Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Flashget válasza bonat (#39200) üzenetére


Flashget
félisten

holnap már menni fognak nyugi..

Realme GT Master Edition

(#39202) Jorus válasza Flashget (#39192) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem ezen a linkelt oldalon max 50/50-et szokott mérni az IPv6 test. Nem mintha sokat számítana. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39203) Paoloo válasza Jorus (#39202) üzenetére


Paoloo
tag

Biztos attól is függ hogy mennyire van leterhelve a szerver,de most kíváncsiságból mértem egyet,és az 500-as nettel ezt mérem:
. Nem tudom te milyen nettel mértél 50-et.

Néztem egy másikat,és ott is kb ugyanaz:

[ Szerkesztve ]

(#39204) Jorus válasza Paoloo (#39203) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam ugyanez így néz ki:

IPv4-es teszten meg így:

1000/200-as net.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39205) Paoloo válasza Jorus (#39204) üzenetére


Paoloo
tag

Nem túl acélos. Nem tudom nálad miért csak annyi....
Most mértem még egyet,és most 507/204.

(#39206) Jorus válasza Paoloo (#39205) üzenetére


Jorus
nagyúr

Különösebben nem foglalkoztat az IPv6 sávszél egyelőre, jobban zavar, hogy a kezdeti 800/250-ről beállt a sebesség IPv4-en 400/200-ra elég stabilan. Gondolom, most gyorsba kötik be az összes megrendelést a környéken, hogy meglegyen, aztán majd kiegyensúlyozzák a hálózati erőforrásokat az igényeknek megfelelően.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39207) Paoloo válasza Jorus (#39206) üzenetére


Paoloo
tag

Ez felénk is így volt(17.ker),amikor elkezdtek kötni a környéken többeknek,akkor eleinte 530 helyett 430-akat mértem,és ez így volt kb 1-2 hétig. Aztán mostanában szinte mindig 500 felett mérek. Csúcsidőben szokott néha 500 alatt lenni(de többnyire felette van),de ezzel nincs semmi gondom.
Amúgy érdekes ez az IPv6 is,mert néha 0/10 a teszteredmény,néha 7/10...itt valami dns baj volt,és többségben meg 10/10. Szóval szerintem még nem teljesen tökéletes a rendszer. Amúgy engem se érdekel egyenlőre,ezt csak érdekességképpen írtam le,nem panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

(#39208) zoltan6 válasza Jorus (#39204) üzenetére


zoltan6
őstag

500/200-as nettel nekem sem ment még 150-200-nál feljebb egyik ipv6 mérő sem,ipv4-el minden rendben

(#39209) Attila 1


Attila 1
tag

3 emeleti elosztó szekrénybe rossz helyre rakták a feljövő 8 emeleti elosztó szekrény utp kábelt 1000-es port helyet 100-as portra rakták ! Ilyet is csinálnak a két bal kezes szerelők ! :W :W
Csak 3 emeleti elosztó szekrénybe van ont.

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#39210) poli27 válasza Attila 1 (#39209) üzenetére


poli27
veterán

Miert te soha nem tevedsz? :W

(#39211) radi8tor válasza poli27 (#39210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tuti. :)

⭐ Stella

(#39212) Attila 1 válasza poli27 (#39210) üzenetére


Attila 1
tag

Ont helyet 100 as switch-re rakta a 8.- emeleti elosztó szekrényt. Ez nagyon nagy hiba volt a szerelőtől. :W :W 1272 bejelentőn nem akarták elhinni a hibát.

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#39213) zsolt501 válasza Attila 1 (#39212) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én erre azt szoktam mondani, hogy csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit, de az is tény, hogy az elvégzett munkát illő leellenőrizni, hogy pont az ilyen és ehhez hasonló hibákat el tudjuk kerülni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39214) atua válasza poli27 (#39210) üzenetére


atua
aktív tag

Nem, ő a kétbalkezest is direkt írta így... :DD

(#39215) Attila 1 válasza atua (#39214) üzenetére


Attila 1
tag

Igen kíváncsi voltam hogy figyeltek. :F

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#39217) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Más is kapott ma Ipv6-ot?

