Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) hb000 válasza attiati (#10000) üzenetére


hb000
aktív tag

Csak internet előfizetéssel nem lehet digisportot nézni, ahhoz tv előfizetés kell.

(#10002) Reag3nS válasza hb000 (#10001) üzenetére


Reag3nS
senior tag

stream

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10003) dethroner válasza attiati (#10000) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom jól veszem-e ki az írásodból, de ezek szerint bérleményben laksz? Ha igen, akkor valószínűleg a tulaj egy kis plusz pénzzel meg akar szivatni, ugyanis a starnet sose volt drágább, még a hőskorban sem. 2500-al indult, csak most pár hónapja lett 2700.
Ha meg neten akarsz digisportot nézni, annak nem feltétele a digi internet. Regisztrálsz a digisport honlapon, fizetsz a nézni kívánt meccsért, lényegtelen hogy ki a netszolgáltatód.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10004) FeRkE válasza attiati (#9993) üzenetére


FeRkE
őstag

Szopat a tulaj, le akar húzni. Keress másik albérletet, ki tudja még mire képes:)

(#10005) attiati válasza dethroner (#10003) üzenetére


attiati
veterán

Kiderült, hogy egy kft értékesíti az adott lakóházban a digi internetet, és 3-4 évvel ezelőtt köttették be, és akkor még 4400 ft volt, de most lejjebb lehet hozni 2500-ra :)

Sajnos a tulaj nem találja a leírást, hogy mit hogy kell beállítani. Kelleni fog valami felhasználónév/ jelszó páros, vagy egy hálózati IP cím, amivel rácsatlakozok?

[ Szerkesztve ]

(#10006) brd válasza attiati (#10005) üzenetére


brd
nagyúr

PPPoE, azaz felhasználónév jelszó, és tárcsázni kell majd (ha a te gépedbe megy a kábel közvetlenül).

The only real valuable thing is intuition.

(#10007) dethroner válasza attiati (#10005) üzenetére


dethroner
veterán

Minek kéne neked a régi szerződést vinned? Bemész az ügyfélszolgálatra, igényelsz a saját nevedre egy új előfizetést és kész.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10008) attiati válasza brd (#10006) üzenetére


attiati
veterán

köszi

dethroner: mert a régi szerződés megy tovább

[ Szerkesztve ]

(#10009) attiati


attiati
veterán

Rádugtam a kábelt, és működik. Nem kellett se jelszó, se felhasználónév.
De az lehet, hogy az IP címem alapján kapom a netet, mert azt megadtam.

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy az ilyen társasházi hálózatra való csatlakozásnál valaki tudja követni az internetes tevékenységemet, jelszavakat, stb...?

(#10010) sfdrakex válasza attiati (#10009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs véletlen egy router a házban? Lehet a router tárcsáz be és azért nem kellett a gépednek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10011) attiati válasza sfdrakex (#10010) üzenetére


attiati
veterán

Könnyen lehet.

Igazából csak az érdekelne, hogy így nyomon tudják követni a netezésemet? (jelszavak, stb...)

(#10012) sfdrakex válasza attiati (#10011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a gépedre tesznek kémprogikat akkor persze, egyébként is azt lop el aki ért hozzá amit akar. Viszont nem hiszem hogy a szomszéd nyugdíjas néni majd pont a épedet akarná feltörni dió helyett. :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10013) attiati válasza sfdrakex (#10012) üzenetére


attiati
veterán

ja nem úgy értem, hanem ha van a házban egy központi router, akkor mondjuk annak a gondnoka?

(#10014) sfdrakex válasza attiati (#10013) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routeren keresztül persze meg lehet oldani, de azért nem olyan egyszerű hogy minden hülye gyerek értsen hozzá. Szerintem nálatok különben is a lakásban van saját router nem? Vagy nem is alap net van hanem jobb csak az az egész társasházé és le van lakásonként korlátozva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10015) attiati válasza sfdrakex (#10014) üzenetére


attiati
veterán

ő az És szerintem digi viszonteladók.

A lakásban nincs külön saját routerem. Be van húzva minden lakásba egy csatlakozó. Leadtam a gépem IP címét, és egész egyszerűen rádugom a csatlakozóra, és van net. Nem kell semmi jelszó, felhasználónév, tárcsázás.

