Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Mi a pontos bekötési határidő amennyiben megrendelem a DigiNet 100/100-as hűség nélküli csomagját?
Március elején jár le a T-Home hűség és nincs szükségünk továbbiakban TV-re.

Szolgáltatáskiesés nélkül lenne jó váltani, mivel a sulimhoz elengedhetetlen az internet. Mindenből elektronikus tankönyv van.

undefined

(#40052) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Egy Tp-Link 1043ND V2 átalakítva V3-ra megbirkózik az 500-as nettel?
És még egy kérdés,most váltottam 500-as csomagra 200-ról,az ügyfélkapunál már a Digi 500 szerepel a szerződésemnél viszont a speedteszt csak 200/200-at mutat,ez most mit jelent? Már átállították,vagy ez ilyen átmeneti állapot vagy a router kevés?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#40053) kali válasza ludsimon (#40051) üzenetére


kali
legenda

szia,

változó, terület...stb. függvénye, olvashatsz itt néhány napról és több hetes várakozásokról is, így az a biztos, ha a meglévőt csak akkor mondod le, amikor az új szolgáltatás már bekötve.

Nagymelák; szia, aktív/működő (hw) nat esetén 900 Mbps felett is tud, de anélkül, nyer erőből az 500 Mbps közelében sem tud.

[ Szerkesztve ]

(#40054) ludsimon válasza kali (#40053) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez világos, az lenne a kérdésem, hogy mi a szerződésben meghatározott határidő? 31 nap?

undefined

(#40055) Flashget válasza ludsimon (#40051) üzenetére


Flashget
félisten

ez sok mindentől függ, elsősorban a lakhelyedtől. beírhatnád hol lesz a telepítési cím nagy vonalakban (város, kerület) és akkor a választ is megkapod.
így csak a sablon..15-60 nap között bármennyi lehet, de mondhatnak 1 hetet is. üfsz-en tudnák megmondani még, ha nem kérsz semmilyen eszközt a tv-hez mert dvb-c tuneresed van, nem lesz gigás neted sem, akkor viszonylag gyorsan kötik mert nem kell eszközt vinniük.
viszont ha már netet és kábeltv-t is rendelsz érdemes lenne elgondolkoznod egy havi 200 Ft-os telefon rendeléssel is és akkor hűségben kapsz 20% kedvezményt 2 éven át. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40056) ludsimon válasza Flashget (#40055) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

16.kerület, ráadásul a digis oszlopok kb 110-120 méterre vannak a háztól, mivel nem közvetlen az utcára néz a ház. Családi házról van szó.
Ilyenkor felmérik, és ha bonyolultabb direkt ülnek rajta, kihasználva a határidő adta összes időt?

Nem kérek tévét.
Gondolkodtam először a 200/100-as neten, 4000Ft-ért, meg az 500-ason 4500Ft-ért, de rájöttem tök fölösleges, nem az ár miatt, egyszerűen fölösleges ennyi tartalék a hálózatban.

100/100-as 3500Ft-ért hűség nélkül bőven elég.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40057) Flashget válasza ludsimon (#40056) üzenetére


Flashget
félisten

Na látod mindjárt kiderült Te egy FTTH környezetben laksz.
Van ahol 20 méterre fut a kábel még sincs Digi az illetőnél. A címed szerepel a honlapon[link] katt a megrendelésre és utána már látni fogod.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40058) kali válasza ludsimon (#40054) üzenetére


kali
legenda

attól is függ, hogy milyen szolgáltatásokat kérsz, de papíron; 15 nap a kivizsgálás, amikor nyilatkoznak a megvalósíthatóságról, aztán több tényező függvényében 15, 30 vagy 90 napos a létesítést vállalnak.

