Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) thomeef válasza NTonee (#23998) üzenetére


thomeef
őstag

Aha, köszönöm. A linkelt terméknél csak annyi a gondom hogy nincs hova bedugni a noteszba... :B

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24002) NTonee válasza thomeef (#24001) üzenetére


NTonee
veterán

Nem is lehet már kapni az enyémet, így nem is tudnál mit bedugni. :))
A Xonar-nak a PC-s verziójáról rosszat nem nagyon hallottam még, de szerintem az alaplapi szörnyűségeknél minden jobb. :) Én akkor vettem észre a különbséget, mikor megvettem anno a Logitech X-230-at. Eszméletlenül szól együtt, pedig csak 2.1-es szett.

(#24003) Sundesz válasza NTonee (#24000) üzenetére


Sundesz
őstag

XP-t n em próbáltam, viszont a BIOS rendesen látja, 3 GB system és 512 MB videokártya. De lehet tényleg lecsippentett magának a VGA, majd megnézem újra a BIOS-ban

Hörcsög Powa'

(#24004) thomeef válasza NTonee (#24002) üzenetére


thomeef
őstag

Én egyenlőre csak fejhallgató miatt venném, aztán az még a jövő zenéje hogy valami komolyabb hangfal rendszerre beruházok-e, a választ köszönöm :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24005) Bojár


Bojár
csendes tag

Sziasztok Toshiba notirol van szo a billentyuzeten egyes betuk nem muxenek mit lehet csinalni ilyenkor?uj billentyuzet... vagy van valami jol bevalt praktika ez megszuntetese ellen. :(( :F

(#24006) tomee77


tomee77
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI GX630-as notim. Felraktam a win7x64-et, csak nem találok hozzá chipset drivert. Nvidia MCP77MH Chipset van benn.
Lehet valami más driverrel helyettesíteni, mert az msi oldalán csak 32bites driverek vannak fenn.

Z3c->i7

(#24007) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#23965) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na, szóval újra kérdezném, milyen progi a legjobb proci tunningra?

(#24008) spyduck válasza B-L-A-C-K (#24007) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tudom nem ez volt a kérdés de semmi értelme! Nem fogsz különbséget észrevenni, másrészt pedig a notebook nagyon nem szereti a tuningot.

(#24009) B-L-A-C-K válasza spyduck (#24008) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#24010) Zhivago válasza grex4 (#23956) üzenetére


Zhivago
csendes tag

Szia! Nem egyszerű eset, nekem pl. HP Pavilion dv7-be kellett volna + vinyó beépítés miatt, és kiderült, hogy elvileg van, de a drága jó HP az egész EU-ban nem forgalmazza. Annak függvényében, mihez kell konkrétan, vannak beépítő keretek pl. vaterán, meg egyéb hirdetési felületeken, be kell írni a googliba, aztán az hozza, ami elérhető. A dv7-sbe is elérhető az USA-ból, csak többe kerül, mint maga a winchester.

[ Szerkesztve ]

(#24011) Thusor


Thusor
őstag

Barátnőmnek van egy HP 6720s laptopja. Mostanában azt produkálja, hogy a töltő néha tölti az aksit néha pedig nem hajlandó amikor bedugom a hálózatba. Szerintetek a gépben vagy csak a töltőben van a hiba?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24012) Zhivago válasza NTonee (#23970) üzenetére


Zhivago
csendes tag

Kérdeztem bizony, és pár kör futása után közölte a hölgyemény ezt sajna rendelni sem lehet Magyarországon, próbálkozzak, ahol akarok.
És mondom, ha gariban elromlik? Akkor megcsinálják, de azon kívül nincs.
Még csak nem is hallottam ilyenről eddig.

