Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) brd válasza Nimda (#2000) üzenetére


brd
nagyúr

A Helyi hálózati kapcsolatból kell kivenni, nem a DIGI-hez létrehozott, tárcsázandó kapcsolatból! Valamit, ha router van a géped, és a DIGI netje között, akkor nem kell kivenni, hiszen ilyenkor a PPPoE-ből a router "csinál" neked TCP/IP-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#2002) Nimda válasza brd (#2001) üzenetére


Nimda
addikt

Igen en is a halozati kapcsolatbol vettem ki,de akkor nem oszt ki semmilyen cimet,uresek a mezok.Kapcsolatot ugyan jelez,de igy sem kapcsolodik a digi szerverre.(nincs routerem)Ha meg bepipalom,akkor a korabban emlitett hiba jon: nincs kapcsolat vagy korlatozott...bar a hiba sztem tuti nem nalam van.

[ Szerkesztve ]

(#2003) bolic válasza Nimda (#2002) üzenetére


bolic
őstag

"nincs kapcsolat vagy korlatozott" :((

Ez felháborító, többször 2-3 napig nem volt net az ilyen hasonló szöveggel nálam. Fel kell hívni és be kell jegyezni valami hibanaplóba. Ne lépj ki, hisz ez az egyik legjobb szolgáltató.

Részben igazad van, pl. régen tesóm mesélt nekem, hogy 3 hónapig semmi net nem volt, pedig elő lett fizetve és sokat reklamált és semmi nem történik. Csodálkoztam őt, hogy mi ez a baromi szokatlan f*szság, nem úgy mint nálunk. Kár, hogy végleg leszerződött megegyezéssel.

Valami hihetetlen dolog történt, ezeket fel sem fogtam. :W

De azért sok sikert! :(

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#2004) FNZ válasza Nimda (#2002) üzenetére


FNZ
őstag

ez már elég gáz, hogy még mindig nincsen neted. :(

nem is baj, ha nem oszt ki semmit, ha kiveszed a pipát. nekem sem és az a jó!
elég csak a digi kapcsolatnál az tcp/ip.
nálam így müxik most rúúúter nélkül.

(#2005) Sulla2


Sulla2
csendes tag

Miskolcról tud valaki referrálni a DIGI-tv szolgáltatásával kapcsolatban? Ez a 30/20 Mbit-es d/u arány nagyon kecsegtető viszont azt írják, hogy 2/1 a fixen biztosított és a 30/20 a max, úgyhogy itt kicsit elbizonytalanodtam. Viszont jó hír, hogy adnak fix ip-címet is, úgyhogy elvileg lehet róla szervert üzemeltetni, csakhát annyira azért nem győztek meg...

Sulla - DoD fun

(#2006) Nimda válasza FNZ (#2004) üzenetére


Nimda
addikt

Legalabb ha tudnam a cimeket,talan manualisan mukodne,de nem hiszem...csak tudnam mit ulnek ennyit rajtam...vagy ennyire keves a szerviz kapacitas?

(#2007) Sulla2 válasza Motaba78 (#1998) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Egy valamit tisztázzunk: Mbit és Mbyte között 8 az osztószám
30 Mbit/s = 3,75 Mbyte/s
20 Mbit/s = 2,5 Mbyte/s

A szolgáltatók mindig Mbit/s-es értékeket közölnek. Elvileg a meghírdetett maximális és a minimálisan biztosított között elég nagy különbség van...

Sulla - DoD fun

(#2008) KrAt


KrAt
veterán

Míg nem építik ki (nyár előtt idevezették már az utp kábeleket) a lan netet, addig lemondom ezt a g.ci T-online netet (9500-at fizetek egy 4/0,25-ös netért) és befizetek a kábelnetre, mert elvileg hűség nélküli, és kb 6 rugót spórolnánk rajta addig is.. :U

(#2009) Depression válasza Sulla2 (#2005) üzenetére


Depression
veterán

Miskolci vagyok (Avas). Nézd meg a fenti sebességemet. Ma kötötték be. Eléggé túlszárnyalja az elvárásaimat. Remélem nem lesz szakadás, és gond nélkül megy majd hosszú évekig.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2010) Dtomi válasza Depression (#1997) üzenetére


Dtomi
őstag

Aztapicsa.... :C :Y ez nem semmi! Én is ma kötettem be Fehérváron, ehh ma az egész napi mérésekkel ez volt a totális átlag és minimum, a letöltés mindíg enyi a feltöltés fel szokott menni 45000-47000-re. Eddíg 20/3-as csellós voltam de a 3as fel egyértelműen nem tudta kiszolgálni a 20-as vonalat.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2011) Wallz válasza Dtomi (#2010) üzenetére


Wallz
tag

Néha felugrik..

