Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) Luissimo válasza Lackooo84 (#77000) üzenetére


Luissimo
veterán

Lakótelep?
egyenlőre még sok az előfizető...
max mindenkit kikapcsolnak, torrenthuszár :DD

(#77002) ubyegon2 válasza Lackooo84 (#77000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Juj, már megy is a sárgakabátos tboy koma! :D

(#77003) Lackooo84 válasza Luissimo (#77001) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én nem nagyon torrentezek. :D

The Truth is out there...

(#77004) pw12345 válasza tutitibi (#76998) üzenetére


pw12345
aktív tag

Nem lebecsülendő, hogy éjfél körül javították a hibát és 0 óra után már megvolt az 1 ms-os ping, az oldalak is normálisan töltődtek. :U

(#77005) bobalazs válasza pw12345 (#77004) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

1 ms ping, az honnan-hova?

(#77006) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálgattam ma az IPket, és nagyon szar a felhozatal.

(#77007) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Olyat is észrevettem, nem tudom ti értitek e az miért van, hogy a speedtest oldalon gyenge értékeket hozó ipk gyorsabban betöltenek bizonyos oldalakat, mint a többi; ez vajon teljesen véletlenszerű dolog?
A ping értékek szinte mindig 7-12 ms. között vannak azokkal amit mértem.

(#77008) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Ma kötötték be a Digi 1000-es netet és egy huawei echolife HG8143A5 eszközt hoztak. Erről van a neten bármi infó, mert nemigen találtam sehol. Valami olyasmit magyarázott a szerelő, hogy ez nem gigabites ezért maradjon csak a mostani routerem is bekötve stb. Vagy ez az eszköz nem is tud wifi jelet szórni?

(#77009) sfdrakex válasza SPeti1984 (#77008) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tud az gigabitet, wifit is szór, de jobb egy normális routert mögé tenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#77010) CirrMee válasza SPeti1984 (#77008) üzenetére


CirrMee
addikt

Valami olyasmit magyarázott: sok hülye szerelőt láttam már, de azt nem hiszem el, hogy százasnak mondjon egy terminált, amikor telepítésnél jó ideje már csak gigebitest használnak.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#77011) sfdrakex válasza SPeti1984 (#77008) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Wifire mondta hogy nem gigabites? Az igaz, gondolom Nes wifit tud ez is, mint a legtöbb Digis ONT.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#77012) Intruder2k5 válasza SPeti1984 (#77008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem itt inkább arról lehetett szó, hogy a WiFi-je "lassú", Gbit-es net mellé már inkább érdemes egy saját ac-s routert használni.

(#77013) SPeti1984 válasza sfdrakex (#77009) üzenetére


SPeti1984
senior tag

A másik meglevő router sem egy nagyszám (Dlink DIR 842 AC1200-as) de ha amit hoztak az is tudja biztosítani a szükséges sebességet, akkor a Dlinket szülőknél beüzemelném inkább. A huawei az tud 2.4 és 5ghz-et is?

(#77014) sfdrakex válasza SPeti1984 (#77013) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

2,4et csak, szerintem. Vezetéken tudja a Digis cucc a gigabitet, de wifin gyenge, ha több eszköz csatlakozik rá akkor szakadozik, dobálja a netet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#77015) SPeti1984 válasza sfdrakex (#77014) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Igaziból egy kb 50nm-es lakásban van ahol 1 ember lakik és csak telefon (S9+), laptop (Thinkpad x260), okostv (LG 4K) amin használni szokta a netet.

(#77016) sfdrakex válasza SPeti1984 (#77015) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hagynám a dlinket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#77017) SPeti1984 válasza sfdrakex (#77016) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

(#77018) Laccoss válasza SPeti1984 (#77015) üzenetére


Laccoss
addikt

Semmibe nem kerül kipróbálni, hogy mennyire bírja az eszközöket.

(#77019) SPeti1984 válasza Laccoss (#77018) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Gondolom akkor aktiválni kell rajta hogy szórjon wifi jelet mert most a Dlinké működik ugyan úgy. Amúgy azt mondták kb 2 nap mire normális sebességgel fog menni.

(#77020) HartgeH3-2.8 válasza pw12345 (#77004) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen nálam is kb éjféltől mértem jó értékeket, igaz telefonon mértem, de ott is tolja simán a 3-400Mbit-et lefele, felfelé. Pingen is rögtön látszott. Aznap Xbox party lett volna. Égett is a pofám, hogy konkrétan minden szar, és pentium II szinten van. Igaz a MS is le volt térdelve, tehát aznap minden összejött. Inkább átjöttem barátnőmhöz 3 napra, mert már kerestem az 5 kilós kalapácsot, hogy szétverjem a "modern" új Digis csúcs optikát.

