Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) hackeeeee válasza Laccoss (#65999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ez a benti kábel a Digi tulajdona fTTB-nél? Amikor kifizetted a behúzott kábelt? Azért nah.. :)

Optikánál más a helyzet, mondjuk nálam csak a kinti doboznál,csatiztak, , és búcsút is intettünk egymásnak. Minden más elő volt készítve nekik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66002) Tomikapc válasza Laccoss (#65999) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Ffffff hát ezt nem tudtam. Ez FTTB :) Akkor szabályt szegtem :DD

Tomikapc

(#66003) Laccoss válasza hackeeeee (#66001) üzenetére


Laccoss
addikt

Saját esetből tudok kiindulni. Tehát ajtótok megfúrva, kábel behúzva, egy lyuk a falon, azon áthúzva, és ott az utp kábelnek a vége, arra dughatom a routert, kábelt stb. Tehát a behúzott kábel alig volt 1 méteres. Így ott az utp csatiig a szolgáltatóé (végpont). De ha te erre már dugsz másik kábelt, eszközt az már a tiéd.

Persze nekem már váltottak FTTH-ra, így a ONT csatlakozója a végpont.

TomikaPC-nél az nem világos, hogy mit ragasztott, meg ugye levágta a digis utp kábel végét.

"Az internet szolgáltatáshoz való hozzáférést az Előfizetőhöz telepített végberendezés (kábelmodem, VoIP Gateway, vezeték nélküli végpont, vezetékes végponti eszköz, vezetékes/WIFIs végponti eszköz) biztosítja,
mely a Szolgáltató tulajdonát képzi."

[ Szerkesztve ]

(#66004) Laccoss válasza Laccoss (#66003) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez meg a folytatása, bár itt zavaró az ajtó "síkjában elhelyezett aljzat", de gondolom az első csatlakozási pontig tart a házon belül.

"A LAN hálózat esetében a Szolgáltató hálózata és az Előfizető végberendezése közötti adatátviteli szakaszok optikai és UTP kábelekből vannak kialakítva, úgy, hogy a telepítési címen található ingatlan bejárati ajtajának síkjában elhelyezett UTP/telefon aljzat képezze az átadási pontot. A teljesítés helye és hibaelhárítás szempontjából a Szolgáltató felelősségi határa ezen átadási pont."

(#66005) Joe123 válasza TeeJay (#65990) üzenetére


Joe123
aktív tag

Nálam semmi gond a nettel, 100/100-on vagyok, 1000 éves tp link, most megnéztem 1480 van benne, ping test 1452 ok, 1454 már nem.

(#66006) hackeeeee válasza Laccoss (#66003) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, passz..

Panelban, ha mondjuk a "központi" ONT-től kell új kábelt húzni, akkor azt kifizettetik veled, ergo visszafűzhetnéd a szekrényig, de úgy sem fogod. De igen, alapjában véve elvileg úgy van, hogy a lakások előtt van a kábel vége, oda szoktak toldót feltenni (FTTB esetén). De az onnantól húzott kábelt bekötéskor ugyan úgy kifizettetik Veled, ha ők húzzák be, vagyis, az a Tiéd.

Igen, csak pl. FTTH esetén nálam csak csatiztak, semmi kábelt nem húztak be, ami látszik is, mert nem olyan fajta a kábel, mint amit ők használnak, sőt, nem annyira kontárul van megoldva, mint ahogy a legtöbb helyen sajnos ott szokták hagyni.. A szerelési lapon sem szerepelt, hogy bármiféle kábelt is felhasználtak volna, mert mindent megcsináltunk előtte, csak lényegében az ONT-t kellett konfigurálniuk, és ment is..