És gondolom, hogy eléggé ért hozzá, aki a társasház internetjét karban tartja. Azért kérdezem, hogy ő képes e arra, hogy az általam begépelt karaktereket "lehallgassa"?

(#10016) sfdrakex válasza attiati (#10015) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahhoz kellene valami kódtörő hogy lehalgassa, akkor már egyszerűbb egy keyloggert a gépedre tenni szerintem, de kizárt hogy ezzel szórakozna egy szolgáltató. Ne parázz szerintem, legyen fent a gépeden egy jó vírusirtó és ha parás vagy egy jó tűzfal és ennyi elég lesz.

Most néztem a linket amit adtál, ezek nem is Digi-s csomagok, ez teljesen más, a neve a csomagnak egyezik, de az a Startnet ami az általad linkelt cég oldalán van 6/3 as a digi féle 20/10-es.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10017) attiati válasza sfdrakex (#10016) üzenetére


attiati
veterán

Azok még az ősrégi csomagok, azóta átnevezték startnet pluszra, és ugyanúgy 20/10-es.
Az árakat is elég későn követik. Náluk még 2500 ft a 20/10-es.

A digi kábelnetnél dinamikus IP címet adnak, ugye?
Az enyém úgy tűnik, hogy fix. (gondolom azért, mert belső hálózaton vagyok). Hogy lehet IP címet változtatni így?

(#10018) sfdrakex válasza attiati (#10017) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sehogy, lehet mivel router osztja és a háznak közös az ipje, csak hetente kapod az új ip-t amikor a Digi újat ad. Úgy tudom most hetente van a bontás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10019) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!
Tudom, hogy lusta vagyok keresni, de az utolsó ~100 hszt elnézve soká találnám meg a kérdésemre a választ.:D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen a Digi szolgáltatása úgy általában? Pl. mennyire van stabil kapcsolatod? A net az esetek többségében azzal a sávszéllel jön, amire elő vagytok fizetve? Nekem mots UPC-s 15/1-es netem van, szerintetek megérné váltani 20/10-es digire? Nekem nagyon fontos a stabil kapcsolat, és kegyetlenül felb@sz, amikor nem jön a net, vagy csak ilyen 100/50kbps-el jön, és ez egyre gyakrabban fordul mostanában elő, ezért gondoltam a váltásra, hűségem már szerencsére nincs. Csak kérdés, hogy mennyire jó a digi szolgáltatása, és megéri-e nekem kifizetni a csomó egyszeri díjat.
A netet Wifi routerrel osztanám szét, gondolom ez nem okozna problémát.

Válaszotokat előre is köszönöm.

UI: Most ilyen a netem, de ez ritka eset, általában nem jön ilyen sávszéllel...

UI.2.:A DIGI pingje milyen, lehet online játékokat tolni?!

[ Szerkesztve ]

(#10020) sfdrakex válasza picur220 (#10019) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam és egyik barátomnál is Kecskeméten teljesen stabil, mindkettőnknél Top Net van (80/25), a sávszélesség is meg van szinte mindig hozza a maximumot, játszani szoktam a pingel sosincs baj, és szolgáltatás kiesés még nem nagyon volt, előre bejelentik a karbantartást a weboldalukon. Szóval szerintem nincs gond vele, másoknál már olvastam több problémáról, de ez minden szolgáltatónál így van, általában az ír akinek baja van vele, akinél nincs gond az nem ír mert az természetes ha jó. Előtte fibernetem volt, nekem azzal se volt gondom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10021) picur220 válasza sfdrakex (#10020) üzenetére


picur220
veterán

Azt én is észrevettem, hogy az ír, akinek gondja van, így értelemszerűen több a rossz vélemény. Csak jó lenne tudni, hogy mégis kinek milyen a net, mert nincs kedvem kifizetni 10k+ bekötési díjat, meg egyebeket...
Nekem elég lenne a 20/10, én megvárom azt az 5 percet, amíg lejön a film, több nem kell...:DDD Meg a lényeg, hogy az LFS menjen, ne panaszkodjanak, hogy laggolok...:DDD

Igazából jó ez a net, ami most nekem van, csak ne lenne az, hogy hetente-kéthetente egyszer egy órára nincs netem...