Edit: Kicsit vissza kellett volna olvasnom. Úgy megörültem, hogy rögtön jöttem írni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#39218) betyarr


betyarr
veterán

ilyet tapasztalt már valaki?

(#39219) egoistus válasza betyarr (#39218) üzenetére


egoistus
tag

Nekem nemrég csinált, a routerem pusztult le. Próbáld közvetlenül a gépbe dugva, ha úgy jó akkor a router hibás ha nem akkor más lessz a gond.

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#39220) Nagymelák válasza betyarr (#39218) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Win 10-ből insidert használsz? Mert nekem az van fent és azóta 200-as nettel is borzalom netezni. Vagy az iPv6 csapott oda neki,de nem egy villám a net alatta.

(#39221) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

TP-Link WDR3600 esetén az IPv6 beállításokról összedobtam egy bejegyzést.

akkountvadasz

(#39222) betyarr válasza Nagymelák (#39220) üzenetére


betyarr
veterán

nem,pro van fenn.
szerencsére kaptam egy leírást hogyan lehet orvosolni a dolgot.azóta szépen csordogál ~50MB-vel egy relatíve gyengécske gépen.mitöbb,megszűnt a disk overload dolog is.legalábbis most nem tapasztaltam egy ~7 gigás letöltésnél. [link]

az első pár sort csináltam végig és megoldódott a dolog.

(#39223) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Van még bárki akinek az 1-2 évvel ezelőtti 100->200mbit frissítés nem érkezett meg? Vagy hiába várok, egy telefonnal el lehetne intézni? Kerepesen lakom.

(#39224) adika4444 válasza zuzu000 (#39223) üzenetére


adika4444
addikt

hááát biztos h van aki nem kapta meg, de ahogy írtad is, hívd őket fel és megcsinálják.

Boldog karácsonyt minden topiklakónak!

üdv, adika4444

(#39225) kali válasza zuzu000 (#39223) üzenetére


kali
legenda

szia,

van még nekem is ilyen ismerősöm, telefonált már miatta többször, de azóta sincs előrelépés az ügyben, jövőre bemegy személyesen intézni.

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! :)

(#39226) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

A kérdés a következő lenne van-e valakinek olyan tapasztalata hogy ha IPv6-al csatlakozik a hálózatra akkor a böngészés,a fájl megosztás csak kínkeservesen megy. 200-as nettel egy 20 megás fájl letöltése 40 perc. Mi lehet az oka? Mit lehet tenni?

(#39227) zsolt501 válasza Nagymelák (#39226) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha kikapcsolod az IPv6-ot akkor is így megy? Azért kérdem, mert eredetileg nem szabadna belassulnia, nézd meg nem e valami vírusírtó vagy tűzfal szórakozik e a háttérben, már úgy jártam, hogy attól lassult be.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39228) knuckle


knuckle
aktív tag

Békés Boldog Karácsonyt kívánok minden Fórumtársnak!

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#39229) Nagymelák válasza zsolt501 (#39227) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ha kikapcsolom rendesen megy, ha sebesség tesztet csinálok akkor a sávszél megvan, de még egy sima oldalt is nehezen hoz be. Most IPv4-en van és úgy megy ahogy kell,nem tudom van-e itt kispesti kíváncsi lennék másnak is van-e gondja.

(#39230) zsolt501 válasza Nagymelák (#39229) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vírusirtót és tűzfalat mit használsz, próbáld ki az IPv6-ot hogy azok a teszt idejére ki van kapcsolva.
Illetve használsz routert? Típus?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39231) Nagymelák válasza zsolt501 (#39230) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Eset vírusirtó,TP-Link1043ND V3 4-5 napja még jól ment,de aztán elkezdte ezt a betárcsázós filinget. Próbáltam hogy vírusirtó ki volt kapcsolva de nem volt változás.

(#39232) zsolt501 válasza Nagymelák (#39231) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valami nem kerek a történetben, mert a Digi router nélküli esetben kell a PPPoE betárcsázás, router esetén a router fog PPPoE kapcsolatot létrehozni, szóval most akkor van router vagy nincs, mert ha router mellett te PPPoE kapcsolatot hozol létre akkor ott valami probléma van.
Nagyon úgy néz ki, hogy a routered nincs bekonfigurálva rendesen.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39233) Gézengúz válasza zsolt501 (#39232) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem lehet, hogy arra gondol, hogy kapcsolatot bont és újra csatlakozik?

