Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Flashget válasza wwenigma (#40247) üzenetére


Flashget
félisten

szarragashoz...a Digi februar 1-től több usert vett át mástól köztük muteromat is. Öt ugyan nem érinti a net, de érdemes a Digi oldalán megnézmi a mától érvényes ÁSZF változások 2. részét amibe ott van, milyen net és mennyiért létezik ezeken a helyeken. Ma beszéltem muterral és mondta kapott egy levelet, hogy ebben változás lesz a nyáron...hogy ez optikát vagy más csomagárat jelent pasz

Realme GT Master Edition

(#40252) adika4444 válasza wwenigma (#40247) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Igazad van teljesen... Nekem ont-om van. Jaaaj jaj miért fizetek annyit mint a lépcsőháziak? Nekem bőven megéri az árampénzt az hogy akkor indítom újra amikor akarom, ide bejön az optika és nem osztozkodom csak az optikai gerincen, de belsőleg nem osztozom.
(#40250) kevinium:
Ez a 64k mtu mi akar lenni? Csak konyhanyelven:B:R

üdv, adika4444

(#40253) XZoli


XZoli
aktív tag

Pár fórumtársat büntetésből kötelezném, hogy két éves hűséggel kötelező jelleggel a t-home-hoz szerződjön, mert sz@r ragosság olyan szintjét érték már el :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#40254) kevinium válasza adika4444 (#40252) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ez a 64k mtu mi akar lenni? Csak konyhanyelven:B:R

Ez a határa az ipv4 protokollal a csomagméretnek. Ha sok adatot küldesz két pont között (A sok azt jelenti nagyobb, mint az mtu) akkor azt csomagokra töri az op-rendszer és úgy továbbítja.

Ha van egy gigabites kapcsolatod, és azt kihasználod (ergó letöltesz egy videót), akkor ez most kb alsó hangon 85.000 csomag feldolgozását igényli másodpercenként... (1500 bájtos mtu-val, de igazából a memóriában a késleltetéstől függően ennél is több csomagnak kell lennie - on the fly - vagyis útközben. Arról nem is beszélve, hogy egyes esetekben az mtu ennél is kisebb lehet...)

Míg 65536 bájtos mtu-val 2000 csomag is elég. Ez jelentősen csökkenthetné a szükséges processzoridőt... (CRC check + címzés + routing)

Arról nem is beszélve, hogy a tcp protokol is hatékonyabb lehetne, ha van egy hiba/zavarás a vezetéken/jelben... Mert akkor mondjuk nem 3000 csomag újraküldését kellene menedzselnie, hanem csak hozzávetőlegesen 71 csomagot... (ez csak példa, az arányokat szemlélteti...)

Dióhéjban ennyi, de lehetnek hátulütői is (megnövekedett késleltetés), de késleltetés-érzékeny programokhoz lehetne használni kisebb csomagméretet, és a többi...

[ Szerkesztve ]

(#40255) adika4444 válasza kevinium (#40254) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Köszi, így már megvan.
Gondolom technikailag ez egy eléggé nagy volumenű fejlesztést igényelne, de beválós lenne az tuti.

üdv, adika4444

(#40256) Flashget válasza Flashget (#40251) üzenetére


Flashget
félisten

Ma elolvastam a levelet amiben annyit írnak, hogy a Digi a régi hálózatot lecseréli optikaira, de hogy ez mikor lesz?....

Realme GT Master Edition

(#40257) eisento


eisento
addikt

Lol leadtam hibat tegnap elott vagy mikor hogy a feltoltesem nem erte el a minimumot. Ma meg is jott a valasz:Hiba besorolás: PPPoE szolgáltatással kapcsolatos hibajegy
Hiba részletezése: sávszélessége kisebb mint a CIR
Hiba rögzítésének idôpontja: 2016-02-01 08:03:08
Hiba lezárásának idôpontja: 2016-02-02 11:42:34
Hibajegy nyitott állapotban 27.657 órán keresztül volt.
Állapot: zárt