Nálam az FTTH átkapcsolás kb. max 5 perc volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66007) TeeJay válasza Joe123 (#66005) üzenetére


TeeJay
félisten

mióta én is 1480-ra raktam az MTU és MRU-t meg letiltottam az internet detection PPP Echo-t
azóta este 8óta reggel 9:45-ig nem volt szakadás
akkor is azért mert megnézték a DIGI-sek az ONT-t

abban maradtunk tesztelem így tovább mert a srác szerint is a DIGI a hálózatán tilthatott valamit
hogy ne érkezzen válasz a pingre
és ez bekavarhat routereket
elmondása szerint már nagyon várják az FTTH hálózatot mert nyűg nekik is az FTTB a sok gond miatt

lehet más FTTB/FTTH hálózaton meg nincs gond az MTU-val vagy a PPP Echo-val
csak abból indultam ki hogy a logban mindig

LCP terminated by peer (Peer not responding)
hibával indult a szakadás és az LCP = Link Control Protocol
[link]

The LCP protocol:

-checks the identity of the linked device and either accepts or rejects the device
-determines the acceptable packet size for transmission
-searches for errors in configuration
-can terminate the link if requirements exceed the parameters

na itt lehetett a hiba oka hogy nem jött válasz és emiatt bontotta a kapcsolatot a router
most hogy nem is nézi ezt nincs gondja egyelőre :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66008) banderasz77 válasza TeeJay (#65996) üzenetére


banderasz77
addikt

Így 570/210. Láthatóan simábban fut le a teszt, de ez a sebesség szerintem még mindig kevés.... :F

(#66009) MasterMark válasza TeeJay (#66007) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg továbbra sincs köze az MTU-hoz, csak simán kikapcsoltad az Asus hülyeségét.

Switch Tax

(#66010) TeeJay válasza MasterMark (#66009) üzenetére


TeeJay
félisten

Illetve nem az Asus hülyesége csak a DIGI hálózatán nem mindenhol jó a PPP Echo teszt mert nem jön rá mindig válasz majd.
Sebaj most 2 óra üresjárat után bontja csak a kapcsolatot az meg sosem lesz mert a torrent fut mindig.
Hamarosan meg költözök másik tömbbe és remélem jövőre jön az FTTH ide a telepre végre.
Ott új fejállomás lesz gondolom új OLT és kártyák bele majdcsak nem lesz baj.
Srác mondta hogy a kerület 10 gigabiten lóg és félig sincs terhelve szóval nem lesz gond az FTTH-val :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66011) FeRR95 válasza Tomikapc (#65998) üzenetére


FeRR95
csendes tag

Megtettem a megfelelő lépéseket, a Digi nem válaszol két napja természetesen, a kábelt bedugtam egy másik gépbe, ott is pont ugyanennyivel szed le, pedig 1 gigás a sebessége, a kábelezéshez sajnos nem értek, de nem hiszem, hogy csak úgy 2 év után megától lekorlátozta volna magát

(#66012) FeRR95 válasza FeRR95 (#66011) üzenetére


FeRR95
csendes tag

router nélkül, közvetlen a gépre csatlakoztatva mér 380mbps-et is... viszont az még mindig írtó kevés

(#66013) M@Db0Y válasza FeRR95 (#66012) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Lehet, hogy kevés, de a garantált sebesség megvan. Így teljesen biztos, hogy a saját routereddel van a gond. Vagy a kábel rossz amivel összekötöd a géped és a routert vagy a routerben állítottál el valamit.

(#66014) lócitrom


lócitrom
őstag

lehet rosszul értem, de a ZTE kezelőfelülete vagy lebutított vagy egyszerűen csak ilyen paraszt a gyártó: szóval az összefoglaló alapján ha szeretném elérni, hogy a saját WRT-s router végezze el a PPPoE csatlakozást, akkor nem elég a ZTE ZXHN F660-ból törölni a belépési adatokat, majd LAN-ra ráközni a saját router-t? az alaphelyzet egyébként az, hogy net és tévé van, de amennyire lehet a saját router-t szeretném használni. hogy lehet ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#66015) M@Db0Y válasza lócitrom (#66014) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Felhívod az ügyfélszolgálatot és átrakatod bridge módba a szolgáltatói eszközt. Utána mindent a saját routeredben kell beállítanod.

