Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) InfiniteReality válasza McLaca (#11000) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Annyi az "összehasonlítás", hogy azokhoz képest a TP-Link noname. Csakúgy mint USB 3G modemeknél a ZTE :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11002) Szabip


Szabip
csendes tag

Beszéltem a Digisekkel is.

Túl sokra persze nem ment vele, annyit láttak, hogy a Linksys próbál csatlakozni (MAC cím alapján), de mivel nem kap IP-t bontja a próbálkozást.

Nem tudnak tenni semmit (nem is akarnak).

Gyanítom, hogy a Digi beállításai sem tökéletesek vagy a kábelek kötése problémás itt-ott. elég egy kis interferencia és egy érzékenyebb router már lehet nem tud kapcsolódni.

Ma visszaraktam a gyári FW-t is, most már egyszer se tudott csatlakozni.
Egyébként amikor tudott kapcsolódni utána már sose szakadt le, az elsőt amit cseréltek közel egy hónapig használtam így.

Igazából eldöntöttem, eladom és veszek egy kicsit fullosabb TP-Linket mint a mostani ami legalább 300-as és WOL-es.

A Linksysről azt hittem ez a minőség a régi cégnél ahol dolgoztam csak azok voltak és jók voltak, illetve a hírük is jó volt, most ezek után akkor melyik a jó router?? ASUS-t sose vennék ki nem állhatom az egész márkát, az MSI-m szuper volt de már öreg, a D-link sem éppen a legjobb, SMC kifejezetten problémás Digi nettel. Most talán abszolute igaz a kevés néha több...

Persze ha valakinek van még ötlete azt szívesen fogadom.

(#11003) Szabip válasza brd (#10999) üzenetére


Szabip
csendes tag

Tudom az összes WOL-es oldalt oda vissza többször is átnéztem de kívülről képtelen éleszteni magic pocketekkel, ez csak a routerről ment direktben, ami nem baj, azt viszont kevés router tudja ezért is vettem ezt...

(#11004) brd válasza Szabip (#11003) üzenetére


brd
nagyúr

Én így használom a saját routeremet (WRT54GL), tehát működik a dolog, csak ezért írtam ilyen bátran. ;) Otthon alszik a gép, és fel tudom kelteni pl. ezzel a cuccal, anélkül, hogy a router felületére be kellene jelentkeznem.

The only real valuable thing is intuition.

(#11005) radi8tor válasza sfdrakex (#10996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Okay, befizettem. Jobb a békesség. :)

⭐ Stella

(#11006) Szabip válasza brd (#11004) üzenetére


Szabip
csendes tag

Igen ezt ismerem én is.

Sajna az MSI-vel csak a leállítást követően 10 percig működött.
(mivel a MAC tábláját ennyi idő után elfelejti ha a gépet leválasztották a hálózatról)

A Linksyssel egyáltalán nem... (de grafikus felületről tökéletesen)

(#11007) brd válasza Szabip (#11006) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt (ill. ilyet, a saját helyi hálós IP-knek megfelelően) is lefuttatod a router indításakor mindig?:
ip neigh change 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br0
ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br0

Ill. az UDP port forwardolása is megvolt a fenti 2 sorban lévő IP-re?

The only real valuable thing is intuition.

(#11008) zka67 válasza Szabip (#11002) üzenetére


zka67
őstag

Én az Edimax routerekre esküszöm. A mostanit ugyan már több mint 4 éve vettem, akkor bekapcsoltam és azóta nem nyúltam hozzá. Nincs olyan, hogy lefagy vagy nem tud csatlakozni, meg ilyenek.

Ha most kéne router vennem, én egy EDIMAX BR-6574N-t vennék.

Tisztában vagyok vele, hogy vannak olcsóbb routerek is, de nekem megér pár ezrest pluszban, hogy ne is kelljen tudnom róla, hogy van ilyenem.

(#11009) lanszi


lanszi
csendes tag

Sziasztok! Bekötötték az új 40/20Mbit-es netet és a routerem wifin nem tudja leadni ezt a sebességet. Ha nem rakom be a routert csak simán gépről csatlakozok a netre akkor jön a max sebessége viszont ha bent van akkor csak 14mbit jön és a ping is 5-ről 14-re emelkedik. Kábelesen a routerből megkapom megint csak a sávszélesség maximumát, de a wifi sehogy se akarja leadni. Volt már firmware update, a legfrissebb van fent. Új a router [link] Valaki aki esetleg tudja, hogy miért nem megy vagy mi a probléma légyszi írjon!
Köszi a segítséget!

