Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) spyduck válasza Balind66 (#8750) üzenetére


spyduck
nagyúr

kérd vissza a pénzed, ott vmi nem stimmel.

(#8752) spyduck válasza juan88 (#8749) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak ezekben lehet: [link]

(#8753) juan88 válasza spyduck (#8752) üzenetére


juan88
tag

Kár. Köszönöm!

(#8754) szaabee válasza ArrayOfLilly (#8740) üzenetére


szaabee
csendes tag

köszönöm a választ akkor ennyi erővel el se vigyem notis szervizbe??mert ugye az alaplap csere kicsit huzosabb témakör..40 k azt hiszem...viszont a noti teljesen jóóóóóóóó,néha kis mozgásra jön belőle ez elő...de akkor is mintha feszülne a noti valahol...:sde azért köszi

(#8755) ArrayOfLilly válasza szaabee (#8754) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Egy szervizlátogatást mindenképpen megér a dolog. Amit meg belinkeltem, azt mindenképpen olvasd el, valaki javította is - hátha te is találsz valakit, aki otthon van ebben.

Esetleg pont a szervizben valaki...

Én ennyiben biztos nem hagynám azért a helyedben, plusz annak is érdemes utánamenni, hogy ha ez van, akkor e-bay vagy hasonló helyen nem tudsz-e bontott alkatrészt megcsípni olcsóbban.

http://www.arrayoflilly.com

(#8756) ABE válasza Balind66 (#8743) üzenetére


ABE
őstag

Még 1 Gb is elég a Vista alá, nem ott lesz a hiba. Inkább arra gyanakodnék, hogy az ütemezett töredezettségmentesítés, vagy indexelő szolgáltatás, vagy ilyesmi megy a háttérben.

(#8757) kali válasza Balind66 (#8743) üzenetére


kali
legenda

látogasd meg a vista részleget, ott minden kérdésedre választ kapsz - illetve már kaptál is, csak vissza kell olvasni!
hasznos lehet még; link
amúgy semmi probléma a notiddal, sem a rendszereddel, a vista ilyen!
a bekapcsolást követően darál egy ideig a vinyó, valamint látszólag szinte minden memóriát felemészt - de ez csak a látszat!
A Windows Vista memóriakezeléséről dióhéjban itt a SuperFetch bekezdést érdemes elolvasni.

(konyhanyelven; a vista induláskor betölti a memóriába az általad gyakran használt alkalmazásokat - azok gyorsabb indítása érdekében -, látszólag azért fogy el a memória, de amikor olyan alkalmazás indul - akár a te kezdeményezésedre is -, amely több memóriát igényel, akkor a vista pillanatok alatt felszabadítja a szükséges memóriát!

a vista úgymond bejáratós, az első hetekben figyeli, hogy milyen alkalmazásokat használsz sűrűbben - a fent említett előtöltés miatt -, ezért az első hetekben különösen nyögvenyelős lehet a vista működése, de később ez javul!

ami szintén darálja a vinyót - de kikapcsolható - az automatikus töredezettségmentesítés!
az idexelés is ilyen, de azt érdemes alapon hagyni!

[ Szerkesztve ]

(#8758) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Olyan segítségre lenne szükségem h ebben; "Fujitsu Siemens, Amilo Li 1705, 1.86GHz, 2GB RAM, Intel Celeron M CPU" a notiban lehet procit cserélni? Vmi erősebbet szeretne az ismerős beletenni.
Köszönöm :R
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8759) 30z.Samu válasza runner 125 (#8758) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lehet, hogy most hülyeséget írok, de én úgy tudom, hogy csak a ramot, meg a meghajtókat lehet bővíteni a notiban. Ha nem így van, akkor elnézést kérek. :B

Sic Parvis Magna

(#8760) runner 125 válasza 30z.Samu (#8759) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én is hasonlóképpen tudom,de mint ha olvastam már vna valahol h némelyik notiban cserélhető.. :B
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8761) ABE válasza 30z.Samu (#8759) üzenetére


ABE
őstag

Rosszul tudod. Chipset függő a dolog, hogy mire lehet cserélni az adott procit, de legtöbbször lehet variálni. Ajánlott a CPU-Z a chipset pontos típusának megállapításához. De ezek le lettek már írva ebben a topicban párszor... :U

runner 125

VIA P4M900 chipset van abban a gépben, ha a Gugli nem téved. De azért érdemes lenne előtte megnézni, hogy így van-e, és hogy melyik modellszámú Celeron van benne. Érdemes biztosra menni. ;)

VIA P4M900

[ Szerkesztve ]

(#8762) 30z.Samu válasza ABE (#8761) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oksa! Köszi az információt! :R

Sic Parvis Magna

(#8763) runner 125 válasza ABE (#8761) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi én is! :R
Bocsi a butyuta kérdésért de akkor olyan chipsetes procikat belelehet tenni? :B :B
:R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8764) kali válasza ABE (#8761) üzenetére


kali
legenda

ahogy nézem, a li1705 mellett mindenütt a vn896 chipset kerül említésre...

