Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) betyarr válasza betyarr (#82998) üzenetére


betyarr
veterán

érdekes fejlemény történt az ügyben: 18 óra körül megjelent egy digis ügynök és végigjárta a társasházat a szerződéskötés miatt.kérdeztem tőle,hogy akkor mikor jönnek vezetékelni lakáson belülre?mondta,hogy nem lehet tudni.amikor megemlítettem neki,hogy jövő héten még itthon leszek,aztán már hiába jönnek,akkor gyorsan mondta,hogy jövő hét közepe felé lehet megtudnák oldani és holnap (de inkább hétfő lesz az szvsz) felhív mit sikerült intéznie.
azt továbbra sem tudtam meg,hogy mi a lényeg abban,hogy egyszerre kössék be az egész lépcsőházat... :U

(#83002) iMaverick válasza Jorus (#82995) üzenetére


iMaverick
addikt

Megmondom őszintén, nem írtam fel évekre visszamenőleg a WAN IP-met. Jelenleg 85.238.78.XXX. Semmi gondunk nincs.

A másik DIGI-s előfizetésen holnap tudom megnézni. (PestErzsébet, XX. ker.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#83003) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Nekem is 89.133.......... az Ip cím, és UPC/Vodás vagyok.

(#83004) szabonagyur válasza betyarr (#83001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet egyben akarják kiszórni a FTTB-t és gyorsabb ha koax ki majd optika be mindenhova ahol van megrendelés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83005) gabro0 válasza betyarr (#83001) üzenetére


gabro0
őstag

Először igényfelmérés kell hogy kb. hányan fognak szolgáltatást igényelni, majd hozzájárulás a közös képviselőtől, hogy adott esetben felfúrhassák az optikai kötődobozt, meg be a légkábelt.
Legalábbisnálunk ~3 éve még így volt.

(#83006) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

próbáltam elintézni a Digivel, hogy lehessen még egy előfizetésem optikai netre ugyanazon a címen, ugyanazon a néven, 2 külön szál optikán. De ezt válaszolták:

"Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését.
Szíves elnézését kérjük kései válaszunkért.
Egy adott címre vonatkozóan, azonos időben egy adott névre, szolgáltatásonként egy előfizetői szerződés köthető."

hogyan lehetne megkerülni? Egy címen de két különböző néven lehet két előfizetést kötni internetre? :F

(#83007) TeeJay válasza szabonagyur (#83004) üzenetére


TeeJay
félisten

Hatékonyabb is lett volna ha minden telepen így csinálják. Minek mennek össze vissza pesten ha csak x szerelőjük van és egy szerelő 6 címet tud elvinni egy nap és abból sem mindig tud mindet bekötni.
20 szerelő egy hét alatt egy komplett telepet átkötött volna és már lehet is leállítani az FTTB-t és spórolnak egy csomót
Jó mondjuk túloztam mert nálunk van 140 lépcsőházban 8ezer lakás, ha a fele DIGI-s akkor közel 4ezer előfizetőt kell felhívni egyeztetni meg átkötni de 20 szerelőnek 200cím fejenként az 30nap átkötni, menjenek több szerelővel és tömegesen egyeztessenek és akkor 1 hónap alatt le van tudva egy telep és mehet a következő :K

Rosszul számoltam mert ha nem kell kocsikázni össze vissza hanem csak bemegy egy lépcsőházba és csak köt egész nap akkor nem 6 címet tud megcsinálni hanem 8-10-et is hiszen haladósabb egy szinten 2-3 lakást bekötni ha már úgyis ki van nyitva a kötődoboz meg a kábelcsatornákban kivágta a koax meg LAN kábelt és vele együtt húzza be az optikai szálat

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83008) betyarr válasza szabonagyur (#83004) üzenetére


betyarr
veterán

addig rendben,viszont megeszem a kalapom,ha itt mindenkihez betudnak jutni mondjuk uazon a napon.sőt!márpedig itt mindenki digit fog igényelni,mert más lehetőség nincsen.

(#83009) szabonagyur válasza betyarr (#83008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja, hogy még nincs is bent a Digi, akkor meg gondolom tényleg felmérik a helyzetet, stb.

Lehet elő tudnak sok lépéssel készülni a lakáson kívül így ha már ott van az előfizető akkor gyorsan tudják intézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83010) CirrMee válasza Stanley-B. (#83006) üzenetére


CirrMee
addikt

Egy címen de két különböző néven lehet két előfizetést kötni internetre?

A saját szabályzatuk szerint nem.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#83011) betyarr válasza szabonagyur (#83009) üzenetére


betyarr
veterán

de,bent van.10 éve.más szolgáltató nincs.2 hete már az optikát is felhozták a folyosókra.csak most megy ez,amit fentebb is írtam.

