Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Flashget válasza Klown (#40848) üzenetére


Flashget
félisten

akkor az van amit régebben írtam, legutóbb meg poli27, hogy létezik valamilyen egyezség ki hova nem talapül be.
marad a remény, hogy egyszer ti is kaptok egy hasonló tartalmú levelet. [link]

Realme GT Master Edition

(#40852) eastsider válasza Flashget (#40851) üzenetére


eastsider
nagyúr

fun fact, hogy februarba meg nem kaptam szamlat se digitol se aktivitol :D
igazibol a net stabilabb lett. van 0-24support (nem csak 8-16, amikor ugye mindenki munkaban ul :) ). szoval mar jobb

(#40853) DonMaster válasza Klown (#40850) üzenetére


DonMaster
addikt

az szép én a visegrádi 16ker nél konkrétan kinézek az erkélyböl és kb 20m-re ott a Digi optikája egy eloszto dobozal, ha balra nézek ott is van 1 a sarkon, de pont ott ahol lakom nincs , szerencsére pécsen meg van a digi-m .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40854) Flashget válasza Flashget (#40806) üzenetére


Flashget
félisten

evvel a 84-es IP-vel sincs problem.

Realme GT Master Edition

(#40855) Flashget válasza eastsider (#40852) üzenetére


Flashget
félisten

elhiszem, hogy nem kaptál, mert a muterom se. :)
Digit megértem mivel tegnap telt le az utolsó hónap és utólag kell fizetni, viszont a korábbit nem igazán a miértre.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40856) eastsider válasza Flashget (#40855) üzenetére


eastsider
nagyúr

van egy ingyen honap legalabb. mondjuk az a szolgaltatas annyit is ert. 3 napig nem volt netem az atallas miatt, ugy, hogy semmit sem szoltak, csak kiirtak fb-ra :D

(#40857) < CyberBob > válasza Flashget (#40854) üzenetére


< CyberBob >
őstag

212 -es ip -vel sincs gond. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#40858) Con Troll válasza eastsider (#40856) üzenetére


Con Troll
senior tag

A napokban kerül kiállításra az első havi (=februári) számla, az is meglehet, hogy majd a márciusival együtt megy ki egy csekken, hogy a digis ügyfelek számlázási ciklusához felzárkózzanak az átvett ügyfelek. Utóbbiban nem vagyok biztos, de a gyakorlat ez szokott lenni. Konkrét kiállított, aktív1-től átvett ügyfél számlát ma még nem láttam a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#40859) Flashget válasza < CyberBob > (#40857) üzenetére


Flashget
félisten

burkolt célzás volt, hogy mától újra 500-as netem van. ;)

Realme GT Master Edition

(#40860) < CyberBob > válasza Flashget (#40859) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Valahogy csak meg szokod. :D

Amúgy itt korábban volt írva, hogy bizonyos ip -kel nincs meg a sebesség. Én ebből nem vettem észre semmit pedig a 212 elég messze van a 8x - 9x -től.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#40861) Flashget válasza < CyberBob > (#40860) üzenetére


Flashget
félisten

nálam néha szoktak ilyenek lenni, de amint észreveszem bontom a kapcsolatot és újat kezdek. vagy amíg nem köpi ki a 94-es fajtát, de a 84 is jó.
Ez nem arról szól, hogy a 212 messze van a 94-től, hanem arról kiét öröklöm meg...ami mondjuk egy zombi gépé volt pl.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40862) Lathronos válasza Flashget (#40861) üzenetére


Lathronos
őstag

Micsoda? Ha sebesség probléma van, IP címet kell cserélni(dinamikus IP-t kell kérni)? Azt meg hogyan? :F Mert nálunk otthon nagyon ratyi a 100-as letöltés(még mindig). Elnézést az értetlenkedésért. :B

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40863) V/ válasza Lathronos (#40862) üzenetére


V/
titán

Bontod a kapcsolatot, újból csatlakozol és új IP címet ad a rendszer.

