Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) Dell XPS válasza mutyi (#47000) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tényleg elég "grizes" a Gap-Pad, de nem mértél tegnap drámai hőmérsékleti tartományt (most nézem), csak a processzor nem bírta a youtube videókat, ami manapság egyre gázosabb.....

Üdv, Dell XPS

(#47002) Müszi válasza mutyi (#47000) üzenetére


Müszi
senior tag

Erőforrás zabálás ide vagy oda, azért nem szép dolog az Inteltől, hogy ilyen gyengusz terméket hoz forgalomba energiatakarékosság gyanánt. Jóismerősnek is van egy, már említett Dell példánya. Hát én már gariba visszavittem volna, hogy számomra használhatatlan, vagy csak egyszerűen falhoz vágtam volna egy rossz napomon :DDD .

(#47003) KillHates válasza mutyi (#46974) üzenetére


KillHates
nagyúr

A gap padokat ki kell cserélni speciális, kifejezetten ide gyártott réz lemezekre és meg kell kenni jófajta ( SilMore = Scythe ) hűtőpasztával.
Valami azt súgja lesz még egy utad Tökölre :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47004) speeedyyy válasza Müszi (#46999) üzenetére


speeedyyy
tag

Milyen árban van?

(#47005) KillHates válasza Dell XPS (#46995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Legyártatott réz lemez az igazi disztroj! :K 400 W / mK :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47006) mutyi válasza KillHates (#47003) üzenetére


mutyi
őstag

Szerintem lesz ott még több utam is.
:)

(#47007) KillHates válasza mutyi (#47006) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, ja.Ami a kis fos hűtését illeti, szerintem sem azon múlik a nagyobb felbontású jutyúbos videók megnézése, hanem, hogy ebben a rendszerben nincsen elég kakaó arra, hogy szívja a hálózatról az adatot miközben nyomja ki a képernyőre.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47008) KillHates


KillHates
nagyúr

Azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy hol tudom megnézni egy Asus gép garancia státuszát (tehát, hogy meddig él a garanciája)?
Mert amikor beírom az Asus oldalán, akkor csak drivereket és garancia kiterjesztést tukmál az oldal :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47009) taxi válasza Dell XPS (#46955) üzenetére


taxi
aktív tag

Köszi, ez elkerülte a figyelmemet.
:B

Hakuna matata

(#47010) arpi6k válasza Dell XPS (#46966) üzenetére


arpi6k
addikt

Pár napja jelentkezett először.

Intel & ATI

(#47011) BigBlackDog válasza KillHates (#47008) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem Asusnak nincs ilyen (nyilvános) szolgáltatása, vagy tévedek?

(#47012) keszo


keszo
őstag

sziasztok
lifebook p1510-hez ért valaki?

Attila

(#47013) anonimus25


anonimus25
tag

sziasztok egy fujitsu siemens amilo pro v2030 as laptoprol érdeklödnék töletek.majd szeretném kicsit böviteni esetleg ez lehetséges??elöre is köszi

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#47014) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van egy Észer Eszpájör 5920G-s laposom. Az a problémám vele, hogy idle is sokszor felpörgeti a ventit, holott nem melegszik. Újra lett már pasztázva is, de így sem jó. Lehet, hogy a venti része kaputt?

(#47015) BigBlackDog válasza anonimus25 (#47013) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erősen függ ez attól, hogy jelenleg mi van benne. Memóriát pl. 2 Gb-ig lehet bővíteni, akksiból talán a 6 cellás lehet a legnagyobb (eredeti), proci kicsit keményebb dió. GPU nem cserélhető.

(#47016) anonimus25 válasza BigBlackDog (#47015) üzenetére


anonimus25
tag

jelenleg 1.8 as proci bár nem tudom mennyit lehet bele pakolni majd esetlegesen.vagy található e ehez.akksi nem életbevágóan fontos.videokari az sajna fix :/

esetlegesen egy ssd befogadására képes lenne?

