Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Manka76 válasza Manka76 (#39292) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem is sikerült személyesen elintézni.
1000 lett belőle, még így is 700 forinttal beljebb lettem.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#39302) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Én is bementem ma, 1 perc volt az ügyintézés. 500A-ról 1000 re léptem. Szerződésen már az új ár van. Január 1-től él majd a dolog :)

Még annyit sikerült kiderítenem, hogy januárban lesz digi online app iOS-re is, ha ez érdekel valakit :)

A TP-link C5 router bírni fogja szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#39303) ronar válasza hkari (#39302) üzenetére


ronar
tag

Szia,

Mivel felfele váltottál nem akasztotta meg a rendszert.
Én 1000-A -> 1000 váltást szeretnék, na ez megakasztja őket.

R

(#39304) kali válasza hkari (#39302) üzenetére


kali
legenda

szia,

bírni fogja.

(#39305) V/ válasza hkari (#39302) üzenetére


V/
titán

Mit?
Gigabites a lan-ja azt, akkor kellene, van ipv6 konfigja a v2 firmware-hoz, akkor talán azzal is megbirkózik.

(#39306) TomBond


TomBond
aktív tag

Most néztem én is, hogy 500A netem van. Akkor sima 500-ra nem lehet cserélni, csak 1000-re? Érdekes a Digi hozzáállása a régi előfizetőihez.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#39307) Multibit válasza TomBond (#39306) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet sima 500-ra, csak kitartónak kell lenni ;]

(#39308) Flashget válasza TomBond (#39306) üzenetére


Flashget
félisten

Erre írtam, hogy üfsze válogatja és emlékeztetni kell őket mi szerepel az ÁSZF-ben és mi nem..ők szeretnek olyanra hivatkozni ami már nem szerepel benne vagy érvényét vesztette.

Realme GT Master Edition

(#39309) V/ válasza TomBond (#39306) üzenetére


V/
titán

Mennyivel fizetsz többet?
Ha a meglévőt 1000-re cseréled, elméletben +500 Mbps megnövelt sebességért fizetnél havi 5000 Ft-ot a mennyi helyett? Mintha 5700 Ft lenne.
Szerintem megéri és nem kell hűségidőt kötni, ez a hozzáállása a DIGI-nek a régi előfizetőkhöz.

[ Szerkesztve ]

(#39310) TomBond válasza V/ (#39309) üzenetére


TomBond
aktív tag

Igen. Jelenleg 5700-at fizetek. Tehát ha felemeltetem akkor is kevesebb 700 Ft-al, de ezt az 500-at sem használom ki igazán. Hűségidőm most sincs, de nem is akarok.

Flashget! Mire kell őket emlékeztetni? Mire hivatkozzak?

Holnap lemegyek az ügyfélszolgálatra.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#39311) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

Egyébként a TP-Link eszközökkel és DIGI IPv6-tal kapcsolatban a technikai támogatásuk ezt írta:
"Egyelőre az IPv6 protokoll használata Magyarországon tesztelés alatt van, ezért a DIGI-vel közösen ezen fáradozunk, hogy a megfelelő megoldást mielőbb kidolgozzuk."

akkountvadasz

(#39312) V/ válasza TomBond (#39310) üzenetére


V/
titán

Évi 8400-at megspórolsz, hogy nem használod ki a sebességet, az relatív. Nem igazán fogják az a régi 500-at kevesebbért adni. Adott egy szerződés, az olcsóbb 500 új előfizetőknek van, nincs mire emlékeztetni őket. Az ÁSZF egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#39313) adika4444 válasza Lin3Lord (#39311) üzenetére


adika4444
addikt

fő a pontosságuk.;]
(#39312) V/:
Ha írnak egy új szerződést DigiNet500-ra, akkor működhet a dolog. De évi 1 lefelé váltás is ingyenes, úgyhogy az is egy járható út.

üdv, adika4444

(#39314) bkiky01


bkiky01
senior tag

Van aki már használja ipv6-ot? Tp-Link WDR4300-asra hogy kell beállítani?

