Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45001) keszo válasza AMD Power (#44997) üzenetére


keszo
őstag

oké
legalább képernyő méret?

Attila

(#45002) AMD Power válasza keszo (#45001) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry nem írtam. 15.6"

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45003) keszo válasza AMD Power (#45002) üzenetére


keszo
őstag

még egy lényeges
valamilyen op rendszeres?

Attila

(#45004) AMD Power válasza keszo (#45003) üzenetére


AMD Power
titán

Nem kell,hogy gyárilag legyen rajta. Win 7 fusson rajta "rendesen".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45005) vilmaboy válasza AMD Power (#45004) üzenetére


vilmaboy
őstag

esetleg ebben a topikban még tudnak javasolni.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#45006) keszo válasza AMD Power (#45004) üzenetére


keszo
őstag

Hali
én csak javasolni tudok:
Asus X55A-SX041D

Attila

(#45007) Dell XPS válasza AMD Power (#44997) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tényleg, a legfontosabb: új vagy használt gépet szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#45008) AMD Power válasza Dell XPS (#45007) üzenetére


AMD Power
titán

Inkább újat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45009) cynric


cynric
tag

Ma vettem át az új notimat: lenovo g580gh, 3szor felraktam már rá a windowst mégse jutok túl a következő problémán:

bekapcsol a gép, 1secig látom a kezdő lenovo képet(ahol f2-t nyomhatok setup-ert) utána bal felső sarok 3szor villog a _ jel és újraindul, ez örökké tart. Ezért már 2szer újraraktam.

Mi lehet a baj?

Válaszotokat előre is köszönöm!

7lövetű konyhakés

(#45010) keszo válasza cynric (#45009) üzenetére


keszo
őstag

boot sorrend?
olvasóban ne legyen lemez

Attila

(#45011) cynric válasza keszo (#45010) üzenetére


cynric
tag

hdd->odd->valami net

nincs benne lemez

7lövetű konyhakés

(#45012) nussa5 válasza cynric (#45009) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ilyen hibát leggyakrabban az aktivátorral integrált telepítők okoznak. Használj eredeti, érintetlen windows telepítőlemezt.

(#45013) Rent


Rent
senior tag

Kezd "megoldódni" a dolog a 7720 ügyben.. 3x win újratelepítés, és most a dell supportos srác segítsége alapján egymás után úgy lettek felrakva a driverek ahogy ő kérte, persze most is kékhalál. Mondta, ha így sem lesz oké, akkor 100%, hogy vga hiba. Lényeg, hogy visszavittem iponba, mivel 3 napon belüli a hiba(tegnap vettem..), ezért mától 2-3 munkanapon belül értesítenek, hogy mi lett a bevizsgálás eredménye, és kapok egy újat helyette.

[ Szerkesztve ]

(#45014) Dell XPS válasza cynric (#45009) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

FreeDOS verziós változat?

Üdv, Dell XPS

(#45015) Dell XPS válasza Rent (#45013) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Pont a hétvégére, de legalább megoldódik. Majd mesélj.....és a gépről is természetesen!

Üdv, Dell XPS

(#45016) cynric válasza Dell XPS (#45014) üzenetére


cynric
tag

Megoldodott, rossz volt a telepito dvd-m. Masikkal mukodik, most csak az a baja, hogy a lenovo driver dvd ratyi es nem olvassa be, masikat meg igen, asztalin probaltam masolni nem birta...

7lövetű konyhakés

(#45017) Dell XPS válasza cynric (#45016) üzenetére


Dell XPS
veterán

Általában a Lenovo -nál, rejtett particíón van az OS. One key Recovery -vel indul a telepítés, legalábbis erre emlékeztem.

