Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Flashget válasza Renato1993 (#31997) üzenetére


Flashget
félisten

19. kerületi üfsz-en járt valaki aki hűség szerződéses és magasabb csomagot kért, új áron kapta?

Realme GT Master Edition

(#32002) ACE-


ACE-
addikt

Tök jó, én ma voltam bent XI. kerben, aszondták nem lehet új áron felfelé váltani, mondjuk én nem erősködtem az 500 Ft miatt, és úgysem tudnám kihasználni a Gigabit-et, szóval nemérdekelt annyira, hogy izmozzak.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32003) B-L-A-C-K válasza knuckle (#31996) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy írtam rá 5 percre itt voltak...

Na és most jöhet részemről a netb@sztatás... ;]

(#32004) ACE- válasza B-L-A-C-K (#32003) üzenetére


ACE-
addikt

Ez nálad jobb lehet mint a recskázás :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32005) Flashget válasza B-L-A-C-K (#32003) üzenetére


Flashget
félisten

csak ki ne gyulladjon a PC-d vagy routered. :DDD

Realme GT Master Edition

(#32006) knuckle válasza B-L-A-C-K (#32003) üzenetére


knuckle
aktív tag

:D
én is megkötöttem a szerződést, 1 napon belül felpattintják a sebességet nálam is.
igaz a szerződésen 5700 van, de azt mondta, mivel már az e havi számla kész van, a másik árral utána való hónapban kompenzálják...
no de szerintem simán megint be kell mennem, és rapliznom egy kicsit, mert úgyis elfeledik :D

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#32007) Vakegérke válasza knuckle (#32006) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha személyesen kötötted a szerződést, (ugyan mi másként,) nincs okod aggódásra. Nem felejtik el, jóváírják az összeget. Ez személyes tapasztalat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32008) Attila 1 válasza knuckle (#32006) üzenetére


Attila 1
tag

:C Nekem is jóvá írták 2x1200ft:W

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#32009) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem az jön le, hogy meg kell gondolni a hűséget nagyon, itt is, mint minden szolgáltatónál.
Akit egyszer ezért már ért hátrány, ne kösse le magát még egyszer, pláne, ha látja a szolgáltató hozzáállását. (Felénk most vezették a kábelt, ezért is figyelem a folyamatot (a jelenlegi szolgáltatóval nincs hűségem, kb. két-három hónapja próbálkoztam valamit kötni, nem tudtak a jelenleginél jobbat...) várom, hogy mit lépnek, ha élő lesz a digi.)

Gyurka

(#32010) Vakegérke válasza Gyurka6 (#32009) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudsz ilyen olcsó áron más szolgáltatót?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32011) DonMaster válasza Flashget (#32001) üzenetére


DonMaster
addikt

ont-d van? mer tén wekerlén ont- körzetben vagyok, bár neten még csak modemest lehetne rendelni :D ott nem tudok átváltani a mostani 200-rol 500-ra viszont, akinek ont-je van azokhoz is kel jöjön a szerelö vagy át lövik és kész(központban) ? ÜSZF -re bemegyek én is mivel 200ft-al kevesebb az 500-as akkor emg miért ne :D

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32012) Multibit válasza knuckle (#32006) üzenetére


Multibit
veterán

igaz a szerződésen 5700 van, de azt mondta, mivel már az e havi számla kész van, a másik árral utána való hónapban kompenzálják...
:N
Ha akarták volna, megtehették vona ott helyben, ahogy az én esetemben is megtették: [link]

(#32013) Vakegérke válasza Multibit (#32012) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, "kis izmozás árán" megtették. Én nem "izmoztam", mivel tudom, hogy jóváírják a pluszban befizetett összeget. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32014) Flashget válasza DonMaster (#32011) üzenetére


Flashget
félisten

nem
a másik 3 betűs szar. ;)
mivel ezeket a tavaly beállított eszközöket és magas sebességű netet központilag is tudják menedzselni már nem kell kijönniük egy egyszerű sebesség emeléshez.
csak oda kell menniük ahol eszköz cserét kell végezni.

