Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) WaterWave válasza Cr00py (#72999) üzenetére


WaterWave
veterán

Jelezheted nekik, aztán ők hívják, és egyből intézik elvileg...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#73002) Cr00py válasza sfdrakex (#73000) üzenetére


Cr00py
senior tag

500-as fttb van jelenleg, mikor ezt kötötték akkor azonnal NAT mögött voltam, jeleztem nekik, kaptam is pub ip-t. Kérdés az, hogy a rendszerben benne van-e náluk az, hogy szükségem van a publikus ip-.re, avagy átdobtak, és lesz ami lesz.

Holnap kiderül.

(#73001) WaterWave: Akkor szólok nekik, az a biztos.

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek. :R

[ Szerkesztve ]

(#73003) TeeJay válasza Cr00py (#72999) üzenetére


TeeJay
félisten

annyit megírsz hogy az országban helyileg merre vagy?
csak hogy lássuk merre megy most FTTB--> FTTH átalakítás
baromi kíváncsi vagyok a Huawei szivatása mennyire fog betenni az optikai hálózat fejlesztésnek
mert ugye a DIGI cuccainak nagy része ilyen és vicces lesz ha már ki van építve egy Huawei OLT, ONT-t meg nem tudnak majd venni mert nem tud gyártani a cég :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73004) kopi72 válasza nfsu17 (#72998) üzenetére


kopi72
aktív tag

tehát ha a kérdésemre válaszoltál, jászberényben nagyon jól megy a digi érdemes váltani.
ugye ezt akartad irni?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#73005) Cr00py válasza TeeJay (#73003) üzenetére


Cr00py
senior tag

Debrecen, Repülőtér környéke.

Április 4-én voltak itt felszerelni a fehér dobozt a lépcsőházba az emeletekre ( 3 emeletes társasház )

Szerencsére nem kellett hónapokat várni, amíg lehetett rendelni.

Azt sajnos nem tudom, hogy milyet kapok, olvastam hogy 2 féle van ( huawei, illetve zte ) bár.. van saját routerem, szal azt használom majd. Kár, hogy nem lehet kivenni a képből a szolgáltatói csodadobozt, sebaj.. elfér.:D

[ Szerkesztve ]

(#73006) Gyurka6 válasza sfdrakex (#73000) üzenetére


Gyurka6
őstag

de bármikor áttehetnek (pl. 2 év után...), igaz csak egy üzenet v. telefon, meg egy óra míg rájössz! Egy hónapig meg volt a régi is (még egy hónap kellett volna).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#73007) sfdrakex válasza Gyurka6 (#73006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Átrakhatnak persze, én csak azt írtam nem törvényszerű hogy NATba tesznek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#73008) lapartman


lapartman
tag

Csak nekem nincs netem? 17. kerület. Ha lefuttatok egy troubleshooter-t, azt írja, hogy a DNS szerver nem elérhető. Próbáltam adni neki statikusan DNS címet, meg IP-t, meg átjárót, de semmi. Pedig régebben is írta már ezt, és akkor csak a DNS-t írtam át a Google publikus DNS-ére, de semmi. A routeren az Internet LED nem világít.

Próbáltam telóról rácsatlakozni a szomszéd wifijére, és neki is ugyan azt a hibát írja az internetkapcsolatára, amikor telefonról rámegyek, hogy Connected(no internet access)

(#73009) sylas válasza lapartman (#73008) üzenetére


sylas
tag

Tatabánya ugyanez
Jól sikerült a mobilszol. beinditása...

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#73010) lapartman válasza sylas (#73009) üzenetére


lapartman
tag

Az okozhatja ezt? Nem tudom, hogy a mobilszolgáltatásuk beindítása miben befolyásolná a vezetékes kapcsolatot.

(#73011) jeriko2 válasza lapartman (#73010) üzenetére


jeriko2
tag

A mobil az első adótoronyig megy rádión, onnan vezetéken.

(#73012) Laccoss válasza lapartman (#73010) üzenetére


Laccoss
addikt

Felhívod az ügyfélszolgálatot és ők talán megtudják mondani, ha gond van a környéken. Mobilos szolgáltatás nem hiszem, hogy befolyásolná.

(#73013) 4Grider válasza jeriko2 (#73011) üzenetére


4Grider
nagyúr

Városokban lehet, de az utak mentés mikrós felhordó hálózat van. Városokban tehát az optikai hálózaton bekövetkezett üzemzavar akár akadályozhatja a mobilszolgáltatás használatát is. De fordítva nem jellemző...

