Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) lantika válasza blueMerle (#8450) üzenetére


lantika
tag

mert én sokat utazom,és az asztali gépet nehéz magammal vinni,és bármikor üzembehelyezni,meg a lakásban is kevés a hely. és volt asztali gépem,tuningoltam is rendesen,el is váltam,mert az asszony agy(hely)vérzést kapott az állandó tuning miatti kupitól :DDD

[lantika]

(#8452) juhi07 válasza 30z.Samu (#8449) üzenetére


juhi07
senior tag

:DD akkor nem vagyok egyedül :DDD :DD

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#8453) grais


grais
csendes tag

Sziasztok. Van egy Gericom BlockBuster Notebookom ami az alabbi jelensegeket produkálja ujjonnan.

Ime a jelenseg:
[link]
Valamikor frissul, valamikor hasonlo minta jelenik meg szorvanyosan a kepernyon... valamikor nem hibás bár ez ritka...

(#8454) xcbiker válasza grais (#8453) üzenetére


xcbiker
addikt

video ramhibára gyanakszom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8455) 30z.Samu válasza xcbiker (#8454) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha fagy is utána, akkor ram. Mondjuk általában a kék halál utal a ramra.

Sic Parvis Magna

(#8456) xcbiker válasza 30z.Samu (#8455) üzenetére


xcbiker
addikt

nem redszer memória, hanem videomemória. (a szemetelés miatt gondolom), de meg kell nézni olyankor milyen képet ad külső monitorra. Ha ott kis kekszes, akkor tuti vga ramhiba.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8457) 30z.Samu válasza xcbiker (#8456) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jah... úgy igen! Sorry, elnéztem. :B

Sic Parvis Magna

(#8458) KillHates válasza pulpo (#8434) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna ez nem megoldható. Teljesen más történet az asztali LCD és a notebook LCD paneljának a vezérlése.
Esetleg hálózaton keresztűl valami konzol programmal.
Vagy vásárolj egy ilyen szerkezetet és ezzel az asztali gépedből kiszerel merevlemezt USB keresztűl rá tudod dugni a notira.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8459) KillHates válasza 30z.Samu (#8436) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen, de általában a boltosok a meghibásodott gépekkel nagyon rafkósan a márkaszervizbe küldik az embereket. És amikor az ember-gyereke ott adja be a gépet akkor onnét jogfolytonosság szempontjából már a szervízzel áll kapcsolatban. Ettől fogva a szerviz köteles a vevő felé.
Ezért nem szabad annak a dumának bedőlni, hogy "vigye el maga a szakszervizbe, mert mi csak hetente 1-2 alkalommal járunk és így ön megspórolja azt az időt"
Valójában le kell xarni ezt azt kell mondani, hogy oldja meg a bolt, hogy sűrűbben járjanak és nem csússzanak ki az időből.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8460) KillHates válasza Barnes (#8441) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kemény sztori! :C Gratulálok, hogy sikerült kitaposni belőlük! :R
A Toshiba nagyon be fog válni. És a Technotrade-ben nagyon rendesen a szervizesek!
Ha csúsznak nem ők tehetnek róla a beszállító cég vacakol.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8461) KillHates válasza lantika (#8444) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna ez a megoldás... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8462) KillHates válasza juhi07 (#8446) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó hardver valami rettenetes minőségű műanyag burkolatban!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8463) KillHates válasza grais (#8453) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben sajna a VGA ramdac szállt el.
Azt hiszem ebben a notiban cserélhető a VGA kártya (ATI 9000/64 MB) újonan már nem fogsz tudni beszerezni, de bontottan lehet, hogy még tudsz kapni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8464) lantika válasza KillHates (#8461) üzenetére


lantika
tag

nem baj,haladunk a korral :D acer notik mennyire megbízhatóak? vagy maradjak a bevált asus-nál? :R

[ Szerkesztve ]

[lantika]