(#66016) V/ válasza lócitrom (#66014) üzenetére


V/
titán

Ha erre rákeresel a topikban zte f660, akkor rögtön kiderül hogy ha azt szeretnéd amit írsz, akkor telefon a DIGI-nek és bridge üzemmódot kérsz az Ont-ra.

(#66017) lócitrom válasza M@Db0Y (#66015) üzenetére


lócitrom
őstag

király. a wifi egyébként szintén lekapcsoltatható róla? mert ha jól látom a ki-bekapcsolása tiltva van.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#66018) dchard válasza TeeJay (#66007) üzenetére


dchard
veterán

AZ MTU-val kapcsolatban, ha nem megy át az 1492 bájt PPPoE mögött (ezt könnyen ki lehet próbálni), akkor a DIGI szart el valamit. Arra vigyázz, hogy a windows-os ping alkalmazásnál a payload méretét adod meg és nem a csomagét, tehát ha mondjuk 1500-as MTU-t akarsz tesztelni, akkor 1472-re kell állítana méretet (IP fejlécet le kell vonni).

A másik az LCP. Ugyan a PPPoE kapcsolat felépítéséhez (link establishment) kell az LCP, ellenben a szabvány nem írja elő kötelező jellegűen az LCP echo reqeuest-re adandó válasz létezését. Tehát simán lehet, hogy a routered küldzgeti az echo requesteket, amire sosem kap választ és ha a kliens rosszul van beállítva, akkor bizonyos mennyiségű megválaszolatlan kérés után bont. Volt már ilyen a Telekomnál is DSL-en, illetve a mobilnetnél amíg PPP tárcsázást használtunk, a modem emulálta a PPP szervert, ami vagy jól implementálta az LCP részt, vagy nem. Ott is előfordult, hogy az LCP echo request-ekre egyszerűen nem válaszolt a modem, pedig a kapcsolat működött.

A megoldás: úgy kell bellítani a PPP/PPPoE klienst, hogy küldje az echo requesteket, de ne legyen rá timeout beállítva.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#66019) M@Db0Y válasza lócitrom (#66017) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Az Ont hátulján van rá egy gomb. Bridge módban elvileg lekapcsol a wifi.

(#66020) lócitrom válasza M@Db0Y (#66019) üzenetére


lócitrom
őstag

köszi. nagyon pöpec így már minden a helyén. bár valamiért csak az 5 Ghz hálózat kapcsol be csak WRT-n, de ez már nem ide tartozik.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#66021) Joe123 válasza M@Db0Y (#66019) üzenetére


Joe123
aktív tag

Elvileg. A barátoméknál pl. látszott a wifi hálózat bridgebe rakás után is. Praktikus a wifit még azelőtt lekapcsolni, hogy átrakatja az ember bridge módba.

(#66022) TeeJay válasza dchard (#66018) üzenetére


TeeJay
félisten

annyi biztos hogy tavaly még 1492 MTU volt a helyes mert lemértem
most meg valamit elállított a DIGI felénk mert most 1480 a jó
és az internet detection is tiltva van így már nincs PPP Echo
és láss csodát azóta 1 szakadás sem volt. Asus FW-ben gyárilag ez volt benyomva nem gondoltam hogy bekavarhat de most már nincs és így meg egyelőre jó

szerelő srác is csak annyit tudott mondani hogy lehet az IPv6 miatt állítottak valamit júniusban és ezért nem jönnek már válaszok ilyen PPP Echo-ra de nekik nem fogják közölni ezt mert egyszerű szerelők csak
abban maradtunk hogy most nem szakad a router marad így aztán ha jó lesz jó lesz ha újra szakad akkor megint küldök log-ot hogy mitől lehet

mondom eddig stimmel minden
nem tudom a DIGI mit állított el a környékünkön de remélem jövőre már nem kell ezzel foglalkozni és FTTH lesz
hozzák az OLT-t a telepre meg tolják befelé azt a 140 lépcsőházat és happy mindenki
a szerelő srác is mondta hogy már ők is nagyon várják mert sok a szívás az FTTB-vel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66023) dchard válasza TeeJay (#66022) üzenetére


dchard
veterán

Nálam FTTH-n 1492 az MTU, amennyinek lennie kell, most mértem meg.