(#39315) Vakegérke válasza bkiky01 (#39314) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez lehet, hogy hatékony segítség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39316) V/ válasza adika4444 (#39313) üzenetére


V/
titán

Új szerződés ugyanarra a szolgáltatásra? Az új szerződés lényege, hogy abban valaki vagy valami új. De kíváncsi leszek a fejleményre, ha holnap bemegy.

(#39317) radi8tor válasza bkiky01 (#39314) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Béta FW kell hozzá.

További infók: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#39318) adika4444 válasza V/ (#39316) üzenetére


adika4444
addikt

Nem ugyanarra köti, hisz nem 500-a csomagra hanem sima 500-ra ír alá.

üdv, adika4444

(#39319) Flashget válasza TomBond (#39310) üzenetére


Flashget
félisten

Arra, hogy a régi áron már nem köthetnek szerződést. Van üfsz ahol erőltetik, de ilyenkor ezt a korábbi ÁSZF módosítást kell bemutatni nekik, hogy 2015 06.01-től már nem élnek. [link]
Viszont 1 vagy 2 hónap múlva kiadtak egy másikat is abban emeltek az árakon egy picit.

A lényeg, hogy újat köss ne csak módosítsd a szerződésed! Utóbbi nem számít új szerződésnek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39320) Flashget válasza V/ (#39316) üzenetére


Flashget
félisten

Már sokan megkötötték így.
A Digi nem fogja senkinek automatikusan ezt megcsinálni csak aki bemegy üfsz-re és elintézi.

Realme GT Master Edition

(#39321) Flashget válasza Lin3Lord (#39311) üzenetére


Flashget
félisten

Ez legalább jó, hogy van Magyarországi részlegük is.

februárban jön ki a TP Link első okos mobilja is...ne hogy már kimaradjanak ők is ebből. :D

Realme GT Master Edition

(#39322) V/ válasza Flashget (#39320) üzenetére


V/
titán

Folyamatos élő szerződés esetén, hogy beszélsz régi áron kötött szerződésről, nem kell megkötni, már van!
Azt írod, hogy valaki bemegy hogy a meglévő mondjuk 500-ra kötött régi szerződése van, de ő csak az új előfizetőknek fizetendő 4500 Ft- hajlandó fizetni és ezért simán írják az a kevesebb előfizetési díjról szóló szerződést. Neked így volt?
De az az új szerződés, ami még nincs, tehát a régit felmondom és ők folyamatos szolgáltatás biztosítással újat kötnek? Hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#39323) V/ válasza adika4444 (#39318) üzenetére


V/
titán

A szolgáltatás tartalma ugyanaz, nem? Az eredeti szerződésben sem volt A írva, akkor mi lenne az áron kívül a különbség? Egyszerűen érthetetlen.

(#39324) wwenigma válasza V/ (#39323) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az eredeti szerzodesben meg volt hatarozva az aktualis ár és a kedvezményes. A szerződésben foglalt kedvezményes időszak lejárta után az ugyanabban foglalt ár lép hatályba. Ez az -A csomag most. Tényleg nem sikerult még felfogni? :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39325) V/


V/
titán

De nincs gond, ha a DIGI azért nem tartja be a szerződési feltételeit, hogy az ügyfelek kevesebbet fizessenek, az csak jó dolog. Nem ágálok ellene. Csak az zavar, hogy eredetileg ez nálam is felmerült és közösen értelmeztük az ÁSZF-t, mely szerint nem lehetséges /A-ra nevezettet A nélkülire cserélni, ezért magasabb kategóriára módosítottam a szerződést.

(#39326) V/ válasza wwenigma (#39324) üzenetére


V/
titán

Mit nem fogtam fel? Szerinted nekem nem volt régi és új előfizetésem, honnan a francból olvastad ki, hogy nem értem? Hagyjál már. Vagy nem nekem írtad? Pont azt pofázom, hogy a szerződés egyértelműen fogalmaz, nincs mit reklamálni. Komolyan, mintha azzal szórakoznál, hogy erősítgeted azt amit írok, de úgy mint ha én lennék a hülye. Uncsi.