(#73014) iMaverick válasza kopi72 (#72988) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig jól írják a többiek...

9000-rt eléggé sokat fizetsz, ettől jobban jössz ki a Digi-vel. (Gbps-es net, nincs szükség box-ra... alacsonyabb havidíj...) A megszakadás pedig tényleg függ a helyszíntől. Nálunk az FTTH-val eddig egyszer volt baj. Nem volt net. Fater volt otthon, áramtalanította az ONT-t, utána megjavult.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#73015) Brandynew válasza kopi72 (#72988) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Persze, hogy érdemes átváltani.

A sebesség az, ami a legkevésbé számít, az csak nagy fájlok letöltésénél releváns. Ami igazán meghatározza egy internetkapcsolat minőségét, az a késleltetés (latency), és ebben igazán jó a Digi. Lehet 1000 Mbit-es letöltési sebességed, ha a késleltetés magas, akkor lassúnak fogod érzékelni a webes tartalmak betöltődését, mert későn érkezik meg a válasz a webszervertől a böngésződnek. A Diginek a nagy magyar szolgáltatók közül a legalacsonyabb a késleltetése, 1-2 ms körül van, másoknak akár 20 fölött is lehet.

Tehát a sebesség a marketingérték, amit ki tudnak írni az óriásplakátokra, mert a laikus is érti, a késleltetés pedig az, ami alapvetően határozza meg az internetkapcsolatod minőségét. Onnan tudod, hogy laikus beszél hozzád, hogy a sebességet dicséri.

A megszakadásról: 3 lakásban, 2 különböző városban használtam Digit, és sosem vettem észre, hogy megszakadt a net, egy ilyen alkalomra sem emlékszem. Nyilván van, akinek szakadt már meg, ahogy az Invitelnél, UPC-nél, Telekomnál is vannak, akiknek szakadt már meg, de a Digire ez egyáltalán nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#73016) lapartman


lapartman
tag

Bejelentettem a hibát, hátha lesz valami.

(#73017) kopi72 válasza iMaverick (#73014) üzenetére


kopi72
aktív tag

"vannak problémásabb környékek, meg kevésbé." és te is írtad, hogy függ a helyszintől.
Ezért kérdeztem, hátha van valaki Jászberényből (vagy közvetlen környékéből), és tud válaszolni rá, hogy az "problémás környék"-e.
Hátha befut még valaki onnan...

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#73018) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok.
Holnap reggel kötik be Nálunk a digi netet és TVt. Jelenleg még coax és CAT kábel lesz behúzva, nyár végére elvileg kész lesz az optika. Az lenne a kérdésem hogy miután elkábelezi a routerig (Asus AC66U vettem) a beállítást is meg kell várnia, vagy Ő csak kábelez és ha baj van az üsz. kell hívni?

Illetve kell valamire figyelni/kérni? A hálózatot kívülről is szeretném elérni, ha jól olvastam az összefoglalót akkor az telefonon kell kérni.

Segítséget előre is köszönöm.

PSN: sirarcheer

(#73019) gabro0 válasza Csaba No. 1 (#71940) üzenetére


gabro0
őstag

Itt is 1 órával kevesebbet mutat a DECT telefonunk, ami hívásfogadáskor a Digitől kapja az dátum/időinformációkat. Szintén Szeged. Lehet ezzel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#73020) CirrMee válasza sirarcheer (#73018) üzenetére


CirrMee
addikt

Az lenne a kérdésem hogy miután elkábelezi a routerig (Asus AC66U vettem) a beállítást is meg kell várnia, vagy Ő csak kábelez és ha baj van az üsz. kell hívni?

Ellenőrzik a működést, mielőtt elmennének.

A hálózatot kívülről is szeretném elérni, ha jól olvastam az összefoglalót akkor az telefonon kell kérni.

Telefonon azt kérheted, hogy vegyék ki NAT alól, ha beraktak. Azt viszont gyaníthatóan senki nem fogja tudni megmondani előre, hogy milyen címet kapsz. Ráérsz ezen akkor agyalni, ha üzemelni kezd, és tudod erre a választ.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#73021) szucstom válasza sirarcheer (#73018) üzenetére


szucstom
őstag

Hali!