(#11010) sfdrakex válasza lanszi (#11009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A routernek bírnia kellene, belépve a router menüjébe (192.168.1.1.) megnézted mire van állítva(b/g/n) a WiFi? Az eszköz amivel WiFi-n csatlakozol az bírja a nagysávot WiFi-n?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11011) ArchElf válasza lanszi (#11009) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha g-s a vevő (vagy ha nincs n-re konfigurálva) nem fog tudni ~20 KB/s-nél többet.
Ilyenkor 14KB/s nem olyan rossz eredmény, főleg ha zajos helyen vagy (ha sokan használják még ugyanazt - vagy a szomszédos - wifi csatornát, amit te).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11012) sfdrakex válasza ArchElf (#11011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

20KB? Nem megabitet akartál írni ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11013) ArchElf válasza sfdrakex (#11012) üzenetére


ArchElf
addikt

MBMb/s of course :B
sht

Piroska, ez nem a te napod...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11014) sfdrakex válasza ArchElf (#11013) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megint nem jó, a MB az megabájt, a megabit az Mb. :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11015) kasza blanka válasza Szabip (#11002) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

csakis tp-link. abból is a 1043 és évekignem lesz gondod.

lanszi: panelben G-s eszközökkel nálunk is csak 20-25mbit megy át.
n-esként olyan 40-50mbit.

[ Szerkesztve ]

(#11016) lanszi válasza kasza blanka (#11015) üzenetére


lanszi
csendes tag

hali! b/g/n-re van konfigurálva, de kipróbáltam csak n-en és úgyis ugyanannyi jött (16Mbit) az asztali gépen, viszont a laptopon jön 20Mbit. A csatornákat állítgattam, mert így pl ha beraktam neki a 13 channel-t akkor jött laptopon a max sebesség fele, de ha nem és maradt Auto-n akkor csak 15Mbit.

(#11017) sfdrakex válasza lanszi (#11016) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az asztali gép WiFi je milyen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11018) vOrOn válasza sfdrakex (#10992) üzenetére


vOrOn
tag

Torrentezek, szintúgy LinkSys E2000-sem van és nem tapasztalok gondot vele.

Illetve egy van. Elfelejtettem a jelszavát. :W :U

(#11019) kali válasza vOrOn (#11018) üzenetére


kali
legenda

a manual és a reset csodákra képes... :)

[ Szerkesztve ]

(#11020) Zsolteaa


Zsolteaa
csendes tag

Mostanában sokat szaraxik a net.

(#11021) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Pár kérdésem lenne, amire már biztos volt válasz, de azért hátha:

Most jön ki a Digi is felénk, Bp-től keletre pár kisvárosba, optikai kábelt húznak már ki, és ugye itt is UTP megy majd a házba (legalábbis mogyoród környékén is így ment, gyanítom itt is ilyen lesz). Ami elvileg birja a gigabitet, szóval gondolom a 80/25öt nettel is meg kell birkozzon.

A sebesség stabil lesz? Garantált sebesség papíron annyi most mint a netem valós sebessége, tehát még akkor is jó, ha nem teljesít ezenfelül mert olcsóbb, de csak kihasználnám néha töltésnél ezt a 80/25öt :) Szóval erről ki hogy vélekedik?

TV-n nem szoktak amugy gondok lenni? Szaggat, nincs kapcsolat ezek?

A telefonnál meg van egy kérdésem (bár tudom már nem ez a topic de:)

Hálózaton belüli hívás
0.00
0.00
Belföldi távolsági hívás
3.00
3.75
Helyi hívás
3.00
3.75

Mi a különbség a hálozaton belül és a helyi hivás között? Tehát ha mondjuk a körzeten belül hívok, de nem digit az 3.75 ft, ha körzeten belül digit az meg ingyenes?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11022) zka67 válasza Dictator^ (#11021) üzenetére


zka67
őstag

Digihez mindenképp vegyél egy routert, olyat ami bírja a sebességet. Lényegesen megkönnyíti az életedet, mert néha megszakad a kapcsolat és ha nincs routered, akkor többnyire neked kell kattintgatnod az újracsatlakozáshoz. Ha pedig van, akkor észre sem veszed a szakadást.

