Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) KillHates válasza doddencs (#8298) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom, egy barátom már megkeresett ezzel a problémával, de neki XP volt a gépén.
Kínlódtunk egy darabig míg rájöttünk. Vista alatt nem tudom mi a megoldás!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8302) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung 60Gb-os notebook winchesterem + egy alumínium USB 2.0-ás 2,5"-os külső HDD tartó-m, amit bedugok a laptop USB-be, és onnan használom.
Megnéztem Hard Disk Sentinel progival, mert sokszor kiírta az eszközhibát (I/O).

Tehát bad sectorosnak írja.
Olvastam valahol, hogy az is lehet, hogy a rack rossz, tehát csupaszon is ki kellene próbálni.
Szét is szedem én, ha kell, de milyen csatoló kell hozzá,hogy össze tudjam dugni a notival, hogy hívják ezt a csatolót, s hová kell bedugnom egyáltalán a notiba csupaszon?
Please help :R

(#8303) 30z.Samu válasza KillHates (#8300) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja! Köszi szépen! :DD Tök furcsa, hogy szinte semmi hangja nincs. :Y

De lenne még egy kérdésem: A bekapcsolás gomb mellett az "E" és a "P" gomb micsoda?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#8304) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Egyik pillanatról a másikra a laptop nem ad képet. Látszólag. Ha jobban megnézem akkor nagyon nagyon halványan ottvan ugyan a kép de teljesen használhatatlan. Hirtelen jelentkezett a hiba, működött aztán következő bekapcsoláskor már nem működött, és azóta sem. Mi lehet a gond? Nagyon meghalt a kijelző vagy menthető valahogy csere nélkül?

(#8305) 30z.Samu válasza aviator (#8304) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát szerintem csere... :(

Sic Parvis Magna

(#8306) doddencs


doddencs
senior tag

Akkor tudna nekem valaki olyan programot ajánlani Vista alá, amivel a processzort állandó max sebességre be tudnám állítani? RMClock fenn van a gépen, ha azzal menne előny lenne, de bármilyen programot ajánlatok felteszem :)

(#8307) ABE válasza doddencs (#8306) üzenetére


ABE
őstag

A Vista energiagazdálkodási beállításainál be lehet állítani fixre az órajelet.

(#8308) aviator válasza 30z.Samu (#8305) üzenetére


aviator
tag

Mennyibe fájhat egy ilyen szerinted? Clevo M550G a tipus Albacomp Style Note néven fut itthon. Vagy létezik olyan hogy bontott notebook kijelző?

(#8309) ABE válasza aviator (#8308) üzenetére


ABE
őstag

Az általad leírt hibajelenség (sötét kép, amin lehet látni valamit) olyankor szokott lenni, ha a háttérvilágítást árammal ellátó inverter meghibásodik. Általában elég cserélni csak az inventert, de szerintem érdemes felkeresned vele egy notebook szervizt. A lényeg, hogy ha kijelzőcserét mondanak az első helyen, akkor inkább vidd máshová a gépet. Lehetőleg olyan helyet keress ki, ahol a bevizsgálás ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#8310) KillHates válasza Doris Lune (#8302) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Ez egy SATA portos vinyó! Keresd meg az egyik barátodat akinek modernebb asztali gépe van (van benne SATA port) és ugyanúgy ahogy a nagy vinyói vannak fel kell dugni ezt a kis vinyót is.

Azt hiszem ennél egyértelmübb nem lehetek! :D

Ha abban a gépben is behány a HDD Sentinel akkor garba vissza tudod vinni ezt a vinyót mert minden SAMU hdd-re 3 év gari van és még 3 éve nem volt 60 SATA a piacon, tehát feltételezem, hogy ez a vinyó fiatalabb.
Sok sikert! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8311) KillHates válasza 30z.Samu (#8303) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖööö... telán Eco és Power?
Milyen gép ez?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8312) KillHates válasza aviator (#8304) üzenetére


KillHates
nagyúr

1, beszorult a lecsukás érzékelő pöcköd és nem kapcsol be az invertered (háttérmegvilátítást csináló eletronika)
2, ebben az elmeháborodott melegben tönkre ment az invertered
3, a vezérlés adta meg magát
4, milyen gép is ez? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8313) KillHates válasza 30z.Samu (#8305) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogy csere! Szegényre a frászt hozod!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8314) ABE válasza KillHates (#8310) üzenetére


