Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Eseménynapló:

A rendszernél ezt találtam:
Típus: hiba
Forrás: DHCP
Esemény: 1002
Típus: hiba
Forrás: WIN32Time
Esemény: 17, és 29

Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: Dhcp
Esemény kategóriája: Nincs
Esemény azonosítója: 1002
Dátum: 2008.12.21.
Idő: 19:23:15
Felhasználó: -
Számítógép: GEP1
Leírás:
A számítógép a(z) 00215C74CAFB hálózati című hálózati kártyához tartozó 192.168.1.100 IP-cím bérletét a DHCP kiszolgáló (0.0.0.0) elutasította. (A DHCP-kiszolgáló DHCPNACK üzenetet küldött)
További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#11002) Veriakilis válasza Veriakilis (#11000) üzenetére


Veriakilis
senior tag

A setup diagnostika lemegy hiba nélkül.
A memória, és a HDD teszt is hiba nélkül lemegy.
A HDD-Sentinel is hibátlannak látja a vinyót.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#11003) _ak_ válasza Veriakilis (#11002) üzenetére


_ak_
addikt

Próbálkozz frissebb vagy régebbi lan driverrel.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11004) Veriakilis válasza _ak_ (#11003) üzenetére


Veriakilis
senior tag

SP39243.exe van telepítve.

Tudsz adni valami újabb driver linket?
Keresem, de egyelőre nem találom (ugyanazt találtam meg, mint ami eddig is meg volt).

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#11005) radírfej


radírfej
senior tag

help!

hp nc 4000-es gépemet szerettem volna újratelepíteni, azonban sajnos a megjelenítésnél problémák adódnak.

a hp hivatalos oldaláról levett AGP driver nem megy fel, egész egyszerűen nem csinál semmit, ennek hiányában pedig VGA driver telepítés után nem képes az XP bootolni és összeomlik a rendszer, csak rendszer visszaállítás segít.

xp sp nélkül, sp1, 2 és 3 esetében is ez történik.

fizikailag biztos, hogy semmi baja nincs a rendszernek, kipróbáltam Vistával, automatikusan felismeri a VGA-t, Age of empire-oztam is picit (vista alatt meg hang nincs, nincs is vista driver az ADI cucchoz...).

mi lehet a probléma?

jelenleg csak ez az egy netképes gépem van, jó lenne, ha rendben menne, de sajna nem tudok úrrá lenni a problémán!

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#11006) Logitech


Logitech
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Acer Aspire 5720ZG notebookom, és kb. 1 hónapja azt csinálja, hogy ha akksiról használom és a töltöttség lemegy 30-35%-ra, akkor hibernálja magát a gép, és kikapcsol. Ez a hibernálás 10%-ra van nekem beállítva, és ez régebben működött is rendesen. Akksi időre amikor bekapcsolom a gépet kicsivel több mint 2 órát ír, és amikor lekapcsol akkor még fél óra körüli időt ír, hogy annyi van hátra. Ha rádugom töltőre, és elindítom a gépet, 0%-os akksit mutat, és onnan kezd el tölteni, de most vettem észre, hogy ez felmegy 55%-ra és abbamarad a töltés (narancsról zöldre vált a led), és felugrik 100%-ra. A gép kb. 1 év 2 hónapos. Teljesen halott az akksi, vagy van valami módszer amivel javítani tudnék rajta?

(#11007) Logitech válasza Logitech (#11006) üzenetére


Logitech
aktív tag

Már nem tudtam módosítani, everest ezt írja ki:

Akkumulátor tulajdonságai:
Eszköz neve GC86508SAT0
Gyártó SANYO
Egyedi azonosító SANYO GC86508SAT0
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 44400 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 44400 mWh
Jelenlegi kapacitás 44400 mWh (100 %)
Feszültség 12486 mV
Elhasználódás mértéke 0 %
Energiaállapot Váltóáram

(#11008) grél


grél
csendes tag

sziasztok!
Tegnap vettem egy pa 3553-as gépet és az XP-t sikrült telepítenem de nem találok hozzá semilyen drivert. Ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

(#11009) Furky


Furky
őstag

Sziasztok, érdekes jelenség tanuja vagyok épp most. Egy Acer Travelmate 5720as-t kaptam, hogy nézzem meg mi a probléma. Bekapcsolom, bootol, majd windows kiírja, hogy windows folytatása, tölt, tölt, majd megjelenik a kurzor. Fekete képernyő, és csak az egeret tudom használni rajta, semmi nincs, bármit nyomok meg, nem reagál. Van valami ötletetek? Windows Vista van rajta...

(#11010) Furky válasza Furky (#11009) üzenetére


Furky
őstag

Tárgytalan, megoldódott a probléma...