Realme GT Master Edition

(#32015) Egon válasza Vakegérke (#31991) üzenetére


Egon
nagyúr

Én sem vagyok egy nagy letöltés-huszár, ugyanakkor szerintem nálunk jóval több kliens lóg a neten, mint nálatok: 2 asztali gép, 3 laptop, 1 tablet, 3 (4) telefon, 2 media player és 1 NAS. Ergo ha nagyritkán letöltök mondjuk 80 MBit-tel, akkor a maradék 12 (!) kliens osztozik összesen 20 MBit-en, ami adott esetben már kevés lehet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32016) DonMaster válasza Flashget (#32014) üzenetére


DonMaster
addikt

kb akkor akinek ontje van azok bemnnek ha máskép nem eleht, és váltanak, és kb mire haza ér már át is rakták elméletileg :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32017) Multibit válasza Vakegérke (#32013) üzenetére


Multibit
veterán

A kis izmozás nem a jóváíráshoz kellett, hanem ahhoz, hogy egyáltalán válthassak új 500-ra! Az azonnali jóváírást kérés nélkül megkaptam.

[ Szerkesztve ]

(#32018) Vakegérke válasza Multibit (#32017) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értem. Elnézést kérek a kotnyeleskedésért. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32019) eisento


eisento
addikt

az milyen mar hogy ho kozben nem modositanak? vagyis van akinek modositanak van akinek nem. felhivtam ufsz-t aztmondtak menjek be megint es egyedi elbiralas alapjan eldontik hogy atrakjak-e hokozbe vagy nem, mondom csokolom junius 1-en kotottem a modositast, elegge ho eleje ugy gondolom..... akkor is menjek be. mind1 leszarom csak kivancsi vagyok hogy julius 1-en at lesz-e rakva a 200 500-ra... :(((

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#32020) knuckle válasza Vakegérke (#32013) üzenetére


knuckle
aktív tag

neked is 5700 szerepelt a szerződésen?

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#32021) Vakegérke válasza knuckle (#32020) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32022) ferob


ferob
őstag

Nem akarok egy személyes ügyfélszolgálatot sem megnevezni, bár megérdemelnék a lekezelő és flegma stílusuk miatt, de ma mesélte két ismerősöm is ugyanazon ügyfélszolgálatról, hogy még a mai napig sem engedik a listaáras csomagokat se átváltani, annak ellenére sem, hogy több esetben már mások a kinyomtatott ügyfélszolgálatos válaszlevéllel vagy felettesi jóváhagyással is váltottak át ott nagy kínok árán csomagot a hét eleje óta.

Végül az egyik ismerősöm a velem való beszélgetés miatt, munka után elment újra az ügyfélszolgálatra és nagy nehezen módosíthatta a csomagját, de amit ezek után mesélt azt alig akartam elhinni.
Az ügyfélszolgálatos a gépen való ténykedése után jelezte, hogy készen van a dolog, mire ő megkérdezte, hogy nem kéne-e esetleg valamit aláírni, de azt a választ kapta, hogy nem kell, így a legnagyobb meglepetésre egy darab papírt nem adtak a szerződésmódosításról.

Ilyenkor érzem magam szerencsésnek, hogy én még az első nap gond nélkül el tudtam intézni a csomagváltást.

(#32023) Lackooo84 válasza eisento (#32019) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak a VIP előfizetőknek módosítanak fiam. :D :DDD

The Truth is out there...

(#32024) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Egy kis teszt az 500-as netel...

