Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
A Digitől tudok igényelni routert,ha pl kellene nekem az 200-as vagy az 500-as net?
Ha igen bérelni kell gondolom.
Ha adnak milyen típust?

(#40602) Varszegig válasza dokee78 (#40601) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudsz. Ha olyan helyen vagy, ahol az optika jön be, akkor esetleg kaphatsz egy routeres ont-t, de hidd el, nem akarod te azt:) Ha meg utp jön be, akkor max akkor adnak routert, ha kell a telefon miatt. De szerintem azt sem akarod magadnak. Jobban jársz, ha veszel egy jó routert.
Ja ők vagy ZTE-t vagy Huawei.t adnak.

[ Szerkesztve ]

(#40603) dokee78 válasza Varszegig (#40602) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi. :R
UTP kábelen jö be a lakásba.

(#40604) Kuter válasza MDanny (#40596) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia.
És az nekem miért lesz jobb .vagy rosszabb?
Tökéletesen megy igy is minden ,1000 net, telefon,tv.
Vagy valami plusz még mindig van a digi tarsojában?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#40605) Lathronos válasza Varszegig (#40602) üzenetére


Lathronos
őstag

Gondolom a jó Wi-Fi routeres eszköz valami 20.000 Ft-os vételártól induló Gigabites csoda. 10.000 Ft értékhatárig tudnál esetleg javasolni 100/50-es nethez(UTP) amiben Wi-Fi is van? Most még a Telekom csodamasinája(Cisco EPC3925 hulladék) van szolgálatban(18. napja várja otthon a család a 15 napra ígért bekötést - Budapest 16. kerület), amit gondolom cserélni fognak hasonló hulladékra.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40606) Lathronos válasza Lathronos (#40605) üzenetére


Lathronos
őstag

Rosszul írtam, jelenleg kábel net van és az is marad, vagyis koaxon jön.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40607) Varszegig válasza Lathronos (#40605) üzenetére


Varszegig
veterán

100/50-hez szerintem bármi jó. Ha gondolsz a jövőre, akkor veszel olyat, ami esetleg felette is bírja.
De ha nem kell gyorsabb, akkor arra akár egy Asus RT-N12Plus is elég, 6000 Ft körül. De routeres topicban jobban eligazítanak.

(#40608) Lathronos válasza Varszegig (#40607) üzenetére


Lathronos
őstag

Köszönöm a segítséget. :R 100/50-es net bőven elég, mivel maximum csak HD stream fog rajta keresztül menni. A családban senki játszik online.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40609) Flashget válasza Lathronos (#40608) üzenetére


Flashget
félisten

olyan routert vegyél ami tudja az ipv6-ot és dual band-os vagyis 2,4/5,0GHz hogy ne keljen cserélned 1 éven belül...

Realme GT Master Edition

(#40610) Lathronos válasza Flashget (#40609) üzenetére


Lathronos
őstag

Köszönöm, ezeket a paramétereket figyelembe fogom venni majd vásárláskor. :R

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40611) prozodus


prozodus
őstag

Lemondtam a upc-t, mivel most már ugye itt a digi, és ez rendkívül vicces volt: a srác próbált meggyőzni, h olcsóbban többet adnak, mint a digi. Szépen türelmesen ráhagytam, és lemondtam.
Ráadásul szte jobbak a percdíjak náluk... :)) Naja, a mobilhívás 65Ft/perc, a diginél meg 6 :DD

Ami viszont átverésgyanús, mert 2lem, h aug óta ilyen sokat változott volna a törvény, h aug-ban még 8 napom volt meggondolni magam a lemondás után, most meg ugyan 14 nap, de csak ha nem adom le a kütyüt, viszont ha nem adom le, akkor ketyeg tovább az előfizetés.
A cetlit nem találom, de kb ez volt az ajánlata, 2 év:
1890 - net 30 + tel
kb 3-4000 - net 120 + tel
3690 - net 30 + tel + tv 58