(#24013) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na, harmadjára is megkérdezném abban a tudatban hogy végre kapok választ hogy, milyen progi a legjobb proci tunningra?:)

Nem, érdekelnek az olyan válaszok hogy, minek az, értelmetlen, cserélj inkább alkatrészt, stb... Konkrétan a legnormálisabb progi érdekelne erre a célra

[ Szerkesztve ]

(#24014) Boxi88 válasza B-L-A-C-K (#24013) üzenetére


Boxi88
őstag

Már ne haragudj nem sértésnek szánom a választ, de ha a legjobb procituningolót keresed az a BIOS! De esetleg nézd meg ezt. ;)

(#24015) Bojár


Bojár
csendes tag

Koszi a valaszt gyors es preciz :K

(#24016) Boxi88 válasza Thusor (#24011) üzenetére


Boxi88
őstag

Hát ezt senki nem fogja tudni pontosan megmondani, ezt neked kéne letesztelned... a töltőt másik géppel (lehetőleg ugyan ilyennel) vagy a gépet másik töltővel (lehetőleg ugyan ilyennel)! Esetleg ha van még rá gari, kár vele bíbelődni... garanciáztassátok...

(#24017) Thusor válasza Boxi88 (#24016) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi a választ. Akkor elviszem holnap a gépet az Usanootebook-ba, ott van jelenleg ugyanilyen táp raktáron...és kipróbálom azzal működik-e, ha igen akkor veszek egy újat, mert sajna gari már nincs rá.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24018) B-L-A-C-K válasza Boxi88 (#24014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze tudom, de sajnos a notebookok/netbookok nagy részében nem lehet a biosban tunningolni, de ezt a progit megnézem. Thx... :R

(#24019) Draken


Draken
őstag

vki mostanában tett fel 5850hez drivert, a legújabbat? dell n5010 notebookom van és vmi gondja akadt a legújabbal :/

(#24020) fazr


fazr
senior tag

Az normális, hogy kétszer merítettem 50% körülire az akksi-ét és már 1%-ot romlott az állapota? :o

Szerintem nem, főleg ahhoz képest, hogy húgom notijában 1 év után is csak 2,3% az elhasználódás.

(#24021) fazr válasza fazr (#24020) üzenetére


fazr
senior tag

már nem fértem bele a szerkesztésbe

Az jutott még eszembe, hogy mikor kibontottam a notit az akksi teljesen le volt merülve, valamint eddig inkább hálózatról használtam és eközben az akksi töltöttsége pár nap alatt 92%-ra csökkent. Ugye nem töltődik folyamatosan az akksi, így elvileg kímélődik, de akkor is gyorsnak vélem ezt a merülést hálózati használat mellett.

(#24022) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Sztetek kb mennyiért kellhet el egy HP NX6125?
1,8 Turion, Radeon Xpress200M, 14"@1400×1050, 2Gb, 60Gb, akksi csak pár perces (holland bill). Ez még normális laptop volt -viszont az eee900at és ezt kiváltanám inkább egy neo-s 12es géppel, ha kb kiteszik az új árát...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24023) toldy


toldy
őstag

Hello,

A közeljövőben szeretnék venni egy notebookot, amin van előretelepített windows, nos a "gond" az hogy nekem nem kell 300-500gb lemez egy notiba hanem szeretném lecserélni egy 60-80gb ssd-re, de viszont a windows szeretném megtartani. Tudtommal ilyen rejtett recovery partíció van a gépen és nem adnak hozzá lemezt, útólagosan lehet kérni telepítő lemezt ( akár a forgalmazótól, akár a gyártótól). Vagy egyszerűen letöltök egy windows és a gép alján lévő kulcsal aktiválhatom, vagy hogy van ez?

Az élet nem habostorta.

(#24024) n0_gAboR válasza toldy (#24023) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Mindketto megoldas mukodni szokott, de a recovery-t mindenkepp erdemes kiirnod magadnak DVD-kre. Es utana celszeru azt hasznalni, mert nem kell neked a mindenfele drivert osszevadaszni.

(#24025) Duree válasza toldy (#24023) üzenetére


Duree
veterán

Az attó függ milyen notit veszel.A Hp és a lenovo küld recovery kittet,az Asus is ,de a többiek nemTehát se a Dell se az Acer se a Toshiba,de még a Samsung sem ad lemezt az ügyfeleknek.
Egyébkén ha átghostolod a merevlemezt az ssd-ra akkor minden megmarad

duree54

(#24026) olcsii


olcsii
aktív tag

sziasztok!.
Egy olyan kérdésem lenne,hogy az msi slim x600 notebookba lehet-e procit cserélni?
Előre is köszönöm.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#24027) toldy válasza Duree (#24025) üzenetére


toldy
őstag

Egy HP a kiszemelt, ahhoz gyárilag adnak, vagy ha kérek akkor kapok? A hp gyári oldalán ( az amcsi) ott +20$ ha kérek lemezt.

n0_gAboR köszi

Az élet nem habostorta.