Annyit hozzátennék a #73020-as hsz-hez, hogy ha publikus is lesz az IP címed, dinamikus lesz, így kell egy külön ddns, vagy noip cím, amin keresztül be tudod konfigurálni a külső elérést. Elviekben lennie kell ilyen opciónak a routeren belül is (a netgear routeremben van, asus-ban passz).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73022) lapartman


lapartman
tag

Akinek 17. körül nem lenne netje, a digi visszatelefonált, hogy területi hiba van.

(#73023) Intruder2k5 válasza lapartman (#73022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom viharkár... Időképen néztem nem régen, hogy volt jégeső is arra.

(#73024) sharp4


sharp4
őstag

Év vége után milyen csomag lesz elérhető? Erről lehet már tudni vmit? Lehet cserélném az iQPro flottámat erre..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#73025) Intruder2k5 válasza sharp4 (#73024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az év vége nagyon messze van még, és általában azt sem tudni holnap mi lesz, mert nem szokták előre bejelenteni. De az IQ Pro ha jól sejtem (a Telenor-al) mobilnet szolgáltatást nyújt, ez pedig itt vezetékes topik. Amit Te keresel, szerintem erre van: DIGI Mobil

(#73026) sharp4 válasza Intruder2k5 (#73025) üzenetére


sharp4
őstag

Valóban... elnézést..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#73027) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni a következőben: Meg tudja nekem valaki mondani, hogy milyen fajta optikai kábelt használnak a netre illetve milyen fejet? Mert furcsa, hogy kis kézi cuccal fejelte meg a szerelő a kábel, semmi forrasztás. :R

(#73028) Luissimo válasza KaiotEch (#73027) üzenetére


Luissimo
veterán

un. gyorscsatlakozót pattintott rá.
nincs vele semmi gond, bevált megoldás és módszer.

ellenőrzi utána, hogy megvan-e a kellő jelszinted, ne aggódj.

inkább a koax fejelést lehet elszúrni, ha kicsit lazára nyomja, akkor némelyik frekin kontaktol és képminőségprobléma lehet.
DE NELEGYEN :)

(#73029) KaiotEch válasza Luissimo (#73028) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem aggódom, tudnál nekem linkelni hozzá csatit és "krimpelőt"? :R

(#73030) lapartman válasza Intruder2k5 (#73023) üzenetére


lapartman
tag

Nem, még bőven az eső előtt ment el, még délelőtt.

(#73031) Luissimo válasza KaiotEch (#73029) üzenetére


Luissimo
veterán

melyikregondolsz?
optikára?
vagy koaxra?

(#73032) Cr00py válasza TeeJay (#73003) üzenetére


Cr00py
senior tag

Most kötötték be.

AN5506-02-FG-t kaptam.

Speedtest szerint bőven jön a gigabit, szal nem panaszkodom.

(#73033) DonMaster válasza KaiotEch (#73027) üzenetére


DonMaster
addikt

[link] ilyen kábelt. 2szálast.
és gyors csatit tesznek rá. oszlop és föld kábelnél a kinti végét szokták géppel (forrasztani/hegeszteni kiminek hivja ) a belső résznél csak gyors csati.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73034) xeon forever


xeon forever
addikt

Vegig probaltam sok lehetoseget. Legtobb digis eszok kb 10 eszkozzel birt el idaig rendesen. Utana Anomaliaba szaladtam. Kb Home szinten mintha nem engedne tobb eszkozt a digis router.
4 telefon wifin+8 pc eseten 2 eszkoz halott volt. Sajat router eseteben pedig no problem...Ha valaki masnal is ez a helyzet varom a kommenteket....Ha pedig az ellenkezoje akkor is.
Egy liyen eszkozzel szaladtam vegig ismeroseim kozott...
Netre kijutottak a gepek viszont belso halo halott volt*Max 16 PC volt tesztelve.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#73035) xeon forever


xeon forever
addikt

Azt hozza teszem, hogy egyeb routeres helyen pedig nem volt gond. Pl nalam is sajat Mikrotik Routerrel neha 14-16 eszkoz is siman latja egymast lanon.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#73036) Akybron válasza xeon forever (#73034) üzenetére


Akybron
aktív tag

Most jött az SMS a Bridge aktiválásról.
Router mód esetén WIFI-nél volt egy olyan beállítás, hogy max 10 eszköz (HG8121H) lehet csatlakoztatva.

Amúgy megy jól, 918/334

73&DX HA5OJN

(#73037) iMaverick válasza xeon forever (#73034) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez egy érdekes infó, köszönjük!