(#83012) Dragon3000 válasza gabro0 (#83005) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a weboldalukon az adott címen elérhető az ftth, akkor a lépcsőházban már ki van építve és csak a lakásokba kell behúzni. Nálunk is csak akkor változott a címen fttb-ről ftth-ra, amikor minden kész volt és már csak a lakásokat kellett átkötni.

(#83013) Dragon3000 válasza TeeJay (#83007) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eleve két szerelő kell egy bekötéshez, mivel két emberes a kábel behúzás, az fttb-s gányolástól függően lehet ez rövid vagy hosszú idő is, nálam szerencsések voltak, mert 9 éve én kértem a szolgáltatást és végig új kábelt húztak be toldás nélkül, így pár perc alatt megvolt a kábel csere és még pár perc a hegesztés. De ahol toldás illetve kábel elakadás van, ott ez az idő többszöröse is lehet. Amúgy itt a szerelő azt mondta, hogy napi 8 címet csinálnak meg.

(#83014) szabonagyur válasza Dragon3000 (#83013) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen a gányolás... nekünk UPC koaxa volt behúzva, utána a LAN-t mellette behúzták most meg az optika miatt szétszedték az egészet. Elsőre nem volt okés az optika sem így újra kellett húzni, közel 1 órát elszöszöltek vele úgy, hogy ajtón bejön a kábel 2 métert és ennyi, onnantól saját hálózatom megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83015) Gyurka6 válasza Stanley-B. (#83006) üzenetére


Gyurka6
őstag

Más néven (albérlő) lehetne két szál?

Gyurka

(#83016) szabonagyur válasza Gyurka6 (#83015) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, egy adott címre egy bekötés lehetséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83017) Lackooo84 válasza szabonagyur (#83016) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálunk 2 előfizu van (10+ éve még lehetett így kötni), az én nevemen csak a net van, ráadásul ugyanazon az utp kábelen jött a net meg a telefon amíg nem húztak be külön kábelt az 500-as netnek anno... :DDD

The Truth is out there...

(#83018) gabro0 válasza Dragon3000 (#83012) üzenetére


gabro0
őstag

Jogos, régen volt már amikor intéztem :B Na mindegy, legalább néhány ember megtudta hogyan megy nulláról a bekötés.

(#83019) szabonagyur válasza Lackooo84 (#83017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Marmint ugyanazon szolgaltatas egy cimre egyszer lehet, ezt is irtam hogy egy bekotes, neked is egy neted van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83020) TeeJay válasza Dragon3000 (#83013) üzenetére


TeeJay
félisten

Egy ember volt nálam átkötni... Fél órát volt kb.
Oké nálam ajtó felett volt lyuk a falon meg volt előkészítve polc és konnektor is
szóval egyből tudta vágni a koax+UTP-t és már húzta is az ONT-től kifelé a kötődobozhoz a kábelcsatornában
Aztán szálpucolás-törés-hegesztés és mehetett a teszt
Hova kellene 2ember bekötéshez panelban?
Szembe néninek pár gégecsövön át kellett menni ott meg fogta és a meglévő UTP-vel összekötötte és azzal behúzta az optikai szálat a lakástól a kötődobozig
Sima ügy :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83021) Stanley-B. válasza szabonagyur (#83019) üzenetére


Stanley-B.
őstag

baromi irritáló korlátozás így hogy csak 300 megabites feltöltés van.
Maga a csomag ára és a szolgáltatás minősége nagyon jó de 300 nem elég, konkurenciától meg csak a telekom van itt koaxon és a legnagyobb csomag is csak 25 megabitet tud fel, amiből 4 a garantált, ami viccnek is rossz :((

nem tudom nekik miért nem tökmindegy hogy hozzám húznak be még egy optikát vagy a szomszédhoz, ha már ugyanúgy fizetnék még egy előfizetést mint bárki más.

[ Szerkesztve ]

(#83022) Stanley-B. válasza CirrMee (#83010) üzenetére


Stanley-B.
őstag

most megkerestem a szabályzatot, abban nem találtam olyasmit ami tiltaná ezt.

"Több előfizetői hozzáférési pont, illetve egy létesítési címre egyidejűleg több szolgáltatás telepítéséről minden esetben külön állapodnak meg a Felek"

(#83023) nrg_52 válasza Stanley-B. (#83021) üzenetére


nrg_52
addikt

Tenyleg nem kotekedeskeppen, pusztan kivancsisag, de mire nem eleg 300 megabit feltoltes? Nekem lefele is eleg lenne, de nincs kisseb csomag.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#83024) Stanley-B. válasza nrg_52 (#83023) üzenetére


Stanley-B.
őstag

otthonrol dolgozok es tobb TB-nyi adatot kell mozgatni es a 300 megabit van hogy hetekig 0-24-ben ki van maxolva.
Lefele amugy nekem is eleg lenne 300-500 kb.