Namost, a digi 3200 a net 100 + tel, hűségidő nélkül :)
Ezzel max az első ajánlat versenyezhetett volna, HA nem 2 év, és nem azok a percdíjak, amik...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40612) Dog 11


Dog 11
tag

Minden érintetnek köszönöm a Win.10 internet csatlakoztatásában adott információját. Egyenlőre maradok a kelleténél több kattintásos direkt csatlakozásnál. A gyorsabb csatlakozást a Digikábel esetén , csak egy jó routeren keresztül tudom majd biztosítani a Win. 10 esetén.

(#40613) kevinium válasza Dog 11 (#40612) üzenetére


kevinium
aktív tag

Win.10 alatt nincsen rasdial.exe ? (Más is válaszolhat, aki tud...)

(#40614) Adamo_sx válasza kevinium (#40613) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Elvileg van (én nem próbáltam), itt egy kattintgatós leírás, de ez is a RASDIAL-t használja.

(#40615) Neo76


Neo76
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni port-nyitás ügyében.
A korábban írottakat beállítottam, de a továbbra sincs nyitva a port.
Típus: ZTE F668.

Application/Port Forwarding kitöltve:

Enable
Name: uTorrent
Protocol: TCP and UDP
WAN Host Start IP Address
WAN Host End IP Address
WAN Connection: digi_internet
WAN Start Port: 30000
WAN End Port: 30000
Enable MAC Mapping
LAN Host IP Address: 192.168.1.101
LAN Host Start Port: 30000
LAN Host End Port: 30000

Application\Application List:
Application Name: uTorrent
Protocol: TCP and UDP
WAN Start Port: 30000
WAN End Port: 30000
Start Mapping Port: 30000
End Mapping Port: 30000

Mindezek ellenére továbbra is zárt a port.
UPNP-t nem lehet engedélyezni az eszközbe, így kérdés, hogy mit lehet még állítani?

Köszönöm!

(#40616) XZoli válasza Neo76 (#40615) üzenetére


XZoli
aktív tag

bridge módba rakatod az ügyfélszolgálattal és veszel egy saját routert.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#40617) kevinium válasza Neo76 (#40615) üzenetére


kevinium
aktív tag

Én azért előtte megnézném, hogy milyen wan ip címed van... (hogy publikus-e az ip-címed)

(#40618) Neo76 válasza XZoli (#40616) üzenetére


Neo76
tag

Ezt zokszó nélkül átállítják, vagy meg kell indokolnom, hogy miért?

(#40619) Neo76 válasza Neo76 (#40618) üzenetére


Neo76
tag

Publikus: 178.xxx.xxx.xxx

(#40620) fxt-14


fxt-14
újonc

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni zárt port ügyben?
Alap Diginet100 PPPoE hálózatom van, egy régi TP-LINK routerrel, egy NAS-on futó Transmission klienssel.
Nem vagyok egy hálózat guru, ezért előre is bocs, ha esetleg nem jól használok valami kifejezést.
Régebben sikerült beállítanom a Transmission-t aktív módba, azóta volt, hogy egy ideig nem is használtam, majd újra elindítottam, de nem is figyeltem, hogy csak passzív módban megy.
Most figyeltem fel rá, hogy a transmissionban a beállított portra azt írja, zárva. A routerben ez a portszám továbbítva van a NAS IP-jére, de hiába, a port csak zárt. Próbáltam más port számmal (49152-65534 tartományban), az eredmény ua. UPnP engedélyezett üzemmódban a router kezelőfelületén látom, hogy a NAS IP-jéhez a transmission bejegyzésre került a beállított porttal, azonban a transmission kezelőfelületén továbbra is csak a zárt port felirat látható, ennek eredményével együtt, csak aktív kliensekkel tudok adatot cserélni. Minden port állítás után újraindítottam a Transmission klienst, ez sem segített.
Régebben pedig működött.
Ugye az nem valószínű, hogy a DIGI a teljes privát port tartományt szűri?