Tesztkörnyezet:

Router: TP-LINK TL-WDR3600 (béta firmware)
Gép: Dell Latitude E6540 notebook (i5-4200M, 4GB, HD4600, Kingston HyperX 3K 120GB SSD + Toshiba 320GB HDD, Lan 1Gbps, Wifi 300Mbps)
Oprendszer: Windows 8.1

Közvetlen bejövő kábellel:

Chrome:

Internet Explorer:

Router + kábel:

Chrome:

internet Explorer:

Wifi: ez sajnos harmatgyenge, akárhogy állítottam 135 volt a plafon, szerintem a notiban a wifi kártya lesz a ludas...

Letöltés router + kábel ssd-re:

Viszont az miért van hogy HDD-re csak ~11 mb/s tölt?

[ Szerkesztve ]

(#32025) bolic válasza B-L-A-C-K (#32024) üzenetére


bolic
őstag

A képen 55.2 MB/s, akkor mi a problémád? :U Ha átmenetileg felgyorsult, akkor a gyorsítótárazást valahogy meg kell növelni (nekem pl. 1024 MB vagyis 1 GB), ezzel a cache beállítással sikerült egyhuzamban tölteni és seedelés együtt.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#32026) Multibit válasza B-L-A-C-K (#32024) üzenetére


Multibit
veterán

Viszont az miért van hogy HDD-re csak ~11 mb/s tölt?
A HDD caddy-ben van az ODD helyén?

(#32027) B-L-A-C-K válasza bolic (#32025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azzal nincs gond de nem SSD-re akarok tölteni hanem HDD-re, ott meg ~11 körül van a letöltés. Ezt a gyorsítótáras dolgot konkrétan hol tudom növelni?

Multibit: Igen

[ Szerkesztve ]

(#32028) Multibit válasza B-L-A-C-K (#32027) üzenetére


Multibit
veterán

Multibit: Igen
Meg is adtad a választ a kérdésedre.

(#32029) B-L-A-C-K válasza Multibit (#32028) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

f@sza...:/

(#32030) Multibit válasza B-L-A-C-K (#32029) üzenetére


Multibit
veterán

Ne keseredj el, vegyél egy USB 3-as külső HDD házat!

(#32031) mikk2000 válasza B-L-A-C-K (#32027) üzenetére


mikk2000
őstag

Ne arra a hdd-re tölts ahol az oprendszer is van, amúgy 11MB/s fölé kéne mennie simán. A torrent kliens lemezgyorsítótárazási beállítása mindegyiknél máshol van.

[ Szerkesztve ]

(#32032) B-L-A-C-K válasza Multibit (#32030) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van egy Samsung M3 Portable 1TB-os külső vinyom, most ezt rádugtam (usb-as, és usb-as portban van), de ez ~19-nél nem megy feljebb.

mikk2000: Oprendszer van az SSD-n, HDD meg caddy-be. Na megkeresem ezt a gyorsítótáras dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#32033) bolic válasza B-L-A-C-K (#32027) üzenetére


bolic
őstag

Ez régi utorrent 2.2-ben található, neked nem tudom melyik torrent programod van.

Hát valszeg a HDD lesz a lúdas. :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#32034) eisento válasza B-L-A-C-K (#32024) üzenetére


eisento
addikt

utorrent beallitasok tovabbi beallitasok halado atmeneti tar. ott az automatikusnal kiveszed pipatt beirod az 1024-et es finito

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#32035) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

eisento, bolic: Köszi, de Deluge-t használok, de közbe ott is megtaláltam. Viszont nem sok változás van a külső HDD-t nézve.

[ Szerkesztve ]

(#32036) bolic válasza B-L-A-C-K (#32035) üzenetére


bolic
őstag

Hát nem tudom, szerver HDD-eim vannak, ott kb. 30mb/s letöltés és 10 mb/s feltöltés mellett tud túlterhelni, ennél többet nem.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#32037) mikk2000 válasza B-L-A-C-K (#32032) üzenetére


mikk2000
őstag

USB2-esen nem is fog nagyon 20-30MB/s fölé menni az írási sebesség, de ez alaplaptól függ. A beépítőkeretnek meg nem kéne levennie a sebességet, talán ki kéne próbálni első körben egy sima tesztprogrammal vagy egy fájlmásolással valami nagy fájllal (8GB körül) hogy mennyivel tudsz rá másolni mondjuk ssd-ről. Mert ha így sem megy kb 10MB/s fölé akkor fölösleges kínlódni. Ha utorrentet használsz, akkor a gyorsítótárat beállítását épp belinkelték, az új verziókban persze kicsit változtak a beállítási lehetőségek.