(#40059) ludsimon válasza Flashget (#40057) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát remélem, különben gutaütést kapok.... :)
8000-et fizetni a T-home 120-as netre egy egészen picit bosszantó. :)

Megnéztem és utcaszámra pontosan szerepel, de szerintem nem előzetes felmérés alapján van a listában, csak behúzták az utcába és az utcaszám tól-ig mindent bejelöltek.
De ettől függetlenül gondolom simán visszamondhatják, hogy túl bonyolult kihúzni...
Remélem nem kell a T-nél maradnunk és 2x annyit fizetni. 2 év alatt 230 ezer forint maradna meg ha nem 13 ezret fizetnénk hanem 3500ft-ot..

undefined

(#40060) Flashget válasza ludsimon (#40059) üzenetére


Flashget
félisten

Mondom az a legtisztább, ha bemész és megkérdezed mikorra tudnák bekötni mivel kell vinniük egy ONT-t és akkor visznek ha van. :)
Ha február végét mondanak is rendeld meg legfeljebb fizetsz 1 hónappal többet, de utána lényegesen olcsóbb lesz így nem maradsz net nélkül.
És TV miért nem kell? Az is jobb (natív HD), olcsóbb annyi tv-n nézheted amit elbír jellel látni, mint a T féle tömörített IPTV.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40061) ludsimon válasza Flashget (#40060) üzenetére


ludsimon
veterán

Mert nincs szükségünk TV-re. Mindent meg lehet nézni neten, és végre rávettem a szüleimet is, hogy nem jó a lineáris televíziózás, és mennyivel jobb neten megnézni mindent.
Tudom, most ott az IPTV és a STB, de nem használják semmire (legalábbis arra nem amire eredetileg kitalálták).

Köszi a segítséget!
16.kerületben már van digi üfsz?
Nemrégiben láttam kocsival valamelyik hév megállónál 4-5 digis kocsi parkolt, de nem láttam semmi reklámot, hogy ott lenne digi, csak normál épületek voltak.

kevinium:
Pontosan! Meg most őszinte leszek, nincs is rá idő, neten akármikor megnézem, a tv-nél meg le kell ülni és nézni adott időpontban mikor megy, vagy céleszközzel felvenni, de az pont ugyanaz, mintha neten visszanézném. Szóval az én szemszögemből pénzkidobás a tv előfizetés.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40062) kevinium válasza Flashget (#40060) üzenetére


kevinium
aktív tag

És TV miért nem kell? Az is jobb (natív HD), olcsóbb annyi tv-n nézheted amit elbír jellel látni, mint a T féle tömörített IPTV.

Egész egyszerűen azért, mert a most 24-25 éves generáció, és akik annál fiatalabbak egyszerűen nem néznek tévét. (Megoldják simán internetről... És azt és akkor nézik amikor csak akarják, kevesebb reklámmal)

(#40063) joker1220 válasza Nagymelák (#40052) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

A 200 / 200 az elég jó arány :)

Diginet 500

Sebesség
Letöltési sebesség 500 Mbit/s
Feltöltési sebesség 200 Mbit/s
Garantált letöltési sebesség 200 Mbit/s
Garantált feltöltési sebesség 50 Mbit/s

[link]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40064) Flashget válasza ludsimon (#40061) üzenetére


Flashget
félisten

legyél egy kicsit önálló..ott a digi honlap keressél rá üfsz-re.

én nem írom alá, hogy ami neten nézhető az olyan jó mint a natív HD egy FHD tévén...tudom jön a 4K is már netflixen, de kényelmesebb a fotelből vagy ágyból nézni mint gép előtt ücsörögni..

Realme GT Master Edition

(#40065) ludsimon válasza Flashget (#40064) üzenetére


ludsimon
veterán

Rákerestem és nincs fent a cím, ezért gondoltam megkérdezem itt, hátha tud valaki valami infót, hogy csak nem tették ki, vagy még nincs a 16.-kerületben...

