Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) HZoli87 válasza Flashget (#22998) üzenetére


HZoli87
veterán

Megcsináltam (létrehoztam egy szélessávú pppoe kapcsolatot és megadtam a felhasználónév és jelszó párost), de továbbra is 100-nak írja a hálózatot. Akkor nem tudom mit csinált a szerelő a szekrényben.

PeterPH

Akkor az lesz, amit betyarr írt, hogy a lakásba bejövő toldásnál csatlakoztatom rá a laptopot. De ezt majd csak holnap nézem meg.

[ Szerkesztve ]

(#23002) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van hogy bekötötték az 500/100-as netet ugye a telefon miatt hozták ezt a ZTE csoda routert (a jó kis TP-link WR1043 2.1 helyett) 5 eszköz lóg a wifin ebből négy működik (3 tel+ tablet) és a régebbi (Fujitsu Siemens Esprimo 7 éves) Lap-top nem látja a wifit csak a szomszédokét, az előző két routerrel nem volt ilyen gond. Találkozott valaki ilyen problémával?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#23003) Dot válasza TeeJay (#22999) üzenetére


Dot
őstag

hát ezt lerontottam

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23004) Dot válasza TeeJay (#22999) üzenetére


Dot
őstag

Nekem T568B-vel csinálták.

(#22994) HZoli87
Ha telefonod ami azon az UTP-n jön amin a net akkor dughatsz bármit bárhova, nem tudod letesztelni, hogy gigás-e a switch.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23005) HZoli87 válasza Dot (#23004) üzenetére


HZoli87
veterán

Ja, ezt nem tudtam. Köszi.

(#23006) Vakegérke válasza Dot (#23004) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán nem pontosan értem amit mondasz, nálam gigát mond a rendszer.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23007) Flashget válasza kaliber (#23002) üzenetére


Flashget
félisten

mode fülnél mi van beállítva? [link]

Realme GT Master Edition

(#23008) Flashget válasza Vakegérke (#23006) üzenetére


Flashget
félisten

van digitől telefonod ugyanazon az UTP kábelen?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23009) Mzombi


Mzombi
aktív tag

sziasztok!
ma vettem egy TP-WDR3600-t, de az a fura (érthetetlen számomra), hogy a router 35Mbit/s-t és 45Mbit/s-t produkál a 100Mbites DIGI csomagomhoz... Előtte egy régi kisebb tudású router volt, de szinte többet tudott, mint ez. Mit ronthattam el, vagy hol kellene vmit átállítanom?

Kábel be routerbe, abból kábel be a PCbe, PC-n mértem, nem wifin...
Wifire egyetlen telefon csatlakozik, a router abban a szobában van, ahol 90%-ban vagyok, egyébként pici lakás és tégla falak.

(#23010) Lin3Lord válasza TeeJay (#22999) üzenetére


Lin3Lord
tag

Hat mivel de facto a B, igy gondolom mindehol igy.. de vannak meg olyan oreg szakik akik megrogzott A-val krimpelok. :))

akkountvadasz

(#23011) kaliber válasza Flashget (#23007) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ugyanilyen default beállítás van nálam is. Láttam itt többen is sorba kötötték a saját routert a ZTE-vel okoz valamilyen gondot?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#23012) betyarr válasza HZoli87 (#23001) üzenetére


betyarr
veterán

ja,valóban:akárhogyis fogod dugdosni lakáson belül az utp-t,a másik vége a digis dobozban úgyis széjjel van választva netre meg telefonra :B

(#23013) Vakegérke válasza Flashget (#23008) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, van. Egy fehér dobozban van szétosztva.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23014) Dot válasza betyarr (#23012) üzenetére


Dot
őstag

Szerintem ugyan ez vonatkozik a T568A-B szabványra. Lehet a lakásban lévő vége B, de a másik össze-vissza van(lehet nem is szabvány). Mert, hogy a mai eszközöknek nem számít.(csak ugye ez esetben nem garantált a gigabit)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23015) PeterPH válasza Vakegérke (#23013) üzenetére


PeterPH
senior tag

Akkor elárulom hogy nincs gigabites kapcsolatod.
Legfeljebb a saját routered és a saját PC-d között.