[ Szerkesztve ]

(#83025) Lackooo84 válasza Stanley-B. (#83024) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor fizess elő üzleti bérelt vonalra...

The Truth is out there...

(#83026) Stanley-B. válasza Lackooo84 (#83025) üzenetére


Stanley-B.
őstag

legnagyobb berelt vonal 100/100 diginel.

(#83027) sziszi-fuszi válasza Stanley-B. (#83024) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ne bérelt vonalat nézz! Hanem sima üzleti előfizetést. Kapsz hozzá fix IP-t is néhány ezer forintért. Egy ilyen minden további nélkül futhat együtt a lakosságival, mert megindokolhatod, hogy ezt az előfizetést szeretnéd elszámolni vállalkozóként, vagy a cég ahol dolgozol. Így elkülönül a magán- és a céges használat.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#83028) #78121280 válasza Stanley-B. (#83006) üzenetére


#78121280
törölt tag

Személyesen intézd mert a back office visszadobja, megoldható egyedi elbírálás alapján, hogy azonos címen és néven 2 lakossági előfizetés legyen, de még egy szálat nem fognak behúzni és még egy ONT adni, felesleges is, egy szál és ONT elég hozzá aminek minden portja gigabites, a többit a saját routerednek kell tudnia. :) Nekem is megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#83029) Stanley-B. válasza sziszi-fuszi (#83027) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez egy jó ötlet!
csak ehhez vállalkozónak kellene lennem.

(#83030) Stanley-B. válasza #78121280 (#83028) üzenetére


Stanley-B.
őstag

köszi, igen emlékeztem is rá hogy neked sikerült elintézni.
Be fogok menni, csak le akartam levelezni velük előtte mert személyesen állandóan az szokott lenni, hogy ezt nem lehet, azt nem lehet és olyankor eléjük tudom tolni az emailváltást hogy mégis lehet...
de azért megpróbálom kiharcolni a 2 szálat ;] nálam romlott el már ONT többször is és jó lenne hardveres redundancia miatt 2db. Az oszlop mindenesetre extra közel van.

(#83031) Dragon3000 válasza TeeJay (#83020) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálatok, nálunk kb 15-20m volt a szabad folyosó, míg a lakástól a lépcsőházig elér, na meg nálunk egy szinten van 8 lakás, így zsúfoltabbak is a kábel vezetők.

(#83032) 4Grider válasza Stanley-B. (#83024) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak jelzem, hogy ilyen feltöltési sebesség mellett egy hét alatt jóval több, mint 20 TB tolható fel. Ha hetekig ki vagy maxolva, az azt jelenti, hogy nem lakossági csomagra van szükséged. Azért nem adnak egy előfizetőnek több előfizetést, mert osztott erőforrásról van szó, és csak úgy tudják garantálni a minimumot, hogy nem osztanak attól többfelé, mint ahogy tervezték.

(#83033) Sonofabyss


Sonofabyss
friss újonc

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni azzal a problémámmal hogy másfél hónapja van Digi 1000 FTTH 2019 nettem, a sebesség rendben de folyamatos packet lossom van olyan 6-10% periodikusan jön pár másodpercenként ha routert használok (Netgear D7000, Edgerouter X, Netduma R1) de PCre kötve rendeben van minden, a modem bridge modban van.

(#83034) Intruder2k5 válasza Sonofabyss (#83033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Cseréld ki az UTP kábeleket!

(#83035) Sonofabyss válasza Intruder2k5 (#83034) üzenetére


Sonofabyss
friss újonc

Kicseréltem már, plusz még kipróbáltam az összeset úgy hogy a modemből a PCbe ment és úgy nem volt semmi gond.

(#83036) wwenigma válasza Sonofabyss (#83035) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az megvan hogy direktbe kötve rendesen mukodik ergo nincs probléma vele?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#83037) Intruder2k5 válasza Sonofabyss (#83035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont router probléma lesz.

(#83038) Flashget válasza dkende4 (#82960) üzenetére


Flashget
félisten

sajna nincs AC wifis eszkozom, hogy merest mutassak, devemlekeim szerint ezzel a routerrel AC wifis mobillal 600-at mertek.
Vezeteken tudja az 1000MB netet, ha letolteni kell nagyobb fajlt a pc-t hasznalom. Minden masra eleg a 220 megas letoltes mobilon

Realme GT Master Edition

(#83039) Sonofabyss válasza Intruder2k5 (#83037) üzenetére


Sonofabyss
friss újonc

Az oké de mind a három a NetgearD7000 a Netduma R1 meg az Edgerouter X, ami tegnap jött meg, mind szár, ráadásul ugyanazzal a hibával?

