Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Adamo_sx válasza Mr. Teddy (#45998) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nálam a fordított irányba húzták be: Volt egy előregyártott optikai kábel, az egyik végén a csatlakozóval, a másik végén semmi. Elindultak a lakásból a csőben kifelé, és gond nélkül ment a dolog, igaz túl sok kanyar nem volt benne. Behúzószál sem kellett, mert az optikai szál viszonylag merev (van benn egy acéldrót is).

(#46002) Adamo_sx válasza slug (#45997) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Slug, erre (IPv6 Address invalid) esetleg nincs valami tipped, hogy merre kellene a hibát keresni?

(#46003) Mr. Teddy válasza Adamo_sx (#46001) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na mondjuk ez jól hangzik. Most már csak az lenne a tuti, ha egy koax mellé be lehetne "tolni" az adott csőbe és akkor a koaxot ki sem kellene húznom :D Na majd lecsekkolom mennyi hely lenne még mellette, lehet hogy amúgy elférne, bár a behúzás sanszos necces dolog.

(#46004) DonMaster válasza Mr. Teddy (#46000) üzenetére


DonMaster
addikt

fölösleges, a kábel vastag sága kb egy 3ér az utp-böl hajlani nehezen vagyis hajlik 90fokban is de kell radius-neki kb 40cm-en simán meg hajlik 90fokban. viszont amilyen kis méretü a kábel mondhatni egy ér egy 2,5-es réz kábelnél nagyon nem vastag, akár földön vagy plafon ellat elleeht látatlanul vezetni csak a 90-es kanyrnál fog látszodni de azt meg érdemes vlami magas szekrénynél vezetni. kábel csatornát emiatt nem érdemes beteni, szerintem sokat rontana a lakás képén egy kábel csatorna csak emiatt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46005) szabogabor10 válasza slug (#45997) üzenetére


szabogabor10
veterán

Helló!

Igen, ez a helyzet. A parancs hatására a helyzet változatlan sajnos. Szerintem ő is alapból ezt próbálja végrehajtani, mivel a beállításokban az IPv6 kérés automatikusra van állítva.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46006) Adamo_sx válasza Mr. Teddy (#46003) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ebben a hozzászólásomban látszik, hogy kb. mennyire hajlékony. Hagytak egy kis ráhagyást a bekötésnél, az van összecsavarva (mondjuk nem túl szép látvány, de hát a WC-ben :)) nem zavar senkit).

(#46007) Flashget válasza Mr. Teddy (#46000) üzenetére


Flashget
félisten

optika sokkal kényesebb az ilyenre mint a koax...

Realme GT Master Edition

(#46008) nfsu17 válasza Adamo_sx (#46006) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, körülbelül ez a reális, ennél jobban nem kellene összetekerni (nekem még ennyire sincs).

a koax mellett tuti le fog férni, ha 5ft-os lyukú csövön megy le, nekem jóval kisebb a rés és a koax mellett simán lement.
viszont a koax mellett csatival nem ment le (pontosabban annyira szorult, hogy nem ment, amúgy befért), azt le kellett dobni és miután lent volt a kábel, visszahegeszteni.
nálam 2 koax volt a falban, egy jó minőségű vastag és egy vékonyabb (amivel amúgy szintén nem volt semmi baj képileg), a vékony lett az optika "vezetője".

(#46009) Mr. Teddy válasza Adamo_sx (#46006) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Viszont a koaxnál ahogy néztem a képeket, kisebb 90 fokos fordulatok vannak. Lehet akkor átvariálom úgy, hogy odateszem a digis dobozt, ahol bejönne az optika, úgyis ott a kapcsolószekrény, onnan tudok egy 230-as aljazotot kihozni. És akkor a Koax kábel az adott lenne a TV-ig, mellé kéne behúzni egy UTP-t, vagy ha szükség volna még vezetékes telefonra, akkor UTP+telefont. Majd hétvégén lecsekkolom, hogy mennyi hely van a falban a csőben. És akkor a koaxon lemegy a tv, az UTP-t meg a nagyszobában szétdobom vagy switch-csel vagy routerrel.

Mert a másik gond az lenne, hogy oké hogy a falon belül X-Y tengelyen nézve ennyire fordul, viszont be kéne majd fordulni a kábellel Z irányba is, ott meg ahogy el tudom képzelni, csak úgy lehetne, hogy kijön a fal síkjából a kábel visszafordul és megy be a falba lyukon keresztül a másik szobába.