(#23016) HZoli87 válasza betyarr (#23012) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, érthető. :)

(#23017) Flashget válasza Vakegérke (#23013) üzenetére


Flashget
félisten

Nos mert nálam is ez van és ezt látom csak. Amiben igazuk van nem is láthatok 1 gigát viszont a bejövő UTP kábelt meg ugye nem tudom a gépbe dugni.

Realme GT Master Edition

(#23018) Vakegérke válasza Flashget (#23017) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megmutattam, hogy mim van, te is megmutattad. Nálam 1 Gigás, nálad 100 Megás. Innen kezdve elhiszek én mindent, nem fennhéjázóan dicsekedni akartam. :)

Szerk: Ezt a szélessávú kapcsolat izét nem találom, csak helyi kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23019) DonMaster válasza gxyb (#22987) üzenetére


DonMaster
addikt

elirtam bocsi 1000ft nem 100ft , és nem vagyok digi-s .
elolvastam az elözméyn-t is , és továbbra sem értem mi a problémád? miért nem hivtad öket vagy mentél be vagy valami? mert eddig csak vártad a sült galambot nem tettél azért, én kapásbol bekötéskor szoltam volan nekik hoyg ez nem okés. nem vártam volna vele ennyi-t mint te. ezt részben diig hiba mert ök is szartak rá , de kettön ál a vásár mert te is szartál rá , és emait kérsz kötbér-t?
plusz szerintema szerelö kapásbol kilépet tölled a házbol és elisfelejtette , jelnetened kelelt volna, egyböl a hibát.
plusz téynleg sokan irják nem cska te más is irta a kötbér-t ne már ha 10-20ezer foritnba kerülne a net és lehuza szolgáltato 5-10ezrrel akor még rendben van, de itt most 1-2ezer forint rol beszélünk . oké az se kevés pénz valakinek bár azok nem netet kötnek be még ah enynire olcso hanem vezsnke kaját belöle de ezt ahgyjuk.

de a digi-hez ha bemész és szolsz nekik az üszf-n akkor ha igazad van jováirják a kövi honapban azt a plusz 1-2ezret -nekem is volt yieln, kiszmláztak 20ezret 2honapra és csak 12-töt kelelt volan be is mentem és elirták. bekel menni venni kell azt a fáratságot bemész és ott meg oldják. nem apttogni meg kötbérel jönni. ha bemész elöbb kijön a szerelö mintha telefonon lenne intézve tapasztalat

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#23020) cbmfan


cbmfan
senior tag

hogyan tudok panaszt tenni helyi alvállalkozóra?

eddig tucatszor jeleztem, hogy telefon szakad, percekre elnémul. állítólag "megtett mindent", de tákolt zsinór helyett nem hajlandó újat behúzni, mert szerinte amiatt nem lehet gond. íme amit elkövetett:

képek

igen, az UTP végén RJ11 dugóval - 46 éve behúzott kábelre rátekerve, szigetelés ráhúzva - túloldalt szintén UTP összetekerve + szigetelőszalag, végén RJ11, szigetelőszalag "tömítéssel".

költözéskor még be sem akarta húzni a kábeleket, elémtolta papírt, hogy írjam alá, viszlát. némi kötözködés után koaxot és UTP-t behúzta amíg kellett, telefont oldjam meg én, mert nincs hozzá kábele. ismételt vita és panasztevés említése után hívott valakit, eredményt fent láthatjátok.

Váci útra pénteken megyek személyesen panaszt tenni. hova írjak még? fogyvéd? homár?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23021) Disque válasza Vakegérke (#23018) üzenetére


Disque
aktív tag

Szerintem neked van egy gigabites router is a bejövő kábel, és a PC-d között, azért ír 1Gb-et

(#23022) betyarr válasza cbmfan (#23020) üzenetére


betyarr
veterán

szerintem elég,ha egyelőre simán betelefonálsz a diginek,elmondod és próbálsz kérni egy valódi szakembert.