(#40864) Lathronos válasza V/ (#40863) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja, hogy ilyen egyszerű? :R Ma akkor ONT kapcsolgatós nap lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40865) eastsider válasza Con Troll (#40858) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi az infot :)
igazibol abbna bizom, hogy a szamlaval mellekelnek valami infot az esetleges fejlesztesekrol

[ Szerkesztve ]

(#40866) krapek10


krapek10
újonc

kaptam egy HG8247H izét meg valami jelszót(ami a hátára van irva)de nem tudok belépni se a kapott jelszóval se az user/digi vel,

egyszer be tudtam lépni user/digi vel és semmit nem változtattam meg de amikor másodszor probáltam belépni kiirta hogy érvénytelen jelszó!

a wifi miatt akartam belépni

ilyenkor mi a teendő?

ők onnan távolról megváltoztathatják a HG8247H belépési jelszavát?

(#40867) adika4444 válasza krapek10 (#40866) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem gondolnám hogy megváltoztatták, indítsd újra a Huawei-t, töröld a cookie-kat meg előzményeket vagy próbálj belépni másik gépről. Ellenőrizd még a capslock állapotot. Ugye kisbetűvel írod ott is mint ide?

üdv, adika4444

(#40868) fiatoslaci válasza tomi888hun (#40815) üzenetére


fiatoslaci
újonc

Az attól függ hogy a digi gponos vagy optikai kábellel van jelen. A másodiknál nincs probléma, az első már necces lehet. Alapból 100/50 vagy 100/100-s netet kaphatsz, majd telefonon v. üszin leadod az igényedet nagyobb netre, és előbb kimegy egy technikus és beméri, hogy mekkora sebbeséget tudnak neked biztosítani Neked. Ha nem megy akkor legalább nem fizetsz a semmiért többet. :C

(#40869) krapek10 válasza adika4444 (#40867) üzenetére


krapek10
újonc

kisbetüvel irtam :C
ujarinditás alatt resetet értesz?

(#40870) V/ válasza krapek10 (#40869) üzenetére


V/
titán

Kikapcsolod-bekapcsolod akkor is újraindul :)

(#40871) adika4444 válasza krapek10 (#40869) üzenetére


adika4444
addikt

Kihúzod belőle a drótot vársz 15 mp-t visszadugod. Remélhetőleg így menni fog. Azért próbálj meg más böngészővel is belépni.

üdv, adika4444

(#40872) Flashget válasza Lathronos (#40862) üzenetére


Flashget
félisten

ezen az eredményen nem biztos, hogy segíteni fog másik ip cím...

Realme GT Master Edition

(#40873) krapek10 válasza adika4444 (#40871) üzenetére


krapek10
újonc

másik böngészövel sem ,2 gépünk van eggyikkel sem
kikapcsoltam bekapcsoltam igy sem

(#40874) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Sziasztok,
Nagyon régóta DIGI-nél vagyok már és még a "Top Net" névre hallgató netem van és csak az elmúlt napokban kezdett érdekelni a dolog, hogy vajon mekkora sebességű netem is van most.
Szóval valaki tudja ezt? (speedtest-en 100/100-at kapok, de biztosan nem annyi a net)
A router-em beállításainál átállítottam 1Gbit-re a WAN-t 100Mbit/s-ről, de akkor azt írja, hogy nincs kábel bedugva és közben rá is jöttem, hogy ezért nincs (mert mind a 8 pin kellene az 1Gbit/s-hez):

A DIGI-t tegnap felhívtam, de miután valamilyen azonosítót megadok, utána később még PIN kódot is kértek, de olyanom nincs (lehet régen még nem volt és azért nincs PIN-em), szóval így sajnos nem tudtam beszélni velük.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#40875) gabasz válasza Phoenixy (#40874) üzenetére


gabasz
csendes tag

Szia,

Vágd le ha csak neted van tegyél rá csatit + egy UTP toldást és elvileg menni-e kell.

Üdv.

G.

