Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) WaterWave


WaterWave
veterán

Mondjuk ki lehet számolni, hogy 1 giga 1.5 perc alatt jön le ezzel a nettel...
Tehát 1780 ft-ért konkrétan 100 gigát 150 perc alatt szedsz le... ergo amig tolod az asszonyt, akkor lejön 4 darab bd25 ös film, és akkor az fiataloknál 1 menet, idősebbeknél meg 3-4:DDD
Nehogymár ne legyen elég :DDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#57002) hackeeeee válasza Akelaus (#56997) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálunk külön vannak az tuti.

Emeletenként szerintem nincs fogyasztás, mivel csak az optikai kábel megy be, és jön ki a dobozból.

Véleményem szubjektív...

(#57003) Klown válasza proradeon (#56994) üzenetére


Klown
aktív tag

Ezt nem is vitatom! Ha lett volna 100/100-as csomag korrekt áron a T-nél, akkor én is azt választottam volna, mert elég lenne, de amikor kötötték 120/50 (Netmánia XXL) volt a 2. legkisebb csomag a gigás után. Árbán csupán 400-500 Ft volt a különbség, tehát ezen már nem spóroltam.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#57004) dchard válasza WaterWave (#57001) üzenetére


dchard
veterán

150 perc egy menet? A közös fürdést is beleszámoltad? :DDD

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57005) WaterWave válasza dchard (#57004) üzenetére


WaterWave
veterán

ez a netto menet.. nem bruttósítottam :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#57006) forten válasza KurtCobain (#56982) üzenetére


forten
tag

Rendben legyen igazad...
Legyen szép napod. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57007) forten válasza woodworm (#56988) üzenetére


forten
tag

Örülök ,hogy ilyen szemfüles vagy.Úgy lett volna a helyes megfogalmazás,hogy:

-Ahhoz képest,hogy most ZTE 668-ról próbálod az 1000-neted használni,nem fog menni,hiszen szükséged van egy erős (pl.: Tp-link Archer C7 )gigabites routerra,és a gépedbe is kell cserélned,vagy a wifi kártyát 3x3 MIMO-t tudóra,vagy egy külső usb-s 3x3MIMO-t tudóra,és még így sem fogod elérni a max sebességet,csak jobb sebességed lesz,mint a ZTE-n.
Remélem így megfelelő,nem szeretnék mást sugallni.

Emellett,megjegyzem,úgy olvasom,akinek szántam megértette a lényeget,hogy a ZTE-n keresztül esélye sincs,a magasabb sávszélességre.De,mégegyszer,köszönöm,és azt is,hogy ezt nem neki mondtad el,akit érintett volna,hanem nekem.
Szép napod! :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57008) HUNYAKGABOR


HUNYAKGABOR
újonc

Sziasztok!
Az alábbiakban kérem szíves segítségeteket.
DIGI 1000 bekötve
Huawei gyári router Bridge módban. GE (UTP) portjába Cat5E kábel.
TP-LINK WDR3600 (N600) WAN portjában a Cat5E másik vége.
N600 PPPoE beírva.
Kapcsolat létrejön.
Sebesség problémám van.
Szerelő az N600 egyik lan portjára az asus laptopját (i7) rádugta és mértünk. Jön a 600-700 Mb/Sec.
Tehát az N600-ban ott a nagy jel.

A problémám, hogy ha Samsung i5-ös, gigabites laptopot rádugok a LAN portra és mérek, akkor csak 80Mb/Sec jön (max. 100).
Huawei Mate 9-cel, WiFi 5Ghz-en pedig szintén. (Máshol UPC van 240Mb/Sec, ott Archer C7 van és ott ugyanezzel a mobillal, 160Mb/Sec simán megvan.)
Az N600 a fórumot olvasgatva simán tudja a 300-at elvileg.
LAN port NAT-olva van. DIGIS embernek a laptopon jött rendesen a 600-700Mb/Sec.

