Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48001) 971feri válasza NEMO1968 (#47883) üzenetére


971feri
csendes tag

Szia! A tanácsaid alapján frankón sikerült mindent feltelepiteni. Köszönöm a nagyszerű segitséged!!
Üdv: Feri

(#48002) Slash20


Slash20
tag

Sziasztok! Van egy Asus EEE 1005ha notebookom, és a héten vettem bele egy 2gb-os ramot. Most raktam bele, és ahogy bekapcsoltam, a bejelentkezést követően:

"A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:
Check with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable compinents, restart your computer, press F8 to selecte advanced Startup Options, and the selevt safe mode.
Stop: 0x0000008e (0xc0000005,0x81e32481,0x807b4c60,0x00000000)"

Aztán újraindul, és ugyan ezt csinálja. Belépek a biosba, ott mutatja a 2gb memóriát, de azon kívül nem tudom mit hogyan lehetne csinálni hogy működjön:/ Jelenleg visszaraktam az 1gbot hogy működjön..
Van ötletetek hogy lehetne megcsinálni? Köszi előre is a segítséget!! :)

(#48003) Dell XPS válasza Slash20 (#48002) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Visszarakva működik?

Üdv, Dell XPS

(#48004) Dell XPS válasza Kbali (#47982) üzenetére


Dell XPS
veterán

Balázs, teljesen jó....

Üdv, Dell XPS

(#48005) Dell XPS válasza Slash20 (#48002) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Have you understood any of the information you had so far?? Or nothing at all that is why you asked the question? If you change a hardware in a laptop, and afterwards there is a problem with the laptop, do you think it is quite predictable what caused the problem? Maybe you should look into this hardware change first?? I think it is the best option to start with...... :U

Üdv, Dell XPS

(#48006) Slash20 válasza Dell XPS (#48003) üzenetére


Slash20
tag

Szia!Mostmár ott tartok, hogy az eredeti rammal se működik.Kiírja hogy normál mód vagy javítás, a javításra nyomva állítólag visszaállítja a rendszert egy régebbi időpontra,de úgy is előjön a kék halál.Lehet veszett ügy:/Csak így sehogy nem tudok lementeni semmit..Meg lehet talán még oldani?

(#48007) Dell XPS válasza Slash20 (#48006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Take it easy!

Azért vagyunk, hogy segítsünk....- megoldjuk!

Üdv, Dell XPS

(#48008) Slash20 válasza Dell XPS (#48007) üzenetére


Slash20
tag

Mikor először beleraktam az újat,miután visszaraktam a gyárit jó volt. Aztán egy órára rá csak visszaraktam,aztán indításkor f2 vel beléptem a biosba,de nem állítottam semmit, hanem default beállításokkal kiléptem.Most hosszabb ideig volt fekete a kép,fényerőt levette, aztán kék die. Mondom nem szórakozok többet,visszarakom a gyárit és marad is benne...de meglepődtem,mert ugyan azt produkálta. Normál mód és indítás javítás közül egyik se jó,így csak kikapcsolni lehet. Hát jól elcssztem.....

(#48009) Dell XPS válasza Slash20 (#48006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt vagy megoldani a problémát?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#48010) Tekmen


Tekmen
aktív tag

"A telepítés nem tud folytatódni, mert a számítógép processzora nem tudja kezelni az Intel Turbo Boost technológiát" Üzenet fogad, mikor a Turbo Boost képes i5-3210m-mel szerelt laptopomra telepíteni akarom a Turbo Boost Monitort... Valakinek van valami ötlete?

Tekmen

(#48011) Slash20 válasza Dell XPS (#48009) üzenetére


Slash20
tag

bocsi,csak így gép nélkül telóról tudok lenni, és veszett lassan tölt be :( De itt vagyok és figyelek :)

(#48012) iref-h válasza ravail (#47995) üzenetére


iref-h
tag

Köszönöm az eddigi segítséget, úgy tettem ahogy írtad. Most odáig eljutottam hogy az általad megírt programmal a particiókat töröltem (boot lemezt sikerült készíteni). A Win 7 telepítésekor beállítottam a partició méreteket, felállt a program.
A "D" csak nem akart működni, dupla katt rá és kiírta a gép hogy formázni kell a "D"-t.Megtörtént és már is működőképes lett. Mielőtt a drivereket telepítettem volna, csináltam egy próbát, hogy fenn áll e a korábbi hiba, már mint az hogy nem tudok a "C" particióra másolni. Fenn áll, azt írja ki a gép, hogy szüntesd meg az írásvédettséget, nem tudom hogyan kell, a súgóban írásvédettséggel kapcsolatban csak fájlokról írnak.
Van e valami ötleted?
Üdv.: iref-h

(#48013) Dell XPS válasza Slash20 (#48011) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond, milyen memória modult tettél bele?