[ Szerkesztve ]

(#39327) HoryThePooh válasza radi8tor (#39317) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

annyit még hozzátennék, hogy nem atomstabil.

Néha megakad, néha manuálisan kell újraindítani.

Ja és a WiFi-vel is gondok lehetnek, rajta lógó eszközök néha nem kapnak jelet...

Instabill, várjuk még a TP-LINK újabb fw-jét. [link]

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#39328) adika4444 válasza V/ (#39325) üzenetére


adika4444
addikt

Az hogy te nem szólnál hogy az olcsó irányba szerződéstszegnek az egy dolog, de ha felfelé lenne ez akkor se szólnál? Az meg a másik hogy hiába kedvező, ha valaki csak azért fel akarja jelenteni őket, mert csak, annak ez egy remek alkalom hogy az előnyös de megszegett szerződést bejelentse...
U.I: én egyetértek hogy ha módosítják annak csak örülnék, de mivel nem vagyok még DIGI előfizető, és megértem h miért nem tehetik így nekem ok...

üdv, adika4444

(#39329) V/ válasza adika4444 (#39328) üzenetére


V/
titán

Várjál lehet, hogy félreérted amit írtam.
Józsinak van egy 2015 június 1 előtt kötött DIGINet 500 csomag, havi 5700 Ft lista áron (már lejárt a hűség idő, vagy eleve ennyi volt), ezt nevezik DIGINet 500A-nak.
2015 június 1-tól olcsóbb áron érhetőek el a szolgáltatások.
Józsi úgy gondolja jó lenne neki az, ha kevesebbet fizetne és hogy jó lesz a DIGINet 500 4500 Ft-ért.
A szerződési feltételek szerint sima átnevezés DIGINet 500A-ról DIGINet 500-ra nem járható út.
Szerződés módosítás szükséges, vagy új, de ahhoz fel kell mondani a jelenlegit
Józsi lehetőségei, nem opció a hűségidő ebben a példában:
A) 1 éven belül díjcsomag váltás lefelé ingyen van, DIGINet 200, havi 4000 Ft, éves megtakarítás 20400 Ft
ha letelik az egy év, kér felfelé DIGINet 500-ra, akkor az eredeti szerződéshez viszonyítva évi 14400 Ft megtakarítás.
B) DIGINet 1000-re felfelé csomagváltás, évi 8400 Ft megtakarítás, de dupla sebesség.

Az hogy egyből DIGINet 500 csomag 4500 Ft-ért legyen, arra írtam, hogy azt nem teszi lehetővé a megkötött szerződés és ez nem is ütközik semmibe sem.

[ Szerkesztve ]

(#39330) Flashget válasza V/ (#39329) üzenetére


Flashget
félisten

Szerződés módosítás szükséges, vagy új, de ahhoz fel kell mondani a jelenlegit
Józsi lehetőségei, nem opció a hűségidő ebben a példában:
A) 1 éven belül díjcsomag váltás lefelé ingyen van, DIGINet 200, havi 4000 Ft, éves megtakarítás 20400 Ft
ha letelik az egy év, kér felfelé DIGINet 500-ra, akkor az eredeti szerződéshez viszonyítva évi 14400 Ft megtakarítás.
B) DIGINet 1000-re felfelé csomagváltás, évi 8400 Ft megtakarítás, de dupla sebesség.

Az hogy egyből DIGINet 500 csomag 4500 Ft-ért legyen, arra írtam, hogy azt nem teszi lehetővé a megkötött szerződés és ez nem is ütközik semmibe sem.