(#2012) Motaba78 válasza Sulla2 (#2007) üzenetére


Motaba78
őstag

szerintem olvasd el újra a problémám :((( ilyenről szó nem volt, hogy mit, hogy kell számolni. Egyébként Mb=megabit, MB=megabájt.
(egyébként köszi a számtant 2002-ben infoból államvizsgáztam)

[ Szerkesztve ]

(#2013) Hunter2 válasza Motaba78 (#1998) üzenetére


Hunter2
addikt

Valószínűleg valamit rosszul állítottak be neked, erősen gyanus hogy 20/10-re van állítva a kapcsolatod.Sztem kérdezd meg az ügyfélszolgálatot.

(#2014) brd válasza Nimda (#2002) üzenetére


brd
nagyúr

Nem is kell, hogy kiosszon, a PPPoE-nek csak a fizikai interface (hálókártya) kell, semmiféle protokollra, vagy szolgáltatásra nincs szüksége, hogy bind-olva legyen (gyk. kipipálva) a hálókártyához (kivéve, ha valami saját PPPoE programot használsz, pl. RASPPPoE, ekkor ugye az "ő" cuccának be kell lennie pipálva). Mindegy, hogy alul mit ír ki a windows, ha a kábel be van nyomva, akkor a PPPoE-nek működnie kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#2015) Thulcandra válasza Hunter2 (#2013) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem állítottak be neki semmit rosszul...

Úgy látszik már a Digi is kezdi észrevenni, hogy a jó Magyar mentalitás mellet nem nagyon tarthatóak ekkora sávszélek, ezért ismét csomagokat módosítottak!

Mostantól ez a 2 csomag elérhető:
20/10 Mbit - 2500.- Ft
30/20 Mbit - 3500.- Ft

[http://www.digikabel.hu/Internet.html]

Nem csodálkoznék azon sem, hogy ahogy bővül a hálózatuk, nekiállnak majd traffic shapelni, vagy esetleg forgalomkorlátozásokat vezetnek be.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2016) FNZ válasza Thulcandra (#2015) üzenetére


FNZ
őstag

ezt nem értem :F
megszűnt a 10-es és 15-ös csomag és lett 30-as helyette. akkor most mit kezd észre venni?
nem csökkentette, hanem pont ellenkezőleg, növelte a sávszélt!

a digi oldalán pedig már kb. 2 hónapja ezek a csomagok vannak kirakva, úgyhogy eléggé fáziskésésben vagy!!!!

(#2017) Thulcandra válasza FNZ (#2016) üzenetére


Thulcandra
senior tag

nem 20/20 meg 30/30 volt ?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2018) Depression válasza Thulcandra (#2017) üzenetére


Depression
veterán

Nem. Ezelőtt
10/10 2500,-
15/15 3500,-
20/20 4500,-
Volt.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2019) XtNz válasza Thulcandra (#2017) üzenetére


XtNz
tag

10/10 15/15 és 20/20 volt
ezek helyett lett 20/10 és 30/20

+set fs_game defrag

(#2020) Thulcandra válasza XtNz (#2019) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Akkor megint elittam az eszem, elnézést! :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2021) brd


brd
nagyúr

A XIX. ker-ből van itt olyan, akinek éjszaka, vagy ma napközben szakadozott a netjet?

The only real valuable thing is intuition.

(#2022) Nimda


Nimda
addikt

Nos ez a TCP/IP pipa dolog nem jott be nalam,dehat hogy is jott volna amikor szar az egesz halozatom.Egy probat megert..

A kovetkezo tortent: Tegnap felhivtam az ugyeletet,h megis mi az abra a 3 napos kiszallasi idovel.Azt mondtak ok sem ertik,mar reg vegezniuk kellett volna.Erre megnezte a hibalapot es allitolag voltak kint nalam (csak a lepcsohazban),de csak felmertek a hibat,mast nem csinaltak.Vagyis meg nincs lezarva.En nem tudom milyen hiba lehet az ami ekkora galibat okoz nalam,h nem lehet rogton kijavitani.Szomszedoknal minden ok.
Bovebb infoert meg hivnom kellett a helyi ugyfszolgalatot,de azok meg egesz nap nem vettek fel a telefont.Ja es persze ma sem jott senki...idaig...12 napja...mar vagom a centit lol...

[ Szerkesztve ]

(#2023) Wallz válasza brd (#2021) üzenetére


Wallz
tag

Nekem jó volt.

(#2024) Wallz válasza Nimda (#2022) üzenetére


Wallz
tag

Lemondod?