Üdv, Dell XPS

(#48014) Slash20 válasza Dell XPS (#48013) üzenetére


Slash20
tag

Most a gyári van benne, sodimm DDR2 1gb 800mhz, amit vettem bele az ugyan ilyen 2gbos 667mhz. Elvileg működnie kellett volna, mert a 800at is lekezeli 667re. Valami beállítás szállhatott el a ki-be rakástól,vagy nem tudom:/

(#48015) ravail válasza iref-h (#48012) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Attól még, hogy a telepítéskor ketté partícionáltad a HDD-t, a win7 csak a "C"-t formázta le, azaz tette használhatóvá a rendszer, azaz saját maga számára. Így természetes, hogy a "D"-t a haszmálat előtt le kellett formázni. Eddig minden OK. Eddig nincs hiba. A továbbiakat nem értem. Mi az, hogy a "C"-re nem tudsz másolni? Honnan? Milyen eszközről? CD-ről? Milyen windows 7 et tettél rá (Home, Prof, Ultimate, x32 vagy x64 jogtiszta avas sem)? Milyen felhasználói jogaid vannak a Vezérlőpult-ban a Felhasználói kiókokban?

(#48016) Dell XPS válasza Slash20 (#48014) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyértelműen a BIOS sírdogál, sajnos......update?

Üdv, Dell XPS

(#48017) ravail válasza Slash20 (#48014) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nem ott kevered el a dolgot, hogy az Intel® Atom™ N270 az 533MHz FSB-s, az Intel® Atom™ N280 meg 667MHz-s FSB-s, viszont a bele való ram meg DDR2 800MHz-s? Mert én így látom! Mivel mérted korábban, ami azt mondta, hogy az 1GB-s RAM-od nem 800-on, hanem 667-en megy? A NET-en több helyen is DDR2 800-as kompatibilis RAM-ot láttam. Nem csak ennyi a bajod, hogy rossz RAM-ot vettél? (Nem hibásra, hanem nem bele valóra gondolok.) A BIOS frissítés jó ötlet, ha nem a legfrissebb a 1601-es van rajta. (Az még a bosszantó, hogy az ASUS weblapján is hiányosak az adatok! :W )

[ Szerkesztve ]

(#48018) Slash20 válasza Dell XPS (#48016) üzenetére


Slash20
tag

Még nem frissítettem a biost,jelenleg nem is nagyon tudnám, még egy cd meghajtója sincs ennek a kisgépnek.Meg nem is tudom igazán mi a menete:/
Lehetséges még így kezdeni valamit vele?:/

(#48019) Slash20 válasza ravail (#48017) üzenetére


Slash20
tag

Lehet rossz a ram, már bánom hogy hozzányúltam...Mostmár az lenne a lényeg hogy menjen újra a gyárival, meg meglegyenek a dokumentumok valahogy:/

(#48020) Dell XPS válasza Slash20 (#48018) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor chat jellegűen: mindent visszaraktál "gyárira" és továbbra is fenn áll probléma? Ilyen jelenség nagyon ritkán mutatkozik (én életembe 2x találkoztam)...F8-al indítsd légy szíves..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#48021) Slash20 válasza Dell XPS (#48020) üzenetére


Slash20
tag

Igen, először mikor visszaraktam a gyárit akkor bejött a win7 semmi gond nem volt, másodszor(tehát jelenleg),mikor visszaraktam a gyárit már nem jó...Ugyan azt csinálja mind a két ramnál

(#48022) Dell XPS válasza Slash20 (#48021) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm a válaszod, csökkentett módban sem indult el? (a BIOS kész....)

