Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) Thusor


Thusor
őstag

Van egy Toshiba Satellite L40 gépem...ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy hány pixelhibától cserélik gariban a panelt? Mostanában vettem észre, hogy néhány pixel szürkés-fehéren világít.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8852) litter


litter
tag

Nem tudja véletlen valaki, hogy a Centrino2-es platformra épülő notikhoz (gm45 chipset és p-xxxx procik) van e már olyan NHC vagy RMclock szerű prog, ami már kezeli rendesen az új szériát?
Az NHC ugye már nem is tudom mióta nem frissült, meg vista sp1 alatt úgyis meghal teljesen.
Az RM clock meg nem ismeri fel sem a procit (p8400) sem a chipsetet.
Másról meg nem tudok.
Jah és sztetek kb milyen szorzó/fesz értékeket érdemes megadni downclock esetén? Van már valakinek új, 45ös procija aki meg tudná szakérteni a dolgot?
Nem merek háttérinfó nélkül próbálgatni, igaz per pill nincs is mivel:)
thx!!!

(#8853) Kbali válasza Thusor (#8851) üzenetére


Kbali
nagyúr

A géphez adtak egy kifejezetten a kijelzőhibákról szóló könyvecskét is, abban benne van. Letölthetően nem találom. Esetleg hívd fel a Technotrade-et, biztosan tudnak segíteni.

(#8854) Thusor válasza Kbali (#8853) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi a segítséget...megtaláltam a kis könyvecskét, de nem tudom megállapítani, hogy melyik típusú pixelhibám van...ezt hogy lehet megállapítani?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8855) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Véleményt kérnék az alábbi notira!

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=8835

Ennek az r500-nak is magnézium váza van?

(#8856) nemma


nemma
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van itt a PH-n valaki, aki notebookokkal foglalkozik és olcsón adja?:)
Köszi

(#8857) 30z.Samu válasza SG3rg0 (#8855) üzenetére


30z.Samu
félisten

Erről már valaki kérdezett minket korábban, szerintem még mindig jó ez a noti. :))

Sic Parvis Magna

(#8858) taxi


taxi
aktív tag

Bocs hogy ide(is)írok,de hátha valaki tud segíteni.
-Dell Latitude C640-hez kellene egy hálózati töltő.Nem baj ha rossz,mert az enyémnek eltört a kábel,közvetlenül a csatlakozónál,és nem tudom már megforrasztani sem.
-nincs valakinek elfekvőben?(Fogarasi úton 12k.-huhh.)

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#8859) hernan.c


hernan.c
tag

Egy elég "vad" kérdésem lenne: ha egy notebook-on van HDMI csat. akkor ps3-at lehet rá csatlakoztatni? :))

(#8860) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Sziasztok
Egy intel pentium m procit ki lehet cserélni egy core 2 procira?
Bocsi a láma kérdésért :DD

(#8861) Thusor válasza hernan.c (#8859) üzenetére


Thusor
őstag

Nem tudsz, mert a notebookokon HDMI kimenet van...ps3-nek bedik bemeneti kell.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8862) Thusor válasza DaviD202 (#8860) üzenetére


Thusor
őstag

Az attól függ, hogy milyen chipsettes az alaplapod...nézd meg everesttel.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8863) DaviD202 válasza DaviD202 (#8860) üzenetére


DaviD202
aktív tag

rájöttem
i915-ben nem működnek
i945ben működnek

(#8864) DaviD202 válasza Thusor (#8862) üzenetére


DaviD202
aktív tag

megelőztél :DD

(#8865) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy Inspiron 1501-el lenne problémám. most telepítettem újra, a vezetéknélküli internet működik rendesen, de a vezetékes nem akar működni. Felraktam minden drivert, ami a Dell honlapján volt, de nem jó. Bedugom a kábelt, hálózati kapcsoltoknál azt írja, hogy működik, de mégsem tudok netezni vele. Mit lehet csinálni vele?

