Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) cof válasza azimut (#94000) üzenetére


cof
veterán

Na még az is valami, hogy legalább a Wifi eléri a Wifis hálózatokat. Én nem próbáltam még ki. Sajnos a LAN része el van szeparálva mindentől. A megoldás egy saját router, ZTE-t meg modem módba kell kérni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94002) azimut válasza cof (#94001) üzenetére


azimut
aktív tag

A bekötés előtt inviteles voltam, egy thomson modemmel+asus rt-n18u, vagy ilyesmivel - nagyon szerettem, főzött firmware-el. Hálózatfejlesztés történt, előtte kipurcant az asusom, így megvártam mi lesz. A korábbiakhoz képest nyilván lenyűgöző a net sávszélessége, az all-in-one modem/router sincs ellenemre. A tv sokkal jobb, a caf kártyás cucc is egyszerűbb, mint egy külön beltéri egység. Pont két PC, és egy rakat wifi eszköz játszik, ennek így jónak kéne lennie.

Amúgy sejtettem, hogy errefelé kell tapogatóznom majd, külön router... Aha, elszeparálva, tehát ebbő az irányból sakk-matt?

Ha nem tudom beállítani, megpróbálok együtt élni a csak wifin történő elérhetőséggel (izé, ez nyakatekert lett), és köszi az iránymutatást.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#94003) PBA válasza Gyurka6 (#93998) üzenetére


PBA
aktív tag

Á, ezt bízd csak ide. Megvárom a végét, addig a backup kapcsolat kisegít a nemzetközi irányokban.

Igen, ha már bemászol az ügyfélszolira, akkor megcsinálják a lemondást. Nekem az volt a bajom, hogy ezt a halál egyszerű dolgot online nem tudtam megtenni a bénaságuk miatt, utána nem tudtam megtenni telefonon, emailben elvileg lehetett volna ha letöltöm-kitöltöm-beszkennelem a műholdas(!) lemondópapírt és elküldöm azt emailben, de ezt inkább nem akartam. Végül be kellett caplatni, kivárni az egy órát, és végignézni, amíg mancika szájhúzogatás közepette megcsinálta amit meg kellett. Komolyan egy bohózat az egész lemondási procedúra. De az is, amit a nemzetközi peeringekkel művelnek, nem beszélve az elmúlt pár hónap hálózati bajairól. Tudom, ez utóbbiak nem mindenkit érintettek. Vicckategóriás olcsó szolgáltató, ami annyit is ér amennyibe kerül, mostanság már annyit sem.

Arról nem is beszélve, amit a mobil hálózat elindítása kapcsán műveltek anno éveken át, és most itt nem a frekipályázatos gáncsolásokról beszélek, azokról nem tehetnek. De amiket előtte csináltak, az valami bohózat.

[ Szerkesztve ]

(#94004) Gyurka6 válasza PBA (#94003) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nekem a telefonok vodásak, szerintem fölösleges szívatni az embernek msgát egy olyan dologgal, amit meg tud változtatni könnyedén.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#94005) kopi72 válasza PBA (#93997) üzenetére


kopi72
aktív tag

"Úgyhogy elmegy a Digi a román nénikéjébe" => nem magyar mar egy ideje (marc 30 korul)? Lorincek felvasaroltak, nem?

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#94006) szaboi6512 válasza kopi72 (#94005) üzenetére


szaboi6512
őstag

Még nem....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#94007) Dragon3000 válasza kopi72 (#94005) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden rendben megy, akkor szeptember körül mehet végbe az egész felvásárlás, így még nem.

(#94008) mpo válasza Dragon3000 (#94007) üzenetére


mpo
veterán

Minden rendben megy
:F :F :F

Ha érted, akkor már elavult.

(#94009) azimut


azimut
aktív tag

Megint én vagyok a problémámmal. Tehát a legminimálisabb eszközparkom van, azaz csak a ZTE F618-as modem/wifi router. A pc-m vezetéken kap internetet, innen nem érem el böngészőből a raspberry pi-dac kombómat, de érdekes módon 2 okostelefonról és egy laptopról wifin keresztül igen. Ezzel még együtt lehet élni.

