Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Cr00py válasza madrac (#73999) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én elhiszem, hogy te valóban annyit mértél, viszont itt vagyunk páran, akiknek simán jön a 900+.

Ezek alapján valami biztos nem az igazi.

+ az is lehet, hogy épp csúcsidőben mértél rá.

(#74000) powerup2 : Ha hg8121h-t kapsz azon 2db port van. 1db gigabites, és 1db 100-as.

Itt nálunk Fiberhome AN5506-02-FG van, ezen is 2 port van.

Ha van saját routered, ami tudja a gigabitet, akkor használhatod azt, esetleg gigás switch. Ezesetben arra figyelj, hogy az ONT-n a gigás portba dugd a saját eszközöd.

[ Szerkesztve ]

(#74002) virkir válasza Cr00py (#74001) üzenetére


virkir
veterán

A böngészős mérés úgy fosch ahogy van
FF
Chrome
Vivaldi
IE?
FF digi honlap

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#74003) Brandynew válasza virkir (#74002) üzenetére


Brandynew
őstag

Egy gyors SSD-re kell elkezdeni letölteni egy 50GB-os fájl gyors FTP-ről. Az a biztos mérési módszer.

(#74004) madrac válasza powerup2 (#74000) üzenetére


madrac
őstag

2, és abból a 2. csak 100 megás.

(#74001) Cr00py: hiába mondod, hogy most mennyit mérsz, a saját szememnek hiszek. szerintem megbízhatatlan az a kiszolgáló.

[ Szerkesztve ]

(#74005) powerup2 válasza Cr00py (#74001) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor kell egy jó router is, synology-t néztem erre csak kérdés mennyire jó egy 2 szintes családi házba ? switch-ből melyik az ami jó pl aminek van 8 portja ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74006) Cr00py válasza powerup2 (#74005) üzenetére


Cr00py
senior tag

A kérdés az, hogy mennyi rá a keret.

Routerből gigás nethez elég egy ASUS RT-AC57U. Többeknek van itt, nincs vele gond.

Én egy RT2600ac -t használok. A nas is synology, ezért választottam routerből is.

switch-el nincs tapasztalatom.

Mihez kell a 8db port?

(#74007) powerup2 válasza Cr00py (#74006) üzenetére


powerup2
addikt

Van egy pc,média lejátszó,nas,tv,erősítő,konzol aztan lesz még egy hálozati zene lejátszó is . Ennyi eszközöm van és akkor a házba minimum 3 telefon egy tablet egy mosogép meg okos otthon berendezések vannak aminek kell a wifi és valami jót akarok ami lefedi a házat .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74008) woodworm válasza powerup2 (#74007) üzenetére


woodworm
veterán

Kétszintes házat jó eséllyel a drága eszköz sem fedi le. Az ac57u-nak nincs gondja sem a sok eszközzel, sem a szórásképpel.

(#74009) Geth válasza Cr00py (#73998) üzenetére


Geth
addikt

A kedvemért mérhetnéd az Opticon Kft. szerverén is, mert a kolléga is ott mérte a speedtesten...

(#74010) pube111


pube111
senior tag

Halihó!
Következő a problem. Van egy lépcsőházi lakás. A lakásba 1 net kábelen jön be a net és a telefon. Egy kis doboz elosztja 2 csatlakozóra, 1 telefon, 1 net. Semmi elektronika, csak a szálak elosztva a 2 csatira.
A telefon működik.
3 routert próbáltam, wifin nem elérhető az intenret.
Routerből kábelen laptop-ba, megy a net.
Router nélkül, direkt a laptop-on pppoe kapcsolattal megy a net.
Mindegyik routerhez csatlakoznak a telók wifin, de nincs net elérés.
Ha a routerbe nincs lan dugva, csak egy teló csatlakozik wifin, akkor sincs net wifin.
Ha a laptop csatlakozik pppoe direkt a netre, és telepítve van virtual router, akkor ahhoz csatlakoznak a telók, de úgy sincs a wifin net.
Tehát 3 router, plusz a laptopon a virtual router nem lehet mind rossz.
A routerek ki lettek próbálva máshol, 2 különböző helyen, az egyiken pppoe, a másikon direkt kapcsolattal. Mind a 2 helyen tökéletesen működnek.
A telefonok más wifi hlózaton működnek.
A digi azt mondja, náluk minden rendben van.
Most akkor mit lehet tenni?