Nálunk eddig a maximum: 2 okostelefon, 2 PC LAN-on, 1 PC wifi-n + kakukktojásként egy TP-Link router AP módban. Nem jött elő ilyen jellegű probléma. Lehet visszadugom majd a TV-t is, hagy "terhelje" a LAN-t.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#73038) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Ez lenne a kérdésem. Válaszokat előre is köszi!

Tesztről egy kép:

[ Szerkesztve ]

(#73039) DonMaster válasza Tom5 (#73038) üzenetére


DonMaster
addikt

várjál megkérdezzük a jósgömböt. jah nem bocs, ezt nem ide.

1272-töt hivd küldj emailben speedtest-es mailt hogy menynit mérsz digi oldalán.

fttb-s vagy és hálózatfejlesztés cimszo alalt ftth-ra kerültél?

ha utobbi akkor is jelentsd be.

ahogy látom az egy kötö doboz lesz , de mivel sok infott nem adtál meg igy nehéz kibogarászni hogy mi a problémád, amiben tudunk segiteni itt a topicban , és nem csak a digi ügyfélszolgálata szerelöi tudnak segiteni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73040) TeeJay válasza DonMaster (#73033) üzenetére


TeeJay
félisten

beltérben nem sima 1 szálast visznek a lakásba?
illetve vajon ha én veszek minőségi csatlakozót (3M) ráteszik nekem?
mert ugye a DIGI valami olcsó gagyi csatlakozót használ amivel több a baj
panelban a bejárati ajtó mellett van kint egy szekrény abban már ott van a DIGI kötődoboz onnan gondolom már egy kész 3-4méteres kábelt fognak behúzni és bentre tesznek csatit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73041) Tom5 válasza DonMaster (#73039) üzenetére


Tom5
addikt

Igazából kínai amiket irsz. Sorry. Annyi lett kiírva a házban. hogy ma hálózatfejlesztés címszóval zajonghat a Digi. Elnézésüket kérik. Mire hazaértem ez a dobozka fogadott. Eddig a lenti OTG-ből feljött a netkábel bele a routerembe (Adatlapomon ott van minden) és puszi. Hasított a sávszél. Ennek apropóján gondoltam ránézek, neh elbaltázzanak valamit. Hát ez a végeredmény fogadott. Fttb - ftth nem tudom mi, ha valahol meg tudom nézni írd le pls és rákeresek. Ennyi infóm van. :)

(#73042) DonMaster válasza TeeJay (#73040) üzenetére


DonMaster
addikt

ez nem a lakásba van hanem a közös lépcsöházba , a bejárati ajtó előtt kint nem bent. lépcsőházba viszont, nem 1szálast visznek, hanem többszálast, lépcsőházból pasziv osztva megy 1-1 szál a lakásokba az ont-be.

1szálast irtam tot is, családi házaknál evvel kötik,

attol hogy te veszel 3m-eset töknyolc, jobb nem lesz a csatlakozása, lehet hgoy ráteszik, de semmi értelme nincsen. én nem eröltetném ezt, lényeg itt amugy sem a csatlakozo hanem ami benne megy,

és ha nem rángatod mozgatod stb akkor ugyan ugy fog álni mint a 3m-es amiért pluszba fizetsz is.
társasházba valami vastagabb kábelt huznak vagyis nem vastagabb hanem ilyen sárga 1eesnek tünö optikát, nem hiszem hogy elöre legyártott, nem is lenen értelme. 2 okbol

1 mert a lépcsöházba legalább is ugy gondolom hogy ott logikus hegeszteni és nem gyors csatizni, ahogy teszik azt oszlop és föld kábelnél is. a lakáson belüli részen mivel mindenkinek más az igénye, igy emiatt sem hiszem hogy fix x m-es kábeleket vinnének , hanem ott méretre vágják és gyors csati, viszont nem látom értelmét más fajta gyors csatit tenned rá, ha nem fogod mozgatni ugyan ugy fog álni mint amit a digi hoz ingyen.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73043) DonMaster válasza Tom5 (#73041) üzenetére


DonMaster
addikt

ahogy látom. lan kábel megy a lakásodba, a routeredbe.

hivd fel a 1272-töt akár most. 0-24-ben bent vannak minél elöbb jelented, annál elöbb kezdödik a 72orás hiba elháritás, és a 100/300 a garantált allat van.