(#2025) Nimda válasza Wallz (#2024) üzenetére


Nimda
addikt

Nezd en alairom,h a digi nagyon jo a maga nemeben.Gyors,olcso es van ahol stabil... :)
A problema valoszinu a helyiekkel van,nem magaval a szolgaltatassal.Gondolkozom rajta...

(#2026) FNZ válasza Nimda (#2025) üzenetére


FNZ
őstag

a x. kerületi üfsz-ot hiába hívod. anno én is próbálkoztam naponta 10x, de egyszer sem vették fel. személyesen bementem és akkor tudatosult bennem, hogy miért. :F

bent várakoztam és közben volt időm jól körbenézni. a hölgyeknél volt egy mobiltelefon és azon telefonálgattak. a vezetékes telefon (ami az üfsz-i szám) bent valahol egy hátsó kis szobában csörgött folyamatosan alig hallhatóan. :Y

úgyhogy CSAK SZEMÉLYESEN TUDOD ELINTÉZNI !!!!

(#2027) smog86 válasza KrAt (#2008) üzenetére


smog86
senior tag

Én is ugyanezt csinálom....amíg nincs itt digi addig váltok UPC-re, úgyis lemondható bármikor... :))

(#2028) Nimda válasza FNZ (#2026) üzenetére


Nimda
addikt

Ház ez nagyon lol...:D...szép kis üfsz...

Közben végre megcsinálták...(pezsgöbontás)...immár itthonról irok..:)

A srácok csúnyán elkötötték az utp mindkét végét ami bejön a lakásba,ez volt a probléma.A szerelö aki kijött,nem is érti eddig hogy müködhetett.De megjavult ez a lényeg.

(#2029) FNZ válasza Nimda (#2028) üzenetére


FNZ
őstag

írtad, hogy 10x is újra krimpleték a kábeledet. azért furcsálottam, hogy miért nem nézik meg ilyenkor egy teszterrel a kábel 2 vége között, hogy jók e a bekötések? :O "béna lénák"

lényeg hogy müxik
elég sokáig tartott, mire rájöttek.

[ Szerkesztve ]

(#2030) Nimda válasza FNZ (#2029) üzenetére


Nimda
addikt

Kulsos ceg dolgozoi lehettek es mivel idore dolgozhattak,kapkodtak.Talaltak egy atmeneti megoldast es gondoltak jo lesz az ugy.Hat koszonom nekik igy utolag,fasza gyerekek voltatok.Az ilyen szakemberektol mentsen meg minket az isten...

(#2031) FNZ válasza Nimda (#2030) üzenetére


FNZ
őstag

jó alvállalkozókkal dolgoztat a digi!

(#2032) Scrym válasza FNZ (#2031) üzenetére


Scrym
tag

Na na! :D
Vannak azért kivételek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2033) stvnppp válasza smog86 (#2027) üzenetére


stvnppp
senior tag

UPCvel óvatosan, tudnak köcsögök is lenni. Nekünk volt egy éves hűségünk náluk, és amikor az lejárt, akkor csak úgy dobtak rá még egy évet, meg se kérdeztek, h rendben van-e, beleegyezünk-e... Most váltottam Digire, de decemberig fennáll még a UPC is, mert 'nem járt még le a hűségidő', így addig fizetni kell, mert ha lemondom, akkor felszámolják a hűségből járó kedvezményeket... :((( Ez így szopás. Azért érdmes jól körbeérdeklődni náluk, mi-hol-merre-hány méter, nehogy rajtad is rajtadmaradjon.

(#2034) Márton válasza stvnppp (#2033) üzenetére


Márton
nagyúr

hát ez érdekes, és eléggé megkérdőjelezhető, ha nem írtatok alá újabb 1 évet.
nekem listaárra váltottak.
pár hónapig..
aztán jött a digi :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2035) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tegnap végre sikerült megkötni a szerződést, várom a szerelőket, remélem hamar kijönnek.

(#2036) FNZ válasza Scrym (#2032) üzenetére


FNZ
őstag

kivételek persze mindig akadnak

(#2037) Tibiajax válasza koxx (#2035) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Jó nektek.. Én egy aránylag jó helyen, jó környéken lakom, (XI.ker, Irinyi utca), az irodájuk ott van tőlünk 500m-re, és mégse lehet diginetem, mint tegnap este kiderült.. Bementem, rákérdeztem, és azt kaptam, hogy egy bizonyos -sajnos nem tudja pontosan milyen- engedélyt visszavontak, így nem fognak kiépíteni a házba rendszert, és nem is fognak, ezután sem.."..pedig lett volna ott is rengeteg előfizetőnk...." hát bmeg..
Gondolhatjátok, milyen érzés volt, a csaj sem tudott semmit mondani nekem.. Mondom neki, nem lehetne fogni egy kábelt könyörgöm, és áthúzni hozzánk, itt vagyok párszáz méterre, kifizetem a kábelt is..... :o
Fszomba ezzel az egésszel.. mindenkinek van már szinte, nekem meg nincs, és nem is lesz

[ Szerkesztve ]

(#2038) Wallz válasza Scrym (#2032) üzenetére


Wallz
tag

pl te?

