Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42001) selenge válasza guppy (#41999) üzenetére


selenge
tag

akkor ha jól látom komplett fedlap kerettel és egy zsanér pár... meglesem mibe fáj
normális szervízdíj kb 5k... ha nagyon fölé ajánlanak hagyd ott :)

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#42002) Dell XPS válasza selenge (#42001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez elég drámai, valóban...........
"ha nagyon fölé ajánlanak hagyd ott" ezt mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#42003) selenge válasza guppy (#41999) üzenetére


selenge
tag

hát, rossz hírem van, jelenleg egy darab alkatrész nincs, azaz csak zsanér takaró lemez, de az is narancssárga...

Dell: hát, mondhatja neki, hogy mennyanyádba... vagy keress más balekot, de én általában ha nevetséges összeget akarnak kérni valamiért szépen megkösznöm és viszlát :D

[ Szerkesztve ]

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#42004) Arkennys válasza selenge (#42003) üzenetére


Arkennys
addikt

Hja, ahogy észrevettem, van ahol nagy szakszöveg körítéssel csillagászati áron próbálnak megcsinálni mindent, vagy bejön vagy sem alapon. Nem túl szimpatkus politika. :(

Lemeznek meg némi vizespapíros mattítás, és lehet is ráfújni némi jó minőségű feketét, igény esetén lakkot is, vagy ami szín kell, ez még nem lenne gond :D

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42005) Dell XPS válasza Arkennys (#42004) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt Te hol látod? Én nem látok semmilyen előzményt erre vonatkozóan?

Üdv, Dell XPS

(#42006) Arkennys válasza Dell XPS (#42005) üzenetére


Arkennys
addikt

Mire gondolsz?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42007) Dell XPS válasza Arkennys (#42006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hja, ahogy észrevettem, van ahol nagy szakszöveg körítéssel csillagászati áron próbálnak megcsinálni mindent, vagy bejön vagy sem alapon. Nem túl szimpatkus politika.

Ezt nem értettem, látom mindketten a javítandó MSI-ről beszéltek, csak azt nem találtam, hogy hol kapott túlzott árajánlatot.

Üdv, Dell XPS

(#42008) Arkennys válasza Dell XPS (#42007) üzenetére


Arkennys
addikt

Szervizdíjakra mondtam, erre, hogy ha pofátlanul sokat mondanak neki, hajtsa el őket. Ami jogos is lenne, ha ugyanazt akarják megjátszani vele, mint velem, árajánlat kéréskor. Ami végül egy ezresből kijött, máshonnan pofátlanul 8-9 re lett belőve árban, egy hivatalos rizsával körítve. Én erre reagáltam, nem kifejezetten az MSI szerelőgárdájára. Szerintem mindenfelé akad ilyen szerviz sajnos.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42009) Dell XPS válasza Arkennys (#42008) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nyugi, csak megkérdeztem!!! Azt hittem elkerülte a figyelmemet valami és tájékozódni akartam, ennyi.....

Szerk: Egyébként Te is szoktál kérdezni, nem?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#42010) Arkennys válasza Dell XPS (#42009) üzenetére


Arkennys
addikt

Semmi baj nincs, csak elmondtam, hogy ne legyen félreértés :) Figyelmed nem kerülte el semmi, csak akkor én fejeztem ki magam szűkösen elsőre :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42011) Dell XPS válasza Arkennys (#42010) üzenetére


Dell XPS
veterán

Némi felháborodást éreztem benne....

Üdv, Dell XPS

(#42012) Arkennys válasza Dell XPS (#42011) üzenetére


Arkennys
addikt

Nem volt, csak sietve kellett megírnom, mert közben el elrohangálok a dolgomra is :)) Bocsi a félreértésért.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42013) Dell XPS válasza Arkennys (#42012) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok,akkor PEACE van!! :DDD

Üdv, Dell XPS

(#42014) Arkennys válasza Dell XPS (#42013) üzenetére


Arkennys
addikt

Az az :C

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42015) soundsthu válasza selenge (#41991) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Szia,

133 Mhz-est raktam bele, de elvileg 100-ast is tud fogadni!
Amit viszont találtál BIOS-t, azt írják, hogy a gc modellhez való. Mindegy, ha Omnibook XE3-hoz nem található semmilyen BIOS frissítés, akkor marad a kutatgatás a 256 Mb-s sd memória után.

Üdv!

:))

(#42016) Dell XPS válasza soundsthu (#42015) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mi a gond ezzel a géppel, azóta ketten is jelentkeztek, szintén bővítésre és megy Nekik minden... Mi a baj?