fttb hálozat az ahol lan kábel megy a lakába,

ftth hálozat az ahol optika megy a lakásba ahol egy aktiv ont-nek nevezet köznevén:modem lan-t csinál belöle.

nállad fttb hálozat van, és a fejlesztés ftth-ra fog átváltani, de ez még idő és ehez be is fognak menni a lakásodba, majd akkor kapsz +1 vagy 2 eszközt attol függ, hogy tv-t is használsz-e. ennek az elökészületeit csinálták a lépcsöházba zajolás cimszó alalt, itt még a lakásokba való bekötés van hátra . amiatt ugy is fognak szólni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73044) TeeJay válasza DonMaster (#73042) üzenetére


TeeJay
félisten

igen ami a fehér DIGI-s kötődobozig megy az szép vastag kábel biztos van benne több szál is
dobozban van csatlakozó oda már ilyen hajtható kábelt fognak mert lesz pár fordulás
szám szerint legalább 4 darab 90fok mire bejut a lakáshoz nálam :D
héten már kész lesz a polc és a villany már megvan szóval részemről jöhet az FTTH adott minden az ajtó felett ONT-nek meg CATV cuccnak :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73045) Tom5 válasza DonMaster (#73043) üzenetére


Tom5
addikt

Köszönöm, így már értem. Van 2db TV.(koax) Routerről kábelen csak a gép megy. Wifin van pár cucc.
Remélem ez nem azt jelenti, hogy lesz beltéri egység mondjuk TV-ként mint a UPC-nél. Az nagyon nem begyere. Ebben az tetszett/ik, hogy bejönnek a kábelek és hello. Annyi TV-t/gépet kötök rá amennyit én szeretnék. Ez az optikai amúgy Mi előnnyel jár? Net esetében gondolom majd még nagyobb sávszél.

(#73046) DonMaster válasza TeeJay (#73044) üzenetére


DonMaster
addikt

bővítettem(szerkesztettem előzött.) olvas vissza.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73047) DonMaster válasza Tom5 (#73045) üzenetére


DonMaster
addikt

változás annyi lesz hogy nem kábelek jönnek majd be hanem csak 1 optika jönbe, amire ráfog menni 1 catv és 1 ont

optika bemegy a catv-be onna 1kijövöként jön a coax ami megy a tv-khez.
2. kimenetén kijön az optika és megy az ont-be ahonan megy a lan akár saját routeredre.

ezeknek fog kelleni 2 db ajzat, ezt akár bejárati ajto felet polcal mint itt sokan mások megoldották,

tv-knél nem lesz setopbox ha erre gondolsz, lehet kérni de nem szükséges, föleg ha dvb-c-s tv-d van akkor megy minden, digitális adás box nélkül, tehát az nem kell,

de a 2 db optikai eszköz fog kelleni, majd a digi hozza, át kell hozzá szerzödni ftth hálozatra erröl fognak tájékoztatni, x -ideig még huzhatod majd, de utána bontanak akár szerzödést ha nem álsz át, ennek anyagi oka van mivel a fttb -s rendszer elég drága áramszámla szempontbol a fentartás a pasziv ftth-hoz képest.

nagyobb sávszél nem lesz, több okbol most még, 1 mert neked se nagyobb mitn gigás lan kártyád van, igy értelmetlen. lásd telekom 2gbit/s -es nete semmi értelme. csak dual lan vagy specko ezsközökkel lehet egyben használni.

viszont stabilabb lesz és kisebb lesz a ping, hátránya mint azt irtam maximum 2db plusz eszköz amit elkel látni otthon árammal.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#73048) Cr00py válasza DonMaster (#73047) üzenetére


Cr00py
senior tag

így van, nálam is a szobába hozattam be, A bejárati ajtótól ez még kb 10m, és van benne jó pár 90 fokos törés, de semmi gond nem volt. Arra kell figyelni az optikai kábelnél, hogy ne feszüljön, mert akkor meghúzódik a szál. Voltam olyan helyen, ahol a szerelő úgy kötötte be, hogy heggesztés előtt a mágneses csipeszt rárakva a kábelre, száltörés után, simán csak leengedte a levegőbe, hogy ott lógjon, amíg megcsinálja a másik felét is. Mondtam, hogy az úgy nem lesz jó.. majd a végén -22.5-t mért a routernél.:DDD az illesztés sem lett a legjobb ott, közel 4dB volt a veszteség a gép szerint, mondjuk neki hélyra illesztett a gépe.. pedig a szolgáltatók már magra illesztőt használnak tudomásom szerint. Valami alvállalkozó brigád volt. nevettem. viszont itt nálam a szekrény tetején elférnek a kütyük, nincs útban. maga az optikai kábel elég vékony, a korábban az ajtó mellől behozott koax+ethernet helyére simán bement, sőt. nem is látszik, mert a régi kábelek helyén van most, itt a szábában pedig ugyanúgy rádugtam a már korábban bevezetett utp-t/ koaxot.