(#46010) balazs1022 válasza balazs1022 (#45988) üzenetére


balazs1022
őstag

Senki nem tud segiteni? :(

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#46011) Lackooo84 válasza Adamo_sx (#46006) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tényleg ilyen fosokat adnak, műanyag csatlakozókkal stb.?

The Truth is out there...

(#46012) poli27 válasza Lackooo84 (#46011) üzenetére


poli27
veterán

:F

(#46013) Adamo_sx válasza Lackooo84 (#46011) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Huawei HG8242H cuccot adnak. Nekem semmi gondom nincs vele. Bridge módban ad netet, mellette TV-t és telefont. Amióta feltették, azóta megy. Egyelőre nem látom, miben lehetne ennél jobb...

(#46014) Lackooo84 válasza poli27 (#46012) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mit nem értesz? Szinte minden mai eszköznek fém ethernet csatlakozói vannak már, és én is jobban szeretem az s/ftp kábeleket. :K

The Truth is out there...

(#46015) poli27 válasza Lackooo84 (#46014) üzenetére


poli27
veterán

Teljesen felesleges otthonra.... és nincs igazad mert a mai napig nagyon sok eszköznek nincs fém csatlakozója..... ráadásul ha csak egyik felén van földelve a kábel az még rosszabb mintha nem is lenne, mert antennaként viselkedik....

(#46016) PeterPH válasza Lackooo84 (#46014) üzenetére


PeterPH
senior tag

SOHO területen teljesen felesleges, és nem is jellemző.

(#46017) Lackooo84 válasza poli27 (#46015) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom, nekem mindenem fém csatlakozós s/ftp kábellel összekötve. Nyugodtabb vagyok így, hogy földeltek a kábelek, mert egy kupacba fut sok minden, (antenna, táp kábelek, közelben a vonalas telefon wireless állomása, stb). És ha már rögtön az első eszköznél elbukna az árnyékolás, annak nem örülnék. Saját ONT-ot nem lehet használni?

The Truth is out there...

(#46018) DonMaster válasza Lackooo84 (#46017) üzenetére


DonMaster
addikt

nem azért de nem mindegy hogy a szolgáltato milyne eszközön hozza be az internetett? utána már tolhatod s/ftp kábelen.
más részröl meg nem lehet saját ont-t használni, bár gondolom az árakal sem vagy konkrétan tisztában. mert ha huaweii területen vagy akkor cska is huaweii eszköz jöhet szoba és keres abbol ONT-t ami tv-telo-net csatlakozos. bár ha csak net kell akkor csak egy fém átalakitot kapsz , ahogy csak tv-nél is. ha mind 3 kell akkro jár ez az ont. de kiváncsi vagyok hgoy mennyiért találsz fémcsatlakozos Huaweii ONT-t vagy ZTE-t mert van olyna terüelt is de Huaweii területre csak Huaweii lehet ZTE területre csak ZTE .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46019) TeeJay válasza DonMaster (#46018) üzenetére


TeeJay
félisten

sok ONT-ből amúgy sem tud választani

van a CATV+TELEFON+4gigabit LAN csatlakozós illetve van ennek az N-es wifivel tuningolt változata
az egyszerűbb csak LAN csatis nem használható mert TV és telefon nem mehet rajta

szóval vagy van wifi benne vagy nincs, ez a két verzió jöhet szóba
kinézetre azonos fehér egyiken van antenna másikon nincs

belsőre hogy milyen proci van benne vagy gigabit switch azt nem tudom de ha van rajta 4gigabit LAN csak tud már 1portra 1/1gigabitet rendesen küldeni
bridge módban amúgy sem NAT-ot úgyhogy kb. semmi erő nem kell az ONT-be

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46020) poli27 válasza DonMaster (#46018) üzenetére


poli27
veterán

Te ezt a fém átalakítót honnan vetted, ne terjesszünk hülyeséget plz....csak netnél is van ont!

[ Szerkesztve ]

(#46021) Lackooo84 válasza DonMaster (#46018) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha már az optika kábel utáni első eszköz és router közötti kapcsolat nem árnyékolt, (már ott felveheti a zavarokat)akkor mi értelme a további árnyékolásnak?

The Truth is out there...

(#46022) poli27 válasza Lackooo84 (#46021) üzenetére


poli27
veterán

úgy érzem nálad is zavar van, hogy nem érted meg otthoni környezetben felesleges az sftp kábel... ezeket ipari környezetre találták ki, nem home felhasználásra.... otthon semmi értelme, nem tudsz előnyt mutatni nekem vele, csak ha nem jól van kiépítve a lakáson belül a földelés, még egy csinos kis földhurkot is gyártasz vele....