De most villant belém, hogy épp nemrégen rendeltem két wifis kültéri kamerát, amit ezen analógia szerint szintén nem fogok elérni vezetékes pc-ről, na ez már elfogadhatatlan.

1. Működik-e hasonló összeállításban (csak ZTE F618) valakinek vezetékes net+bármilyen wifis cucc kezelőfelülete böngészőben?
2. Esetleg van-e olyan beállítás a ZTE-ben, amit aktiváltatnom, vagy manuálisan be kell kapcsolni?
3. Talán mégis egy plusz routert kéne beszerezni? (mondjuk Asus RT-AC65P) Gondolom, hogy ebben az esetben kérni kell a szolgáltatót a bridge módra történő átállításra.

Ma este még egyet kísérletezek, Linux+vezetékes kapcsolatból is bepróbálkozom, ezzel kizárva az esetleges Windows beállítási problémákat. Még mindig azt szeretném, ha ezzel a minimalista gyári cuccal működne minden, kezdtem örülni a kábelrengeteg eltűnésének. Lehet, hogy ezzel a véleménnyel egyedül vagyok, de vidéki kisvárosi utcánkban új optikai telepítés volt, sávszélesség, többi szolgáltatás jó, már csak ez a tüske maradt a körmöm alatt.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#94010) m_kovacs válasza azimut (#94009) üzenetére


m_kovacs
tag

tegyen már az ONT otán egy switch-et!

(#94011) 4Grider válasza azimut (#94009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igényeid ne legyenek egy ingyenes szolgáltatói onttal kapcsolatban. Saját routerrel kapcsolatban meg olyanokat támasztasz, amit csak meg tudsz fizetni.

(#94012) Dragon3000 válasza mpo (#94008) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit nem értesz? Ha a felvásárlással minden rendben, engedélyezik, illetve semmi gond nem lép fel, akkor szeptemberben zárul a dolog. Nem a szolgáltatásról írtam.

(#94013) Dragon3000 válasza m_kovacs (#94010) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit ér a switch-csel? Attól a wifi még elszeparálva marad a vezetékes résztől, így a wifis kamerákat, így sem érné el a kábelen lévő pc-n.

(#94014) mpo válasza Dragon3000 (#94012) üzenetére


mpo
veterán

Erre nem tudom azt mondani, hogy minden rendben.
Ha minden rendben lenne, akkor az ötlet sem merülhetne föl.

Ha érted, akkor már elavult.

(#94015) azimut


azimut
aktív tag

Tehát önmagában a kapott cuccal nem lesz megoldható.

Ön, és te milyen routert javasolnának/tok max 3 vezetékes pc, 3 mobiltelefon, kamerák, raspberry pi/dac, sávszélesség legjobb kihasználása, 80 nm családi ház, no torrent, nas, 1 kamasz online oktatásban és xboxos, max 20-30 E Ft kontextusban? Bocs, ha nem idevaló a kérdés, de összefügg az új digis előfizetésemmel az esetleges további beruházások miatt.

Aha, ahogy mpo kolléga is írta korábban, a kulcsszó az elszeparálás, a vezetékes rész és a wifi nem átjárható, vagy ilyesmi. Még egyszer köszönöm az irány kijelölést.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#94016) Dragon3000 válasza mpo (#94014) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor mégegyszer, nem a szolgáltatásról vagy a nekünk mi a jó irtam, hanem a két fél közötti üzlet szempontjából minden rendben. Remélem így már érthető.

(#94017) mpo válasza Dragon3000 (#94016) üzenetére


mpo
veterán

Elsőre is értettem mire gondolsz, csak rosszul kezdődött a mondat.
Ezt a 4ig is mondhatta volna.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#94018) adika4444 válasza azimut (#94015) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az RT-AC65P jó lehet, bár a Wi-Fi csak helyszíni teszten fog kiderülni, mit tud, de maga az eszköz bírja jól a terhelést és stabil, nagy torrentesek és csak hétköznapi netezők is elégedetten használják.

