Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) Flashget válasza Multibit (#40949) üzenetére


Flashget
félisten

Az én öreg laposom úgy 220-260 Mbps-t tudott az 500-ból, amíg Comodo tűzfal volt rajta. Miután leszedtem, 420-480 között mozog a letöltési sebesség.

nekem évek óta az van asztalin és laptopon, tabon de még ilyet nem produkált egyszer sem.
telepítéskor csak a tűzfalat engedem települni semmi mást amit még felajánl.

Realme GT Master Edition

(#40952) ToBeY válasza radi8tor (#40950) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem.Nekem csak azért volt furcsa,mert 80mbit inkább 87mbit volt, és a 200mbit pedig inkább 217mbit volt.Ebből gondoltam,hogy az 500mbit is 500 környékén lesz,de akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#40953) radi8tor válasza ToBeY (#40952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem meg 100/100-as csomagnál a feltöltés gyorsabb valamivel. Na és. :)

Tudom bosszantó lehet, de bőven a garantált minimum felett van a sebességed, nincs jogalapja a reklamációnak.

⭐ Stella

(#40954) ToBeY válasza radi8tor (#40953) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem is akartam reklamálni,mert nekem a 200mbit is elég volt.És most az 500-ra kb annyit (vagy ha minden jól megy) pár 100ft kevesebbet fogok fizetni. :DDD

(#40955) Gézengúz válasza ToBeY (#40952) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az 500 ha nem napközben lennénk akkor 540 felett mutatna, szóval a csomagok túl vannak tolva kicsivel, olyan 8-10% környékén..

[link]

(#40956) ToBeY válasza Gézengúz (#40955) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is azt vettem észre a 80-as és 200-as csomagok esetében,hogy olyan 10% túl van tolva.De valahogy 500 csomag esetében ezt nem tapasztalom.

(#40957) zsolt501 válasza ToBeY (#40956) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vegyes a kép, mert ez a túltolás attól is fűgg, hogy hol laksz, mert társasházi környezetben könnyen lehet hogy milyen és mennyi előfizető lóg egyszerre a hálózaton, könnyen elő állhat az a helyzet ezeken a területeken hogy a garantált felett leszel kicsivel...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40958) < CyberBob > válasza ToBeY (#40956) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Biztos lehetnek eltérések a különböző helyeken, de itt a 16. ker -ben mindig túllövik a sebességet pedig szint mindenki átment a digi -hez.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#40959) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ez is egy társasház majd megnézem holnap egy erősebb gépen direktbekötve mennyit hoz.

(#40960) anulu


anulu
félisten

no, bekötötték. 500/200-at gyönyörűen hozza, de csak akkor, ha a gépem közvetlenül a huawei-re van kötve. berakom a routert, ip-t megkapja, mögötte azonban kakukk, semmi. átdugtam ezt a routert a T-s előfizetésünkre, ott tökéletesen megy. ha jól sejtem, ez az a bridge mode, amiről fentebb szó volt? vagy valami egyebet szúrtam el? 4 órát szenvedtem vele, és ott vagyok, hogy csak direktben rákötött cuccal megy, azzal viszont tökéletesen. csakhogy a belső tartomány másik IP range, mint ami a huawei-en be van állítva.

remélem mihamarabb beállítják a bridge-elést és menni fog utána.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40961) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Ismerősömnek a legnagyobb LAN csomagja van (1000/200 Mbps). Kapott ugye digi-től egy routert, amiről működik a telefon is.

Azt tapasztalta, hogy ha játszik FPS játékkal és a húga elindít valamit youtube-n, akkor megugrik a játékban neki a ping. +15-20 ms-al. Ha elindít egy speedtest.netes sebességmérést, akkor mégnagyobb a pingnövekedés.

Mi lehet a gond? Mert nekem is lan netem van 80/30 Mbps igaz ez nem digi, de ugyan olyan a technológia, de nekem 2-3 ms a pingnövekedés, ha megy a speedtest, vagy torrent max sávszélességen.

Haverom kipróbálta a digi router nélkül is egy ILYEN routerrel, de ugyan az. Megnő a ping játékban, ha pl néznek youtube-t a másik gépen.

Az a furcsa, hogy ugye youtube közel sem használja ki az 1000 Mbps-t.

Mit mondtok? Mi lehet a gond?

(#40962) Gyurka6 válasza anulu (#40960) üzenetére


Gyurka6
őstag

milyen routert, a gépeden kikapcsolod a ppoe lehetőséget pl.?