Az "átkötés" leghosszabb része a kinti kis fehér doboznál lévő "heggesztés volt"

A szerelőnél bemondta az unalmast a splicer.. aztmondja felhívja az egyik munkatársát, hozza el az övét.. ó mondom nem kell, van nekem is.. csak nézett, hogy nekem ilyenem is van. Nem igazán volt ismerős neki, ezért én húztam össze a 2 kábelt. 0.01dB lett a veszteség, ami bőven jó. ( ez magra illeszt )

20 perc volt az egész, modem beregisztrálással + kis kábelezéssel. Kábelcsatornába van itthon minden kábel, így azok tetejét kellett csak lepattintgatni. Nálam azonnal volt gigabit, mértük is, meg is lepődött az úr, mert szerinte pár óra alatt szokott csak jönni, addig csak 100 lesz. Itt a környéken nekem kötötttek elsőnek ftth-ra, mindenki más még fttb-n van.

[ Szerkesztve ]

(#73049) Cr00py válasza TeeJay (#73040) üzenetére


Cr00py
senior tag

Diginél előre szerelt kábelt használnak, nem szerelhetnek, ki van adva nekik. ( belsős info. a csatlakozó már rajta van gyárilag, a másik vége kintre lesz heggesztve. ) 1db vékony fehér kábel lesz majd a lakásban az ont-ig. Bentről kifelé vezetik az optikát, pont fordítva mint fttb-nél. A kinti kis fehér dobozban annyi kábel van, ahány lakás van az adott szinten, különböző színűek. Fel szoktuk írni a doboz belső felébe, hogy melyik szín, melyik lakásba lett kötve, ha több van. + a kábelre azt, hogy hanyas ajtó ( ha több van. Ez leginkább panelben mérvadó ) ha később majd jönnek szerelni, és netán más jön, nem ugyanaz.. akkor egyszerűbb megtalálni.. bár nem mindenki írja fel sajnos, és utána lehet sakkozni.

ha kötik, akkor inkább figyeld / szólj neki, hogy írja rá. Később, ha valami gond van, esetleg törik, akkor egyszerűbb megkeresni a kábelrengetegben,, mivel a régi ftth-s kábelek maradnak a lépcsőházban, az ajtónál lesz elvágva kint. Akkor is érdemes figyelni, ha majd a szomszédba kötik, nehogy törjék a te kábeled, mikor húzzák mellé be a másikat. Sok helyen elég hülyén van megoldva a régi ftth-s kábelelvezetés, így sok helyen feszülhet az optika, ami nem túl szerencsés. 1-1 ilyen összecsapott nekötés után elképzelhető, hogy nálad is ugrik pár Hz az optikán, ha nem rendesen teszik vissza. Ha az adott emeleten már átkötötték mindenkinél, akkor nem lehet gond.. kivéve ha lakáson belül valaki töri, akkor cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#73050) TeeJay válasza Cr00py (#73049) üzenetére


TeeJay
félisten

mondom az ajtótól 1méterre van a szekrény benne a doboz úgy térd magassában
kábelcsatorna jön a szekrénytől az ajtó feletti sarokig, ott át van fúrva a panel fal (15cm) szóval majd ha kötnek át 1x akkor koax és utp kihúz és mehet bele az optikai szál
én csak azt nem értem ha a fő kábelben annyi szál van ahány lakás az emeleten (nálunk 4 lakás/emelet és 11emelet az épület) akkor minden emeleten lesz rajta passzív osztó? így a végén a 11.-en már annyira lesz szétosztva a kábel?
DIGI-s srác azt mondta hogy 32-64-es osztás valószínű de ha 4 eres a fő kábel akkor 11 emeleten át mind a 4 ér meg lesz osztva nem lesz gond?
a mi szintünkön 2 idős néni van de csak az egyiknek van ahogy látom koax kábel behozva UTP nincs
érdekes lesz bár most hogy a huawei-t fingatja USA nem tudom mi lesz a hálózati eszköz gyártásukkal :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.