Azt tudom elképzelni, hogy FTTB-nél elkezdtek valami transzport tunnelinget bekapcsolni, és ezért tűnt el az end user MTU egy része. Ha így van, az nagyon gáz, mert az összes routernek le kellene követnie ezt a változást (meg kellene változtatni az MTU-t a helyes értékre). Ellenkező esetben minimum komoly teljesítmény-romlás várható.

Ha van még itt más is FTTB-n, érdemes volna megnézni, hogy területileg máshol is van-e ez a probléma, vagy csak nálad?

Ezzel a paranccsal lehet kipróbálni:

ping 8.8.8.8 -l 1464 -f

Ha jön válasz, akkor az MTU helyes. Ha nem jön válasz, akkor az MTU kisebb mint 1492 bájt.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#66024) Vakegérke válasza dchard (#66023) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nincs probléma, MTU:1492, Kőbánya-Újhegy.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66025) hzx0


hzx0
aktív tag


Nekem automatikusan így állt be. Eddig nem is tudtam hogy van ilyen a menübe. Kiváncsiságbol néztem most rá. FTTH kb 2 hónapos bekötés. Újonnan üzemeltem be az Archer c7-et

(#66026) TeeJay válasza dchard (#66023) üzenetére


TeeJay
félisten

igen nálam 1452-re jön válasz 1454-re már nem így 1480 kell hogy legyen az MTU
és 1000% hogy tavaly mikor néztem ezt még 1492 volt az MTU
és júniustól változhatott ez. én ugye 18. ker Havanna lakótelep panel FTTB-n vagyok
valamit júniusban állíthattak ezen csak gondolom tojtak rá hogy pár router majd megkergül ettől
TP-link-ben gyárilag 1480 az MTU de az ASUS-ban 1492...
ugye az userek 99%-a meg fogalma sincs erről
srác is mondta hogy sokan észre sem vennék hogy szakad a net
én is csak onnan tudom hogy chatzilla fut örökké meg van router log amúgy max akkor vettem volna észre ha netrádió akad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66027) dchard válasza hzx0 (#66025) üzenetére


dchard
veterán

nem automatikusan áltt be, a gyártó annyira rakta. Ebből nem derül ki, hogy mekkora a valódi MTU-d. Úgy lehet kideríteni, hogy beállítod 1492-re, majd kipróbálod a parancsot amit írtam.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#66028) Vakegérke válasza TeeJay (#66026) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amit itt linkeltél, aszerint próbálgattam a lehetőségeket, a jó értékhez hozzáadtam 28-at, az 1492-es érték jó nálam. Nem szakad, nem nyűgösködik a NET, remélhetőleg így is marad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66029) TeeJay válasza dchard (#66027) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább úgy írd neki hogy 1452-re jön-e válasz még vagy 1464-re is jön
akinek csak 1452-re annál szintén 1480 a helyes MTU
a +28 bájt ne kavarjon meg senkit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66030) Joe123 válasza dchard (#66023) üzenetére


Joe123
aktív tag

Újpest, 100/100 FTTB, ezer éves TP Link router, gyári 1480-al és 1492-re átírva is 75%-100% packet loss (több próbálkozásból hol ez, hol az). 1480-al eddig nálam semmi gond nem volt, nem szakad, speedtest is kiméri a 93,5megabitet mindkét irányba.