Ez a második része meg már inkább szőrszálhasogatás kategória. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40066) Flashget válasza kevinium (#40062) üzenetére


Flashget
félisten

helyes ne nézzenek tv-t menjenek sportolni akkor kevesebb lenne a kövér fiatal..mi sem tévéztünk ifjoncként tévét. :)

Realme GT Master Edition

(#40067) Flashget válasza ludsimon (#40065) üzenetére


Flashget
félisten

nincs minden kerületben a lakhelyedhez legközelebbit keresd ki (15.ker.), de bemehetsz a váci úti vagy kispesti üfsz-re is tök mindegy rendelés szempontjából, viszont annak nagy a valószínűsége a közelebbi üfsz-en többet tudnak a bekötésekről mondani.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40068) joker1220 válasza joker1220 (#40043) üzenetére


joker1220
őstag

#Flashget (#40031)

Tegnap költözött egyik haver a 11.ker -be panelba, direkt be lett kötve napokkal ezelőtt a diginet 100+tv+tel.

Mivel nem volt ott még semmi amivel tesztelni lehetett volna hogy jó-e a bekötés, így tegnap derült ki hogy teljesen halott az egész, abszolút semmi sem működik :Y

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40069) Flashget válasza joker1220 (#40068) üzenetére


Flashget
félisten

De hogy ellenőrizték le a szerelők? Ki írta alá a munkalapjukat?
Viszont jelezni a hibát lehet ettől még.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40070) radi8tor válasza joker1220 (#40068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végpontot mindig ellenőrzik. Pont ezért nem váltottam csomagot én sem. :P

⭐ Stella

(#40071) kevinium válasza Flashget (#40064) üzenetére


kevinium
aktív tag

én nem írom alá, hogy ami neten nézhető az olyan jó mint a natív HD egy FHD tévén...tudom jön a 4K is már netflixen, de kényelmesebb a fotelből vagy ágyból nézni mint gép előtt ücsörögni..

Attól, hogy valakinek nincs tv-előfizetése, attól még lehet akár nagy-képernyős tévéje is. És még akár 4K-s filmet is lehet nézni rajta az ágyból, vagy fotelból...

(#40072) Flashget válasza kevinium (#40071) üzenetére


Flashget
félisten

mai fiatalság nagyjából mindent leszar csak a fb működjön a telefonon legyen az autóvezetés közben vagy metrón...

Realme GT Master Edition

(#40073) ludsimon válasza Flashget (#40067) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor a 10.kerületit vagy a 15.kerületit majd felhívom megérdeklődöm. Potyára nem megyek oda.
Köszi a segítséget mindenkinek! :) /Leiratkoztam./

Ezt az utolsót erősen cáfolom.
Butaság, és elvakultság az utóbbi mondatod és erősen általánosító.
Azért mert nem tv-n nézzük hanem gépen a filmeket/híreket/sorozatokat attól még adunk a minőségre...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40074) adika4444 válasza Flashget (#40049) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Igazad van, csak a hsz-em megszületésekor nem működött egyik router emulátora sem.

üdv, adika4444

(#40075) joker1220 válasza Flashget (#40069) üzenetére


joker1220
őstag

Aszongya haver hogy rádugott az ember valami karácsonyfaizzot a hálózati kábel végére aztán azt mondta hogy az úgy jó lesz :DDD

Aztán tegnap amikor rá lett kötve a pc re nem is érzékelte hogy rá van kötve valami kipróbáltuk egy laptoppal az sem érzékelte.

Úgyhogy valami nem kerek..bejelentették aztán ennyi..

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40076) Nagymelák válasza joker1220 (#40063) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Szia.

Az lehet hogy elég jó arány,csak az a gondom hogy a 200-as netem simán hozta a 200/100-at,azért gondolnám hogy az 500-as ha nem is 500-al de legalább 400 körül elketyeg,mert így nézve több pénzért sokkal többet nem hoz a dolog,értem én hogy a garantáltat tudja de a régi 200-as simán hozta a plafont.