Jogos volt a bejelentés: nem
Szolgálatásminôségi hiba volt: nem
A hiba lezárult: nem

Hat eleg vicc nincs meg a minimum es nem jogos a hibabejelentes. Amugy nem artana fejleszteni szolnokon mert reggel - delelott a feltoltes 150-170 korul mozog delutan 2-tol meg eppen megvan a minimum...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#40258) joker1220 válasza Flashget (#40249) üzenetére


joker1220
őstag

Nem tudom hogy mit várnak az emberek a mai világban. :W

Bárcsak én is annak az ONT-nak a fogyasztását fizettem volna ki havonta pluszba és nem az uzsorát..

Volt egy szolgáltatásom amiért fizettem fixen 4500 ft-ot, majd egyik napról a másikra kaptam egy levelet hogy felvásárolták a szolgáltatómat és ezért megszűnt a hűségem és fáradjak be új szerződést kötni.

Bementem, felajánlották a baromi akciós szuper speciális csomagot garantált 6500ft ért. (akkor még nem volt más szolgáltató a környéken.) Mondom OK legyen köszi +2k havonta. No ami ezután következett az volt a meglepetés a 6500 ft helyett min 8 ezret számláztak minden hónapban persze hiába reklamáltam el lettem hajtva hogy örüljek mert ez amúgy egy 14k -s csomag (alap tv csomag + alap vezetékes tel amit nem is használtam soha + eleinte 10mbps internet később felemelték 30mbps -re.)

Miután lejárt a hűség még azért kaptam búcsúul egy 9500 ft rész számlát hogy örüljek magamnak.

Szóval az eredeti 4500 ft szolgáltatás majdnem a dupláját fizethettem. Most váltottam és ha még nem lenne meg csak a garantált sávszél akkor sem lehetne egy szavam se mert fele annyiért az is majd 3x olyan gyors.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40259) V/ válasza joker1220 (#40258) üzenetére


V/
titán

Amire reagáltál az nekem volt válasz, elolvastam én is, de annyi.
Mit várok el?
Egy tisztességes, korrekt szolgáltatást, ahol a fizettség ellenében azt nyújtják, amit meghirdettek és ami alapján szerződést kötöttem velük.
Ha 1000-nek mondok valamit az az legyen, ha az csak 500, akkor annak legyen a neve 500, nem az állami hatóság által előírt minimum biztosítása az alap.
Az nem tisztességes, ha valamelyik előfizető ugyanolyan szolgáltatásárt többet fizet, vagy ugyanannyit és nem ugyanazt kapja.
Nem a fogyasztásról szól a dolog, de látom nem voltam érthető.

[ Szerkesztve ]

(#40260) V/ válasza Flashget (#40249) üzenetére


V/
titán

Szerintem aDigi nem a te szolgaltatod valasz masikat.
Csak ez érhető el.
De kösz, hogy nem engeded meg, hogy kritizáljam azt az árképzést, ahol -nem engem- megkárosítják az előfizetőt.

[ Szerkesztve ]

(#40261) kevinium válasza V/ (#40259) üzenetére


kevinium
aktív tag

Egy tisztességes, korrekt szolgáltatást, ahol a fizettség ellenében azt nyújtják, amit meghirdettek és ami alapján szerződést kötöttem velük.
Ha 1000-nek mondok valamit az az legyen, ha az csak 500, akkor annak legyen a neve 500, nem az állami hatóság által előírt minimum biztosítása az alap.

Ugyanazt kapja mindenki... Még akkor is ha te adott időpillanatban nem is tudod kihasználni az 1000-es internetedet 100%-ban. Az internet osztott erőforrásokra épül, akár tetszik, akár nem. Nem mindegy, hogy hányan vannak egy optikai vezetéken, és milyen csomagokat kötöttek, és hogy ők hány %-ban használják a szolgáltatást.

Ha megfelelő hardvered van, és nem magas a terheltség, akkor -azért fizetsz, hogy- olyankor akár 1000mbit/s-kel is letölthetsz...

