Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) kali válasza hopimix (#9650) üzenetére


kali
legenda

ja, hát illeszők nélkül használni is nehéz lesz, nem hogy az akksi üzemidejét növelni...
amíg nincs mindenhez normális illesztő, addig szerintem kár a wifi beállításával vesződni.
azért leírom; ha csak illesztőt tettél fel a wlan karihoz - és külön alkalmazást nem -, akkor a windows vezérli azt. a funkciógombokkal (fn + fx - asszem annál a típusnál is f2) kell bekapcsolni - ha van, ha nincs külön hardveres kapcsoló -, de illesztő nélkül lehet, hogy a funkciógombok sem működnek!

(#9652) evo87 válasza kali (#9645) üzenetére


evo87
őstag

A régi gépemben bios-ból tudtam állítani, de most ott nem találok erre utaló lehetőséget.

Viszont jó lenne ha fixre tudnám állítani a memória értékét.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#9653) kali válasza evo87 (#9652) üzenetére


kali
legenda

régebben betették a bios megfelelő beállításába, mint konfigurálható lehetőséget - főként integrált vga esetében -, hogy mennyit vehessen el a rendszermemóriából - mostanság már kevésbé divat...

(#9654) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Egy HP 550-es laptopra telepítettem egy SP3-as Win-XP-t amit NLite-al raktam össze.
Fel is ment szépen az XP.

Szerintetek normális dolog az, hogy egy 100 000 Ft-os laptophoz nem adnak driver CD-t?
Csak egy ócska user guide-ot adtak hozzá.
Külön megkérdeztem azt, aki a gépet vette, hogy nincs más CD a user guid-en kívül.
Nincs...

A netről,- a HP hivatalos oldaláról - persze le lehet tölteni, csakhogy a HP oldala egy csiga sebességével vetekszik: 18 MB kb 30 perc, és kell hozzá pár féle driver: hang, hálókártya, VGA, stb... és nem az én netem a lassú, hanem a HP ócska FTP szervere

Hogy a fene enné meg a HP-t...

A komplett telepítő CD-t le lehet tölteni valahonnan a netről egyben valami emberi léptékű sebességgel?

Ehhez a típushoz: HP 550 nem adnak ediver-CD-t egyáltalán?

Veriakilis

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#9655) ABE válasza Veriakilis (#9654) üzenetére


ABE
őstag

Oprendszer nélküli gépekhez nem szoktak driver CD-t adni, és csak külön-külön lehet leszedni a szükséges cuccokat. Ez nem egyedi dolog, egyszer ki lehet bírni, hogy letöltöd ezeket...

[ Szerkesztve ]

(#9656) uszkart


uszkart
tag

Hi!

Tényleg van olyan program, amivel ki lehet kapcsolni a DVD-t, USB-t, meg ilyenek, hogy ne fogyasszon áramot?
Mi a neve?

[ Szerkesztve ]

(#9657) kali válasza ABE (#9655) üzenetére


kali
legenda

például a (tudom, kevésbé neves :DDD ) asus és msi notikhoz oprendszer nélkül is adnak driver cd-t!

(#9658) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Hali.

Haver vett egy Toshiba Satellite L350-es laptopot Deutscheland-ban minden nagyon szép minden nagyon jó még frankó jogtiszta Vista is van rajta csak az a gond, hogy német...
Van valami mód arra hogy magyarrá lehessen varázsolni ezt az oprendszert?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9659) ABE válasza Alkarcsont (#9658) üzenetére


ABE
őstag

Csak az Ultimate verzió nyelvét lehet utólag módosítani. Egyébként pedig csak egy új oprendszer felrakásával lehet kiküszöbölni a német nyelvet.

(#9660) ABE válasza kali (#9657) üzenetére


ABE
őstag

Oké, a HP egy fos. Így már nyugodt a lelked? :DDD

(#9661) kali válasza ABE (#9660) üzenetére


kali
legenda

nem, nem így gondolom! nem is azért írtam! csak furcsa szokás a hp részéről...

(#9662) //Crouch//


//Crouch//
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem.
A Haverom vett egy Acer Aspire (5720ZG-4a2g25Mi) laptopot.
A probléma az hogy nemigazán értünk hozzá, és így még nem tudjuk.