Köszönettel veszek bármilyen ötletet, javaslatot.

Üdv.:
fxt-14

(#40621) #29810560 válasza fxt-14 (#40620) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS tűzfalán is nyitva a port?

(#40622) prozodus válasza Neo76 (#40619) üzenetére


prozodus
őstag

Na, most megnéztem, és nekem sem 178....
FTTH.
A huwi meg EchoLife HG8247H.

És a sebesség változatlanul stabilan, minimális ingadozással 40/40. De ez mitől lehet?

Lehet attól, h a huwi nem tud többet wifin? (Mert madzagon állítólag tud sokkal többet.) Ezt próbálom itt közben kideríteni, de még nem találtam meg. És ha ezért van, akkor miért ilyen eszközt adnak? Ezért lehet reklamálni, v akkor marad a bridge+ saját router, ha normális sebességet akarok?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40623) fxt-14 válasza #29810560 (#40621) üzenetére


fxt-14
újonc

Jó a kérdés... itt lehet valami probléma, mert a ZyXEL NSA310 kezelőfelületén a hálózatnál van egy UPnP port map beállítás fül, ahol nincs beállítva semmi, és ha beírom a kívánt port számot, azt a hibaüzenetet adja, hogy: "http get service port fail!".

Most gyorsan kipróbáltam egy számítógéppel is a dolgot, WIN7-re letöltöttem hirtelen a Transmission Qt-t (csak mert a VUZE-ben hirtelen nehezebben ismerném ki magam), routerben beállítottam hozzá a portot, WIN7 tűzfalán a Tr.Qt-nek teljes hozzáférést engedtem, a beállított port mégis zárt.

(#40624) Neo76 válasza prozodus (#40622) üzenetére


Neo76
tag

Nos, nálam wifin kb. 60/40-et tud, se többet, se kevesebbet.
Vezetékes összeköttetésen hozza a fórumban leírtakat.
Különben a wifi csak egy lehetőség a kapcsolódásra, amitől független az alap hozzáférés jóval többet tud.
Azért adnak ilyet, mert manapság szerintem elég erős igény van a vezeték nélküli kapcsolódásra (telefon, laptop, okos kütyük (pl. TV)).

(#40625) Neo76 válasza kevinium (#40617) üzenetére


Neo76
tag

A bridge üzemmódba állítás milyen gyorsan megy végbe? Felhívom őket, és azonnal beállítják, vagy teljesen véletlenszerű, mikor lesz beállítva?
Azért kérdezem, mert ha nem vagyok otthon, és nem lesz emiatt net, elég nagy patáliát szoktak rendezni. :-)
Archer C8 esetében NAT boost-tal milyen sebességre lehet számítani? Most a ZTE 930-940 között tud, melyet szerintem nem fog tudni a TP-Link, főleg, hogy ez végezné ezután a PPPoE-t, a NAT-olást, a címosztást, és a Wi-Fi-t is.

(#40626) prozodus válasza Neo76 (#40624) üzenetére


prozodus
őstag

Naja, de pofátlanság csigawifit adni defaultnak... Nem is akarta madzagra kötni a szerelő, csak a wifit állította be.
Mármint ha vban ez a csigaság a gond vele, és nem beállítás kérdése, de a sok hülye technikai adat között (tényleg röhej, h mik nem szerepeltek a hivatalos oldalon, csak a lényegesek nem feltétlen) ez még véletlenül sem szerepelt.
Vhol lejjebb azt írta vki erre a huwira, h az üfsz szt ez nem router, hanem modem. Most akkor alapból bridge-ben lenne, és rátehetem a routert? V akkor szólni kell nekik, és várni -mennyit?-, h átkapcsoljanak? Mert akkor azt a routert azért kipróbálnám, h az mennyit tud, mert sztem többet, de ha nem, akkor meg vissza az egész.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40628) Lathronos válasza prozodus (#40626) üzenetére