[ Szerkesztve ]

(#10022) hb000 válasza sfdrakex (#10016) üzenetére


hb000
aktív tag

Aki a netet szolgáltatja, az ennél lényegesen egyszerűbben, a júzer gépének piszkálgatása nélkül is bele tud nézni a forgalomba még akkor is, ha az kódolt.
De az tény, hogy kár emiatt parázni.

(#10023) Viktor77 válasza picur220 (#10019) üzenetére


Viktor77
titán

A parancssorban a BIX-t pingettem. WoW-ban még csúcsidőben is 40 alatt marad a pingem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10024) wwenigma válasza hb000 (#10022) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aha, meg almodban a segged partjarol leolvassak hogy milyen budipapirt hasznalsz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10025) sfdrakex válasza picur220 (#10021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mostanában Crysis 2 vel játszok neten, se napközben se éjszaka nincs gond, nem lagol, más játékoknál se tapasztaltam. Szóval ilyen gondod szerintem nem lesz, és a sávszélesség is rendben lesz szerintem, bekötési díjat meg szerintem nem kell fizetni, úgy emlékszem az most is ingyenes.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10026) picur220 válasza Viktor77 (#10023) üzenetére


picur220
veterán

Ez szép és jó, csak ez mindig ilyen?! Mert ha igen, és nem szakadozik a cucc, nem szórakoznak velem, akkor már mentem is át...:D

Meg ez most úgy jön, mint egy sima kábelnet, hogy bedugom, és van netem, vagy felhasználónév/jelszó kell? (Még régen az ADSL-nél a PPPoE-nél kellett név/jelszó) Mert pl ebből nem egyértelmű:
kábeltelevíziós hálózaton elérhető szélessávú internet szolgáltatás.
Most is ilyen van, csak a UPC-é. Itt a koaxkábel megy egy modembe, abból ki egy Ethernet, (az be a routerbe) és az megy a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#10027) attiati válasza hb000 (#10022) üzenetére


attiati
veterán

kifejtenéd?

(#10028) Reag3nS válasza picur220 (#10026) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Tisztázzátok ezt mielőbb szerintem. Gondolok arra, hogy a srác lanról beszél, te pedig kábeltelevíziós hálózatról.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10029) picur220 válasza Reag3nS (#10028) üzenetére


picur220
veterán

A nagy sávszélű netcsomagok (20/10-es, 40/20-as...) melyiken jönnek, LANon, vagy kábeles hálón? Vagy mindkettőn jöhet, vagy hogy van ez? Nem értem...

A Digi oldalán van Kábelnet(LAN) meg Kábelnet (modem). Itt nyilván a LAN-osról lesz szó, mert a másik gondolom a kis falvakban ADSL-en (telefonzsinóron:D) keresztül megy. Meg itt van ez:
Kábelnet (LAN) szolgáltatás
A kábeltelevíziós hálózaton elérhető szélessávú internet szolgáltatás.

Akkor most a kettő ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#10030) Reag3nS válasza picur220 (#10029) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Érdekes, új elnevezéseket használnak diginél. Kábelnetet eddig a csavart érpáron szolgáltatott internetre mondták.

Téged gondolom a LAN érdekel (ha olyan helyen laksz, ahol tudják azt szolgáltatni: lakótelepeken, több emeletes házakban).

A kábelnet modem, az sima rézkábelen jön hozzád a net modem alkalmazásával. (tehát nem ADSL)
A LAN üvegszálon jut el a lépcsőházig és egy switchen keresztül jut el hozzád általában cat5-ös kábelen.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10031) brd válasza attiati (#10015) üzenetére


brd
nagyúr

A nem titkosított FTP, és nem elkódolt cookie-ban tárolt információt pillanatok alatt le tudja hallgatni az, aki az adatforgalmat át tudja nézni. A titkosított oldalak (https) forgalmának lehallgatásához már hozzáértés, és aktív beavatkozás kell, de a legtöbb felhasználó ezt sem fogja észrevenni (mert simán elfogadja a tanúsítványhibát).
Valami belső hálós IP-d van, pl. 192.168.x.x, 10.x.x.x, 172.x.x.x?

The only real valuable thing is intuition.