(#2039) koxx válasza Tibiajax (#2037) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerencsére nálunk az egész városban elérhető, nem tudom nálatok mi oka lehet, hogy nem tudják/nem akarják kiépíteni :S
Legalább chello van?

(#2040) Wallz válasza Tibiajax (#2037) üzenetére


Wallz
tag

Nem tudod miért vonták vissza az engedélyt? Nem tudod ezt valakitől megkérdezni?

(#2041) Tibiajax válasza koxx (#2039) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Chello van, de az nem kell nekem..p2p-t erőssen limitálják, ahogy olvasgattam a chello-topicban, nna, ebből viszont nagyon nem kérnék...
Nem tudjuk egyenlőre az okot sem, a csaj azt javasolta a végén, kérdezzük meg a házfelügyelőtől, vagy a lakóközösség képviselőjétől, hogy ugyan, ossza már meg velünk azt a rohadt nagy akadályt, ami miatt nem tudnak egy kábelt betolni egy házba.. igárem, segítek kifúrni a lyukat is, csak haladjunk már..
Neéhéz ez.. A digivel jelenleg senki nem tud versenyezni, szinte már vicc, milyen gyors és olcsó. Irigylem, akinek lehet.. Komolyan, már álmodtam is vele...:D :U na mindegy.
Nézegettem egy szolgáltatót, externet, asszem, ott van egy un. vdsl-szolgáltatás, az 25M/5M-ás az már aránylag jó is, egy tizes havonta... más meg nincs

(#2042) koxx válasza Tibiajax (#2041) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hm, nem tudom, én nem veszek észre semmiféle korlátozást vagy priorizálást. Lehet, hogy a kiélezett árverseny miatt nem merik meglépni itt :F

(#2043) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Srácok az ilyen dobozok fenntléte a lannetet vagy a sima max. 2/1-et jelenti???

Majd csak januárban lesz érdemi információ.... de addig is... Szerintetek?

[link]

(#2044) juliabrilke válasza Tibiajax (#2041) üzenetére


juliabrilke
addikt

A válasz egyszerű lesz. A közös képviselő "valamiért" a UP*-s internetet részesíti előnyben. Persze más netbe nem volt hajlandó beleegyezni, meg antennát se lehet e tetőre feltenni, de az általa favorizál cég fúrhat faraghat. Vannak még véletlenek. :U
Persze annak idején csak azért is T-lányt vezettem be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2045) Motaba78


Motaba78
őstag

hétfő dél óta én is használhatom a digi basenet csomagját (30/20).
Routerrel használom, eddig a upcvel összehasonlítva sebességbeni különbségeket tapasztalok a digi javára. ;]
Remélem még sok kellemes bitet tudok továbbítani a digi hálózatán.Eddig (koppkopp) meg vagyok elégedve, a sebesség eszméletlen. :R
A gépet sem akarom kikapcsolni :DD
Remélem marad a stabil gyors elérés.

Sok bitet mindenkinek. :C

(#2046) koxx válasza Motaba78 (#2045) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Routeren keresztül is viszi rendesen a 30/20-at? gondolom nem wifis. Kíváncsi leszek nálam mit produkál a linksys routerrel wifin keresztül.

(#2047) Depression válasza koxx (#2046) üzenetére


Depression
veterán

Bár nem tőlem kérdezted, de egy gagyi TP-Link TL-R460-nal
kép
ezt érem el. Router nélkül a feltöltés kb 70k, de annyira nem zavar.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2048) FNZ válasza koxx (#2046) üzenetére


FNZ
őstag

megfelelő rúúúterrel simán viszi a 30/20-at

(#2049) Motaba78 válasza koxx (#2046) üzenetére


Motaba78
őstag

routeren is viszi igen, van rajt wlan is de az csak a noti használja néha, oda meg nem kell a full sévszél.
linksys wrt-54gc, ez szolgál kb 2,5 -3 éve (adsl, upc, most digi) :C

(#2050) Motaba78 válasza Depression (#2047) üzenetére


Motaba78
őstag

nekem is hasonló igaz a down ág kb 30200kb az up oldal itt nincs ilyen szép eredményem mint neked nekem kb. 19800kb körül szokott lenni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.