Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) tucsok. válasza spyduck (#9250) üzenetére


tucsok.
senior tag

A típus hp nc6220-as beírtam...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#9252) spyduck válasza tucsok. (#9251) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem neked írtam:)
Amúgy meg a kérdésedre írtam választ vmelyik topikba.

(#9253) Tim82 válasza alexnowan (#9248) üzenetére


Tim82
nagyúr

alexnowan: szerintem a TFT alatti keretrészen fel kell, hogy legyen tüntetve a típus (pl. nekem szintén IBM van és a jobb oldali zsanér mellett van), valamint, ha megfordítod a gépet és megnézed az alját, ott kell valahol lennie a típusszámnak is, ami alapján Google-ban utána lehet keresni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9254) Hulk24


Hulk24
aktív tag

sziasztok!

lenne 2 kérdésem! segítsetek!
laptopom adatai:
Gericom Blockbuster 9000 Radeon (kb 5éves)
proci: intel pentium 4, 2.6Ghz Northwood
alaplap: gericom n251sx
vga: integrált (128mb)
memória: 512mb (pc2700 ddr sdram)
winyó: TOSHIBA MK8025GAS (80 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)
é
tehát, kicsit gyorsabbá szeretném tenni a gpet!

1. nagyobb Mhz-es ramot (667Mhz) vehetek bele? gondolom úgyis leszabályozza. kérdés felismerné e? 2x1gb-ra gondoltam!

2. nagyobb winyót belerakhatok e? mondjuk 160gb 5400rpm-es Toshibát? vagy esetleg 7200rpm-est?

Nem nagyon vagyok járatos a notikban, bocsi a láma kérdésekért!

Hulk

(#9255) Tim82 válasza Hulk24 (#9254) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az 1.-re annyit, hogy max. PC3200 (tehát 400 MHz-es) RAM-ot tudsz bele venni (DDR SO-DIMM), a 667 Mhz-es már DDRII, azzal nem boldogulna a notid. És igen, a PC3200-at is leszabályozza.

A 2. minden további nélkül kivitelezhető, csak gondold meg, hogy a 7200rpm-es vinyók jobban melegednek, nem biztos, hogy egy asztali processzorral felszerelt, alapból nem túl jó hűtésű notiba kellene rakni egy ilyet... De mindenképpen IDE/ATA/PATA csatlakozós noti HDD kell, SATA/SATAII nem jó.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9256) Hulk24 válasza Tim82 (#9255) üzenetére


Hulk24
aktív tag

thx:R

akkor kisebb ramot veszek DDRben! és szerintem maradok az 5400rpm-es winyóknál!

(#9257) Tim82 válasza Hulk24 (#9256) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annak nézz utána, hogy a notid alaplapja tud-e kezelni 2*1 GB RAM-ot, lehet, hogy csak 2*512 MB-ot tud. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9258) netmesterke


netmesterke
aktív tag

A HP Pavilionokkal van tapasztalata valakinek?

(#9259) Duree válasza netmesterke (#9258) üzenetére


Duree
veterán

Mi áruljuk,mit szeretnél tudni róla?

duree54

(#9260) Hulk24 válasza Tim82 (#9257) üzenetére


Hulk24
aktív tag

hú azt tényleg meg kell néznem!!

Tudsz nekem segíteni abban, hogy hol tudom megnézni???

[ Szerkesztve ]

(#9261) Tim82 válasza Hulk24 (#9260) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha megtalálod a notid típusszámát, gugliban utána lehet keresni különféle notebook-okkal foglalkozó tesztoldalakon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9262) SG3rg0 válasza netmesterke (#9258) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nem rosszak ezek a HP pavilonok!