Lathronos
őstag

Neked legalább már bekötötték, nekem még nem. Asszonypajtás már sík ideg otthon. De még fel se hívnak, hogy mi van(miután már negyedik napja lejárt az általuk ígért 2 hét). Nem ám, menjek be az ügyfélszolgálatra személyesen, mert a telefonos ügyfélszolgálaton csak hülyítik az embert és sz@rnak a fejére. Fizessem még még hónapokig a 15.000 Ft-os T-Home csomagot 1 MBit-es nettel és a nézhetetlen alapcsomag tv adásokkal hétvégén mikor otthon vagyok. Na majd pénteken ha hazamegyek elbeszélgetek velük. :W Ha azt mondanák: belátható időn belül nem tudjuk a szolgáltatásunkat biztosítani, azt még megérteném. De ne mondjanak olyan határidőt amit nem tudnak vagy nem akarnak betartani.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40629) nylontacsko válasza Lathronos (#40628) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nem hergelni akarlak.... :B
- Igénybenyújtás telefonon az 500/200 miatt 1,5 héten belül jött a válasz, hogy mehet a kötés.
- Személyesen bementem egy kirendeltségre. 5 perc alatt kész volt a szerződéskötés
- Másnap hívott a szerelő(!), hogy mikor jöhetnek.
- Másnap délelőtt bekötve minden (net, tv, telefon)

:B
Igaz ami igaz, mindez Győrben

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#40630) Flashget válasza nylontacsko (#40629) üzenetére


Flashget
félisten

számtalanszor leírtuk már, ha valaki gyorsan akarja intézni a dolgát a Diginél (és nem hiba bejelentésről van szó) csak személyesen üfsz-en intézze.

Realme GT Master Edition

(#40631) Lathronos válasza nylontacsko (#40629) üzenetére


Lathronos
őstag

A szerződés már megvan kötve,igaz a területi képviselővel kötöttem nem magával a DIGI-vel, de akkor is. Mondják azt, hogy majd valamikor még ebben az évszázadban be lesz kötve, és akkor nem idegeskedek. Itt Bécsben ahol jelenleg dolgozok bármely szolgáltató a szerződéskötést követő 5 munkanapon belül garantálja a szolgáltatása aktiválását és ez nem csak süket duma errefelé.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40632) prozodus válasza Lathronos (#40631) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem itt a bibi, h képviselővel kötötted, nem "A" digivel.
Miután elértem, h hajlandóak legyenek bekötni, flottul ment az egész onnantól kezdve, h bementem, annyira, h külön kérnem kellett, h megvárják a februárt :D
És nyilván a hajlandóság is gyorsabban meglett volna, ha személyesen megyek be, de a tré-hűség miatt nem lehetett a számot hamarabb hordozni, jgy nem siettem a nettel sem, csak azért, h 2-3e Ft megspórolódjon, miközben egy csomó mindent viszont duplán kell intéznem.
Az egyetlen, ami gondom maradt, az a 40/40. Tudni kéne, h mitől van, h akarok-e vele kezdeni vmit v sem.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40633) Lathronos válasza prozodus (#40632) üzenetére


Lathronos
őstag

Rájuk uszítom asszonypajtást. Brutálisabban elintézi őket mint egy falka pitbull, olykor még én is félek tőle. :DDD

Mekkora a garantált sávszlesség? Ha megegyezik vele, netán még magasabb is, akkor nem fognak foglalkozni vele, mert azáltaluk garantált megvan.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40634) prozodus válasza Lathronos (#40633) üzenetére


prozodus
őstag

:))