(#11011) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Lenne egy Toshiba Satellite L31-113 noti. Biosban ki lett kapcsolva az execute disable bit nevű dolog használata (prociba beépített hardveres vírusvédelem). És onnantól nem indul el a noti. Asztali PC-s múltamból merítve szerintem ki kéne venni az elemet, kb 20 másodpercig járatni (így elfelejt mindent), majd visszatenni az elemet és úgy elindítani. Persze ha van benne elem. Tudunk valamit csinálni, hogy mégse kelljen szétkapni a notit? Mert a haverom azt mondta hogy nem igazán tudta szétkapni a notit. A garancia lejárt már róla.

Köszi előre is a válasz(oka)t és az ötlet(ek)et! :R

Sic Parvis Magna

(#11012) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...sziasztok...mindenkinek BUÉK...

...ide is beírtam, hátha...lenne egy komolyabb problémám...vettem a "Qwerty"-be egy laptopot...C2D E7250(2GHz) 1X2giga DDR2 667 memo 160-as vinyo GF8600GS VGA...megnéztem az Ewerwst 4.6-ossal a lapra azt írja:"Alaplap neve Intel Corporation SANTA ROSA CRB"...de az intel oldalán se találtam ilyet...igazából a gondom a következő: a Notebook Hardware Control 2.0 pre release-06-prof. ed. progival szeretném a venti szabájzását átállíttatni úgy, hogy már alacsonyabb hőértéken aktiválódjon...de ehez szükségem lenne egy bizonyos "ACPI" driver-re...ez áll egy "CS file"-ból, és egy "XML dokumentum"-ból...a progi mappájába van tőbb is, csak más gépekhez...

...jah...nem ártana BIOS-t is frissítenem, mert szeretném a procit is újabbra cserélni, és memót is mégegy 2 gigás modult, hogy szaladjanak DUAL-ban...

...örülnék ha valaki tudna segíteni...kösz...Jim...

...U.I.: csináltam riportfilet is, de nem akartam ide bemásolni mert kicsit nagy lett...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11013) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Már régebb óta produkálja néha a notim a következő jelenséget;
Mivel nem mindig vagyok gépnél,de a gépnek mennie kell-ezért általában be van kapcsolva az 1perc utáni monitor kikapcsolás..
Csakh; Ki is kapcsol,s amikor kb negyedszerre kapcsolja ki,s mozgatom meg az egeret a képernyő furán "szétesik"... :F

A fotón látszik (S persze,mindez vibrál mint állat..)
Eddig azt csináltam h restart,az előbb viszont megvártam míg újra "kikapcsolódik" a monitor,megmozgattam az egeret és láss csodát újra a régi.. :U
Vmi kezd meghalni,vagy mi lehet a baj? :F
Az XP kb 2 hónapos..,a gép kb 4 éves
Köszönöm.
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11014) Str8 sk8r válasza runner 125 (#11013) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a régebbi CRT moncsik akkór produkáltak ilyen képet, ha a felbontást vagy a frissítési frekit "nem bírták"...lehet nállad is rossz felbontásba, vagy frekire kapcsol a VGA készenléti állapotból történő vissatéréskór...esetleg a képernyő elektronikája kezd bizonytalankodni...de ez csak egy tipp...

...viszont én továbbra is várom az ötleteket a #11012-es HSZ-re... :K ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11015) Matthewsz válasza runner 125 (#11013) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

sztem az egész márkával van a baj :)

(#11016) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

szerintetek lehetséges a mikrofon bemenetből kimenetet varázsolni? :F

(#11017) runner 125 válasza Matthewsz (#11015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Str8 sk8r
Köszönöm. Kivárom mi lesz.

Matthewsz
Gondoltam h lesz ilyen "beszólás".
Nézd, ez a gép februrában 5 éves lesz,nem tudom ezt mi okozza ,de mindeddig semmi problémája nem volt. :K
Összességében megvagyok elégedve a típussal. Ez még az első szériás FuSi noti ,kemény 340k volt akkor. ;)
Persze felhozhatok én is ellenpéldát; jó barátom 7 hónapos Asus notija fogta magát és elszállt. Noh de mind1,ebbe ne menjünk bele. ;)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11018) Hack3er


Hack3er
őstag

Tudtok olyan programot amivel tudom az aláírásomban szereplő laptop ventilátorát szabákozni?

Eddig mikór játszottam akkór felpörgött fulra, ekkór még a 7600GO volt benne, de most vettem bele egy 8600M GS-t mióta beleraktam játékba nem pörög fel teljesen a venti, egy kicsit zavr mert elegszik.

(#11019) Str8 sk8r válasza Hack3er (#11018) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a nemrég általam is említett "Notebook Hardware Control 2.0 pre release-06-prof. ed." progi többek között erre is hivatott...ráadásul a "FuSi" laptopod alapból is kezelné, mert az "ACPI" file-ja bennevan... :K ...csak az enyém nem...

