Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) xcbiker válasza #16820480 (#999) üzenetére


xcbiker
addikt

T43-nál találkoztam már wireless hibával.
Ha gondolod átveszem és megnézzük.
Bevizsgálás ingyenes.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1002) #16820480 válasza parandroid (#1000) üzenetére


#16820480
törölt tag

be volt kapcsolva a wlan (kis led világított), és valóban megjelent a fekete ablak, amiben én tökre nem igazodtam ki, és próbálkoztam a win sajátjával hálózatokat keresni (sikertelenül). de akkor azt mondod, hogy abban a progiban kéne megnézni jobban is? azt hittem, hogy attól még, hogy valami szoftver van a gépen az alap wines cuccok mennek...

xcbiker:
köszi a szándékot, de ezzel sajna nem tudok élni nagyon, mert akié a laptop, az 2 nap múlva elutazik, és csak szeptemberben jön meg, addigra meg már én nem leszek Magyarországon...

[Szerkesztve]

(#1003) parandroid válasza xcbiker (#1001) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mondjuk tekintve az IBM garanciális rendszerhez való hozzáállását, szinte biztos, hogy a gép még garanciális. De akkor is valami szoftveres beállítási hibára gyanakszom (vagy tényleg inaktív a wlan modul).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1004) parandroid válasza #16820480 (#1002) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nem, az IBM szoftvere kilövi a Win wlan-kezelőjét, együtt értelemszerűen nem működhetnek. De így van ez minden más gyártónál is. Abban a kis fekete ablakban kell megkeresned az elérhető wlan-hálókat, és csatlakozni a megfelelőhöz. Ha a Win-es módszert ismered, akkor ez sem bonyolult.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1005) xcbiker válasza #16820480 (#1002) üzenetére


xcbiker
addikt

másik kártyánk van hozzá, így egy próbát megér, ha az a probléma.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1006) tope


tope
addikt

Ilyen megér-e 100.000 Ft-ot
HP NX7400 (EY587)
business class
• 15.4''WXGA (1280x800pixel) anti-glare TFT LCD • intel GMA-950 max. 224MB video
• Celeron-M 430 (1.73GHz/1MB/533) • 256MB DDR2 • 60GB HDD • DVD+/-RW D-Layer
• Wi-Fi (802.11a/b/g)
Corában lehet kapni holnaptól (nem nekem lesz, és nem játékra (a paraméterek emlékeim szerint az újságban kicsit mások mint amit fentebb írtam, de arra most nem emlékezem))

(#1007) Krisz696


Krisz696
csendes tag

Sziasztok!
Egy kicsit elbizonytalanodtam... Hugomnak van egy IPC nootbookja, amire már igencsak ráférne egy újra telepítés. A probléma az, hogy nincsenek hozzá driverei. Így nem merek hozzáfogni. Láttam, hogy a touchpad-hoz is driver van feleteleítve, chipsethez is+ 3 vagy 4 valami. A neten keresgéltem driverek után, de csak német oldalakra bukkantam, az meg nekem 'kínai'.
Segítségetek előre is köszöm.
Ciao!

(#1008) Krisz696


Krisz696
csendes tag

Vagy bele merjek vágni driverek nélkül is?

(#1009) BluEyes válasza Krisz696 (#1008) üzenetére


BluEyes
őstag

Vga, hang szokott kelleni, esetleg a lan, es ha van benne a wlan driver. Egyebekhez jok a win altalanos driverei. A lan a legfontosabb, hogy a netre majd fel tudj menni, szedd le, ird ki telepites elott. Eszkozkezeloben nezelodj, Everestet futtasd le most, megmondjak a csippszetet, vga, hang, lan tipusat, jegyezd fel, gyartok oldalan majd talalsz hozza drivert. Sata vincsi lehet meg problemas, remelem a tied Pata.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1010) BluEyes válasza Krisz696 (#1008) üzenetére


BluEyes
őstag

Innen esetleg [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1011) Krisz696 válasza BluEyes (#1010) üzenetére


Krisz696
csendes tag

Tyhű! Köszi. A mellékelt linken megtaláltam a gép tipusát. És hozzá a drivereket. :R

(#1012) mahatma


mahatma
aktív tag

sziasztok, egy láma kérdésem lenne, amikor a notebook.hu-n odaírják, hogy az operációs rendszer linux, az már telepített v. csak mellédobják a cd-t? tudom hülye kérdés, de haver nem akar linuxosat venni, én meg nem akarok kínlódni vele.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1013) BluEyes válasza mahatma (#1012) üzenetére


