Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) WaterWave válasza Flashget (#55996) üzenetére


WaterWave
veterán

teljesen vállalható :DDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56002) MCs88 válasza adika4444 (#55987) üzenetére


MCs88
aktív tag

Még kipróbálom majd egy másik notival, mert az is gyanus. Az UTP kihúzása után fél órával még mindig aktívnak írta ki a kapcsolatot a Windows, szóval lehet, hogy erre kell keresnem a problémát.

(#56003) vargalex válasza Flashget (#55997) üzenetére


vargalex
félisten

5 GHz N-es wifivel jöhetne akár 160-180 Mbps-el is...

Alex

(#56004) TeeJay válasza Flashget (#55996) üzenetére


TeeJay
félisten

ne felejtsd el pesten sok százezer ember ilyenkor vidékre hazautazik és nem a Pesti netet terhelik :)
pl én is Eger mellett vagyok ünnepek alatt nem 18-ban :D meg ilyenkor mindenki piál meg kajál meg rokonlátogatás aztán nem tudnak ennyi HD XXX-et tölteni, meg film is ami volt már minden kijött :)

én is meglepődtem hogy vidéken a 240-es UPC bírja a tempót pedig azt hittem szénné lesz terhelve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56005) bl4ze válasza vargalex (#56003) üzenetére


bl4ze
veterán

Én ZTE digi routerrel kihajtom 2.4 ghzen a 125-140mbitet wifin.

.:. bl4ze .:.

(#56006) Intruder2k5 válasza F_Gergely (#55999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#56007) Flashget válasza TeeJay (#56004) üzenetére


Flashget
félisten

Melle duma csak. Pont te voltal aki maskor is azt mondtad unnepek altt tuti elhasal Digi, most meg mindenki videkre utazott. Persze... ;)

Realme GT Master Edition

(#56008) vargalex válasza bl4ze (#56005) üzenetére


vargalex
félisten

Rendes routerrel menne több is . :)

Alex

(#56009) bl4ze válasza vargalex (#56008) üzenetére


bl4ze
veterán

Tudom. De megfelelő ez nekem wifin. BD50 nem töltök. 👌

.:. bl4ze .:.

(#56010) TeeJay válasza Flashget (#56007) üzenetére


TeeJay
félisten

én is azt hittem aztán látszik a BIX összesített grafikon is hogy kevesebb a forgalom karácsonykor mint a többi napokon. majd 27-31 között lesz érdemes nézni

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56011) Az-X


Az-X
őstag

Sziasztok, az új házunkban végre lesz optika :)
Szerintetek a régi Linksys WRT610N routerem mit tud kezdeni a gigabites nettel? Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Lesz rendes gigabites hálózat, így a wifi nem kérdés.

:)

(#56012) gaborbella


gaborbella
csendes tag

Sziasztok. Most lettem nemreg digis. Optikat huztak be, kaptam egy ZTE ZXHN F668 nevu csodaroutert, amit kb semmire sem tudok hasznalni. nincs DDNS, a port forwarding is olyan mintha nemlenne.
Gondom: Az asztali gepem azt irja nincs port nyitva (torrent kliens port checker), hiaba probaltam vmi aplikacio szintu port forwardingot beallitani a routeren. Ezzel szemben egy netes port checker azt irja nyitva a port.
A masik hogy van egy NAS-om, ami eddig (eddig t-home-os voltam) tokeletesen mukodott, most a torrent se fel, se le, de meg csak nem is kapcsolodik. 0/0

meg nem olvastam vissza a hsz-eket, de barki talalkozott mar hasonloval?

(#56013) Intruder2k5 válasza Az-X (#56011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ebben ne is reménykedj, azt cserélned kell sajnos.

