Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) GyureX


GyureX
tag

meg tudom erősíteni a problémát, nálam szintén ez van Zalaegerszegen, DNS-t is átírtam, de ugyanaz

(#50002) edda80


edda80
tag

Sziasztok!

Laptopom van, Digihez fogok menni és az a kérdésem hogy az Ő internetsebességük függ a laptopom hálózati kártyájától? Ebben nem vagyok otthon sajnos... :(

(#50003) radi8tor válasza edda80 (#50002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ha nincs gigabites hálókártya a gépedben, akkor nem fog 90-95 mbit fölé menni a sebesség.

⭐ Stella

(#50004) viktorhu válasza edda80 (#50002) üzenetére


viktorhu
veterán

Erről elég sokat volt szó itt a fórumon. Ha 100-as netet választasz, akkor kb. mindegy, nagyobb sebességeknél a laptopod sebessége korlátozhatja, hogy mennyit tudsz belőle kihasználni. Kell pl. a gigabites hálókártya, vezetékes kapcsolat a gyorsabb nethez, letöltésnél az sem mindegy, hogy a winchester bírja-e a sebességet (vagy éppen ssd van a laptopodban) stb.

(#50005) edda80 válasza viktorhu (#50004) üzenetére


edda80
tag

Áhám. Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

(#50006) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Bekötötték a digit, hozzám is a huawei-s jött.

Kötelező azt használnom? ASUS ac58u-t használnám (használom is) az FTTH-val csak, ha lehetséges.

(#50007) Multibit válasza JegesEmber20 (#50006) üzenetére


Multibit
veterán

Mint modemre, mindenképpen szükséged lesz a Hüvelyre.

(#50008) adika4444 válasza JegesEmber20 (#50006) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Hua mindenképp kell. De átrakatható bridged módba, és akkor a PPPoE csatlakozást és minden routingot a te Asus-od fog intézni.

üdv, adika4444

(#50009) JegesEmber20 válasza adika4444 (#50008) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Az csak előny számomra, nem?

(#50010) sziku69 válasza xeon forever (#49991) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok. Köszi a segítséget! :R

(#50011) adika4444 válasza JegesEmber20 (#50009) üzenetére


adika4444
addikt

Persze, ha a saját routered használnád elsődlegesnek akkor a legjobb ha bridge-be kéred a Huawei-t.

üdv, adika4444

(#50012) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Ha engedélyezem a wds root-ot, akkor tudok kapcsolódni egy tp-link1043-hoz, hálózatkiterjesztés miatt?
Itt írnak róla

(#50013) xeon forever válasza sziku69 (#50012) üzenetére


xeon forever
addikt

Pontos a leiras. 😉

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50014) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ma bekötötték a netet, huawei HG8121H-t kaptam végül.
A szerelő azt mondta mielőtt elment, hogy kb 1 óra és be lesz konfigurálva a készülékem, onnantól lesz internetem.

Viszont már 3 óra eltelt és még mindig nincs. Lehet, hogy csak lassúak, vagy vmi gebasz van? :(((
Nekem nagyon kritikus fontosságú az internet és fél napok nem eshetnek ki.

(#50015) Stanley-B. válasza Stanley-B. (#50014) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Na közben pont elindult végre.

(#50016) sziku69 válasza xeon forever (#50013) üzenetére


sziku69
senior tag

Sikerült repeaterbe kötni, de gondoltam "ha lúd, akkor legyen kövér". De ezek szerint nem lesz "kövér" :DDD

(#50017) xeon forever válasza sziku69 (#50016) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha mukodik...👌

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50018) dchard


dchard
veterán

Több hónap várakozás után végre sikerült megszavaztatni a társasházzal a betelepülést, társasházi nyilatkozat kitöltve, az infrastruktúra a ház előtt hónapok óta üzemel.

Csütörtökön személyesen vittem be a kitöltött nyilatkozatot a DIGI váci úti központjába ügyintézővel alá is írattam, hogy átvették. Megkérdeztem tőle, hogy lehet-e szerződést kötni, mert a területileg illetékes üzletkötőjük azt állította, hogy a nyilatkozat nem elég, amíg nincs megrendelés nem építenek ki semmit. Erre az ügyintéző azt mondta, hogy mivel a társasházban még nincs kiépítve a hálózat (micsoda meglepetés) így a cím nem szerepel az adatbázisban és erre szerződést sem tud felvenni/kötni, de nem tudta cáfolni sem azt amit az üzletkötőjük mondott. Viszont hivatkozott valamiféle engedélyek beszerzésére, hogy az 2-3 hónapig is tarthat. A hálózatuk a ház előtt az oszlopon készen van, működik.