[ Szerkesztve ]

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#47017) BigBlackDog válasza anonimus25 (#47016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt pont nem írtam, pedig elég sokat tud segíteni. Igen, azt lehet. Ha van optikai meghajtód, akkor veszel egy caddy-t, beleteszed a hdd-t, a hdd helyére meg mehet egy ssd. Ezenkívül még a memóriát húznám fel 2 gb-re. Laptop procik horror árban vannak, sokat már nem lehet javítani szvsz, ha most is egy 1,8 GHz-es példány van, szóval ezt hanyagolnám.

(#47018) Dell XPS válasza anonimus25 (#47016) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ne felejtsd el, hogy érdeme-e IDE csatolójú SSD-t vásárolnod, hasznosulna ez? Olvass utána a sebességének, és utána esetleg mi lenne a sorsa, ha lecserélnéd a gépet....

Üdv, Dell XPS

(#47019) BigBlackDog válasza Dell XPS (#47018) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez jogos, el is felejtettem, hogy IDE csati is lehet egy notiban.

(#47020) KillHates válasza BigBlackDog (#47011) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazad lesz... :O
Innét is látszik, hogy Ánuszéknak van még hová felnőniük: Dell, Lenovo, Toshiba....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47021) KillHates válasza KaiotEch (#47014) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, semmi baja sincsen.
A hűtés mértékének szükségességét nem "hőmérővel" méri az SM vezérlő, hanem a periféria-kontrolleren lévő feszültséghez tartozó átfolyó áramból számolja ki: P=U*I.
Egy kondi vacakol valahol és meg-meg ugrik a "P" változó, mert a zárlatos eszköz igényli az "I"-t :D

Gyíkforsz 8400 van a gépedben?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47022) KillHates válasza anonimus25 (#47013) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Celeront érdemes lenne Centrino-ra cserélni (P4m-re) (már pár ezerért van bele)
A memóriát 2GB-ra tornázni (ez tózse nem egy nagy etvasz)
Esetleg egy SSD-vel megvadítani ha sokat akarsz rákölteni (ha majd lecseréled ezt a masinát, akkor az SSD-t átrakod majd az újabb gépedbe)

Csodákat majd így se várj 3D-ben, mert a Via nem erről híres...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47023) BigBlackDog válasza KillHates (#47022) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vajon bírná a p4m-et is? Én csak celeron m-mel szerelve láttam, van egy gyanúm, hogy a centrinot nem fogadná el, bár próba-szerencse.

1 hozzászólás/5 perc.

(#47024) KaiotEch válasza KillHates (#47021) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, ATi kártya, de pontosan most meg nem mondom melyik. Tehát szét kéne szednem és megnézni nem-e púpos valamelyik? Mondjuk ezt kétlem, és ha nem akkor hogy nézzem meg melyik a szar?

Az mondjuk érdekessége, hogy ha WoT-tal játszok rajta, akkor a GPU felmegy 120°C fölé(!) és lekapcsol az egész :D

[ Szerkesztve ]

(#47027) Dell XPS válasza BigBlackDog (#47026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szóval, Neked volt igazad, benéztem ez SATA1-es csatolójú, alig akartam elhinni, de így van! :B :R

Akkor tulajdonképpen, vehet akár SATA3-as SSD-t is, hiszen lefelé teljesen jó, az újabban meg még jobb lesz..

Üdv, Dell XPS

(#47028) anonimus25 válasza BigBlackDog (#47023) üzenetére


anonimus25
tag

igazándibol ez a laptop ingyen lenne nekem :)csak fel akarnám kicsit huzni ha lehet de ahogy irtatok pár dolgot azért lehet valamit javitani rajta ezek szerint.ram az sztem meglesz akkor bele a 2 gb.de ha a kezemben lesz a jövö héten akkor már tudom fixen a dolgokat sztem.de köszönöm addig is a segitséget.bár igaz nem egy mai laptop de ha ingyen van :)))

azt sajna nem tudom hogy a csatolofelület sata vagy ide a laptopban.de ha sata akkor bármilyet lehet bele tenni?mert láttam a sata3 as ssd olcsobb mint a sata

[ Szerkesztve ]