Ennél még egy vidéki tréOngány is jobb. Oké lehet egyedi esetek, de miért tagadja le a központ hogy baj van? Jobb hazudni? Eddig egész jól összekapta magát a digi. Panelban hibátlan volt a net, tv. Ha nem irtam volna alá egy évet mondanám le. Bíztatnak tartsak ki jó lesz az. Nem szeretem ezt az optikát 800 kábel, 800 eszköz (low end szarok), vigyázni kell a kábelre, utálom. Nehéz egy év lesz.

Eddig egész jó volt ez a digi mi lett ezekkel.. :(((

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#77021) stickermajom


stickermajom
addikt

Bementem ma új címre szerződni meglévő FTTB500 felméréssel. Csak a 100-asat engedték, és ha az megvan menjek vissza újból a meglévő felméréssel és akkor átkötik. Ennek csak én nem értem az értelmét? Ügyintéző szerint ez azért van, mert a szerelők szerint, ha mindenhova az 500-ast kötik alapból, soha nem lesz kész az FTTH. :F

(#77022) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, ma kötöttek be 1000-es net-et, Huawei HG8143A5 egységgel.Wifi-t beállítottam, működik a net de egy érdekességet tapasztalok: a NAS-om vezetékre van kötve és a vezetékes eszközökkel szépen látom is, de wifi-ről nem érem el. Van ötletetek? Hálózat témában még kezdő vagyok..

(#77023) qnadam válasza stickermajom (#77021) üzenetére


qnadam
veterán

valami rejtélyes okból kifolyólag nem tudják, hogy az adott helyen van-e szabadon gigabites port, és ezért alapból 100-asra veszik fel az igényt, aztán majd egyszer talán valamikor megnézik, hogy van-e gigabit, és átkötnek rá.
a próbálj meg utalni arra, hogy nem lennél hálátlan, ha rögtön megnéznék a lehetőségeket, és rögtön a jó helyre kötnének, ez jól meggyorsíthatja az ügymenetet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77024) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok! Mi a gyakorlat, mennyi idő alatt történik meg a sebességmódosítás csomagváltásnál? Tegnap 500-as FTTB-ről átkötöttek FTTH-ra. A szerelők már akkor bridge-be rakatták a ZTE ONT-t és azt mondták, hogy minden nap éjfélkor módosítanak csomagot, de most is 540/330-at mérek mint előtte. Lanon mérek természetesen. Illetve nem tudom, hogy mennyi szinkron van a csomagom adatai és a valóság közt mert az ügyfélkapunk most is FTTB 500-as látszik.

(#77025) Laccoss válasza tibike8 (#77024) üzenetére


Laccoss
addikt

Míg át nem írják, addig szerintem ne várj többet. De terheltségtől függően az 540/330 sem rossz érték.

(#77026) tibike8 válasza Laccoss (#77025) üzenetére


tibike8
őstag

Értem én, csak pontosan ennyi volt eddig is és nem tiszta, hogy most átírták és az összes nyugdíjas a panelben lehúzza az én sebességemet vagy nincs még átírva :D

(#77027) Laccoss válasza tibike8 (#77026) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem látod az ügyfélkapunál az FTTH csomagot, akkor még nem írták át.

[ Szerkesztve ]

(#77028) bobalazs válasza tibike8 (#77026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

300/75 Mbit/s
garantált le- és feltöltési
sebesség
szóval nem panaszkodhatsz.

(#77029) Dragon3000 válasza bobalazs (#77028) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ettől függetlenül, amikor át lesz kapcsolva és nem változik még jelezheti a szolgáltatónak. Volt, hogy nálam is belassult a net jeleztem és mégis kijöttek szerelni. Másik szolgáltatónál is volt, hogy csomagot emeltettem és maradt a sebességem, hiába voltam a garantált felett mégis küldtek szerelőt ő meg jelzett a központnak, hogy állítsák már át a csomagom :D

(#77030) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Egy digis címhez hány darab e-mail cím tartozik?Kettőt használok,de kéne még egy darab :U

(#77031) Laccoss válasza ToBeY (#77030) üzenetére


Laccoss
addikt

3at csinálhatsz nem?

(#77032) Intruder2k5 válasza ToBeY (#77030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésedre nem tudom a választ, úgyhogy ez most kicsit kitérő lesz, de hozzá tartozik. Szóval ha nem feltétlen muszáj, én nem javaslom a szolgáltatós e-mail cím használatát, mert ha esetleg valamikor váltasz, vagy bármi más oknál fogva megszűnik a DIGI-s email, akkor az sok év után egy bejáratott címnél már rosszul érinthet. Annyi más ingyenes és jó szolgáltatás elérhető, akár sokkal jobb paraméterekkel is (mobilapp, nagy tárhely, stb), szerintem érdemesebb azokból választani.