Üdv, Dell XPS

(#48023) Slash20 válasza Dell XPS (#48020) üzenetére


Slash20
tag

Ahogy bekapcsolom,hiába nyomok neki f8at,rögtön jön az a kép h windows hiba utáni helyreállítás,és lehet választani javítást és normál módot.Közvetlenül bekapcs után f2 re jön be a bios.

(#48024) Dell XPS válasza Slash20 (#48023) üzenetére


Dell XPS
veterán

HDD ki/Be...memória szintén ki/be..

Üdv, Dell XPS

(#48025) iref-h válasza ravail (#48015) üzenetére


iref-h
tag

Szia!

Win 7 Ultimate x64 van a gépen. Pendrive-ről szerettem volna ideiglenesen egy avi fájlt átmásolni a "C" gyökérbe, nem sikerült, ezután sorra néztem a gyökérkönyvtárakat, első nyitás után sehova sem sikerült.Tovább próbálkoztam, majd az users/felhasználó/ klikk- ide már tudok másolni.
Azért szeretném ha működne feltétel nélkül a másolási lehetőség. mert sokszor kicsomagoláskor szükség van a két partició teljes működésére. Ha én nyitok könyvtárat a "C"-n oda tudok másolni. Van olyan programom, amit nem kell telepíteni, szerettem volna a Program Files könyvtárba bemásolni, hogy egy helyen legyen minden használandó program, az XP-nél legalább is így csináltam, -nem sikerült. Felhasználói jogok? Automatikusan nyomkodtam a next-et, jelszót sem állítottam be, csak én használom a gépet itthon.

(#48026) Slash20 válasza Dell XPS (#48024) üzenetére


Slash20
tag

ugyan azt csinálja :/

(#48027) Dell XPS válasza Slash20 (#48026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi, hogy megpróbáltad (apró esélye volt csak)! Megváltozott a BIOS caching és shadowing beállításai a memória modul miatt......

Üdv, Dell XPS

(#48028) Slash20 válasza Dell XPS (#48027) üzenetére


Slash20
tag

Hát akkor nem sok értelme van már nyomkodnom :/ Délelőtt lehet beülök a kocsiba, aztán vihetem szervízbe hogy lementsék a dolgaim. Utána meg még kérdés helyrehozni ezt a bios témát...Hajj fejem nem fájna ha nem rakom bele másodjára...

(#48029) Dell XPS válasza Slash20 (#48028) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ne marasztald el magad, mert szinte ilyen nincs, ha visszarakod a régi memória modult, akkor minden rendben van. Ilyen esettel 10 évenként találkozunk....

Te miért nem tudod lementeni magad számára az adataidat?

Üdv, Dell XPS

(#48030) Slash20 válasza Slash20 (#48028) üzenetére


Slash20
tag

http://kepfeltoltes.hu/121215/20121214_224152_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Itt a hibaüzenet,amit mindig kiír a windows töltés után.De végülis itt is a hardver problémát írja...

(#48031) Slash20 válasza Dell XPS (#48029) üzenetére


Slash20
tag

Nem tudom hogyan lehet hozzáférni így a fájlokhoz, hogy a windows nem tölt be. Sok minden nem kellene róla, mert a több cucc a nagy laptopomon van, de az nincs itthon. Én sem értem ezt a dolgot, hogy ha másodjára visszateszem akkor miért nem jó..Első cserénél meg hiba se volt csak a 2gbos nem tetszett neki. Még reggel feljövök, hátha megúsznám egy itthoni állítgatással

(#48032) Dell XPS válasza Slash20 (#48030) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyértelmű memória probléma..... Debrecenben vagy?

Mindenképpen gyere fel reggel, mert több profi srác is van itt, és lehet, hogy megoldással rendelkeznek erre a kérdésre. és megoldódik a gondod.......(magam csak a BIOS update-ben gondolkozom) Szóval, várd meg, mert hátha... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#48033) Slash20 válasza Dell XPS (#48032) üzenetére


Slash20
tag

Újszentmargitán vagyok hétvégén, vasárnap utazok vissza.