Ha bekapcsoljuk kapunk egy "missing operation system" feliratot.

Windows Vista-t kapott hozzá. Mit tegyünk hogy fel tudjuk telepíteni?

(#9663) Alkarcsont válasza ABE (#9659) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Ok. Még egy kérdés, a noti vinyóján ott van a Vista telepítője is, de hogyan lehet újra telepíteni vele a Vista-t?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9664) ABE válasza kali (#9661) üzenetére


ABE
őstag

Tudom, tudom, nem értettem félre, semmi gond. :K

Találkoztam már én is oprendszer nélküli Dell notival, amihez volt driver CD. Viszont az én logikám szerint egy notihoz akkor jár driver CD, ha oprendszer is van hozzá. A gyári CD-ket én alapból hanyagolom, mert szeretem a legfrissebb cuccokat felrakni, és nem az ezeréves verziókat. Egyébként én is összefutottam már a lassú HP szerverrel, de amíg a gépre felmászott a Windows, annyi idő alatt gyakorlatilag le is jött minden szükséges cucc. Szóval az eredeti hozzászóláshoz visszatérve: nem értem a nagy felháborodást, ennyi várakozás egyszer belefér szerintem. :U

Alkarcsont

Passz, vinyóról (rejtett partícióról) még nem telepítettem. De ha azt használod, akkor megint csak német verziót kapnál eredményül...

[ Szerkesztve ]

(#9665) Veriakilis válasza ABE (#9664) üzenetére


Veriakilis
senior tag

"nem értem a nagy felháborodást, ennyi várakozás egyszer belefér szerintem. :U"

Végül is belefért, mert kiírt a legnagyobb driverre hogy 2 óra... én meg elmentem csipkebogyót szedni. :D

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#9666) xedos válasza uszkart (#9656) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem minden notinál más program.
Gyártó és hardware függö! SONY-mnálcsak a Wifiés bluetooth + a cd kapcsolható.
ACER-nél a firewire és a pcmcia is!

//Crouch// és alkarcsont
El kellene olvasni a noti leírását!
Lehet egy gombnyomásra indul, lehet, hogy a biosban kell állítani stb.

[ Szerkesztve ]

(#9667) Ewing1976


Ewing1976
tag

Clevo M660SE alaplap biost lehet frissíteni?

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9668) Daemon09 válasza //Crouch// (#9662) üzenetére


Daemon09
őstag

"missing operation system" = hiányzó operációs rendszer.
Tedd be a vista teleptőt meg a bios-ban állitsd be, hogy cd-ről bootoljon.

mod : Ewing1976 : Én nem találtam hozzá biost a neten. :(

uszkart : BIOS :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#9669) FerNandor válasza Daemon09 (#9636) üzenetére


FerNandor
őstag

Hali! Köszi a választ, de végül felraktam egy buherált xp-t, a dayonát. ez most jól működik. Legközelebb, ha lesz valami, akkor marad a sima xp, és akkor remélem már minden jó lesz. :K
Üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9670) montanosz


montanosz
csendes tag

Helo!

ma jön meg az új netbookom.
még nem magyon járt efféle a kezemben, szóval kérdésem hogy itt is formázni kell az aksit mint a telóknál?

Montanosz

(#9671) Ewing1976 válasza Daemon09 (#9668) üzenetére


Ewing1976
tag

Én sem, sajnos. Köszi.

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9672) Duree válasza montanosz (#9670) üzenetére


Duree
veterán

Hát ajánlatos lenne teljesen lemeríteni és feltölteni 2-3 szor.
És ha úgy használod,hogy sokat megy hálózatról miközben az akksi benne van,akkor fél évente ugyanezt meg kell csinálni és akkor az akksi sokáig bírja

duree54

(#9673) Duree válasza Ewing1976 (#9667) üzenetére


Duree
veterán

Lehtne de a clevo ezt az opciot szervízhez köti,magadtól nem tudod letölteni.
Ha gondolod behozod hozzánk a szervízbe és megcsinálom,illetve ha máskép nem megy akkor elküldöm mailba a biosfilét de tudd hogy külsö floppy kell hozzá,hogy megirja a bioszt
[link]