Üdv, Dell XPS

(#45018) balyiwick


balyiwick
csendes tag

Sziasztok! Windowst szeretnék telepíteni pendriveról az Asus N45SL notebookomra. miután bejön a telepítő, kiválasztom a nyelvet, ez fogad: Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most. Erről a pendriveról telepítettem már másik gépet hiba nélkül, illetve próbáltam egy 32 bites Windowst is telepíteni a gépemre, de ugyan ez az üzenet fogadott. Tudna valaki tippet adni a hiba megoldásához?

(#45019) nussa5 válasza balyiwick (#45018) üzenetére


nussa5
aktív tag

Usb 2-es portnál kapod ezt az üzenetet? Véletlenül nem usb 3-as csatiba került a pendrive?

(#45020) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Notiknál milyen szisztéma szerint vannak a szalagkábelek? Gondolom egy adott gyártó sem ugyanolyat használ minden típusánál, mi szerint szeparálja őket?
Adott ismerősöm Acer 5620-as laptopja, amiben szerintem a szalagkábel haldoklik, kipróbálnám másikkal, mielőtt vetetek vele egy újat, de nem tudom honnan szerezzek, egyáltalán milyet keressek..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45021) Dell XPS válasza A_ScHuLcZ (#45020) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Speciálisak a szalagkábelek a notebook -nál. Hová kellene pontosan (mit köt össze), és miből gondolod hogy az a hibás?

Üdv, Dell XPS

(#45022) A_ScHuLcZ válasza Dell XPS (#45021) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ja azt nem írtam, a beépített kijelzőhöz kell. 10 indításból 9x rossz, biosnál csak csíkok látszanak, utána mintha 4fele osztódna a kijelző, szóval fura. Külső monitorral hibátlan!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45023) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
most fogok cserélni egy régebbi laptopban ramot, 500 van benne, 2gb-ot kap. Kérdés, h megéri e bennehagyni az 500as modult és akkor legyen 2,5gb benne, vagy az inkább lassítaná vmi okból és legyen benne egyedül a 2 gigás?

(#45024) Dell XPS válasza A_ScHuLcZ (#45022) üzenetére


Dell XPS
veterán

Típuson belül egyezhet az LCD kábel, de az általad leírt jelenség, lehet LCD panel hiba is..... LCD kábel találsz, ha beütöd a típust, és rátalálás után esetleg megadja a kompatibilitást is. (ritkán, szeretik titkolni) Mozgatásra kellene ellenőrizni (zsanéroknál), ill. felül, az LCD panel elektronikájánál. - Finoman, kisebb nyomkodással esetleg, vagy szétszedve, és alaposan átnézve. (akár a csatlakozásokat is..)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#45025) Dell XPS válasza gbela (#45023) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Gondolom, "2 GB" a bővíthetősége (max. RAM), akkor inkább ne hagyd benne....

Üdv, Dell XPS

(#45026) gbela válasza Dell XPS (#45025) üzenetére


gbela
senior tag

Nem, 4g a max, tehát ez nem lehet gond. Csak nem tudom, h mivel másfajta modulok (persze azonos frekin) esetleg nem tudnak úgy jól együttműködni h megérje az a fél giga.

[ Szerkesztve ]

(#45027) Dell XPS válasza gbela (#45026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Áhhh, akkor próbáld ki, úgyis észreveszed, ha nem bírják egymást....- van hogy azonos órajelű, és azonos időzítésű memóriák (modulok), sem mennek együtt. Természetesen van az is, hogy nem egyből jelentkezik, de azt is észre fogod venni....

Üdv, Dell XPS

(#45028) gbela válasza Dell XPS (#45027) üzenetére


gbela
senior tag

Rendben, köszi, teszek egy próbát. Igaz sok időm nincs rá h észrevegyem mert én csak rendszert húzok rá aztán meg vissza a gazdájához. Esetleg van vmi gyors teszt amivel kijön ha mégsem jóbarátok?