(#83040) MadMancs válasza Sonofabyss (#83039) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van. Ha router nélkül nincs csomagvesztés akkor digi hálózata rendben van. Szóval router(ek)ben keresd a hibát.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83041) Sonofabyss válasza wwenigma (#83036) üzenetére


Sonofabyss
friss újonc

Igen csak akkor van gond ha router van a modem meg a PC között.

(#83042) 4Grider válasza Sonofabyss (#83039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a bridge módba tett szolgáltatói eszköznek tök mindegy, hogy milyen eszköz építi fel mögötte a pppoe kapcsolatot, a szolgáltatói oldalon nincs változás. A te oldaladon lesz valami.
Amire még tippelhetek: Alapból nat-olt a neted és a routerekkel dupla nat-ot csinálsz.Megoldás: Kiveteted a nat-ból a Digis elérést.
Vagy a saját routereiden WLAN-t használsz, ami mint tudjuk, soha nem olyan stabil, mint a kábel, mert nagyságrenddel több paramétertől függ a működése.
Vagy a routereid rossz beállítása miatt ipv6-ra is megy a kommunikáció: Tiltsd le az ipv6-ot rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#83043) Sonofabyss válasza 4Grider (#83042) üzenetére


Sonofabyss
friss újonc

Wlan nem használok, IPv6 kivolt kapcsolva, úgyhogy felhívtam a Digit hogy vegyenek le a NATról, most úgy néz ki ez volt a gond mert Edgerouter Xel nincs gond, remélem így is marad. Köszönöm a segítséget.

(#83044) szasanyi


szasanyi
félisten

Ha optikai kábeles, gigabites DIGI net routere AP módban van (tehát sajátrouter esetén) akkor DIGI routerének LAN ponrtjai hogyan működnek, hány eszköz csatlakoztatható rá?

(#83045) 4Grider válasza szasanyi (#83044) üzenetére


4Grider
nagyúr

GW-e válogatja, van olyan GW-ük, ami egy GE és egy FE portot tartalmaz, van ami négyet és abból egy-több működik, szóval típusfüggő...

(#83046) fbaca


fbaca
csendes tag

Sziasztok,

Egy DIGI 1000-es FTTH "boldog" tulajdonosa lennék ez év februárjától.
Kezdetben meg is volt az 1000 Mbit hetekig. Ritkán volt rá szükségem, de akkor élveztem hogy azonnal lejön minden.

Az utóbbi pár hétben azonban gyanús lett, elkezdtem újra mérni, és 500 Mbit-nél van egy plafon amit azonnal elérek és nem tudok túllépni.

Kapcsolatba léptem velük... A szokásos WIFI-t használok e, bedugtam e a kábelt, elég erős e a gépem meg hasonló mellébeszéléseket kapom, értelmes választ nem. Kicsit olyan volt mintha egy galambbal sakkoznék, folyamatos félrebeszélés, betanult válaszok....

Van e bármi esély arra hogy egy, az én oldalamon lévő beállítás / új probléma miatt pont 500 Mbit / sec-et mérek hetek óta? Vagy csak DIGI kamuzik?

Jelenlegi tudásom szerint, (ami őszintén mondom, lehet hogy relative kevés) ha szar a kábel, akkor 100-asra korlátozódik a net, vagy nincs net. Ha jó a kábel, de gyenge a gép, akkor valahol 100 és 1000 között felvesz egy értéket a sebesség, már ha a net 1000-es. De az hogy a tesztnél azonnal elérem az 500-as értéket és stabilan tartom, mindezt hetek óta, az nekem nagyon gyanús.

Tapasztalt e bárki hasonlót DIGI-től? Van e olyan rossz szoftverbeállítás ami pont "megfelezi" a sebességemet. Vagy csak DIGI kamuzik, és ahhoz sincs gerincük hogy elmondják hogy korlátozták a sebességemet mert épp fejlesztenek valamit, és/vagy koronavírus? Igen tudom hogy 300 Mbit a garantált, még mielőtt valaki leírja :)

Köszi!

(#83047) TeeJay válasza fbaca (#83046) üzenetére


TeeJay
félisten

Hajnalban is ennyit mérsz?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83048) szasanyi válasza 4Grider (#83045) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezeket a rövidítéseket nem biztos, hogy értem... Sőt. A nálam lévő HG8247H típus, aminek 4 db Gbe LAN porja van. Így esetleg tudsz-e pontosabb infót adni?

(#83049) 4Grider válasza szasanyi (#83048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt a fórumban azt olvastam, hogy 3 db gigabites (GE) port működik rajta. De nem szerencsés szolgáltatói gw-t router üzemmódban használni...
Illetve visszaolvasva a kérdésed: Ezek az ont-ok vagy router, vagy bridge üzemmódban működnek. Első esetben 3, második esetben egy portjuk használható...

[ Szerkesztve ]

(#83050) szasanyi válasza 4Grider (#83049) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.