Gyurka

(#40963) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nah azt most már meg tudom mondani,hogy a 1043nd v1 230/190mbit a vége :)

(#40964) zsolt501 válasza ToBeY (#40963) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony a V1 nem túl combos, nem az 500-as netre van kitalálva, oda olyan kell amiben van erős proci, vagy HW-NAT.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40965) ToBeY válasza zsolt501 (#40964) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Itt áll a polcon csak kíváncsidágból rádugtam,hogy mit bir :B Amúgy a digis zte routert használom

[ Szerkesztve ]

(#40966) anulu válasza Gyurka6 (#40962) üzenetére


anulu
félisten

néha nem árt a routeren firmware-t frissíteni... felraktam a legújabb gyárit, és megy, mint a parancsolat. 511/201 :D
szóval leginkább saját magam szivattam, nem a szolgáltató miatt volt

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40967) qqcqqc válasza anulu (#40966) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen, és nem egyszer leírták, szolgáltató váltásnál router reset, alapbeállításokról indulunk.

(#40968) anulu válasza qqcqqc (#40967) üzenetére


anulu
félisten

zsír új, gyári beállítású routerrel próbálkoztam, ill szenvedtem. kész katasztrófa volt az egész a firmware frissítésig.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40969) lajos0001 válasza anulu (#40960) üzenetére


lajos0001
tag

Bridge módba téve az adat csak átfolyik a huawein (mert már nem routerként működik), a pppoet a saját routeren kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#40970) arkone


arkone
aktív tag

Erre valaki?

Elég furcsának találom, hogy egy ilyen technológián egy youtube elindítása ekkora csomagnál válaszidő növekedést okoz.

(#40971) Neo76 válasza lajos0001 (#40946) üzenetére


Neo76
tag

Nekem sem tudták átállítani bridge üzemmódba, eszközcsere volt. 0Ft kiszállási díj mellett, gyakorlatilag 1 nap múlva cserélték.

(#40972) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Közben helyreállt az ipv6..

Google IPV6 DNS-sel működik valakinek a dolog? Amint átírom rá a dns-t, onnantól nem fut le a teszt.

Véleményem szubjektív...

(#40973) adika4444 válasza arkone (#40970) üzenetére


adika4444
addikt

Láttuk azt többen is csak gondolom senkinek nincs így elsőre ötlete. Meg kellene próbálni saját routerrel, de az oprendszerről, eszközökről se lenne rossz tudni, meg hogy a játék wi-fi vagy kábeles kapcsolaton megy-e.

üdv, adika4444

(#40974) Flashget válasza ToBeY (#40956) üzenetére


Flashget
félisten

panel...ma 12:45-kor mértem

mostani mérés este 9-lor

Realme GT Master Edition

(#40975) ToBeY válasza Flashget (#40974) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor itt nálam a gép lesz a szűk keretmetszett,mert 450-470-nél megáll mint a szög.(függetlenül az IP-től és a napszaktól)De már kértem kölcsön egy erősebb laptopot próbának,illetve holnap direktbe kötve is megnézem,hátha a router a sz@r.

Most éppen ennyi

[ Szerkesztve ]

(#40976) V/ válasza ToBeY (#40975) üzenetére


V/
titán

Ne haragudj, de a 470 tökéletes a garantált 200-hoz, te 6 %-ot "vesztesz".
Nálam nem tudnak csak 750-et adni az 1000-ből, ez 25% veszteség, de ez is több mint duplája a garantált 300-nak. Nem is igazán foglalkozom már vele. Nem a routeremmel van gond.

(#40977) ToBeY válasza V/ (#40976) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igazából most már csak kíváncsiságból nézem meg erősebb laptopal és direktbe kötve hogy úgy mennyi.Nekem a 200mbit is elég volt..

[ Szerkesztve ]

(#40978) Flashget válasza ToBeY (#40975) üzenetére


Flashget
félisten

én nem laptoppal mértem abban csak 100-as hálókártya van.

Realme GT Master Edition

(#40979) V/ válasza ToBeY (#40977) üzenetére


V/
titán

Két hete nem volt meg a garantált. Jeleztem a hibát. Csöngetnek, beengedem, mérnek 650. Kérdem mennyi a lépcsőházba bejövő? 650. A kábel hossz hozzám 5 m. Akkor minek is mérnek nálam? :F . A garantált meg van az lett írva a papírra. Természetesen a bejelentés után úgy 2 órával már volt megfelelő sebesség, előtte meg 1 napig halódott a net.

[ Szerkesztve ]

(#40980) ToBeY válasza Flashget (#40978) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt tudok szerezni i5 4GB rammal.