Várom a válaszokat!
(Samsung laptop windows 10, minden driver felrakva ami gyári, semmi extra progik. Avast vírusirtó)

KÖSZI

(#57009) forten válasza ben-ga (#56995) üzenetére


forten
tag

A Xiaomi-ba kell beállítanod a felhasználónév ,jelszót,aztán kérni a bridge módot,igen.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#57010) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Bejelentkezett Digi Online-on csak "homokórázik" ha el akarok indítani egy adást. Mást nem csinál.
Próbáltam telón és számítógépen is. Másnak se működik vagy valami nálam rossz?

(#57011) poli27 válasza HUNYAKGABOR (#57008) üzenetére


poli27
veterán

meg tudod mutatni az eszközkezelő mit ír a hálókártyára, meg milyen kapcsolati sebesség van ha rádugod?

(#57012) MDanny válasza Rainman05 (#57010) üzenetére


MDanny
senior tag

Szia,

Több csatornával, több böngészővel is próbáltam és rendben van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#57013) tibike8 válasza Rainman05 (#57010) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam is. Most is azt nézem.

(#57014) HUNYAKGABOR válasza poli27 (#57011) üzenetére


HUNYAKGABOR
újonc

Ethernet tulajdonságaiban:
Realtek PCIe GBE Family Conroller

Állapot sebesság: 1,0 Gbps (Ezt amikor a Huawei DIGI-s bridge módban lévő routerre csatlakoztam és PPOe-vel becsekkoltam, a DIGI ügyfélszolgálat is megerősítette, hogy Gigabites kapcsolatot lát a rádugott eszköznél.)

A Huawei Mate 9 WiFi 5Ghz is aggaszt, hogy 80-110Mb/sec-től miért nem jön át több. :(
(DIGIS ember Iphone-ja 5Ghz-cen simán jött 600Mb6secc-cel)

(#57015) nfsu17 válasza HUNYAKGABOR (#57008) üzenetére


nfsu17
veterán

első körben az avastot ki kell kapcsolni (jobb egér, kikapcsolás 10 percre) a mérés idejére.
jelentős javulás várható...elméletben

(#57016) HUNYAKGABOR válasza nfsu17 (#57015) üzenetére


HUNYAKGABOR
újonc

Tűzfal és/vagy Avast kikapcs már régen megtörtént, nem volt hatással a sebességre. :(

(#57017) Davee0703


Davee0703
újonc

Sziasztok!
Ha a routert szeretném bridge módból router módba állítani elég csak factory resetelni, vagy be kell telefonálni?

(#57018) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
ZTE H298N router mögött hiába adom meg a portot neki, zártnak látja a weboldal.. (minden kliensnél.)
Kb 2 hete van így,semmit nem változtattam.
Tapasztalja ezt még valaki?
Minden megoldásra vevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57019) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#57018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem tettek NAT mögé? A ZTE-ben a WAN IP címed nem 100-al kezdődik?

(#57020) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#57019) üzenetére


szaboi6512
őstag

kb 1 hete van így,eddig publikus volt. Mit is kéne csinálnom?
Ha jól látom az. :W

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57021) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#57020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem arra vonatkozik. A WAN IP cím amit a ZTE eszközben látsz, és amit mondjuk ITT, az egyezik?

(#57022) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#57021) üzenetére


szaboi6512
őstag

100.xx.xx.xxx az ip a zte-ben ,Amit linkeltél ott 94-el kezdődik.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57023) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#57022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor NAT-olt hálózaton vagy, ne is fáradj a port forwarddal, mert nem fog menni. Hívd fel a DIGI-t, és mondd meg, hogy szükséged van a publikus IPv4 címre, és vegyenek ki a NAT-ból.

(#57024) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#57023) üzenetére


szaboi6512
őstag

:W
Köszönöm,akkor azt fogom tenni. :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57025) Rainman05


Rainman05
tag

Köszönöm! Akkor nem tudom mi lehet baj most már online-nal.