Linksys WRT610N Simultaneous Dual-N Band Wireless Router Reviewed

(#56014) Az-X válasza Intruder2k5 (#56013) üzenetére


Az-X
őstag

Köszi... ez roppant szomorú... ugyan az enyémen ddwrt van, de jelentősen többet gondolom azzal sem fog hozni. Körbe nézek linksysék háza táján mit lenne érdemes. Akkor a 610N megy szépen range extendernek a kertbe :)

:)

(#56015) F_Gergely válasza Intruder2k5 (#56006) üzenetére


F_Gergely
őstag

Halas koszonetem, :R

(#56016) Flashget válasza gaborbella (#56012) üzenetére


Flashget
félisten

Digi nem ad routert. Csak olyan eszkozt amibe van wifis router csokkentett admin hozzaferesi felulettel. Aki tobbre vagyik az eszkoztol mint egy atlag ember pl. te is, annak sajat eszkoz hasznalata javasolt (bevaltak gigas Digilanon a TP Link, Asus routerek)Tema osszefoglalo elolvasasa erosen javasolt ezugyben hogyan kell sajat eszkozt Digis melle berakni. Jo hir, hogy a Digi nem gordit akadalyt kabeles szolgaltatas eseten sajat router vagy kabel tv-n dvb-c eszkoz hasznalataban.

Masik dolog csekkolnod kellene milyen ip cimet kapsz. Ha 100.xxx.xxx fajtat akkor natol a Digi es a 1272-n kerd ennek megszunteteset.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#56017) #73029888 válasza Flashget (#56016) üzenetére


#73029888
törölt tag

"Ha 100.xxx.xxx fajtat akkor natol a Digi es a 1272-n kerd ennek megszunteteset."

Ha ilyen IP kapok az miért rossz? Emiatt akadhatnak a netes jatékok?

(#56018) Flashget válasza #73029888 (#56017) üzenetére


Flashget
félisten

Tobb szempontbol rossz.
Egyik, hogy net felol nem latja az illeto a sajat eszkozeit.
Masik, hogy mikor 10 ev lan utan fogott a Digi es atrakott engem is nem kellett online jatek sem hozza, hogy eszrevegyuk mennyire hssznalhatatlanna valt a net.
Bejelentestol szamitva 1-2 oran belul megszuntettek es azota ismet jo a net itthon.
Igen lehet, hogy az online jateknal magasabb laggot okozhat.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#56019) #73029888 válasza Flashget (#56018) üzenetére


#73029888
törölt tag

Múltkor volt olyan hogy elment a DIGI internete este,amit hajnalban javítottak,és azóta akad a HOTS,pedig nem kell nagy gép neki

Köszi a segítséget! :R

Speedtest: (IP cím nem 100-al kezdődik)

[ Szerkesztve ]

(#56020) Flashget válasza #73029888 (#56019) üzenetére


Flashget
félisten

router admin feluleten nezd ne speedtesten!
olvasd

Realme GT Master Edition

(#56021) NoMagix


NoMagix
addikt

De marha vagyok gyerekek! Itt van az orrom előtt a megoldás...

100Mbps-ig elmegy két érpáron a hálózat, a maradék kettőből egyik telefon, egyik pedig vakon marad,
viszont 100Mbps fölött az UTP mind a négy érpárjára (8 vezeték) szükség van

A ZTE-től a TP routerig olyan kábel van behúzva amiből kettőt kivágtak és külön bekötötték telefonnak a ZTE-be! Nem is használjuk a telefont!
Amikor direktbe összekötöttem a gépet és a modemet, akkor felment a sebesség 100Mbps főlé, igaz nem volt még 150Mbps sem, de sikerült elmozdulni a 100-tól felfelé!

[ Szerkesztve ]

(#56022) rento válasza Intruder2k5 (#56013) üzenetére


rento
őstag

Hát ez érdekes eredmény. Nekem egy ilyen router van berakva switchnek, az 500as net simán átjött rajta, sőt úgy emlékszem, hogy miután bekötötték a digit még simán routerként is üzemelt egy pár napot és jött a sebesség. Az tény, hogy nekem is ddwrt van rajta.

(#56023) qqcqqc válasza rento (#56022) üzenetére


qqcqqc
őstag

Swich-nek tényleg jó, van rajta giga port.