üdv, adika4444

(#94019) azimut válasza adika4444 (#94018) üzenetére


azimut
aktív tag

Hajlok rá, és a kisebb számozású asusok is játszanak olcsóbbé' (csak hétköznapi netező vagyok a besorolásod szerint :) ). Digi bekötés előtt elszállt az rt n18, pedig szerettem, eltűnt a wifi róla, és már switchként sem működött, többszöri reset sem segített. Köszi :R

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#94020) mpo válasza azimut (#94019) üzenetére


mpo
veterán

Nincs ax-es eszközöm, ezért cseréltem az RT-AC65P-re a TP-Linket.

Ha érted, akkor már elavult.

(#94021) adika4444 válasza azimut (#94019) üzenetére


adika4444
addikt

Azthiszem az RT-AC57U vagy 1200GU (nem G+!) is jók lehetnek, de részletekért nézz át a Milyen routert topikba, ott konkrétabban tudnak segíteni.

üdv, adika4444

(#94022) Dragon3000 válasza mpo (#94017) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyáltalán nem kezdődött rosszul a mondat, mert eleve egy felvásárlásra reagáltam, így egyértelmű, hogy értettem azt, amit írtam.

(#94023) oszy válasza mpo (#94020) üzenetére


oszy
veterán

És ha majd lesz, akkor ismét router csere? :) Én azért vettem már most AX-eset, hogy ha lesz olyan eszközöm, akkor már ne kelljen másik router vennem. ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#94024) Brandynew


Brandynew
őstag

Digis szerelő szerint nem egyértelmű, hogy a 4ig csak betekintési vagy döntési jogot is vásárol a cégben.

(#94025) Calogero válasza Brandynew (#94024) üzenetére


Calogero
addikt

100%-os tulajdonrészt vásárol, a teljes irányítás hozzá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#94026) Lajosnagy17 válasza Calogero (#94025) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

100%-os tulajdonrészt szeretne vásárolni, ha mindent rendben talál a könyvekben és az árban is meg tudnak egyezni.

(#94027) m_kovacs válasza Dragon3000 (#94013) üzenetére


m_kovacs
tag

Nem volt még dolgom olyan eszközzel, ahol a wifi szeparálva lett volna a belső hálózattól, ezért elképzelni sem nagyon tudom hogy működhet. Meg még nem próbáltam ki az ONT-n
az" Enable SSID Isolation" beállítást sem. Honnan kap IP címet a wifis kliens? Milyen hálózatot lát a wifis eszköz? Csak a többi wifis eszközt látja? Ha igen milyen hálózaton?
Net honnan lesz a wifis klienseken? Szerintem kell hogy lássák az alapértelmezett átjárót, az meg a belső hálózaton van.(legalábbis úgy tudom)
Ha szabadna kérnem egy kis ismeretterjesztést.(hogy ma is tanuljak valamit)
Köszönettel m_kovacs

(#94028) mpo válasza m_kovacs (#94027) üzenetére


mpo
veterán

Nekem írták, mert kétségeim voltak (nem érint, mert saját routert használok).
[link]
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#94029) MadMancs válasza m_kovacs (#94027) üzenetére


MadMancs
veterán

Az elszeparálás kikapcsolható (lenne) minden ONT ban valóban. Csak épp nem user felhasználónak. Admin jogot meg értelem szerűen digi nem ad. Hogy egyénileg digi távolról hajlandó lenne e engedélyezni a dolgot, passz. Nem tudom valaki próbálta e már kérni tőlük.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#94030) Dragon3000 válasza m_kovacs (#94027) üzenetére


Dragon3000
veterán

Normálisabb routereknél is be lehet állítani, hogy a wifi csak netet kapjon és ne lássa a kábeles hálózatot. Aminek szar a gyári megoldása ott is megoldható firmware cserével. Az ont meg ugye külön kategória, ott azt lehet, amit a szolgáltató enged. Ezen beállításhoz admin jogosultság kell és kérésre sem fognak ezzel foglalkozni.