(#45029) Dell XPS válasza gbela (#45028) üzenetére


Dell XPS
veterán

Memtest86......Szélsőséges esetben el sem indul (fekete képernyő), egyébként: megakad, kifagy (kék), lassú, óránként kikapcsol, stb. Természetesen a telepítés után....

Üdv, Dell XPS

(#45030) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu Lifebook A532-es 1 hónapos laptop. Feltelepítettem rá a FEDORA 17 linuxot, Azóta nem tudok belépni a BIOS-ba. F2-vel hiába nyomom semmi. HELP :F :R

Közben ezt találtam: [link]

Szervízmentes megoldást szeretnék! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#45031) Dell XPS válasza Carasc0 (#45030) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Szerintem próbáld itt: Nagy Linux topic Fujitsu-Siemens Lifebook topic Mondjuk, itt nem nagy élet van....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#45032) rt06


rt06
veterán

a kovetkezo a problemam:
ibm z61m notin szeretnek biost frissiteni, letoltottem az erre valo cd-t, amirol boot-olva frissiteni lehetne, viszont mivel ninsc akkumulator a gepben, nem akarja elinditani a frissitest
meg lehet valahogyan ezt az ellenorzest kerulni, vagy mindenkepp keritenem kell egy akksit? esetleg ha mas modon probalok frissiteni?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45033) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Netbookba melyik az erősebb videokártya?

-Intel GMA3600
-Intel 3150
-ATI 6290

Illetve melyik az erősebb processzor ezekben?
-C60 2x1,33GHz
-N2600 2x1,66GHz

(#45034) nussa5 válasza Imperator999 (#45033) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ezen az oldalon összehasonlíthatod a teljesítményüket: Graphics Cards Mobile Processors

(#45035) Dell XPS válasza rt06 (#45032) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem tudod kikerülni, mindenképpen kell a táp, ill. az akkumulátor csatlakoztatása (független a töltöttségétől, halott is lehet..) a BIOS frissítéshez.

Üdv, Dell XPS

(#45036) ABal


ABal
őstag

Sziasztok!

Két dolgot szeretnék kérdezni:
1. Hogyan tudok az előtelepített W7-ről biztonsági másolatot készíteni? Eddig sose volt előtelepített gépem, mindig CD-n kaptam meg a szoftvert.

2. Hogyan álljak neki a rendszer újratelepítésének? Milyen menüből vagy lépéssel kell indítani? Az adatmentésen túl vagyok.

Az egész újratelepítésre meg azért van szükségem, mert adódott egy furcsa gondom a HP4730-asommal, és már nem tudom elképzelni, hogy mit kéne tennem. Nevezetesen a legutóbbi frissítések következményeként megjelent egy... hát nem is tudom minek nevezzem, egy "zizzenés" a gépben, ami olyan, mintha egy pillanatra leállítaná az éppen futó dolgokat, pl. ha éppen zenét hallgatok, akkor ad egy ZZZZ hangot, aztán megy tovább. Ez már önmagában is zavaró, de amikor éppen valamilyen parancsot hajt végre, az sem fut le e miatt, hanem megszakad, vagy ha gépelek, kimaradnak betűk a szóból.
Nem ragozom, úgy döntöttem újrarakom, ebben kérnék segítséget.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#45037) Dell XPS válasza ABal (#45036) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Az "easeus partition masterrel" teljes tükrözött másolatot kapsz a HDD-ről, amennyiben erre van szükséged. Indítás után, elvileg F11 -el újra tudnád telepíteni a "gyári" rendszert....

Üdv, Dell XPS

(#45038) Carasc0


Carasc0
őstag

Szenzációs dolgokat éltem meg a laptopommal! Fuji A532.

Nos adódott a problémám hogy a FEDORA 17 óta nem tudtam belépni a BIOS-ba. Az Efibootmgr nevü programba elkezdtem túrkálni és a következő állapotot sikerült elérnem:

- A gép elindul, de F2-vel továbbra sem lép be a BIOS-ba.
- A HDD teljesen üres (WIN7-el letöröltem az összes partíciót a HDD-ről)

A gép mikor elindul azt csinálja, hogy F2-re ugyan becsippan de tojik rá, majd bead valami PXE ablakot ahol ellenőriz, majd beadja egy sajátos menüt. 2 fül van rajta: BOOT menü és Application Menü.