...valaki HELP #11012... :O ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11020) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Sziasztok.
Meg tudná valaki mondani,h tényleg szét kell bombázni egy Pavilion dv6940 -et
ahhoz,hogy kicseréljem a procit benne :F
Gyári oldal szerint szinte ki kell szedni a gép 88%-át :D Kicsit lementem hídba..
Előre is köszönöm..nameg Búék!!!!!!! :)

(#11021) Duree válasza P.e.t.ya. (#11020) üzenetére


Duree
veterán

Hp szervizben dolgozom és sajna teljesen szét kell szedni a gépet ha procit akarsz cserélni

duree54

(#11022) Duree válasza Matthewsz (#11016) üzenetére


Duree
veterán

hát nemigazán,hacsak nem olyan a felépítése.
Voltak régebbi Clevo gépek ahol ez lehetséges volt egy speciális kábel segítségével

duree54

(#11023) Duree válasza runner 125 (#11013) üzenetére


Duree
veterán

Ez a hiba nagyon vga problémára utal
ha gondolod behozod a szervízünkbe és megnézem

duree54

(#11024) Duree válasza Veriakilis (#11000) üzenetére


Duree
veterán

Lehet,hogy memóriahibás a gép,illetve már volt olyan hp a kezemben amelyiknek a memfoglalata volt KH-s
Ha megkeresel a szervízben szívesen segítek

duree54

(#11025) P.e.t.ya. válasza Duree (#11021) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Na ez szívás :W Ezért is zsírabb az ibm :DDD
Köszönöm a választ :R

(#11026) Str8 sk8r válasza Duree (#11024) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...PLS HELP MY...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11027) xcbiker válasza Str8 sk8r (#11026) üzenetére


xcbiker
addikt

mi a notebook márkája amúgy?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11028) Pierre07_20


Pierre07_20
csendes tag

Hello mindenki!

Van egy Acer laptopom és beállítottam próbaként egy bios ill. rendszerindító jelszót. Újraindítottam kéri is a jelszót ami 01234, viszont a 0-t nem fogadja el, tehát csak az 1234-et veszi be és így hibás jelszóval be sem bootol!!! Pls segítsetek!!

(#11029) Str8 sk8r válasza xcbiker (#11027) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...igazábol még itt se derült ki biztosra a gyártó...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11030) Str8 sk8r válasza Pierre07_20 (#11028) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...próbáltad már úgy is, hogy "ö-1-2-3-4" tehát a nulla helyett a kilences utáni karaktert ütöd le...szerintem bevállik... ;) ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11031) Pierre07_20 válasza Str8 sk8r (#11030) üzenetére


Pierre07_20
csendes tag

már próbáltam de sajna semmi eredmény :(

(#11032) _ak_


_ak_
addikt

Megérkezett a Dicota tatyóm, de az az igazság, h nagy csalódás nekem. Minőségileg nagyon ott van, a probléma a szabad hellyel van. A laptopnak van bőven, de szinte semmi más nem fér bele, egy 0,7es Bols Fanta Pezsgő és kb el is fogyott a hely. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#11033) cocatamas


cocatamas
csendes tag

Sziasztok, bocs, ha zavarok, de bazi nagy bajban vagyok. Tegnap filmnézésre készülődvén a füles csatlakozót egy lyukkal arréb tolván az usb portba tettem. Egy zárlat, azóta se kép, se hang. Garis a gép, de erre hivatalosan nem érvényes. Ha elküldöm garanciális javításra-/Asus-Csehország/, és nem jogos a gari, mindent kiszámláznak.
Ha megbontja valaki, garancia ugrik. Azt sem tudom, mi halt meg benne, esetleg csak vmi bizti a táp körül, vagy rosszabb esetben alaplap is.Tudnátok segíteni, esetleg tanácsot adni? Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#11034) P.e.t.ya. válasza _ak_ (#11032) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

2 literes viszki bezzeg simán ellapul...és marad hely a kísérőnek :DDD

(#11035) Duree válasza cocatamas (#11033) üzenetére


Duree
veterán

Ha az usb por nem sérült tehát nem látszik rajta semmi akkor nincs mitöl félni el fog menni garanciában,egyébként nincs bizti itt a gépben.Namost ilyenkor ha nem indul az azért van mert a gép usb portjának a lábai összekuszálodtak nézd meg az ominózus portot és ha igy van egyengesd vissza a lábakat és újra menni fog.
Másik a DISPLAY szervíz javít Asus gépeket keresd meg őket

duree54

(#11036) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Búék mindenkinek :DD

(#11037) Dusee válasza GeeTeQ (#10900) üzenetére


Dusee
őstag

Hi!
Nem öntöttél bele semmit?ha igen takarítani próbáltad már? (Sűrített levegővel kifújni)
Ha nem ez a baj, akkor vagy veszel hozzá új billt, vagy vissza gariba, vagy együtt élsz vele így!
Hupsz, elég régi hsz-re válaszoltam, azóta már biztos meglett a válasz :U
BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#11038) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Találtam egy jópofa notebook alátétet: AVIATOR Laptop Stand

Weboldal: [link].
Youtube video: [link].