Igazán érdekes elképzelés, hogy csak olyan netsebességet lehessen kiírni amit 100%-ban biztosítani tudnak... Amikor lehet, hogy te csúcsidőben nem is internetezel, és egyébként bírna a vonal többet is... És akkor emiatt nem lehetne kihasználni a kapacitás 50-60%-át, mert mindenki csak akkora sávszélességet kaphatna, hogyha mindenki egyszerre használja azt a sávszélességet, akkor is meglegyen az 100%-ban... (És akkor ha nem megy az internet nálad 24/7 100%-os kihasználtsággal, akkor az egyben kihasználatlan kapacitás is... Zseniális ötlet... Amúgy van ilyen konstrukció, a bérelt vonal... Éppen ezért drágább... Mert dedikált sávszélességet kapsz...)

[ Szerkesztve ]

(#40262) V/ válasza kevinium (#40261) üzenetére


V/
titán

Ezzel tisztában vagyok én is, de azért nem úgy működik a helyzet, hogy tartósan 650-700 közt a sebesség nekem, neked meg 890-950.
Ugyanazt kapja mindenki?
Méretezze úgy a rendszert, hogy ilyen aránytalanságok ne legyenek. Ezt azért lehet biztosítani, mert van ahol képesek voltak megoldani.

Másik tudomásom szerint folyik az egyeztetés a Hírközlési Hatóság és a szolgáltatók közt a garantált minimum újragondolásán, mert az 1000-nél 30%, 500-nál és 200-nál 40% egy kicsit kevésnek tűnik. Legrosszabb esetben az fog történni mint a 40-es hívószámokkal, a szolgáltatók nem voltak hajlandók a szabályok szerint megosztani a költségeket a hívók és a hívott fél közt, 80-as lesz belőlük hatóságilag.

[ Szerkesztve ]

(#40263) kevinium válasza V/ (#40262) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ugyanazt kapja mindenki?

Igenis ugyanazt kapja mindenki... Megvan határozva, hogy egy vezetéken hány és milyen-csomagú előfizetők lehetnek... Ez az átlag-fogyasztás alapján van belőve...

Jah, hogy ti folyamatosan és csoportosan jobban használjátok a hálózatot, mint az átlag, és akkor ugyanazért a pénzért még építsenek nektek vastagabb csövet is? Hogy ugyanazért a pénzért több jusson nektek?

[ Szerkesztve ]

(#40264) V/ válasza kevinium (#40263) üzenetére


V/
titán

Optikánál?
De ezen a gerincen nincs teljes kapacitás úgy 55%-os.
17 m-belül 3 lépcsőház közel azonos mennyiségű előfizető, tőlem 7 m-re lévő jobboldali szomszédnál és a szintén 7 m-re lévő baloldali szomszédnál a szerelők 930 körüli sebességet mértek, az egyik előttem van a másik utánam.
Akkor hogy is működik a az átlag-fogyasztás amit nem mérnek állításuk szerint?
És nincs olyan itt amit írsz: folyamatosan és csoportosan jobban használjátok a hálózatot, mint az átlag

Méretezzen korrekten, ne átlag fogyasszon, ha tényleg az alapján számol.

Hogy ugyanazért a pénzért több jusson nektek? Melyik része nem volt érhető? Kevesebbet kapok, mint az átlag!

[ Szerkesztve ]

(#40265) kevinium válasza kevinium (#40263) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nagyon egyszerű az alapkoncepció...
1. Vagy bevezetsz egy bonyolult számlázást forgalomarányosan + körzetekre osztva az országot és világot... (mint a telefonhálózatban), hogy magyarországi gb ára x forint, külföldi gb ára x forint ha Y országba/ból jön, Z Ft, ha W országba/ból jön... A kihasználatlan kapacitás költségét -ha van költsége- meg hó végén elosztják az előfizetők között egyenlően...)