(#77033) ToBeY válasza Intruder2k5 (#77032) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok,ez mondjuk igaz céges dolgokhoz kéne

(#77034) Laccoss válasza ToBeY (#77033) üzenetére


Laccoss
addikt

Ahhoz meg pláne nem ajánlott. Céges mailcím nincs?

(#77035) Intruder2k5 válasza ToBeY (#77033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cégesre én is azt mondom, hogy alap egy saját domain, és ahhoz tartozó email is. De ha ez végképp nincs, akkor ott a protonmail, de szerintem a Gmail is stabil és megbízható szolgáltatás, amire alapozhatsz hosszabb távon is. Szerintem...

Láttam már olyat, aki azért volt kénytelen a Telekomnál tovább fizetni egy alap netcsomagot, mert a cégében anno felhasználta a telekom-os mail címet, és ha lemondja a netet, megszűnik az is.

[ Szerkesztve ]

(#77036) ToBeY válasza Laccoss (#77034) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van,de ismerős nyugdíjba megy ezért megszűnik.Helyette kéne valami, amin elérhetik illetve munkával kapcsolatos dolgokra (is) tud válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#77037) sfdrakex válasza ToBeY (#77036) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Arra bőven jó egy gmail.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#77038) ToBeY válasza sfdrakex (#77037) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor csinálok neki egy gamil fiókot köszi.

(#77039) tibike8 válasza bobalazs (#77028) üzenetére


tibike8
őstag

Nem panasz, hanem kérdés volt. Mivel ugyanannyi a le és feltöltés mint az előtte hónapokban és a szerelő azt mondta, hogy mindig éjfélkor van központilag a csomag profil módosítás, gondoltam megkérdezem. De ha az a mérvadó, hogy mi látszik az ügyfélkapuban, akkor 'örömmel' és maxi türelemmel fizetem még a nagyobb díjat a kisebb csomagért...

Update
Most néztem, hogy már FTTH 1000 látszik, de semmi nem változott a sebességben.

Update2:
Most, hogy láttam, az ügyfélkapuban a váltást, reboot után már 983/327 lett. Szal ennyi kellett végül :)

[ Szerkesztve ]

(#77040) ToBeY válasza sfdrakex (#77037) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az illetőnek van gmail címe mint kiderült,az androidos telójan be van jelentkezve play-re,de nem tudja mi a jelszava :DDD ötlet? :U

(#77041) slug válasza ToBeY (#77040) üzenetére


slug
senior tag

(#77042) Luissimo válasza ToBeY (#77040) üzenetére


Luissimo
veterán

I
Visszamegy guglira, kèr jelszoemlekzteto kodot telora, gmailra, aztan husss😃

(#77043) hobizoli


hobizoli
nagyúr

18ker-ben masnal sincs se kabelTV, se internet, se telo kb reggel ota?

több drón kell ;P

(#77044) Luissimo válasza hobizoli (#77043) üzenetére


Luissimo
veterán

De van, egesz nap, mostis 😃
Szemeretelep...

(#77045) kungzi


kungzi
veterán

Debrecenben a Szoboszlói út környékén nekem nincs nézem. :F

(#77046) hobizoli válasza Luissimo (#77044) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem itt a piros iskolanal az Ulloi-n nulla

több drón kell ;P

(#77047) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Újabban azt veszem észre, hogy az 1Gbps-es netem sokszor PPPoE-n keresztül (FTTB terület) 100Mbps-re csatlakozik, már több routerrel is próbáltam. Az auto-negotiation nem mindig működik, leginkább nem. Van erre valami megoldás? Jelentsem be hibának?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#77048) Multibit válasza Kiratheonly (#77047) üzenetére


Multibit
veterán

Keresd meg a láncban a hibás (kh-s) kábelt!

(#77049) Kiratheonly válasza Multibit (#77048) üzenetére


Kiratheonly
tag

FTTB révén, csak egy UTP kábelt dugtak át az ajtóm felett. Cat5E típusú, még vinnie is kéne. A lakásban minden kábel (a faliak is) jobbak mint Cat6. Természetesen kimértem őket, nincs szál szakadás.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#77050) Laccoss válasza Kiratheonly (#77049) üzenetére


Laccoss
addikt

Viszont a utpcsatlakozó vagy az eszköz csatlakozója lehet hibás (kontakthiba).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.