Olcsó és pont megfelelne. Jó lenne itthon is kapni.

(#11039) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Pls egy választ... :U
problémám

essexboy

(#11040) runner 125 válasza Duree (#11023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham.
Köszönöm a lehetőséget,sajnos kicsit odébb vagy. :(
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11041) djDanee


djDanee
csendes tag

Hello mindenki! Segítséget szeretnék kérni, gondom van egy Fuji notival, azt csinálja hogy egyik pillanatról a másikra egyszer csak az lcd egy egyszínű képet jelenít meg és semmit nem tudok kezdeni utána vele. Ez általában fehér szín de más színek is előfordulnak. Ezután csak reset segít. Ha valakinek lenne tippe vagy tapasztalata, megköszönném! üdv.danee

-IBM-

(#11042) Petiu


Petiu
csendes tag

Sziasztok!
Van egy MSI laptopom, amelynek van sd/mmc/mc olvasója, és minap beledugtam egy micro stick pro kártyát, addig toltam míg olvasta(bepattant hátra), de nem lehet kiszedni.
Egyszerűen nem lehet hozzáférni... közben rájöttem kellett volna valami adaptor hozzá...
Valaki tudna mondani egy technikát amivel kitudnám szedni? köszi!

(#11043) Duree válasza djDanee (#11041) üzenetére


Duree
veterán

Ez VGA hibára utal
Hozd be a szervízünkbe és megcsináéjuk[link]

duree54

(#11044) djDanee válasza Duree (#11043) üzenetére


djDanee
csendes tag

Az integrált videokártyát lehetséges javítani (szokásos intel)? Egyébként köszönöm a választ, a gépet egyébként is ott vásároltam.

-IBM-

(#11045) cocatamas válasza Duree (#11035) üzenetére


cocatamas
csendes tag

Köszi, megnéztem az usb portot, nem látszik semmi rajta. Amennyire látható, a lábak nem hajlottak el, pontosan befért a füles csati és rövidre zárt. A gép nem csinál semmit, még azt sem jelzi, ha a töltő be van dugva. Még1x kösz az infót.

(#11046) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdés;
Egy jó barátom az ASUS notijába a minap beakarta dugni a fülhallgatót,és véletlenól egy pillanatra hozzáért az egyik USB porthoz a Jack...-a gép abban a pillanatban kikapcsolt. S egy jó darabig be sem kapcsolt.. :U Lehúzta az akkut,vissza,csak hálózatról próbálta..-aztán elvitte szervízbe,ott meg bekapcsolt egyszerre. :))
Mi lehetett baj? :U
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11047) mobbo


mobbo
senior tag

hp 6715s-ben 1giga ram van alapbol, szeretnek bele 2-ot
hol kapok hozza? milyen kell? hogy kell cserelni?
thx a valaszt

(#11048) runner 125 válasza mobbo (#11047) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

DDR II, 667 MHz -kell bele.
Tele van a net számteches boltokkal.
Pl.
Csere nem bonyolult,teljesen áramtalanítsd a notit (akku le)
Elvileg a noti alján van egy nagyobb és egy kisebb fedő ,a nagyobbikat kell lecsavarozni,s az alatt lesz(nek) a modulok.
Kihúzod a régit,betolod az újat :)
(kis pöckök fogják őket)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11049)



csendes tag

sziasztok!
barátnőm kapott egy acer asp 5535-ös notit, előtelepített vistával. a gond az, hogy használat közben néha fogja magát, és kb. mintha készenlétbe tenné magát, leáll, a képernyő elfeketedik(asszem ki nem kapcsol, csak fekete lesz), és nem reagál semmire. vista reinstall után is ugyanúgy előjön a probléma. van amikor pár perc alatt behal, van hogy egész sokáig megy szépen, de aztán ugyanúgy vége lesz. mi lehet a gond? köszi a segítséget előre is.

(#11050) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

fontos lenne a válasz!:

lenovo 3000 N500 laptopom kb 6órát ment és netezés közben(semmi más nem futott) kékhalálozott és újraindult.

túlmelegedés???(mostanában kicsit többet pörög a hűtőventi)vagy más?

mi volt ez és mennyire gyakori?

:R

U.I.: csak azért parázok ennyire mert azért vettem notebookot mert az asztali gép használhatatlanná vált annyit kékhalálozott össze-vissza, szóval most ha ez is kezdi kikészülök...ezért lenne fontos a válasz.

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.