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#47029) KaiotEch válasza Dell XPS (#47027) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, csak SATA2-es és SATA3-as SSD között szinte semmit nem veszel észre. Max ha sokat másolgatsz! :)

(#47030) BigBlackDog válasza Dell XPS (#47027) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"újabban meg még jobb lesz.." -> emiatt jobb választás a SATA3, ez igaz.

u.i.: ez az aláhúzott "neked volt igazad", remélem nem orrom alá dörgölés akart lenni. :) Nem szerettem volna semmi sértőt írni, elnézés, ha így sikerült volna

(#47031) Dell XPS válasza BigBlackDog (#47030) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, teljesen normálisan írtam/értettem!!! Szerintem ez így helyes, korrigáltam magam.. :K

Üdv, Dell XPS

(#47032) KillHates válasza BigBlackDog (#47023) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Szerintem igen, mert tudomásom szerint a Via chipset-ben nem volt CPU limites széria, mint az Intel G40L ami csak a Celeronokkal tudott szóba állni.

Ja, aztán bogarászd majd Te vissza, hogy kinek mit mondtál :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47033) KillHates válasza KaiotEch (#47024) üzenetére


KillHates
nagyúr

A notikban szilárdtest kondik vannak, azok nem púposodnak; csak sunyiban befosnak.
Igen, szedd szét mindenképp, de ha van a közelben szaki az jobb lenne...
A 120 fokos treshold leoldás nagyon gáz, nem fogja sokáig bírni a GPU így! :K
Helyileg merre vagy?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47034) juve600


juve600
nagyúr

üdv ! ha saját kezüleg bövitek ram-ot a notiban akkor elvész a garancia ???
thx

(#47035) Muerte válasza juve600 (#47034) üzenetére


Muerte
addikt

Nem.

(#47036) BigBlackDog válasza juve600 (#47034) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, feltéve, ha semmi olyan matricát nem sértesz meg, amin a "warranty void if removed" vagy hasonló szöveg áll.

(#47037) KillHates válasza juve600 (#47034) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az MSI-nél igen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47038) juve600 válasza BigBlackDog (#47036) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

lenovo g580 ban lenne

(#47039) mazsola48


mazsola48
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus k53sc laptopom i5-s 2410m procival 8Gb rammal geforce 520mx és intel hd 3000-s vidi karival.
Assassi's Creed-el szeretnék játszani és nem indul el, csak a kezdőképernyőt hozza be. Utána olvastam hogy mi lehet a gond. Azt írták töltsem le az új vidi kari drivert 310.61 BETA és utána jó lesz. Másoknál ez működött is, de nálam amint fel szeretném rakni a drivert, ezt írja ki: A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert. És nem tudom tovább telepíteni. Ráadásul a rendszert is most raktam fel újra szóval elméletileg jó minden.

Valami megoldás? Előre is köszönöm.

Mazsola

(#47040) racsi69


racsi69
csendes tag

Hali.
Adott egy noti(toshiba l30).Kijelző tört,kicserélt,de más tipusra.
A videofelbontást kéne más értékre állitanom mint engedi a driver.
Tételesen 1440x900 helyett 1280x800-ra.
Ati x200-as vezérlő van benne és elvileg tudnia kell ezt is.
Powerstrippel nem jártam eredménnyel,gondolom a registry-ben kéne mokolni,de hol?
Hab valaki tudna egy kis instrukciót adni,megköszönném.
THX

(#47041) KaiotEch válasza KillHates (#47033) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem is nagyon használjuk játékra, csak ha nincs gépem, mint most :)

(#47042) KillHates válasza KaiotEch (#47041) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy HD-s videó is be tud fűteni a GPU-nak rendesen...
Egy szó mint száz; foglalkozni kell vele, mert csak idő kérdése mikorra fog teljesen elromlani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47043) KillHates válasza racsi69 (#47040) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáld meg levenni a vga drivert, majd rakd fel megint. Amikor települ akkor olvassa ki az LVDS a kijelző panel PIC-jéből és paraméterezi be az illesztőprogramot. Én is jártam már így DELL-el.
Ha nem megy, akkor kijelző kábelt is kell cserélned mert akkor a kábelben van földhurok csinálva.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47044) KaiotEch válasza KillHates (#47042) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát csak netezésre/levelezésre van használva. :K Már mint említettem egyszer szétszedtem, kitakarítottam, újrapasztáztam, ventit is átnéztem és jónak tűnt, aztán ismerős szaki sem talált semmi hibát. Mondjuk a beépített mikrofon sem működik valamiért, akkor már azt is meg kéne nézni, csak ott akkor a felső paneles részt is szét kell szedni, lehet, hogy csak érintkezési hiba.