A kérdésem az lenne, hogy akkor most mi a fészkes fene van van? A UPC tavaly a társasházi nyilatkozat kitöltése után 3 héttel betelepült, senki nem kötött velük előre előfizetői szerződést, a DIGI-nek ráadásul csak lég kábeleznie kell (a UPC alépítményből állt be).

El nem tudom képzelni, hogy miféle engedélyekről beszélt az ügyintéző, illetve hogy miként képzeli az üzletkötő a szerződést, ha cím hiányában nem lehet még előszerződni sem? Kit kéne felhívni, hogy egy 54 lakásos társasházat végre bekábelezzenek, ha már minden létező papír ki van töltve?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50019) xeon forever válasza dchard (#50018) üzenetére


xeon forever
addikt

Justice League. 😂

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50020) poli27 válasza dchard (#50018) üzenetére


poli27
veterán

nyugi 1-2 év és lesz kábeletek xd....

(#50021) viktorhu válasza dchard (#50018) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg is büntették a upc-t, hogy csak úgy fogja magát, és beköti a netet, mielőtt a hivatal engedélyezni méltóztatott volna.

(#50022) adika4444 válasza viktorhu (#50021) üzenetére


adika4444
addikt

Ez valahol vidéken volt, nem Pesten, dchard meg pesti...
De az egyébként igaz hogy az UPC-nek nem kell könyörögni hogy betelepüljön, meg a Telekom optikát is vissza kell tartani ha nem kell a lakóknak:D
Mondjuk árverseny miatt lehet nem a legjobb ötlet kinntartani, de ahol ez a folyamat van ott nem vagyok kompetens:)

üdv, adika4444

(#50023) viktorhu válasza adika4444 (#50022) üzenetére


viktorhu
veterán

Ugyanaz a hivatal van ott is, szóval aki megtanulta a leckét, az tudja, hogy nem lehet csak úgy mindenféle engedélyek nélkül internetezgetni.

(#50024) xeon forever válasza viktorhu (#50023) üzenetére


xeon forever
addikt

Shame... 😈

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50025) dchard válasza viktorhu (#50021) üzenetére


dchard
veterán

A DIGI az önkormányzat és az ELMŰ engedélyével kábelezte be az egész kerületet, mostmár a társasház engedélye is megvan, az utcában több embert is bekötöttek már, igaz nem társasházat. Sőt olyan bekötésük is van, ahol az utca fölött húzták át a kábelt, tehát ez sem lehet probléma. Az önkormányzattal együtt paroláztak a DIGI-sek a kerületi újságban, tehát ilyen jellegű engedélyezési probléma biztosan nincs.

Azt áruld el, hogy szerinted kinek az engedélye kellhet még? Mert ezt az ügyintéző sem tudta megmondani.

A gond azzal van, hogy hamukáznak össze-vissza, és amikor belekérdezek, nem bírnak előállni nem hogy értelmes magyarázattal, hanem semmilyennel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50026) viktorhu válasza dchard (#50025) üzenetére


viktorhu
veterán

NMHH... Meg kell mondani nekik, hogy kész a hálózat, és akkor ők majd megállapítják, hogy műszakilag megfelelő.

"A bíróság az NMHH-nak adott igazat abban, hogy csak kellően nagy, a jogsértéssel elért előnyt jelentősen meghaladó mértékű, bírság alkalmas arra, hogy a jövőben se a UPC-nek, se más szolgáltatónak ne érje meg figyelmen kívül hagynia a hírközlési szabályokat."

[ Szerkesztve ]

(#50027) dchard válasza viktorhu (#50026) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen kizártnak tartom, hogy itt hasonló állna fenn, mivel egyrészt folyamatosan kötnek (a múlt héten is láttam új bekötést), másrészt ha nem lenne NMHH-s engedélyük, a UPC-s fiaskó után már őket is megtalálták volna, de ez nem történt meg.

Biztos vagy az NMHH-ban, vagy csak tippeltél?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50028) adika4444 válasza dchard (#50025) üzenetére


adika4444
addikt

Írj nekik mail-t, hátha azon keresztül kompetensebb emberhez jut el az ügyed aki tenni is tud valamit...

üdv, adika4444

(#50029) viktorhu válasza dchard (#50027) üzenetére


viktorhu
veterán

Tipp, mivel azt irtad, hogy ki van építve, és engedély kell szerintük, akkor pedig ez az egy maradhat. Ha csak nem akarják a konkrét bekötést is építési engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

(#50030) g0dl válasza dchard (#50027) üzenetére


g0dl
addikt

Vagy valamilyen adminisztratív, vagy erőforrás okai vannak a késlekedésnek. Ezeken nagyon segíteni nem tudsz, úgyhogy türelmet javaslok. Nem hiszem, hogy téged akarnának bosszantani.Az FTTH átállás is sok helyen "félkész", szerintem oda is sok eszköz, meg ember kéne.