(#8866) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Tegnap vettem egy EEE Pc 701-et, de ma amikor rádugtam egy külső billentyűzetet, felcserélte az notin a betűket. Össze-vissza vannak. A külsőről tudok írni, de a notién nem. :F
Valaki tudna megoldást a problémámra?

Köszönöm előre is! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8867) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok
egy elég érdekes problémam van remélem tudtok segiteni:
van egy Fusi V5515 Esprimo gépem, amibe vásároltam /najo, adták / egy 512-es RAM modult, Samsung. Mikor beleteszem a gyári 1Gb-os mellé a gép minden 2. kapcsolásra hajlandó elindulni, akkor viszont gond nélkul és fel is ismeri.
A RAM nem hibás mert 2 másik notiban ezt nem produkálja, egy Acerben és egy Fusi Amiloban.
Viszont a RAM slot sem lehet hibás az Esprimoban mert egy másik, 1 Gb-os modullal meg azonnal elindul gond nélkul
Valakinek otlete?

(#8868) kali válasza blueMerle (#8867) üzenetére


kali
legenda

a notid nem csípi az adott modult - vagy a két eltérő lapkát együtt! sajnos ez gyakori probléma - főleg notiknál...

(#8869) blueMerle válasza kali (#8868) üzenetére


blueMerle
veterán

értem, és én is erre gondoltam de akkor meg miert van az hogy másodjára gond nélkul elindul. És ha igy használom az nem gond?
Jahm nem eltéro lapkák, teljesen ugyanolyanok

[ Szerkesztve ]

(#8870) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Milyen expresscard csatolójú hangkártyákat lehet kapni? A lényeg, hogy 2.1-et jól tudjon, erősítőre lesz majd kötve.
Vagy esetleg USB-s is szóbajöhet, de az expresscard jobb lenne.
Dell D630ba kéne.

[ Szerkesztve ]

(#8871) Prof01 válasza Prof01 (#8866) üzenetére


Prof01
veterán

megoldva

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8872) duduati


duduati
aktív tag

Hali mindenki.

Múltkoriban ésdeklődtem itt hogy mi lehet a gépem baja, mert 2 giga rammal kikapcsol 5 percen belül, 1,5 gigával meg valamikor csak 3 óra múlva, 1 gigával meg megy napokig. Végül amiket kaptam tanácsokat megpróbáltam bevetni de hiába, ezért visszaküldtem a lapit gariba. 1 hét múlva jött is vissza és alaplap csere történt vele. Gondoltam leírom hogyha másnak is lesz ilyen problémája akkor fogja tudni hogy mi a gond.
Amúgy Asus a gép és a gariztatása nagyon korrekt. Szóltam hogy baja van, küldték érte a futárt szerdán, és köv hét csütörtökön már meg is jött a gép a cserélt alaplappal, és a teljes költséget az Asus álta, úgyhogy piros pont nekik hogy ilyen gyorsak voltak. Ja és szerencsémre megtoldták a 2 éves laptopom gariját +2 évvel:D

Ezútonis szeretném megköszönni mindazoknak akik segítettek nekem a hiba megoldásában!
Üdv

(#8873) eLioT84 válasza Prof01 (#8871) üzenetére


eLioT84
tag

mi volt a gond,ha szabad kérdezni? :)

(#8874) kali válasza blueMerle (#8869) üzenetére


kali
legenda

az egyik modul 512mb a másik pedig 1gb - lehet azonos a gyártó - még esetleg az időzítés is, valamint az is, hogy mind a kettő 1 vagy 2 oldalas - méretileg azonban eltérnek, és ez pont elég, hogy ne mindig kapja el első indulásra a fonalat a noti!
több olyan eset is előfordult már - itt a fórumon is írta valaki -, hogy két eltérő méretű modul mellett egyáltalán nem indul el a notija...