(#8465) KillHates válasza lantika (#8464) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én az ACER-t többre tartom mint az ASUS-t. Tapasztalatom szerint csak a prémium modellek jók az ASUS-ban. Ha valaki megkérdezi melyik gép jobb inkább az ACER-t mondom, mert az NSE az ASUS szervize elég hektikusan csinálja a support-ot. Valamikor egész komoly problémát elintéz napok alatt, valamikor meg ül egy csuklópánt megrendelésen 3-4 hónapot...
Az ACER Brno-i szervize 10 nap alatt mindent elintéz. Ha fennakadás van, mindig kiceréli a gépet!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8466) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egy kérdés;
Fujitsu Siemens, Amilo Li 1705, 1.86GHz, 512MB RAM, Intel Celeron M CPU.
Ebben notiban milyen memóriatípus van? :U DDR I vagy DDR II ?
Köszönöm :R
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8467) ABE válasza runner 125 (#8466) üzenetére


ABE
őstag

DDR II, valószínűleg 533Mhz-es.

De a CPU-Z, vagy az EVEREST segítségével pontosan meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#8468) runner 125 válasza ABE (#8467) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm! :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8469) kali válasza KillHates (#8465) üzenetére


kali
legenda

én meg pont fordítva szoktam javasolni; szerintem azonos (ár)kategóriában, és azonos hardveres kiépítés mellett, jobb és megbízhatóbb az asus - és itt csak a notikat nézem, nem abból indulok ki, hogy a notik biztosan elromlanak majd, hogy mérvadó legyen a szervíz (ami annyira változó mostanság mind a két márkánál, hogy megoszlanak a negatí és pozitív vélemények)

(#8470) polonic válasza Doris Lune (#8433) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Szerintem ez azért lehet mert az adatvégrehajtás megakadályozása minden programra be van állítva, ez okozhat kompatibilitási problémát, nálam pl. az Emodio-val csinál ilyet.
Állítsd be a kivételek közé ezt a programokat és akkor elvileg jó lesz.

(#8471) runner 125


runner 125
nagyúr

..még vmi;
Az Everest kiírta a DDR2-533mHz-es ram típust..
Noh most 800mHz-es ramot "elbír" még? Vagy mindenképpen 533mHz-es modult keressek?
Köszönöm
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8472) ABE válasza runner 125 (#8471) üzenetére


ABE
őstag

Milyen chipset van benne? Azt CPU-Z-vel nézd meg, mert az a tuti info (EVEREST néha bekever). Lehet, hogy 800-as ramokat is elfogadja, de van esélye, hogy kompatibilitási gondok lesznek. Én ugyanolyan sebességűt javasolnék, mint ami most van benne, mert a 800-astól nem lesz gyorsabb a gép.

(#8473) runner 125 válasza ABE (#8472) üzenetére


runner 125
nagyúr

VIA VN896... :U
Azért vna jó tudni,mert most van jó árban 800-as :) És ha tutibiztosan jó akkor azt vesszük.
Köszönöm! :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8474) runner 125 válasza runner 125 (#8473) üzenetére


runner 125
nagyúr

...megnéztük CPU-Z-vel is,azzal ezt írta; C N 896 / V N 896 / PT 890
:B :R :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8475) ABE válasza runner 125 (#8473) üzenetére


ABE
őstag

VIA VN896 adatlap

VIA CN896 adatlap

VIA PT890 adatlap

Ezek szerint max. 4 gigát kezel, és max 667-es memóriákat támogat (a PT890-es csak 533-ig). Tehát nincs semmi garancia arra, hogy a 800-ast is elfogadja. Nem kizárt, hogy menne, de én a helyedben pár száz forint megspórolásáért nem kockáztatnám a dolgot. Továbbra is az 533-asra szavazok. ;)

Szerk:

Szívesen! :B

[ Szerkesztve ]

(#8476) runner 125 válasza ABE (#8475) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon köszönöm mégegyszer a segítséged! :R
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8477) bianca3


bianca3
tag

Sziasztok! Help Me. Toshiba notimon net közben előjött, hogy futtatok-e valamit. Én meg rányomtam, hogy igen futtat. Nos, most meg állandóan fent van az AntivirXP2008 és nem törölhető a progik közül. Újraindítottam és nagyon nehezen jön be a gép és akkor meg feljött, hogy windows warning message WARNING! spyware detected on your computer! Install an antivir Warning win32/adware. Virtumonde Detected on your computer Danger.....
Mi tudnék tenni? help még egyszer, köszi előre is. bianca