Sebesség: nem hogy 80/25-öd lesz, hanem egy kicsivel még több is. Nem olyan szarrágók mint az upc, egy két megabit náluk nem számít.

Telefon: digis telefont bárhol az országban ingyen tudsz hívni. Minden más telefont a 3.75-ös tarifával, függetlenül attól, hogy hol vannak helyileg. Csak ilyen zagyván maradt benne az áeszefjükben, mert régebben volt különbség a helyi és a távolsági hívás díja között.

(#11023) sfdrakex válasza Dictator^ (#11021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam Kecskeméten stabil a 80/25. Legtöbb helyen nincs vele gond, de olvasgasd a topicot.

Telefonnál pedig, ahogy mondod, digi-t hívni ingyenes(ez a hálózaton belüli, azaz szolgáltatón belüli), minden más, országon belüli 3,75Ft (idén még, jövőre kicsit több lesz a +2%-os áfa miatt), tehát a körzeten belüli is és a távolsági is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11024) Dictator^ válasza zka67 (#11022) üzenetére


Dictator^
veterán

TP-Link-WR1043ND
4 10/100/1000Mbps LAN Ports
1 10/100/1000Mbps WAN Port
1 USB 2.0 Port

Szóval ez elvileg vinni fogja. Csatlakozik magától, ha szakad, legalábbis UPCnél igen, gyanitom ennél is.

A 80/25 igazából szuper, nem töltök annyit , de néha jó lenne, hogy nem kéne a gépet járatnom plusz 3 órát, hogy lejöjjön valami. (Áram se olcsó már)

Letöltési-feltöltési korlát?

Telefon jó, mostani UPC-s csomag, 4800ft, hogy hálozaton belül mindenkit ingyen hívok.. amint látom ez a Diginél alapból 300FT... nevetséges.

Köszi a választ , meg neked is:
(#11023) sfdrakex.

Még annyi, hogy szakadások gyakoriak? Pl játék közbe idegesítő, neten, nem játszom egész nap, de néha 1-2-3 óra elmegy hétköznap rá. (Hétvégén meg véletlenszerű, néha sokat, néha kevest, néha egyáltalán nem, de jó lenne tudni, hogy szakadás mennyire befolyásolja.)

Upc -m van, jól mondtad, és szakadni ritkán szakadt, viszont ha szakadt volt, hogy negyedóráig nem jött vissza.
TV-n állandó szaggatások voltak, megcsinálták , két hét múlva megint sz@r.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11025) vOrOn válasza kali (#11019) üzenetére


vOrOn
tag

Stimmt, de semmi kedvem "újraszetáppolni" mindent (kábé 10 perces melóról lenne szó). :Y

Megy minden, semmin nem akarom állítgatni, egyelőre kibírom a tudatlanságom, ahogyan eddig is több hónapon keresztül.
Mindenesetre a böngészőre kétszer is :((( csúnyán ránéztem, azt hittem ö megjegyezte a jelszót. :P

(#11026) kasza blanka válasza Dictator^ (#11024) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"Telefon jó, mostani UPC-s csomag, 4800ft, hogy hálozaton belül mindenkit ingyen hívok.. amint látom ez a Diginél alapból 300FT... nevetséges."

200ft, ez sem régóta van. UPC-nél a legolcsóbb is 500Ft.
hálózaton belül itt is ingyenes, viszont minden irányba napszaktól függetlenül 25ft bruttó.
UPC-nél a mobil 42/52 Ft/perc.

(#11027) sfdrakex válasza Dictator^ (#11024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem is olyan routerem van, jól teszi a dolgát.

Le és feltöltési korlát nincs, vagy legalább is eddig senki sem jelezte, nekem 3 terra körül volt a legnagyobb havi forgalmam az elmúlt évben, de 2 terra átlagban meg van, mások írtak ennél nagyobb számokat is, Digi nem foglalkozott vele.

Játszani szoktam én is, még soha nem volt se ping problémám se szakadás közben.