Szerződés módosítás szükséges, vagy új,

A) 1 éven belül díjcsomag váltás lefelé ingyen van - pipa

ha letelik az egy év, kér felfelé DIGINet 500-ra - nem kell 1 évet várni, felfelé bármikor bármennyit variálhat (még hűség idő alatt is) amíg nem éri el pl. a legkisebb csomagról a végső 1000-es csomagot jelenleg és ezért nem kell külön + összeget fizetni!
Ha lefelé változtat ismét, de nem telik el az 1 év, akkor ezt +2500Ft-ért teheti.
Ha hűség alatt akar visszalépni megteheti ezt is, de akkor kötbért kell fizetnie ami az eltelt hűségidő és listaár közötti különbség adja. Mintha nem lett volna hűségben.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39331) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Még nem régóta van DIGI előfizetésem, ezért kérdezlek titeket:
Mikor bekötötték, a sebesség megfelelt a szolgáltatásban vállaltaknak (500/200), ám mióta IPv6-ra váltott a szolgáltató, azóta olyan 250/200 körüli sebességeket tudok mérni.
Ez normális?

(ONT-TPLink1043v3-PC)

(#39332) Jorus válasza Mentolka (#39331) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem váltott, dual-stack van, end userként nem kell váltanod egyelőre IPv6-ra. Ezzel együtt a tesztidőszak alatt lehetnek ingadozások, amíg kiegyensúlyozzák a rendszert az adott területen. Nálunk is 7-800 Mbps volt az IPv6 dual-stack előtt, aztán beállt 400 körül, majd a héten ismét 700 körüli értékeket mértem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39333) Flashget válasza Mentolka (#39331) üzenetére


Flashget
félisten

Nem.
Amennyiben ezen leírás alapján állítottad be a routered akkor a router fw nem jó rajta.
Vagy iktasd ki a routert és nézd meg úgyis milyen a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39334) V/ válasza Flashget (#39330) üzenetére


V/
titán

Szerződés módosítás szükséges, vagy új,
Előtte nem kell felmondani a régit?
Ha felmondom, akkor új előfizető leszek és azonnal biztosítják a szolgáltatást?
Nem kell a bekötésre várni?
Józsi szeretné folyamatosan használni az Internetet.

Mert ez zavaró egy kicsit: Az internet csomag módosítására vonatkozó előfizetői igény megvalósíthatóságát a Szolgáltató 15 napon belül megvizsgálja, és amennyiben a módosítási igényt elfogadja, úgy a kért csomagmódosítást max. 90 napon belül elvégzi

De nincs gond már a december 1-től érvényes ÁSZF ezt írja, és ez egyértelmű, mármint az első bekezdés:

[ Szerkesztve ]

(#39335) Flashget válasza V/ (#39334) üzenetére


Flashget
félisten

Még1x.
A szerződés módosítás nem jó ezt kihangsúlyozták fb-n és ÁSZF-ben! Csak az ÚJ szerződés kötésekre vonatkozik a június 1-től érvényes árak, ha valaki már régebbi előfizető!
Más kérdés, hogy aki nem volt hűségben bement és egyszerűen átírták. Ez ment pár napig. Utána volt aki bement nem írták át, felmondta. Kitöltötték a papírt, majd kérte/megrendelte, megkötötték az új szerződést és már az új árakat fizette a szolgáltatás nem szűnt meg.
Legegyszerűbb megoldás emelni a sebességen és arra új szerződést kötni. Így Józsi sem marad net nélkül.
Vagy ha máe 1000A-ban van akkor visszalép és arra köt új szerződést.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39336) V/ válasza Flashget (#39335) üzenetére


V/
titán

Oké, de az előző hsz-ben olvasható és az itt írt ÁSZF módosítások szerint, most már teljesen egyedi szerződések köthetőek.

Így ez is értelmetlen: Csak az ÚJ szerződés kötésekre vonatkozik a június 1-től érvényes árak, ha valaki már régebbi előfizető!
Mert ha ezt írja: 2 Már nem aktuális konstrukciók: 2.1 Nem igényelhető díjcsomagok 2015. június 1-től: DIGINet 500, akkor az ÁSZF szerint, bármelyiket választhatom az 1. Aktuális konstrukciók 1.2 táblázatból, mondjuk DIGINet 500.
No ez aztán értelmes.
Pont az a probléma, hogy egyszerűen nem írták át akkor.