(#66031) slug


slug
senior tag

biztos teejayt beazonositottak es nala allitgatjak az mtu-t random :))

(#66032) maxima válasza TeeJay (#66029) üzenetére


maxima
tag

Hali!

Nem igazán értem, hogy miért nem lehet az MTU-t auto-ra állítani?

Nálam így van, ping-re ez jön:

xxxx@yyyyyy:~$ ping 8.8.8.8 -s 1464
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8) 1464(1492) bytes of data.
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=1 ttl=122 time=7.78 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=2 ttl=122 time=4.49 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=3 ttl=122 time=9.15 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=4 ttl=122 time=5.86 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5 ttl=122 time=7.96 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=6 ttl=122 time=6.82 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=7 ttl=122 time=4.39 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=8 ttl=122 time=8.42 ms
1472 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=9 ttl=122 time=6.95 ms
^C
--- 8.8.8.8 ping statistics ---
9 packets transmitted, 9 received, 0% packet loss, time 8013ms
rtt min/avg/max/mdev = 4.392/6.873/9.157/1.580 ms

Auto-ra van állítva és beáll 1492-re mert az a jó nálam,
XV. ket FTTB

Üdv.

(#66033) hzx0 válasza dchard (#66027) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi. Azt hittem magától állt be így. Nem piszkálom. Maximum sebességet mérek egy gyenge I3 win7 géppel. Szakadásom sincsen.

(#66034) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Csodálatos ismét a net. Nem olyan tragédia mint a 4 napban, de látható, hogy a hibaelhárításnak nevezett művelet csúfos kudarcba fulladt. Ha ez ilyen mesés marad, jövőhéten a 4 napban ismét használhatatlan lesz...

A ping megint felszökkent, a speedtest még 200--300 mega körül mér, de ftp.bme.hu-ról a letöltés 30 MB/s fölé nem igazán megy. Szóval biztos nem akkor a terhelés mintt múlthéten a négy napban, vagy valamit buheráltak aminek van némi eredménye, de nem az igazi most sem.
Azthiszem újra írnom kell nekik.

üdv, adika4444

(#66035) poli27 válasza banderasz77 (#65902) üzenetére


poli27
veterán

sztem ennyi kábel volt kint a kábelcsatornában az ajtód előtt, ennyi a megfejtése... ennyit tudott bevinni..... lusta volt másikat csinálni hozzá...

(#66036) TeeJay


TeeJay
félisten

na 12órát bírt a kapcsolat
megint LCP terminated hiba...
azt hiszem tojok bele innentől ha minden jól megy 1hónap múlva már máshol fogok lakni
másik ONT-n leszek
talán megoldódik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66037) klrt


klrt
tag

Üdv!
PPPoE Kaposvár
Én is próbálgatom a z MTU állítást.

Nekem 1480; 1492; 1500-ra is ezt adja:

C:\WINDOWS\system32>ping 8.8.8.8 -l 1464 -f

Pinging 8.8.8.8 with 1464 bytes of data:
Request timed out.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

Valamit rosszul csinálok?

(#66038) TeeJay válasza klrt (#66037) üzenetére


TeeJay
félisten

1452-re már válaszolnia kell
ha 1464-re is jó akkor nálad 1492 a helyes MTU mert + 28 bájtot rá kell számolni
ha csak 1452-re jön válasz mint nálam akkor csak 1480 a helyes MTU neked is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66039) klrt válasza TeeJay (#66038) üzenetére


klrt
tag

A routerba az MTU-hoz mi legyen írva mikor próbálgatom az értékeket?
Nekem most 1452, és 1464- re is a hibát adja.

(#66040) TeeJay válasza klrt (#66039) üzenetére


TeeJay
félisten

1452-re sem jön válasz?
az hogy?

ping bix.hu -f -l 1452 ezt írtad be?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66041) klrt válasza TeeJay (#66040) üzenetére


klrt
tag

Nem ezt írtam, de erre sem jön!