BluEyes
őstag

Valszeg telepített. És? Le lehet törölni elég gyorsan. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1014) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Laptop témában teljesen analfabéta vagyok. Apukám külföldön kamionozik, és szeretne venni egy laptop-ot. Elsősorban TV-zésre és netezésre használná. Wifi általában van rajtuk, de TV-zni hogyan lehet rajta? Lehet venni TV kártyát hozzá, vagy hogy működik?
Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#1015) BluEyes válasza L@co (#1014) üzenetére


BluEyes
őstag

Jaja, venni kell valami külső tunert hozzá. Ha meglesz a noti, meg kell nézni, hogy milyen portok vannak rajta - nincs sok lehetőség, usb tuti van, firewire, pcmcia, xpress card lehet még - oszt keresni valami belevalót a boltba. Figyelni kell, mert van ugye a hagyományos analóg tv-adás, meg van a digitális, olyan kártya köll, amilyen adás lesz fogható az adott helyen. Legjobb, ha tudja a karesz mindkettőt. Mindjárt itt a PH-n két bemutató, ezeket nézd meg, aztán irány a gugli! :) [link] [link]


[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1016) raveace


raveace
csendes tag

Üdv!

Keresek egy notebook-ot, a következő kritériumokkal: fusson rajta XP, legyen benne sok ram (min 512), 40 GB vinyó (ez is min), akksi bírja valamennyit, legyen rajta soros port (ez fontos!). A kijelző mérete nem lényeges. Nem grafikai munkára lenne. 70-80k között szeretném letudni a vásárt.
Válaszokat, linkeket és ajánlatokat pls privátban küldjétek!

(#1017) L@co válasza BluEyes (#1015) üzenetére


L@co
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget :R

(#1018) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi az lenne a kérdésem h. égen földön sehol sem találok a mobility x700-amhoz vista 32bit drivert amiben van controil center is... A pista faszán felismeri meg minden de nekem érthetetlen miért nincs normális catalyst control center-es vista driver mobility vga-hoz tud esetleg valaki valamit ezzel kapcsolatban?

(#1019) BluEyes válasza raveace (#1016) üzenetére


BluEyes
őstag

...

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1020) heim


heim
tag

Sziasztok hallott valaki valamit a Hp 6710b-k alaplapcseréjéről? Vettem egy ilyen notit kb 2 hónapja. Folyamatosan megy a venti bármit csinálok. A Hp ügyfélszolgálat szerint alaplapcsere kell. Nem nagyon tetszik, hogy vettem egy akkor 300.000 ft-s gépet és két hónap múlva esetleg hetekig dekkol majd a szervízben. Egyébként tud valaki valamit a központi szervízről? Mennyi ideig húzódnak a dolgok stb. Jövő héten vittém a gépet...Esetleg adnak csere készüléket addig mert nagy szükségem lenne a munkában rá...
Előre is köszi mindenkinek az infókat.

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#1021) Convex


Convex
aktív tag

Hello!

Segítséget kérnék tőletek, most telepítettem notebook-ra új win-t, routeren keresztül osztom a netet. Egy pc-hez és ehhez a laptop-hoz. A gond ott van, hogy nem tudom a wireless cardbus-t beállítani, hogy vegye a routertől a jelet. Vezérlőpult>Vezeték nélküli kapcsolatok menüpontba végig pötyögöm, és a végén írja, hogy tegyek be telepítőlemezt, de a wireless cardbus-hoz nem kaptam egyáltalán ilyet, és elvileg automatice menni kellene. Vagy a másik, hogy usb-re feltesz adatokat, amit át kell másolnom az netet szolgáltat eszközre, mert routerből indul a net, így nehéz lesz routerbe adatokat vinnem.

Lehet zavarosan írtam, ha kell írjátok meg mit nem értetek, jónéven venném bármi nemű segítséget. :R

(#1022) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Fel szeretnem telepiteni FuSi notebookunkra az Xp-t, de sajnos mar igy az elejen nehezsegekbe utkoztunk, nem ismeri fel a telepito a WD sata vinyot!

Erre a progira lenne szuksegem?
---> RAID/AHCI Software - Intel® Matrix Storage Manager <---

Ha nem akkor mi a teendo, letolteni a szukseges cuccot es kiirni cd-re?
Valahol olvastam, hogy a drivert akar bele is lehet epiteni az xp telepito driverei koze. Ez mennyire bonyolult?

A valaszokat elore is koszi!

(#1023) ML320 válasza JimKirk (#1022) üzenetére


ML320
aktív tag

NLite-tal tudod megtenni. Viszonylag egyszerű a kezelése.
Letölthető a [link]-ről.
Az alaplapi chip driverét kell hozzáadni. Intel 945-950 körül már sajnos sok az ilyen gond :((

Ember tervez, Isten perverz...

