Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Charx


Charx
senior tag

Köszi a válaszokat, lehet hogy most még ezt kihagyom, olyan jól bekonfigoltam a routerem, mindent elérek rajta.

(#39002) #29810560


#29810560
törölt tag

Ja! Egy jótanács mindenkinek aki pl. a NAS-át az új IPv6 címmel akarja elérni kívülről az Internet felől.

A böngészőben az IPv4 címet eddig simán be lehetett írni pontokkal elválasztva az okteteket.
Nos, IPv6-nál szögletes zárójelbe kell tenni az IPv6-os címeket és ugyebár az oktetek kettőspontokkal vannak elválasztva. A záró szögletes zárójel mögé jön még egy kettőspont és a portszám, ha szükség van rá.
(Amennyiben nem ilyen a szintaktika baromira szövegnek veszi a karaktersorozatot.) ;)

(#39003) Jorus válasza DarQb (#38991) üzenetére


Jorus
nagyúr

Eltekintve a borzasztó zenétől (:D) nálam rendesen működik a stream mindenféle akadás nélkül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39004) Jorus válasza zoltan6 (#38999) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az "ezentúl" akkor lesz, amikor globálisan megszűnik az IPv4, de az nem mostanában lesz. Addig - illetve amíg az ISP dual stack-es megoldást ad - simán használhatod a privát és publikus IPv4 címeket, nem kell átállnod IPv6-ra, ha nem szeretnél. A topicban az izgatottságot nem az okozta, hogy hamarosan át kell állni, és legyünk készek, hanem az, hogy ha a szolgáltató biztosít IPv6 szolgáltatást, akkor az működjön rendesen. Hála a Digi szakembereinek, ez megoldódni látszik a legtöbb helyen.

Én személy szerint a mobilitás megoldására leszek kíváncsi, ami része az IPv6 szabványnak, és aszerint bármilyen külső hálózatban is van az adott mobil eszköz, a saját home agent-jétől kapott IPv6 címen lesz elérhető. Tehát a notim, ami "itthon van otthon", és rendelkezik egy Digi prefix poolból kapott IPv6 címmel, bárhol is legyen (munkahelyi hálózat, mobilszolgáltató 4G hálózata, külföldi szálloda WLAN-ja), a saját, otthoni IPv6 címén elérhető. De ez itt OFF. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39005) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!

Gondoltam én is csatlakozom a digi előfizetők (boldog?) táborához, de ezt ők nem nagyon akarják. Sztori annyi, hogy vettünk egy házat ahol van/volt élő szolg., régi tulaj a modemet elvitte magával. Ergo nekünk csak egy modem kellene és máris lenne szolg. Telefonos ügyfélszolgból annyit sikerült kipréselni, hogy nincs self install (bemész, elhozod a modemet, feldugod és boldog vagy), személyesen pedig beközölték, hogy amíg be nem lesz kötve a régi tulaj az új címén, addig nem tud felvenni megrendelést. Ergo legrosszabb esetben 2x15napot kéne kivárni. (és itt még simán lehet csúszás, mert ugye karácsony)
Van valami ötlet mit lehetne csinálni, mert akkor inkább köttetek más szolgáltatót, de az 100%, hogy nem várok egy hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#39006) szabogabor10 válasza DarQb (#38991) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is jól működik. Ahogy nézem, a Twitch-nek IPv4-es címe van csak, szóval nem igazán lehetne probléma az IPv6 miatt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39007) rocket


rocket
nagyúr

Felraktam OpenWRT-t tplink 741-re, ezek kozul melyiket kellene valasztani?:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#39008) DarQb válasza Jorus (#39003) üzenetére


DarQb
csendes tag

Annyit had kérdezzek már, hogy milyen böngészőben nézted? (tudom, nem egy nagy tömeget megmozgató stílus, de nem is megtéríteni akarok vele senkit :D )

Közben tovább tesztelgettem, és igazából a youtube-nál is megáll a töltés, sőt, gyakorlatilag mintha megállna a net ilyenkor.. semmi nem nyílik meg. Lehet, hogy a chrome-nak nem tetszik valami. Router system log-jában semmi hibára utaló dolog nincs :( (firefox ugyan ez)

[ Szerkesztve ]

(#39010) DarQb válasza DarQb (#39008) üzenetére


DarQb
csendes tag

Hehe :DD imádom ezeket a fantom dolgokat az informatikában.. ami pár órája nem ment, most röcc nélkül szalad. Azért köszi a tesztet srácok! :R

(#39011) #29810560 válasza PeterPH (#38990) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Van-e valami teendő ezekkel, illetve van-e valami biztonsági hátulütője annak, hogy ettől kezdve gyakorlatilag minden eszköznek publikus IPv6 címe van?"

