Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) kali válasza krumpligumo (#9150) üzenetére


kali
legenda

ez lenne; uaa
x86 (32 bit) esetén sp2-ig külön kell, sp3 már tartalmazza. vista minegyik tartalmazza. viszont ahogy nézem, nem úgy barátkozik xp 64 bit rendszerrel...

[ Szerkesztve ]

(#9152) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok!

Cserére ajánlották az alábbi notit:

Gericom A-440-es p3-as, 933-as intel proci, 15 gb-os vinyó, 128 mb memória(512 mb-ig bővíthető) dvd rom/cd író, kis floppy meghajtó, 2*USB, monitor kimenet, 2* ps2 csatlakozás. Az akksija nem jó, de töltőről tökéletesen megy. XP SP3 van rajta.

Azt szeretném tudni mennyit érhet. A notebook beárazós topik úgy látszik halott ezért itt kérdezem.

Köszönöm
Árpi

(#9153) FerNandor válasza Duree (#9117) üzenetére


FerNandor
őstag

Hi,
elvittük szervízbe és mondta a nő, hogy valószínű hogy ez beállítási hiba, nem hardveres, de bővebbet nem tudott róla mondani, mert nem értett hozzá csak már hallott erről. Hazajöttem kicsit utánanéztem és sikerült beállítani. Biosban volt ilyen, hogy wake up on LAN azt letiltottam és már nem kapcsol be magától :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9154) Duree válasza FerNandor (#9153) üzenetére


Duree
veterán

Hát gondoltam erre is de,ez a funkció arra szolgál,hogy távolról is be tudd kapcsolni a gépedet.Fura mert ha engedélyezve van akkor sem szabadna bekapcsolnia.
Az enyémen engedélyezve van de nem kapcsol be magától
A fene se érti akkor

duree54

(#9155) Duree válasza Arpee78 (#9152) üzenetére


Duree
veterán

Szerinte 15 ezret és nem többet

duree54

(#9156) snooze


snooze
veterán

hali!
fusi laptopon meg lehet nézni valahol az akku üzemidöt óra-percbe,vagy csak százalékba?köszi!

GO Gunners!!!

(#9157) Duree válasza snooze (#9156) üzenetére


Duree
veterán

Ha van hozzá olyan software akkor igen ha nincs akkor a windows csak százalékban adja meg

duree54

(#9158) snooze válasza Duree (#9157) üzenetére


snooze
veterán

köszi!
sajna nem értek hozzá annyira..milyen szoftver kell hozzá?

GO Gunners!!!

(#9159) sgery válasza snooze (#9158) üzenetére


sgery
őstag

pl. notebook hardware control vagyis NHC :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#9160) snooze válasza sgery (#9159) üzenetére


snooze
veterán

köszi,felraktam,mindent mutat,csak az idöt nem((((((

GO Gunners!!!

(#9161) snooze válasza sgery (#9159) üzenetére


snooze
veterán

de már azt is mutatja)))thx

GO Gunners!!!

(#9162) _az


_az
senior tag

hi!

itt is felteszem a kérdést, hátha hamarabb látja valaki... :))
valaki esetleg meg tudja mondani, hogy tehető-e másik videókártya ebbe a laptopba?

hp 6720s
sajna sorozatszámot nem tudom (nem az enyém), viszont t2370-es a cpu és x965 chipsetje van, természetesen integrált intel videóval.
lehetséges, hogy van rajta bővítőslot? :F

az

(#9163) spyduck válasza _az (#9162) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tehető bele új VGA. Ha leehtne is tenni bele nem érné meg.
Itt van az összes cserélhető VGA-s noti listája: [link]

(#9164) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

a notimra feltettem a vistát, ami behalt. vista betöltő csik van, de nem tölt be. se csökkkentett módba, sehogy. meghalt benne a DVD író is,majd a jövőhéten lesz meg a másik író. de próbáltam pendrivera felmásolni a recovery cd-ről a cuccokat rá és onnan feltenni a a windows, de kiirja h nincs oprendszer. :F
kérdésem:
- DVD íróm ha meglesz megoldódik a probléma?
- a recovery CD-n XP Home van, nem fog bekavarni a Vista?
válaszokat előre is köszönöm :R

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#9165) Duree válasza _az (#9162) üzenetére