2. Átalánydíjat fizet mindenki, és annyit használ amennyi jut neki, és mondjuk meghatározzuk, hogy 4-5ször többet nem fogyaszthat, mint az átlag... (extrém használat)

Megkérdezném, hogy szerinted, te melyik számítási móddal jársz jobban? (A kérdés máshogy: Egy hónapban nagyobb az adatforgalmad, mint egy átlagos embernek?)

(#40266) kevinium válasza V/ (#40264) üzenetére


kevinium
aktív tag

Melyik része nem volt érhető? Kevesebbet kapok, mint az átlag!

Én újragondolnám ezt az állítást... Magyarországon az átlagos internet-sebesség 40-50mbit/s... - És akkor már felfelé kerekítettem...

(#40267) V/ válasza kevinium (#40266) üzenetére


V/
titán

DIGINet 1000 előfizetőkhöz hasonlíthatom csak.
Egy hónapban nagyobb az adatforgalmad, mint egy átlagos embernek?
Szerinted mi az átlagos, hasonló kategóriában és ki méri és hogyan, ha nincs letöltési korlát?
Én ezt találtam legfrissebbek:
2015. december 18. 17:24
Az amerikai székhelyű Akamai Technologies legfrissebb negyedéves jelentése szerint tovább nőtt az internet átlagsebessége. Magyarország követi a javuló a tendenciát, idehaza már 10,7 megabit az átlagtempó.
El is szégyelltem magam, ez az átlag és nekem ennél több van. :F

[ Szerkesztve ]

(#40268) kevinium válasza V/ (#40267) üzenetére


kevinium
aktív tag

Szerintem van olyan szolgáltató aki azt mondja, hogy a havi 300GB már jóval az átlag felett van... Én mondanék mondjuk 500GB-ot havonta... Az már biztos, hogy átlag felett van.

Attól, hogy nincs letöltési korlát a szolgáltató még tudja, hogy mennyi össsz-adatforgalma volt, abból mennyi ment peering-en, mennyi transit-on, mennyi hálózaton belül... Azt ha elosztod az előfizetők számával, az szerintem átlagos havi adatmennyiség...

(#40269) V/ válasza kevinium (#40268) üzenetére


V/
titán

Nem igazán publikálja egyik szolgáltató sem.

(#40270) liquivent


liquivent
csendes tag

Sziasztok!

A napokban kötötték be hozzám a DIGI 500 -as netet, jön is rendesen a sebesség.
Olyan kérdésem volna, hogy akinek hasonló vagy nagyobb sebességű van, Ti milyen HDD -t használtok, hogy tudjon is rá írni a megfelelő sebességgel?
Mert jelen állás szerint gyorsabb a letöltési sebsségem, mint amit a HDD tud írni.
A hálózatba van kötve egy Synology NAS is Seagate Barracuda 3TB, SATA III., 64Mb Cache, 7200RPM vinyóval.
Erre a NAS beépített szoftverével maximálisan 4,2 MB/s -el tudok tölteni, ha az utorrentet használom, akkor eléri a 16MB/s -et is.
Ha a rendszer vinyóra töltök, ami SSD, akkor 52MB/s.
Nyilván az lenne, a cél, hogy ne a gépet használjam az SSD-vel, hanem szép csömdben elketyegne a NAS, de ehhez valami jobb merevlemez kéne.
Illetve nem tudom más találkozott e már ilyen problémával, hogy a download station app csak ennyivel tölt, ennél feljebb nem akar mászni.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#40271) worxland válasza V/ (#40269) üzenetére


worxland
addikt

Most már ne írj egy hétig. Elég volt belőled.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#40272) Gézengúz válasza V/ (#40262) üzenetére


Gézengúz
addikt

De miért nem váltasz vissza 500/200-ra? Mire nem elég?

(#40273) vargalex válasza liquivent (#40270) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem nem a NAS-ban lévő HDD, hanem maga a NAS a szűk keresztmetszet.