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#40876) PeterPH válasza gabasz (#40875) üzenetére


PeterPH
senior tag

Miből gondolod, hogy az ellen oldalon megfelelően be van kötve mind a 8 ér, és gigabites switch van?
Ki kell hívni a DIGI-t, és meg kell csináltatni, nem mókolni.

(#40877) gabasz válasza PeterPH (#40876) üzenetére


gabasz
csendes tag

Nekem is volt ilyen gondom vele. Rákötöttem ment. Szóval se irtam le hogy bár pedig most azonnal vágd le ha ért annyira hozzá a kolega megoldja. :R

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#40878) adika4444 válasza gabasz (#40877) üzenetére


adika4444
addikt

Azért ez nem oylan egyszerű mert ha a telefon is rá van kötve a kábelre és a másik vége meg megy a gépbe akkor csengetésnél vmi nagyobb feszültség megy a kábelen amit nem honorál a hálókártya. Persze ha megy a gigabit akkor ugye ez lényegtelen mert akkor nincs rákötve, de ha van telód és megy tuti ne piszkáld...

üdv, adika4444

(#40879) gabasz válasza adika4444 (#40878) üzenetére


gabasz
csendes tag

Jogos. Azért írtam ha csak net van meg lehet próbálni. :)

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#40880) Flashget válasza PeterPH (#40876) üzenetére


Flashget
félisten

...folytatva
miből gondolod, hogy tud krimpelni? ;]

Realme GT Master Edition

(#40881) Varszegig válasza Flashget (#40880) üzenetére


Varszegig
veterán

Egy ilyen falicsatlakozóhoz nem nem kell krimpelni.

(#40882) Lathronos válasza Flashget (#40872) üzenetére


Lathronos
őstag

Erre korán ráébredtem én is, a 10. újraindítás sem segített. Ügyfélszolgálatot felhívtam, ott azt mondták, hogy a garantált letöltésnél többre nem vagyok jogosult(szó szerint így fogalmazott a roppant kedves modorú hölgy), úgyhogy ilyesmivel ne is zavarjam őket. Szép. Na mindegy, még ez a 39-40 Mbit is a garantált 25 felett van, így örülhetek, hogy ennyivel is többet kapok. Beletörődtem, majd ha lejár a 2 év hűségidőm, váltok 1 Gbit-re, akkor talán meglesz a 100Mbit mint garantált sebesség. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40883) adika4444 válasza Lathronos (#40882) üzenetére


adika4444
addikt

Szomorú hogy ez van, mert DIGI esetében hallom a legkevesebb gondot főként sebességre. Próbáld meg esetleg mail-ben, vagy Face-en keresni őket. A mail azért jobb, mert ott 30 napon belül válaszolniuk kell ami asszem inddoklásos kell h legyen tehát nem lepattintós sablonválasz.

üdv, adika4444

(#40884) DonMaster válasza Lathronos (#40882) üzenetére


DonMaster
addikt

hüség idö allat lehet felfelé váltani, csomagban , lefelé nem lehet csak, válts át 200-asra. hüséged marad és a neted megjavul, vagyis ha marad enyni akkor az garantált alat lesz ergo javitják.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40885) budro2004


budro2004
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látom, hogy van bár bennfentes is.. :)

Nem tudja valaki, hogy mikor lehet szerződni a volt AKTÍV1 területen?
Érdekes, hogy itt a házban a NET de ADSL-t kell bekötni...
Elég nevetséges, hogy a Ráday utca elején nincs normális net. ADSL max 20-as..

(Az ÁSZF-ben 80-as net több 18000) :(

István

(#40886) poli27 válasza fiatoslaci (#40868) üzenetére


poli27
veterán

attól függ hogy a digi gponos vagy optikai kábellel van jelen

ez egy kicsit kaotikus, ugyanis a gpon az az optika...

(#40887) Flashget válasza DonMaster (#40884) üzenetére


Flashget
félisten

lefelé is lehet...