Üdv, Dell XPS

(#42017) guppy válasza selenge (#42003) üzenetére


guppy
őstag

Tudnál küldeni néhány szervizet vagy személy ahol érdemes próbálkozni ? (akár jöhet privátba is)

(#42018) selenge válasza soundsthu (#42015) üzenetére


selenge
tag

En nem is nagyon nyulnek hozza a bioshoz...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#42019) soundsthu válasza Dell XPS (#42016) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Szia,

kipróbáltam két 256 Mb-s modult, és egyikkel se megy. :(
Mind a kettő 133 Mhz-s. Most, hogy fenn van az xp, gyakorlatilag sötét képernyő, el se indul a gép.

Nem tudom még mit lehetne kipróbálni...

(#42020) Dell XPS válasza soundsthu (#42019) üzenetére


Dell XPS
veterán

1.63 versio van fent Neked? BIOS

Üdv, Dell XPS

(#42021) selenge válasza soundsthu (#42019) üzenetére


selenge
tag

Winyo tokeletes? Hany slot can a gepben? 1x256 v 2x128 van benne? Lehet pc100-al is erdemes lenne meglesni

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#42022) Dell XPS válasza soundsthu (#42019) üzenetére


Dell XPS
veterán

Melyik volt előtte?
Microsoft Windows 2000
Microsoft Windows Millennium
Microsoft Windows 98

Üdv, Dell XPS

(#42023) soundsthu válasza Dell XPS (#42020) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Most nincs kéznél a gép, de hamarosan jelentkezem! :K

(#42024) soundsthu válasza selenge (#42021) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Kettő modul hely van benn. Jelenleg 2 x 128- Mb-val küzdök... :)

(#42025) selenge válasza soundsthu (#42024) üzenetére


selenge
tag

Es a 2 ram egyutt mukodott? Az is baj lehet, hogy nem szeretik egymast! Sot! Par hete volt egy lenovo nalam kapott plusz ramot es kikapcsolt, attettem egy masim gepbe ott bekapcsolt a fep de semmi kep, de az eredeti gepben tokeletesen megy...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#42026) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi. Adott egy lenovo g575 laptop. Új op rendszert kéne rátenni, de a dvd csak felpörög és nem tölt be a telepítő. Usb-ről dettó ez a helyzet. Mi a titok nyitja? Tippek, ötletek és tanácsok? Előre is köszi! :R

(#42027) Dell XPS válasza parkasz (#42026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A gyári partíció rajta van? One Key Recovery be van kapcsolva?

Üdv, Dell XPS

(#42028) parkasz válasza Dell XPS (#42027) üzenetére


parkasz
senior tag

gyári partíció van rajta. a one key recoveryt be kell kapcsolni? :R

(#42029) Dell XPS válasza parkasz (#42028) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem gond ha letörlődik, vagy elég ha visszahúzod?Egyébként indítsd el...

Üdv, Dell XPS

(#42030) parkasz válasza Dell XPS (#42029) üzenetére


parkasz
senior tag

Szerintem nem gond.
Amúgy a gyári rárakott op rendszert is vissza lehet így állítani? :R

(#42031) Dell XPS válasza parkasz (#42030) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, azért tették bele ezt a funkciót, hogy bármikor visszajöjjön a gyári OS...

Szerk: Ez egy rejtett partíción van, ezért is nehéz felrakni egy másik OS-t, hogy ne sérüljön

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#42032) parkasz válasza Dell XPS (#42031) üzenetére


parkasz
senior tag

Hogy tudom visszarakni így? Bekapcsolva ezt csak simán elindítom? kell valamit a boot sorrendnél beállítani? :R
Ja, és köszi a sok segítséget :R

(#42033) Dell XPS válasza parkasz (#42032) üzenetére


Dell XPS
veterán

Biztos látod, be kell kapcsolni és indítja magát, fel kell ugrani a menüjének...

Üdv, Dell XPS

(#42034) Arkennys


Arkennys
addikt

Hm. Nézelődve megfogalmazódott bennem egy kérdés: miért telepítenek az enyémnél gyengébb gépekre is win7 et? Vagy rosszul tudom, hogy ilyesmi (ergo régebbi) gépeken xp ajánlatosabb?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42035) selenge válasza Arkennys (#42034) üzenetére


selenge
tag

Mert el kell adni :) ;]

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#42036) Arkennys válasza selenge (#42035) üzenetére


Arkennys
addikt

Jogos, csillivillibb a win7 :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42037) Dell XPS válasza Arkennys (#42036) üzenetére


Dell XPS
veterán

Majd rájönnek, amikor fogja rendesen a gépet, egyébként meg rá lehet tenni bármilyen grafikus felületet...

Üdv, Dell XPS

(#42038) Arkennys válasza Dell XPS (#42037) üzenetére


Arkennys
addikt

Igen azt tudom, csak ottvolt a win7 felület letöltőlink mellett a csak saját felelősségre, adatvesztés nem kizárt alcím, és úgy döntöttem, jó ez :D

Másrészt nekem extended edition xp ből van fent valamelyik, én se tudom melyik, kicsit hibrid az xp és a vista megoldásai-külleme közt. Alap rühellem a vistát, de itt tetszik, amit átemeltek belőle. :))

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42039) Dell XPS válasza Arkennys (#42038) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ismerem, nekem nagyon bejött/bejön éppen most gondolkodtam, hogy visszateszem egyik gépemre. A telepítésre már úgy kell rábeszélni magamat, eltettem valahová, azt a lemezt amit említettem Neked is. Azzal csak elindítottam, és ment a végéig driver-kel együtt.