(#48034) Slash20 válasza Dell XPS (#48032) üzenetére


Slash20
tag

Rendben :) Amint tudok jövök is fel, és persze köszi az eddigi segítséget is! Remélem megoldódik hamarabb mint várnám. jó8

(#48035) Kbali válasza iref-h (#48025) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztos, hogy az a gond, nincs rendszergazdai jogod, ezért tudsz csak a saját könyvtáraidba írni

(#48036) ravail válasza iref-h (#48025) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia!
Bocs, de éjfél előtt néhány perccel már nem bírtam nyitva tartani a szememt, és elmentem aludni.
A "Vezérlőpult"-ba lépj be. Először, jobboldalon felül a "Megtekintés a következők szerint:"-et állítsd át "Kis ikonok"-ra. Így látsz mindent ami a vezérlőpulton van. Keresd meg, és kattints a "Felhasználói fiókok"-ra. Itt látod magadat magadat pl. "USER" és a hozzád tartozó képet, mellette a nevedet a példa szerinti "USER"-t, alatta vagy azt, hogy "Rendszergazda" vagy azt, hogy "Általános jogú felnasználó" esetleg azt, hogy "Vendég fiók". Mit látsz a neved alatt? Ha nem azt, hogy rendszergazda, akkor kattints a "Fióktípus módodítása"-ra, és a kinyíló ablakban állítsd át "Rendszergazda" típusra. Ha így sem tudsz írni a "C"-re, akkor ugyanitt ("Vezérlőpult" --> "Felhasználói fiókok") a "Felhasználói fiókok felügyelete beállításának módosítása"-ra kattintva a "csúszkát" ha lehúzod alulra, a "Soha nem kérek értesítést"-hez húzva a win védelmét kikapcsolod így telepítésnél és bizonyos műveleteknél nem kér engedélyt, hanem végrehajtja. A folytatáshoz kattints a "Számítógép"-re, a "Merevlemez meghajtók" alatt kattints jobb egér gombbal a "C"-re. A lenyíló ablakban kattints legalul a "Tulajdonságok"-ra, a kinyíló ablakban kattints a "Biztonság" fülre. Itt láthatod az engedélyzet felhasználókat ("Csoport vagy felhasználó neve:" alatt) alatta, az alsó ablakban annak a felhasználónak a jogai, amin a felső ablakban állsz. Felsorolnád milyen engedélyezett felhasználókat látsz? Esetleg -ha van ídőd és kedved- feltehetnéd valahova "kép" formában az egyes felhasználólon "állva" az ablak képét, persze mindegyik felhasználóról? De előtte írok egy PM-et, olvasd el kérlek.

(#48037) Cerdoblaise


Cerdoblaise
tag

Szép jó reggelt!

Egy "P7450 2,1Ghz 3MB L2 cache 1066MHz FSB 45nm" helyére, lehet illetve érdemes "T" szériás (pl ezt: T9900 3,0Ghz 6MB L2 cache 1066Mhz FSB 45nm) procit tenni?

Főleg a fogyasztás miatt aggódok, a "P" 25W-ot, míg a "T" 35W-ot fogyaszt, nem fog így túlmelegedni?

(#48038) Kbali válasza Cerdoblaise (#48037) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elsőnek azt kellene megnézned, hogy az adott típust milyen legnagyobb procival szerelték, mert a hűtése kb. arra van tervezve.
Mi a chipset-ed típusa? Ez is behatárolja a csere lehetőségét, ill. a processzor tokozása.

(#48039) iref-h válasza ravail (#48036) üzenetére


iref-h
tag

Szia! Jó reggelt!
Köszönöm a részletes leírást, előreláthatólag csak este jelentkezem újra, most sajnos el kell mennem itthonról.
Üdv.: iref-h

(#48040) Cerdoblaise válasza Kbali (#48038) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Ha ez segít akkor egy ilyen laptopom van:

ASUS Pro78VG-TY037V

(#48041) ravail válasza Cerdoblaise (#48040) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az Intel® PM45 chipset "COMPATIBLE PRODUCTS"-jára kattintva az mondható el, hogy a laptopod chipset-je támogatja ezt a CPU-t. Tehát, valószínűleg menni fog benne. Egyedül a hűtés és a 10W-al nagyobb teljesítmény felvétel marad kérdésnek.