(#40077) kali válasza Nagymelák (#40076) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki router nélkül, egy munkaállomásra direktbe kötve a netes sebességet.
simán lehet a router korlátja is a 200 Mbps környéke, ha nem megy a (hw) nat.

(#40078) kevinium válasza Nagymelák (#40076) üzenetére


kevinium
aktív tag

Attól függ a sebesség, hogy mennyi "tartalék" (ki nem használt kapacitás) van még a hálózaton...

(#40079) Flashget válasza joker1220 (#40075) üzenetére


Flashget
félisten

Én még ilyet nem olvastam itt..karácsonyfa izzót laptop helyett??? :DDD

Realme GT Master Edition

(#40080) zoltan6 válasza Flashget (#40079) üzenetére


zoltan6
őstag

gondolom ledes utp kábelteszter volt az a "karácsonyfaizzó" :K

(#40081) Beri78 válasza ludsimon (#40061) üzenetére


Beri78
őstag

Nincs a 16 kerben. 15 es 10 kerben van.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#40082) Sasos válasza kali (#40018) üzenetére


Sasos
senior tag

Kipróbáltam lekapcsolt dual WAN-al. Most van a routeren IPv6, de nem osztja tovább a kliensek felé. Ha a kliens gépen lekapcsolom, majd újra engedélyezem, akkor megjön a v6, de pár óra alatt eltűnik. Úgyhogy legyalázom a routert (NVRAM törlés, rekonfig, ha nem segít akkor paradicsom felugrik) valószínűleg ott lesz a hiba. Csak előbb üzemelhetek be egy régi routert addig a T-s nethez, különben kinyírnak a gyerekek.

(#40083) adika4444 válasza Sasos (#40082) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Hogyhogy, a gyerkőcök nem a DIGI netet használják? Vagy a szerelgetés miatt pipák ha kimaradás van?;]

üdv, adika4444

(#40084) Sasos válasza adika4444 (#40083) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt használja mindenki, a T csak tartalék. De ha tökön kell szúrnom a routert, akkor egy régi router addig felugrik a T-s netre, és azon fut tovább a hálózat. A régi routernek elég a T-is, abból se visz át csak ~50 körüli sebességet (WRT54GS). Öreg vas, de ilyenkor jól jön. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40085) joker1220 válasza zoltan6 (#40080) üzenetére


joker1220
őstag

Hát akármi is volt az, a gyakorlatban nem működik:D

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40086) syleecon


syleecon
csendes tag

Sziasztok! Tényleg csak a téma összefoglalóban említett megoldások működnek, ha ASUS RT-AC66U-val akarok kapcsoldódni DIGI 1000-re? (van a fostalicska ZTE router nálam is sajnos...) Direktben nem tudtam kapcsolódni sajnos...
ASUS FW: 3.0.0.4.378_9313

"2. Plusz switch nélkül a legegyszerűbb ha a saját routereden kikapcsolod a DHCP-t (vagy switch módba kapcsolod, ha van ilyen opció) és a két eszközt a LAN portból LAN portba kötöd. A bejövő UTP-t pedig a ZTE WAN portjába.
- Gondolom a hiányfunkciók, mint ac-s wifi, illetve a WOL, DDNS nem elérhető így, ugye? (vagy én vagyok láma?)

3. Plusz switch nélkül a másik lehetőség, hogy a ZTE egyik LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és dinamikus (vagy statikus, ha érted mit csinálsz) IP-t állítasz be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját routered nem lehet 192.168.1.1 IP című, ezért állítsd át például 192.168.2.1-re.
- Na ez van most, így megy a net, csakhát sajnos a DDNS nem megy így.

Valakinek ötlet, vagy vegyek egy switchet tényleg?