Üdv, Dell XPS

(#42040) Arkennys válasza Dell XPS (#42039) üzenetére


Arkennys
addikt

Na, egy ilyen lemez nem ártana nekem sem talonba :D Ha újra kell tenni a gépet, keresgélhetek majd ismerőst, akinek nem sima xp van meg, mert ezt megszoktam már a laposon, meg is szerettem. Asztalin már fura sokszor a sima. :)

Nosztalgiából teszed fel? :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42041) Dell XPS válasza Arkennys (#42040) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez egy régebbi gép, és nem erőltetném a Win7-t, meg tényleg nagyon oda voltam érte...Ja lemez. Az meg gép specifikus, hiszen amikor összerakod, akkor a gép saját driver-i vannak benne. Akkor célszerű, ha megmarad, nekem van egy ilyen örök darabom.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#42042) Dell XPS válasza Arkennys (#42040) üzenetére


Dell XPS
veterán

Észrevetted milyen csend van a fórumokon......

Üdv, Dell XPS

(#42043) kmisi99


kmisi99
addikt

Szétszedtem egy HP Compaq nc8440 es lapost és cpu+gpu-n kívül van egy 3. chip. Itt a kép. Szerintetek az mi lehet valami északi déli híd lenne? kép

(#42044) Arkennys válasza Dell XPS (#42041) üzenetére


Arkennys
addikt

Igen, erre a laposra gondoltam a lemezt főleg, ezt valszeg hamarabb kell majd újrarakni mint asztalim :) Na de majd összehozom, valakitől kerítek extendedes xp-t is, nem hagyom annyiban :D 10. étől indul a nyomozás utána :)

Másikra: igen, észrevettem, mindenhol némaság. Már már rossz érzésem is van, hogy "teleszemetelem" pl ezt a topikot a társalgással :N

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#42045) Dell XPS válasza kmisi99 (#42043) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem a chipset. Hűtés miatt kérdezed?

Üdv, Dell XPS

(#42046) kmisi99 válasza Dell XPS (#42045) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát csak kíváncsiság. Meg nem is hűtőpaszta volt rajta hanem valami hőátadó szivacs szerű cucc. Egyébként arctic mx2 vel átpasztázva stabilitás tesztet ráküldve max ilxen 75 fok körülig megy a core2 es proci az még jó? Mert míg nem volt pasztázva fél perc alatt 90 fokon volt.

(#42047) schusy


schusy
csendes tag

Sziasztok!

Beírom ide is, hátha hamarabb olvassa valaki :(

Segítséget kérnék. Vettünk tegnap egy Samsunk NP300e5z s08 notebookot, és nem tudok vele kezdeni semmit. Akármilyen cd-t teszünk bele, nem indul el, a freedos jön be, azzal meg nem tudok kezdeni semmit. Nem veszi be a win7-et, ami ezen kívül minden gépünkön rajta van, nem eszi meg egyik linuxot sem. A menetrend a következő: boot menüben beállítom, hogy cd-ről induljon. Beteszem a cd-t, egy ideig gondolkodik, villog a cd-olvasó ledje, majd bejön a freedos. Ha letiltom a hdd-ről való bootolást, akkor egy ideig gondolkodik, majd elkezd villogni az egész képernyő. És nem csinál semmit..... mit csinálok rosszul??????
Köszi előre is,
Zsu

(#42048) Dell XPS válasza Arkennys (#42044) üzenetére


Dell XPS
veterán

Itt lehet notebook-ről beszélni, azért van. Ne tudd meg máshol milyen baráti eszmecsere megy.

Üdv, Dell XPS

(#42049) Dell XPS válasza kmisi99 (#42046) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gap- pad volt alatta, hőelvezetés céljából van, minél magasabb az értéke, annál jobb lesz a hűtésed. No persze a paszta is számít.... Az már egészen tűrhető, de 90 az nagyon gáz!!

Üdv, Dell XPS

(#42050) Arkennys válasza Dell XPS (#42048) üzenetére


Arkennys
addikt

Akkor megnyugodtam kicsit e téren :)
Egyébként laposoknál egy típusban, ha a proci cserével együtt hűtést is kell cserélni, mennyire macerás megoldani azt? Átlagesetben :)

És ha vesz az ember egy lapost, a gyári garancia ugrik, ha szakszervizben (zsebenyúlva eléggé, gondolom) cserélteti át?

A hirtelen kérdések ötperces műsorát adom elő, mert a játékot épp most vittem végig, amivel mostanság szenvedtem :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.