(#32038) B-L-A-C-K válasza bolic (#32036) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á HDD-k lesznek a ludasok, SSD-re átrakom a letöltést, és pár másodperc alatt felugrik ~55re...

(#32037) mikk2000: Természetesen a külső USB3-asba volt/van. És a sebessége is jó pedig.

[ Szerkesztve ]

(#32039) wwenigma válasza B-L-A-C-K (#32038) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert, mert az elejen elkezdi lefoglalni az egesz file-t, ami jopar percbe telik mert ugye kozbe még a valos letoltott adatot is ki kell irnia, ezt meg nem szereti a hdd (sok fejmozgas). Amikor ezzel vegzett, felugrik a sebesseg. Nezz HDD Sentinellel egy lemezterhelest kozben, es latni fogod hogy mi tortenik...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32040) ACE- válasza wwenigma (#32039) üzenetére


ACE-
addikt

Azért torrent letöltése közben is eléggé kell mozognia a fejnek, hiszen a kis 1-2MB-os szeleteket is szimultán kell kiírnia... és nem szekvenciálisan.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32041) ACE- válasza Egon (#32015) üzenetére


ACE-
addikt

Na mert a mobiloknak, tabletnek, media playernek meg a NAS-nak aztán kell a szufla. Arról nem is beszélve hogy feltehetően a telefon meg a laptop ugyanazé a tulajé, tehát nem fogja egyszerre nyomkodni mindenki... :D

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32042) TeeJay válasza bkiky01 (#31983) üzenetére


TeeJay
félisten

de persze, 1gigabitre minek CAT6?
CAT5e kábel 100méterig lazán adja a gigás linket és nem ma lesz az amikor a gigabites netcsomag már kevés lesz és 2-3-5gigabitre kell növelni.
oda amúgy is kevés a CAT6 is mert az szintén csak gigabit viszont nagyobb távolságra

ráadásul hátránya hogy belül egy műanyag vezető van ami a 4 érpárt elszeparálja, tehát vastagabb merevebb és nehéz a sarkokban hajtani meg úgy mindenhogy elvezetni. ja és spéci csatlakozó is kell rá és semmi értelme nem lesz.
venni kell 20méter CAT5e fali kábelt és kész, nem kell távolságtól parázni mert egy panel mondjuk 30méter magas, ha a földszinten lenne a switch és a 10-11. emeletre menne a kábel akkor is bőven még 100méter alatt marad a kábelhossz tehát simán megy a gigabit.
nálam pl régi sodrott eres CAT5 fali kábel van a DIGI 3. emeleti doboztól a 4. emeleti lakásig és az ajtó mögött van egy toldó onnan meg CAT5e fali kábel és láss csodát tökéletesen jön a gigás link
szóval felesleges CAT6 kábelben gondolkodni egyelőre és ONT-ből sem kell mostanság nagyobb gigabites portosat várni :D

(#32024) B-L-A-C-K
merre felé laksz? látszik hogy csúcsidőben nálad sem hajtja ki a feltöltést
gondolom éjfél után ez is rendesen megy, akárcsak nálam :K
itt is éjfél és másnap délután 14között csutka a feltöltés
utána bejön a csúcs és 60-70megabit max ráadásul én ONT-n vagyok tehát az optikás szakaszon kell majd bővíteniük :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32043) knuckle válasza Multibit (#32017) üzenetére


knuckle
aktív tag

na nálam is átváltották a motyót 500-ra

és a rendszerben viszont jó ár szerepel...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#32044) Flashget válasza knuckle (#32043) üzenetére