(#8478) ABE válasza bianca3 (#8477) üzenetére


ABE
őstag

Csökkentett módban indítsd a gépet, ott uninstall az AntivirXP2008-at, és remélhetőleg jó lesz. De ha az AntivirXP2008-at beírod a Gugliba, akkor találsz az eltávolítására angol nyelven megoldásokat. ;)

(#8479) blueMerle válasza bianca3 (#8477) üzenetére


blueMerle
veterán

Sajnos ebbe a kollega is belefutott, és végérvényesen legyalulni leginkább egy teljes rendszer ujratelepítéssel lehet, sajnos némelyik antivirxp removal, azaz eltávolító program nemhogy jót, de még nagyobb kárt csinál.

(#8480) KillHates válasza kali (#8469) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát szerintem mostanában gyalázatos szarokat gyárt az ASUS.
Még a prémium gépeik is lekopós hulladékok.
Az ACER a 6xxx-es és a 8xxx-es ASPIRE-ekkel nagyon elhúzott.
Néztem az ASUS G5-ös Gamer laptopját (van vagy 5 kiló :D) kegyetlen jó a hardvere és erre egy nyeklő-nyakló ezüstre fújt műanyag dobozba teszik.
Hol vannak már a szénszálas Lambo notik, az elnyűhetetlen G1-G2-esek, a lenyűgöző W sorozat, és a filigrán U sorozat. Van recsegős EEE, lekopós F-ek...
Vettem két hónapja egy F9-est aminek 2 hét alatt teljesen kifényesedett a tapipadja!
El is adtam a fenébe, az új gazdája nem akarta elhinni, hogy a gép kb 20 napos!!!
Oké az ACER-ek sem DELL-ek és TOSHIBÁK, de szerintem egy lepkefinggal jobbak (most) :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8481) KillHates válasza bianca3 (#8477) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az egy rohadt spyware! Dögölne meg az a kis bzui aki csinálta. :((
Ha nem válik be amit ABE írt akkor tényleg jobban jársz egy recovery-vel....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8482) KillHates válasza ABE (#8475) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vidd el a gépet a bolta (hiszen notebook) és ott ki tudjátok próbálni!
De az akkut ne felejtsd el majd levenni mikor a ramokat cserélgetitek!!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8483) ABE válasza KillHates (#8482) üzenetére


ABE
őstag

Hej-hó! Nem nekem kell a bővítés! :DDD De az akkus megjegyzést tekintve igazad van. ;)

(#8484) KillHates válasza ABE (#8483) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsánat! :R Mellé ment! :B
Runner 125-nek szántam a jótanácsot!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8485) bianca3 válasza KillHates (#8481) üzenetére


bianca3
tag

köszkösz Mindenkinek a gyors választ :R
gondoltam, hogy valami erőszakos rendszer, de még a mcafee is megbolondult tőle

recovery azaz? újratelepítés :F

(#8486) KillHates válasza bianca3 (#8485) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna igen... Ad-Aware-t próbáltad?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8487) ArrayOfLilly válasza bianca3 (#8477) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Hello,

ez egy nagyon csúnya spyware, de safe módban gyorsan és könnyen el lehet távolítani.

Keress rá a google-ban, hogy miket kell törölni - fájlok + registry bejegyzések. Mindjért keresek neked linket, első: how to remove xp antivirus 2008

Második és szimpatikusabb - de szűkszavúbb: removal instructions

(És legközelebb ne futtass olyasmit, amit nem te indítottál el. :) )

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#8488) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Atyaég, ugye nem újratelepítés miatt nem ír bianca3?

Én vmi trójaival szedtem be két hete ezt a vackot, de mind a kettő 10 perc alatt pusztult ki a gépemről - teljesen. :(

Most bemegyek a gyerekhez és 100x leíratom vele, hogy google, google, google...