(#74011) madrac válasza Cr00py (#73995) üzenetére


madrac
őstag

Tessék hitetlenke, 2 friss mérés egymás után: [kép]

(#74012) Brandynew


Brandynew
őstag

Azt ugye tudjátok, hogy teljesen feleslegesen hasonlítjátok össze a mérési eredményeket, mert attól függ, hogy melyik szerver hogyan teljesít, hogy helyileg honnan méretek, hány eszközön fut végig az adatcsomagotok stb. Tehát ami valakinek jó, az a másiknak nem biztos.

Amúgy szerintem szénné vagy terhelve a Speedtest összes szervere, más mérési mód kéne.

[ Szerkesztve ]

(#74013) Laccoss válasza pube111 (#74010) üzenetére


Laccoss
addikt

Wifi akkor van, ha beállítod az eszköznél, ez nem netfüggő, sem digi függő. Egyáltalán nincs wifi, vagy csak net nincs a wifin?

Ha a routerben pppoe beállítod, és csatlakozol és be van állítva a wifi, akkor mennie kell.

Mondjuk ez meg off itt..

[ Szerkesztve ]

(#74014) pube111 válasza Laccoss (#74013) üzenetére


pube111
senior tag

Mindegyik router resetről indult, csak a pppoe kapcsolat van beállítva, az ssid, és a pssword.
Tehát be vannak állítva a routerek.
A telók csatlakoznak wifin a routerhez, csak net elérés nincs.
Minden jel arra utal, hogy nem hardver, vagy beállítás probléma van. Így már csak a szolgáltató maradt, tehát nem gondolom offnak.

(#74015) Cr00py válasza Geth (#74009) üzenetére


Cr00py
senior tag

Teljesen felesleges:D

(#74011) madrac : A lényegen nem változtat, neked az nem jó, értettük. Másnak igen. Akkor ez most patt helyzet. A lényeg, hogy vagy így, vagy úgy.. de jön a gigabit. Méregethetünk itt reggeltől estig.

(#74016) Laccoss válasza pube111 (#74014) üzenetére


Laccoss
addikt

De a wifi nem szolgáltató függvénye. A router csinál a bejövő netkapcsolatból wifi jelet. A szolgáltatónak ehhez semmi köze.

(#74017) madrac válasza Brandynew (#74012) üzenetére


madrac
őstag

Mindenesetre tény, hogy a telekom szerver nálam mindig jól mért, a másik pedig nem. Innentől kezdve nem ajánlott kategória. Persze az ember maradhat a digis mérőnél is. A Telekom szervere nem úgy tűnik mint amelyik szénné lenne terhelve... :F

(#74018) pube111 válasza Laccoss (#74016) üzenetére


pube111
senior tag

Ez így van, de

A routerek ki lettek próbálva máshol, 2 különböző helyen, az egyiken pppoe, a másikon direkt kapcsolattal. Mind a 2 helyen tökéletesen működnek.

(#74019) pube111


pube111
senior tag

A digi tud adni wifis routert? Van ilyen szolgáltatása?

(#74020) Geth válasza Cr00py (#74015) üzenetére


Geth
addikt

Hoppá, csak nem kevesebb lett? :DDD

(#74021) Laccoss válasza pube111 (#74018) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha mégsem a router kapcsolódik, hanem te a laptopról (pppoe), akkor csak a laptopnak ad netet.

Egy status ablakot mutass már, mit mutat a routeben?

(#74022) Cr00py válasza Geth (#74020) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nem néztem, eljöttem már dolgozni, de ha hazaérek mérek ott is, ha ennyire fontos. :D

(#74023) pube111 válasza Laccoss (#74021) üzenetére


pube111
senior tag

Igen, de a laptopon virtual router adja a wifit. Ahhoz csatlakoznak a telók, de úgy sincs net a wifin.
Nem tudok mutatni, már nem vagyok ott.

[ Szerkesztve ]

(#74024) Laccoss válasza pube111 (#74023) üzenetére


Laccoss
addikt

Virtual router máshol működött? Ha igen, akkor nem tudom mi lehet a hiba.

(#74025) TeeJay válasza madrac (#74017) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI-s mérő tényleg harmatos szerverrel van megáldva
speedtest : antenna hungária acélos, telenor, telekom és vodafone is elég jó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74026) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Sebességmérés:
nmhh oldalán, szelessav.net nálam jól teljesít mozillával (itt láttam egy hsz.-ban, köszönet érte).