Tudom, pont ez az, h a garantált többnyire megvan, csak fura, h soha nem megy 40 fölé, holott 100 is lehetne. De majd megnézem már madzagon is, ha feltölt az aksi. Mert ha ott is csak 40, akkor azért nekiállok verni a tamtamot...
Nem beszélve arról, h még így is gyorsabb, mint a upc volt, holott olcsóbb, és annyira nincs itt töltögetés, h sokat számítana, inkább csak bosszantó, h v a tájékoztatás nem az igazi a digi részéről, v vmi nem kóser mégsem.
Az öregek csak a skype-ot használják egyelőre, mint viedótelefont, és már ez is komoly haladás náluk, még a tableten ikonokkal előre beállított weboldalak sem kerülnek megtekintésre, még szükség esetén sem, inkább megvárják az újságot másnap :D, itt csak én csinálok vmit érdemben is a neten, amikor itt vagyok.

Még egy kérdés: Megjött az első számla, ill rögtön 2: febr+márc, de csak a net. Most elfelejtették a telót, v azt külön szokták küldeni?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40635) Varszegig válasza prozodus (#40634) üzenetére


Varszegig
veterán

" inkább csak bosszantó, h v a tájékoztatás nem az igazi a digi részéről,"

Hol olvastál olyat, hogy a garantált, vagy elméleti sebességnek wifin kell meglennie???? Ne vicceljetek már, ki garantál neked bármit is wifin??

(#40636) Lathronos válasza prozodus (#40634) üzenetére


Lathronos
őstag

A sávszélesség olyan mint a netto-brutto fizetés összege. Ennyit kapnál ha korszerű hálózati infrastruktúra lenne mindenhol kiépítve, de mivel az ország kb. 80%-án 20-30 éves kábelek vannak és ennek cseréje több milliárd Ft(amit ennél értelmesebb célokra is költhet a kormány: lásd stadion és fociakadémia meg vasútfejlesztés Felcsúton és még sorolhatnám hosszasan - Magyarország, én így szeretlek!) ezért csak a garantált biztosítható. Viszont jó hír, hogy ha lassan is, de egyre több helyen vezetnek be optikai kábeleket. Viszont az igaz, hogy wi-fin nem köteles garantálni semmit, mert azt rengeteg dolog befolyásolja. Pl. vasbeton a falakban, tükör a közelben, más eszközök elektromos zaja(TV, mikorhullámú sütő, telefon, stb.) amiről a szolgáltató nem tehet.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40637) nylontacsko válasza Flashget (#40630) üzenetére


nylontacsko
senior tag

"Számtalanszor" nem olvastam.
De biztos van benne valami.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#40638) prozodus válasza Varszegig (#40635) üzenetére


prozodus
őstag

Szállj magadba, mielőtt további baromságokat írsz, csak mert fel se fogod, h miről van szó...

V mutasd meg, h hol van leírva, h ez a huwi csak 40et tud (v sem), ha olyan korrekt a tájékoztatás szted...

Lathronos: Ez itt optikai, nem is olyan régi a bevezetés a környéken, nemtom pontosan, de csak páréves. De hamarosan indulok, és mérek madzagon is, arra leszek már nagyon kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40639) Lathronos válasza prozodus (#40638) üzenetére


Lathronos
őstag

Nehogy már ti is olyan háborút robbantsatok ki itt, mint ami tegnapelőtt kialakult a linux kezdő topikban. :DDD Nyugalomság van és béke. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40640) Varszegig válasza prozodus (#40638) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem szeretnék vitatkozni. Csak gondold át amit írsz. Senki nem mondta, hogy mit tud a hüvely. Azt mondom, hogy a garantált, meg max sávszét soha, de soha nem wifin adják meg. Ezt gondold végig. Wifin pontosan 0 Mbit-et garantálok neked. Ugyanis túl sok mindentől függ. Vevő készülék, környezet, ahol el van helyezve, egyéb wifik a körnéyken, falak, elektromos zavarók stb. Csak és kizárólag a zsinór számít, minden más az egyedi, a te környezeted, és eszközeid függvénye.
De ha veszekedni akarsz, ám legyen, de én abban nem leszek partner, csak próbáltam rávilágítani, hogy ne keressünk ott hibát, ahol azt sem tudjuk mi van:)