(#23023) Vakegérke válasza Disque (#23021) üzenetére


Vakegérke
veterán

A routerem csak 300 megás.
Fogalmam sincs, hogy mit jelez a fentebb linkelt képen lévő 1 gigás kapcsolat. A hálókártyám gigás, az tény.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23024) poli27 válasza Vakegérke (#23023) üzenetére


poli27
veterán

A router az gigabites a lan részen és a wifin 300 megás.....

(#23025) HZoli87 válasza Vakegérke (#23023) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez gigás router.

(#23026) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megint tanultam valamit. Köszönöm az információkat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23027) gxyb válasza DonMaster (#23019) üzenetére


gxyb
aktív tag

Akkor nem olvastál vissza rendesen. Bekötés után egy hétig ide járt a szerelő de nem tudott vele akkor semmit kezdeni. akkor mondta, hogy utána jár és hív. Rá két napra felhívtam, kérdeztem mi a helyzet azt mondta nem tud semmit, már akkor mondtam neki, hogy kötbért fogok kérni, hátha kicsit segítőkészebb lesz végül is nem én dolgozom a Diginek hanem Ő.
Szóval nem három hét után gondoltam egyet és minden előzmény nélkül fogok kötbért kérni nem a sült galambra vártam én sem, megígérte, hogy intézi de szart rá ezek szerint.
Nem kenyérre kell a kötbér szerencsére bár nem értem, hogy téged miért zavar mikor te is éltél a lehetőséggel, te kezdtél el pattogni (hogy a szavaiddal éljek), meg bírálni, hogy minek nekem az a kötbér...
Én nem gondolom, hogy egyből le kellene ugatni a másikat, reméltem hogy azért fórumozunk, hogy segítsünk a másikon, de akkor nem mindenki így gondolja.

(#23028) Jim74 válasza cbmfan (#23020) üzenetére


Jim74
nagyúr

Homárral szerintem nem érsz semmit. Hívd fel őket, és kérj másik szerelőt. Esetleg megemlítheted nekik, hogy most már kicsit unod és, ha most sem sikerül megoldani, akkor legközelebb arról fogod tájékoztatni őket, hogy felvetted a kapcsolatot az ügyben az NFH-val és NMHH-val.

Nekem is szerelővel van gondom. Ma hívott egy ügyintéző új időpontot egyeztetni, aki nagyon udvarias és kedves volt. Megmondtam neki, hogy azt a szerelőt nem akarom a környéken se látni, aki eddig csak hitegetett és nem jött bekötni. Megkérdezte miért? Elmeséltem a sztorit neki. Teljes mértékben igazat adott és megígérte, hogy másokat fog küldeni és csörögjek rá, ha a megbeszélt napon délután 5-ig nem jönnek, akkor azonnal intézkedik. Remélem nem csak mókusvakítás volt.

[ Szerkesztve ]

(#23029) fuze


fuze
őstag

Használ valaki digi mobilnet sim kártyát a telefonjában? (kétkártyás készülék) Képtelen vagyok működésre bírni.

[link]

adms.hu | UI Designer

(#23030) zichie


zichie
senior tag

Kispest kertvárosi optikán megint nincs net és telefon. TV van.

(#23031) lizakattila válasza fuze (#23029) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hozz létre egy új hozzáférési pontot.
Beállításai:

Jah, és telenor hálózatra csatlakozz. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#23032) fuze válasza lizakattila (#23031) üzenetére


fuze
őstag

Megpróbáltam manuálisan a telenorra csatlakozni és azt írja nem tud :(

adms.hu | UI Designer

(#23033) lizakattila válasza fuze (#23032) üzenetére


lizakattila
senior tag

Először hozd létre az új hozzáférést, neve és az apn is digi legyen. Azt állítsd be alapértelmezettnek.
Utána egy újraindítás és elvileg magától is csatlakozni fog.
Kb 2 napja állítottam be ugyanígy egy telóban digis kártyát.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#23034) fuze


fuze
őstag

Érdekes, hogy ez eredeti átírása nem volt jó, de ha újat hoztam létre így már működik :) Köszönöm! (bár az is lehet, hogy az újraindítás hiánya volt a baj)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#23035) lizakattila válasza fuze (#23034) üzenetére


lizakattila
senior tag

A lényeg, hogy működik. :R

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#23036) Magnat válasza zichie (#23030) üzenetére