Gyurka

(#74027) Drenadar válasza CirrMee (#73946) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát, leadtam egy igényt a honlapon.... majd kiderül állítólag 15 nap múlva

(#74028) sfdrakex válasza pube111 (#74023) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a laptopodon direktbe kötve megy a net, akkor a Digi teljesítette amit kell. Az eszközeid beállításával lesz a gond. Milyen routerek? Milyen pppie kapcsolatot állítasz be? Felhasználó nevet és a jelszót tuti jól írod be? Router wan része mit ír ha rányomsz a csatlakozásra?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74029) CirrMee válasza Drenadar (#74027) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát, leadtam egy igényt a honlapon.... majd kiderül állítólag 15 nap múlva

15 napon belül. A kettő nem ugyanaz.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#74030) pube111 válasza sfdrakex (#74028) üzenetére


pube111
senior tag

Mindegyik router resetből indul. Ugyan az a pppoe user pass ami a laptopon.
Csatlakozik is mindegyik router a netre. Lanba dugott laptopon van net.
Wifi ssid pass beállítva, mindegyik routerhez csatlakoznak a telók, de nincs rajtuk net.
A 3 routerből 2, ki lett próbálva 2 másik helyen, ahol szintén csak a wan és a wifi kett beállítva, és mind a 2 működik.
Ebben a lakásban meg csak a lan on van net, wifin nics.
Nincs rosszul beállítva semmi, mivel nincs is állítva semmi, csak a pppoe user pass (ami működik is), meg a wifi ssid pass (ami szintén működik, csak netre nem enged).
Ez egy ilyen lakás. Nem én lakok ott, csak próbáltam segíteni. Majd egy hét múlva megyek újra, ha nem oldódik meg.
Ja, kérdezted mit ír a wan.
Connected:)

(#74031) Gyurka6 válasza pube111 (#74030) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben átgondolod rájössz, hogy ez csak beállítási gond lehet, nem feltétlenül a routereké.

Gyurka

(#74032) iMaverick válasza pube111 (#74030) üzenetére


iMaverick
addikt

Csak kíváncsiságképpen (nem láttam, hogy írtad volna): azt próbáltad, hogy a noti mit szólt a wifi-hez? (Tehát nem kábeles kapcsolat, hanem wifi.)

Másik: meg kellene próbálni, hogy a DNS szervert ne a Digi adja, hanem átrakni pl. a Google-éra.

Amúgy egyet kell, hogy értsek a többiekkel... Ez valami beállításgond lesz. A Digi-nek semmilyen ráhatása nincs arra, hogy a Te eszközödön (router) a wifi hogy megy, vagy nem megy.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#74033) Sanyi.mTs válasza pube111 (#74030) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Csatlakozik is mindegyik router a netre. Lanba dugott laptopon van net."
és régebben írtad:
"Router nélkül, direkt a laptop-on pppoe kapcsolattal megy a net."

Tehát a digi szolgáltatása rendben van.

(#74034) Sanyi.mTs válasza pube111 (#74030) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

próbálkozz a problémáddal ezen topikok egyikében:
Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

(#74035) sfdrakex válasza pube111 (#74030) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyértelműen hibás beállítás lesz. Különben sehogy nem lenne net.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74036) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Digis csomagok arra mennek ki az országból (Frankfurt felé) mint a Telekomos csomagok?
Játékokban az utóbbi 2-3 évben a Frankfurti szervereknek megnőtt több mint másfélszeresére a pingje, ez vélhetően ugyanannyi marad vagy javul Digis kapcsolattal?

(#74037) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi. 07.04-én kötöttem a Digivel szerződést Digi 1000-esre, tegnapi nappal a Digi 100-as netre vonatkozó szerződésem pedig megszüntésre került, a mai naptól a netet pedig kikapcsolták. :)

Felhívtam az ügyfélszolgálatot , ahol azt közölték, hogy adminisztrációs hiba történt és elsődleges prioritással továbbítja az illetékes felé a problémát. Azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy napokon belül várható, hogy lesz újra net, természetesen több se kellett, kivertem a balhét, mivel nem én hibáztam és nekem napi szinten szükségem van az internetre a munkámból adódóan.