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#8489) Tom5


Tom5
addikt

Sehol nemtalálok választ...gyanítom, hogy sata...

(#8490) KillHates válasza Tom5 (#8489) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem PATA! Notikban csak a BlueRay meghajtóban láttam SATA-t. Még, egyenlőre.
Nem hiszem, hogy a FUSI drága SATA meghajtót rakna a gépébe...
Sőt tuti vagyok benne!
Utána néztem, sima PATA Combo vagy Multi drive.

[link]
[link]
[link]
[link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8491) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv

Az lenne a kérdésem, hogy van egy régebbi P4-es notim. Viszont csak 1.1-es USB csatik vannak rajta, abból is három. Szeretnék hozzá USB-s TV-Tunert, ami ugye 2.0-ás usb csatit igényel. Ha PCIMCA-os USB 2.0-ás kártyát szerzek, akkor az elegendő lesz?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8492) ABE válasza V.Stryker (#8491) üzenetére


ABE
őstag

Elvileg igen. :U

Ha 2.0-ként árusítják, akkor ki kell szolgálnia a 2.0-s USB-t.

Legegyszerűbb, ha teszel egy próbát a boltban!

[ Szerkesztve ]

(#8493) Tom5 válasza KillHates (#8490) üzenetére


Tom5
addikt

Egy csaj ismerősömnek döglődik az írója, és megszeretném egyel lepni. Ezért kellene tudnom milyen csatis :DDD És valahonnan kellene olcsón szereznem egy írót... :U :F

(#8494) GHouL^


GHouL^
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmék vásároltak egy Fujitsu Siemens Amilo PA 2548 lapost, és megkérték hogy telepitsem fel nekik. Túl sok időt nem töltöttem még el vele de az feltünt hogy 1 db cd-t sem adtak hozzá és másik topikba irták hogy nyügös rá Xp-t telepiteni. A honlapján is Vista támogatást ír. Kérdésem lenne hogy lehetséges e hogy semmi féle még driver cd sem jár hozzá és hogy xp telepithető-e egyáltalán rá?

elöre is köszi a választ

üdv

A teli söröskorsó sűrűn emelgetve jótékony hatású a bicepszre...

(#8495) ArrayOfLilly válasza GHouL^ (#8494) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Amilo-forum.com XP driver thread

És most megint bemegyek a gyerekhez, és újabb ötszázszor leíratom vele egy kockás papírra, hogy Google, google, google... Egye fene, ha nagyon unja, felőlem néha írhatja azt is, hogy ask.com, ask.com... :)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#8496) KillHates válasza V.Stryker (#8491) üzenetére


KillHates
nagyúr

Menni fog vele, csak próbáld majd ki mert nem minden PCMCIA USB kártya tud elég szuflát leadni. És a TV tunerek pedig fogyasztanak!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8497) KillHates válasza Tom5 (#8493) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh... Mindig a szex... :D
Olyan bruttó 10-es körül kapsz újat boltban, 8 körül használtat itt a PH-n.
Nálam 7-ért újat, 3 hó garival :C ;)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8498) KillHates válasza ArrayOfLilly (#8495) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van erre megoldás: :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8499) ArrayOfLilly válasza KillHates (#8498) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ez egy elég direkt megoldás. :))
Ennyire nem is mennék messzire, na de amikor az 1.!!! találat az...

ps. A gyereknek már nagyon jól megy ez, az előbb megkérdezte, hogy mi lesz a vacsora, csak ránéztem és már kérdezte is: mit írjak be a google-ba?

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#8500) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég jutott hozzám egy Siemens Scenic Mobile 750 laptop.A laptop p2es 300 mhz 128 mb ram 40 gb hdd.

Na a léneg hogy vettem hozzá egy pcmcia ethernet kártyát hogy tudjak netezni.
Működik is a kártya azonban hálózatról történő másolásnál ha nagyobb fájlt másolok nem másolja át hanem kiirja h nem olvasható.
Ez van akkor ha a vinyó dma-ba van.

No ha átteszem a vinyót PIO-ba akkor semmi gond.

Csakhát érdekelne hogy miért nem másol rendesen dma módban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.