(#1024) Sárpac válasza heim (#1020) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Notebook harwave controll 2.0 lehet vele próbálkozni, képes az achi kezelésére is amit átvesz a bios-tól!Nem hinném, hogy alaplap hiba inkább bios mint nálam!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1025) Sárpac válasza Sárpac (#1024) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szal Notebook Hardware Controll 2.0 pre 6.:DDD
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1026) JimKirk válasza ML320 (#1023) üzenetére


JimKirk
tag

Kozben visszalapoztam a FuSI topicban es ott irtak valami olyasmit, hogy ki kell kapcsolni a BIOS-ban az ''AHCI''-t! En tobbszori nezegetes utan sem talaltam olyen menupontot a BIOS-omban!
Ez pontosan mit takar amugy?

(#1027) Sárpac válasza JimKirk (#1026) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

Én viszont elírtam nem achi acpi!!:DDD
Nagyon nagyon meleg van! :O :O

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1028) BluEyes válasza JimKirk (#1026) üzenetére


BluEyes
őstag

A FuSi ismeretlen előttem, de úgy általában szokott lenni a biosban egy beállítási lehetőség, ami a sata vincseszter működési módját állítja be (bocs, ez pongyola egy kicsit, de szebben nem tudom :) ). Az asztali gépemben ezt úgy hívja a bios, hogy RAID vagy IDE mód legyen, a HP notik nativ satának nevezik. Ha IDE módba rakom, ill. a notiban letiltom a nativ sata módot (a két dolog tök ugyanaz, csak másképp nevezték el a bios programozói) akkor az XpSP2 a saját driverét használva tökéletesen kezeli a vincsit.
Nos valami ilyesmit keress a biosban, sata, ide, raid, ahci varázsszavak talán nyomra vezetnek. Sok szerencsét!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1029) JimKirk válasza Sárpac (#1027) üzenetére


JimKirk
tag

Koszi a link-et de sajnos nem segitett, mert az en biosoban szinte semmit nem lehet allitani a boot sorrenden kivul.
Az lehet, hogy el vannak rejtve a fontosabb bios beallitasok es fel kell oldanom valahogy oket?

(#1030) Sárpac válasza JimKirk (#1029) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor ez valami albacomp clone lehet ott is a bios arra szolgál, hogy megnézheted milyen a géped és slussz!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1031) ViTToRe válasza Convex (#1021) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Hali, Eszközkezelőben mindent felismert ? magyarul sehol sincs ''sárga kérdőjel'' ?
Ha van akkor szerezzd be az everestet , vagy pedig egy driverkereső progit.
Én a Driver geniust ajánlom... Ha félreértettem akkor sorry :))

(#1032) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Igazából megerősítésként kérdeznék vmit... Szerintetek alaplaphiba az, amikor már be se kapcsol a noti ? se tápról , se táp nélkül , se aksival....... :))

(#1033) JimKirk válasza Sárpac (#1030) üzenetére


JimKirk
tag

Lehet vazze, az viszont eleg gaz...

Felraktam ujra a ''Pistat'' es a legujabb biost de ez sem segitett..

[Szerkesztve]

(#1034) JimKirk válasza JimKirk (#1033) üzenetére


JimKirk
tag

Nah sima xp home felismeri a sata vinyot mindenfele allitgatas nelkul! Baro!
Azert koszi a help-et!

(#1035) JimKirk válasza JimKirk (#1034) üzenetére


JimKirk
tag

Tevedtem, az xp home sem akar feltelepulni a sata vinyora!
Bisoban meg semmit sem lehet allitani.
Erdekes!:)

(#1036) BluEyes válasza JimKirk (#1035) üzenetére


BluEyes
őstag

Service Pack 2 bele van integrálva a telepítőbe?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1037) JimKirk válasza BluEyes (#1036) üzenetére


JimKirk
tag

Igen, ez egy magyar nyelvu SP2-es PRO amiben juniusig minden frissites benne van!
Amugy sikeresen inportaltam a sata drivereket a telepitobe!
Felismerte rendesen a vinyot! :R

Ha valakit erdekel hogy kell, akkor itt a link hozza!
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1038) Rick4 válasza JimKirk (#1037) üzenetére


Rick4
félisten

nem lehet, hogy valami krekkelt-hekkelt dolog miatt van? elvben a biosban legalább annyinak ott kellene lennie, hogy achi, raid, vagy vLmi. esetleg billentyűzetkombináció? tuti jó az a vinyó?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1039) Szecs


Szecs
csendes tag

Sziasztok!