Alex

(#40274) DonMaster válasza V/ (#40267) üzenetére


DonMaster
addikt

korlátlan

ez nem igaz, nem korlátlan, 316406,25GB - a korlát 30naponta(havonta)
szoval ne nevezzük korlátlannak azt ami nem korlátlan, majd ha a sebesség korlátlan lesz akkor lesz korlátlan intetrnet addig valamenyire is de korlátos,
nah most neked az a bajod hogy xy 7m-el arrébb havonta 3100000GB -ot tud akár letölteni amég neked csak 3000000GB jut 1 honapban.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40275) V/ válasza Gézengúz (#40272) üzenetére


V/
titán

Azért váltsak, mert nem hajlandók egy hibát kijavítani?
A mellettem lévő lépcsőházakban lakóknál normális a szolgáltatás sebessége, akkor nem lehet olyan bonyolult probléma, csak a garantált sávszélességre, -mert az meg van- hivatkozva nem tesznek semmit. Véleményem szerint nem a kisebb csomagra váltás a megoldás. Én miért nem kaphatok ugyanolyan szolgáltatást?
A műszaki probléma elhárítása lenne a megoldás.

(#40276) kevinium válasza liquivent (#40270) üzenetére


kevinium
aktív tag

NAS is Seagate Barracuda 3TB, SATA III., 64Mb Cache, 7200RPM vinyóval.
hanem szép csömdben elketyegne a NAS, de ehhez valami jobb merevlemez kéne.

Amit találtam teszteket a merevlemezről... 57MB/s-el tud írni és 70,04MB/s-el tud olvasni (random...) Folyamatosan, meg majdnem 2X gyorsabb lenne még... Szerintem elképzelhető, hogy a processzor ennyit tud...

(fixme)

Már korábban más is megerősítette, csak én még nem láttam...

[ Szerkesztve ]

(#40277) kevinium válasza DonMaster (#40274) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azért ha ezt megpróbálod, nagyon gyorsan megszakítják veled a szerződést... (A mennyiségre gondolok...)

(#40278) DonMaster válasza V/ (#40275) üzenetére


DonMaster
addikt

mire használnád ki egyentalán az 1000-rest 920/940-est? egyáltalán semmire nem tudnád kihasználni huzamosabb ideig, az hogy most a szomszédban több van, most komolyan, ez még mindig menö hogy a szomszéd füje zöldebb. effekt.
persze emgértem hgoy nem 940 hanem 760 , de akkro tyénleg lennéb leeht váltani vagy maradsz enynivel, a szolgáltatás u.a. nálad is mint a szomszédnál, bár társasházat ftth-vla nem jo példa összehasonlitani.
de ez már vicc amiket irsz igazságtalánság 100ft/hos áramszámla, a sebesség még valami probléma?
már téynelg nema rksz upc-hez menni van tot is 500-as net, csak 4x több ért. :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40279) V/ válasza DonMaster (#40274) üzenetére


V/
titán

Miről beszélsz? Nagyon nem értem.
Eredetileg 350 GB-os korlátnál lassított. De 2014 július 15-től törölték.
Minek írsz nekem olyat ami nincs?
Ne azzal foglalkozzál, hogy mire akarom használni.
Svédországban a 10 Gigabites előfizetést minek biztosítják, ha úgysem lehet kihasználni? 2016-ot írunk és ha létezik szélessávú internet elérés akkor használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#40280) DonMaster válasza V/ (#40279) üzenetére


DonMaster
addikt

mi nincsen? te miröl bezsélsz?
az én szotáramban a korlátlan az korlátlan. azaz ha valami korlátlan akro teszem azt én lekéne tudjak tölteni 1honapban a diginél mondjuk 10000000000000TB -ot letudok tölteni?
nem tudok letölteni , akkor nem korlátlan. vagyis van 1 korlátja, én erröl bezsélek, talán gondolkozni kéne. nem csak szidni meg stb, válts le. és megoldodik a problémád, van akinél anyni sincs csak 360 az 1000-böl mégse itt riynál naphoszat .
svéd országban 10gb -es és? amég te itt torernt huszrákodsz,. adig ök ha letöltenek 1 filmet avvla már vagy kapnka korlátod vagy egy rácsos ablakot vagy egy pénzbirságot, igazsságosan.
mert ugye az 1000-res netedel nem linux dristrokat akrsz eltölteni, hanem játék film stb. mással nem leehet kiahsználni, persze láttam több gigás munkát is 100-120gb-osat de azt nem naponta töltik le hanem havonta,
amég napi szinten ellöhetzs 30-60gb 1 fhd filmre. vagy másra.
de ezen kivül esély nincs rá hogy kihazsnáld még egy röpke orráa is az 1000-ret