Jahh, visszaolvastam, nekem sem megy rendesen IPV6-al, a lényeg, hogy a lehetőség megvan a routerban amikorra szükséges lesz addigra ugyis reszelnek még rajta...

[ Szerkesztve ]

(#39234) zsolt501 válasza Gézengúz (#39233) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a baj, hogy amit leírt az nem egyértelmű, nekem az IPv6-al kopogjam le nincs bajom Asus RT-AC68U routerrel, bajom inkább mással van, de az már régebben ki lett tárgyalva, hogy a hálózat felénk túlterhelt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39235) Nagymelák válasza zsolt501 (#39232) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Van router ott be van állítva a kapcsolat rendesen. A betárcsázós filinget a régi idők netjére értettem. :)
Tehát van egy router ott a PPPoE kapcsolat be van állítva. A router beállításokhoz nem lett hozzányúlva azóta is úgy van ahogy először be lett lőve,és mint mondtam néhány nappal ezelőttig nem is volt gond vele.
Most annyi változást vettem észre,mióta ide az első írásomat publikáltam hogy az oldalak nehéz betöltése valamennyire megszünt, az index bolt a legproblémásabb de ahogy látom most az is elég fürgén reagál. Remélem ez továbbra sem fog romlani.

(#39236) zsolt501 válasza Nagymelák (#39235) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Így már érthető :)
Még annyi, hogy társasházi környezetben pl. panel tömb ott könnyen elő tud fordulni így ünnepek körül hálózat túlterhelődés, itt is szokott ilyen előfordulni, de ez még nem folyamatos szerencsére.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39237) Nagymelák válasza zsolt501 (#39236) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Én is a túlterheltségre gondoltam,de itt nálunk erre nem nagyon volt példa,bízom benne hogy nem lesz ez a jellemző.

(#39238) Lin3Lord válasza Nagymelák (#39226) üzenetére


Lin3Lord
tag

lehet hasznos lenne egy trace v4 és v6-on is, hogy milyen útvonalon folynak a bitek a dst host és közötted. lehet ki is derülne belőle, hogy mondjuk az adott szolgáltatás irányába az egyik peering/tranzit a bottleneck v6-on. mindenesetre én még nem tapasztaltam, hogy v6-on nehézkesebb lenne az elérése bárminek is (lévén néhány kisebbtől eltekintve szinte csak nagy szolgáltatók és szolgáltatásaik amik jelenleg v6-on elérhetőek, ezeknél pedig már felkészült a hálózat).

akkountvadasz

(#39240) Flashget válasza Nagymelák (#39229) üzenetére


Flashget
félisten

,nem tudom van-e itt kispesti

hogy ne lenne, több is. :)
viszont nagyon nem mindegy a kerület melyik részéről van szó!

Realme GT Master Edition

(#39241) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a Digi net hogy jön be a lakásba?-milyen kábelen Jelenleg t-online ADSL+hibrid modem van, 30/10mbpsel. De szeretnénk nagyobbra váltani és a t-onlinenál erre nincs lehetőség mert nem hajlandóak a környéket (4. kerület, káposztásmegyer1) bekábelezni megfelelően.

Viszont a gond, hogy minden kábelünk el van tüntetve direkt a lakásban, ezért kérdéses a dolog.
Egyelőre még vacilálunk, hogy UPC avagy digi lenne a megfelelő választás számunkra.

előre is köszi!

:R

markbellus.hu 

(#39242) wwenigma válasza TBMC (#39241) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Panelben az ajtó+1méter hoznak egy UTP aljzatot, magánlakásnál pedig optikai kábel + ONT kombó. Lakáson belüli szerelés a tulaj felelőssége de elvégzik neked pénzért.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39243) V/ válasza TBMC (#39241) üzenetére


V/
titán

UTP CAT5e 8 eres kábel (4 érpár) ha ilyen van a lakásodba nincs gond.