Hááát próbálgattam a NAS-t vagyis a belső háló egy IPv6-os címet (is) kapott eszközét elérni:

1. Belső fix IPv4 címmel, belső hálón elérem. (Természetes. :) )
2. IPv6 címmel a belső hálón - IPv6 tűzfal mögött - elérem. (Gondoltam. :) )
3. DIGI publikus IPv4 címmel kívülről - pl. mobilnet - elérem (Port forward és tűzfal portnyitás miatt. Parírforma. :) )
4. DDNS-el belülről elérem. (Ahogy eddig is, a router NAT Loopback-je + a 3. pont miatt. :) )
5. DDNS-el kívülről - pl. mobilnet - elérem. (Ahogy eddig is. Lásd 3. pont. :) )

6. IPv6 címmel kívülről nem érem el. Pedig kikapcsoltam a router IPv6 tűzfalát, ideiglenesen. (Nem értem. :U )

[ Szerkesztve ]

(#39012) slug válasza rocket (#39007) üzenetére


slug
senior tag

logouton az irasaim kozott megtalalod a helyes beallitast

[ Szerkesztve ]

(#39013) ronar


ronar
tag

Sziasztok,

Kipróbáltam tp-link wdr4300 router-el az IPv6-ot, működik, DE mivel nincs "Share with PPPoEv4" opció, vagy csak a IPv4 megy vagy csak az IPv6,pl. IPv6-on a google simán megy de bármilyen más oldal ahol nincs IPv6(prohardver.hu) már nem,ez viszont már nem szolgáltatói baj, hanem router firmware baj.

(#39014) DarQb válasza ronar (#39013) üzenetére


DarQb
csendes tag

Advanced-en belül mi van?

(#39015) Jorus válasza DarQb (#39008) üzenetére


Jorus
nagyúr

Legfrissebb Chrome-mal néztem, de Safarival is megy rendesen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39016) adika4444 válasza ronar (#39013) üzenetére


adika4444
addikt

zaklatni kell a gyártót hogy adjanak ki jó fw-t amiben megvan a funkció mint a v3-as 1043-ban...

üdv, adika4444

(#39017) ronar válasza DarQb (#39014) üzenetére


ronar
tag

Semmi érdekes:

(#39018) rocket válasza slug (#39012) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi, nalam nem mukodik valamiert, pedig minden a leiras szerint csinalntam, de nem kapcsolodik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#39019) adika4444 válasza rocket (#39018) üzenetére


adika4444
addikt

simán géppel megy?

üdv, adika4444

(#39020) worxland válasza slug (#39009) üzenetére


worxland
addikt

Köszönöm neked és wwenigma-nak is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39021) HoryThePooh válasza ronar (#39013) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Megerősítem. Ezek szerint kell egy új FW addig mi TP4300-s tulajok ki vagyunk rekesztve a szép új világból . :O

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#39022) Keckix válasza HoryThePooh (#39021) üzenetére


Keckix
tag

Pont a sok csalódás miatt váltottam a tp-link-ről asus-ra!

És ahogy látom milyen jól tettem.

[ Szerkesztve ]

(#39023) DonMaster válasza ronar (#39013) üzenetére


DonMaster
addikt

Szia
ha jol értem müködik az ipv6 cimed,
és ahol nincsen még ipv6-al kiadva azokat az oldalak ipv6-os cimeit nem töltik be és erre azt irod hogy router firm hiba?
ha ez a helyzet akkor csak elmondom, hogy alig van pár weboldal ami ipv6-on müködik, ipv4-el müködik bármeliyk, ezért is nincs akkora nagy jelentösége jeleleg az ipv6-nak , mert elenyészö weboldal érhetö el csak, vele,és ez nem router hiba hanem a weboldalak szerverei ipv4-esek nem ipv6-osok, ennyi.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#39024) gazsiazasz válasza DonMaster (#39023) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

azt írja, hogy egyszerre nem működik neki az IPv4 és a IPv6 a routerével, csak vagy ez vagy az

(#39025) eLevente


eLevente
csendes tag

Sziasztok!

Újabban 100.65-tel kezdődő IP címet kapok DIGI-től, legalábbis router szerint, ami elvileg belső hálós cím, whatsmyip.net nem is ezt mutatja.
Ezekszerint már nem adnak külön publikus IP címet mindenkinek? Vagy én rontok el valamit?
Írtam nekik is e-mailt, de egyelőre nem válaszoltak.