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40282) V/ válasza DonMaster (#40280) üzenetére


V/
titán

Vezetékes internet csomagjaink esetében (LAN, modem) nincs adatforgalmi korlát. Mobilinternet csomagjaink esetén – a választott csomagoktól függően - 1GB, 2GB, 4GB, 9GB és 15GB forgalmi korlát van, amelyek túllépése esetén a szolgáltatás 16/16 kbps sebességre korlátozódik, így túlforgalmazás és plusz költség nincs.
No comment.
Nem szótárazunk, egy adott szolgáltatás feltételeiről van szó. Aki szó szerint érti azzal nem vitázom.
Nem sértegettelek, elvárom tőled is.

nem csak szidni Mikor írtam ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#40283) DonMaster válasza V/ (#40282) üzenetére


DonMaster
addikt

1000mbit/s = 125mb/s
hónap = 30nap
1nap= 24ora
1ora=60perc
1perc=60sec
korlát=(30*24*60*60*125 )MB /hónap
Sok sikert. ez a korlát, ami valós. ez után próbáld kimagyarázni még hogy nincs korlát.

kevinium
legalább van olyan akinek leeset a dolog, ha már ö is beleköt mindenbe hogy miért nem 940 és miért csak 740 hát ezért nem korlátlan.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40284) kevinium válasza V/ (#40282) üzenetére


kevinium
aktív tag

1000/8/1024*30*24*3600 = 316 406 GB-ra gondol... (nincs több másodperc egy hónapban, ha megy éjjel nappal...

(#40285) liquivent válasza kevinium (#40276) üzenetére


liquivent
csendes tag

Mármint a NAS procija tud ennyit és ezért nem tud gyorsabb sebességet?
De akkor is ott van még, hogy DS miért csak 4,2 MB/s és a utorrent miért nagyobb sebességgel tud rá írni, tölteni, iagz ez valószínüleg nem idevágó téma, hanem másik topikba.
Szóval azt mondod, hogy szerinted elvileg ha a NAS bírná, akkor kéne tudnia akár az 52MB/s -et is, amit az SSD-re tud a net?

(#40286) Flashget válasza Gézengúz (#40272) üzenetére


Flashget
félisten

Én holnap megyek és visszaváltok...felsőbb utasításra :D

Realme GT Master Edition

(#40287) liquivent válasza vargalex (#40273) üzenetére


liquivent
csendes tag

hát ezt csak akkor tudnám meg, ha kiszedném és betenném a házba, de az formázs ide, majd vissza és DSM újratelepítés, konfigolás. :(

(#40288) kevinium válasza liquivent (#40285) üzenetére


kevinium
aktív tag

De akkor is ott van még, hogy DS miért csak 4,2 MB/s és a utorrent miért nagyobb sebességgel tud rá írni, tölteni, iagz ez valószínüleg nem idevágó téma, hanem másik topikba.

Ez az utorrent verziótól is függ. Vannak olyan verziói, ahol a beállításokban be lehet kapcsolni (alapértelmezetten ki van kapcsolva), hogy ellenőrizze le a letöltött adatokat... (Ez a többi torrent kliensben általában be van kapcsolva) És akkor letöltésnél crc-check-et futtat a chunkra (darabra). Mivel ezt nem csinálja megspórol egy csomó processzor-időt... Ez csak tipp, de ilyen működés-beli különbségre tudok gondolni. Vagy a titkosításnál csak a header-t (fejlécet) titkosítja, a payload-ot (egész csomagot, az adatot magát) már nem... Vagy egyáltalán nincs protokol titkosítás...