Flashget
félisten

Neked is hűség van igaz?
Mert rád fogok hivatkozni, ha kapásból nem lesz a válaszuk arra a kérdésre, ha csomagot váltok a régi árat számolják vagy az újat, hiába mondom nekik, majd a régi árazás jún.1-el megszűnt. :D
csak lenne már időm rá bemenni...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32045) knuckle válasza Flashget (#32044) üzenetére


knuckle
aktív tag

nekem is hűségem van, és mint egyik kolléga elmondta itt korábban, rossz az ÁSZF...
régi árat már nem adhatnak, még akkor sem, ha hűséged van...
mert ugye akkor két külön áron számláznák ugyanazt a szolgáltatást, és mint pl egy élelmiszerboltban, ha egy ugyanazon termék két különböző áron van, akkor a kisebb árat kell számlázniuk. :D

igaz mikor délelőtt benn voltam, kért egy kis időt, míg valakit elért, és igért egy visszahívást, utóbbi nem teljesült :D
de úgyis fenn voltam délután a központban, és ha már az OTP-t lecsúsztam, a DIGI még nyitva volt.
Bementem, megkérdeztem, hogy sikerült-e valakivel beszélni, és kideríteni valamit, mert én már tudom a megoldást...az ÁSZF ugyanis nem pontos :)
erre jött a válasz: "Igen sikerült, csak egyedül voltam az irodában, és nem volt időm telefonálni, de azt mondták, semmi akadálya. "

Szóval nyugodtan menj be, és ha másként nem megy,"csapj" az asztalra, hogy márpedig az NMHH-t érdekelni fogja, hogy miként tudnak egy ugyanazon szolgáltatást két különböző áron adni...?

Egyből zúgni fog a nyomtató :DD

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#32046) Flashget válasza knuckle (#32045) üzenetére


Flashget
félisten

:D :C

csak jövő héten kedd vagy csütörtök tudok bemenni akkor vannak 6-ig.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32047) ludsimon


ludsimon
veterán

Kurvára elegem van a Telekomból már.
Egyrészt drága, másrészt pedig az ügyfélszolgálatuk egy kalap szart nem ér.
Már 2x meg lett reklamálva, hogy 1 év hűséget írtunk alá és nem 2-t erre csak azért is 2017 van minden hónapban a számlákon..

Fater kimegy nyár végén dolgozni hosszú távra, nekem baromira nem hiányzik a lineáris tévézés úgyhogy minél előbb lemondom a telekomot és most látom a digi behozott egy új csomagot amire annyira vártam már!

DigiNet 100 Pro. 100/100 Mbit/s. :R 3500Ft/hóért. :)

2016. január 20.-ig él a hűség.

Az lenne a kérdésem, hogy a XVI.kerületben, Rákosszentmihályon nincs itt véletlenül valaki aki bekötötte a digit és mennyi idő volt?
Szolgáltatáskiesés nélkül szeretnék átlépni a digihez úgyhogy úgy időzíteném mindenképpen.

Másik kérdésem, ha hűségidő nélkül kötöm meg akkor a házig kihúzott kábelt ugye nem kell zsebből kifizetnem?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32048) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha okos csomagba vagyok akkor az ügyfélkapunál a teljes árú árakat kellene látnom vagy a 2 éves hűségidős árakat? Mert én TV-nél és netnél is a teljes árat látom.

(#32049) PeterPH válasza B-L-A-C-K (#32048) üzenetére


PeterPH
senior tag

Listaárakat.

(#32050) B-L-A-C-K válasza PeterPH (#32049) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor elvileg nekem is jól van mert 4500 van az 500-as netnél ügyfélkapuban, de akkor ebből még lefog jönni az okos csomag kedvezmény.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.