(#39026) adika4444 válasza eLevente (#39025) üzenetére


adika4444
addikt

mail is jó ötlet volt, de ha felhívod őket és kérsz publikus IPv4 címet akkor megadják, ha esetleg értetlenkedik vágd rá a vonalat és próbáld pár perccel később, vannak olyan csökkent értelmiképességűek akik nem nagyon akarják megérteni és elfogadni amit mond az ember.

üdv, adika4444

(#39027) bhonti válasza eLevente (#39025) üzenetére


bhonti
tag

Telefonon annyit mondasz, hogy pl. távoli eléréshez kell a gépre "rendes" IP, akkor beállítják a rendszerben és onnantól csak olyat adnak. SMS-t küldenek ha kész.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#39028) lajos0001 válasza slug (#38940) üzenetére


lajos0001
tag

Köszönöm, slug, nálam korrektül működik a leírásod szerint!

Pest, VI. ker., Asus RT-AC68U, firmware version 3.0.0.4.378_4585 (vagyis nem a legfrissebb), ipv6 tűzfal bekapcsolva, a VPN-es opciót nem is engedélyeztem, de így is 10/10.

Extra info xp usereknek: ahhoz, hogy xp alatt is működjön, kell installálni az ipv6 protokollt (mert defaultban nincs installálva; az xp telepítőlemeze NEM kell ehhez külön). Ennek módja: Helyi kapcsolat - Állapot - Tulajdonságok - Telepítés - Protokoll - Hozzáadás - Microsoft - ipv6 - OK... majd pc reboot, ezután meg fog jelenni az ipv6 protokoll a helyi kapcsolat tulajdonságainál. Az ipv6 protokollra klikkelve: a tulajdonságai itt ki vannak szürkítve, de xp-nél ez itt normális. Működni fog, mert a router osztja a hálókártyának a címet (a fenti routerbeállítások után).

Nem tudom, hogy windows 7-ben alapban fel van-e telepítve a ipv6 protokoll. Ha valami miatt nincs, valószínűleg hasonlóan kell feltenni (de ezt nem ismerem).

[ Szerkesztve ]

(#39029) DonMaster válasza gazsiazasz (#39024) üzenetére


DonMaster
addikt

aha bár a lényegen nem változtat , hogy továbbra is internetezni ipv4-el fog tudni :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#39030) Flashget válasza Smktrooper (#38930) üzenetére


Flashget
félisten

FTTB-s környezetben nincs semmi a kültéren nyáron sem volt semmi gond maxon jött a sebesség.
Én csak arra írtam ha volt is hiba központi és nem azért mert a sok kis TJ torrentezik...

Realme GT Master Edition

(#39031) Flashget válasza wwenigma (#38951) üzenetére


Flashget
félisten

Azért elintézhetnéd, hogy a V2-re is kiadjanak egy fw frissítést benne az ipv6-al. :)

Realme GT Master Edition

(#39032) adika4444 válasza lajos0001 (#39028) üzenetére


adika4444
addikt

Win7 és fenntebb alapból telepítve van az IPv6, konfigolni is lehet fixip-re...
(#39031) Flashget:
Ezt nem hinném hogy megtenné a TP-LINK, aztán ki tudja. Hátha lehet rájuk hatni ha többen is szólnak meg ha mondjuk h sw-osan kéne valamit belerakni... Vagy beieszteni őket hogy a routereiket ezen túl nem fogjuk venni ha nem csinálják meg, bár nem tudom ez őket mennyire érdekli:F...

üdv, adika4444

(#39033) 57 Varieties válasza adika4444 (#39032) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

>Vagy beieszteni őket hogy a routereiket ezen túl nem fogjuk venni ha nem csinálják meg
kek

(#39034) Flashget válasza adika4444 (#39032) üzenetére


Flashget
félisten

Csak meg kell emliteni nekik, hogy a V2-t átlehet flashelni V3-ra..inkább tegyék ki gyárilag az fw-t mindenki jobban jár. :)

Realme GT Master Edition

(#39035) kali válasza lajos0001 (#39028) üzenetére


kali
legenda

a vpn + dhcp connection nem kell hozzá, de alapban engedélyezve van, viszont kikapcsolható, ha külön nincs rá szükség.

jó, hogy ilyen gyorsan reagált az ipv6 problémára a digi! :C
délután olvastam bele a témába, bekapcsoltam az rt-ac87u-n az ipv6 funkciót és már ment is - korábban azonos beállítással nem, így csak beigazolódott a gyanú, hogy a szolgáltatói oldalon van/volt a kutya elásva a probléma kapcsán.