ABE
őstag

Egyes helyeken csak 1 év garival árulják a Samsung HDD-t... :(

(#8315) KillHates válasza aviator (#8308) üzenetére


KillHates
nagyúr

8.930,- Ft hányat adhatok? :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8316) KillHates válasza ABE (#8314) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert sumák herék, mert az olcsóbban forgalmazott un. OEM vinyókra csak egy év support-ot ad a Samu HUN, de a gyár ugyanúgy 3 évet ad a vinyókra. Kivéve a Spinpoint F1-eket, azokra 5 évet.. Ha a gyárnak kiküldöd, mindig kicserélik. Én küldtem ki egy 40-est és 3 hónap múlva visszaküldtek egy 120-ast sűrű elnézések közepette, hogy már nem volt 40-esük stock, de leírták, hogy hogyan lehet 40-esre korlátozni a hdd BIOS-ában :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8317) KillHates válasza ABE (#8314) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te ki vagyok a Renyóklubban? Nagy arcok vannak ott! :D
Ő?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8318) 30z.Samu válasza KillHates (#8313) üzenetére


30z.Samu
félisten

Höhö! :D

Ez egy Travelmate 4050

Mi az az Eco?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#8319) ABE válasza KillHates (#8317) üzenetére


ABE
őstag

Igen, ez én vagyok. :U

Ismersz a klubból embereket? :)

(#8320) Doris Lune válasza KillHates (#8310) üzenetére


Doris Lune
tag

Thnx :R :R :R Igen, elég egyértelmű voltál, köszi a képet is. Tényleg megértettem.
Próbálkozom. Már meg is van a kiszemelt egyén, holnap viszem hozzá. Sajnos nincs gari rá, mert használtan vettem, nem újonnan... Csak akkor még nem ismertem a HDD Sentinel programot...

S mégyegy kérdés:
Ha kiderül, hogy tényleg rossz a vinyó, a mobilrack meg jó, melyik winchestert ajánljátok bele, hol érdemes megvenni, ahol jók az árak, de van esetleg gari is?

Bármilyen 2,5-ös Sata winchester jó az Usb-s mobilreckbe? Vagy csak bizonyos típusok, hogy keressem?

(#8321) KillHates válasza ABE (#8319) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Notebook Doktor Kft-t nem ismered?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8322) KillHates válasza 30z.Samu (#8318) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az e-gomb az az empowering kutyaf@sza programot indítja
a p-gombra meg rá tudsz bindelni valami saját progit.
Ehhez rendesen fel kell installálnod minden bizb@szt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8323) ABE válasza KillHates (#8321) üzenetére


ABE
őstag

Ha az a te céged, akkor ismerem :DDD, mert mi már összefutottunk L30 zsanér ügyben. :)

(#8324) KillHates válasza Doris Lune (#8320) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem gyalúld le a vinyót (formázd meg rendesen, nem gyorsban! ez kb 1/2 óra) és ha nem akad meg, nem kezd el kattogni akkor nem lesz gond vele, mert lehet, hogy gyárilag kijelölt badsectorok vannak csak a vinyódón. Azért a családi képeket ne ezen tárold! :D
Elpusztíthatatlan 2.5"-os vinyókat a Seagate gyárt, xxxx.9 sorozatban. Ezek 650G operating, 950G illetve 1100G non-operating shock-ot bírnak. Igaz drágábbak néhány ezressel, de kikapcsolt állapotban akár 6 méteres zuhanást is kibírnak!
Bármilyen 2.5"-os SATA vinyó jó SATÁS a mobilrackbe!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8325) KillHates válasza ABE (#8323) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak a volt cégem, mert belefáradtam már...
Ehhh, ja persze! Nagyon ismerős voltál!
Öreg csocsesz vagyok már elfelejtettem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8326) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Adataimnál lévő laptopot mennyiért lehetne körülbelül eladni? 1GB-nyi ram, illetve a HDD még garanciális, a többi része már nem. Maga a laptop kívül belül hibátlan, még az eredeti matricák is épségben vannak rajta, pixel hiba sincs a képernyőn.

(#8327) arvas


arvas
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy előre feltelepített Vista-s notebookomon milyen programmal tudok új particiót létrehozni, persze formázás nélkül, ha ez megoldható egyáltalán?

(#8328) KillHates válasza Cathfaern (#8326) üzenetére


KillHates
nagyúr

KHM.... :o :o :o

A viccet félretéve; nézz körül az apróneten, ott általában olcsóbb minden, tehát azon az áron, itt a PH-n el fog kelni a géped hosszas cigánykodást követően (ez általában jellemző a PH aprójára) , de ha gyorsan akarod eladni akkor rakd fel az aprónetre, vigyázz, hogy ne többért mint az ottani átlag, és akkor néhány héten belül lesz új gazdája.
Ha nem találsz ilyen gépet, akkor lődd be egy hasonló teljesítményű, márkás géphez.
(olyan 140-150 eFt körül fog elmenni, tehát célozd meg a 160-at, aztán úgyis lealkudják :D)

Sok sikert az eladásához!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8329) KillHates válasza arvas (#8327) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

A Partition Magic program tud on-the-fly partíciókat kezelni!
Óvatosan a használatával, ezzel könnyen le tudsz mindent törölni!

Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8330) arvas


arvas
csendes tag

Köszi a gyors választ KillHates, teszek egy próbát.

(#8331) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

Hi
Melyik a gyorsabb?
TL-60 vagy T5550?
Illetve videókártyában a HD 2600-os mennyire yó?
Nézegettem Madonionon teszteket de ha az egyik van akkor a másikról nincs teszt...

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#8332) Fuck3r válasza Fuck3r (#8331) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

okés, tárgytalan

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#8333) Doris Lune válasza KillHates (#8324) üzenetére


Doris Lune
tag

Már leformáztam, nem kattogott, csak 67%-nál megállt, s nem formázott tovább.
Köszi, körülnézek winyó ügyben. :R

(#8334) KillHates válasza arvas (#8330) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincs mit!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8335) KillHates válasza Doris Lune (#8333) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor az kakukk!
CHS, Ramiris, Expert nagyker vonalat ajánlom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8336) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hahó!

Nos, tesztelgettem a kis notit, amit szerváltam, és képzeljétek lazán lejátsza a 720p-s filmet! :Y
Tökre megörültem neki! :C

Sic Parvis Magna

(#8337) KillHates válasza KillHates (#8335) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dorisnak!

Tudok olcsón egy 120-as WD-t. Passportból lett kivéve, tehát ez a strapabíróbb fajta!
WD1200BEVS[link]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8338) Doris Lune válasza KillHates (#8337) üzenetére


Doris Lune
tag

Mennyi az az olcsó? Új, vagy használt?

(#8339) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Milyen notebookot ajánlanátok 100-120 között, ami viszi szépen a 1080p filmeket?
Az is fontos, hogy nagyon csendes legyen.

(#8340) doddencs válasza doddencs (#8294) üzenetére


doddencs
senior tag

UP!

(#8341) KillHates válasza Doris Lune (#8338) üzenetére


KillHates
nagyúr

Használt. 7.000,- Ft

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8342) KillHates válasza frankie! (#8339) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olyat ami Core2-es vagy DualCore-os vagy AMD Turion procis.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8343) Rive


Rive
veterán

Hali!

Manual kellene vagy Gericom Overdose3 2200C vagy Portocom FreeForce 2700T laptophoz.

Illetve: bármi olyan típushoz, aminek ugyanilyen az alaplapja - igazából az alaplapi DIP kapcsolók érdekelnek.

Előre is köszönet :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8344) Rive válasza Rive (#8343) üzenetére


Rive
veterán

Köszönet, megvan :R :C

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8345) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok, lenne egy olyan kerdesem, hogy a laptopomba ki szeretnem cserelni a merevlemezt mert eleg szukosen ferek csak el rajta, jelenleg egy 100gb-os 7200as vinyo van benne.A kerdesem az az lenne hogy jatekra is szeretnem hasznalni akkor maradjak a 7200as vinyoknal es akkor egy 250est veszek, vagy nem szamit igazabol a fordulatszam es akkor 320ast.Elore is koszi :R

(#8346) Doris Lune válasza KillHates (#8341) üzenetére


Doris Lune
tag

Köszi, inkább vettem egy újat 8e-ért, van rá gari, meg HDD Sentinel. :R

(#8347) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

USB-s egeret használok, és amikor beboot-ol a Windows, kikapcsol az egér, és csak akkor kapcsol vissza, ha kihúzom, majd megint bedugom!

Ez mitől van?

Köszi előre is a választ!

Sic Parvis Magna

(#8348) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Vettem egy notit, de még nem kapcsoltam be, először töltöm. Nem tudom pontosan, hogy szükséges-e az akksit formázni, vagy töltés közben el lehet kezdeni a telepítést, ha a külső tápegység be van dugva, mellette is tölti az akksit ugye?

[ Szerkesztve ]

(#8349) KillHates válasza Lazsnak (#8345) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt hiszem 320-asban még nem kapni 7200-ast!
De szerintem egy 320-as PMR-es 5400-as Samsung-ot vegyél!
Gyors, megbízható, olcsó! 3év garis! És nem melegszik mint a 7200-asok!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8350) KillHates válasza Doris Lune (#8346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szuper ár! :R A garos az a tuti! Főleg ha ilyen kevesen múlott!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.