Az Application Menü-ből be tudok lépni a BIOS-ba.

Tehát már majdnem jó, már csak azt kellene megcsinálni hogy induláskor azonnal induljon el a BIOS az F2 hatására. A BIOS-t egyébként alapértelmezettre állítottam.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#45039) ravail válasza .: JuSzT :. (#50) üzenetére


ravail
senior tag

Első körben, a hálózati kapcsolatra használt eszköz tulajdonságaiban, az eszközkezelőben, az energiagazdálkozásban kapcsold ki "A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg" kapcsolót. Ha ez sem segít, keress új drivert az eszközhöz.

(#45040) rt06 válasza Dell XPS (#45035) üzenetére


rt06
veterán

hosszas google-ozes utan sikerult
nem az automatikusan indulo FLASH2.EXE programmal kell csinalni, hanem a cd-rol a bios file-t (esetemben $01A9000.FL1) es egy masik flash utilt (PHLASH16.EXE) attettem egy dos bootlemezre (amin ki kell loni a memoriat piszkalo dolgokat, pl.: himem.sys, emm386.exe), majd boot utan kezzel kiadni az alabbi parancsot:
PHLASH16 /exit $01A90000.FL1

forras: thinkwiki

vegre most mar be tudtam kapcsolni a hardveres virtualizaciot
a proci tudja, csak alapbol a regi bios letiltotta es nem is lehetett engedejezni
frissites utan ott az uj beallitas a CPU menuponton belul (meg jelent meg egy uj menupont is a dokkolonak, de az hidegen hagy)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45041) Dell XPS válasza ravail (#45039) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Egy 2007-es kérdésre válaszoltál....

Üdv, Dell XPS

(#45042) Carasc0


Carasc0
őstag

Folytatva az előző folyamatot:

Elindul egy Erase disk nevü BIOS-ból bootolható application. Itt kiír egy olyat, hogy "Wrong setup variable! Press enter to exit the utility"

Enter hatására jön be az az érdekes boot menü amit amúgy az F8-al lehet aktiválni elvileg a laptopoknál. Hát ez nagyon klassz :D

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#45043) Dell XPS válasza rt06 (#45040) üzenetére


Dell XPS
veterán

WOW! Köszönöm az infót, meglepett, a gép mágikusát is szerintem! :R

Üdv, Dell XPS

(#45044) rt06 válasza Dell XPS (#45043) üzenetére


rt06
veterán

nincs mit, pont azert irtam le, hogy hatha mas is hasznat veszi

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45045) ravail válasza Dell XPS (#45041) üzenetére


ravail
senior tag

:W :W :W Ehez nem tudok mmit hozzá tenni! :DD Hülyülök és kész! :W

(#45046) ABal válasza Dell XPS (#45037) üzenetére


ABal
őstag

Köszi!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#45047) Dell XPS válasza ABal (#45046) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elindult a recovery F11- ről ? Vagy nem kell a sok felesleg?

Üdv, Dell XPS

(#45048) ABal válasza Dell XPS (#45047) üzenetére


ABal
őstag

Egyelőre csak a tanácsot köszöntem meg, most még nem indítottam el semmit. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#45049) Dell XPS válasza ABal (#45048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen, csak sikerüljön visszaállítani. Amennyiben másképpen döntesz, akkor van kettő "HP" program, ami a Win7 után összeszedi a megfelelő driver-ket a géphez.... :)

Üdv, Dell XPS

(#45050) Carasc0


Carasc0
őstag

Megcsináltam! Feltettem újra az aktuális BIOS verziót! Most már jó! :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.