(#39036) rocket válasza adika4444 (#39019) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen.
Most visszadugtam, es megy a geppel is, pedig mikor beallitottam volt reboot, routert is ujra inditottam, es nem ment :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#39037) rocket válasza rocket (#39036) üzenetére


rocket
nagyúr

Belottem a WIFI-t, utana megint nem csatlakozott, router/gep ujra inditas utan se, ugyhogy eleg is volt egyelore belole.
Most probalom visszarakni az eredeti fw-t, de persze az se olyan egyszeru mint lennie kene :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#39038) ronar válasza DonMaster (#39023) üzenetére


ronar
tag

Szia,

A router firmware "baj" lehet félreérthető volt, wdr4300 router legfrissebb firmware-ben nincs implementálva a PPPoEv6 kapcsolatnál "Share with PPPoEv4" opció, ezért PPPoEv6 kapcsolattal csak az IPv6-al rendelkező oldalak mennek (google, facebook, istentudjami).
Ez most nem a hibája a wdr4300-nak hanem a tulajdonsága,de reméljük a gyártó kiad majd hozzá egy újabb release-t amiben már tud párhuzamosan működni a PPPoEv4 és a PPPoEv6.
Abban igazad van, hogy még nagyon kevés oldal rendelkezik IPv6-os címmel, de hát akkor is na.... :)

R

(#39039) lajos0001 válasza DarQb (#38991) üzenetére


lajos0001
tag

Szia, ipv6-os teszt 10/10 nálam, és ugyanezt az általad észlelt problémát tapasztalom a twitch-csel, azzal a különbséggel, hogy csak 1x játszik le 3-4 másodperc zenét, utána már nem is indul el. Kiderült valami közben, miért van ez? Egyértelmű magyarázatot nem látok rá.

(#39040) DonMaster válasza ronar (#39038) üzenetére


DonMaster
addikt

biztos kifog adni frim-et rá, viszont attol még azon a pár oldalon kivül több nem fog menni :) de igen meg értelek, csak hát a nagy ipv6 mizzéria azért a pár oldal ért megy amit meg is emlitettél nem sok, téynleg csak pár oldal . :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#39041) DarQb válasza lajos0001 (#39039) üzenetére


DarQb
csendes tag

A legjobb az egészben, hogy délután 2 körül nem ment, kikapcsoltam a v6-ot (átraktam dhcpv6-ra), majd mikor később újra megpróbáltam, akkor meg már ment.. :D gond nélkül.. legalábbis azt hittem. Ugyanis a rövid net-kimaradások most is megvannak, csak ritkábbak és nem tartanak sokáig, de inkább kinyomtam ismét, mert nem túl kellemes jelenség.

Ja, és ha csak v4 van, minden oké, csak az alábbi nem.

[link] - ahogyan ez sem, pedig eddig csúcsidőben is megvolt a 700/150 Mbps, ilyenkor meg lazán a ~950/190

[ Szerkesztve ]

(#39042) lajos0001 válasza DarQb (#39041) üzenetére


lajos0001
tag

v4-nél biztosan megvan most is a hw-s nat? Ha nincs, az okozhat ilyen lassulást a routerrel. Mit mérsz router nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#39043) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egyébként azért is kellemesen csalódtam a Digiben, mert az országban ők az elsők, akik rögtön élesben, valódi dual-stack IPv6-ot biztosítanak. Azért ezt nem gondoltam volna, pláne, hogy a UPC már tesztelgeti egy ideje (igaz, csak DS-lite módban, ami több hátránnyal is jár, pl. mindenképp NAT-olt IPv4 címet adnak). :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39044) adika4444 válasza Flashget (#39034) üzenetére