Esetleg tudnál segíteni akár privátban, hogy miket nézzek meg főleg, és hogy mérjem ki mondjuk multiméterrel? :R

[ Szerkesztve ]

(#47045) nussa5 válasza mazsola48 (#47039) üzenetére


nussa5
aktív tag

Először mindig az integrált gpu driverét kell felrakni, mert addig nem tudod az nvidia drivert feltelepíteni. A legújabb inteles driver a 9.17.10.2875

(#47046) mazsola48 válasza nussa5 (#47045) üzenetére


mazsola48
csendes tag

Köszi szépen megoldódott annyival, hogy csak az intel drivert kellett feltenni. A másikat még mindig nem tudja :/ de legalább a játék megy :)

(#47047) nussa5 válasza mazsola48 (#47046) üzenetére


nussa5
aktív tag

Innen töltötted le az nvidiás bétát? 310.64 Beta Driver

(#47048) mazsola48 válasza nussa5 (#47047) üzenetére


mazsola48
csendes tag

Nem innen, de ugyanezt. a dolog érdekessége hogy ez működik. :) köszönöm szépen. :)

(#47049) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Sony Vaio notebookom, és "asztali" számítógéppé akarom alakítani. Ha otthon vagyok akkor monitorra, billentyűzetre és egérre kötve asztali gép lenne, koliban pedig notebook.
(Jobb lenne otthon 22-23"-on dolgozni, és nem 15"-on.)

Van -e lehetőség arra, hogy ha a gépet otthon lecsukva működtetem, akkor kinyitás nélkül betudjam kapcsolni?
Nem szeretném minden indításkor kinyitva,és visszatenni a "dokkoló" helyére.

Vagy csak az alvó mód a megoldás, ami billentyű leütésre felkel?
Ha sokat alszik, nem árt neki?

Válaszokat köszi !

Nem tudtam melyik topicba írjam, ez tűnt a legmegfelelőbbnek.

(#47050) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Remelem a topik profiljaba illik a kerdesem.

Ma egy restart utan Windows 8 Pro x64 os-em (ami eredeti dreamsparkos) telepitett valami frissitest, ujraindulasa utan pedig az OS toltese kozben elkekhalalozik. Ujraindul, toltes kozben kiirja a Preparing Automatic Recovery uzenetet majd par perc elteltevel ismet kekhalal es reset. A megoldasi otleteim sajnos hiaba valok voltak:

- Recovery mode elvileg mar nem F8 hanem shift+F8 de egyaltalan nem reagal ra, hanem elkezdi betolteni az os-t aminek persze kekhalal a vege
- A kekhalal csupan annyit kozol velem kedvesen, hogy a gepem problemaba futott de nyugodjak meg ok ujrainditjak a rendszert. Koszi!
- Win8 telepito lemez: nyomjak egy billentyut hogy dvdtol bootoljon, nyomok, de ugyanugy az os-t kezdi tolteni egeszen a kekhalalig

Kifutottam az otletekbol, hogy mikepprn deritsem ki esetleg hw vagy sw hibarol van-e szo. Win7 lemezzel nrm probalkoztam meg muvel ugy sem tud nekem rendszervisszaallitast csinalni Win8-on, format pedig kizart mert kellenek az adataim a vinyorol. Mellesleg ha Win8at srm bootol akkor mast sem fog.

Szerviz elott jo lenne par tanacsot kapni, hogy mit probalhatnek meg meg vag egyaltalan milyen hibara gyanakodjak. Koszi elore is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.