(#8875) xedos válasza (Kolombusz) (#8870) üzenetére


xedos
addikt

google express card+audio...
Ezt találtam főként: Creative X-Fi Extreme [link]

[link]

(#8876) Prof01 válasza eLioT84 (#8873) üzenetére


Prof01
veterán

A külső billentyűzet bekapcsolta a Numlock-ot, és a betűk helyett számok voltak a noti billentyűjén. :D Aztán rádugtam a külsőt, Numlock kikapcs, lehúztam usb-ről és már jó is volt. :DD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8877) eLioT84 válasza Prof01 (#8876) üzenetére


eLioT84
tag

:):)

(#8878) nagyarcz


nagyarcz
tag

sziasztok!
olyan jellegű kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy most fogok venni egy Acer TravelMate 2413 NLM notit és azt szeretném kérdezni,hogy tudja-e kezelni a Dothan magos Pentium M-eket?
intel 910GML chipkészlet van rajta. az intel oldalán hivatalosan csak az van kiírva,hogy Celeron M 3xx-es szériát kezel viszont Acer oldalán találtam egy doksit Acer TravelMate 2410 Series név alatt és ott meg azt írják,hogy kezeli a Pentium M-eket is 400-as FSB-vel.
melyik írásnak hihetek tulajdonképpen? ha tudna valaki segíteni ebben, azt megköszönném.
üdvözlettel:
nagyarcz

(#8879) xcbiker válasza nagyarcz (#8878) üzenetére


xcbiker
addikt

Ki kell próbálni. Elviekben lehet, hogy menne, bár én gm(L)-es notit nem vennék.
Az már más kérdés, hogy ACER-t sem.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8880) nagyarcz


nagyarcz
tag

mi a baj egyébként a GML-es notikkal? én nekem csak suliba kell netezésre, filmezésre és zenére meg programozásra. másra nem használnám,de ha tudok benne cserélni procit,akkor azzal a munkálatok elvégzését meg tudom gyorsítani. 55k egyébként az ára, ezért veszem meg.
azt tudom,hogy VGA-t nem tudok cserélni a lapban,de nem is baj, nem gamelni fogok vele.

[ Szerkesztve ]

(#8881) xcbiker válasza nagyarcz (#8880) üzenetére


xcbiker
addikt

a cpu bővítés lehetőségének korlátai miatt valamint ez ebből fakató későbbi eladhatóság-ár miatt.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8882) nagyarcz


nagyarcz
tag

én saját célra veszem, eladni nem fogom. amíg suliba járok addíg fog kelleni, utána meg filmezésre,zenére fogom használni,sőt a netezés sem utolsó szempont. ezekre teljes mértékben megfelel. ha játszani akartam volna,akkor Core 2 Duo-s gépet vettem volna bővíthető VGA-val:)
akkor elvileg a Pentium M megy benne (a 400-as FSB-s)?

(#8883) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy amikor el akarom indítani a Red Alert 2-t az eee pc 701-emen, akkor ilyen hiba üzenetet dob: "Error - Unable to set the video mode"

Tud rá vki megoldást?
Köszönöm előre is! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8884) nagyarcz


nagyarcz
tag

nem tudta beállítani a videó módot, az is elképzelhető,hogy kicsi neki a felbontás és emiatt nem tudja elindítani. vagy a kijelző lehet a ludas..... úgy értve,hogy kicsi és nem férne rendesen bele a játék.

(#8885) Prof01 válasza nagyarcz (#8884) üzenetére


Prof01
veterán

pedig biztos belefér, mert 800x600-on van a felbontás. RA2-nek pedig 640x480 is elég. felraktam a legújabb dx9-et is, de nem jó így se. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8886) nagyarcz


nagyarcz
tag

hát ez jó, én még ilyet nem láttam, engem is meglepett amit írtál:( pedíg a konfigod elegendő hozzá.passzolok.remélem sikerül megoldást találni rá
üdv
nagyarcz

[ Szerkesztve ]

(#8887) blueMerle válasza kali (#8874) üzenetére


blueMerle
veterán

Koszonom a választ, megoldottam, az Acebrol kivettem az eredetileg benne lévo 1 gigás modult azt betettem a Fusiba ill mellé az 512-est és így már vígan duruzsol gondmentesen. :) Az Acerben pedig a Fusi eredeti 1 Gb-os modulja van :D