adika4444
addikt

ja aztán kiadnak egy olyat ami meggátolja vhogyan ezt, és még IPv6 se lesz benne. Mondjuk szerintem teljesen tisztában vannak vele hogy lehet ilyesmi flashelgetni, sőt ahogy az embereket ismerem én még azt is eltudom képzelni, hogy vesz TP routert, felflasheli, vagy irodából lenyúlja a rosszat;] vagy már nem kellőt, és azt felflasheli.
(#39037) rocket:
Súgok kicsit: TL-842ND v2 masinán nekem is OpenWRT van, kiválóan megy a wi-fi, kábeles elérés. Mondjuk csöppet bonyolult a menüje, de cserébe tényleg mindenre kiterjed. csak nézek h miket tud.
(#39038) ronar:
hát nem tudom, szerintem hibája és nem tulajdonsága, mert egyrészt nem tudom hogy gondolták hogy majd külön-külön akarja használni a kedves user, vagy hogy senki nem fogja megosztott PPPoE-vel használni...
(#39040) DonMaster:
Akkor is bosszantó, hogy például a 3600-amban nincs benne a funkció. OK még nem vagyok DIGI-s, várok a bekötésre, de azért bírnám ha mire ideérnének készenállna a hálózat.
Ja egy kérdésem is lenne: Ha elcseszem az 1043ND flashelést és visszaviszem gariba h nem kapcsol be, akkor rájöhetnek hogy elmókoltam, vagy adnak egy másikat?
(#39043) szabogabor10:
Ezt ki kérem magamnak;] Telekomnál már van dual stack, bár én 3 előfizetésből eddig egy helyen láttam, nem is rossz arány:D. Amúgy igazad van... Bár a DIGI eddig is szerette az újdonságokat, elsőként bevezetett 500-as, és gigabites csomag az országban ilyen pofátlanul jó árakon.
De én a legkellemesebbet akkor csalódnék, ha végre bekötnék a szolgáltatást... Ha zargatom őket karácsony előtt vajon idemásznak, vagy esélytelen? Vagy a két ünnep között? Vagy ez már csak jövőre jöhet össze? mert a 90 napot túllépték, úgyhogy ez bizony kötbér gyanús. Hiába nem sok pénz, talán el lehet vele gondolkodtatni őket.

üdv, adika4444

(#39045) Flashget válasza szabogabor10 (#39043) üzenetére


Flashget
félisten

Diginél azért tudnak mindenre viszonylag gyorsan reagálni többi nagy szolgáltatóhoz képest, mert figyelik a különböző fórumokat és nem az van, hogy "én vagyok a szolgáltató tőled usertől mindent jobban tudok szóval kussti" hanem élesben tesztelik az új dolgokat és a visszajelzések alapján korrigálják a hibákat. Nem csak lanra igaz ez. Mint írtam korábban ugyanez volt a lan bevezetésekor mikor nem működtek az addig ADSL-n működő routerek (az is PPPoE), de levelezések vagy fórumok alapján belőtték a rendszert.

adika4444 tudom. Sőt mikor ez a ipv6 mizéria kezdődött valakinek azt válaszoltam, hogy esélytelen a V2 is megkapja egy fw-vel, mert akkor ki a fene venne V3-at?
Amiért meg nem kötik a megrendelt szolgáltatást a jól ismert eszközhiány a felelős...legtöbbször ő. ;]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39046) kungzi válasza adika4444 (#39044) üzenetére


kungzi
veterán

Noveremnek a ket unnep kozott kotottek tavaly decemberben Debrecenben, szoval szerintem van eselyed ra, hogy hivni fognak.

(#39047) DarQb válasza lajos0001 (#39042) üzenetére


DarQb
csendes tag

hát az a helyzet, hogy valami ilyen lehet. Megnéztem router nélkül, simán megvan a 950/200, aztán vissza routerbe 250/200.
Csináltam rajta egy hardreset-et, újra beállítottam mindent, de mint kiderült, nem kellett volna. Ugyanis IPv6-os részt PPPoE-re állítottam, ismét kipróbálva, de a hiba részemről továbbra is fennáll, hogy szakaszosan van net, szóval vissza DHCPv6-ra, hogy csak v4 legyen. Na és itt van az a pont, ahol ha nem indítod újra a routert, akkor 250 lesz a limit kb, legalábbis ennél a tp-link 1043-nál ezt tapasztaltam. Így megint fut rendesen, persze csak v4-gyel.

Valószínű igen, a hwNAT-tal lehet baj.

[ Szerkesztve ]

(#39048) ronar


ronar
tag

Sziasztok,

Egy kb. fél órás chat után, miután talán megértették a problémát a wdr4300 routerrel, meglepő módon küldtek egy béta firmware-t.
Ezt majd ma este tesztelem.

R

(#39049) wwenigma válasza DarQb (#39047) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Enyémmel nem tapasztalok ilyet, akarhova allitom.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39050) kungzi


kungzi
veterán

WDR3600 beta firmware a TP-Link-től:

Letöltési link

Share with IPv4 opció benne van!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.