(#8765) ABE válasza kali (#8764) üzenetére


ABE
őstag

Az lesz az vélhetően, csak nálam kutyafuttában egy másikat dobott ki a Gugli elsőnek. Lehet, hogy az egyébként nem is mobil chipset, amit én írtam. Tiszta zizi vagyok ma (hiába, nyaralás vége...). :D

Az mondjuk furcsa a linkelt oldalon, hogy Pentium M-et is támogat, holott tudtommal annak más a foglalata, mint egy Core Duo-nak például.

runner 125

Izé, hogy is magyarázzam. Nagyon slendrián megfogalmazásban: az alaplapi chipset felelős azért, hogy a gép különböző részegységeit összhangban vezérelje. Egy adott chipset támogat valamennyi típusú processzort, és jelen esetben a chipset pontos típusát ismerve lehet megállapítani, hogy mely processzorokat fogadja a korábban említett FuSi gép. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8766) runner 125 válasza ABE (#8765) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha,bocsi na-nem az én területem ez. :B :)

Köszi mégegyszer!
Akkor ki lesz deríve CPU-Z-vel is,s aztán esetleg ha tudnál segíteni pár erősebb -mondjuk legerősebb -még kompatibilis procitípussal azt is nagyon megköszönném. :R
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8767) Balind66 válasza kali (#8757) üzenetére


Balind66
csendes tag

Köszi a segítséget, valóban igazatok van, egy idő után abbahaggya és akkor minden oks. És fut egy bizonyos Diskeeper nevű ütemezett töredezettségmentesítő is, valószínűleg az is bekavar.

Lenovo 3000 N200 Core2Duo T5550 1,8Ghz, 2Gb Ram

(#8768) GTI


GTI
csendes tag

Üdv Uraim,

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges egy azerty-s HP 8510w billentyűzetét qwerty-sre, esetleg magyarra cserélni? Megegyezik a nyák meg minden egyéb, vagy nagyobb beavatkozásra lenne szükség? ... továbbá sacc/kb, ha lehetséges, mennyiben fájhat egy ilyen átalakítás, hol nézelődjek?

Előre is köszönöm.

(#8769) adm válasza GTI (#8768) üzenetére


adm
őstag

van pár lehetőséged:

alap matrica ~ 500 ft
profi matrica ~1500-2000 ft
magyar billentyűzet pl innen : ~ 10000 ft

nem nagy ördöngösség cserélni sem, de a gari vonatkozások nem egyértelműek.

én sem jöttem rá, mitől jobb az azerty-s bill...

16core - 32thread - 64gb

(#8770) Laczyka01


Laczyka01
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagyon fontos kérésem lenne, valakinek nincs véletlenül Green320-as típusú laptophoz driver csomagja? Vagy estleg egy link is jó lenne, ahonnan le tudom szedni!

(#8771) dorkababa


dorkababa
aktív tag

helló
adott egy rommá tört kijelzős acer travelmate 234lc
kijelző típusa TX38D85VC1CAB hitachi
noti videójából az inverterbe 18 pines csati megy bele,amugy a kijelző normál 20pines,szalagos..
azt honnan lehet tudni,hogy mely kijelzők kompatibilisek ezzel a csatival?
igazából kisebbet szeretnék rákötni,mivel kocsiba kellene.
nincs ezeknek valami összefoglaló kompatibilitási táblázatuk netán valahol?
thx
üdv

(#8772) Krissz22 válasza dorkababa (#8771) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Szia!

Kisebb az nem fog bele menni. Első sorban olyat kellene keresned, ami benne volt.
A csatinak és a méretnek mindenképp egyeznie kellene,

(#8773) philoxenia válasza Krissz22 (#8772) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én úgy értelmezem a hsz.-ét, hogy nem a notira menne vissza a kijelző, csak csatlakoztatná.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8774) dorkababa válasza philoxenia (#8773) üzenetére


dorkababa
aktív tag

igen,a csatlakoztatás lenne a lényeg,kocsiba kéne kijelzőnek a cullang,szal minél kisebb kéne ezekkel a paraméterekkel.

(#8775) fwgoze


fwgoze
aktív tag

Sziasztok, ismeritek az Asus F6A jelű notebookot...???

210.000 Ft-os árával a legolcsóbb 13,3"-os notebook, amit eddig találtam...(meg persze ami nem Amilo, vagy MSI, vagy hasonló remekmű...)

Mi a csapda??? Ismeri valamelyikőtök? Kíváncsi lennék, miért ilyen olcsó...?!?!