(#24028) kali válasza olcsii (#24026) üzenetére


kali
legenda

lehet! más kérdés, hogy jótállási időn belül buktatós művelet, illetve kérdés, hogy jelenleg milyen van benne, és milyet szeretnél?!?!

(#24029) olcsii válasza kali (#24028) üzenetére


olcsii
aktív tag

most akarok venni noteboookot!!
És ezt ma láttam a boltban hogy elég pici könnyebb hordozni, mint a többi ekkora notit.
És ugye ebbe csak egy magos proci van, intel core 2 solo SU3500.
Szerintem mindennapi használatra elég lenne, ugye nem játszanék rajta:)
Amugy su4100 cserélném majd eccer vagy valami hasonlóra.
Mert néztem még kettő laptopot hp g62 és a delll n5010, nem tul nagyok azok sem de ez mégis kisebb:) amugy 12-est néztem de nem tudtam megnézni itt ajkán nincsen ilyen a boltban.
Talán tul pici lenne ugy érzem.
Jótállási időn belül cserélnék akkor gondolom elveszteném a garanciát.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#24030) Z86 válasza olcsii (#24029) üzenetére


Z86
őstag

Igen, a procicsere mindenképp garancia vesztéssel jár

(#24031) kali válasza olcsii (#24029) üzenetére


kali
legenda

szerintem kár úgy nekiugrani egy új noti megvásárlásának, hogy abban a proci cseréjével kezded...
köss kompromisszumot, és olyan notit vegyél, amihez proci szempontjából nem kell nyúlni jótállási időn belül! sőt, sok msi noti esetében még akár a merevlemez vagy a memória cseréje/bővítése sem egyszerű, mert minden mozdítható fedlap garis matricával van védve! ilyen szempontból legjobb például az asus, nem matricáznak le mindent - merevlemez, memória, wifi/bluetooth modul...stb mozgatása sima ügy jótállási időn belül is -, néha még a procit sem - bár utóbbi azért elég ritka...

[ Szerkesztve ]

(#24032) Boxi88 válasza B-L-A-C-K (#24018) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen, ebben sajnos igazad van, a net/notebook-oban elég kevés, sőt olykor semmi állítási lehetőség nincs... :(((

(#24033) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Laptop beépített wifi-t tudm valamivel erősíteni. Külső antenna vagy valami?
Hol van jel hol nincs messze van az adó és ingadozik a jel.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#24034) kali válasza SirKero (#24033) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon...
vegyél usb csatolású külsű modult, olyan is van, aminek húzósabb antennája van!

(#24035) SirKero válasza kali (#24034) üzenetére


SirKero
őstag

Esetleg tudnál is javasolni egyet? :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#24036) kali válasza SirKero (#24035) üzenetére


kali
legenda

amennyiben csak g szabványoys kell; tl-wn422gc vagy kábel nélküli változatban; tl-wn422g
lite-n szabványos; tl-wn722nc vagy kábel nélküli változatban; tl-wn722n
n szabványos pedig; tl-wn822n

(#24037) SirKero válasza kali (#24036) üzenetére


SirKero
őstag

köszi :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#24038) n0_gAboR válasza olcsii (#24029) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Azert azt vedd figyelembe hogy a hutes is ehhez a procihoz lett tervezve...

(#24039) Paulie86


Paulie86
tag

Sziasztok,

Laptop vásárlás előtt nagyjából összeállt a lista. Az alábbiak volnának :

ASUS :
[link]

TOSHIBA :
[link]
[link]

A konfig nagyjából ugyanaz : i5, 4giga ram, 500 winyo és egy rendesebb videokártya.
Esetleg volna még a Sony ami egy megbízhatóbb márka a Vaio EB szériával.