Ja Tv-vel nagyon ritkán van hogy el megy kis időre valamelyik csatorna, de nem vészes. Viszont ha van megfelelő TV-d akkor tudod nézni a digitális full HD csatornákat is, mivel a Digi küldi a digitális és analóg jelet is ha előfizetsz a kábeltvjükre.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11028) neverDell válasza sfdrakex (#11027) üzenetére


neverDell
tag

Ha szépen megkérlek, megteszed a kedvemért, hogy a jövőben a "terra" helyett "Tera"-t írsz?
A terra, az latinul földet jelent, a Tera meg ugye valami egészen más. ;)

(#11029) sfdrakex válasza neverDell (#11028) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jogos, persze, majd figyelek :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11030) front3r


front3r
őstag

Én is beléptem a DIGI-sek táborába egy TOPNET-el! :C :DD

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#11031) zka67 válasza Dictator^ (#11024) üzenetére


zka67
őstag

nem kéne a gépet járatnom plusz 3 órát, hogy lejöjjön valami...

Digivel lehet torrentezni. Itt nem az az érdekes, hogy mennyi idő alatt jön le valami, mert ha van seeder, akkor lejön pillanatok alatt bármi. De nem árt vissza is tölteni a dolgokat, különben repülni fogsz a legtöbb oldalról, meg hát ez így etikus - amit kapsz azt vissza is adod.

Én a szakadásokból semmit nem veszek észre, mondom elintézi a router, ha szakad is, azonnal újra tud csatlakozni. 4 év van digim, ezalatt egyszer fordult elő, hogy kb, 2 órát nem volt net, mert elvágtak valami kábelt, de akkor a fél országban nem volt, más társaságoknál sem. Ezen kívül csak éjjel, az előre bejelentett karbantartások alatt nem volt nem, az is max. 15-30 percig és talán ha kétszer belefutottam.

Az én tévémben van DVB-C tuner, digitálisban nézem és nekem sose volt se kockásodás, se kimaradás. Az upc-nél előtte annál inkább, és szerintem az direkt csinálták, mert rendszeresen ugyanabban az időben (a heti hetes alatt) nem volt retek klub.

(#11032) Dictator^ válasza zka67 (#11031) üzenetére


Dictator^
veterán

A torrenttel nem lesz probléma, van elég upp, ahhoz , hogy töltsek.. így is lejön a 10 gigás HD film, csak igy már azért hamarabb jön le, és tényleg nem kell feleslegesen járatnom a gépet, ilyenért.

Többi Digis ismerös is annyit írt, hogy nem veszi észre, 3 év alatt, talán 2 szakadást említett.. ami több mint 10 perces volt.

Sajnos ebbe csak analog tuner van, szóval ebből kiesek.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11033) McLaca válasza kasza blanka (#11026) üzenetére


McLaca
őstag

Azt kifelejtetted a mondatból, hogy a DIGI-nél a mobil 25 bruttó. A vezetékes, ami nem DIGI-s számon végződik, az meg fentebb pár HSZ-szel megtalálható a kérdező által beírva.

Szakadás: DIGI oldaláról szakadás igen-igen ritka. Ahogy elindult a házban, utána rövid időn belül volt egy-két érdekes jelenség (tartott vagy 5-10 percig), az sem igazán szakadás-jellegű volt, azóta semmi. Behangolták a hálózatot, azóta atomstabil. A szakadások nagy részének oka inkább júzer oldali, általában hardver gondok, kisebb része szolgáltató általi.
Forgalomra úgy vettem észre, nagy ívben tesznek. 1-2TB torrent feltöltésem elő szokott fordulni, és én még nem vagyok extrém eset. :) Amíg a csőbe (optikába) belefér, addig nem is fognak szólni érte.

Dictator^: ha LCD/plazma tv, de nincs benne DVB tuner, a digitől bérelhető, vagy megvásárolható set top box HD és SD kivitelben is, így a jobb képminőségről nem maradsz le, bár csak HDMI-n lesz tökéletesen azonos a beépített tuneres megoldásnál. Ha képcsöves TV, akkor is érdemes az SD box, egyrészt, mert több a csatorna DVB-n, másrészt az analóg jel minden hátránya kiküszöbölhető (zajosodás, szellemkép, interferencia, stb...)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11034) neverDell válasza McLaca (#11033) üzenetére