(#94031) azimut


azimut
aktív tag

A fenti párbeszéd is meggyőzött arról, hogy ONT után egy középkategóriás routerre van szükségem. Megnéztem a másik, erre vonatkozó topicot, na ott dőlt az információ erről.

Figyelni fogom az itteni hozzászólásokat, már okosabb lettem, mint tegnap, hálás köszönet :R

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#94032) Dragon3000 válasza m_kovacs (#94027) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előző kicsit részletesebben leírva. Nagyon leegyszerűsítve van a wan a switch és a wlan rész, ilyen esetben a wlan csak a wannal tartja a kapcsolatot a switch-csel nem, így nem látja a kábeles hálózatot, ettől függetlenül a wifin lévő eszközöket igen és van net hozzáférése is, a legtöbb routernél erre vendéghálózat esetében van lehetőség, de van olyan beállítás is, ami a wifin lévő eszközöket is elszeparálja egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#94033) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Múlt héten írtam, hogy itt is megvolt az üvegkábel bekötés, ZTE ONT Bridge módba rakták, így megmaradt a lassú Archer C4 routerem.

Mi lehet az oka, hogy saját routerem keresztül, 10 méterrel arréb, sőt, még a kábel meg is van toldva 1 helyen, kb. 550MBit jön át. Ha a gépet közvetlen kötöm rá ugyan azzal a kábellel, (amivel a routerem az ONT-ra van kötve) az ONT-ra, akkor csak 200MBit körüli értékeket kapok? Csak le akarom tesztelni, hogy a router miatt jön "csak" 550 át, vagy amúgy is ennyi jön, nem mintha nem lenne elég.

Az, hogy wifin közvetlen közelről is csak 20-30mbit jön át, már más kérdés, ennyire rossz lehet a saját routerem, vagy sok a 2.4 GHz szomszédwifi és bezavarnak.

[ Szerkesztve ]

(#94034) viktorhu válasza TeeJay (#93999) üzenetére


viktorhu
veterán

Más kis szolgáltatónál is ez a probléma. Más egy Telekom, ami saját magától veszi a Level 1 szolgáltatást, és közvetlen peeringje van a fél világgal. 10 éve is ugyanez volt már a helyzet, a Digi és a PR már akkor is használhatatlanok voltak külföldi irányba.

(#94035) viktorhu válasza Brandynew (#94024) üzenetére


viktorhu
veterán

Pontosan tudjuk, hogy a diginél a saját munkatársuk lesz az utolsó, akit bármiről tájékoztatni fognak.

(#94036) m_kovacs


m_kovacs
tag

köszönöm az okítást. Jó lenne látnom egy gyakorlati megvalósítást.
m_kovacs

(#94037) TeeJay válasza viktorhu (#94034) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem tudom mibe kerülhet de 2 peering szolgáltató felé bővítenének akár csak 5-5gigabittel már az is sokat segítene az meg csak nem kerülhet annyiba
BIX árait látom, attól ha 2x drágább a peering az még nem egy kifizethetetlen költség

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94038) adika4444 válasza RAiN91 (#94033) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

HA a bridged módban lévő ONT-ra kötöd közvetlen a gépet, akkor a PPPoE kapcsolat elég nagy terhelést tesz rá, így csökkentheti a sebességet.

Nekem egy I7-3520M-mel szerelt Elitebook 8470P routeren hozza a 930 Mbps-t, nélküle max. 300-at.

Az i5-8250U-s Dell 5490-em viszont közvetlen is hoz 900+ Mbps-t.

#94037 TeeJay:
Drága dolog a külföldi peering, azthiszem a sávszélesség mellett az adatforgalom után is sok esetben fizetni kell.