(#57026) Strezi válasza HUNYAKGABOR (#57008) üzenetére


Strezi
őstag

Hálókábel amivel a pécédet a routerre csatolod nem tudja a gigabitet. A patch kábeled a modem és a router között viszont ok.
A WDR3600 ennyit tud 5G WiFin...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#57027) TeeJay válasza hackeeeee (#56984) üzenetére


TeeJay
félisten

remélem azért zárható lesz majd a doboz mert volt már nálunk pár hülye gyerek aki abból űzött sportot hogy kint a dobozban lenyomták este 10-kor a kismegszakítót
hogy ki kelljen mennem és felnyomni újra

na ha ilyen dobozba lehet benyúlni elvágják az optikai szálat és több nap mire a DIGI ki tud jönni és újra hegeszti vagy ilyenek

jobb az ha zárható :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57028) ben-ga válasza ben-ga (#56995) üzenetére


ben-ga
tag

A kapcsolat létrejött, de a MiFi app csak 2.4Ghz-t adta be, wifin gyorsulás nem történt :(
nem értem az 5Ghz hová tűnt, laptopon megjelenik, de nem tudok rácsatlakozni

(#57029) hackeeeee válasza TeeJay (#57027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem alulról zárható, de nem vizslattam meg. :) Reggel induláskor majd megnézem.

Véleményem szubjektív...

(#57030) HUNYAKGABOR válasza Strezi (#57026) üzenetére


HUNYAKGABOR
újonc

Sajnos biztosan jó a kábel.
Gyári és tesztelt Panduit patch Cat5e kábel a gép és router között.
Ugyanezzel a szettel lett tesztelve a DIGI-s ember laptopjával, azaz erre a kábelre dugta rá.
:(

(#57031) llacee válasza HUNYAKGABOR (#57030) üzenetére


llacee
őstag

És a kapcsolatra 1G ír az adapternél?
Újabb LAN driver?
Ha valóban gigás a lan-ja, akkor kell mennie 100 felett...

Nálam N600-nál olyan 130-140 körül jött 5Gn és 2.4-n is 7260-as wifi kártyával.
300mbps az elméleti max., ennek nagyon ideális esetben a fele a reális és ez igaz a többi router wifi sebességére is.

(#57032) HUNYAKGABOR válasza llacee (#57031) üzenetére


HUNYAKGABOR
újonc

Igen, a digi ügyflszolgálat is látta ha direktbe raktam rá a laptopot, hogy gigabites.
Hálózatban is azt írja, hogy 1Gbs-es.
Gyári driver, tökéletesen megy.
UPC-nél 240-es Archer C7 router van és mobil 5ghz 180-at mér. Itt csak 80-at.
DIGI-S ember Asus i7 lap install laptop simán mért 300 felett is.
300Mb/s a garantált minimum és a meglévő szettre rakta rá DIGI-s ember a laptopjat, neki 600-700 simán jött, NAT-olva van a router.

[ Szerkesztve ]

(#57033) poli27 válasza hackeeeee (#57029) üzenetére


poli27
veterán

nem zárható, imbuszkulcsos...

(#57034) hackeeeee válasza poli27 (#57033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt nem néztem, hogy alul van-e rajta valami, de akkor, ez így.. na mindegy.

Véleményem szubjektív...

(#57035) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Kitettek egy értesítést a lépcsőházba hogy korszerűsítés történt, olcsón adják a gigabites netet de fel kell hívni egy mobilszámot mert szerelést és szerződés módosítást igényel, ha a kedvezményes ajánlatot igénybe akarjuk venni.

FTTH lett kiépítve a panelházban és most annyiért adják az FTTH-s gigabites netet mint a jelenlegi FTTB-s 100/50 mbit-est: 2225 Ft hűség nélkül.