Előre is köszi a gyors választ...

(#8776) Rick4 válasza dorkababa (#8774) üzenetére


Rick4
félisten

jobban jársz egy olyan kijelzővel, amit direkt erre a célra fejlesztettek ki, és azt meg a sima d-sub kimeneten hajtod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8777) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Halihó!
Segitségetek kérem..
Ramot tettem a FUSI PI1536 notimba...minden rendben van,de vmiért amikor bekapcsoltam nem volt hangja...
Nincs levéve a hangerős,a driver fel van téve..
Se a jack dugón keresztül,se a hangszórón semmi sem szólal meg..
Most ilyenkor mi van...??
Besz@rt a hangkarija..?
Lehet ebbe vmi USB vagy PCMCIA hangkarit venni??
Remélem tudtok segiteni?!!!
Köszönöm!

(#8778) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek, két notiban pont ugyanazok a cuccok vannak (intel core duo, GL960 chip, wlan, 200gb winyó, és az aksi is 5600mAh), a különbség csak a kijelző mérete, 15,4" vs. 13". A felbontásuk is 1280*800. Kevesebbet fogyaszhat a 13"-os? Érezhetően többet mehet majd akkuról? Vagy az ilyet úgy oldják meg, hogy az akku eggyel kevesebb cellát tartalmaz és akkor egálban lesz a kettő? :F

[link]

[link]

Linux for human beings

(#8779) Casoli


Casoli
őstag

Hali!

A következő a bajom. Van egy rossz noti amiben a vga kártya lesz valószínű a hibás. A kérdésem hogy hol és mennyiért kapni csere darabot? A kérdéses VGA egy geforce 5600 Go. Négyzet alakja van és a hátán van 3db csatlakozó. Valaki esetleg tudja ez milyen szabványra épül? Német ebay oldalon találtam ilyen vga kártyát egyedül.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8780) POWERIVÁN


POWERIVÁN
tag

Szeva guruk.......... ilyenre lenne szükségem

I am a WindowsPhone Freak !

(#8781) POWERIVÁN válasza POWERIVÁN (#8780) üzenetére


POWERIVÁN
tag

tehát mind a 2 oldalt 2.5"

I am a WindowsPhone Freak !

(#8782) zvereb


zvereb
csendes tag

Sziasztok!

Vekengek egy ASUS F3KA egy HP Pavilion dv5018 as , ASUS M70Sr, és egy ASUS F3Sv között.

Az alap hogy annyit tudjon mint a HP , de legyen benne ujjlenyomat olvasó is. Az Asus F3Ka jó lenne de AMD-s procis sajnos.
A másik-lamer vagyok még ebben-mi a különbség a tv antenna in és a tv tuner között?
Az Asus megkülönbözteti ezeket.

Thx

Z

(#8783) Spec666


Spec666
csendes tag

Hi all! Lenne egy kis problémám egy fujitsu asphire vagy miféle laptoppal, mégpedig az hogy egy ismerősöm vett egyet amire egy haverja feltett valami buherált szar windowstxp-t. Namásmost nekem az lenne dolgom hogy egy új, normális windoest telepítsek a gépre ami nem is lehetne probléma, párszor csináltam már :K Na de ennél a kiba**ott gépnél miután bebootoltatom a winCD-t, lefuttatja a szokásos köröket, majd miután végzett és választás elé kerülök, hogy folytatom a telepítést(enter), vagy kilépek(f3), a telepítés folytatását választva kidobja azt hogy a gépben nincs merevlemez, ellenőrizzem a csatlakozást, gyártó általi diagnosztikalemez,stbstb.. kilépés
Szóval ez mi a tökömért van, merthogy van benne merevlemez, működik is hiszen egy működő rendszer is van rajta, de emiatt a szar miatt nem tudok új rendszert telepíteni, ezidáig 3 féle xp cd-t kipróbáltam már és mindegyiknél ugyanez volt!
PLS segítsetek!
:R THNX :R

(#8784) POWERIVÁN válasza Spec666 (#8783) üzenetére


POWERIVÁN
tag

Szia..........én ugyanigy jártam.........
Én összeraktam ehez a problémához egy saját windowst amibe beleintegráltam a gyártó összes driverét.Ha ezt nem teszed meg az életben nem fogja látni a telepítő a merevlemezeket.......ÉS MEGnyugtatlak, nem csak ez lesz a probléma....... a videokártya a hangkátrya stb......minden csak a gyártótól való driverekkel megy.Én szivessen kiirnám neked de nem nagyon érek rá.
Szerintem minden adatot nézz meg a gépen vagy a papirjaiban (vid kari hang lan wifi stb.....)és integráld bele NLITE-al a winfos telepítőjébe.Én ugyanezt csináltam.......zökkenőmentes a winfosom.........

I am a WindowsPhone Freak !