Magnat
veterán

Elvileg hajnal 1től lesz karbantartás, nem annak lehet az előszele?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23037) d.janos válasza zichie (#23030) üzenetére


d.janos
csendes tag

Nyir1en jo 3-4 oraja nincs net, de telo es tv van. Dns hibat ir a windows, a hibakod meg 651.

(#23038) betyarr válasza d.janos (#23037) üzenetére


betyarr
veterán

nyíregyháza,örökösföldön betonstabilan jön a 200-as net (egész nap,kihagyás nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#23039) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Holnap jönnek hozzám (XVII), oldalon a hír hogy ma éjjel rendkívüli (remélem nem miattam) :D
Nézem a digi oldalán a csomagomat: A szerződésnek nincs aktív szolgáltatása (pirossal)
Persze működik, csak rémisztgetnek.

Gyanús :C

(#23040) TeeJay válasza Dot (#23014) üzenetére


TeeJay
félisten

szép is lenne ha a lakásban rendes színsorrendben van bekötve a kábel a switch-nél meg össze vissza :))
előbb utóbb ki fog derülni amikor megjön a gigabites switch és marad 100-as link továbbra is
ott már valami gebasz lesz a kábellal vagy toldással vagy ilyenek :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23041) DBob válasza zichie (#23030) üzenetére


DBob
őstag

Csak a kíváncsiság kedvéért...merre van Kispesten, kertvárosban optika? Csak mert én Kispest kertvárosában digi kábelezek, jobb híján...

(#23042) Magnat válasza DBob (#23041) üzenetére


Magnat
veterán

A Wekerle bizonyos részein pl.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23043) DBob válasza Magnat (#23042) üzenetére


DBob
őstag

Akkor én határozottan rossz részén vagyok a Wekerlének...

(#23044) Magnat válasza DBob (#23043) üzenetére


Magnat
veterán

A Pannónnia út-Zoltán utca - Nagykőrösi út háromszög környékén van lan, lehet h azon a környéken házakhoz is vittek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23045) DBob válasza Magnat (#23044) üzenetére


DBob
őstag

Úgy látom Digi oldalán hogy Üllői túloldalán nyilván van, Hunyadi utca másik oldalán is "nagysebességű internet"-et ír, akkor nyilván a Wekerle közepénél is van a tömbházaknál. Pár száz méteres körzeten belül mindenhol van, csak itt nincs...elszomorító...

(#23046) Magnat válasza DBob (#23045) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, nem tudom h azért nics megcsinálva az egész Wekerle mert a műemlék kategória miatt problémás vagy csak többlakásos házakba éri meg...bár utóbbinak ellentmond, h kollégám Pécelen lakik kertvárosi részen házban és hamarabb lett lan neki mint kövesút.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23047) Lin3Lord válasza cSuwwi (#23039) üzenetére


Lin3Lord
tag

hat azert az ilyen karbantartasi idoablakban a gerincen hegesztenek, nem egyedi elofizetoi leagazasokkal bajlodnak :D persze minden kozelebb visz a celhoz :)

nekem amugy napok ota csak a 4 kek animalt kocka mozog az ugyfelkapuban, nem latok semmit ha belepek.

akkountvadasz

(#23048) DBob válasza Lin3Lord (#23047) üzenetére


DBob
őstag

Nekem is csak az "animált kocka" fut.
Így viszont nem lesz befizetve az internet se :U

(#23049) radi8tor válasza DBob (#23048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Detto, vajon tudnak erről? :)

⭐ Stella

(#23050) HZoli87


HZoli87
veterán

Nálam nincs gond az ügyfélkapuval.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.