(#46023) Lackooo84 válasza poli27 (#46022) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát, amióta majdnem ONT cserét csináltak a lépiben miattam, mert a wifi bezavarta a tv adást (még időben kiderült, hogy az a baj), azóta inkább a biztosra megyek. :D

The Truth is out there...

(#46024) dchard válasza Lackooo84 (#46023) üzenetére


dchard
veterán

A wifi a TV adást... Na arra befizetek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#46025) Lackooo84 válasza dchard (#46024) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig de. Ha ment valami letöltés, vagy speedtest kockásodott a kép bizonyos frekvenciákon, nem kicsit. Arrébb kellett raknom a routert. Azt tudni kell, hogy a router a tv háta mögött volt, közel a koax kábelhez.

The Truth is out there...

(#46026) dchard válasza Lackooo84 (#46025) üzenetére


dchard
veterán

Azt is érdemes tudni, hogy a két technológia teljesen eltérő sávon működik, ráadásul mindkét technológia sávszűrők alkalmazásával zárja ki a működési tartományába nem való sávrészeket. Ebből következik, hogy amit állítasz fizikailag nem lehetséges. Egyetlen dolgot tudok elképzelni: ha a Wifi router (elsősorban az antennája) nagyon-nagyon közel van a koax-hoz (értsd: centiméterekre), és az árnyékolása gyengus, és forgalmazol wifin masszívan, akkor talán előfordulhat, de ez biztosan szar minőségű koax lesz akkor, esetleg a kábel árnyékolása egyik végén sem megfelelően földelt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#46027) Lackooo84 válasza dchard (#46026) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig az volt a hiba okozója, nagyon közel volt, a router tetején ment át a kábel. Akkor még csak 100-as netem volt 941N routerrel.

The Truth is out there...

(#46028) DonMaster válasza poli27 (#46020) üzenetére


DonMaster
addikt

epon-osat lehet kevertem arra az áramos cuccra értettem szerintem tudod melyik ami optikábol utp-t csinál. lehet hgoy az csak epon-nál van és gpon nál nem.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46029) dezz


dezz
nagyúr

Van esetleg arról valami hírecske, hogy Bp.-en a 8. kerben terjeszkedne (a közeljövőben) a Digi? Most jár le (a sokadik) 2 éves hűségem a UPC-nél. (Eddig elvoltam vele, de nyáron szüleimnél voltunk, ahol Digi van...)

(#46030) llacee válasza DonMaster (#46028) üzenetére


llacee
őstag

Media-konverterre gondolsz.

(#46031) dchard válasza llacee (#46030) üzenetére


dchard
veterán

És nem működik GPON-nál. Mármint értelemszerűen rakhat ilyet a GPON ONT gigás lanjára, de a médiakonverter nem fogja helyettesíteni az ONT-t.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#46032) Gyurka6 válasza balazs1022 (#46010) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Nem vagy NAT-olva? Engem 3 hónap után szívattak meg.

Gyurka

(#46033) dezz válasza dezz (#46029) üzenetére


dezz
nagyúr

Jut eszembe.. Anyáméknál egyszerre van Digi és Telekom, a Digit utólag köttették be és csak egy felhasználós. Egy fehér GPON ONT van (ZXHN F668). Csodálkoztam, hogy nem HDMI köti össze a tévével (ilyen csati nincs is rajta), hanem RF, azaz felkeveri az összes csatornát RF-re. Ha jól láttam, analóg adásként veszi őket a tévé (itt csak SD adások vannak). Kérdések: 1. Ezt az RF-et nem szokás szétosztani? Azaz, 1 ONT, több felhasználó. 2. Tud ez az ONT digitális módban működni? 3. Tud HD-t? Vagy ahhoz cserélik?

(#46034) PeterPH válasza dezz (#46033) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az ONT nem STB, csak a bejövő optikát alakítja át a kábelTV-net-telefon triumvirátusra.
1. De szokás, semmi akadálya.
2. Nemhogy tud, de most is kiadja mind az analóg, mind a digitális (DVB-C) jelet.
3. Tud, lásd 2.
Amúgy meg a TV adásnak van saját topicja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46035) vargalex válasza Lackooo84 (#46017) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Annyit tennék hozzá, hogy lehet, hogy sftp kábeleid vannak, de az otthoni eszközeiden nem hiszem, hogy ilyen aljzatok vannak... Ekkor pedig semmit nem ér.