(#40087) Jorus válasza syleecon (#40086) üzenetére


Jorus
nagyúr

ONT 1-es LAN portja megy a router WAN portjára, beállítod a router menüjéből a PPPoE-t, eddig megy, ha jól értem, mi a baj a DDNS-sel? Pontosabban milyen DDNS nem megy? Nekem AC87-es van, az ASUS saját DDNS-e minden további nélkül üzemel hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40088) wwenigma válasza syleecon (#40086) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ZTE-ben be lehet kapcsolni a PPPoE passthrou módot és akkor a Te routered fog tudni betarcsazni. Privatban at tudom kuldeni a howto-t.

Jorus: alapbol a ZTE tarcsaz, nem lehet a menujeben csak adminnal bekapcsolni a passthrou módot.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40089) syleecon válasza Jorus (#40087) üzenetére


syleecon
csendes tag

Lehet kihagytam valamit, de kapcsolódási sorrend: FAL UTP -> ZTE router WAN (ZXHN H298N - V1.1.3_RDS5T1) 2. LAN -> ASUS RT-AC66U.
Így megy a net, a ddns nem, mert a WAN IP így automatikusan jön a ZTE routerről.

Ha direktben dugom az ASUS routert a fali UTP kábelra, akkor NEM megy a PPPoE, akármit csinálok...
a lényeg: Ki akarom iktatni a ZTE routert..

Köszi a helpet.

(#40090) syleecon válasza wwenigma (#40088) üzenetére


syleecon
csendes tag

Nem, nincs Passthrough opció :)

(#40091) zoltan6 válasza syleecon (#40089) üzenetére


zoltan6
őstag

legegyszerűbb a switch,én úgy használom,sajnos én kiiktatni nem tudom teljesen,mert kell a vezetékes telefon szülők,nagyszülők,anyósék miatt.

(#40092) Mentolka válasza szoszo75 (#40050) üzenetére


Mentolka
senior tag

500/200 Rákoskert

(#40093) syleecon válasza wwenigma (#40088) üzenetére


syleecon
csendes tag

Köszönöm a ZSENIÁLIS segítséget, müxik!!!! :C :C :DD

(#40094) V/ válasza zoltan6 (#40091) üzenetére


V/
titán

Ahogy a leírásban van az Összefoglalóban? Mert nekem nem működött a swicth-es verzió.

(#40095) syleecon válasza V/ (#40094) üzenetére


syleecon
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_40088-40088.html
Erre a hozzászólásra értettem. Nem akarok visszaélni a kollega által nyújtott infokkal, de ha megengedi, szívesen megosztom.

(#40096) wwenigma válasza syleecon (#40095) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Korabban volt szo rola de mivel egyeseknek szurta a szemét (jogosan) hogy ki kell nyerni az adminjelszot amihez nincs jogod, igy csak privatban terjed az ige.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40097) V/ válasza syleecon (#40095) üzenetére


V/
titán

Tényleg amaz érdekelne amit zoltan6 írt, ezt wwenigma-val -köszönettel- már megbeszéltük, most máshol lenne szükség rá.

[ Szerkesztve ]

(#40098) zoltan6 válasza wwenigma (#40096) üzenetére


zoltan6
őstag

azt hogy tudom beállítani hogy hozzáférjek mindkét konfig felülethez kábel ki be huzigálás nélkül? úgy emlékszem te megoldottad valahogy,asus rt ac68-am van switch-el elosztva.

(#40099) wwenigma válasza zoltan6 (#40098) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1043ND-nél van egy "Secondary connection" nevezetű dolog, amivel kapok egy IP-t a ZTE-tol. A ZTE PPPoE passthrou beallitassal megy, csak a telót intézi. Switch osztásnál a ZTE-t gyk. WAN felől látod, igy nem elérhető ezzel a megoldással. Nem használok switch-et, 1x mukodott a switch LAN-WAN mixeléssel de utana meghalt a telefonos kapcsolata.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40100) zoltan6 válasza wwenigma (#40099) üzenetére


zoltan6
őstag

köszönöm :R
asus-on ennek a megfelelője a kettős wan lenne?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.