[ Szerkesztve ]

(#39337) TomBond


TomBond
aktív tag

Voltam bent. Mondtam, hogy zavar az A betű, és ha lehet nélkülözzük. Szó nélkül megcsinálta az ügyfélszolgálatos kisasszony. Szerződést módosított, és mire hazaértem már itt volt e-mailben egy -1200 Ft-os számla.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#39338) V/ válasza TomBond (#39337) üzenetére


V/
titán

Ezek szerint tényleg él az ÁSZF módosítás és nincs kevésbé megbecsülve a régi ügyfél.

(#39339) Nimda


Nimda
addikt

Pár hete random, illetve kb. óránként megszakad a net pár pillanatra.Az online játékok során ez elég kellemetlen, mert kiléptet.Van valakinek tippje, hogy ez mitől lehet?A routerem TPLink WR841N típusú és a firmware frissítés sem segített.A windows tálcán lévő wifi szignálon látszik egy felkiáltójel, ha éppen nincs internet elérés, tehát nem a gép és a router között, hanem a kapcsolat szakad meg a szolgáltatóval.

(#39340) zsolt501 válasza Nimda (#39339) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Próbáld meg router nélkül, vagyis a net kábelt a gépbe dugd (PPPoE kapcsolat létrehozás a gépen), ha úgy is előjön a probléma akkor a Digi a bűnös ha nem akkor a router.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39341) Nimda válasza zsolt501 (#39340) üzenetére


Nimda
addikt

A kapcsolat a gép és a router között nem szakad meg, csak az internetelérés.Nem tudom mit mókolhattak az elmúlt hetekben, de évekig semmi baja nem volt.A router system logja viszont semmi problémát nem jelez.

(#39342) zsolt501 válasza Nimda (#39341) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Attól még lehet rossz a router WAN oldala, hogy a gép és a router között nem szakad meg a kapcsolat, szóval teszteld router nélkül, és akkor kiderül pontosan, hogy mi lehet a gond, mert sok esetben a router log nem elég a hiba beazonosítására, de azt is meg lehetne nézni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39343) Charx


Charx
senior tag

Akkor már lehet 500A-ról sima 500-ra váltani jutányos áron, király! Lassan megyek én is!

[ Szerkesztve ]

(#39344) V/ válasza Charx (#39343) üzenetére


V/
titán

Csak nehogy leteljen a 3-6 hónap

(#39345) Charx válasza V/ (#39344) üzenetére


Charx
senior tag

De mihez képest, nekem most fog lejárni a 2év hűség, onnantól akarom módosítani.

(#39346) Flashget válasza TomBond (#39337) üzenetére


Flashget
félisten

Mondom üfsz-e válogatja..van ahol ragaszkodnak az új szerződéshez.
Nálam nem ragaszkodtak semmihez egyszerűen írtak egy újat 500A- helyett lett sima 1000 hűség alatt.
Arra kíváncsi vagyok ezek után, hogy napra pontosan 1 hónap múlva is A nélküli 1000 szerepel majd a hűség lejártakor. :)

Realme GT Master Edition

(#39347) Flashget válasza Nimda (#39341) üzenetére


Flashget
félisten

ipv6 a nagy mókolásuk...

Realme GT Master Edition

(#39348) V/ válasza Flashget (#39346) üzenetére


V/
titán

Akkor neked sem 500A-ról sima olcsó 500-ra cseréltek. Én azt vettem ki abból amit írtál, nem egészen így hangzott.

(#39349) Nimda válasza Flashget (#39347) üzenetére


Nimda
addikt

És ez ellen mit lehet tenni?

(#39350) V/ válasza Charx (#39345) üzenetére


V/
titán

A bevezetéstől számítva írták az ÁSZF-ben, de nyugi, amint látható, szó nélkül az olcsóbb verzióra módosítanak, de személyesen intézd, ne telefonos ügyfsz. keresztül.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.