Alex

(#46036) poli27 válasza DonMaster (#46028) üzenetére


poli27
veterán

Az optikából koaxot csinál, és mini node nak hívják, az tévéhez kell ott nem a nethez!

(#46037) Lackooo84 válasza vargalex (#46035) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A fém aljzatok szigeteltek, nem?

The Truth is out there...

(#46038) DonMaster válasza llacee (#46030) üzenetére


DonMaster
addikt

[link] ilyes mire gondoltam mint kis fém kütyü ami optikábol Lan-t csinál, de láttam eböl sokkal kisebbet is , de eleht hogy az epon területen van nah mindegy.

poli
igen lehet avval kevertem de létezik Lan-ra is. optikai konverter néven

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46039) poli27 válasza Lackooo84 (#46037) üzenetére


poli27
veterán

Egyszerűbb ha leírod milyen eszközeid vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#46040) Lackooo84 válasza poli27 (#46039) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

AC56U router, PS4, Bravia tv, Pavilion g6 laptop, mind fémcsatis.

The Truth is out there...

(#46041) Keksz


Keksz
senior tag

Hali!
Az normális hogy be tudok lépni valami SMC eszközre ami DHCP-t ad a routeremnek? És ahogy nézem még egy másik eszköznek is a házban? Ez az "emelet" switchünk lenne?
Nem fontos annyira, csak furcsa. :-D
Köszi!

(#46042) poli27 válasza Keksz (#46041) üzenetére


poli27
veterán

ha teszel fel képet mit látsz akkor meglehet mondani :D

(#46043) Flashget válasza Keksz (#46041) üzenetére


Flashget
félisten

valaki rossz helyre dugta be a kanócot. :D
régen volt ez a kezdetekkor hetente felmerülő jelenség, hogy x látta y routerét és azon keresztül a gépét. :)

Realme GT Master Edition

(#46044) dezz válasza PeterPH (#46034) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, értem, akkor lényegében csak demodulációt csinál, az optocsatolás(?) mellett. Azt hittem, kimplikáltabb. Köszi!

(#46045) dchard válasza dezz (#46044) üzenetére


dchard
veterán

Demoduláció sincs, azt majd az STB/TV végzi el. Csupán optikai-elektromos jelátalakítás van. Ezért lehetséges, hogy az összes DVB-C és analóg csatornát is ki tudja tolni koaxra. Hogy pontosítsak: teljesen független a koaxos technológiától, ezért bármikos lehet váltani DVB-C2-re, vagy bármire amire a jövőben még koaxon szükség lehet.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#46046) poli27 válasza dchard (#46045) üzenetére


poli27
veterán

a c2 miben különbözik kódolásban? olyan mint az s meg az s2, vagy van más lényeges is?

(#46047) TeeJay válasza poli27 (#46046) üzenetére


TeeJay
félisten

[link] tessék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46048) dchard válasza poli27 (#46046) üzenetére


dchard
veterán

Gyakorlatilag teljesen más a C2, mert bevezeti az OFDM-et, így adott sávszélességen sokkal-sokkal több adatot (HD/4K) lehet átvinni, mint C1-en. Ha ehhez hozzáadom, hogy a DIGI-nél a koax szakasz hossza pár méter, gyakorlatilag akár max modulációs renddel is mehetne (4096QAM). Persze az is igaz, hogy ezen az infrastruktúrán "korlátlan" a kábeltv-s spektrum így nem sok értelme van a kompatibilitást felrúgni és szabványt váltani. A kódolatlan DVB-C egyik legnagyobb előnye, hogy semmi nem kell a vételéhez egy kompatibilis tv-n kívül.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#46049) nyilasmisi válasza dchard (#46048) üzenetére


nyilasmisi
tag

Tökéletesen összefoglaltad a lényeget, nagyon pontos meglátások.
Azt szerintem még érdemes itt megemlíteni, hogy kb. pont emiatt nyírja majd szép lassan hosszútávon magát ki a Telekom, mert ők elmennek az IPTV irányba, amely évek óta látszik hogy zsákutca.

(#46050) zsolt501 válasza dchard (#46048) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A másik buktatója a C2-nek igazán, hogy alig létezik alkalmas vevő berendezés még a C1 is elég lassan jelent meg a TV készülékekben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.