Ezt írtam:ping 8.8.8.8 -l 1452 -f

(#66042) klrt válasza TeeJay (#66040) üzenetére


klrt
tag

A routerba töröltem az MTU értékét, így már válaszol

C:\WINDOWS\system32>ping www.tp-link.com -f -l 1464

Pinging e247.f.akamaiedge.net [104.103.91.26] with 1464 bytes of data:
Reply from 104.103.91.26: bytes=1464 time=23ms TTL=54
Reply from 104.103.91.26: bytes=1464 time=23ms TTL=54
Reply from 104.103.91.26: bytes=1464 time=23ms TTL=54
Reply from 104.103.91.26: bytes=1464 time=22ms TTL=54

Ping statistics for 104.103.91.26:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 22ms, Maximum = 23ms, Average = 22ms

Ha, viszont megadom manuálisan a routerba MTU 1492 akkor már megint nem kapok választ

C:\WINDOWS\system32>ping www.tp-link.com -f -l 1464

Pinging e247.f.akamaiedge.net [104.103.91.26] with 1464 bytes of data:
Reply from 192.168.1.1: Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.

Ping statistics for 104.103.91.26:
Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss),

(#66043) MasterMark


MasterMark
titán

Semmi köze a szakadásnak az MTU-hoz, és nem is lett kevesebb.

Switch Tax

(#66044) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Szüleimnél Debrecenben DIGI van, itt használtam 2 hónappal ezelőttig egy DS216J NAS-t, amit akkor elvittem Budapestre, ahol UPC-t használok. A hétvégére visszahoztam a NAS-t és sehogyan sem sikerült működésbe hozni, hogy kívülről is el lehessen érni az "xyz.synology.me:port" oldal segítségével, illetve a WebDAV sem működik.
Nagy nehezen sikerült kideríteni a Synology topik segítségével, hogy elvileg amiatt, mert azóta natolt IP-t adott a DIGI. A HG8247H ONT oldalán 100-al kezdődő IP címet látok, míg ha neten rákeresek az IP-re, akkor teljesen más címet dob ki.
Ez natolt IP lenne, igaz? Hívjam fel a 1272-t és jelezzem feléjük, hogy nem kérek natolt IP-t? Ez okozhatja szerintetek is a fentebb írt anomáliát?

Köszönöm!

Üdv.

(#66045) Vakegérke válasza Willie (#66044) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

"Ez natolt IP lenne, igaz? Hívjam fel a 1272-t és jelezzem feléjük, hogy nem kérek natolt IP-t?"

Igen, igen.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66046) predakon


predakon
őstag

Nekem is 100 al kezdödő IP címet dobott a DIGI, elképzelhető hogy a NAT-olás miatt nem megy a torrent feltöltés?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#66047) knuckle válasza Joe123 (#66030) üzenetére


knuckle
aktív tag

Szintén Újpest, korábban gyárilag 1492 volt, most 1480-ra állt be. TP-Link WDR4300-as router.
Nálam semmi gond nincsen, hibátlan minden. :K

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#66048) Brandynew válasza predakon (#66046) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha a routeredben látható WAN cím nem egyezik a https://whatismyipaddress.com/ oldalon kiírt IP-val, akkor NAT-olva vagy, telefonálj be és pikk-pakk kivesznek NAT mögül.

Ha NAT-olva vagy, akkor a passzív státuszú peereknek nem tudsz seedelni (ők azok, akik szintén NAT mögött vannak, vagy nem nyitottak portot a kliensüknek), az aktívaknak tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#66049) predakon válasza Brandynew (#66048) üzenetére


predakon
őstag

Értem, nagyon köszönöm. Ha hazaértem ellenőrzöm.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#66050) Armi5 válasza TeeJay (#65965) üzenetére


Armi5
tag

Nekem is pár napig meg hétig eltartott a tagadás időszak, hogy az Asus routerem romlott el, de azóta semmi bajom mióta nem használom, megjavítják.

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.