(#56024) Jorus válasza rento (#56022) üzenetére


Jorus
nagyúr

LAN-to-LAN átvitel nem érdekes ilyen szempontból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56025) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Töröm a fejem hogy bridged módba át kéne kérnem a ZTE F668-at.
Jelenleg DMZ-ben mögötte van egy TP1043ND static IP-vel, és a TP mögött static ip-vel minden, köztük egy Debian szerver, amin a No-IP is van.
Ti a helyemben a jelenlegi felállásnál átkérnétek bridge-be, vagy inkább csinálja a PPPoE-t a ZTE F668?

A PPPoE login adatokat csak személyes üfsz adja, vagy kérhető mail-ben? Ha elkérem a belépési adatokat cserélik a régit és újat adnak vagy a régit nyomtatják újra?
Köszi!

üdv, adika4444

(#56026) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Valami érdekes dolog történt, 500Mb-ről megnövelték nekem is a netemet 1 Gb-re, de most vettem észre, hogy csak 100mbit-es a kapcsolatom :O
Tudtommal nem állítottam át semmit, és nem is biztos, hogy a növelés óta lassult be.
Valakinek valami ötlet, hogy merre keresgéljek?
Alap digis ZTE routerem van, kábellel a gépbe csatlakoztatva.

(#56027) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#56026) üzenetére


MATEO6600
őstag

Oké, egy router restart megoldotta, megint előbb járt a szám, mint gondolkodtam :DDD

(#56028) leslieke válasza MATEO6600 (#56027) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lassan mindenkit átdobnak 1000-re, akit csak tudnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56029) F_Gergely válasza leslieke (#56028) üzenetére


F_Gergely
őstag

En mar varom hogy atnyergeljek a magentarol a digire, es remelem nem lesz gond a halozattal :)

(#56030) leslieke válasza F_Gergely (#56029) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem nincs vele gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56031) gaborbella válasza Flashget (#56016) üzenetére


gaborbella
csendes tag

igen, lattam hogy butitott a felulet, kicsit zavar is hogy nincs DDNS, es a security-t se latom.
beraktam moge egy gagyi Linksys-t csak teszt jelleggel.
De pl a port forwardingot hogy fogja megoldanii, ha berakok moge egy routert?
Koszi a tippet, atolvasom a tema osszefoglalot.

Nem 100-al kezdodik az IPm. ( 94... )

[ Szerkesztve ]

(#56032) gaborbella válasza Flashget (#56016) üzenetére


gaborbella
csendes tag

Ha erre gondolsz: "Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?"
akkor nekem az nem jo, mert nekem nem UTP van, hanem optika.

[ Szerkesztve ]

(#56033) nfsu17 válasza gaborbella (#56032) üzenetére


nfsu17
veterán

pedig neked is UTP van, mégpedig a LAN portok a ZTE hátán.
ha nem akarsz kínlódni a ZTE-vel, akkor kérd bridged módba, a saját routereden meg beállítasz mindent...PPPoE, port forward, stb.

(#56034) Flashget válasza gaborbella (#56032) üzenetére


Flashget
félisten

ONT-d van tudom, de ahogy elottem irtak kerd bridge modba, utana mar ugyanugy tudsz sajat routert hssznalni es azt beallitani ahogy szeretned. Ha olyan routert allitssz be ami eddig mas szolgaltatonal hasznaltal erosen ajanlott egy reset rajta es ugy beallitani mindent rajta.

Realme GT Master Edition

(#56035) nyikszi válasza leslieke (#56028) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez mitől függ kit tesznek át? Elbírnám én is viselni :) Van is nálunk 1000-es lehetőség, de magamtól nem akarok előfizetni rá. Társasház, fttb net van.

Ha esetleg felemelik a 100/100-ast, akkor csak a kábelvégeket cserélik meg? Jelenleg van telefon is, szeretnénk is megtartani. Szóval a kábel el van dugva gipsz stukkó alá, ha azt kell(ene) cserélni, akkor egyelőre marad a 100/100. De ha elég a kábelvégek cseréje, akkor még mindig ott van, hogy a jelenlegi kis doboz, amiből kijön a telefon és a Cat5a kábel és megy bele a routerbe, akkor ez maradhat, ugye jól gondolom és utána ZTE a digitől?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#56036) qqcqqc válasza nyikszi (#56035) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez optikára vonatkozik. Ott már csak 1000-es van, és sokan csak most veszik észre.