Duree
veterán

Nem lehet beletenni másik vga kártyát
Viszont az asusnak van külsö exprescardos vga-ja,ha nagyon kell nézd meg
A notebookok 90 százaléka fix vga-val van ez lehet chipsettes illetve külön vga chip,de ezis fixen van a lapra ültetve.
Amelyikbe cserélhető elméletileg csa ugyanolyanra lehet cserélni.Egyedül a Clevo gépek kivételek ezekhez készül több féle kártya is.Persze az ára botrányos

duree54

(#9166) R


R
aktív tag

A képernyő felbontások, hogy vannak?
1680*1050, 1920*1200-as notit keresek.
Melyikek tudják ezt?
WXGA, WUXGA, SXGA...?

(#9167) xcbiker válasza R (#9166) üzenetére


xcbiker
addikt

17"-os notiknál láttam ilyet.
WSXGA WSXGA+ WUXGA
Ha kell van egy eladó 1680x1050-es 17"-os kijelzőm :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9168) R válasza xcbiker (#9167) üzenetére


R
aktív tag

az érdekelne, ha rá tudom csatlakoztatni a géphez...

(#9169) Thusor


Thusor
őstag

Szeretném bővíteni a Toshiba Satellite L40-18W laptopomban a memóriát 2048MB-ra, de nem tudom, hogy inkább a benne lévő Samsung DDR2-667MHz-es 1024MB-oshoz vegyek még egy 1024MB-os memóriát, vagy vegyek másfajta 2x 1024MB memóriát?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#9170) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali! Én azt szeretném megtudni, hogy ebben[link] milyen winyó van? Sata, nem? azon gondolkodom, hogy veszek bele még 1 merevlemezt :DDD

még valami, a 7200-asok mivel "rosszabbak" mint az 5400-asok? jobban melegednek vagy mik?
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9171) pokol ura válasza FerNandor (#9170) üzenetére


pokol ura
senior tag

a vinyó az sata bennük.
a 7200-as annyival rosszabb h gyorsabban leszivja az aksid, de cserébe gyorsabb a géped :)

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#9172) Thusor válasza FerNandor (#9170) üzenetére


Thusor
őstag

Azon kívül, hogy jobban melegednek, többet fogyaszt még hangosabbak is....szerintem laptopokba 5400-as sokkal jobb, lehet lomhábbak mint 7200-as társaik, de halkabb és nem melegszik annyira.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#9173) xcbiker válasza FerNandor (#9170) üzenetére


xcbiker
addikt

ha a sebesség a lényeg akkor én inkább SSD-t tennék bele, viszont nagyobb méretben azok még drágák. - viszont nagyon gyorsak, csendesek :) és nem fogyasztanak annyit.
Az asztali gépemben is egy 32GB-os darab csücsül.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9174) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszönöm a segítségeket. :K
Jó nekem az 5400-as csak nem tudtam, h mitől "rosszabb" a 7200-es. de így már világos.
igaz, hogy ez elég lassú, de azért nekem elég, a lényeg, hogy sok helyem legyen.:U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9175) FerNandor


FerNandor
őstag

Na közben lett még 2 kérdésem.
1. most hitachi van a gépemben, ez mellé bármilyet berakhatok, nem? nem befolyásolja egymást, ha mondjuk a másik egy samsung, ugye?

2. mi az a buffer? meg hogy buffer 8Mb?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9176) xcbiker válasza FerNandor (#9175) üzenetére


xcbiker
addikt

mégegyet?
Ebbe biztos hogy két hdd-t lehet tenni?

1. ha tényleg 2db hdd-s akkor mindegy milyen a másik.
2. gyorsítótár a winyón. Egyfajta átmeneti memória a lemezek és a chipset közt.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9177) xenonn


xenonn
csendes tag

hi
ismeretségeim elég hiányosak, ma vettem életem első notiját. a laptopokban a kijelző mindig rosszabb minőségübb mint egy asztali tft? csak mert nekem nagyon haloványak és fakók a szinek. betekintési szög függő is, felül még egész jó, persze ha alulról nézem akkor alja is jobb, de eleve az egésznek a képe ha csak felül nézem ahol a legjobb akkor is sokkal szintelenebb mint egy asztali tft moncsin. ez normális egy laptopnál csak én nem tapasztaltam eddig és ezek szerint egy noti kijelzőjének a szinlefedettsége még rosszabb mint egy tft moncsinak vagy olyannak kéne lennie mint egy rendes tft-nek?
köszi ha valaki válaszol

és sorry angol klavis a noti nem találok hosszú i és ü betüt

(#9178) FerNandor válasza xcbiker (#9176) üzenetére


FerNandor
őstag

Aha bele lehet rakni kettőt :K [link] lejjebb látszik a képen, meg írja is.
köszi a választ ;)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9179) Mems


Mems
csendes tag

Sziasztok!