(#40641) kali válasza prozodus (#40632) üzenetére


kali
legenda

a területi képviselők/üzletkötők sem a saját pénzük/jutalékuk ellenségei, ezért igyekeznek mihamarabb leadni a szerződést, ilyentén sok csúszás nem jellemző a szerződés másmilyen módon történő megkötéséhez képest, jobb esetben csak 1-2 napról van/lehet szó.
én is területi képviselő útján szerződtem anno, mondta is a hölgy, hogy másnap beviszi és leadja a szerződést - késő délután volt nálam -, a bekötés miatt pedig két héten belül keresni fognak, ami úgy is történt aztán,

Varszegig; sőt, a szolgáltatóknak semmilyen sebességi adatot nem kell megadnia a wifi tekintetében, az eszközök gyártóinak meg csak azt, hogy adott eszköz milyen sebességű kapcsolatra képes, a többi meg a felhasználón múlik, hogy milyen tulajdonsàgú ellenoldali eszközzel, beállításokkal, környezeti tényezők mellett...stb. hasznàlja, ezek függvénye lesz a mérhető/hasznos wifi sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#40642) Lathronos válasza kali (#40641) üzenetére


Lathronos
őstag

Asszonypajtás most hívott, hogy bement a XIII. kerületi kirendeltségre(szegények mit kaphattak tőle), kedden mennek bekötni végre. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40643) prozodus válasza Lathronos (#40642) üzenetére


prozodus
őstag

Én meg madzagoltam, az korrekt. Viszont a digi se tudta megmondani, az adhoc csoportgyűlés után sem, h a wifi korlátos v a beállítások nem stimmelnek...
Tkp csak annyit tudott mondani, h ritka náluk ez az eszköz :))

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40644) kali válasza Lathronos (#40642) üzenetére


kali
legenda

nem árt ráérdeklődni - a hangnem legyen az ő hozzáállásuk függvénye is -, ha sokáig nem történik semmi, de igaz ez akár a személyes ügyfélszolgálati megrendeléskor is.

(#40645) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok!

Érdre is szépen megérkezett a Digi és elgondolkoztam, hogy váltok Telekom-ról. Minden szempontból jobb ajánlata van a Diginek, de egy kérdés felmerült bennem a fórum olvasása közben. Szeretném továbbra is használni a Synology NAS-omat (távolról elérni, no-ip. stb.), de a digi nem ad néha publikus ip címet, mert NAT-tól. Diginél problémamentesen tudom használni?

Előre is köszönöm a segítséget.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#40646) Flashget válasza nylontacsko (#40637) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#40647) Varszegig válasza bferenc (#40645) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem kell félni. A Telekom is NAT-ol kb. ugyanannyira. (Azaz ha az ügyfél nem szól, akkor NAT-ol, ha szól, akkor visszacsinálják.) Elfogyóban az ipv4 címek. Ezért csinálja minden szolgáltató. De ha szólsz, azonnal visszakapod a normál ip-t. Én is használok synologyt, nem lesz vele gond.

(#40648) Flashget válasza bferenc (#40645) üzenetére


Flashget
félisten

Amennyiben 100-as ip címet ad jelezni kell üfsz-nél, hogy szüntessék meg és megszüntetik.
de már az ipv6 indítása óta ez már nem igazán szokott lenni.

Realme GT Master Edition

(#40649) adika4444 válasza Flashget (#40648) üzenetére


adika4444
addikt

De sajna nem is zárható ki, volt néhány napja itt rá példa. Lehet h már 1-2 hét is volt nem pontosan emlékszem.

üdv, adika4444

(#40650) Varszegig válasza Flashget (#40648) üzenetére


Varszegig
veterán

Az ipv6 ezen most nem segít, mert fut mellette az ipv4 is. Hosszabb távon viszont majd megoldás lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.