Pár kérdés felmerült bennem:

1. Milyen szerelést igényel ez? Feltesznek egy dobozt ami UTP-t csinál az optikából?
2. Érinti ez a TV-t is ami koax kábelen jön be a lakásba és kétfelé van ágaztatva?
3. Csak a net csomagot kell váltani? A TV maradhat érintetlen? Az ugyanis egy kedvező árú, már megszüntetett csomag, ami kevesebb pénzért adja az összes létező kódolatlan csatornát.
4. Képes egy ASUS RT-N18U router a gigabites forgalmat lekezelni? Azért is vettem meg 1 éve, de kipróbálni gigabiten még nem tudtam. A gépemben gigabites hálókártya van, az nem lesz akadály.
5. Tegyük fel, hogy csak a net csomagot kell változtatni. A szerződés módosítás személyesen kell történjen, vagy ha regisztrálok a DIGI-nél web-es ügyfélszolgálatra, el lehet intézni neten is?
6. Lehetséges, hogy később felemelik a havidíjat? Hogy egy beetetés ez?

Minden választ előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#57036) TeeJay válasza poli27 (#57033) üzenetére


TeeJay
félisten

és gondolom minden emeletre raknak ha szintenként 3lakás van
viszont akkor ha minden szinten van és 4-es splitter van benne akkor csak 8 emeletre elég,valahol majd át kell húzni egy alsó vagy felső emeletről a kábelt
ha minden második emeletre raknak az sem jó

vagy a dobozba csak behúzzák a fő optikai szálat és ahogy vannak az előfizetők arra az emeletre raknak osztót? :F

sehogy sem jön ki a matek 10-11emeletes panelnél és ugye még van a 10emeletes 60lakásos ahol 1-5 emelet között kell egy 32-es osztás meg 6-10emelet között is :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57037) woodworm válasza HUNYAKGABOR (#57032) üzenetére


woodworm
veterán

A wdr3600-as 5GHz-en is csak n-es sebességet tud, a C7 ac-s.
Kizárt, hogy a wdr3600-asra wifin csatlakozva 600-700 Mbites sebességet mért volna.

(#57038) dchard válasza TeeJay (#57036) üzenetére


dchard
veterán

Sokkal egyszerűbb: nem számolnak azzal, hogy minden lakó előfizető lesz. Nálunk 18 lakásra egy ilyen dobozt raktak le, amibe tudtommal nem lehet 18 darab kötést belerakni, de poli majd pontosít. Aki lemarad, kimarad.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57039) hackeeeee válasza TeeJay (#57036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálunk emeletenként 2 doboz van.

FTTB-nél 2 szekrény van, az egyikben van az ONT, abból élnek a nagyobb sávszélességű a csomagok, a másikban csak switch van, elvileg. meg a ktv-s cuccok.

dchard: Attól függ hányas splittert tettek fel, plusz igény szerint lehet bővíteni is. Ebből is van kisebb, nagyobb. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#57040) TeeJay válasza dchard (#57038) üzenetére


TeeJay
félisten

oké vágom de ugye nálatok nem volt DIGI még soha
itt meg már van egy adatlapjuk 1-2-3-4-5-6 lépcsőházban mennyi előfizető van jelenleg
ciki lenne ha most van 25 előfizető az új hálózaton meg be lehetne kötni 16-ot...

meg ha úgyis egy lépcsőházban van 30-33-40-60 lakás akkor ha már kiépítik drágán az FTTH-t
akkor építsék úgy hogy 33lakásosban 32végpont legyen max aztán 1 valaki szívhatja csak meg

nálunk van 24-25előfizető ide biztos kevés lesz 6darab 4-es osztás és ugye később ha pár idős mondjuk meghal és megveszik a lakásukat fiatalok lehet még több bekötés lesz

szerintem halott ötlet lenne ha 33lakásra nem 32 osztást 60 lakásra meg nem 2x32osztást raknának be
tudom családi házas résznél minden második oszlopon van doboz valszeg 4-es splitterrel és ha tele van a szomszéd dobozból kell húzni
ha jobbra balra mindkettő tele van akkor meg szívás de ott ugye nem tudni mennyien fognak előfizetni
itt meg tudják már :K

hackeeeee

igen ahogy mondod
itt nálunk a 3.-on van két DIGI-s doboz, egyikben ONT meg vagy 4-5 switch mert netes meg telefonos is onnan megy, a mellette lévő dobozban meg koax erősítő meg osztó van