Beállítás-függő na... :)

Mármint a NAS procija tud ennyit és ezért nem tud gyorsabb sebességet?
igen

akkor kéne tudnia akár az 52MB/s -et is, amit az SSD-re tud a net?
igen, a merevlemeznek NAS nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#40289) liquivent válasza kevinium (#40288) üzenetére


liquivent
csendes tag

köszönöm a választ. :)

(#40290) V/ válasza worxland (#40271) üzenetére


V/
titán

Akkor ne olvasd el, ha humornak szántad nem jött be. Szólj a moderátoroknak, hogy szerinted sokat írok ha nem tetszik, majd ők döntenek.

(#40291) Multibit válasza liquivent (#40285) üzenetére


Multibit
veterán

Mi a Synology NAS-od típusa?
A DS a NAS-os fut, a NAS CPU-ját, memóriáját használja. A uTorrent meg a PC-den fut, csak háttértárként használja a NAS-t. Nem tudom, hogy milyen erős NAS-od van, de egy Syno DS713+ (Intel D2700 CPU, 4 GB RAM, 2x4 TB 5900 RPM HDD) kb. 30-35 MB/s-t tud, azaz ennyire korlátozza le a letöltést a DSM.

(#40292) liquivent válasza Multibit (#40291) üzenetére


liquivent
csendes tag

Synology DS 112j

(#40293) Multibit válasza liquivent (#40292) üzenetére


Multibit
veterán

Ne csodálkozz, az egy régebbi, belépő szintű NAS (Marvell Kirkwood 1.0 GHz CPU, 128MB RAM). Ne várj nagyobb teljesítményt tőle!

(#40294) liquivent válasza Multibit (#40293) üzenetére


liquivent
csendes tag

köszönöm.

(#40295) attilav2 válasza slug (#40136) üzenetére


attilav2
őstag

Nem megy a leírásod alapján a beállítás, szerintem hiányos, kérlek pontosítsd. Nincs WAN6 interfészem. Ezt létre kell hozni? Létre hoztam, de nem enged vele kapcsolódni, pedig beírtam neki hogy a @WAN interfészt használja.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#40296) vargalex válasza attilav2 (#40295) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha OpenWrt-t használsz és alapból nincs WAN6 interface-od, akkor ez azt jelenti, hogy egy olyan (régebbi) build van feltéve nálad, amiben nincs IPv6 támogatás.

Alex

(#40297) attilav2 válasza vargalex (#40296) üzenetére


attilav2
őstag

Chaos calmer 15.05-öt raktam fel, akkor ez azt jelenti hogy wrt160nl en nincs ipv6 támogatás ?? :((
Esetleg próbálkozzak egy factory resettel? Vagy flasheljem újra úgy hogy nincs bejelölve a 'keep settings' ?
Vagy a factory bin-t flasheljem fel? De ha már van fenn openwrt akkor a sysupgrade-ot szabad csak felflashelni nem? Előtte 14.07 volt fenn de abban sem volt WAN6. Most akkor cseréljek routert hogy legyen v6 támogatásom? Utána néznél hogy a wrt160nl ből miért felejtették ki, egyáltalán kifelejtették e a v6 támogatást?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#40298) vargalex válasza attilav2 (#40297) üzenetére


vargalex
félisten

Nem hinném, hogy egy konkrét típus esetén kihagyták volna az IPv6 támogatást CC alatt. Nem törölted korábban te manuálisan az interface-t?

Alex

(#40299) attilav2 válasza vargalex (#40298) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor ejtsek meg egy factory resetet? Vagy flasheljem újra úgy hogy a 'keep settings' ne legyen bepipálva?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#40300) vargalex válasza attilav2 (#40299) üzenetére


vargalex
félisten

Egy factory reset bőven elég.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.