(#10032) attiati válasza brd (#10031) üzenetére


attiati
veterán

belső hálós: 192.168....

Igazából nem attól félek, hogy a digi-nél ezzel szórakoznak, hanem hogy a társasház rendszergazdája.
Szóval a böngészőben mentett jelszavakat, felhasználóneveket lazán?
Msn, skype levelezést is?
Fórumhozzászólásokat is?

(pénzügyi tranzakcióktól nem félek, mert az mindenhol https)

(#10033) Viktor77 válasza picur220 (#10026) üzenetére


Viktor77
titán

Szerencsére újabban ilyen. Volt régebben, hogy mondjuk megemelkedett a pingem, lett csomagveszteségem, de mindig kijavították, viszonylag hamar (csak meg kell velük értetned, hogy nem nálad van a hiba). A sávszél viszont mindig megvan.
Olyan van néha, hogy hetente-kéthetente mondjuk elmegy 10 percre net, vagy napközben megszakad egy fél percre, de ezek nagyon ritkák, tényleg. Csak azért írom, hogy lásd, ilyen is van, nem lesz január 1-jétől december 31-ig folyamatos a neted. Ilyet szerintem egy szolgáltató sem tud.
Összességében nagyon elégedett vagyok a szolgáltatásukkal, főleg ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10034) brd válasza attiati (#10032) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor valakinek a routerével használod az internetet.

Szóval a böngészőben mentett jelszavakat, felhasználóneveket lazán?

Ha az oldal, ahová belépsz, olyankor nem elkódolva küldeti el a böngészővel az adatokat, akkor igen, msn-t nem tudom, a skype titkosított, a fórumhozzászólások pedig nem titkosítva utaznak.

The only real valuable thing is intuition.

(#10035) attiati válasza brd (#10034) üzenetére


attiati
veterán

és vajon mennyi az esélye, hogy egy társasházi rendszergazda mások forgalmában turkál?

[ Szerkesztve ]

(#10036) attiati


attiati
veterán

digi-nél van valami le és feltöltési havi korlát, vagy ész nélkül mehet 24/7 a le és felöltés?

(#10037) hb000 válasza attiati (#10035) üzenetére


hb000
aktív tag

Hát ha semmi dolga nincs, akkor egész nap ott ül és nézi a magánleveleidet, korán végez és elmegy sörözni. Ha viszont akad némi teendője is, akkor sz*rik bele, mert csak munkaidő után tudná olvasgatni a leveleidet, de akkor inkább sörözni megy.
Szóval nézd meg, hogy mikor érkezik meg a rendszergazda a sörözőbe. Ha csak este, akkor minden a legnagyobb rendben van. Ha viszont korán, akkor kezdhetsz aggódni az adataidért :D

(#10038) picur220 válasza Reag3nS (#10030) üzenetére


picur220
veterán

Nekem ami kábelnet a UPC-nél, az koaxon jön.
Társasházban lakom, és van DIGI net, ki van plakátolva a lépcsőház vele.:D És igen, a LAN érdekel.
A modemes az telefonvonalon jön, nem?! Pl falvakban van értelme az egésznek, ahol nincs kábelTV, sem más kábel, amin jöhetne a net.

De itt a LAN-osnál van vmi modem, vagy közvetlenül megy a gépbe a kábel?!

[ Szerkesztve ]

(#10039) sfdrakex válasza picur220 (#10038) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A modemes az koaxon megy mint a upcnél is a sima kábelnet. A digis a lan net a társasáhzig optikán onnen sima upt kábellel kapod, és kell jelszó meg felhasználónév mert pppoe. A kábel megy közvetlen a gépedbe, ha akarsz tehetsz közé persze routert.

Forgalom korlát nincs, legalább is nem vettem észre havi kb 2 terra forgalmam mindig meg van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10041) brd válasza attiati (#10035) üzenetére


brd
nagyúr

'hát azt nemtom', személyiségfüggő*, szórakozásból szerintem nem sokan (nem sokáig) csinálják, inkább célzott hekkelésnél van jelentősége (nő becserkészésénél, mással kiszúrásnál, "terroristaveszély" elhárításánál, és hasonló hétköznapi tevékenységeknél), azaz jobb, ha nem veszel össze vele. ;)

*: Tekintsd meg a küllemét, és beszélgess vele kicsit, hátha meg tudod ítélni, milyen magánélete lehet, és hogyan gondolkozik az életről általában. Pl. ha vékony, szemüveges, más témája nincs a technikai dolgokon kívül, akkor lehet gyanakodni. ;) (Bocsánat a kivételektől.)