neverDell
tag

Nekem volt velük negatív tapasztalatom.
Pl. egy időben két-három hetente fél napos kiesés, hol úgy, hogy authentikálni tudtam, de a digi hálózatából nem tudtam kijutni, hol meg úgy, hogy visszadobta a kapcsolódási kísérleteimet authentication failure-rel.
Aztán elmúlt, utoljára úgy fél éve vagy még régebben tapasztaltam hasonlót.
A sávszél viszont elég érdekesen néz ki. A hazaival úgy egy hónapja volt valami gáz, pár napig az esti időszakokban, a harmadik napon már nem bírtam ki és írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy mi van? Másnapra nagyjából helyreállt. Választ meg ma kaptam, hogy ha megvan a garantált, akkor duguljak el. :DD

De ezt leszámítva... pillanatnyilag nagyságrendekkel olcsóbbak, mint az ADSL és a szolgáltatásuk nagyságrendekkel jobb, mint anno a UPC-nél volt még az 512Kbps korában.
Hát az ügyfélszolgálatuk az olyan, amilyen, de amíg megkapom azt, amiért fizetek, addig kit érdekel? :)

(#11035) Dictator^ válasza McLaca (#11033) üzenetére


Dictator^
veterán

Nincs csak analog tunerem a TV-be :\

Amugy jó, annyit már nem töltök mint régen, néha a heti sorozatok meg pár film, amit megszeretnék nézni, szerintem a Terát (ez igy elég hülyén hangzik kettőzőt R betü nélkül nem?) nem érem el.. legalábbis nem kéne. (Havonta persze)

A Boxnál mit érdemes? Megvenni? Bérelni?
Mert látom az SD box a 300ft/hó, a hd meg 1000 (de annyit én nem néztek TV-t, Muter TV-je meg eddig se HD-s boxxal ment.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11036) McLaca válasza Dictator^ (#11035) üzenetére


McLaca
őstag

Azt neked kell eldönteni, mi éri meg. Eleinte bérelni érdemes, aztán ha úgy látod, megéri használni, akkor érdemesebb megvásárolni. Képcsöves tv-hez kizárólag SD-vel érdemes foglalkozni.
LCD tv-nél van létjogosultsága a HD boxnak, de annyi HD műsor még nincs, hogy igazán rentábilis legyen.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11037) radi8tor válasza Dictator^ (#11032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem volt hosszabb szakadás is. Egyszer elvágtak valami üvegszálat az Árpád hídnál. 3 napig állt a Net.
Más hosszabb nem volt, de olyan 4x már szakadt meg 2 év alatt.

⭐ Stella

(#11038) Dictator^ válasza McLaca (#11036) üzenetére


Dictator^
veterán

Ha megveszem, gondolom akkor nem kell fizetnem a box után. Max a havidíj.
3 Év alatt hozná vissza, hogy megvettem 1-et. És legalább 2 box fog kelleni.
HD adás annyira senkit nem vonz, eddig is megvoltak lent a többiek az SD boxal.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11039) zka67 válasza Dictator^ (#11038) üzenetére


zka67
őstag

Nézd, ez a HD dolog magyarországon egyelőre parasztvakítás. Van, de mégsincs. Az m1, m2, atv és a két digisport meg két angol nyelvű tudományos csatorna közül tudsz válogatni. Ezekből az m1-en az és m2-n néhanapján adnak valamit HD-ben, atv nem érdekel, a digi sportot csak azért szoktam nézni néha, mert annak tényleg szép a képe, de különben meg nem érdekel a sport. Ha HD-t akarsz nézni, akkor torrent, nem tévé kell neked.

(#11040) McLaca válasza Dictator^ (#11038) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, így van, de alapesetben nincs szükség box-ra, csak ha az analóg jel hátrányait akarod kiküszöbölni és azt a pár plusz csatornát nézni. Nekünk sincs box, egyelőre HD tv se, de az majd a közeli jövőben (talán egy éven belül) előfordulhat, abban meg már lesz dvb-c tuner, szóval a témával nem foglalkozunk, "gyönyörködünk" az analóg képben. :D Amúgy alig nézünk tv-t.
Ha megveszed a box-ot, az a tiéd, el is adhatod, azt csinálsz vele, amit csak szeretnél.
Ezért is javasolt először próbaképp egyetlen egyet bérbe venni, játszadozni vele kicsit, és aztán kiderül, tudsz-e nélküle élni, avagy létszükséglet. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11041) Dictator^ válasza zka67 (#11039) üzenetére


Dictator^
veterán

Vágom, ugyhogy az felejtős, egyedül vevős box érdekelne, de azt meg nem láttam kinálatban.
TV nézés van, de nem az én részemről..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11042) Dictator^


Dictator^
veterán

Másik kérdés, maga behuzásnál ugyanugy optikai jön befele, vagy kintről már utp?
Vagy a házig optika, azon belül meg elosztó és onnan jön az utp?