(#9263) Balupapa


Balupapa
senior tag

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy a Fujitsu Amilo Pa1536 laptopomhoz merre találok drivereket? 1.5 éve vettem a gépet kb és nem kaptam hozzá driver lemezt de akkor letudtam mindent tölteni hozzá netről. Most sajnos nincsen hozzá fent semmi csak a 1538hoz az meg teljesen más ( amd, nvidia )

_-=*WheelWhores*=-_

(#9264) netmesterke válasza SG3rg0 (#9262) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Azt mondod? Rem. jó minőségű....de látod, van aki legagyizta őket:D

(#9265) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Szervízben volt ASUS A6VM alaplapcserén átesett notebookom processzorának órajele nem akar feljebb menni 1,3Ghz-nél bármit is teszek a windowsban, vagy a hozzá adott segédprogrammal.
A BIOSban a rendes 1,73Ghz-es sebességét látja.
Nagyon úgy rémlik, hogy szervízelés előtt még ment a rendes sebességén is.
Van valakinek ötlete mit tehetnék azért a + ~400Mhzért?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#9266) kali válasza GombócArtúr (#9265) üzenetére


kali
legenda

bios -> default volt már?

(#9267) Tim82 válasza netmesterke (#9264) üzenetére


Tim82
nagyúr

Onnantól, hogy az új Pavilion modellekre végre vállal Mo.-n is garanciát a HP, nyilván javul a megítélésük. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9268) Duree válasza Balupapa (#9263) üzenetére


Duree
veterán

Ha itt nincs[link] akkor itt nézd meg[link]

duree54

(#9269) Duree válasza GombócArtúr (#9265) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon valószinü.hogy az alaplapon lévő dip kapcsolo amely a 100-133MHz-es rendszerbuszt kapcsolja 100MHz-en hagyták és nem kapcsolták át 133MHz-re.
A biosz a notiknál mindig azt irja ki,hogy milyen procit lát azt nem,hogy milyen úrajelen megy.
Vidd vissza a szervízbe és kapcsoltasd át

duree54

(#9270) lakisoft


lakisoft
veterán

Van valakinek Compaq Evo n1020v tipusú notebookja? az lenne a problémám hogy most vettem utángyártott aksit és nem nagyon akarja tölteni mi lehet az oka? érintkezési hiba? másra nem nagyon tudok gondolni, már cserélve volt az aksi mert az előzőt se töltötte.
A másik problémám hogy az akku led a gépen volt mikor folyamatosan világított és most villog. Szerintetek melyik a jó?
Előre is köszi!
üdv, lakisoft

(#9271) chron


chron
tag

Sziasztok.Vettem egy Sony Vaio PCG-7V1M notebookot ami sajnos alaplap hibás.Légyszi segítsetek hogy hol tudnék hozzá olcsón alaplapot venni, vagy javítatni hol tudnám olcsón.Sajnos az alap lap tipusát sem tudom,pedig jó lenne megtudni.Elöre is köszönöm a választ mindenkinek :R

(#9272) spyduck válasza chron (#9271) üzenetére


spyduck
nagyúr

xcbiker sztem tud neked segíteni.

(#9273) Duree válasza chron (#9271) üzenetére


Duree
veterán

Keresd meg ezt a céget[link]
A visegrádi utcában vannak nagyon jól dolgoznak

duree54

(#9274) Duree válasza lakisoft (#9270) üzenetére


Duree
veterán

Ha folyamatosan világít az azt jelenti,hogy érzékeli az akkut ha villog akkor nem érzékeli az akkut.
Ha nem tölt akkor a töltöáramkör lehet rossz

duree54

(#9275) xcbiker válasza spyduck (#9272) üzenetére


xcbiker
addikt

köszi.

chron: bevizsgálásra át tudom venni és ha javítható akkor megcsináljuk.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9276) Joe61


Joe61
csendes tag

Szeretném megkérdezni, hogyha memóriát bővítek 2Mb-ról 4Mb-ra akkor miért csak 3 Mb memóriát ismer fel minden olyan program, ami erre lenne hívatott? Laptop, Fujitsu-Siemens.