Egyébként szerintem nem valószínű, hogy az a router tudna olyat, ami segítene a forgalomfigyelésben.

hb000: Miért gondolod, hogy ezt online kell/lehet csak csinálni? Pl. egy FTP kapcsolat csomagjai között van egy jól meghatározott, ami tartalmazza a user/pass-t (elég azt rögzíteni), és kis megfigyelés után adott oldalak HTTP-s bejelentkezési csomagjai is jól azonosíthatóak.

The only real valuable thing is intuition.

(#10042) picur220 válasza sfdrakex (#10039) üzenetére


picur220
veterán

Köszi az infót! :R

(#10043) tigerjoco


tigerjoco
tag

Úgy látszik, hálózati kártya gondom volt, mert mióta behelyeztem az újat tökéletesen fut a netem. :DD

(#10044) Reag3nS válasza picur220 (#10038) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Még annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy modem még ADSL-nél is van, ami telefonvonal.

Én a helyedben pillanatig sem várnék a váltással. Digi modernebb technológiát használ, pinged kevesebb lesz, tehát játékra jobb. Sávszél is nagyon kecsegtető, főleg feltöltésben, UPC nem ad ennyit (még 120 megabithez is "szaros" 10 megabitet ad) és elég kedvező áron kapod mind ezt. Úgyhogy hajrá, vágj bele mielőtt olyanok meglincselnének, akiknél nem elérhető a digi és epekedve várják, hogy behúzzák az optikát és azon nyomban előfizessenek rá. :D

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10045) hb000 válasza brd (#10041) üzenetére


hb000
aktív tag

"hb000: Miért gondolod, hogy ezt online kell/lehet csak csinálni?"
Szóval ezt gondoltam volna? Érdekes, én nem tudtam, hogy erre gondoltam... :D

(#10046) attiati


attiati
veterán

Tegnap éjjel automatikusan kivágott a rendszer, mert állítólag 200-nál több lekérdezés jött az IP címemről (ment a torrent, webes letöltés, és webes feltöltés is ezerrel egyszerre full sávszélességgel le és fel is órákon át).
Ami érdekes, hogy másnap reggelre se állt helyre.
A digis ember azt mondta, hogy automatikusan helyreáll a net, ha megszűnik ez a 200-nál több lekérdezés. Gépet is újraindítottam, se a torrent kliens, se a webes letöltő nem ment, mégse állt helyre.

Érdekes módon egy windows rendszer visszaállítás megoldotta a gondot, és tényleg egyből volt net. Ez most akkor mitől volt? Újra ki fog vágni a torrenttől? Ha nem ment a torrent kliens, akkor utána miért nem állt helyre magától, és miért kellett az xp visszaállítás?

[ Szerkesztve ]

(#10047) Reag3nS válasza attiati (#10046) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Egyáltalán mi az hogy 200-nál több lekérés miatt tiltanak? Mi közük hozzá, hogy mit csinálsz te otthon. Adott egy keresztmetszet, ami azon átfér az a tiéd.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10048) kali válasza Reag3nS (#10047) üzenetére


kali
legenda

azért némi közük van hozzá! lásd; aszf, spam szabályzat...stb!

(#10049) sfdrakex válasza attiati (#10046) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam elég sokra van állítva torrentben a ki és a bejövő kapcsolatok száma is, és sose volt ilyen gondom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10050) brd válasza hb000 (#10045) üzenetére


brd
nagyúr

Abból gondoltam erre, hogy attól, hogy nem tudná munkaidőben tenni, még megmondhatja a gépnek, hogy tegye automatikusan, bizonyos mintákat keresve. Nem kell ott ülni, és valós időben elemezni a csomagokat, és feltétlen mindet rögzíteni is, mehet bármikor sörözni. ;)

attiati: Milyen OS-t használsz? Nincsen 4226-os hiba a Eventlogban?

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.