duree54

(#9674) Duree válasza Veriakilis (#9654) üzenetére


Duree
veterán

Gyakorlatilag az összes noti amit veszel olyan,hogy driver cd nincs hozzá,ha op rendszerrel veszed akkor van egy Recovery particio amin rajta van az op rendszer,innen telepítve fel is driverezi a gépet.Ha op rendszer nélkül veszed akkor az adott gyártó oldala tartalmazza a szükséges drivereket.Hogy a Hp oldala lassú lenne?lehet van mikor kicsit tulterhelödik de nem jellemzö.Én mint Hp szervízes naponta használom és nem tudok rá panaszkodni

duree54

(#9675) montanosz válasza Duree (#9672) üzenetére


montanosz
csendes tag

köszi, úgy teszek!

Montanosz

(#9676) Duree válasza klambi (#9646) üzenetére


Duree
veterán

Keresd meg öket segítenek[link]

duree54

(#9677) xcbiker válasza klambi (#9646) üzenetére


xcbiker
addikt

Üdv!
Esetleg az alaplapjavítást meg tudom oldani.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9678) Kbali válasza montanosz (#9675) üzenetére


Kbali
nagyúr

Úgysem tudod lemeríteni, mert az elektronika nem engedi. Ezek az akksik kb. olyanok, mint egy mobiltelefon akksija. Nem kell formázni, de a teljes kapacitás az első néhány töltést követően érik el. Az első töltésre szoktak javasolni 12-16 órát.

(#9679) hopimix


hopimix
tag

Sziasztok!
van arra valami esély, hogy az Asus x53 ke notimhoz XP-s drivereket beszerezzek, vagy felejtsem el, és tegyek rá Vistát? Ha be lehet ezeket szerezni, akkor hol?

(#9680) Redy


Redy
tag

Sziasztok!
Egy Acer Apire 5315-re szeretnék XP-t tenni, de nem akar CD-ről bootolni.
Olvastam hogy a BIOS-ban kell átíállítani hogy CD-ről kezdje a bootolást, de amikor bekapcsolom a gépet és kiirja az Acer logonál hogy nyomjak F2-őt nem a bios jön be hanem valamilyen fekete képernyő és csak a Vistát vagy valamilyen memória ellenőrt tudok elindítani.
Ha valakinek van ilyen laptopja írja meg nekem hol tudom a biosban a bootolást átállítani.
Előre is köszi.

(#9681) klambi válasza klambi (#9646) üzenetére


klambi
addikt

senki ajajj... :F :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9682) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Notebook-ra, Vista alá keresek, valami kis ingyenes programot, ami kiírja a hőfokokat, esetleg még az akku maradék idejét, és indul automatikusan.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#9683) spyduck válasza Spidee (#9682) üzenetére


spyduck
nagyúr

Everest 4.20

(#9684) spyduck


spyduck
nagyúr

Egy fontos kérdés!

Adott egy Dell Vostro 1500 nvidia 8400gs VGA-val. Csomót lehetett arról hallani, h hibás GPU-kat csinált az Nvidia és a 8400gs nagyon is érintett benne.
Ez a hír mennyire igaz? A VGA játék közben száll el? Mindegyik hibás vagy csak egyesek és azok szállnak el hamar? Eleve nem bírja a melegedést.....?

(#9685) szaki1


szaki1
tag

Hali!

egy notebook-n hogyan lehet memóriát ellenőrizni a memteszttel?

Nélam a memtest 86-3.4a elindul a progi és rögtön lefagy nem megy a tesztcsík a tesztelés alatt (felül, kicsit jobbra)!
semmilyen gyorsbill.-re nem reagál a progi, mint ESC vagy C.

Az asztali gépen nem fagy le és rögtön megy a tesztcsík is!

[ Szerkesztve ]

(#9686) Spidee válasza spyduck (#9683) üzenetére


Spidee
senior tag

Valami ami kevesebb memóriát eszik?
Olyan kéne ami csak a nekem kellő feladatot látja el, és így kevesebb memóriát eszik mint az everest.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#9687) spyduck válasza Spidee (#9686) üzenetére


spyduck
nagyúr

NHC (notebook hardware control)
Én csak ezt a 2-t ismerem.