(#50031) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

digi ügyfélkapuban valahogy hozzá tudom adni az előfizetésemet, ha most lett bekötve a net és még nincs számlám?
csak mert a szerződés hozzáadásához kéri a szerződésszámot és egy számla sorszámát (ami meg ugyebár még nincs).

(#50032) Okean válasza dchard (#50018) üzenetére


Okean
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de a XII. kerületben többen 7 hónapig vártak a bekötésre.

[ Szerkesztve ]

(#50033) nfsu17 válasza Stanley-B. (#50031) üzenetére


nfsu17
veterán

úgy tudom addig nem

(#50034) dchard válasza Okean (#50032) üzenetére


dchard
veterán

Na várj, én is 7 hónapja várok, tavaly november végén már fent voltak a kábelek.

De akkor pontosítsunk: az említett emberek úgy vártak 7 hónapot, hogy a házuk előtt kész volt és működött a hálózat?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50035) adika4444 válasza dchard (#50034) üzenetére


adika4444
addikt

Én XVII.-ben úgy vártam augusztustól januárig hogy augusztusra be lett kábelezve a környék, de valami miatt nem volt delej a kábelekben, asszem nem akasztották gerincre, így nem is lehetett volna szerződést kötni, valami miatt nekünk még is sikerült.
Úgyhogy 15 aug elején papíroztuk, 16 január elején kötötték be a házba a szolgáltatást, azóta kb 30 perc kimaradást leszámítva betonstabil...

üdv, adika4444

(#50036) Okean válasza dchard (#50034) üzenetére


Okean
tag

Igen. Oszlopon lógó kábel, aláírt szerződés és társasházi nyilatkozat mellett 7 hónap.

https://www.facebook.com/groups/hegyvidek/

[ Szerkesztve ]

(#50037) dchard válasza adika4444 (#50035) üzenetére


dchard
veterán

Ez nálunk is megvolt: novemberben fent volt az optika, március óta effektív megy rajta a szolgáltatás, és kötnek is előfizetőket (az utcában is), csakhogy most június van, és továbbra is megy a mellébeszélés. Arra nem számítottam hogy egy hét alatt bekötik, de hogy minden létező engedély birtokában, a ház előtt működő szolgáltatással még azt sem tudják megmondani, egyáltalán mikor jönnek felmérni, hát ez elég durva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50038) poli27 válasza dchard (#50037) üzenetére


poli27
veterán

Made in Romania stilus az egesz digi hozzaallassa...

(#50039) poli27 válasza poli27 (#50038) üzenetére


poli27
veterán

jha azt hozzátenném, egy isminek nem voltak hajlandóak bekötni a szolgáltatást, mert messze a doboz, kimentem megcsináltam neki Telekomos fémmentes optikával, erre kijön a csávó a Digitől és mondja messze a doboz, az ismi mondja nem gond itt a kábel vége, csak az ont kellene, erre az ember ez a kábel nem jó mert nekik lapos van ez meg kerek(mivel nincs benne fém kerek, és az üvegszál körül is üvegszál az erősítés), és az optikai csati is kerek és nem szögletes (sc-apc mindkettő, csak a digié 50ft os kínai szar, míg a Telekomé 3M-es jóval drágább kategória), a végén abba maradtak vigyen egy ont-t és kap zseton, csak ne kötözködjön a semmire...

(#50040) dreko válasza poli27 (#50039) üzenetére


dreko
aktív tag

nem mernék hozzányúlni egy kötődobozhoz optikai kábelt bekötni.
nincs ennek veszélye? nem szabályozza ezt semmi, "bárki" hozzápiszkálhat?

(#50041) adika4444 válasza poli27 (#50039) üzenetére


adika4444
addikt

A lapos kábel az ont-ig megy? Mert ha igen, akkor nekem szerencsém van. Mert az ami az én F668-amba jön, az határozottan kerek...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#50042) poli27 válasza dreko (#50040) üzenetére


poli27
veterán

Mivel én mind a 2 cégnek dolgozom így nekem nem :D de a Diginek a hozzáállása és fizetése miatt egyre kevesebbet..

(#50043) poli27 válasza adika4444 (#50041) üzenetére


poli27
veterán

Te társasházba lax és patch kábellel vagy bekötve, ennyi a megfejtése elvileg! A lapos kábel az a légkábel amit a Digi használ,családi házas területeken..