Sokan kérdezik ezt az FTTH (fiber to the home?) , tehát gondolom közvetlen optika a házban, miért éredekes ez mindenkinek, ha az utp-n is elvileg megkap mindent az ember (topnet stb)?

(Bocs , ilyen jellegű szakmai dolgokban nem vagyok otthon, egy kis felvilágosítás jól jönne)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11043) radi8tor válasza Dictator^ (#11042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első HSZ-edben UTP-t mondtál, de zöldövezeti helyen FTTH a menő. Előbbit a panelházakban szeretik használni, ahol bejön az optika a 3. emeletig, ott van egy switch és onnan UTP a lakásokba.
FTTH-nál egy vékony optikai kábel jön be hozzád, ott rátesznek egy illesztőt és abba megy a te UTP kábeled.
DIGI biztos meg tudja mondani nálad mi lesz.

⭐ Stella

(#11044) Dictator^ válasza radi8tor (#11043) üzenetére


Dictator^
veterán

Ja, tényleg azt mondtam, ugyanis akivel beszéltem erről, ő Panelből (7. emelet kb) nyomja. Mi meg mondhati zöldövezet, mert itt kb 5km-es körzetben Panel sincs.
Legalábbis a városban max családi lakópark van, ahol is max emelet a kettő.

De mi az előnye hátránya ezeknek?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11045) cool13 válasza Dictator^ (#11042) üzenetére


cool13
őstag

Nekem személy szerint nem érdekes, de így csinálják. Optikát húznak be. Bár ötletem van miért. Mivel légvezetékként kell használniuk a kábelt, ezért az optikában van tartalék szál és egy acél sodrony ami alkalmassá teszi mindenféle behatásnak.
Nálam még csak úgy még soha nem szakad meg. Egyszer volt 2 nap kimaradás, de ez optikai gerinc szakítás miatt volt. Sávszélességem eddig bár mikor mértem, csak több volt. Főleg a felfelé menő, az durván háromszorosa állandóan. 40/20 helyett 52/60+ mindig. Egyéb dolgokról nem tudok nyilatkozni, csak netet kötöttem. Nem tévézem, nem telefonálok.

(#11046) radi8tor válasza Dictator^ (#11044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UTP max 100 méter. Ez a hátránya UTP-nek.
Jelerősítővel mehet tovább is, de nem éri meg.

⭐ Stella

(#11047) InfiniteReality válasza radi8tor (#11046) üzenetére


InfiniteReality
őstag

160. Jelerősítőként meg elég egy egyszerű switch is. Gyakorlatilag bármennyit egymás mögé fűzhetsz, a két eszköz közötti kábelhossz ne haladja meg a 160 métert.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11048) Dictator^ válasza radi8tor (#11046) üzenetére


Dictator^
veterán

Emeletes ház, ha lentre vezetem be, és egy 10M-es UTP jön fel, akkor nincs még hátrányom?

Bár most végigfutottam a topic nagyrészét itt, ha jól értem, mint az amatőr úrnak is gyakorlatilag házig ment be az optika, és ott lett átalakítva..

Fent egyedül az ablakkeretnél tudna bejönni, ott van egy 5mm-es rés, telefonkábel ott jönbe..
Viszont ha lentre megy, akkor legalább 10M kábel kellene , hogy feljöjjön.

Meg visszaolvasva, mik ezek a 92.242-es ip címek, amiket mindenki olt?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11049) kali válasza Dictator^ (#11048) üzenetére


kali
legenda

10 méter még semmi, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#11050) Dictator^ válasza kali (#11049) üzenetére


Dictator^
veterán

Ha bejön az 5mm-es résen, akkor inkább itt, viszont a maradék TV jelet meg lentre kell küldenem..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.