(#9688) Spidee válasza spyduck (#9687) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi, az is volt már fent!
Gondoltam van ezeken kívül is valami.
Keresgélek akkor valamit.....

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#9689) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Vista alatt,hogy lehet beállítani,hogy ha lehúzom a tápról a gépet, akkor automatikusan átváltson energiatakarékos üzemmódra?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9690) ABE válasza V.Stryker (#9689) üzenetére


ABE
őstag

Az adott energiasémán belül be lehet állítani, hogy akkus üzemmódban mik legyenek a paraméterek.

(#9691) V.Stryker válasza ABE (#9690) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ja ja, addig eljutottam én is. :) De ezek szerint nem lehet,hogy maga az energiasémák között váltson.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9692) Duree válasza szaki1 (#9685) üzenetére


Duree
veterán

Vane gy Linuxos memtest most a 2.2 verzionál tart
Ez egy bootcd-n van rajta szerintem az egyik legjobb a kategóriában
Ha gondolod elküldöm az iso file-t egy mailban mert nem hosszú pár Mb-t
kiirod egy cd-re és mehet a teszt

duree54

(#9693) Duree válasza spyduck (#9684) üzenetére


Duree
veterán

Én ugyan csak Hp-t szervízelek de nem mindegyik Vga száll el még a hibásnak tartott szériából sem.
Viszont igaz ami igaz ha terhelem a gépet iszonyuan forró tud lenni.
Gondolom a delleknél hasonló a helyzet

duree54

(#9694) Duree válasza Redy (#9680) üzenetére


Duree
veterán

Pedig az F2 a belépés a bioszba.
Gép indulásakor kell megnyomni az F2-t és nem mikor indulna a windows

duree54

(#9695) Redy válasza Duree (#9694) üzenetére


Redy
tag

Ha megnyomom az F2őt akkor a Vista boot menü jön elő. és nem szokványos kék bios hanem fekete háttér és csak 2 menüpont van:S

(#9696) ABE válasza V.Stryker (#9691) üzenetére


ABE
őstag

Én ilyenről nem tudok. :F

(#9697) Bukta01


Bukta01
tag

Sziasztok! Egy Gigabyte N512-es notival rendelkezem és két problémám van vele:
1. a 4 usb-ből 3 usb port működik
2. a 3 müködőből, csak az egyik működik usb 2.0-sként, a másik 2 csak 1.1-esként, pedig a gyártó oldalán, illetve mindenütt azt írják, hogy 2.0-ásak az usb portok.
Szerintetek mi lehet a hiba?:F
Üdv!

(#9698) slappy


slappy
csendes tag

Üdv

Az lenne a kérdésem, hogy egy Intel X3100 grafikus vezérlővel rendelkező noti (Asus X51L-AP 169 2ghz;2 Gb Ram) mennyire jó lehet a játékokra (nem Crysis szintű gamek, inkább régebbiek COd2 pl) Azért erre a gépre esett a választásom mert az Asus oldalán ehhez van XP driver és ennél többet nem tudok notbookra költeni. Csak XP-s gép érdekelt és az asus szimpatikus.

Nem tudom hogyan lehetne megtudni, hogy mi a helyzet ezért megkérdezem itt. Használ valaki ilyen grafikus vezérlővel ellátott notit?

Remélem nem tettem fel túl hülye kérdést :) Ha igen sorry :)

Thx

(#9699) spyduck válasza slappy (#9698) üzenetére


spyduck
nagyúr

COD2-t felejtsd el.
max warIII, GTA2, CS1.6, NFSU2 stb....

(#9700) slappy válasza spyduck (#9699) üzenetére


slappy
csendes tag

Üdv

Hasonló árfekvésben elképzelhető valamilyen másik noti esetleg, ami erősebb ilyen téren??
CSak XP-s legyen ez a legfontosabb

Esetleg ezek közül melyik a jobb: nV GF 7000M

Radeon HD3470 256MB

Mondjuk ha nem akkor nem. Úgy is munkára kellene legtöbb időben, csak hát a szabadidő.

Thx a segítséget előre és utólag is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.