fent a 8.-on meg van még egy doboz ami a maradék fenti előfizetőt osztja
szóval tuti adatbázis van mennyi előfizetőjük van panelenként

bővíteni is addig lehet míg 32-es max osztást nem lépik át
ha egy optikai szálat visznek csak be a lépcsőházba akkor arra 8x4-es splittert lehet
ha egyik 4-es tele van akkor már nem tudom hogy lehet a helyére 8-as osztót tenni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57041) hackeeeee válasza TeeJay (#57040) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Román dolgozók csinálták itt, így nem tudtunk beszélni velük, hogy mégis hogy csinálják.. Vagyis, hány szál, stb.. De majd kiderül.

Amit tudunk, hogy Nálunk emeletenként ettek 2 dobozt, de azt nem tudjuk, hányas splitter van a dobozban.

A "régi" elrendezés elég fura amúgy is, soha nem felejtem el, amikor bekötötték nekem, és csodálkoztak, hogy miért csak 100Mb-s a net, majd kb. 20 perc agyalás után rájöttek, hogy muszáj lesz új kábelt húzni, mert bizony a lakásnál lévő kábel bizony a switch-ből él, és nem az ONT-ból.

Véleményem szubjektív...

(#57042) TeeJay válasza hackeeeee (#57041) üzenetére


TeeJay
félisten

na de azt is írd hány emeletes panelban vagy és szintenként mennyi lakás van

emeletenként 2doboz az fura mivel tudtommal itt is törekednek a minél kevesebb osztóra
8darab 4-es splitter vagy 4darab 8-as és kész is bár látok neten 1x16 meg 1x32-es osztót is
de gondolom az kizárt mert ilyen dobozban amit lefotóztál max 8-as osztó fér
de inkább 4

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57043) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#57023) üzenetére


szaboi6512
őstag

Van 1 c7 tp link a ZTE mögött, azon továbbra is zárva a port, akármit adok meg neki. A ZTE mögött nyitva van. Mi lehet a megoldás? Lan-wanon lett összekötve de lan-lanon is zárva maradt.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57044) Multibit válasza szaboi6512 (#57043) üzenetére


Multibit
veterán

Elolvastad amit Intruder írt? Ne görcsölj házi praktikákkal, fordulj a szolgáltatóhoz!

(#57045) szaboi6512 válasza Multibit (#57044) üzenetére


szaboi6512
őstag

Azon már túlvagyunk, már nem vagyok natolva. Olvasd vissza. :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57046) Multibit válasza szaboi6512 (#57045) üzenetére


Multibit
veterán

OK, csak megtévesztő hogy válaszoltál a NAT-os hozzászólásra.
Arról nem is beszélve, hogy hiába olvasok vissza, nem derült ki, hogy levették rólad a rontást ;)

[ Szerkesztve ]

(#57047) szaboi6512 válasza Multibit (#57046) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igazad van, sorry. Tegnap visszakaptam a publikus IP-t.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#57048) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#57043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát ha jól értelmezem, akkor a DIGI-s eszköz kapja a WAN IP címet, és a C7 már csak DHCP-s WAN kapcsolattal van a ZTE-re kötve. Ez esetben két megoldás lehet...

1. A ZTE-ben (ha van ilyen, ezt nem tudom) beteszed a DMZ menübe a C7 WAN IP címét, a C7-ben pedig vagy forwardolod a kliens IP címére a szükséges a portot, vagy UPnP-t használsz.

2. A ZTE-ben manuálisan forwardolod a C7 WAN IP címére a kellő portokat, majd a C7-ben tovább a kliensek LAN IP címére, vagy itt is mehet az UPnP.

x. Újra felhívod a DIGI-t, és kéred, hogy a ZTE-t tegyék bridge módba, így a TP-LINK-be kellene megadnod a PPPoE bejelentkezési adatokat, és megszűnne a kettős NAT.

(#57049) hackeeeee válasza TeeJay (#57042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

10-es panel, emeletenként 6 lakássala.

Véleményem szubjektív...

(#57050) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#57048) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm, este ránézek. :C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.