(#39244) TBMC válasza wwenigma (#39242) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm az infókat!

V/: igen ez van, jelenleg ezen jön a t-online iptv. viszont akkor szükség lenne majd még egy kábelre mellette, hm... ebből még jó fejtörés lesz, de nagyon köszönöm az infókat!

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#39245) wwenigma válasza TBMC (#39244) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En mindenféleképpen a Digi-t ajanlanam upc-vel szemben, illetve az IPTV-t is levaltanam a Digi DVB-C -re ha elerheto.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39246) V/ válasza TBMC (#39244) üzenetére


V/
titán

Csatlakozva (#39245) wwenigma hsz-hez, célszerű lenne teljesen átállnod DIGI-re.
Onnan csak net, a többi a t-online-tól, ez az öszvér megoldás sokkal drágább mint, az egy szolgáltatótól minden.
A kékek jelölve, 6400 Ft, de lista ár is csak 8000 Ft, a hűségidő után.

[ Szerkesztve ]

(#39247) Flashget válasza TBMC (#39244) üzenetére


Flashget
félisten

Miért kell a tömörített IPTV kötelező beltérikkel, szemben a kódolatlan DTV adásokkal amihez csak DVB-C tuneres tv vagy eszkőz szükséges és a HD-k natívba jönnek?
Van valami konkrét csatorna ami nincs Digin?

Realme GT Master Edition

(#39248) TBMC válasza V/ (#39246) üzenetére


TBMC
addikt

v/, wwenigma: igen, köszönöm!
csak egyelőre a gond az, hogy nem tudom, hogyan fpogjuk tudni megoldani az átkábelezéseket, mert minden kábel el van tüntetve a "plafonba" gipszkarton, s úgy van revco-val borítva, így egyelőre elég körülményesnek ígérkezik.
Az UPC egyelőre azért lehet szimpatikus, mert a 4éve behúzott koax kábelen - lehet - tudnák szolgáltatni a net-et, természetesen ehhez is a felmérésük szükséges.

A DIGI kiszállása, felmérése s egyebek, térítésmentesek amennyiben még nem tudjuk a helyszínen eldönteni, hogy szeretnénk e avagy sem?

Köszi! :R

Flashget: nem ragaszkodunk hozzá, csak több 10 éve előfizetők vagyunk,. s most gondolkozunk váltáson, de a fentebb leírtak jelenleg a problémák alapjai. :U

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#39249) Flashget válasza TBMC (#39248) üzenetére


Flashget
félisten

én csak azt tudom, hogy több ismerősömnél amíg csak egy szolgáltató volt elérhető kábelen (UPC,T vagy más de nem Digi)nem tudtak mit csinálni...de amikor a Digi megjelent váltottak és nem bánták meg.
Lehet, hogy okoz kis kényelmetlenséget a bekötésnél nálad a Digi (panelba UTP-t húz be a netnek, koaxot a TV-nek és nem ad csilivili beltérit ha kérsz hozzá) de a végeredmény ár/érték arányban úgyis a Digi nyer.
12 hónapot figyelembe véve meg ezrek maradnak a zsebedben.
Nálunk 1999 óta csak a EMKTV/Digi volt majd 2009-ben beköltözte a szarát a T. 2-3 évig még jöttek az ügynökeik rendeléseket gyűjteni, de nem tudok olyanról aki az olcsóbb szolgáltatást a drágábbra cserélte volna a válság közepén. Már nem jöttek évek óta...
Én csak annyit kérdeztem akkor az egyiktől, hogy ilyen nettel, ennyi csatornával 0Ft havi díjas telefonnal (akkor még nem volt Orbán sarc)6000Ft-ért kötelező hűség nélkül tud ajánlani valamit. Nem tudott...azzal váltunk elk, hogy mondtam neki ilyen opciókkal nem fog sok szerződést kötni.
Ami nekem akkor 6K-ba került az náluk 12K lett volna hűséggel együtt, mert 3 tévére kellett volna beltéri.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39250) Nagymelák válasza Flashget (#39240) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Kispesten a Nagysándor utcai részről van szó. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.