A laptopomon Vista van és nem engedi ráteleípeni a Windows XP-t.
Kilép a telepítőből, azt írja ki, hogy nem talál telepített meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#9180) sNORh válasza Mems (#9179) üzenetére


sNORh
addikt

nem lééétezik..
sata raidet kikell kapcsolni

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9181) BluEyes válasza Mems (#9179) üzenetére


BluEyes
őstag

Szokásos sata probléma, biosban kapcsold át a vinyót sata, nativ sata, ahci (minden gyártó másképp hívja, baxxák meg) módból ide módba.

Ha nem találod (pedig ott van) akkor olvass. Ha új AMD 7xx csippkészleted van, akkor meg gyere vissza ide, oszt megsúgom, mit csinálj.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9182) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Adott egy toshiba a300-1jh típusú notebook, amire feltettem a vistát és a legfrissebb drivereket, de a realtek hálókártya nem akar működni. Az eszközkezelő szerint rendesen működik, de ha pl az adsl modemhez kötöm akkor nem látják egymást (az ethernet lámpa a modemen nem világít).

Valaki kérem mondja meg h mégis melyik drivert rakjam fel

Előre is köszi!

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#9183) Duree válasza R (#9166) üzenetére


Duree
veterán

1680x1050WSXGA+ a Dell XPS gépek tudják 1920x1200 WUXGA Akár DEll XPS vagy a Hp felsőkategóriás gépei.Ezek álltalában igen drágák és CAD futtatásához hasznáéják

duree54

(#9184) Duree válasza Thusor (#9169) üzenetére


Duree
veterán

Nyugodtan vehetsz a Samsung mellé egy másikat,csak hasonló paraméretei legyenek.Ritkán de előfordul az inkompatibilitás eltérő moduloknál,de ez ritka

duree54

(#9185) Duree válasza R (#9168) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztos nem.A notebookoknál a kijelző mérete és felbontása szerint vannak gyártva az LCD átvezető kábelek.Tehát a kijelzö cserénél a megfelelö kábelt is be kellene szerezni,ha létezik,De álltalában nincs.
Meg kell nézni,hogy az adott tipusu gépet gyártották e nagyfelbotású kijelzővel,mert ha nem akkor nincs kábel sem.

duree54

(#9186) Duree válasza FerNandor (#9170) üzenetére


Duree
veterán

El kell,hogy szomorítsalak,de álltalában-kevés kivétel azért akad- egy merevlemeznek van helye a gépben,tehát egy második nem rakható bele.
A 7200 winyók valamivel gyorsabbak min az 5400 de valóban jobban melegszenek,és ami lényegesebb picivel többet fogyasztanak.Lényeg a 7200 HDD tehát jobb mint az 5400 sebeségben viszont többet fogyaszt és jobban melegszik.
Nem véletlen,hogy a gyártók nemigazán szerelnek 7200 winyót a notikba

duree54

(#9187) Duree válasza FerNandor (#9178) üzenetére


Duree
veterán

Valóban ez igen ritka

duree54

(#9188) Duree válasza xenonn (#9177) üzenetére


Duree
veterán

Ez így van a notebookok LCD kijelzője még a jobbaké is rosszabb mint egy monitoré.
A beépített kijelzők 95 százaléka TN+ FILM paneles ami köztudottan a legrosszabb megoldás.
Másodszor energiafelhasználás miatt az invertere kissebb feszültésget ad a kijelzönek emiatt kissé fakó szokott lenni a kép

duree54

(#9189) R válasza Duree (#9188) üzenetére


R
aktív tag

lehet h ezért érzem fárasztóbbnak (szemre) a noti előtti létezést?
amúgy foglalkoztok memória, winchester cserével?