(#48042) Cerdoblaise válasza ravail (#48041) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Hát ez az, mert ahogy nézem ennél az Asus sorozatnál nem igazán használtak 2,2 procinál nagyobbakat, így valószínű a hűtést is erre lőtték be.

Egyébként a hűtés hatékonyságán lehet változtatni, mondjuk plusz venti a laptop alá?

(#48043) Djuree


Djuree
félisten

anyumnak újrahúztam a laptopját, megy minden, de a touchpad oldalán lévő kis görgetősáv nem. maga a touchpad jó, a drivere is fent van.
van valami beállítás vagy miért nem jó?
nem tudom milyen laptop, nem vagyok otthon.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48044) ravail válasza Cerdoblaise (#48042) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Én nem vagyok a barkácsolás híve, főleg szakértelem nélkül nem! De van itt a fórumon egy ebben NAGYMESTER kollégánk, a KillHates, akit úgyan tegnap nem láttam -pedig volt rajtam szemüveg-, de ha lehetséges a megoldás, akkor Ő ebben is biztosan tud neked segíteni. Fordulj hozzá, vagy várj türelmesen, hisz biztosan benéz a fórumba. Persze, az is lehetséges, ha így kipróbálod, és nincs szélsőséges terhelésnek kitéve, hogy bírni fogja. De a próba megmondja! Ha kicserélted, jól pasztáztad, és megteheled pl. az AIDA64 rendszer stabilitás tesztjével (System Stability Test), s a tesz alatt sem ér el kritikus hőmérsékletet, akkor módosítások nélkül is használhatod. Amit kérdeztél, a laptop alatti plusz hűtő (hűtőpad), azt én sosem használtam. A használók szerint sokat segít a hűtésen. Szerintem, annál jobb a javaslatom szerinti hűtőteljesítmény javítás. Feltételezem, nem csak otthol a hűtőpadon akarod használni, akkor meg kicsit nehézkes azt is magaddal cipelni! Nem?

[ Szerkesztve ]

(#48045) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdvözletem "lapos" kollegák!

Egyik haverom laptopja egyik pillanatról a másikra nem érzékeli a saját billentyűzetét, se az usb-s billt, se az egeret. A pendrive-ot felismeri.

Ez ügyben szeretném kérni szíves segítségeteket. :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48046) Cerdoblaise válasza ravail (#48044) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Nagyon szépen köszönöm, megfontolom a tanácsaidat, és azt hiszem KillHates kolléga véleményét is kikérem. :R

(#48047) ravail válasza Ł-IceRocK-Ł (#48045) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nem lett véletlenül a billentyűzet és az egér letiltva? (Pl. "Fn"+Fx azaz valamelyik F1...F12 gombbal, vagy esetleg a TouchPad billentyűzet felőli végén lévő, e célt szolgáló gombbal, esetleg -de akkor USB-s billentyűzetnek kellene lenni) Ha az indításkor beléptek a BIOS-ba van billentyű? Van! Hisz máshogy nem tudtok belépni. Az eszközkezelőben nincs letávolítva a "Billetyűzet" vagy nincs letiltva?
Milyen laptop? Milyen op.rendszer?

Cerdoblaise: OK! Te tudod. Szerintem is kérdezd meg Őt is.

[ Szerkesztve ]

(#48048) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem tudja valaki hány pines az Amilo Li1718-as billentyűzete? Méretre pont jó, meg a kiosztása is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48049) ravail válasza Ł-IceRocK-Ł (#48045) üzenetére


ravail
senior tag

Ami még eszembe jutott, mert ez így elég érdekes jelenség, hogy vírus írtás és kémrobot írtás mikor volt? Megy direkben valamilyen vírusírtó? Ha esetleg kiveszitek a HDD-t és külső rack-ban vagy egy asztali PC-ben vírus rírtotok, esetleg segíthet az is.

[ Szerkesztve ]

(#48050) Ł-IceRocK-Ł válasza ravail (#48047) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem tudom hogy le-lett e tiltva, hétfőn megyek és megnézem.
Biosról nem tudok hogy be tudna lépni, egy csajról van szó :DDD

Nem tiltott le semmit elmondása szerint, op rendszert nem tudom, win7 re tippelek.

toshiba satellite L300 254 ezt kaptam típusnak.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.