(#8785) 30z.Samu válasza Spec666 (#8783) üzenetére


30z.Samu
félisten

SATA drivert kéne beleintegrálni a Windows-ba. (Szerintem)

Sic Parvis Magna

(#8786) xcbiker válasza POWERIVÁN (#8781) üzenetére


xcbiker
addikt

Tévedés!!! Az nem mind a két oldalt 2,5"
Ha megnézed a tápos oldal szélesebb.

Meg nem is lenne értelme az egésznek....

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8787) POWERIVÁN válasza xcbiker (#8786) üzenetére


POWERIVÁN
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáááááááááááááááááááááááááá

Nahh most elmagyarázom miért is kell nekem ilyen
EZÉÉÉÉÉÉÉÉRT

I am a WindowsPhone Freak !

(#8788) xcbiker válasza POWERIVÁN (#8787) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem kell örjöngeni! Az a kábel nem az volt.
Szerintem jobban jársz, ha az alaplap típusához kapcsolódóan keresel olyan kábelt!

A gyári kábele nincs meg a lapnak? Nem lehet, hogy a gyári kábel nem is kap külön 5v-ot hanem a lap adja neki és akkor egy egyszerű 2,5-ös kábelt kell szerezni vhonnan.
Bontott notiban is lehet, de az nem hinném, hogy túl hoszzú.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8789) POWERIVÁN válasza xcbiker (#8788) üzenetére


POWERIVÁN
tag

oksa kössz a választ ha van ilyened akkor xolj .............igazábol erről beszéltem....... :) :))

I am a WindowsPhone Freak !

(#8790) POWERIVÁN válasza POWERIVÁN (#8789) üzenetére


POWERIVÁN
tag

nekem nem is kell olyan hosszú.......... elég az 5 cm.csak tudjam rádugni

I am a WindowsPhone Freak !

(#8791) spaktor


spaktor
csendes tag

Sziasztok ma vettem egy gx600 px-et az lenne a kérdésem hogy ami van rajta tv tuner csatlakozó oda honnan tudok én szerezni valamiféle antennát???
Ezekszerint csak bedugnám az antennát és gobdolom valami program segítségével már nézhetném is a tv-t???

(#8792) eLioT84 válasza spaktor (#8791) üzenetére


eLioT84
tag

amennyiben van benne tv tuner kártya...bár nemhinném lenne

(#8793) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Hali!
FUSI PI1536-os notim van..MXM3 slottal...
ATI X1400 volt benne..
Vettem bele szinte ingyen egy GO7600-at...ez MXM2-es..
Semmi gond,beleraktam,és amikor bekapcsolnám kép nincs elidnul a gép és 2-3mp után kikapcsol,majd megint be... ezt játssza.. Nem csipog 3-at,h vga hiba lenne,egyet sem csipog...
Kivettem beraktam, és,semmi...
Elinditom vga nélkül,akkor csipog egyet,h rakjak már bele vga-t...:)
Tudtok segiteni?
Létezik,h nem megy ebben a notiban a Geforce kártyák vagy mi??
Mert akor minek van MXM szabvány...??

(#8794) ABE válasza zsoca929 (#8793) üzenetére


ABE
őstag

Eszerint elvileg kompatibilis kellene legyen, de azt is írják, hogy gyakorlatban nem garantált a siker... :(

(#8795) Denyboygod


Denyboygod
csendes tag

csáó!Valaki segítsen már, azt lenne a kérdésem hogy van-e olyan program ami mindig kiírja a notesz telep szintjét!?????Fontos lenne!

(#8796) ABE válasza Denyboygod (#8795) üzenetére


ABE
őstag

(#8797) zsoca929 válasza ABE (#8794) üzenetére


zsoca929
aktív tag

Nah ezaz én is ebből néztem...
De azt gondoltam,h beleteszem és ennyi...

(#8798) zsoca929 válasza zsoca929 (#8797) üzenetére


zsoca929
aktív tag

lehet,h a notim tápja nem birja,mert az MSI-nek amiből van a vga...
Annak 19volt és 4.74A az enyémnek meg 20Volt és 4.5A...
Nem tudom,sajnos most csináltam ilyet elöször de lehet h utoljára....nem értem,h miért nem jó ha a tipus egyezik mennie kéne benne...

(#8799) ABE válasza zsoca929 (#8798) üzenetére


ABE
őstag

Teljesítmény = Feszültség * Áramerősség, és a két esetben ez a szorzat megegyezik, tehát szerintem nem itt van a gond (de ebben laikus vagyok nagyon). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8800) spaktor


spaktor
csendes tag

ismételeten kérdezném hogy a gx 600as leptomhoz hol lehet szerezni tv antennát???
http://i201.photobucket.com/albums/aa275/Locrano/GX600eSATA.jpg

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.