(#50044) zsolt501 válasza poli27 (#50042) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Több Digis szerelő ismerős panaszkodik megint a cég szerelőkhöz való hozzáállása miatt, sajnos ez nagyon nem fog használni a cégnek...

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50045) adika4444 válasza poli27 (#50043) üzenetére


adika4444
addikt

Családis, FTTH és a kábel fullra kerek. De akkor ahogy értem az ont-ig is ez a lapos megy, így itt akkor kivételesen csinálták. Mondjuk DIGI-s szerelő volt, nem alvállalkozó, ezért lehet hogy őt jobban szemmel tartják...

üdv, adika4444

(#50046) Hauptmann válasza adika4444 (#50045) üzenetére


Hauptmann
addikt

Érd, FTTH, lapos kábel. Úgy látszik, AS szabvány szerint dolgoznak. :DDD

(#50047) bl4ze válasza Hauptmann (#50046) üzenetére


bl4ze
veterán

Szintén Érd, FTTH, lapos kábel. Én is közel 7 hónapot vártam a bekötésre, kész volt a hálózat, leszerződtek, de nem tudtak kötni, mert engedélyek hiányoztak még. (Digi-s ismerősöm mondta el.)
Vártam türelmesen, majd egyszer csak be volt dobva szórólap, jött az ember, új szerződés, és egy hét múlva kész volt az Okos csomag. Azóta is hibátlanul megy.

.:. bl4ze .:.

(#50048) Hauptmann válasza bl4ze (#50047) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én most költöztem ide tavasszal, egyből be volt dobva a szórólap, az elolvasásától számítva 1 hét múlva volt net.

(#50049) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Évek óta Digi előfizető vagyok, most 100/100 netem van, közvetlen kábelen jön, nincs szolgáltatói eszköz.
Az utóbbi héten valahogy vacakol az net elérés. A routerem folyamatosan eldobálta a pppoe kapcsolatot, amit néha néha összeszedett újra, de esetlegesen 2 perce vagy fél napra. Ill. a kapcsolat nélküli idő is változó volt. (Az hogy újraindítottam, áramtalanítottam nem változtatott ezeken.)

Persze felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták dugjam közvetelnül a gépre, ha úgy sem megy hívjam őket újból.
Tegnap este átkábeleztem, hogy közvetlen PC-n legyen, de 2 percnyi csatlakozás után eldobta magát 651-es kóddal. És nem is csatlakozott újra, hiába távolítottam el és adtam hozzá megint a hálózatot.
Ekkor újrahívtam az ügyfélszolgálatot, ahol csak annyit tudott mondani, hogy csatlakozva látja az eszközt. És azt is megmondta, meddig volt rajta a router és mikor léptem fel a géppel. Az ő oldalukon látható "aktív kapcsolat" ellenére a két említett időpontban egyik eszközömön keresztül sem jutottam nethez...

(a telefonbeszélgetés után újraindítottam a gépet, akkor fellépett a netre, de kb. egy óra múltán eldobta)

Mivel két eszköz sem tud a kábelen keresztül stabil nethez jutni, feltételezem, hogy mégis Digi oldalon van a hiba, így kértem a szervizes kolléga látogatását.
Mire számítsak ha kijön a szerelő? Rámhúzzák, hogy nálam van gond? Ha igen mit kéne csináljak, hogy újra működjön minden?

Köszönöm előre is a tanácsokat.

(szerk: amíg ez megírtam volt net, mire befejeztem, megint eldobta magát 691-es kóddal, természetesen a felhaználó és jelszó időközben nem lett elírva. Aztán harmadikra csak csatlakozott...)

[ Szerkesztve ]

(#50050) nfsu17


nfsu17
veterán

Nálunk elég gyorsan mentek a dolgok.
Tavaly augusztusban láttam, hogy emberek lógnak az utcában az oszlopokon és kábelt húznak.
Mit tudtam én hogy az ami, annyira nem értek hozzá.
Biztos villany, vagy a mostani kábelszolga fejleszt.
1 hónappal később digis kocsikat láttam. Mondom aztaqrva :Y Csak nem?
Itt, nálunk? Nem is panel...

Hívjuk a digit, hogy lehetséges-e ez...azt mondja igen, valóban lesz itt, felveszi a nevet, meg tel. számot és ha lesz valami szól.
Pár hét eltelt, egyszer csak szórólap a postaládában (reklámanyagnak még így nem örültem :DDD ), hívjuk is az üzletkötőt, pár nap múlva jött is.
Mondtuk, hogy sürgős lenne, mert most jár le a hűség máshol.
Oké, akkor 2 hétre vállalják.
Az utolsó napon jöttek is és ugyan nem flottul, de pár nap múlva már ment is a dolog.
Okt. közepe-vége fele már ment is a buli. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.