(#8888) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Adott egy Asus A6Q00KM laptop, a tulaj elutazott 1 hétre nyaralni, a laptopot itthon hagyta működőképesen, most mikor hazaért a következő a jelnség, bekapcsolást követően, még mielőtt képet adna ki kapcsol.. Próbáltam akksi nélkül elindítani közvetlen tápról, próbáltam hdd-nélkül elindítani de semmi. Én alaplapra gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#8889) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, asus notimon win reinstall után az a fura helyzet áll fenn, hogy nem hajlandó hangot kiadni ha a fejhallgatót rádugom, vagy bármiféle hangfalat stb. ez mitől lehet? drivert már próbáltam újrapakolni stb.

előre is köszi

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#8890) ABE válasza Lotusz (#8889) üzenetére


ABE
őstag

Ha XP-d van, akkor próbáld meg EZT felrakni, talán segít. :K

(#8891) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

14,1"-os WXGA+ kijelzőn nem gáz az 1440x900-as felbontás, nem túl kicsi? Szemeztem 1 notival, annak is 14es volt a kijelzője, de 1280x800as felbontással. Ez szinte majdnem ugyanaz, de a felbontás nagyobb...

Szerintetek?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8892) kali válasza A_ScHuLcZ (#8891) üzenetére


kali
legenda

miért lenne gáz? kicsit apróbbnak tűnik majd rajta minden - mert az is -, de nem vészes!
nekem is furcsa volt, amikor a 15.4" 1280*800 noti mellé vettem egy 12.1" 1280*800 apróságot, utóbbi először furcsa volt, de néhány nap alatt ráállt a szemem!

(#8893) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Senki semmit?

(#8894) ABE válasza Sz.Miki (#8893) üzenetére


ABE
őstag

Szintén alaplapra tippelnék. :K

(#8895) madeec


madeec
csendes tag

Hello!

Vettem egy HP Pavilion 6960-as lapit, gyári Vistával, de le akarom szedni és xp sp2-t rakni a helyére, de a telepítésnél azt írja ki, hogy nem ismeri fel a HDD-t. Mi ilyenkor a teendő? Hallottam, hogy át lehet állítani BIOS-ban IDE-re a SATA-t, de akkor elvileg lassabb lesz, amit nem nagyon szeretnék... Egyéb ötlet? Előre is köszi!

(#8896) ABE válasza madeec (#8895) üzenetére


ABE
őstag

Elvileg lesz lassabb, gyakorlatilag nincs különbség. Ha ez mégsem jó neked, akkor a SATA drivert kell integrálnod a telepítő CD-be. Erről ebben a topicban is találsz sok utalást, illetve van külön topicja is. :K Egyébként a Windows feltelepítése után is hozzá lehet rendelni a SATA drivert, így azt ajánlom, ha van lehetőséged a BIOS-ban átállítani a SATA natív módot, akkor tedd azt!

[ Szerkesztve ]

(#8897) AMD Power


AMD Power
titán

Inteles fronton van valami jó/használható IGP-s megoldás notiban?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8898) BluEyes válasza madeec (#8895) üzenetére


BluEyes
őstag

Rosszul hallottad, nem lesz lassabb.
Sata driver utólag is felrakható, amennyiben nem hagy nyugodni a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8899) Shadows


Shadows
senior tag

Valaki segithetne Dell vostro 1500-as masinámba 8400m gs van és ki akarom tenni a képet tv-re, vanrajta s-video, de akármit csisnálok nem megy. Keresetem hozzá drivert de csak 2007-es Júniusi a legutolsó.Elképzelhető hogy nem fejlesztenek hozzá, vagy csak én vagyok ilyen balfasz hogy nem találok normálisat mert nincs nvidia control panelem amibe tudnék valamit bütykölni.

Valaki segithetne. :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#8900) rinpocse


rinpocse
tag

Holnap reggelre meg kell adnom egy Lenovo notebook tipusát.

Amit nézegettem: SL500, R500 valamint R61.
Tanácsot kérek: melyik sorozatot ajánljátok, főleg irodai munka, internet, esetleg film.

Mi a különbség az S valamint az R sorozat között: Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.