Joe

(#9277) 5teve válasza Joe61 (#9276) üzenetére


5teve
senior tag

nem 2GB-ről 4 GB-re véletlenül? :)
mert akkor gondolom vin xp alatt jelentkezik a dolog.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#9278) Joe61 válasza 5teve (#9277) üzenetére


Joe61
csendes tag

Bocs ja Gb. Xp.

Joe

(#9279) Duree válasza Joe61 (#9276) üzenetére


Duree
veterán

Azért van mert az operácios rendszer (WinXp) csak 3gb-ot lát a memóriából.A 32 bites rendszerek sajátja,hogy csaK 4GB MEMÓRIÁT tud kezelni.
Az xp a maradék 1gb-ot fenntartja az alaplapi vga-nak ahol integrált van

duree54

(#9280) Joe61 válasza Duree (#9279) üzenetére


Joe61
csendes tag

Akkor ezek szerint a VGA használja? Csak akkor már azt nem értem, hogy a VGA miért csak 128 Mb ot használ. tesztek szerint. Persze értem, hogy nem a teljes memóriát írja ki a Vga miatt.

Joe

(#9281) SG3rg0 válasza Joe61 (#9280) üzenetére


SG3rg0
őstag

A vga minden bizonnyal 128mb használ, 3gb kezel az xp, és a maradék 1gb-ból jön le a 128mb a vgának! A többi lóg a levegőbe!
SZERINTEM!

(#9282) GombócArtúr válasza Duree (#9269) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Szia!

Köszi a választ! Ez elég egyértelmű lenne.
A szervízzel az a baj, hogy NSE Székesfehérvár garanciális szerelése volt.
Gondolom garanciavesztés és az elbarmolás veszélye nélkül nem lehet ezt saját kezüleg orvosolni?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#9283) GombócArtúr válasza Duree (#9269) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

x

[ Szerkesztve ]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#9284) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Szeretném beállítani a notimhoz (8510p), hogy kérjen indításkor (bejelentkezéskor) jelszót, pontosabban az ujjlenyomatomat. De kapásból azt merre tudom beállítani, hogy a bejelentkezési képernyővel induljon a windows (felh.választás).

Valamint arra rájöttem, h. a credential manager program kell nekem, de. A" my identity " alatt beállítom az ujjlenyomatomat, de azt hol tudom, h. kérje is? Vagy hogyan kell ezt beállítani?

Előre is köszönöm.

üdv:
doddencs

(#9285) lakisoft válasza lakisoft (#9270) üzenetére


lakisoft
veterán

Valaki? tud segíteni?

(#9286) lakisoft válasza doddencs (#9284) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem a notim ujjlenyomat olvasós és kellett egy progit telepíteni és beolvastatni az összes ujjamat 3*5 ismétlésben ... ááá azt hittem beleőszülök! de megérte azóta szépen működik!
csak ajánlani tudom!

(#9287) SG3rg0 válasza doddencs (#9284) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia neked spyduck tudna segíteni, ő nagyon ismeri ezeket a HP-ket!

(#9288) doddencs válasza lakisoft (#9286) üzenetére


doddencs
senior tag

Ez nekem is megvolt, ez a progi a Credential manager. Csak nem tudom, hol állítom be, h. kérje is.. mert egy dolog, hogy reggelve vannak az ujjaim, ha nem kéri:D

(#9289) lakisoft válasza doddencs (#9288) üzenetére


lakisoft
veterán

Szerintem a progiban van valahol a titok nyitja!

(#9290) Yoosku


Yoosku
tag

Sziasztok!

