszéltem pár ismerőssel (nem mind ebben a ker-ben laknak mint én) és náluk és előfordúl,hogy esténként drasztikussan belassúl a a letöltés (a feltöltés többnyire okés).

[ Szerkesztve ]

(#8048) cvn69 válasza ToBeY (#8043) üzenetére


cvn69
tag

Ebben tökéletesen igazad van, csak nekem is egyik pillanatról a másikra dobta be a törölközőt a routerem és nem volt hirtelen tizenezrem egy újra. Viszont kiemelte, hogy költséghatékony megoldást szeretne.
De, ha van rá keret, akkor inkább a jobbat, gyorsabbat, erőssebbet. :K

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#8049) Zsolteaa válasza McLaca (#8045) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

ToBeY: lokális hibával. Mivel, ha a júzerek 99%-ánál nincs gond, nálad pedig van, biztosan nem beszélhetünk globális dologról.

amúgy azok közül nincs gond akik ide beirogatnak,de van aki nem írogat ide attól még szar neki. :U

(#8050) ToBeY válasza Zsolteaa (#8049) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehetséges mert most se megy 2-3MB fölé.Idegesítő hogy este 7-10 között szinte használhatatlanúl lassu a net.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.