(#40981) kevinium


kevinium
aktív tag

Bejelentettem e-mailben a digi ügyfélszolgálatán a magas tcp.retransmission, és tcp.fastretransmission értékeket... A mérést természetesen kábellel végeztem, közvetlenül a laptopba volt dugva a kábel. Mondandómat alátámasztandó elküldtem a wireshark-kal készített csomagfejléceket is. Amit itt is szeretnék közreadni, hogy aki akarja tanulmányozhassa: (a payload-ot levágtam, az ip-ket anonimizáltam, dns lekéréseket töröltem belőle... 2 óra van így rögzítve, kb 1 giga adatforgalmam volt)
https://drive.google.com/open?id=0BxI0BkTXWDPWbklMaDh1WEhnV0U
https://drive.google.com/open?id=0BxI0BkTXWDPWWWVkaVFPYWU1Sms

Ezt a választ kaptam:
" Amennyiben egyenletes, konstans internetsebességre vágyik, javasoljuk az üzleti csomagjainkat."...
" Az Ön internetes kapcsolatát ellenőriztük és jelenleg semmilyen hiba nem tapasztalható a szolgáltatásban."
" Amennyiben ellenőrizte számítógépét, laptopos vizsgálatot tudunk felajánlani Önnek."

Ami érdekelne: Ez így tényleg rendben van? Mások ha például csinálnak egy sebességtesztet, és azt rögzítik wiresharkkal, akkor mekkora a tcp.retransmission-jük?

Valami hasonlóra gondolok: pcapng fájl csak a sebességmérésről... payload nélkül...
https://drive.google.com/open?id=0BxI0BkTXWDPWNGR4RFYxSURiT2c

Ha másoknál sokkal alacsonyabbak ezek az értékek, akkor hívom a laptopos emberkét. (gyanítom, hogy igen, de akkor hogyan ellenőrizték a kapcsolatomat?) A pcapng fájlból a payload-ot a TraceWrangler programmal vágtam le...

Összesítő kép a wiresharkból:

Köszönöm a segítséget!

(#40982) arkone válasza adika4444 (#40973) üzenetére


arkone
aktív tag

A digi routere: zxhn h298n

Ahogy írtam is úgy is próbáltuk, hogy csak saját routerrel. Az pedig egy TL-1043ND v2-es.

A digi routere saját firmware.
A TL routeren egy ddwrt fut legfrissebb firmware-el.

A digi net haverom húgánál van.

Az én netemet hasonlítottuk össze, ami ugyan azzal a technológiával működik, mint a digi.
Nekem full sávszéllel töltött le, majd fel. ping csak 2-3 ms-ot nőtt.

Természetesen kábelen csatlakozik a gép. Ép eszű ember nem játszik wifiről! :)

(#40983) Sasos válasza hackeeeee (#40972) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálam ment vele hibátlanul, (az elsődleges a google volt, a másodlagos az open dns), attól eltekintve, hogy a Digi dinamikusan adja a v6-ot is, ami pont a v6 lényege miatt szopóág. (Nincs NAT, nincs porttovábbítás, van helyette v6 tűzfalon szolgáltatás átengedés, amit csak IP-re lehet, az meg dinamikus, kör bezárult. :U ) Úgyhogy le is kapcsoltam szépen a routeren.

(#40984) spici


spici
tag

Üdv!
Ha Debrecenbe akarok DIGI szolgáltatást és az utca neve nincs az elérhetők között attól még van esély rá hogy be tudjam köttetni?

Illetve mennyi idő a bekötési idő? Mindenképpen személyesen intézném.

(#40985) anulu válasza spici (#40984) üzenetére


anulu
félisten

hívd fel a 1272-t, hátha tudnak valamit mondani a pontos címre, de nálam is ez volt, és amíg ott nem szerepelt, addig nem tudtam rendelést feladni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40986) 4Grider válasza arkone (#40982) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltató által adott ZTE GW-en próbáltátok kikapcsolni a routolást (bridge módba áttenni)? Már persze ha lehet. Mert nekem ez routing problémának tűnik, de a szolgálatónál lévő cuccok nem olyanok, hogy azokon egy felhasználó jelentős terhelést el tudjon érni. Marad tehát az előfizetői oldal.

(#40987) wwenigma válasza kevinium (#40981) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lakossági előfizetés, de igazabol a garantalt ha megvan akkor uzleti eseten se panaszkodhatnal. Igy hirtelen vegiggondolva, a retransmission az az amikor nem kapsz idoben visszajelzést (ACK) a TCP csomag megérkeztéről így automatikusan (RTTx2 idő) újraküldi. Gép nem volt űberoptimalizálva valamivel?

A laptopos emberke ilyet szerintem nem fog nézni, savszelt mér, ha megvan akkor nem tud mit csinalni.

4Grider: H298N-nel kapcsolatban privatban tudok adni kérésre infót, hogy kell bridge modba (PPPoE Passthrou) rakni...egyébként az hogy terhelés hatására növekszik a ping normalis, pláne ha a QOS is dolgozik és előtérbe helyez más dolgot.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40988) kevinium válasza wwenigma (#40987) üzenetére


kevinium
aktív tag

idoben visszajelzést (ACK) a TCP csomag megérkeztéről így automatikusan (RTTx2 idő) újraküldi

Igen, de van, hogy 40-50szer kell elküldenem az ack csomagot (annyiszor kapom meg a jó csomagot oldalbetöltésnél, youtube stream-nél), mire az ack odaér. (úgy, hogy megvan a feltöltési sávszélességem, és nem megy pl.: torrent, vagy bármi más felfele.)