(#9190) FerNandor válasza Duree (#9187) üzenetére


FerNandor
őstag

igen ;) tök jó :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9191) xcbiker válasza Duree (#9185) üzenetére


xcbiker
addikt

nem minen esetben kell kábelcsere is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9192) xenonn


xenonn
csendes tag

igazából az hogy mások a színek, még tudtam kalibrálni valmennyire. most egész jó. de az még mindig nagyon fura, hogy a tft moncsinál is megszokott felül sötétebb alul meg világosabb fakóbb kép egy ilyen laptop moncsin, legalábbis nekem, sokkal feltünőbb.lehet a betekintési szöge lenne kisebb egy ilyen kijelzőnek akkor? asztalin nem volt ekkora külömbség monitor alja meg teteje között. itt azonban alúl már tök más, világosabb vagy fakóbb színek vannak.

azt szeretném még az előzőn kívül kérdezni, hogy a laptopokban a proci csere lehetséges e. ez egy dell vostro 1500 inteles core 2 duo procival. én úgy hallottam viasokban nem lehet csak cserélni, de sok hülyeséget hallok, lehet nem igaz....
illetve ha lehet cserélni, akkor honnan tudom megállapítani, milyen proci befogadására képes.jelenleg t5270 van benne.

(#9193) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok!

Van egy MSI EX610X-em öcsémnek meg egy EX600-asa, mind2ben van beépítve bluetooth, a gyors gomb benyomásánál ki is jelzi hogy bekapcsoltam stb., de a telefon semelyiket sem ismeri fel!
Ez miért lehet? El lehet érni valahogy a bluetooth eszköz beállításait? Vagy egyéb ötlet hogy tudnám használni ha már van?
A milyen notit vegyek-ben is feltettem ezt a kérdést hátha...

Köszi előre is! :R

(#9194) Duree válasza R (#9189) üzenetére


Duree
veterán

Igen foglalkozunk

duree54

(#9195) kali válasza PS7A (#9193) üzenetére


kali
legenda

illesztő telepítve lett a bluetooth mellé? csak mert az ilesztős cd-n is csak akkor jelenik meg a bt illesztőjének a telepíthetősége, ha bekapcsolásra kerül előtte a bt - bár elvileg ellenkező esetben kiabálna illesztőért a bekapcsoláskor...
megfelelő állásban van a bt? kék színnel világít a led? adott funkciógomb egyszeri lenyomása; wifi (zöld kijelzés), másodszori lenyomása; bt (kék kijelzés), harmadszori lenyomása; wifi + bt (kék és zöld kijelzés együtt), negyedszeri lenyomása; mind a kettő kikapcsolva (nincs kijelzés)
telepített és bekapcsolt bluetooth esetén próbál a notival (a bt saját progijával) keresni bekapcsolt bt-s telcsit, úgy könnyebb a dolog!

(#9196) PS7A válasza kali (#9195) üzenetére


PS7A
tag

Igen, a kapcsoló funkciók megvannak, a led is visszajelez minden verzionál viszont a driver lemezen külön erre vonatkozo dolgot nem találtam. Azt mondod legyen bekapcsolva? Egy probát megér! Ha van valami megosztom a néppel :D

(#9197) kali válasza PS7A (#9196) üzenetére


kali
legenda

berakod az illesztős cd-t, bejönnek bizonyos funkciók telepíthetőséggel, de bt, camera és a többi hardveresen kkapcsolható összetevő telepíthetősége csak akkor jelenik meg, ha azokat manuálisan bekapcsolod - tehát kikapcsolt funkció esetében alapban nem!

(#9198) kali válasza PS7A (#9196) üzenetére


kali
legenda

na, olyan gyors voltam, hogy duplára sikeredett... :(((

[ Szerkesztve ]

(#9199) PS7A válasza kali (#9197) üzenetére


PS7A
tag

Na közben voltam erre arra azért vagyok ilyen csiga :D
Igazad lett! Bekapcsoltam és ugy kiadta az instal driverek között a BT-ot is! Kicsit érdekes megoldás de a fö hogy müködik!
Köszi szépen az ötletet! :R

(#9200) Mems válasza BluEyes (#9181) üzenetére


Mems
csendes tag

Szia!

Köszi!

Most sajnos az intenetet nem megy, pedig fel lettek telepítve a driverek Hp.com.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.