Volt már valakinek hasonló problémája? Mire számíthatok?
Mivel ők nem tartották a szerződésben foglaltakat, ezért bármiféle kártalanítás, kötbér kifizetésre jogosult vagyok ez esetben?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#74038) DonMaster válasza fogirobi (#74037) üzenetére


DonMaster
addikt

Hibabejelentestol 72ora a javitas max ideje. Ez az ev barmely napjan elofordulhat de barmelyik szolgaltatonal. Bejelentestol 72oran belul. Meg bemehetsz panaszt irni ufazirodan de arra 30napon belul kapsz valaszt . bar lehet beallitana es lenne neted egybol egy probat meg er. Kotberre 72oran felul vagy jogosult netnel kb napi br105ft jovairast jelent.de csak 72oran felul ha nem javulna

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74039) fogirobi válasza DonMaster (#74038) üzenetére


fogirobi
senior tag

Értem, de ez nem hiba, hanem ők kapcsolták ki, úgy hogy van egy megkötött szerződésünk, amit ők nem vettek figyelembe adminisztrációs hibára hivatkozva, tehát a garantált szolgálatatásukat nem teljesítették, ami mindkét fél által aláírásra került. A kettő között azért különbség van.

(#74040) DonMaster válasza fogirobi (#74039) üzenetére


DonMaster
addikt

Ha a vihar leveri az oszloprol az optikat es elszakad akkor se szolgaltat 72oran belul megcsinaljak ha nem akkor kotbereztetheted. Naluk ez hiba beismertek mint mondtad ugyan ugy 72ora vonatkozik erre is kb olyan mintha az ont nem menne . ugyan az max elmeletben van kulonbseg de ugyan ugy hiba az hogy fizikai vagy szoftveres hiba az reszlet kerdese szerintem de ugyan az vonatkozikra.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74041) Tomek0108 válasza fogirobi (#74037) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

Javaslom az ÁSZF olvasgatását:

"7.4 Az előfizetőt megillető kötbér meghatározása,
mértéke és a kötbérfizetés módjai"

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#74042) st3v3np3t3r válasza fogirobi (#74037) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Eleve miért kellett a digi100as netet megszűntetni mikor simán csak csomag váltást kellett volna kérni. Jelen esetben ha a felmondasz egy szolgáltatást x-edik nappal és utána kérsz egy másik csomagos szolgáltatást, arra nem jár kötbér. Amúgy a digi 15napos határidővel dolgozik,tehát a ezt figyelembe kellett volna venni a szolgáltatás felmondása és az új megkötése előtt.Sőt,továbbá,ha ki van építve a ftth,akkor a digi elvileg automatikusan átdobja az fttb 100/500as netet ftth 1000be...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#74043) 4Grider válasza st3v3np3t3r (#74042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem tavaly még 30 nap volt a bekötési határidő.

(#74044) Tomek0108 válasza st3v3np3t3r (#74042) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

De sehol nem írta, hogy ő szüntette meg a digi100-as szolgáltatást.
Megrendelt egy szolgáltatást, a Digi pedig megszüntette a régit még az előtt, hogy nyújtaná az újat. A leírtak szerint el is ismerte a Digi, hogy náluk történt adminisztrációs hiba. Hoztak egy rossz döntést és ezzel kárt okoztak.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#74045) fogirobi válasza Tomek0108 (#74044) üzenetére


fogirobi
senior tag

Ez így van, nem kértem.
Hogy konkrét legyek, köteleztek a Digi1000-es netre való átállásra, kijött az üzletkötő 07.04-én, megírtuk a szerződést. Szerelők azóta nem kerestek a bekötés miatt, ma pedig kikapcsoltak, miszerint a Digi100-asra tegnapig szólt a szerződésem, annak ellenére, hogy azt ígérték, hogy a szolgáltatás megszakításra nem fog kerülni, hanem folyamatos lesz az átállás alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#74046) woodworm válasza fogirobi (#74045) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor ez most fttb >> ftth átállás lenne?

(#74047) fogirobi válasza woodworm (#74046) üzenetére


fogirobi
senior tag

Igen!

(#74048) dethroner


dethroner
veterán

Nem tapasztalt más valaki olyat, hogy "eléggé" lecsökkent a letöltési sebessége? 1000-es csomagban vagyok és a letöltés max 500, speedtesten és a digi saját mérőjén is. Feltöltés megvan a 300, ezért is van olyan érzésem, mintha bedobtak volna a kisebb csomagba. Korábban mindig jó volt, szinte sose ment 700 alá.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74049) Tonyo válasza dethroner (#74048) üzenetére


Tonyo
őstag

Én is a napokban vettem észre, h nem megy 11 MiB/s fölé a letöltés.

Mérve 94 Mbps. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#74050) dethroner válasza Tonyo (#74049) üzenetére


dethroner
veterán

11Mbit?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.