Ami azért úgy elgondolkodtatott...

Gép nem volt űberoptimalizálva valamivel?
"Linux mint" van a gépeken 3 laptop, alapértelmezett tcp beállításokkal (cubic algoritmussal) Másik helyszínen ahol szintén digi előfizetés van nincs semmi gond...

(#40989) lajos0001 válasza Neo76 (#40971) üzenetére


lajos0001
tag

Köszönöm az infót, erről nem tudtam. Amúgy őszintén, szerintem ritka elavult egy cucc az a router, amelyik ma nem tudja a bridge üzemmódot (meg jópár más okosságot is). Nem 20 évvel ezelőtt vagyunk már. Persze lehet, hogy így olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#40990) prozodus válasza spici (#40984) üzenetére


prozodus
őstag

Ha van a körülötted levő házakban (mert pl van a keresztutcában, és sarokház vagy), akkor be lehet. Nyaggatni kell őket., és akkor bekötik a listától függetlenül. Ahova így beköttettem, a listában mai napig nem jelent meg, de él és működik :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40991) szoszo75 válasza V/ (#40976) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Itt nagy átlagban az 500-ból "csak" 350-400 között "döcög" és FTTH. :D

DIGI 500 ról 1000-re

(#40992) Lathronos válasza szoszo75 (#40991) üzenetére


Lathronos
őstag

Akkor ezt figyeld(100/50, DIGIS Huawei ONT)

Vagyis a letöltés a gyakorlatban 33.6 Mbps. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ott közölték, hogy így jártam. De azért kijött egy hálózat szerelő szombat délelőtt, mért. Közölte, hogy a garantált 25 Mbps letöltés bőven megvan, így nincs hiba, minden a legnagyobb rendben. Megoldás: ha nem tetszik, váltsak 500-asra és akkor jobb lesz. :DDD Bravo.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40993) arkone válasza 4Grider (#40986) üzenetére


arkone
aktív tag

Minek kapcsoljuk ki? Csak a digis routert használva is egy szimpla youtube elindításával megnő a ping. pedig 3-4 MB/s-nél többel sosem tölti.

(#40994) Neo76 válasza lajos0001 (#40989) üzenetére


Neo76
tag

ZTE F668 volt kint. Processzor tekintetében nem volt gyenge, mert hozta a 930-940Mb-et lefelé irányban.
A tudása nem rossz, de fontos funkciók nem voltak elérhetők benne, vagy le voltak tiltva. OMCI + PPPoE volt beállítva, gondolom nem tudják messziről átállítani leszakadás nélkül, ezért cserélték.
Helyette hoztak egy sötét kék ONT-s modem-et, ami mögé egy WDR4300 van kötve most.
Ezzel minden megy szépen.

Más!
Az különben normál állapot, hogy a HW-NAT-nak kell egy kis idő, míg "kinyit", hogy elérje a max sebességet?
A Speedtest.net érdekes végeredményt ad, mert kell kb. 4-5mp, míg maxra fut, majd ott is marad. Mivel kicsit a minta file (RCS-RDS oldalához képest) így nem a valós eredményt adja.

(#40995) 4Grider válasza arkone (#40993) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert pont a digis ZTE GW lesz valószínűleg a gyenge pont, hiszen routolnia kell addig, amíg nem teszed bridge módba.

(#40996) arkone válasza 4Grider (#40995) üzenetére


arkone
aktív tag

Eddig ok, de a digis routert kiiktatva nem kéne tökéletesen mennie Tplink routerrel? :(

(#40997) szoszo75 válasza Lathronos (#40992) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Ez aztán a hozzáállás. Igazi ügyfélbarát. :C

DIGI 500 ról 1000-re

(#40998) 4Grider válasza arkone (#40996) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek szerint akkor nem ftth-ról van szó. Láttam én már elég sok fos routert...

(#40999) arkone válasza 4Grider (#40998) üzenetére


arkone
aktív tag

Eladnak 1000/200-as netet oda, ahol nincs is kiépítve?

Mért 500 feletti letöltést, nem erről van szó. Régen 20/20-at árult a digi.

Van egy nagy keresztmetszet, amiből ha kihasznál egy hangyafasznyit, már akkor is nő a ping. Az a tplink router megfelelő ehhez a nethez.

Javaslom havernak, hogy jelentse be.

(#41000) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Androidos telefonra szeretném a digikabeles e-mail címemet "beállítani". Ehhez van valami leirás, segédlet?

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.