Ettől független én is azt gondolom, hogy ez az állapot egyre inkább tarthatatlan lesz. Most már nem csak az online játékok a kérdés, de rengeteg eszköz lóg a cloud-ban, és nem lehet minden AWS-ben meg hasonló közvetlen peering-es megoldásban.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#94039) dchard válasza TeeJay (#93999) üzenetére


dchard
veterán

Nem a drágasága a kérdés: az, hogy minden nagyobb DC-t jól elérjenek mondjuk EU-ban, ahhoz is számos peering kell. Nem annyi a történet, hogy most éppen koppan az egyik, akkor toljunk bele még pár gigabitet. A nagy európai inkumbensek (főleg a DT és a Voda) komoly előnyben vannak, mivel gyakorlatilag van saját kapcsolatuk szinte minden lényeges kicserélővel, vagy akár privát peering-jük is a méretüknél fogva.

Nekem nincsenek nagy elvárásaim, nyilván ha USA-ba, Dél-amerikába vagy a távolkeletre kéne jó kapcsolat, már rég nem lennék a Diginél. De az, hogy mostmár EU irányban is egyre többet vacakol, az kezdi betenni a kaput.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#94040) TeeJay válasza dchard (#94039) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha a 4ig megvette a DIGI-t akkor nekik kell intézni ezt majd ugye?
Onnantól az RCS/RDS megszünteti a külföldi kapcsolatát és a 4ig-nek kell majd ezt elintézni

Lehet hogy ők meg a DT-vel összeállnak?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94041) dchard válasza TeeJay (#94040) üzenetére


dchard
veterán

A peeringeket a magyar leány intézi, szerintem a szimpla tulajdonos váltással nem szűnnek meg peeringek, de persze újak sem jönnek létre maguktól. Nyilván ha a kapacitás problémák megmaradnak tartósan, azt majd az új tulajnak kell rendeznie.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#94042) vaakuum


vaakuum
addikt

Digi eszköz Bridge módba állítása után mit kell beállítani a routeren, hogy majd legyen net a router gyári beállításaival (még az egyéni extra beállítások előtt)?
PPPOE, digi felhasználónév és digis jelszó? Vagy más is kell? Esetleg felhasználó és jelszó sem kell?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#94043) Brandynew válasza vaakuum (#94042) üzenetére


Brandynew
őstag

PPOE, felhasználó, jelszó, más nem kell.

Majd az IPV6-ot érdemes még beállítani a routeren, ha alapból nem kér 6-os IP-t.

(#94044) Laccoss válasza Brandynew (#94043) üzenetére


Laccoss
addikt

Meg dns szervert is ajánlott beállítani.

(#94045) vaakuum válasza Laccoss (#94044) üzenetére


vaakuum
addikt

#Brandynew, Laccoss
Köszi... Az extrákat majd intézem én, ha oda jutok, csak hogy működjön addig is.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#94046) Bubaaa válasza vaakuum (#94045) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Általában van a routereken ilyen 3 lépéses gyors beállítás. Azt megcsinálod,kb 1perc,és akkor már működik. Aztán később jöhet a testreszabás.

[ Szerkesztve ]

(#94047) azimut


azimut
aktív tag

Csatlakozva vaakum kollégához én is alapkérdéseket tennék fel (már 2 napja Digis vagyok, ZTE F618, routert kötnék rá):

1. Mindenképpen kérnem kell szolgáltatótól a bridge módot? (telefonon inkább, vagy regisztráljak a digire és e-mail-ben?) Munkahelyem rendszergazdája szerint jóvanazúgyis'
2. A zte-n átállítottam az ssid/jelszót, namost milyen felhasználónév, jelszó? Ami a zte alján van? Azért zavaró ez a ppoe dolog, mert évtized óta kábelen (a mienk Invitel fejlesztés) jön a delej, ezzel soha nem kellett foglalkoznom.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#94048) mpo válasza azimut (#94047) üzenetére


mpo
veterán

Telefonon kérheted a bridge módot.
Regisztrációnak van előnye, (látod a számlákat, Digi online).

Ha érted, akkor már elavult.

(#94049) Dragon3000 válasza azimut (#94047) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a pppoe felhasználó és jelszó a kérdés, akkor a szerelő által ott hagyott papíron kell szerepelnie, ha mégsem vagy nincs meg, akkor az ügyfélszolgálatot kell felhívni és beazonosítás után megadják.

(#94050) azimut


azimut
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönet :R

"Az kizárt, mert nem tudom."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.