Az volna a kérdésem, hogy a jóval olcsóbb ASUS masina ugyanúgy felszerelve szinte, vállalható vételre? mert Toshibáról jót hallottam, Sony is jó ASUS-ról viszont nem annyira jó a visszhang, de biztos van oka annak, hogy olcsóbb, talán egyik, hogy az ASUS-hoz nincs Windows 7, de sajnos TOSHIBÁT nem lehet nélküle kapni.
Kezdetben a szakdogámhoz kellene legyártani egy progot, de utána esetleg szeretném használni HD videokhoz és esetleg játékhoz is. Ez a leírt konfig nagyjából elég lenne. Vid. kariból 5470-es Ati vagy Nvidia 330m megy nagyjából ezen a szinten. drágábbért az 5650-es, de nem tudom mekkorák a különbségek...

kössz a tanácsokat, válaszokat. A milyen notit vegyek topikban már jártam, de sürgős lenne az info.
üdv.

(#24040) Plazmacucci válasza Paulie86 (#24039) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Állítólag az ASUSokat nem itthon szervizelik. De nem tudom biztosan :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24041) whited


whited
addikt

sziasztok
max 220ig ajánlanátok lenovo notit??
Mindenképp Lenovo mert van ismerősöm és ő olcsóbban megtudja szerezni, meg a garanciával se lenne gond vele :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24042) olcsii válasza n0_gAboR (#24038) üzenetére


olcsii
aktív tag

Koszonom,de gondoltam ra.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#24043) NTonee válasza Plazmacucci (#24040) üzenetére


NTonee
veterán

Az Acer szerviz van külföldön, Asus van itthon.

(#24044) kali válasza Plazmacucci (#24040) üzenetére


kali
legenda

egy ideje már itthon, régebben - egy ideig - valóban vitték ki a csehekhez!

(#24045) whited válasza kali (#24044) üzenetére


whited
addikt

én most vittem vissza az enyémet és Bruno-ba vitték ezt is

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24046) kali válasza whited (#24045) üzenetére


kali
legenda

asus notit? az érdekes...

(#24047) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Leginkább szervizes érdeklődés érdekelne, konkretizálással.
TEhát kezembe került egy kedves ismerősöm által egy Toshiba Satellite L100 as notebook és ha bekapcsolom a gépet bekapcsol de nem ad képet majd 5mp után kikapcsol és újra be (vagy újraindul) venti pörög de kép nincs, nem is villan a kijelző. Én int VGA ra gyanakszom de az meg ugy tudtommal az alaplapon van ennél a modellnél és nem mxm vagy hasonlo. Mi lehet a gondja? Az a baj hogy még szétszedni sem birom hogy megnézzem nem ázott e be vagy nincs e az alaplap elrepedve.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24048) CptMisi


CptMisi
őstag

Helló!
Korábban már kérdeztem, akkor azt a választ kaptam, hogy kevés hozzá a vga, de hátha van már valami megoldás rá.
Van egy Acer Aspire 5741 (Intel VGA) noti, és szeretnék Mafia 2vel játszani rajta, de amint elindítom, narancssárga-rózsaszín színekkel rajzolódik ki a kép, és ott meg is akad.
Van erre valami megoldás? :F
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#24049) Z86 válasza CptMisi (#24048) üzenetére


Z86
őstag

A gépedben ilyen VGA van, nézd meg mit ír a Mafia 2-nél. Sajnos ez nem fog meni :(

(#24050) hnemaria


hnemaria
csendes tag

Sziasztok. Adott egy HP Pavilon DV6-1200 tipusu 2 éves notebook, aminek a következő a hibája: Bekapcs gomb megnyom, HDD felpörög, venti felpörög, DVD író villog, kép nincs, Ezt csinálja kb 2-3 mp ig, majd kikapcsol. mindig véletlenszerüen, valamikor 1 mp ig megy, valamikor 3 ig. azonkívül 15 probálkozásból 1 szer, amikor pont kikapcsol, fura hangot ad a gép. ilyet hogy: shhhhhh. mint ha egy cd-t csusztatnál betonon, olyan hangot. garancia van még rá :)

ezelőtt is szokott olyanokat csinálni, hogy pl ezt eljáttsza 2 szer, majd 3 adszorra elindul., vagy például kikapcsolás után hagyni kell kb 10 percet pihentetni, és csak utánna hajlandó bekapcsolni.

mi lehet a hibája? :((( :( :F kérlek segítsetek :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.