(#56037) Flashget válasza nyikszi (#56035) üzenetére


Flashget
félisten

FTTH-n kapja egysegesen mindenki az 1000-es netet.
FTTB-n 3 opciobol lehet valasztani es most mindenki uj huseget is tud kotni.
Azt a kis muanyagit elfelejtheted ha 100-nal nagyobbra valtanal. Minden mas a temaosszefoglaloban es digi honlapjan a husegrol le van irva.

Realme GT Master Edition

(#56038) leslieke válasza nyikszi (#56035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha optikán vagy akkor semmit nem kell tenned, 1000-s netes lesz idővel, vagy már az is van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56039) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok

Kéne egy kis help.
Pár hete már én is digis vagyok 2. Kerület ZTE668 al.
Modemet bekötöttem egy gigas switch és onnan megy tovább 2 wifi routerbe illetve a nas ba. Routerek fix ipn és dhcp ki van kapcsolva. Nas is fix ipn. A problémám az hogy kábelen a switch nél meg van sebességem 750-200 at mér a speedtest de a nason valamiért csak 20/40 közt a letöltés a fel meg 70 körül van a speedtesten. Valami ötlet Qnap supportra már írtam még nem jött válasz de gondoltam hátha valamit a modemen kéne álitani. Érdemes lenne esetleg a modem helyett használni a sajat tp link 1043 amat? Thx előre is

(#56040) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez alapján nálam ugye nem NAT-os a rendszer?

Hol látom, hogy bridge vagy nem az ONT?

(#56041) vargalex válasza NoMagix (#56040) üzenetére


vargalex
félisten

De, bizony NAT-olt. Privát IP-t kaptál a WAN interface-ra.

Alex

(#56042) nfsu17 válasza NoMagix (#56040) üzenetére


nfsu17
veterán

én ezt bizony NAT-oltnak látom.

Hol látom, hogy bridge vagy nem az ONT?

A TP-Linkbe írtad be a felhasználóneved, nem?
Akkor bridged.

(#56043) Vakegérke válasza NoMagix (#56040) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy NAT-olva vagy. A WAN IP-d 100-zal kezdődik. Ennek és a Port Checker által mutatottnak meg kéne egyeznie.

Ha tévedek, majd egy nálam okosabb kijavít. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56044) #73749248 válasza Vakegérke (#56043) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem tévedsz. A 100.x.x.x tartomány arra van fenntartva, hogy az ISP-k tudjanak NAT-olni. (na jó, ez pongyola fogalmazás, de így talán még érthető is :D)

(#56045) Vakegérke válasza #73749248 (#56044) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezek szerint nem vagyok teljesen vak. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56046) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm szépen fiúk! :R :R

Tegnap este küldtem emailt a hibabejelentésre a kábel miatt, az imént hívott a szerelő, hogy ma 12-ig bezárólag jönne javítani! :Y Kicsit gyors! :)
Viszont gyakorlatilag lebeszélt vagy kitért a NAT és a bridge elől!

(#56047) NoMagix válasza NoMagix (#56046) üzenetére


NoMagix
addikt

Gyerekek, miért is lenne jó nekem vagy jobb, ha publikus IP-m lenne és nem lenne NAT?
Mivel érveljek?

(#56048) Jorus válasza NoMagix (#56047) üzenetére


Jorus
nagyúr

A felhasználók 90%-ának semmi szüksége publikus IP-re; azt neked kell tudnod, hogy használsz-e olyan alkalmazást, kapcsolatot, ami publikus IP-t igényel - ha nem, nincs rá szükséged, ha igen, akkor azokat az alkalmazásokat sorold fel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56049) NoMagix válasza Jorus (#56048) üzenetére


NoMagix
addikt

Oké értem, mivel az elmúlt 2 év majdnem lement hiba nélkül, leszámítva talán kettő kimaradást, akkor nekem jó így ahogy van!
Köszönöm!

(#56050) Multibit válasza NoMagix (#56049) üzenetére


Multibit
veterán

Kívülről (internet felől) el akarod érni az otthoni hálózatodat? Ha igen, szükséged van publikus IP címre.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.