Realme GT Master Edition

(#40888) Flashget válasza budro2004 (#40885) üzenetére


Flashget
félisten

fb-on konkrétan csak ennyit mondtak, ők átvettek ügyfeleket új bekötések nem lehetségesek.
ergo valaki most költözik oda és nincs semmilyen szolgáltatás megszívta a Digivel..

Realme GT Master Edition

(#40889) prozodus válasza Flashget (#40888) üzenetére


prozodus
őstag

Meg kell rendelni más digi-területen és elköltöztetni ide.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40890) DonMaster válasza Flashget (#40887) üzenetére


DonMaster
addikt

jo de a legkisebbröl lefelé nem lehet, :D , és sebesség gondnál érdemesebb felfelé, mondjuk 200 vagy 500-ra és akro már kell hozza a 200-at föleg optikán,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40891) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

Segítsetek, milyen ont t osztogat Érden a Családi házas övezetben a digi ?, azt mondták nekem a padláson a helye de a -30+60 hőmérsékletet nem hiszem, hogy kibírja.
koliz

(#40892) Varszegig válasza koliz1 (#40891) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudom, milyent osztogatnak, de biztosan nem IP68-ast, szóval sem a por, sem ahogy írtad a hő nem tesz neki jót. Én nem tenném padlásra.

(#40893) kevinium válasza Lathronos (#40882) üzenetére


kevinium
aktív tag

Wireshark-kal nézd meg, hogy van-e csomagvesztés, vagy egyéb anomália a hálózatodon... (kábellel...)

(#40894) thxer


thxer
aktív tag

Sebességnél nem az számít hogy mi az IP cím eleje, akár páros-páratlan között is lehet különbség, attól függ hogyan route-olnak, ha valamilyen címmel hiba van, akkor be kell jelenteni, mert valószínű rossz útvonalon megy a speedtest szerver felé a csomag.

(#40895) Jorus válasza koliz1 (#40891) üzenetére


Jorus
nagyúr

A -30 az hogy? :)
Nálunk a padláson van, szépen bepakolva hőszigetelő dobozba, amit kényelmesen fel tud fűteni télen, nyáron meg elzárja a nagyobb melegtől - bár nekünk szigetelt a padlás a tető felé is, így nyáron sincs sokkal melegebb, mint a kinti hőmérséklet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40896) koliz1 válasza Jorus (#40895) üzenetére


koliz1
tag

Nincs a padláson áram itt kezdődik, a padlás csak egy 80 cm magas háromszög mert tetőtérben lakunk, nyilván nem ennyire szélsőséges a hőmérséklet, de ha resetelni kell felmászol előbányászod a dobozt ?

[ Szerkesztve ]

(#40897) Jorus válasza koliz1 (#40896) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó, ha nincs áram, úgy nehéz lesz, de akkor hogy merült fel benned, hogy oda kellene tenni az ONT-t?
Nálunk Digi előtt T-Home volt, a HGW-t 4 év alatt egyszer sem kellett resetelni, Digit sem kellett november óta. Ha meg nagyon resetelgethetnéked van, akkor kösd távirányítós aljzatra, és annyi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40898) koliz1 válasza Jorus (#40897) üzenetére


koliz1
tag

T-Home kábel modemet elég gyakran kell napi szinten, én nem akartam oda rakni az ügynök csaj mondta nem is értem

(#40899) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek, a napokban após mondta voltak digi szerelők, a bejövő koaxot lecserélték optikai kábelre, meg betettek egy huawei wifis modemet. Nekünk csak kábel tv van, az internet telekomos, aminek lassan lejár a hűségideje. Ha szeretnénk a digi internetet, akkor elég csak felhívni az ügyfélszolgálatot vagy be kell ballagni helyi kirendeltségbe ebben kérném a segítségeteket! Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#40900) Con Troll válasza Prodidzsáj (#40899) üzenetére


Con Troll
senior tag

Telefonon/interneten elég megrendelni, nem szükséges bemenni üszire.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.