Előre elnézést, ha nem olvastam vissza elég türelmesen, de sürgős lenne... :)
Annyi lenne mindösszesen a kérdésem, hogy van egy Acer 5720g notim gyári Vista Home Premiummal. 1 éve mikor megvettem, akkor az első bekapcsolásnál a rejtett particióról auto telepítette magát és felépült a rendszer. Azóta sem volt vele semmi bajom azt használom a mai napig is, most viszont eladom és lementettem róla minden adatot.
Hogyan tudok csinálni egy sima újra telepítést, hogy minden beállítás default legyen és szűz tiszta win? Ha jól tudom, indításnál van valami bill kombináció?! Hogyan tudom ezt a legegyszerűbben megcsinálni? :R

Előre is köszi,
Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#9291) Duree válasza Yoosku (#9290) üzenetére


Duree
veterán

Két variáció van
Induláskor alt F10 a recovery partició
Vagy a vista indulása elött nyomkodjad az F8-at és itt a menüböl válaszd ki a szüz teleítést

duree54

(#9292) Yoosku válasza Duree (#9291) üzenetére


Yoosku
tag

Értem, köszönöm :R

Mi a különbség a két variáció között?

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#9293) Duree válasza GombócArtúr (#9282) üzenetére


Duree
veterán

Hát nem tudom az AAsusnal hol van a dip kapcsoló.
Rendszerint amelyik gépen van az a billentyüzet alatt vagy a proci mellet szokott lenni.Egyébként most került a kezembe egy olyan Clevo gép amelyik szintén csak 100MHZ-en hajlandó menni alaplapcsere után,és nem a dip kapcsoló miatt hanem mert hibás a lap.
Egyébként az Asusnak csehországban van a közőponti szervíze.H az NSE honlapját megnézed van egy telefonszám amin lehet jelenteni a hibát.Jön érte egy futás elviszi és pár nap múlva megjavítva visszahozza.

duree54

(#9294) Duree válasza Yoosku (#9292) üzenetére


Duree
veterán

Hát az.hogyha nincs lejelszavazva a Vista akkor egyszerübb az F8 variáció,mert ekkor a telepített vista lessz teljesen szüz pontosan töröl minden csak a tiszta vista marad és nem kell driverezni,ez megvan 20 perc alatt.
Ha esetleg valami miatt a vista nem jól müködik vagy sérült akkor kell az alt-f10 variáció.
Ilyenkor a rejtett partición lévő vista telepítése fog elindulni úgy mintha dvd lemezről lenne indítva.
Tehát ha jól müködött a vistád és csak szüzzé akarod tenni akkor F8 nyomkodása(mint a windows xp-nél) és válaszd a recovery opciót.
Ha sérült a vista akkor alt-F10 és a rejtett particióról mehet a telepítés.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#9295) Yoosku válasza Duree (#9294) üzenetére


Yoosku
tag

Értem, és akkor az F8-as variáció esetén leszed mindent a két particióról és nem marad semmi adat rajta és beállítás? Illetve, ha mondjuk a gyári 2db (C, D) partició nem alapbeállításon van, ahogy megcsinálta annó (75-75GB), hanem mondjuk el vannak tolva az arányok, akkor visszaállítja eredetire?
Köszi: Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#9296) Duree válasza Yoosku (#9295) üzenetére


Duree
veterán

Ez igy van

duree54

(#9297) Yoosku válasza Duree (#9296) üzenetére


Yoosku
tag

Rendben, megyek haza délután és megcsinálom!
Nagyon szépen köszönöm az infot :)
Üdv: Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#9298) snooze


snooze
veterán

hali!
kérdésem lenne..ha rákötöm a netet a laptopra eterneten keresztül,akkor a sávszélesség teljes,ha viszont wifin keresztül,akkor csak kb a fele jön le..mi lehet a gond?köszi!

GO Gunners!!!

(#9299) kali válasza snooze (#9298) üzenetére


kali
legenda

- wifi beállítása a vevő és adó oldalán egyaránt.
- távolság, árnyékolás, másik wifi hálózattal történő ütközés/akadás (azonos vagy közeli csatorna miatti elnyomás)

(#9300) snooze válasza kali (#9299) üzenetére


snooze
veterán

beállitás a routerbe ugy néz ki jo..
távolság 1,5m,másik wifi nincs,közeli csatorna nincs)))
a lapin csak a win vezérelt van,mivel nem kell hozzá progi a fusi szerint..

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.