Van egy /Portocom Multiboss/ NOTEBOOK COMPUTER 5600 D gépem.
Ati mobility radeon 9000 videó kártya van benne. Valószínű tönkre ment, mert a képernyőn ''matrixos'' futás tapasztalható, akkor is ha független monitorra kapcsolom. Kérdeztem egy-két szervizt, hogy tudják e javítani, de nem nagyon tudják vállalni. Sajnos a nagyobb gond, hogy a videó kártya az alaplapra van integrálva. Lehet az alaplap cseréje nélkül javítani a gépet, vagy csak komplett alaplap cseréjével orvosolható a hiba? Egy új alaplap ára tudomásom szerint kb. 90 e Ft, ezt egy kicsit drágának találom a gép árához viszonyítva.
Köszönöm előre is a segítséget.

Szecs

(#1040) xcbiker válasza Szecs (#1039) üzenetére


xcbiker
addikt

Csak lapcserével, esetleg a lap javításával, de ezutóbbit nem hiszem, hogy sokan vállalnák.

Ha gondolod megnézzük, de szerintem érdemesebb eladni bontásra, mert ha megint gond lesz vele akkor ezekhez nem egyszerű az alkatrészbeszerzés. pl.: HP-hoz már 50-60eFt-ért van alaplapom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1041) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Sürgősen szeretnék venni egy autós töltőt az Asus laptopomhoz!
Itt állok a boltban, de a töltő dobozán nincs rajta az Asus, csak egy csomó más márka! Arra lennék kíváncsi, hogy az Asus csatlakozója megegyezik valami más gyártóéval?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1042) Rick4 válasza !Overdose! (#1041) üzenetére


Rick4
félisten

hát, ha eddig nem volt annyi ész a boltos fejében, hogy kibontsa a cuccot, és kipróbáljátok, már biztos leszáradt a lábad, ha ott állsz a boltban, miért nem próbáljátok ki? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1043) !Overdose! válasza Rick4 (#1042) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mert nincs itt a laptopom! Kb 200 km-re van tőlem!

Köszönöm az értelems hsz-t! :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1044) polip válasza !Overdose! (#1043) üzenetére


polip
addikt

LOL

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1045) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Adott egyik ismerősőmnek egy ilyen noti [link]
Előre telepített oprendszerrel, darab CD nincs hozzá mellékelve. Kérdés, ha újra akarja telepíteni, mit kell rajta nyomkodni bekapcsoláskor, hogy valami megfelelő menübe jusson :F
Másik, hogy aztmondta állítólag kiírható dvd-re az a /gondolom/ képfile, amit tárol a gép az esetleges reinstallhoz, ez igaz-e és ha igen, hogyan megvalósítható?
Köszi előre is:)

(#1046) xcbiker válasza Dufresne (#1045) üzenetére


xcbiker
addikt

A programok közt van egy HP Recovery Manager vagy mifene progi.
Azzal lehet megcsinálni a recovery cd/dvd-ket. 12 cd vagy 2 dvd az egész telepítő.
Ezzel utána visszaállíthat mindent.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1047) xcbiker válasza Dufresne (#1045) üzenetére


xcbiker
addikt

esetleg ha még megvan a recovery partició akkor bootkor feljön, hogy nyomjon F11-et a visszaállításhoz. Ezzel is újratehető a win.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1048) Dufresne válasza xcbiker (#1047) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi szépen továbbítom az infót:)

(#1049) karantÉN válasza BITBOYS (#1) üzenetére


karantÉN
aktív tag

üdv !
notihoz előfizetés és számlás csomagokon kivül milyen netet lehet '' csinálni '' és mennyiért léteznek ?
üdv

6543210

(#1050) Dufresne válasza karantÉN (#1049) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez így elég tág kérdéskör:)
Netet lehet notihoz úgy, ha otthonvagy és szépen bedugod az otthoni kábelt a gépedbe. Vagy lehet wifi-n keresztül jópár helyen, akár ingyenes, akár fizetős hotspot-okon keresztül
Aztán sok-sok telefonnal is össze lehet hozni egy notit, úgy hogy a telót modemnek érzékelje és gyakorlatilag mobilhálózaton keresztül tudsz így internetezni.
Mostanába divatosak és sztem eléggé jók is a szélessávú mobilinternet előfizetések, pl vodafone-nál 5000/hó előfizetéséret kapsz egy hsdpa-s modemet és korlátlanul netezhetsz vele éjjel-nappal. Korlát csak a filecserélős letöltésre van 5 giga asszem.
Szóval van pár megoldás, pénztárcától, helytől és lehetőségtől függően:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.